:ran Effiffi D WAT GEEFT DE RADIO? GEMENGD NIEUWS Wintersche kwalen Dan Mijnhardtjes halen! LUCHTVAART INGEZONDEN STUKKEN .ftgentia. a winter door, mot van Levertraan met den cons 200 gram 11.05 ten Doerschate - ZwoQe luitenant ter zee der mts ter zee der 3de R. van Koog, H. s. H. Dekker, G. H. Dam, H. J. van den W. Mattijsen, H. H. wer, P. J. Ypenburg, n der Weijde, A. p, E. Bogerd, F. Wie- er, G. A. Dilweg, T. ,nn, L. Henneveld, A, van Beurden, J. van verf, T. ten Klooster, de Vries; 'icier-vlieger dér 1ste ger der 2de klasse P. van officier-vlieger nd aan de officieren- H. W. J. Doorn, P. nten en J. H. Kemp. officier-zeewaarnemer icieren-zeewaarnemer Steens, A. Hartog en :e-luitenant der mari- der mariniers F. M. icier van den marine- lste klasse de offi- •stoomvaartdienst der rer; van officier van den nst der 1ste klasse eren van den marine- 2de klasse H. B. H. ;r, J. C. Piek, ir. A, er; officier van den ma- der 2de klasse de of- rine-stoomvaartdienst D. Prins, J. W. A. n, W. Bergsma, C. J, Juijze, P. L. van de J. Engelhart, P. E. en N. F. Hissink; van officier van ad- klasse verleend aan ïministratie der 2de OOR AUTO'S, VOERTUIGEN Februari 23 24 uur 5.54 5.56 rE VLISS1NGEN ESKENS uur uur 0.59 13.24 1.39 14.08 hij ze bij de hand.heeffl hij 'n kou heefj^gevat, risig en grieperig voeltj pt 'n "AKKERTJE" hem tcht weer heelemaal opl com'pie gebruikt ze bif jn, kiespijn^fheumaiieL iet, of hun- intimiteit g hun boodschap ver- eelt je bereikten, waai' ij groeiden; en onwil' in knop. Is het niet om ze zóó te pluk' lt ze mooier zóó! We wat blaadjes bij heb* lebben langere stelen we even hier binnen* ikken." ond volop de zon. Ze de tafel, nam plaats k en ging ze schik* nu Oudejaar," peinsde alender ook zegt: hier gade en peinsde nu uwen, wat het nieuwe a had ik gezegd, dat dat hieraan gauw een dat zou toch eigenlijk ontmoet* het grijze oog-en én moment, maar Dnge man voelden zien an een geluk, dat z0 en gekend. XWordt vervolgu-A Dievenbende te Rotterdam ontmaskerd. JJmployé's van Van Gend Loos stalen als raven. Negen personen gearresteerd. In-de laatste maanden werden ten na- deele van de Nederlandsche Spoorwegen voor duizenden guldens goederen gestolen uit de loodsen van de firma Van Gend 1,003 op de spoorwegemplacementen van Feijenoord en het Maas-station te Rotter dam. De klachten, die de spoorwegen voor namelijk van fabrikanten uit Noord-Bra bant bereikten, waren zoo talrijk, dat men van een dievenbende moest spreken. Door een samenloop van omstandighe den is het de politie gelukt een complot van dieven en helers te ontmaskeren. Ge arresteerd .werden vijf employe's der firma Van Gend Loos te Rotterdam, te weten de 33-jarige besteller L. K., de 24-jarige expeditieknecht J. B., de 33-jarige chauf feur J. B., de 23-jarige expeditieknecht J. B., en de 42-jarige koetsier J. van der V. De andere gearresteerden zijn de 40-jarige kleermaker H. B., de 47-jarige schoen- winkelier T .H. S., de 29-jarige houtbewer ker A. W. en diens 32-jarigen broer T. W. De diefstallen haddén zoo'n omvang aangenomen, dat verscheidene fabri kanten geen goederen meer naar Rot terdam durfden zenden. Sedert het ne gental echter van begin Februari af achter slot en grendel zit, worden geen goederen meer vermist. Tot de ontdekking is men gekomen door een diefstal bjj de firma Kreymborg aan den Binnenweg, waar de vitrine werd in geslagen en eenige coupons heerenstof werden ontvreemd. Kort