Uit Zeeuwsch-Vlaanderen I Sport 8 Kt c2'g£fl WAT GEEFT DE RADIO? room E VL1SSINGEN SKENS i/oorzichtig- de scherpe erven oudt mijn der." GEMENGD-NIEUWS Breskens Groede Oostburg St. Kruis IJzendijke Zuidzande MARINE EN LEGER De nagelaten betrek king van omgekomen dienstplichtigen. RECHTSZAKEN Buitenlandsch Weerbericht. ndtoestel te plaat- hiervan weer- en )uitschland te zen- vestigde zich aan ibroek. ract opgemaakt, B. per maand ;oeding van zijn igen en dat hij in een bepaaide [et zendapparaat member 1939 van gestuurd en B. iel alleen, onder olflengte van 50 dagelyks, nl. 's omstreeks 7 uur esproken, steeds het weer, de be- ie barometer- en [e bodemgesteld- mg B. van den ge. >n, dat alles goed ie salarieering liep andelgks vooruitbe- November kreeg hg 3gin December ont- onderteekend met d het honorarium imber zou komen hg op 11 Decern- msterdam zgn. B. ner", die later de te zijn. Deze droeg ieelde mede, dat B. in het toestel wat dan zou de ont- m. Alles ging goed, i kreeg en op 21 ed. ndapparaat. in zijn ich toen de beide ontdekten, wat het den. B. vernietigde doch kon niet ver- erdeel van de code erd. B. werd opge- bewaring en ont- voor Januari be- .vergoeding en nog van droge batte- den rechtercommis- hij het gewicht van s lands neutraliteit t. ïtie voerde als ver- ;id aan, dat B. fi- doch het feit dat, he regeering al het neutraliteit te be- handjevol geld onze brengt, is volgens chandelijx. Verd. is zijn nog meer zen- ioch die zullen te coord worden. Hier hoe het een spion voor welke mogend- erricht. De officier erricht. De officier ngenisstraf met af- g hechtenis. wa. ten laste ge- ïedeplichtigheid aan staat in dienst van pionnage, de zgn. hierbij als ver erier tusschen deze en. Op 11 December ,Lido", overhandigde hem aanwijzingen si. Verd. gaf dit toe, verantwoordelijk is et jNovember-salaris, naar het huis van er met droge batte- e evenwel, zoo ge- mdat dit hem was -achtgevers. n op 18 Maart. 11.37 23.56 12.25 N DE HERKOMS' ascbahbbéa et haar gekibbeld?" die vraag niet en iy: ij haten!" is, dan moet ze dit dat zal niet zoo blij- :og nooit tegen mijn dat zal ze ook nü je met mg trouwen irjne zult zijn, eer de in mijn kant zal ik mgn moeder zal ver die ik haar breng." taan en antwoordde naar met de grootste is nèèn!" e den heuvel weer; epleitend. Zij luister- murwbaar. ik tegen mjjn eigen dat was wéér. Van- f tegen je eigen ge- nij, om te doen, wat den, Als ik het deed. je bent al wat zij Cn ik ben haar dan- voor al de vriende- >ewezen heeft. Daar* nzoek af!" jeren, maar zij bleef loopjongen ging met ruim 100 van zijn patroon de wijde wereld in. Een 16-jarige loopjongen, in dienst bij oen firma in de Spuistraat te Den Haag werd de vorige week met kwitanties de stad ingestuurd. De jongeman inde voor een totaal bedrag van ruim 100, doch in plaats van naar de Spuistraat terug te keeren, smeet hg zijn fiets op een plein tegen een boom, reed per tram naar het station en nam een enkele reis naar Apel doorn. Hier kocht hij een windbuks, een zaklantaarn en een sigarettenaansteker en besprak een mooie kamer in een groot hotel ter plaatse. De hotelhouder kwam het geval ver dacht voor, temeer omdat hg zag, dat het jongmensch minderjarig was en veel geld bij zich had. Hij waarschuwde de politie, die den oneerlijken loopjongen op transport heeft gesteld naar Den Haag, waar hij in bewaring is gesteld, omdat hefc niet de eerste keer is, dat de jongen heeft getoond onbetrouwbaar en oneerlgk zijn, verkeersongeluk met doodelijken afloop. Gistermiddag is te Heerde een verkeers ongeluk gebeurd, waarbij een landbouwer om het leven is gekomen. De landbouwer P. K. reed