i WAT GEEFT DE RADIO? f GEMENGD NIEUWS Elke Lepel helpt LUCHTVAART FIETSEN EN VOERTUIGEN LICHT OP VOOR AUTO'S, .Agenda. J HOOGWATER TE VLISSINGEN EN BRESKENS nederlander wegens spionnage te arnhem gearresteerd. De politie te Arnhem heeft een Neder lander gearresteerd, die verdacht wordt van spionnage. Hij is in het politiebureau te Arnhem in voorloopige hechtenis ge steld. meisje door autobus overreden en gedood. Een 14-jarig meisje, dat op de boulevard te Arnhem den rijweg wilde oversteken, werd gisteren door een autobus van de gemeente aangereden. Zij werd in ern- stigen toestand naar het gemeentezieken huis overgebracht, waar zij kort na aan komst is overleden. noodlottig arbeidsongeluk. Op de scheepswerf van de N.V. P. Smit aan den Stadionweg te Rotterdam, is gis termiddag de 19-jarige ijzerwerker G. A. de R., uit Usselmonde met het hoofd be kneld geraakt tusschen het vaste en het draaiende deel van een hijschkraan. De jongeman kreeg een schedelfractuur en was op slag dood. dubbel woonhuis afgebrand. in een aan de gemeente Doetinchem toe- behoorend dubbel woonhuis aan de Van Zadelhoffstraat aldaar ontstond gister avond in een schoorsteen brand. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het dub bele woonhuis bijna geheel uitbrandde. Het pand werd bewoond door de gezin nen Rattinghuis en Siebelink, die slechts weinig van hun inboedel in veiligheid heb ben kunnen stellen. voetbalelftal heeft auto ongeluk. Een autobus, waarin de leden van een voetbalclub zaten, is op 20 km. van Tala- vera la Reina in Spanje verongelukt. Van de 21 inzittenden werden veertien gewond, De toestand van twee gewonden is ernstig. De autobus werd geheel vernield. inbraak in juwelierszaak te aalsmeer. In den afgeloopen nacht omstreeks twee uur is ingebroken in de zaak van den heer B. Copini, horlogemaker en juwelier aan de Zjjdstraat te Aalsmeer. Vermoedelijk heeft men met een steen een der etalage ruiten verbrijzeld en daarna een greep gedaan naar de uitgestalde voorwerpen. Op het oogenblik kan nog niet worden na gegaan hoeveel vermist wordt. de inbraak bij de firma bouman te enschede. Nieuwe arrestaties. Naar wij vernemen is in verband met de inbraak bij de juweliersfirma Bouman te Enschede een nieuwe arrestatie ver richt. Aangehouden is A. van de D. uit Den Haag. Hij is in het huis van bewaring te Almelo ingesloten. De gearresteerde mej. B. C. uit Den Haag is uit de preven tieve hechtenis ontslagen. felle brand te hees bij nijmegen. Drie boerderijen verwoest. Gistermiddag werd de Nijmeegsche brandweer gealarmeerd voor een uitslaan- den brand in drie kleine boerderijen aan de Breedestraat te Hees bij Nijmegen. Het vuur bleek door onbekende oor zaak te zjjn ontstaan in de boerenwoning van de familie S. De vlammen vonden gretig voedsel in de opgeslagen voorraad stroo en hooi. Na eenigen trjd sloeg het vuur over op de aangrenzende boerderij van den landbouwer A. Ook deze boeren hoeve stond spoedig in lichter laaie. Van hier verbreidde de brand zich naar de naastgelegen boerderij van de familie van der V. Dit perceel is door een brandmuur van het huis van het gezin A. gescheiden. Evenwel was het vuur door den feilen wind overgeslagen op het met stroo ge dekte dak, zoodat weldra ook dit per ceel in vlammen was gehuld. De brandweer wist het vuur binnen een uur meester te worden. Zij kon even wel niet verhinderen, dat twee boerderij en geheel afbrandden, terwijl van de hoeve van Van der V. slechts de muren overeind bleven staan. De inboedel der drie perceelen is voor een deel gered. De schade wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. vechtpartij te rotterdam. Bezoeker verwondt caféhouder, diens echt- genoote en zichzelf. Vannacht omstreeks een uur is het in een café aan den Hang te Rotterdam tot een vechtpartij gekomen tusschen den café houder en een klant. Oorzaak van de ruzie