nadien vernam de politie, dat de 40-jarige kleermaker H. B., meermalen stoffen kochtstoffen die pre cies geleken op de ontvreemde bij de firma Kreymborg, werden in zijn woning gevon den. Hij zei ze te hebben gekocht van den 47-jarigen schoenwinkelier T. H. S. Een grossier werd geraadpleegd en die maakte uit, dat de stof afkomstig was van de fa brikanten D. te Tilburg en M. te Eindho ven. Eenige maanden geleden waren de goederen naar Rotterdam verzonden, ge deeltelijk voor de firma van M. en gedeel telijk voor de firma ïtuys, ter vervoer naar Koorwegen. Beide zendingen zijn nooit te bestemder plaatse gekomen. Na vele ver- hooren moest de schoenwinkelier tenslotte toegeven, dat hij de goederen van een ken nis had. Het bleek de 29-jarige houtbe werker A. W. te zijn. Bij hem en ook later bij zijn broer werden groote voorraden ge stolen goederen gevonden, duizenden siga ren, kousen, alcohol, gloeilampen, heeren- stoffen, koffie enz. Bij den broer werden o.a. een nieuw radiotoestel en een partij lederen hand schoenen gevonden. Het feit dat de 33-ja- rige besteller bij Van Gend Loos, L. K. een paar soortgelijke handschoenen droeg, leidde tot diens ontmaskering. Tenslotte werden nog vier employé's van de firma Van Gend Loos gearresteerd, waarbij een, de 24-jarige expeditieknecht J. B. op heeterdaad betrapt werd, toen hij twee pakken van duizend sigaren, welke hij apart had gezet, wilde verkoopen. De dief stallen waren mogelijk, omdat 's morgens vroeg de vrachtbrieven aan het personeel ter hand werden gesteld, dat zelf de goe deren uit de loodsen haalde zonder vol doende controle. De drukte in de vorstpe riode had de, diefstallen gemakkelijker ge maakt. DE RIJN BIJ LOBITH EN MELLINGEN KOMT VRIJ. In den afgeloopen nacht is het ijs bij Lobith aan de zuiderwal gaan schuiven, zoodat daar de rivier voor zeven-tiende blank staat. De noorderwal zit nog voor drie-tiende vast. De eerste sleepboot met vijf schepen is uit Duitschland in Lobith aangekomen. Ook bjj Millingen is het ijs in de rivier weer los gegaan. In het midden is thans een breede vaargeul. Aan den Millingschen kant van de rivier is nog vrij veel ijs blijven zitten. Het water stijgt ongeveer 3 cm. per uur. Tot in Duitschland is thans geheel vrij water. KORTSLUITING VEROORZAAKT BRAND IN LOODS VAN TOUW- FABREEK. Dertig ton hennep en slsal gaat verloren. Donderdagmiddag is tengevolge van kort sluiting in een electrische hijschkraan, brand uitgebroken in een nieuwe opslag loods van de Lankhorst-touwfabrieken, ge logen aan de Prinsengracht te Sneek. Hoewel de brandweer spoedig met groot materiaal ter plaatse was, kon zij niet verhinderen, dat de loods geheel uit brandde. Een voorraad hennep en sisal, welke juist gistermiddag in de loods was opgeslagen, ter grootte van dertig ton, ging geheel in de vlammen verloren. De schade wordt door verzekering ge dekt. PARTIJ LOODEN BUIZEN GESTOLEN. Drie personen aangehouden. Eenige dagen geleden werd van een spoorwagen, staande op een emplacement °P den Linker Maasoever te Rotterdam, een partij looden buizen van 500 kg. gestolen. In verband hiermede heeft de politie thans drie mannen aangehouden, nl. den 26-jarigen va rensgezel J. S., den 43-jarigen los-werkman S. en den 28-jarigen bakker S. C. van M. Het lood werd ten huize van een hunner in g genomen. De partij was reeds geheel versmolten. TWEE MILITAIREN VAN EEN AUTO GESLINGERD. Een hunner gedood, een gewond. Donderdagmiddag