per fiets over den kanaaldijk. Door nog niet opgehelderde oorzaak is de man door een expeditie-auto uit Wapenveld gegrepen en onmiddellgk ge dood. Het slachtoffer was 27 jaar en vader van twee kinderen. De vrachtauto is in beslag genomen. dief op heeterdaad betrapt. De eigenaar van een atelier voor dames- confecfcie in de Rapenburgerstraat te Ara sterdam zag vanmorgen een man de trap afloopen. Het individu wilde zich kennelijk schuil houden, zoodat de patroon niets beter wist te doen dan hem te grijpen. De man probeerde zich los te rukken, doch bg deze manoeuvre vielen drie damesjaponnen onder zijn jas uit. De politie nam den arrestant over, waar na bleek, dat deze 43-jarige een bekende is, die al heel wat meer op zgn geweten heeft. twee beruchte inbrekers door de politie gegrepen. Hefc forceeren van winkelruiten bg juwe liers schijnt in de oogen van hen, die er een gewoonte van hebben gemaakt, goederev. van anderen te ontvreemden, een lucratief bedrijf te zijn. Kort geleden slaagde een der gelijke poging bij een juwelierswinkel op het Koningsplein en in den afgeloopen nacht is hetzelfde geschied, hoewel de politie nu zeer snel kon overgaan tot aanhouding van de vermoedelijke daders. Vanmorgen vroeg merkte een recher cheur, dat een auto met een G.Z.-nummer door de Kalverstraat in verboden richting reed. Hij noteerde het nummer van den wa gen en ging daarna op onderzoek uit. Spoe dig bleek, dat inbrekers geprobeerd hadden door het forceeren van de etalage van den juwelierswinkel, toebehoorend aan de firma Goldmann, voorheen Schoorl, in de Kalver straat, een grooten slag te slaan. Een smalle zijruit in het portiek was gedeeltelijk uitge sneden of uitgeslagen. Het ontstane gat was net groot genoeg om een arm door te ste ken. In de etalage lag een groot aantal kostbare sieraden, welke een waarde had den van ongeveer 20.000. Glassplinters en sieraden lagen dooreen, zoodat op dat oogenblik niet kon worden vastgesteld of er jets was vermist. De politie informeerde naar den eigenaar van de auto met het nummer G.Z. 5811. Toen bleek, dat deze wagen toebehoorde aan een woonwagenbewoner W. in Haar lem. De Haarlemsche politie bracht een be zoek aan het woonwagenkamp, doch zoowel de auto als de woonwagen waren verdwe nen. Inmiddels was ook de Amsterdamsche politie verder op onderzoek uitgegaan. De naam W. heeft geen goede klank, temeer niet omdat de gebroeders F. W. en Th. W. beide behoorden tot hen, die door de recher che werden gevolgd. Daar F. W. een huis op de Heerengracht bewoont, ging men daar naar toe om te trachten W. te arresteeren. De bewoner ver schafte de politie geen toegang, zoodat de deur werd geforceerd. Een der beruchte broers werd daarop aangehouden. De politie vermoedde, dat ook Th. W. zich in Amsterdam ophield. Inderdaad kon hij in de binnenstad worden gearresteerd. Men kon ons bij de firma Goldmann nog niet inlichten of er iets wordt vermist. KRUIEND IJS IN HET IJSSELMEER. Schotsen over den dtfk UrkLemmer geschoven. Gistermiddag is het gs in het ÏJsselmeer, in den omtrek van Urk gaan kruien. Ten gevolge hiervan zgn de schotsen op onge veer twee kilometer afstand van het voor malige eiland, over een lengte van vgftig meter over den dijk geschoven. Thans be staat ernstig gevaar voor de keten op den dijk. De werking van het £js wordt steeds grooter. urk weer geïsoleerd. Tengevolge van verandering van de wind richting zijn rondom Urk groote ijsvelden komen aandrijven. Hierdoor is de verbinding per boot met den vasten wal weer onmoge- Jgk. Gisteren heeft de postboot „Von Geusau" een poging tot uitvaren gedaan, doch het ys was zoo zwaar en dik, dat men