was een betalingskwestie.De bezoeker de 37-jarige J. F. van N. uit Zevenbergen heeft tijdens de vechtpartij een mes ge trokken en hiermee den 37-jarigen café houder H. de B. en diens 34-jarige echt- genoote eenige steken toegebracht, ter- wjjl hij zich ook zelf verwondde. De drie personen zijn naar het ziekenhuis Cool- singel gebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. vechtpartij tusschen twee bejaarde landbouwers. Twee gewonden, waarvan een levens gevaarlijk. Gisterochtend kwam het tusschen de in Woubrugge wonende 62-jarige landbouwer J. van V. en den eveneens 62-jarigen G. van der l. tot een gevecht. Van der L., die de door van V. bewoon de boerderij onder de nieuwe pachtwetre geling had gepacht, wilde met twee zoons het land bewerken. Hij werd in het land echter opgewacht door van V. en diens zoon, die blijkbaar met de opzegging van de pacht niet accoord gaat. In het ge vecht werd van der L. met een mestvork aan gelaat en handen gewond. In drift ont stoken ging van der L. en zijn zoon van V. te iyf en bracht hem met een voorstuk van een boerenwagen een zoodanigen slag tegen het hoofd toe, dat van V. bewuste loos neerviel. Voor het leven van Van V., die zijn woning is binnengebracht, wordt gevreesd. NEDERLANDER IN DUITSCHLAND GEARRESTEERD. HU ging even voor een informatie naar het Duitsche grenskantoor. De heer Aug. Sanders, onderwijzer aan de bijz. jongensschool op Maria-Hoop (gem. Echt), die Vrijdagavond een bood schap ging doen aan het Duitsche grens kantoor te Echterbosch, is op last van de Duitsche staatspolitie gearresteerd en naar Aken overgebracht en tot nog toe niet teruggekeerd, schrijft het Vad. De heer S. ging geregeld aan het Duit sche grenskantoor te Echterbosch over de grens. Aan de overzijde heeft hij verschil lende bekenden wonen, met wie hij nog al eens graag een partijtje ging kaarten of biljarten. Zondag zou hij naar een collega te Heinsberg gaan en hij wilde een half pond koffie voor hem meebrengen. Daar de heer S. de zekerheid wilde hebben, dat de be staande bepaling voor het grensvervoer in middels niet was gewijzigd, reed hij Vrij dag tegen den avond even met de fiets naar het grenskantoor, in gezelschap van zijn 14-jarig zoontje Frans, dat te Wald- feucht den tandarts moest bezoeken. Toen vader en zoon de grens overgingen, reed de jongen Waldfeucht in en zijn vader stapte aan het kantoor af. Hierna heeft de knaap zijn vader niet meer teruggezien. De jongen, die meende dat zijn vader weer direct terug zou rijden naar huis, wat een kwestie van enkele honderden meters is, was wel even verbaasd, dat hij bij zijn terugkomst aan de grens zijn vaders fiets nog steeds aan het kantoor zag staan, maar dacht onmiddellijk, dat zijn vader nog wat met de grensbeambten zat te praten. Aan het grenskantoor stapte echter een Duitsche kommies op den jongen toe met de mededeeling, dat hij vaders fiets maar mee naar huis moest nemen, omdat vader met een auto naar Heinsberg was in dien avond en pok 's nachts niet terug zou komen. Toen de jongen met deze boodschap thuis kwam, had mevrouw S. niet het minste vermoeden wat haar man was overkomen en zij stelde zich gerust met de gedachte, dat hij wellicht aan het kan toor kennissen uit Heinsberg had getroffen en van de gelegenheid gebruik had ge maakt om mee te rijden, om het voor genomen bezoek van Zondag nu maar in eens te gaan brengen en dat hij bij zijn collega zou blijven overnachten. Zaterdagmorgen keerde de heer S. ech ter niet terug en toen liet zijn vrouw door haar broer aan de Duitsche kom miezen vragen, wat haar man eigenlijk precies voor een boodschap had achter gelaten. Tot groote verbazing en schrik kreeg men toen te hooren, dat de heer S. op last van de Gestapo was gearresteerd en per auto naar Heinsberg was overgebracht. De kommiezen konden geen enkele ver klaring voor deze onverwachte arrestatie