Uit Zeeu wsch - Vlaanderen Gewetenloozer f kon het al niet Gewichtig! Breskens Cadzand Oostburg Sluis Terneuzen Het aantal werkloozen neemt af BUITENLAND Koudekerke Goes Drukwerk noodig? Drukkerij Van de Velde OPERETTE-AVOND VOOR DE MILITAIREN. Met boksdemonstratie in de pauze. In het gebouw Sumajo werd Dinsdag avond een ontspanningsavond voor militai ren gehouden, aangeboden door het Alge meen Hoofdkwartier te 's-Gravenhage. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich wethouder Cambier alsook verschillen de leden van het burgercomité voor O. en O. Het tooneelgezelschap René de Vos heeft de operette „Rose Marie" van R.Friml op gevoerd. Het mooie stuk werd op schitterende wijze vertolkt. Mede door het uitstekende spel is deze avond een waar succes gewor den. In de pauze gaven de soldaten Van Bre men en A. Schippers een boksdemonstra tie. De avond werd besloten door het zingen van het Nederlandsche Volkslied. Allen keerden ten zeerste voldaan huiswaarts. LUCHTBESCHERMING. Weinig belangstelling. Maandagavond jl. werd in het hotel van den heer A. Masclee alhier, onder voorzit terschap van den heer W. J. Robijn, een algemeene vergadering gehouden van de afdeeling Cadzand der vereeniging voor luchtbescherming. De belangstelling voor deze bijeenkomst was niet bijster groot. Uit het verslag van den secretaris-pen ningmeester bleek, dat het aantal leden van 14 tot 50 was gestegen, wat, gezien het aantal inwoners der gemeente, zeker voor uitbreiding vatbaar is. De voornaamste oorzaak der geringe be langstelling inzake de luchtbescherming werd geacht gelegen te zijn in de opvatting van het publiek, dat er hier toch niets gebeuren zal. Een gevaarlijke opinie, die doet indutten; het doel der vereeniging is, de menschen wegwijs, dat is paraat te ma ken tegen het mogelijke gevaar leeren als het gevaar er reeds is, komt te laat. Ook hier moet gelden, dat, wie gewaar schuwd is, voor twee geteld moet worden. De rekening over 1939 werd vastgesteld met een bedrag van 45.10 in ontvang en 23.79 in uitgaaf. De voorzitter zette vervolgens uiteen, dat, aangezien voor elk lid, dat de vereeni ging telt, een bepaald bedrag aan het hoofdbestuur moet worden afgedragen, het noodzakelijk is gebleken een collectief abonnement op „Luchtgevaar" te nemen, zoodat voor elk lid op een kostenbedrag van 40 cent moet worden gerekend, het bestuur zich daardoor genoopt ziet, de mi nimumcontributie op 50 cent te bepalen. Het bestuurvoorstel werd aanvaard de leden, die thans 25 cent betalen, zullen hun contributie moeten verdubbelen. Hierna gaf de secretaris lezing van de door den Commissaris der Koningin in de ze provincie aan de burgerbevolking gege ven gedragsregels bij luchtgevaar. Na afloop der vergadering werd door den heer A. J. S. van Dam, directeur der H.B.S. te Oostburg in een lezing, verduide lijkt door lichtbeelden, gehouden over de gevaren, die ons uit de lucht bedreigen kunnen, alsmede over de middelen, die daartegen kunnen worden aangewend. Aan. deze lezing was per circulaire, die huis aan huis werd uitgereik.t tijdig ruime bekend heid gegeven niettemin was het aantal belangstellenden niet grooter dan 25. Een serie interessante lichtbeelden werd vertoond. Het was een leerrijke lezing, waarvan het jammer is, dat ze niet door meerderen werd bijgewoond. Geen muziekinstrumenten voor militairen. Het