er niet aide John uit den zak. (Wordt vsrvolguj door kon komen. De boot is toen naar de haven van Urk teruggekeerd. meisje bij aanrijding ernstig gewond. Vanochtend omstreeks half negen is op den provincialen weg HembrugLimmen bet achttienjarige meisje Batenburg uit velsen, dat op een fabriek in Wormerveer jverkt, door een auto uit Heiloo gegrepen, J°en zij den weg overstak. Zij werd bewus teloos opgenomen en met een gecompliceer de beenfractuur, een hersenschudding en hoofdwonden naar het gemeente-ziekenhuis m Zaandam vervoerd. Haar toestand is ern- OUDE VROUW VERBRAND. De alleenwonende 87-jarige weduwe k. Wuffen te Eemster, gemeente Dwingelo, werd Zondagavond door een harer zoons die haar eenige malen per dag komt bezoeken, brandend in haar woning aangetroffen. De kamer stond vol rook. De oude vrouw is vermoedelijk met haar kleeren te dicht bij den kachel gekomen en in brand geraakt. Hoewel de vlammen onmiddellgk werden gedoofd, kwam de hulp te laat en is de vrouw aan de gevolgen bezweken. STAKING IN DE TEXTIELINDUSTRIE IN BRITSCH-INDIË. Een loonsverhooging van 15 pet. geëlscht. Gisteren hebben meer dan 130.000 arbei ders in de Britsch-Indische textielindustrie het werk neergelegd om te pogen een loonsverhooging van 15 procent af te dwin gen. 60 van de 68 spinnerijen liggen stil, de vrouwen spelen een groote rol in de sta king, gedurende 18 uur hebben zij aldus Reuter uit Bombay tegenover een fa briek gezeten om te beletten, dat werkwil ligen zich naar binnen zouden begeven. slecht weer in het noordoosten der ver. staten. Talrijke verkeersongelukken. Het geheele Noordoosten der Vereenigde Staten is gisteren geteisterd door zwaren regen en door een hagelstorm.Het land was overdekt met een dikke laag gs, die op vele plaatsen het verkeer, de toevoer van stroom en de telefoonverbindingen stoor de, zoo meldt Reuter uit New York. IJzel de ergste vijand sedert menschen- heugenis, veroorzaakte ontelbare auto-on gelukken. Tot dusverre zgn twaalf doode- lijke ongelukken bekend geworden. Boven dien richtte de storm geweldige schade aan de boomen aan. revolvergevecht in cuba. Gistermiddag is een vuurgevecht gele verd voor het landhuis van den Cubaan- schen kolonel Batista te Hannover. De agenten van de geheime politie, welke voor dit huis de wacht hielden, hebben gescho ten op een auto, waarin zich een voorma lig politie-officier, Carlos Marti, bevond met twee anderen. Marti was luitenant van de politie geweest onder het bewind van Machado. Marti en een der anderen wer den doodgeschoten, de derde werd gewond. Loop der bevolking. Ingekomen K. p. de Bree uit Oostburg; M. Ver schelling uit Sommelsdijk P. de Smit en gezin uit Schiedam; N. J. Nelisse uit Groede; P. Vermeulen uit Groede; A. Ver meulen uit Groede; C. L. v. d. Bossche en echtgen. uit Groede; A. M. L. Goesije uit Hoofdplaat; A. Engels uit Bloemen- daal. Vertrokken: J. A. Joosse naar Zelhem; F. P. Broorj- mans en gezin naar Hontenisse; M. W. Verschelling naar Sommelsdijk; J. de Meester naar Utrecht; J. de Koster naar Rotterdam; I. Jansen naar Almelo; H. de Vries naar Aardenburg; M. I. Geelhoed naar Retranchement; A. M. Provoost naar Loop der bevolking over de maand Februari 1940. Gevestigd: M. F. Lense naar A 270b A. J. Geernaert en L. van de Velde naar O 136 Ch. S. Klerjkamp naar O. 18a; rt. A. Fikse naar W 78 C. C. de Back, vrouw van Joz. G. Avot naar A. 258. Vertrokken: J. de Hullu naar Schoondijke J. A. Verduijn naar Oostburg; M. S. van Hou te naar IJzendijke J. N. Nelisse naar Breskens A. P. Lauret naar Oostburg M. Risseeuw naar Oostburg P. Vermeulen naar Breskens A. Vermeu len naar Breskens C. L. van