geven en nog minder konden zij er iets van zeggen of de heer S. al dan niet spoe dig zou terugkeeren. De familie Sanders heeft zich Zaterdag morgen gewend tot den burgemeester van Echt, die onmiddellijk het departement van Buitenlandsche Zaken in Den Haag telefonisch uitvoerig op de' hoogte heeft gesteld, opdat langs den gebruikelijken weg nadere gegevens van Duitsche zijde kunnen worden ingewonnen. Van eenig resultaat van deze bemiddeling is tot nog toe niets bekend. CONFLICT IN HET BAKKERSBEDRIJF TE ROTTERDAM VOORKOMEN. In zake dreigende moeilijkheden hij een 6-tal ondernemers in het bakkersbedrijf te Rotterdam heeft de rijksbemiddelaar, prof. mr. A. C. Josephus Jitta, gisteren met partijen een bespreking gehad met gunstig resultaat, waardoor een conflict is voor komen. Avontuur bij ziekenvervoer door de lucht. PATIËNTE BRENGT DEN NACHT IN LAND VLIEGTUIG OP ZEE DOOR. Gisteravond omstreeks 10.45 uur is een militair watervliegtuig van Texel opge stegen om een ernstige patiënte, mej. Grolle, een onderwijzeres, over te brengen naar Den Helder voor een spoedoperatie. Het vliegtuig was bemand door een kapi tein en een sergeant-majoor. Verder be vond zich een officier van gezondheid aan boord. Sindsdien werd niets meer van het vliegtuig vernomen. Hedenochtend omstreeks 10 uur is het vliegtuig 20 KM. uit de kust ten noordoos ten van de noordpunt van Noord-Holland in zee aangetroffen, waar het gedaald was. Het vliegtuig werd door een watervlieg tuig en door een bommenwerper, die op onderzoek waren uitgestuurd, gevonden. De inzittenden zijn in veiligheid ge bracht. Nader vernemen wij, dat het toestel een Focke Wulf-landvliegtuig tengevol ge van den mist was verdwaald. De be stuurder die als een uitstekend vlieger be kend staat, achtte het raadzaam in de om geving van het eiland te blijven rondvlie gen. Toen de benzinevoorraad uitgeput dreigde te raken is hjj op korten afstand van de kust op de Waddenzee vijf kilome ter ten noordoosten van Den Helder neer gestreken, in de hoop daar een van de vele zandbanken te vinden. Dit gelukte volko men, want het toestel kwam op een zand plaat, welke gedeeltelijk onder water stond, terecht. De machine werd slechts licht beschadigd, en bleef grootendeels boven de oppervlakte uitsteken. Er is slecht6 weinig water in de cabine doorge drongen. De inzittenden konden niets an ders doen dan rustig afwachten, tot de mist zou optrekken en hulp zou komen opdagen. Toen het toestel op het vliegveld de Kooy, waarop het moest landen, uitbleef, is men onmiddellijk op het eiland Texel met de nasporingen begonnen, welke den geheelen nacht voortduurden. Bij het aan breken van den dag is toen een water vliegtuig van de Mok opgestegen, die de omgeving van het eiland heeft afgezocht met het gemelde gunstige resultaat. De inzittenden, die ernstig van de koude te ljjden hebben gehad, zijn door het water vliegtuig overgenomen en naar de Mok vervoerd, vanwaar zij met een motorbar- Zoodra U een lepel Abdijsiroop hebt Ingenomen voelt U al direct de ver zachtende. slijmoplossende werking. Na elke lepel bemerkt U dat de slijm loskomt, dat Uw hoest minder scherp en minder veelvuldig wordt. Ge zult U prettiger voelen, minder afgemat.. Binnen enkele dagen zal Abdijsiroop dien naren hoes' verdreven hebben. Deze werking dankt AKKER's Ab dijsiroop aan baar samenstelling uit oude beproefd* geneeskruiden, waaraan nu nog la toegevoegd de krachtig hnagtatlllende stof codeïne. Terecht zegt. men thans dan ook: M's-Werelds beste Hoestsiroop" is AKKER 'S Denstèükte Eenige der 20 geneeskr. kruiden tegen hoest, griepTx^J^bronchitis, asthma Flacon 90 cL. f LBO. f 2.40, f 4.20. Alom varkrUgbaar kas naar Den Helder werden overge bracht. De passagiere heeft dit avontuur goed doorstaan. Ook de drie andere inzit tenden van het toestel hebben geen nadee- lige gevolgen van het gebeurde ondervon