bestuur van het muziekgezelschap „Geduld Overwint" alhier belegde Maan dagavond jl. voor alle muziekliefhebbers in deze gemeente een vergadering ten hui ze van A. Masclee. De opkomst was zeer gering. De vraag, of er met eenige kans op succes pogingen in het werk gesteld zou den kunnen worden „Geduld Overwint", dat nu reeds zeven jaar rustende is, nieuw leven in te blazen, werd na ampele be spreking ontkennend beantwoord; het mankeert de vereeniging aan een genoeg zaam aantal werkende leden. Vervolgens werd gesproken over het, van de zijde der in deze gemeente lig gende militairen kenbaar gemaakte, ver langen de aanwezige instrumenten een 30 stuks die opgeborgen zijn en in geen jaren werden bespeeld, in bruikleen te mo gen ontvangen. Na breedvoerige beschouwingen kwam men tot het besluit, de instrumenten te laten, waar ze thans zijn en ze derhalve niet uit te leenen. Dit besluit werd medegedeeld aan de ongeveer 25 militairen, die zich inmiddels in een andere localiteit van het hotel had den verzameld, gaf dit aanleiding tot tal van opmerkingen. Uit de advertentie, die gericht was tot „alle muziekliefhebbers" hadden deze mi litairen de conclusie getrokken, dat de uit- noodiging ook hen gold, terwijl dat niet in de bedoeling van het bestuur had ge legen. Toen nu den militairen bleek, dat zonder hen de vergadering had plaats gevonden en zij kennis kregen van het genomen be sluit, stemden dat meerderen hunner vrij wrevelig, waaraan onomwonden uiting werd gegeven. Loop der bevolking. Vertrokken: H. P. Everwijn naar Eikerzee J. Faes naar Zuidzande G. van de Velde naar Zuidzande; T. A. Fikse naar Groede E. S. Riemens naar De Bilt. (A.A.) Aanrijding tusschen autobus en vrachtauto. Gistermiddag opgeveer kwart voor één had alhier op den hoek NieuwstraatZuid- zandschestraat een aanrijding plaats tus schen een autobus van de S.B.M. en een vrachtauto. Beide wagens werden slechts licht beschadigd. De chauffeur van den vrachtauto had een waren ongeluksdag, want om ongeveer 5 uur reed hij op denzelfden hoek een dik ken paal af. Deze paal schijnt in vroegere dagen als wegwijzer te zijn gebruikt, en stond het verkeer wel eenigszins in den weg. Van een en ander is proces-verbaal op gemaakt. Mej. P. J. C. Durieux f Maandag overleed alhier op 75-jarigen leeftyd mej. P. J. C. Durieux, oud-onder wijzeres der openbare lagere school te Sluis. Kermis in Terneuzen. De kermis in Terneuzen zal worden ge houden van 16 September tot en met 21 September 1940 op het marktterrein, ter wijl ook op het parkeerterrein zal worden getracht een circus of soortgelijke inrich ting te plaatsen. De inschrijvingsbiljetten moeten uiterlijk 19 Maart a.s. zijn inge leverd. DE TOESTAND DER WEGEN IS SLECHT GEWORDEN. Autobezitters worden er de dupe van. Tengevolge van de strenge vorst heb ben de straatwegen veel te lijden gehad. Op vele plaatsen zijn er groote putten in deze wegen gekomen. De vorige week stonden in één dag op den weg Schoon- dijkeIJzendijke drie auto's met gebroken De werkzaamheden aan de waterleiding hervat. De werkzaamheden aan de waterleiding in W.Z.-Vlaanderen, die geruimen tijd stil gelegen hebben, zijn thans weer hervat. Momenteel is men bezig met het leggen der waterleidingen. Men heeft Draaiburg bijna bereikt. Het personeel uit O.Z.