zijn van een vracht auto, welke den vrij hoog liggenden onbe- Waakten spoorwegovergang van den Ossen- damweg te Soest gepasseerd was en daarna de scherpe bocht naar de Parklaan maakte, tegen den grond geslingerd. Een hunner, ze kere A. J. Jansen uit Amsterdam, werd bjj den val op slag gedood. H\j laat een vrouw eQ een kind achter. De andere militair werd met een ernstige hersenschudding opgeno men. Bij Griep, Koorts, Kou, Rheumqtische pijnen, Spit, Pijnlijke ledematen, Ziek en hangerig gevoel. De echte zijn niet rond, maar hartvormig. 12 stuks 50 ct., 2 st. 10 ct. Bij Apoth. en Drogisten. DE WIJDVERTAKTE SPIONNAGE- AFFAJRE. Nader kan worden gemeld, dat te St. Pancras vier verdachten werden gearres teerd en in de provincie Groningen twee, die allen in Groningen zijn opgesloten. Het Volksdagblad meldt hierover de vol gende bijzonderheden Aan een der landwegen van St. Pancras, een goede twintig kilometer ten noorden van Alkmaar, ligt in den wijden polder een groot en voor de streek kostbaar huis. „Flevo" staat aan den gevel, de oude naam van de Zuiderzee, dezelfde zee waar nu de Afsluitdijk doorheen loopt en dezelfde Af sluitdijk, die te veel aandacht van de spion nen vroeg. Op dien Afsluitdijk heeft de marechaus see nl. Maandagnacht twee vreemdelingen aangehouden, die op slinksche wijze naar het buitenland wilden vluchten. Deze aan houding was het laatste schakelt je in een keten, die reeds lang, maar voor de bewo ners onzichtbaar, om dit hooge huis werd gelegd. De bewoners en eigenaren van dit huis, de schatrijke groente-exporteur J. K. Sr. en zijn zoon J. K. Jr. zitten nu in het gevang. Hun zwager L., die bij de arrestatie toeval lig aanwezig was en meegenomen werd, is inmiddels weer op vrije voeten gesteld, de aannemer-timmerman P. B. Gzn. zit ook in de gevangenis. Heel West Friesland praat over wat zij misdreven hebben, iedereen fantaseert er wat bij, maar het fijne weet niemand er van. De gearresteerde K. is straat-arm begon nen en heeft kans gezien binnen twintig jaren schatrijk te worden. Een goed jaar geleden hoorde hij wegens valschheid in geschrifte een boete van 5000 tegen zich eischen. Bracht zijn positie als importeur reeds mede, dat vader en zoon K. dikwijls naar het buitenland gingen, de laatste maanden waren hun reizen opvallend talrijk. Maar zij kregen ruzie met oude zakenvrienden, die in verband met knoeierijen bij militaire leveranties werden gearresteerd. De justitie kreeg anonieme brieven, geschreven op een schrijfmachinezoo vertelt men in het dorp. De vele reizen vielen uiteraard de be woners van de omgeving op, maar is het blad goed ingelicht, dan kreeg de justitie eerst recht argwaan toen een verdacht telefoonnummer in Den Haag nog al dik wijls met een zeker telefoonnummer in St. Pancras en in code belde. In hoeverre de- geen, die in het bijzonder voor dit telefoon nummer verantwoordelijk is, geweten heeft wat er aan de hand was, wordt nog nader onderzocht. GEKNOEI MET ZANDRIJDEN VOOR MILITAIRE DOELEINDEN. Reeds zeven chauffeurs' gearresteerd. Bij het zandvervoer voor militaire doel einden te Amersfoort is gebleken, dat er meer vrachten in rekening werden ge bracht dan er vervoerd werden. Na elke vracht namelijk, moet de chauffeur van de betreffenden zandauto een boekje laten af stempelen. Door het vele gebruik was het stempel verbleekt, hetgeen op den afdruk in het boekje duidelijk te zien kwam. De laatste dagen was het