den Bossche naar Breskens J. P. Regnhout naar Bres kens J. A. Bentschap Knook naar Nieuw- vliet; J. Jansen van Rosendaal naar Nieuw- vliet P. van Reeven naar Rotterdam C. Dijkshoorn naar RotterdamC. M. van Reeven naar Rotterdam. Doodelgke aanrijding. Hedenmorgen te omstreeks kwart over elf begaf de landarbeider J. C. zich via den rijksweg in de richting Schoondijke huiswaarts. Bij het gehucht Kruisdijk wil de hg den weg oversteken, doch be merkte, dat een vrachtauto hem juist achterop reed. Nadat hg deze had laten passeeren, stak hij den weg over. Hierbij merkte hij evenwel niet, dat op dat mo ment uit de richting Breskens een per sonenauto, bestuurd door den heer Cam- maert, wonende te Sasput (Schoondijke), naderde. Een aanrgding was niet meer te voorkomen. Hij werd dan ook door dezen auto gegrepen en sloeg tegen den grond. Zgn toestand was van dien aard, dat hij na ongeveer vgf minuten reeds overleed. Onmiddellgk werd de marechaussee ge waarschuwd, die terstond een uitgebreid onderzoek instelde. Ook is inmiddels het parket gewaarschuwd. De Finland-bgeenkomsten. In West-Zeeuwsch Vlaanderen is de be langstelling voor de bijeenkomsten op Donderdag a.s. buitengewoon groot. De Ned. Herv. kerk aldaar is vrijwel uitver kocht, weshalve er thans ook een bijeen komst in de Beurs op denzelfden avond wordt voorbereid. Bovendien is uit het vluchtelingenkamp te Sluis een verzoek in behandeling ge nomen, te bevorderen dat dr. v. d. Vlugt zijn rede ook daar voor de vluchtelingen uitspreekt. Zondagavond gaf de muziekvereeniging E.N.Z.K. te Sint-Kruis een zeer geslaagde uitvoering in het café van den heer Pari- daen. Na enkele muziekstukken te hebben gespeeld, voerden de werkende leden een blgspel in 3 bedrijven „Jansen en Jansen, makelaars" op. Het stuk werd zeer aardig ten tooneele gebracht, ondanks het feit, dat een van de spelers een avond voor de uit voering ziek geworden was. De invaller bracht het er echter gezien den korten tijd van voorbereiding, zeer aardig af. De zaal was geheel bezet. Een gezellig bal besloot den avond. 50 jaar getrouwd. Morgen hopen Abraham Theri en Johanna TheriLeenhouts hun 50-jarige echtver- eenigïng te herdenken. Concert „Veronica". Zaterdagavond gaf de muziekvereeniging „Veronica" haar tweede winterconcert in de zaal van den heer de Witte. De voorzitter merkte in zijn openings woord op, dat het bezoek, alhoewel verbe terd, nog niet groot was te noemen. Hierna sprak de burgemeester een aanbevelings woord voor de actie „Hulp aan Finland" waarvoor a.s. Donderdagavond te Oostburg een samenkomst wordt belegd. Het concert werd, zooals in den laatsten tijd gebruike lijk, geopend met het Wilhelmus. Het pro gramma omvatte eenige nieuwe nummers. De fantasie op „CaValeria Rusticana", wel ke vroeger reeds in fanfarebezetting is uit gevoerd, bleek voor harmonie goed te klin ken. Ook de wals „Geschichten aus dem Wienerwald" blijkt een mooie aanwinst voor de vereeniging. Als solist trad op de heer P. Verhage met het bekende concert in g kl. van Handel, uitgevoerd op clarinet met pia nobegeleiding van den heer S. Lako. Als af wisseling was er een tooneelstukje, dat uit gevoerd werd door leden van de muziekver eeniging. Na afloop was er een gezellig samenzijn. Faillissementen. Geëindigd is het faillissment van C. C. Sturm, drankhandelaar te Hoofdplaat en van A. J. Louret, koopman te Philippine door verbindend worden der uitdeelings- lijst. GEEN WIJZIGING IN DE PENSIOENREGELING. Op vragen van het Tweede Kamerlid mevrouw Baicker-Nort betreffende het pen sioen van weduwen en weezen van in mi litairen dienst omgekomen dienstplichtigen en de regeling var. de begrafeniskosten van die dienstplichtigen, heeft de minister van Defensie als volgt geantwoord: 1. Den minister zgn slechts enkele geval len bekend, dat gezinnen van onbemiddelde dienstplichtigen ,die tijdens de mobilisatie in den dienst zgn omgekomen, in kommer volle omstandigheden verkeeren. 