-Vlaanderen wordt per autobus gebracht en gehaald. DOOR MEERDERE WERKGELEGEN HEID IN DEN LANDBOUW. By de regionale arbeidsbeurs te Oost burg stonden Maandag als wex*kzoekenden ingeschreven Biervliet 37 landarbeiders en 1 bouw vakarbeider Breskens 34 visschers (ge deeltelijk werkloos), 6 landarbeiders, 5 ongeschoolde arbeiders, 4 transportarbei ders, 2 bouwvakarbeiders Groede 4 land arbeiders Hoofdplaat 8 landarbeiders Nieuwvliet2 landarbeiders Oostburg 8 landarbeiders, 2 ongeschoolde arbeiders, 2 bouwvakarbeiders Retranchement19 landarbeiders Schoondyke 12 landarbei ders en 1 bouwvakarbeider Sint Kruis 5 landarbeiders; Waterlandkerkje en Uzen- dijke geene Zuidzande 1 landarbeider. Er is een sterke afname van werkzoe kenden te constateeren, vooral bij de land arbeiders. Sedert half Januari een afname van ongeveer 700 personen. WELLES ONTMOET LLOYD GEORGE. Sumner Welles heeft vanmorgen te Lon den een gesprek van een half uur gevoerd met Lloyd George. Later keerde hij naar de Amerikaansche ambassade terug en ontmoette James Maxton, het Lagerhuis lid van de onafhankelijke labourpartij. Welles lunchte met den Amerikaanschen ambassadeur Kennedy. DUITSCHITALIAANSCH PROTOCOL INZAKE STEENKOOLLEVERING. Het vervoer van de kolen zal over land geschieden. In vervolg op de besprekingen die tus schen den Duitsehen rijksminister van bui- tenlandsche zaken, Von Ribbentrop, en den Duce hebben plaats gehad, hebben de Duit- sche en de Italiaansche regeeringscommissie voor de regeling der DuitschItaliaansche handelsbetrekkingen, volgens het D.N.B., een buitengewone bijeenkomst gehouden met het doel, de noodige maatregelen te nemen om de levering van steenkool uit Duitsch- land naar Italië geheel over land te doen geschieden en op deze wijze by na den ge- heelen benoodigden Italiaanschen import aan steenkool te dekken. Dinsdag hebben de voorzitter van de Duitsche regeeringscom missie, gezant Clodius, en de voorzitter van de Italiaansche regeeringscommissie, sena tor Giannini, een dienovereenkomstig pro tocol geteekend. GROOT BRITSCH LEGER WORDT GEVORMD. By de indiening van de legerbegrooting in het Britsche Lagerhuis heeft de minister van oorlog, Stanley, een verklaring afge legd, waarin hy zeide „Wat Frankryk betreft, wordt een groot Britsch leger gevormd. Wij zijn door onzen plicht gehouden geleidelijk ons deel van den oorlogslast te land over te nemen van de schouders onzer Fransche bondgenooten, die in de eerste dagen van den oorlog verplicht waren zoo'n bijzonder zwaar deel van dien last te dragen." Minister Stanley voegde hieraan toe, dat het aantal der Britsche troepen in Frankryk thans ongeveer twee maal zoo groot is als dat in October. Dagelyks neemt dit aantal nog toe. NOODTOESTAND IN KRAKAU. De buitengewone toevloed van men schen naar Warschau, die reeds tijdens den oorlog en onmiddellijk nè. den oorlog is be gonnen, heeft het aantal inwoners, dat vroeger 1.2 millioen bedroeg, naar schat ting doen toenemen tot 1.8 2 millioen. Voor het grootste deel behooren deze naar Kraukau gekomen menschen tot de bezit- loozen, zoodat volgens het D.N.B. het aan tal noodlijdenden ontzaglijk is vermeer derd en thans becijferd moet worden op ongeveer 500.000. Aangezien er bij het Poolsche bestuur geen bepalingen beston den omtrent aanmelding kunnen nauwkeu rige getallen niet opgesteld worden. De Duitsche overheid heeft alles gedaan om zoo veel mogelijk den nood te lenigen. Door de Poolsche