den. Het verongelukte vliegtuig zal bij laag water worden weggehaald. NEDERLANDSCHE INGENIEURS OP ZOEK NAAR SPAANSCHE SCHATTEN. Om 20 millioen gulden. Twee Nederlandsche ingenieurs zijn be gonnen met voorbereidingen voor het lich ten van een schat, welke verborgen moet liggen in de Spaansche galjoenen die in 1702 in de baai van Vigo gezonken zijn. De schat wordt begroot op 100 millioen pesetas. EEN HAAI DDE EEN ZEEKOE WAS. Opzienbarende berichten komen uit de baai van Batavia. Visschers zouden een haai van wel drie meter hebben gezien. Het beest zwom rustig wat rond. Al spoe dig kwamen er meer verhalen. De visschers gingen er op uit om het beest onschadelijk te maken. Men zocht de baai af. Men zag eindelijk iets boven wa ter komen. Een enorm lichaam een stuk van den rug van den haai. Zijn vin hield hij angstvallig onder water. Men omsingelde de plaats waar het beest was gezien en even was verdwenen. Plotseling slaakte de bemanning van een der prauwen een kreet. Er kwam een druipende kop boven water. Men dacht aan een of ander monster. Er deden nog vreemdere verhalen de ronde. Nu is gebleken dat in de baai van Bata via geen haai van drie meter en geen mon ster voorkomt, doch dat een doejoeng, een zeekoe, waarschijnlijk in beide gevallen is gezien. Nu is een zeekoe in de baai van. Batavia een zeer zeldzaam voorkomend verschijn sel. Sinds jaren is het beest, dat voorkomt nabij Banka en Billiton, niet in deze wate ren gesignaleerd. Het leeft van zeegras, dat hier niet bepaald veelvuldig voor komt, en men neemt dus aan dat het beest naar deze streken is verdwaald. Intusschen wordt de zeekoe met rust gelaten. Niemand durft jacht op de doe joeng te maken, niet uit bijgeloovigheid of uit een oogpunt van dierenbescherming, dochomdat de heer Steinfurth, admi nistrateur van het quarantainestation op het eiland Onrust zich het lot van het beest heeft aangetrokken en het tot zijn particuliere bezit heeft gepromoveerd. ORKAAN EISCHT NEGEN DOODEN. Tengevolge van een onweder, gepaard gaande met een hevigen stormwind, zijn in Louisiana, in de Ver. Staten verschei dene huizen ingestort. Temidden der puin- hoopen vond men negen lijken, terwijl bovendien talrijke personen gewond zjjn. Meer dan 500 huizen zijn beschadigd. WETENSCHAPPELIJK ONDERZOEK OP GROENLAND. Geen buitenlandsche expedities. De scheepvaart op Groenland, die in de wintermaanden altijd gestaakt wordt, zal binnenkort hervat worden. Zooals gewoon lijk zal een aantal Deensche geleerden van den zomer gebruik maken om onderzoekin gen op Groenland te doen. De metingen zullen worden voortgezet en ook geologen zullen aan den arbeid gaan. Voor het eerst sedert jaren zullen geen buitenlandsche expedities ondernomen worden. TWEE NEDERLANDSCHE VLIEG TUIGEN BLEVEN IN AALBORG STEKEN. Wegens mist boven Kopenhagen. Gistermorgen zijn twee Nederlandsche vliegtuigen, de „Tapuit" en de „Mees" en een Zweedsch vliegtuig, kort na elkaar, van Schiphol naar Kopenhagen vertrok ken. Boven hét vliegveld van Kopenhagen hing evenwel een dichte mist, zoodat de gezagvoerders van deze vliegtuigen het raadzaam achtten naar Aalborg te vliegen, waar het zicht beter was. In den namiddag zijn de „Tapuit" en het Zweedsche vliegtuig van Aalborg naar Kopenhagen gestart. De „Mees" zou heden ochtend den tocht voortzetten. Aan boord van een dor toestellen bevindt zich prins Rene van Bourbon, die op weg is naar Fin land. tt*********************************"**********#**^ DONDERDAG 14 MAART. Hilversum I, 1875 M. en 414.4 M. A.V.R.O. 8.00 Berichten A.N.P. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.50 Fragmenten uit de opera „Euryanthe". 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest en solist. 11.00 Weekoverzicht. 11.15 Omroeporkest en aolist. 12.15 Puszta-orkest, 12.45 Berichten A.N.F.* gramofoonmuziek. 1.00 De Vagebonden en soliste. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Zang en piano. 3.00 Brei- en borduur- cursus. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuis zittend en. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.00 A.V.R.O.-Week- kaleidoscoop. Hierna Gelukwen- schen. 5.30 A.V.R.O.-Amuse mentsorkest en solist. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Voor militairen. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A-N.P.j mededeelingen. 8.15 Concertgebouw orkest en solisten. (Om 9.20 Causerie over Marcus Aurelius). 10.35 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten A.N.P. 11.10 A-V.R.O.-Dans- orkest. 11.40 Gramofoonmuziek. Hilversum H, 301.5 M. K.R.O. 8.00 Berichten A.N.P. 8.05 Gramofoonmuziek. N.C.R.V. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. K.R.O. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 K.R.O.-orkest. (12.45 Berichten A.N.P. en gramofoonmuziek) N.C.R.V. 2.00 Handwerkuurtje. 3.00 Gramofoonmuziek., 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 N.aR.V.-Harmome- 6.50 Causerie over he£ Leger des Heils werk. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A.N.P., herhaling S.O.S.- berichten. 8.15 Orgelconcert. 9.00 Causerie „Christelijk- sociale gemeenschap". 9.80 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua" en solist. 10.00 Berichten A.N.P.f actueel halfuur. 10.30 Vervolg concert. 11.15 Gramofoonmuziek. ca. 11.50 Schriftlezing. Engeland, 391 en 449 M. Van 10.20—11.35 nm. ook op 342 M. 11.50 Orgelspel. 12.20 Berichten. 12.30 Variété. 12.50 Uit Italië f Lichte muziek. 2.20 Variété. 2.50 Stedelijk orkest van Bournemouth. 3.35 Causerie. 3.50 Cabaretprogramma. 4.20 Berichten en causerie (Welsh). 4.40 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. 5.35 Gesprekken tusschen weggebruikers. 5.55 Orkest van de Metro politan-fabrieken. 7.20 Radio-film. 8.20 Berichten. 8.40 Causerie „War com mentary". 8.55 B.B.C.-orkest. 9.35 Korte Kerkdienst. 9.55 Ambrose en zijn orkest. 10.30 Het Chalumeau- ensemble. 11.00 RadiotooneeL 11.20 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. 11.10 Zang. 11.35 Harpvoordracht'. 12.05 Viool en piano. 1.05 Zang. 1.S0 Pianovoordracht, 2.20 Concert. 4.20 RadiotooneeL 5.20 Opera-uitzending, 8.50 Muzikale causerie* 10.05 RadiotooneeL 10.35 Chansons. 11.05 Gramofoonmuziek* Keulen, 456 M. 5.50 Orkest van de Lucht macht. 7.55 Gramofoonmuziek. 9.30 Omroep-Blaasveree- niging. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Leo Eysoldt's orkest en een pianoduo. 1.45 Populair concert. 2.50 Gramofoonmuziek. 5.05 Folkloristisch pro- 5.35 Waldemar Hasz- kwintet. 5.50 en 6.50 Gramofoon muziek. 7.45 Bruckner-program- ma. 8.25 Gramofoonmuziek* 8.50 Zie Deutschland- sender om 8.35. Brussel, 322 M. 11.20 Gevarieerd program ma. 4.20, 5.50 en 6.20 Gramo foonmuziek. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Omroepsymphonel- orkest, Omroepkoor en solisten. 9.30 Gramofoonmuziek. Brussel, 484 M. 11.20 en 12.30 Gramofoon muziek. 5.35 Pianovoordracht. 5.55 M. Burton's Musette» orkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Voor soldaten. 7.50 ,,L'Amour en cage"t operette. 9.30 Literair-muzikaai programma. 10.00 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Maart-programma, 8.35 Otto Dobbriuüt'S orkest. 9.50 Het Joe Bund- 9.20 Berichten, kwartet. 10.20 Politiek overzicht. 