in het oog geloopen, dat er met het zandvervoer iets niet in orde was. Bij onderzoek bleek, dat in de boekjes van de chauffeurs nieuwe stempel afdrukken voorkwamen een valsch stem pel was vermoedelijk in omloop. Onder verdenking van deze vervalschin- gen is een Amsterdammer aangehouden, evenals zeven chauffeurs, die de nieuwe stempels in hun boekjes hadden. Voorts is gebleken, dat het zand door verscheidene chauffeurs op een willekeu rige plaats werd neergeworpen en dat groote hoeveelheden hun bestemming niet bereikten. De chauffeurs worden namelijk per vracht betaald, zoodat zij er belang bij hadden, het aantal ladingen zoo hoog mogelijk op te voeren. Er worden nog meer arrestaties verwacht. BRAND IN OBSERVATIEHUIS VOOR JONGENS. In het observatiehuis voor jongens aan de Vosmaerstraat te Amsterdam, ont stond gistermiddag door nog onbekende oorzaak op de zolderverdieping van den. rechtervleugel, waar de schoenmakerij is gelegen. Het vuur nestelde zich in de kap en zocht zich van hier uit een weg naar buiten. De brandweer had geen gemakkelijk werk. Het vuur had zich medegedeeld aan het houten beschot, waar achter eterniet- platen waren aangebracht, teneinde een zekere brandveiligheid te verkrijgen, Nu is eterniet niet brandbaar, doch de platen werden zoo heet, dat het erachter liggende hout in brand geraakte. Het resultaat was, dat tallooze kleine brandhaarden ontstonden, waartegenover de brandweer niet andere kon uitrichten, dan de kap te sloopen Dit vorderde veel tijd. De jongens van het huis maakten zich verdienstelijk door het bluschwater op te dweilen of wel via he„ trappenhuis weg te werken. NIEUWE AARDSCHOKKEN IN TURKIJE RICHTTEN GROOTE SCHADE AAN. 120 personen en 10.000 stuks vee omgekomen. De jongste aardschokken hebben een des te erger uitwerking gehad, daar zij zich in de vroege ochtenduren hebben voorge daan. Slapende dorpelingen geraakten be dolven onder het puin van hun ingestorte huizen. Zeer felle koude heeft de situatie voor de geredden, die in de open lucht verblijven, nog verergerd De verwoeste dorpen zijn gelegen in het gebied van Kayseri (Midden-Anatolië Ook 10.000 stuks vee zijn omgekomen. Gisteren zijn in eenzelfde gebied 8 schok ken waargenomen. Met het oog op den vulkanischen aard van de streek vreest men nog meer schokken. Woensdag zijn ook lichte schokken waargenomen te An kara en Konya, op ongeveer 290 km. ten noorden en zuidwesten van Kayseri en te Adana, dat bij de kust van de Middeiland- sche Zee is gelegen. Volgens de laatste berichten uit Kay seri bedraagt het aantal dooden bij de aardbeving van Woensdag in Centraal- Anatolië thans 120. OVERVLOEDIGE SNEEUWVAL IN GRIEKENLAND. Spoorwegverbindingen op enkele plaatsen verbroken. Tengevolge van overvloedigen sneeuwval is de spoorwegverbinding tusschen Athene en Saloniki verbroken ploegen arbeiders zijn aan het werk om den spoorweg vrij te maken. De Simplon-express kon op het ge wone uur vertrekken. De auto-transporten naar de buitenwijken van Athene zijn ver scheidene uren stopgezet. De telegrafische en telefonische verbindingen hebben ernsti ge storingen ondervonden. TROONSBESTIJGING VAN DEN DALAI LAMA. De zesjarige Dalai Lama, een jongen uit een Chineesch boerengezin, heeft gisteren in de „verboden stad" te Lhasa als heer- scher over Tibet den troon bestegen. Hij werd van zijn paleis aan den rand der stad naar het groote Potala-paleis gedragen in een gouden palankijn. De