hulpcommissie zijn 200 volkskeukens ingericht, die dagelijks ruim 100.000 porties warme soep uitdeelen. Voorts zijn 200 Poolsche artsen en 100 Poolsche vroedvrouwen aan het werk ge steld. De Poolsche hulpcommissie heeft een eigen ziekenhuis en twee sanatoria voor tuberculeuze kinderen ingericht. DUITSCH LEGERBERICHT. Het opperbevel van de Duitsche weer- wacht maakte heden bekend In de streek van het Pfaelzer Wald heeft een Duitsche patrouille op Fransch gebied een met last dieren op marsch zijnde vijandelijke afdee ling overvallen en uit elkaar geslagen. De patrouille maakte verscheidene krijgsge vangenen. Het luchtwapen zette zijn verkennings vluchten boven Frankrijk voort. in het voorjaar: de Inwendige organen, bloed en darmen zui- veren, VERSTOPPING, overtollig vet. aambeien, rheumatische pijnen doen verdwijnen, slakken en giftstoffen uit het lichaam verwijderen door een grondige kuur met Dr. Schieffer's Stofwissellngzout. De weldadige wer king Is verrassend. Flacon f 1.05, Dubbele llacon I 1.75 bij apotheker® en vakdrogisten DE GEMEENTERAAD KOMT DINSDAG A.S. BIJEEN. Principe-besluit inzake aanleg van rloleering op 't Zand moet worden genomen B. en W. willen aanslui ting op het gemaal van Middel burg. Gemeentesecretaris vraagt ontslag. Op Dinsdag 19 Maart a.s. komt de raad der gemeente Koudekerke des middags twee uur in openbare vergadering byeen ter be handeling van o.m. de volgende punten 1. Voorstel van burgemeester en wethou ders tot vaststelling van de notulen der raadsvergadering van 30 Januari 1940. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van burgemeester en wethou ders tot' verhuring van een perceeltje ge meentegrond aan Abr. Dingemanse. 4. Idem om in beginsel te besluiten tot den aanleg eener volledige rioleering op 't Zand, en deze aan te sluiten op de riolee ring der gemeente Middelburg. 5. Idem om aan den heer P. J. Terwoert, op diens verzoek op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen als gemeente-secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand, ingaande 1 Mei 1940. 6. Idem tot goedkeuring van de wijziging der begrooting van het burgerlijk armbe stuur dienst 1939. 77. Idem tot wijziging der gemeente-be- grooting dienst 1940. 8. Idem om een aanslag hondenbelasting en een aanslag schoolgeld oninbaar te ver klaren. RIOLEERING 'T ZAND. Aan de toelichting op het voorstel van B. en W. inzake de rioleering op 't Zand ontleenen wij het volgende: Niet in de laatste plaats tengevolge van den invloed van den Polder Walche ren, welks dagelyksch bestuur reeds jaren op den aanleg eener rioleering op 't Zand aanstuurt, hebben wij ons op het stand punt gesteld, dat de aanleg eener volle dige rioleering aldaar, met bekwamen spoed moet worden bevorderd. Wij zijn begonnen in 1938 onzen bouw- opzichter opdracht te geven, een plan te ontwerpen. Dit gereed gekomen zijnde, hebben wij ter beoordeeling voorgelegd aan het Rijksinstituut voor zuivering van afvalwater te Den Haag. Met Ir. Hopmans die aan dit instituut verbonden is hebben wij tot tweemaal toe een langdurige bespreking gehad over deze aangelegenheid. De beoordeeling van het ontworpen plan van den gemeenten bouwopzichter, door genoemden ingenieur, is onverdeeld gun stig. Aan de uitvoering zijn echter vele werk zaamheden verbonden, die daaraan vooraf moeten gaan. Zoo komt het ons ge- wenscht