10.30 Reportage, 10.40 Concert, 'fi Ai Ai sk 'Ai Ai Ai Ai Ai Ai Ai Ai vreemde vliegtuigen boven belgisch gebied, Protest te Berlijn. In de Belgische provincie Luxemburg heeft een Belgisch eskader vliegtuigen tegen 12 uur gistermiddag een buiten- landsch toestel, men vermoedt een Duitsch, aangevallen. Het vreemde vliegtuig slaag de er in te ontkomen. Volgens de „Soir" hebben omstreeks het middaguur verscheidene vliegtuigen op groote hoogte boven Verviers gevlogen. Twee vliegtuigen hebben een wit rook gordijn achtergelaten. Luchtdoelgeschut kwam in actie. Later heeft een ander vliegtuig zeer laag en met een buitenge woon groote snelheid boven een stadswijk van Verviers gevlogen. Verscheidene bur gers hebben volgens het blad het haken kruis op het vliegtuig herkend. Het toe stel verwijderde zich in oostelijke rich ting. Het luchtdoelgeschut kwam krachtig in actie. Protest te Berljjn. Spaak, de minister van buitenlandsche zaken, heeft den ambassadeur van België te Berlijn opgedragen bij de Duitsche re geering krachtig te protesteèren tegen het feit, dat Duitsche vliegtuigen gisteren bo ven Belgisch gebied hebben gevlogen, on danks de jongste beloften der rijksregee- ring aan de Belgische regeering. Deze beloften waren gedaan, nadat een Belgische luitenant-vlieger door een Duitsch vliegtuig bij Sint Hubert was om laag geschoten. wrak van japansch verkeers vliegtuig op berghelling gevonden. Vermoedelijk acht dooden. Het wrak van het Japansche vliegtuig, dat sinds Donderdag met zes passagiers en een bemanning van twee koppen ver mist werd, werd uit de lucht waargenomen op een berghelling bij Tahoku (Formosa). In de buurt van het wrak was geen levend wezen te bespeuren. Maart Woensdag 13 Donderdag 14 Vrjjdag 15 Zaterdag 16 Zondag 17 Maandag 18 Dinsdag 19 6.29 6.31 6.33 6.35 6.36 6.38 6.40 VAN PUBLIEKE VERMAKELIJKHEDEN VERGADERINGEN, ENZ. „Alhambra"-theater. Van Vrijdag b tot en met Donderdag 14 Maart„Gol den Boy" en „De kat en de kanarie". Dinsdag 12 Maart tan. Vrijdag 15 Maart. Bazar ten bate van de Chr. School voor Zwakzinnige kinderen v, Walcheren, Concertgebouw. Woensdag 20 Maart. Kunstkring „Het Schouwspel", Concertgebouw, 8.15 SOUBURG, Vrjjdag 15 Maart. Uitvoering „Ritthem- sche Fanfare" in de „Zwaan", 8 uur. Samengesteld dooi tiet tLon. meteorologisch Instituut te De Bilt Wèerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur Vlissingen Den Helder Weer s motregen lichte regen Wind matig Z.Z.W. krachtig Z.Z.W, Temperatuur6 gr. 6 gr. Min. hedennacht6 gr. 5 gr. Neersl. afg. etm. 3 m.m. 4 m.m. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur Nog eenige verdere daling van tempera tuur en plaatselijk enkele buien, betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklarin gen, krachtige tot matige zuidwestelijke tot noordwestelijke wind. Stormwaarschuwingsdienst. Hedenmorgen te 10 uur werd geseind aan alle posten Attentiesein neerhalen. Buitenlandsch weeroverzicht. De depressie, die gisteren over de Brit- sche eilanden tot ontwikkeling kwam, trok in diepte toenemend, tot 976 milibar in de richting van Denemarken. Zij veroorzaakte in een uitgebreid gebied zware bewolking en regen en langs onze kust tijdelijk storm- achtigen wind. Over de Golf van Biscay© ontwikkelde zich een actieve nieuwe storing van 985 milibar die via West-Frankrijk naai" het zuiden van ons land trok. Deze veroor zaakte langs de westkust van het Siberisch schiereiland zware regen, waarbij plaatse lijk onweer voorkwam. (La Coruna 42 m.m.) Onder invloed van dezelfde storing, namen in onze omgeving de luchtdruk-ver schillen weer af. In Scandinavië steeg de luchtdruk een weinig. De zeer koude lucht, die daar nog steeds aanwezig is, drong ver der in zuidelijke richting door. In Noord- Denemarken daalde de temperatuur tot 4 gr. Celsius onder nul, waarbij matige sneeuw viel. In Zuid-Noorwegen vriest het 12 gr. bij betrokken lucht en lichte sneeuwval, ook in Estland komt nog strenge vorst voor. Het arctische maximum over Groenland neemt thans in beteekenis af. Vooral in de omge ving van IJsland daalt de luchtdruk regel matig en vrij snel. Het hoogedruk-gebied in zuidoost Europa boette eveneens aan betee kenis in. In Italië viel hier en daar eenige regen of motregen, terwijl de temperatuur nog iets steeg. Maart Woensdag; 13 3,38 15.5S Donderdag 14 4,14 16.35

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 7