stoet was een mijl lang. Buiten een Britsche missie moch ten geen vreemdelingen de processie aan schouwen. De plechtigheid der troonsbestij ging werd in het Potala-paleis gehouden. SCHEEPV AARTBERICHTEN HET ONGEVAL MET DE „ALKMAAR". Geen gevolg van de oorlogsomstandigheden. De directie van de Koninklijke Boot heeft alsnog bericht ontvangen van den gezagvoerder van het s.s. „Alkmaar", die zich nu op reis bevindt met het stoomschip „Stuyvesant" naar Nederland, dat het on geval van de „Alkmaar" uitsluitend te wij ten is aan een zeer te betreuren nautische oorzaak. De geruchten, dat het ongeval te wijten zou zijn aan de oorlogsomstandigheden, zijn dus van allen grond ontbloot. Luchtverbinding AmsterdamBatavia zonder tusschenïanding. De Prijsvraag, die werd uitgeschreven door het Comité Vliegtocht Nederland Indië voor een luchtverbinding tusschen Amsterdam en Batavia zonder tusschen ïanding, leverde als resultaat: le prijs hr. E. A. Driessen, 2e prijs hr. Th. van Lam meren, 3e prijs hr. H. J. Kremer, zooals destijds reeds gemeld. Het Comité Vliegtocht NederlandIndië is in nader overleg getreden met de jury en de inzenders om na te gaan wat nu moet gebeuren. Het is gewenscht, dat de technische wereld en vooral de vliegtuig technici van ons land nader met de projec ten kennis maken. Daartoe zullen de drie prijswinnaars voor een vergadering van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, af- deeling Verkeer en Verkeerstechniek, hun plannen verder toelichten. Hierna zal een discussie geopend worden, zoodat de des kundigen in de gelegenheid zijn hun bezwa ren kenbaar te maken of nadere toelich ting te vragen. Deze bijeenkomst wordt einde April gehouden te 's-Gravenhage en het Comité hoopt, dat hieruit zal blijken in hoeverre de interesse voor de directe lucht verbinding met Batavia bijde bevoegde instanties levendig is geworden, waaruit een aanwijzing kan' volgen, welke weg ver der moet worden gevolgd om dit groote plan te verwezenlijken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De copie wordt nimmer teruggegeven. EJELB.O.-SPELDJESDAG. Mijnheer de Redacteur, Morgen organiseert de afdeeling Vlissin- gen van de Ned. Vereeniging voor E.H. B.O. een speldjesdag. De jonge vereeniging, die thans 84 da mes- en heerenleden telt, waarvan reeds 38 het eenheidsdiploma verwierven, heeft sedert haar oprichting, nu bijna vier jaar geleden, reeds ten volle haar bestaansrecht bewezen, getuige de talrijke keeren, dat daadwerkelijke hulp werd verleend bij alle mogelijke ongevallen, hetzij langs den weg, hetzij op het voetbalveld, des zomers aan het strand of 's winters op het ijs. Het nut van de E.H.B.O.-post op het badstrand, zoowel als op het ijs van de „Spuiboezerri" dezen winter, wordt thans wel door ieder die ze aan het werk heeft gezien, erkend. Het spreekt vanzelf dat voor het berei ken van dit doel verschillende hulpmidde len, verbandmiddelen enz. noodig zijn. Geheel vrijwillig en belangeloos stellen de dames en heeren zich telkenmale in hun vrijen tijd, of wanneer er om hulp wordt gevraagd, beschikbaar om het door hen be oogde doel, het helpen van den niede- mensch, te bereiken o.a. door het bestrij den van levensgevaarlijke toestanden, het bestrijden van pijn of door een door een ongeval getroffene op snelle wijze te helpen vervoeren. Het behoeft geen nader betoog dat bij mogelijke rampen van welken aard ook, die de stadgenooten mochten treffen, deze stille werkers, eventueel in samenwerking met de zusters en broeders van het Roode Kruis, van ontzaglijk veel nut kunnen zijn. Stadgenooten, geeft a.s. Zaterdag blijk met dit streven te sympathiseeren door U allen met een E.H.B.O.