voor, dat de gronden waarin de buizen moeten worden gelegd, eigendom der gemeente zijn. Voordat de gemeente deze strooken echter in haar bezit heeft, zullen vele onderhandelingen moeten worden gevoerd, welke ongetwijfeld niet alle even gemak kelijk tot gunstig resultaat zullen worden gebracht. Daarna dien teen raming van kosten te worden opgemaakt, althans een definitieve, want een voorloopige ligt ter inzage, waaruit weer onmiddellijk voort vloeit de vaststelling van de wijze waarop het geheele rioleeringsplan zal worden ge financierd. Uiteraard kunnen terzake nog geen afgeronde mededeelingen worden ver strekt, maar reeds nu zij onder Uw aan dacht gebracht, dat wij zullen trachten, het geheele werk in werkverschaffing te doen uitvoeren en het stichtingskapitaal op te nemen bij het Werkfonds. Een rioolbelasting. Ook de dekking der jaarlyksche kosten, kan door ons pas afdoend in overweging worden genomen, nadat het financierings plan der stichtingskosten definitief zal zijn vastgesteld. Maar in groote trekken kan er nu toch wel al dit van gezegd worden, indien eenigszins mogelijk zal het grootste ge deelte der kosten gedekt moeten worden door een in te voeren rioolbelasting, te betalen door hen, die op de rioleering zijn aangesloten. Het resteerende, vormende het kleinste gedeelte, zal uit de gewone middelen moe ten worden voldaan. Wy wenschen thans twee principe be sluiten. Het eerste besluit is, om ons college op te dragen, den aanleg van een volledige rioleering op 't Zand voor te bereiden. Het tweede besluit heeft betrekking op het volgende: Voor de verwerking van het verzamel de rioolwater kunnen twee oplossingen worden verkregen namelyk: 1. Zuivering van het rioolwater door middel van een te stichten zuiveringsin stallatie; 2. Aansluiting op het gemaal van de gemeente Middelburg, staande aan den Vlissingschen singel. Beide oplossingen zijn voor onze ge meente gelijkwaardig te achten, met dien verstande, dat bij aansluiting op Middel, burg, de verantwoordelijkheid voor de loo- zing van het rioolwater, geheel komt voor rekening der laatstgenoemde gemeente. Blijkens verkregen inlichtingen van het Rijksinstituut voor zuivering van afval water te Den Haag, zyn de stichtingg. kosten van een volledige biologische rei- niging van den maximalen droogweeraf. voer en een bezinking van het daarboven aankomende regenwater, tot dén drievou- digen maximalen droogweerafvoer te stel- len op een bedrag van 25.000. De tetale jaarlyksche kosten kunnen op 2000.worden gesteld. Zij bedragen dus, berekend per aange- sloten inwoner, waarbij de aangesloten industrieën buiten beschouwing worden gelaten, rond 1. Aansluiting op de rioleering van Mid delburg beteekent een totale uitgaaf per jaar, aanvankelijk van 1330.na het aanbrengen eener zuiveringsinstallatie het geen in de toekomst ongetwijfeld nood- zakelijk zal blijken te zyn, naar raming maxximum 0.50 per inwoner, of onge- veer 1000.meer. Dit beteekent alzoo een grootere uitgaaf per jaar van 330.boven een eigen in- richting, wanneer de zuivering van het rioolwater, afdoende zal plaats hebben. Daar staat tegenover, dat de gemeente wat de afvoer zelf betreft, geen risico loopt en geen zorgen heeft. Wij achten namelijk de vrees niet ongegrond, dat het beheer van een eigen biologische reini ging in de practijk vele financieele tegen vallers