2. In deze enkele gevallen kan de mi nister vooralsnog geen aanleiding vinden, voorstellen in te dienen tot wijziging ten behoeve van de weduwen en weezen van getroffenen van de te dezer zake bestaande wettelijke pensioenregelingen. Wel ligt het in het voornemen, om, indien en zoolang zulks noodig mocht blij- k de hierbedoelde weduwen financieel tegemoet te komen door middel van het verleenen van een jaarlgksche gratificatie boven het wettelijk pensioen. In enkele ge vallen is zulks reeds geschied. 3. Ingeval het stoffelijk overschot van een in en door den dienst omgekomen dienstplichtige niet van rijkswege, doch door zorg van nabestaanden wordt begra ven, wordt hun op grond van art. 2 van de wet van 9 Juli 1906 een vergoeding toe gekend tot het bedrag, hetwelk zou zijn be taald, indien de staat zelf voor het begra ven had gezorgd. Indien de door de nabestaanden ge maakte kosten hooger zgn dan bedoelde vergoeding en zg den minister daarmede in kennis stellen, wordt een gratificatie toegekend, waarmede als regel de gedane meerdere uitgaven geheel kunnen worden bestreden. Op grond van het vorenstaande kan de minister geen aanleiding vinden om wijzi ging van de bestaande wettelijke regeling te vorderen. Bg Kon. Besluit van 1 Maart 1940 is, met ingang van den datum van dit besluit, benoemd bij de Koninklijke Marinereserve tot luitenant ter zee 3de klasse voor spe ciale diensten mr. J. M. P. Clag. VOETBAL Naar wij vernemen zal de landenwed- strgd BelgiëNederland, welke op 17 Maart a.s. te Antwerpen wordt gespeeld, niet via een Nederlandschën omroep wor den uitgezonden. In c:;t verband heeft het bestuur van den K.N.V.B. besloten den 17eu ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■UB WOENSDAG 6 MAART. Hilversum I, 1875 M. en 414.4 M. V.A.R.A. 8.00 Berichten A.N.P. 8.00 Orgelspel. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding, V.A.R.A. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 11.30 Voor de vrouwen. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten A.N.P., gramofoonmuziek. 1.00 V.A.R.A.-orkest. 2.00 Causerie „Naadver bindingen". 2.30 V~A.R.A.-orkest. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 Causerie „De boeken week".. 6.50 Pianoduetten. 7.00 V.A.R.A.-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Causerie „Ordening van het bedrijfsleven". V.P.R.O. 7.30 Bijbel vertellingen. V.A.R.A. 8.00 Herhaling S.O.S.- berichten. 8.03 Berichten A.N.P. 8.15 Uitzending voor het Joodsch Nationaal Fonds. 8.25 Rosian-orkest. 9.10 Radiotooneel. 9.30 Zang en piano. 9.55 V.A.R.A.-Varia. 10.00 Causerie „Schuldig of onshuldig?" 10.10 Fragmenten uit de operette „Rose Marie" 10.40 Medische vraagbaak. 11.00 Berichten A.N.P. 11.10 De Ramblers. 11.45 Orgelspel. Hilversum H, 301.5 M. N.C.R.V. 8.00 Berichten A.N.P. 8.05 Schriftlezing, medi tatie. 8.20 Gramofoonmuziek. (9.30 Gel uk wenschen) 10.80 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Viool, piano en gra mofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. (Om 12.30 Berichten A.N.P.). 12.45 Orgelspel en gramo foonmuziek. 1.45 Consonanten. 2.30 Voor postzegelverza melaars. 3.00 Consonanten en gra mofoonmuziek. 4.00 Zang, piano en gramo foonmuziek. 4.40 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.30 Taalles en technisch onderricht. 7.00 Berichten. 