meebrengt. Wij stellen u dan ook voor, in beginsel te besluiten tot aan sluiting der aan te leggen rioleering op 't Zand, op die van. de gemeente Middel- burg en ons op te dragen, terzake een overeenkomst af te sluiten met genoemd gemeentebestuur. Jaarvergadering Chr. Besturenbond. Onder leiding van den voorzitter, den heer A. de Lange, hield de Chr. Besturenbond gisteravond in de Prins van Oranje zyn goed bezochte jaarvergadering. De voorzitter herdacht in zijn openingswoord den overle den burgemeester van Goes, wijlen den heer mr. R. M. van Dusseldorp, die steeds met den besturenbond meeleefde. De secretaris, de heer C. K. Maartense, meldde in zijn jaarverslag, dat het ledental gelijk was gebleven (1175). De heer A. Vingerling hield een toespraak, waarin hij het doel en karakter der Chr. vakorganisatie uiteenzette. Samenspraken en gemeenschappelijke zang vulden verder den avond. SCHEEPVAARTBERICHTEN NEDERLANDSCH MOTORSCHIP „BUIZERD" IN ENGELAND AAN DEN GROND GELOOPEN Bemanning gered. Het Nederlandsche motorschip „Buizerd" uit Groningen is vanochtend vroeg aan de noordoostkust van Engeland gestrand. De „Buizerd" voer in zuidelijke richting en was geladen met steenkolen. De bemanning1, welke uit zes personen bestond, kon door een reddingboot in veiligheid worden ge bracht. Allen zijn in goeden welstand aan wal gezet. Volgens een nog onbevestigd be richt zou de „Buizerd" tegen de rotsen ge heel wrak geslagen zijn. De „Buizerd" behoort toe aan den kapi tein J. Bosma uit Groningen. Het schip heeft een bruto inhoud van 270 ton en is in 1931 gebouwd. Italiaansche kolenschepen lossen hun lading te Rotterdam. De vier Italiaansche kolenschepen, die nog te Rotterdam liggen, zullen hun la ding weer lossen en in ballast naar Italië vertrekken. Het zyn de „Nita", „Amster dam", „Gian Franco" en „Tinmimo". De „Gian Franco' is reeds begonnen met het lossen van de lading, terwijl de andere schepen morgen gelost zullen worden. Het Italiansche s.s. „Fedora", dat met een lading Duitsche steenkolen in Vlissin- gen ligt, zal zoo spoedig mogeiijk naar Rotterdam komen om de lading te lossen. Geen order te groot Geen order te klein Vraagt prijsopgave VLISSINGEN feuilleton 28 Naar het Engelsch ,Ja, zeker." „Moeder komt dadelijk terug.'' „Toe, vlug ny wat, .liefste! We moeten ons juist daarom haasten! Ik heb je een massa te vertellen!" Tien minuten later reden ze westwaarts in een taxi. Hij vertelde haar nu nog wat meer in bijzonderheden, wat hij sinds den vroegen ochtend gedaan had. „Ut heb mijn diner verdiend," zei hij. Ik heb eigenlijk, sinds het ontbijt, niets meer gehad. Denk maar eens aan, hoe veel menschen ik heb moeten spreken: de beide Mumfords, Lady Rosmer, dien kwast van een zoon van haar, met hém heb ik tweemaal een onderhoud gehad en het einde was, dat hij toch wel wat minder over zichzelven ging denken, dan dit in het eerst het geval was. Toen moest ik mijn detectives gaan opzoeken, die eenigs zins het land hadden, dat zij geen licht' hadden verspreid in de zaak.! Vervolgens heb ik ook nog een onderhouu gehad met Richard Rosmer; geen slecht mensch; en tweemaal met zijn vrouw, die mij nog de beste van allen voorkomt!" John had een restaurant gekozen, dat hij kende. Cecily had nog nooit in zoo'n gelegenheid gedineerd. Niet verwend als zij was, leek het haar een sprookjesland met z'n schitterend electrisch licht! Ze zaten ergens in een beschut hoekje. „Heeft Lady Rosmer waarlijk bekend?" vroeg zij. „Dat kan ik haast niet ge- looven!" „Ja, maar ze zou zeker ook niet be kend hebben, als het geval niet zoo goed als bewezen was!" „Maar hoe kwam ze eigenlijk aan het halssnoer? Miss Lancaster had het ju- weelenki'stje toch afgesloten en den sleu tel bij zich gestoken?" „Omtrent dit punt schijnt Lady Rosmer op het laatst te hebben ingelicht; Miss Lancaster had den sleutel geborgen in het taschje, waar een gaatje in was. Hij viel er uit, toen ze uit haar slaapkamer kwam en Lady Rosmer raapte 'm op en heeft, volgens haar eigen uitspraak, onder een ingeving gehandeld. Even later had zij de gelegenheid, om den sleutel weer in het taschje te bergen en Miss Lancaster wist niet, dat ze dien boven had laten vallen." „Is ze erellendig onder?" „O, ja. En Sir Edward ook. Hy heeft, zonder dat zijn broer er iets van wist, den Mumfords het zwijgen opgelegd en heeft ze gestuurd naar het eind vane de we reld." „Gaan ze dan heusch?" „Ja; morgen vaart de boot uit. En nu moet ik je nog even het voorstel van Mrs. Rosmer meedeelen." „Wat is dat dan?" „Kijk, het berust op mijn plan. En dat is, dat we zoo gauw mogelijk trouwen, zoodra ik een speciale vergunning kan krijgen." „O, maar!" ..Denk er maar eens even over. terwijl je je bordje leeg eet. Zie die: „maren" flink onder de oogen en dan verdwijnen ze wel!" „Ik moet toch eerst wat kleeren heb ben!" Hy lachte helder-op: „Maar die kleeren kan je toch net zoo goed na je huwelijk koopen? Ik heb nog nooit gehoord, dat een getrouwde vrouw zou zijn uitgesloten van net genot, om te winkelen!" Zij keek eens naar hem op en hy zag, dat hij deze zaak gewonnen had, waarna hij steeds stoutmoediger voortging: „Morgenochtend zal ik myn best doen voor de speciale vergunning. En nü het voorstel van Mrs. Rosmer." „O, die is altijd zoo aardig voor mij ge weest, dat ik haar niet graag iets wei geren zou!" „Nu, in de eerste plaats dan deelde zij mij mee, dat haar schoonmoeder heel ziek is, iets wat ik ook al gemerkt had. Lady Rosmer heeft een lichte aanval van beroerte gehad en ze vreezen een tweeden. Zooveel mogelijk willen ze haar sparen en dus zoo weinig mogelijk bekendheid geven aan haar houding in deze zaak. Nu is dit dés te gemakkelijker, omdat, gelukkigerwijze, zoo weinigen van die be schuldiging van jou hebben afgeweten. Die enkelen zullen cp de hoogte worden gebracht; en, om te toonen, hoezeer je bij hen in de achting staat, wil de hcclo familie Rosmer bij je huwelijk tegenwoor dig zijn." „O, neen, als-je-blieft, niet! 't Is heel vriendelijk van Mrs. Rosmer, maar ik zou 't afschuwelijk vinden!" „Nu, dat begreep ik wel en ik heb dus al uit jouw naam voor die eer bedankt Maar Mrs. Rosmer zelve nu?" „Ja, die moeten wo vragen." „En haar man?" „Ja, die dan ook." „En Miss Lancaster? Daar was Mrs. Rosmer weer zoo opgesteld, dat die ook tegenwoordig zou zijn; en waarlijk, dat is nog zoo kwaad niet! Maar dan moeten we ons ook haasten, zie je, of zij zou nog eerder op haar huwelijksreis zijn!" „Gaat zy dan trouwen?" „Ja. Met een majoor Dermott van de Iersche Garde. Het zal een „o >rlogs-hu\ve- lijk" zyn; dis het onze!" Met een blos keek ze naar hem op ca wat ze verder praatten, was niet voor publiciteit geschikt'. EINDE,

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 6