7.15 Land en tuinbouw uitzending. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A.N.P., herhaling S.O.S.- berichten. 8.15 Arnhemsche Orkest- vereeniging. 8.55 Causerie over de We reld-Zendingsconfe rentie te Tambaran. 9.25 Vervolg concert. 10.10 Berichten A.N.P., actueel halfuur. 10.40 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50 Schriftlezing. Engeland, 391 en 449 m. Van 10.2011.35 nm. ook op 342 M. - 11.20 Stedelijk orkest van Eastbourne. 11.50 B.B.C.-Variété orkest. 12.20 Berichten. 12.30 Dansmuziek. 12.50 Phil Cardew en zijn orkest. 2.20 B.B.C.-Harmonie- orkest. 2.50 S!m Crossman en zijn orkest. 3.20 Viool en piano. 3.50 Gevarieerd program ma. 4.20 Berichten (Welsh). 4.25 Forte Kerkdienst (Welsh). 4.40 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. 5.35 Variété. 5.50 Actueele uitzending. 6.20 Mededeelingen. 6.40 Padiotooneel met mu ziek. 7.20 B.B.C.-Symnhonie- orkest en solist. 8.20 Berichten. 8.40 Actueele causerie. 8.55 Liedjes. 9.10 Pianovoordracht. 9.20 Gevarieerd programma 9.50 Schotsch concert. 10.20 Phil Cardew en zijn. orkest. 11.05 Declamatie. 11.20 Berichten. Radio-Paris, 1648 m. 11.10 Pianovoordracht. 11.20 Félix Raugel-koor en pianosoli. 12.05 Cellovoordracht. 12.35 Zang. 1.05 en 1.30 Pianoduetten. 2.20 Viool en piano. 2.50 Radiotooneel. 3.50 Zang. 4.20 Chansons. 4.35 Piano, viool en cello. 5.35 Cello en piano, 6.50 Radiotooneel. 8.05 „Phryné", opera. 9.05 Koor „La Manécan- terle des Petits Chan teurs a la Croix de Bois". 9.35 Zang. 10.05 Gp-tii-kwartet ert solist. 11.05 Gramofoonplaten. Keulen, 456 M. 5.50 Omroeporkest. 7.40 Gramofoonmuziek, 9.30 Pianovoordracht. 10.50 Gramofoonmuziek, 11.20 Concert. 12.25 Bont programma. 1.15 Muzikaal tusschenspel. 1.35 Populair concert. 2.45 Muzikaal tusschenspel. 3.20 Voor soldaten. 5.20 en 7.05 Gramofoonmu ziek. 7.35 Radiotooneel. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.50 Zie Deutscliland- sender en Berlijn. Brussel, 332 M* 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroepdans* orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.55 Brusselech trio. 5.35 Zang (met toelichting) 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.25 Omroep-Symnhonie- orkest en solist. 9.30 Omroep-Symphonie- orkest. 9.50 Gramofoonmuziek, Brussel, 484 RL 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Germaine Ego's orkest. 12.50 Gramofoonmuziek, 4.35 Vereeniging voor blaasinstrumenten, 5.05 Gramofoonmuziek, 6.05 Viool voordracht. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Omroeporkest, strijk-* orkest en solisten (met toelichting). 8.25 Zie Brussel 322 M. 9.50 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.85 WW. Liblszowski's orkest. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.50 Hans Busch' orkest. 10.20 Politiek overzicht. Hierna Omroeporkest 11.20 Berichten, Hiern Nachtconcert. 12.50 Militair programma. £&HBBflaBBBBaBBflE9BBBBflfllSflBBBBBBBflaBBBBeSg5flflBflaBBBlflBaBBBBBn? Maart als een normalen competitiedag te beschouwen. Alleen de vereeniging, die spelers voor het Nederlandsche elftal afstaan, zullen 17 Maart geen competitie wedstrijd be hoeven te spelen. Het bestuur van den K.N.V.B. heeft overleg gepleegd met de A.V.R.O. om van uitzending af te zien, omdat de ach terstand van het competitie programma door den langen winter zeer groot is en men Zondag 17 Maart gaarne gebruiken voor het spelen van wedstrijden. KORFBAL Voortzetting Zomercompetitie 1939 Z.K.B. Afdeeling Hl. Volharding nV.K.V. 2—2 De competitiestand luidt nu V.K.V. 8 2 1 12 37—13 Wemeldinge 7 4 3 0 11 17—11 Madjoe Hl 8 3 14 7 13—25 Volharding II 7 2 2 3 6 15—16 Swift IV 8 10 7 2 10—27 Politierechter Middel burgi De Politierechter te Middelburg heeft heden de navolgende zaken behandeld. T. L G., 25 jaar, arbeider te Nieuw Na men, verdacht van het verstoren van een openbare godsdienstoefening in de Roomsch Katholieke kerk te Clinge op 21 Januari jl. door hinderlijk te praten en telachen en met zgn schoenen op de houten vloer te stampen. Een week gevangenisstraf. Ch. O., 56 jaar, arbeider te Axel, verdacht van mishandeling van E. Naessens te Axel door hem een stomp met den elleboog in het gezicht te geven op 31 Januari jl. te Axel. 10 b. s. 5 d. h. A. M. F., wed. I. M., 39 jaar, te Honte nisse, verdacht van mishandeling van E. Hemelaar te Hontenisse op 1 Februari jl. door haar eenige keeren met een stok te slaan, 10 b. s. 5 d. h. E. H., 54 jaar, hvr. P. B. te Hontenisse, verdacht van huisvredebreuk op het erf bij A. M. Ferket te Hontenisse op 1 Februari jl 10 b. s. 5 d. h. R. C. J. D., 43 jaar, slager te Zuiddorpe, verdacht van mishandeling van J. B. Wegdt te Overslag op 7 Februari jl. door haar te slaan en te stompen, 25 b. s. 15 d. h. W. J. D., 25 jaar, werkman te Hoek, ver dacht van huisvredebreuk in de woning van M. Robijn te Hoek op 27 Januari jl. Een week gevangenisstraf voorwaardelijk. H. v. O., 30 jaar, administrateur te Goes, verdacht van op 18 Januari jl. te 's-Heer- Arendskerke de uitwendige verlichting van zijn auto niet behoorlijk te hebben afge schermd tijdens verduisteringsproeven in verband met de luchtbeschermingswet. 10 b. s. 5 d. h. B. d. B., 42 jaar, koopman te Breda, ver dacht van poging tot oplichting van l. J. Cazemier te Terneuzen op 10 Januari jl. door dezen op listige wijze eenig geld af handig te maken. 2 maanden gevangenis straf. L. E. V., 46 jaar, chauffeur te St. Nico- laas (B.), verdacht van poging tot verboden uitvoer van 30 liter benzine te Kapellebrug °p ^...^bruari jl. 10 b. s. 5 d. h. Samengesteld, door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur Vlissingen: Den Helder: Weer: zwaarbewolkt lichtbewolkt Wind: matig N.N.W. stormachtig N.W. Temperatuur 2 gr. 2 gr. Min. hedennacht 0 gr. 1 gr. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur Aanvankelijk nog tijdelijk stormachtige, later krachtige tot matige noordwestelijke tot noordelijke wind. Wisselende bewol king. Plaatselijk nog enkele lichte buitjes. Weinig verandering in temperatuur. De gisteren genoemde diepe en actieve depressie, die toen over Zuid-Noorwegen lag, heeft zich via Zuid-Zweden naar Oost- Duitschland verplaatst en nam daarbij nog in diepte toe tot ongeveer 975 mbar. On der invloed hiervan begon het gisteren in Denemarken zwaar te stormen, en dit stormveld heeft zich over onze omgeving uitgebreid. Vooral in Noordwest-Duitsch- land moeten tlians zware stormen woeden. Over het algemeen is hier te lande maar weinig neerslag gevallen. Enkele waarne mingsposten hebben sneeuw- en hagel- buitjes gemeld. Onder invloed van de genoemde dépres- sie-kern is in de randstaten de wind naar het oosten gedraaid en daarbij tot krach tig en plaatselijk stormachtig toegenomen, zoodat de vorst er over het algemeen weer streng is geworden. Het arctische hoogedrukgebied over Groenland breidt zich naar het oosten uit, tengevolge waarvan vooral in Zuid-Scan- dinavië de baroters stggen. Tusschen IJs land en Scandinavië worden koude iucht- massa's rechtstreeks uit het Poolgebied naar het zuiden getransporteerd. Deze zijn reeds tot in Frankrijk en het Alpengebied doorgedrongen. De oude depressie, die vrijwel station- nair voor het noorden van de Noorsche kust is gelegen, vult verder op,

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 7