-speldje te tooien Het kan ook U en uw kinderen ten goe de komen H. TEN HAVE. ZATERDAG 24 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 M. en jg 414.4 M» V.A.R.A. 3 8.00 Berichten A.N.P., gramofoonmuziek. 3 V.P.R.O. S 10.00 Morgenwijding. 3 V.A.R.A. g 10.20 Voor arbeiders lil de Continu-bedrijven. 2 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.45 Berichten A.N.P.). 2.00 Declamatie in Espe- S ranto. 2.20 Zang en orgel. 5 2.30 Muzikale causerie met illustraties door het 0 V.A.R.A.-orkest. 3.00 Reportage. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.10 Community-singing. 4.30 Vragenbus. 4.50 Residentie-orkest. 9 5.30 Filmland. 5.50 Orgelspel. 3 6.15 Volksliederen. 6.45 Kinderleesclub. 7.00 V.A.R.A.-Kalender. 7.05 Felicitaties. 3 7-10 Politiek radiojour- naai. V.P.R.O. 7.30 Cyclus „Hoe werkt de È-; c kerk?" V.A.B.A. 1 8.00 Herhaling S.O.S.- berichten. 8.03 Berichten A.N.P. 8.15 Puzzle-uitzending. 3 8.30 Rosian-orkest. 2 9-05 Toespraak „Een praatje bij den haard". 9.10 V.A.R.A.-Varia. 2 9.15 Radiotooneel. 9.30 V.A.R.A.-Harmonie- 2 orkest. 10.00 En nuOké K 11.15 Berichten A.N.P. 11.25 V.A.R.A.-Strijk- orkest. Hilversum II, 891.5 M. K.R.O. 8.00 Berichten A.N.P. 8.05 en 10.00 Gramofoon- 3 muziek. 11.30 Godsdienstig halfuur, 12.00 Berichten. 12.15 K.R.O.-Melodisten en 3 solist. (12.45 Berichten A.N..P, gramofoon muziek). 2.00 Voor de jeugd. 3 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinder uurtje. 3 4.00 Gramofoonmuziek. 5 4.45 Rococo-octet. 3 5.15 Internationale sport- revue. 5.30 Gramofoonmuziek. s 5.45 K.R.O.-Nachtegaal- f? tjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Letterkundige cau serie. 7.15 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P., mededeelingen. S.15 Overpeinzing met mu zikale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.00 Radiotooneel met prijsvraag. 9.25 Musiquette en solist 10.00 K.R.O.-orkest en leden van het K.R.O.-koor. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Gramofoonmuziek. Engeland, 391 en 449 M. 12.20 Reportage. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Berichten. 1.30 B.B.C.-orkest. 2.20 Orgelspel. 2.35 Causerie. 2.50 De Bohemians. 3.20 V. Silvester en zijn Ballroom-orkest. 3.45 Causerie „Joseph Lis ter, Surgeon". 4.35 Reportage. 5.20 Berichten (Welsh). 5.35 Causerie (Welsh). 5.40 Kinderuurtje. 6.10 Zang en piano. 6.20 Berichten. 6.35 Nieuws van het Wes telijk front. 6.50 Causerie „Can I help you?" 7.05 Variété. 7.35 B.B.C.-Schotsch orkest 8.20 Variété. 9-20 Berichten. 9.35 Nieuws uit Amerika. 9.50 B.B.C.-Theaterkoor en -orkest. 10.35 Korte Kerkdienst. 10.50 Billy Cotton en zijn Band. 11.50 Solistenvoordracht. 12.20 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. 12.05 12.20 1.05 1.35 2.00 2.05 3.20 3.50 4.50 5.45 6.20 9.35 Zang. Raymond Legrand en zijn jazzorkest. Altvioolvoordracht. Zang. Gramofoonmuziek. Vereeniging voor oude instrumenten. Muzikale causerie, met illustraties door het Félix Raugel-koor. Gala-uitzending. Pianovoordracht. Parijsch strijktrio. Radiotooneel. Programma gewijd aan Oostenrijk. 3 mmm 10.35 Bailly-orkest. 11.20 Radiotooneel. 12.05 Gramofoonmuziek. Keulen, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.40 Amusements-sextet. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.30 Kamermuziek. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Omroeporkest. I.15 Muzikaal tusschenspel. 1.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Leo Eysoldt's orkest en solisten. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.05 Literair-muzikaal programma. 6.50 A. Rink's orkest. Brussel, 822 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroeporkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.25 en 2 55 Muzikale causerieën. 4.20 De orkestvereeniging van het Koninklijk Vlaamsch Muziek conservatorium te Ant werpen en soliste. (In de pauzes Gra mofoonmuziek) 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaretprogramma. 9.35 Folkloristisch pro gramma. 9.55 Viool en cello. 10.30 Gramofoonmuziek. Brnssel, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.55 Het Choura Kouznet- zoff-orkest. 3.20 Tsjechische muziek met toelichting. 4.20 en 4.55 Gramofoonmu ziek. 5.55 Zang. 6.35 Belgisch pianokwar tet. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Waalsch cabaret programma. 9.55 en 10.30 Radio-orkest. 10.50 Dansmuziek. II.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 RL 7.35 Omroepkleinorkest eii solisten.. 9.20 Berichten. 9.50 Hans Bund's orkest en H. Munsonius' kwartet. (Om 10.20 Politiek overzicht). 11.20 Berichten. Hierna Nachtconcert. 12.50 Militair programma. 1 1 2 1 2 i O 0 lllliai)tlWIIWIIIIMIIMIimWII«lll!eiII!«!l|IA!|!!«;nW!|ll«!lllftHIIM!lll0!in8lineilllSlina'MI||!ia!!|ICI||lo:!!lsn||£ j KERK- EN SCH00LNIEUWS Geestelijke verzorging van het leger. Bij Kon. besluit van 20 Februari is met j ingang van 1 Maart 1940 aan den heer H. j A. Dubber, op zijn verzoek, eervol ontslag j verleend als hulp-aalmoezenier voor den tijd van oorlog bij het leger te velde be noemd tot hulp-aalmoezenier voor den tijd van oorlog bij het leger te velde de heer M. G. M. Jar.s. Is aan den heer ds. P. J. Vreugdenhil, predikant te Gorinchem, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als reserve-veldpre diker voor den tijd van oorlog bij het leger te velde. Benoeming twee leden commissie van toezicht middelbaar onderwas. j In de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs te Middelburg zijn twee vacatures, een door het overlijden van den heer P. de Jong en een wegens periodieke aftreding van ir. J. J. van Leeuwen. Voor de eerste vacature heeft de commissie de volgende niet-alphabe- tische aanbeveling ingezonden: J. C. Peeck en F. de Stoppelaar beiden arts en voor de tweede ir. J. J. van Leeuwen en ir. A. A. Brevet. VAN PUBLIEKE VERMAKELIJKHEDEN VERGADERINGEN. ENZ. „AJUiambra"-theater. Van Vrijdag 23 tot en met Donderdag 29 Februari: „Love affair" en „Hoe langer hoe gekker". „Luxor-theater. Van Vrijdag 23 tot en met Zondag 25 Februari: „De engel der duisternis" en „Bedekte oogen". Maandag 26 en Dinsdag 27 Februari: „Levenspiegel" en „De Saint slaat terug". Zaterdag 24 Februari. Soriée-amusante M.S.F. Concertgebouw, 8 uur. Woensdag 28 Februari. Algemeene ver gadering Ned. Vereeniging voor Lucht bescherming, afd. Vlissingen, Concert gebouw, 8.15 uur. MIDDELBURG. Vrijdag 23 Februari. Uitvoering Christ. Gem. Zangvereeniging „Looft den Heer", St. Joris, 8 uur. Maandag 26 Februari. Uitvoering Kerk koor der Russische Theologische Hoo- geschool, Nieuwe Kerk. 8.15 uur. STOOMVAARTLIJNEN Uit- en thuisvarende schepen „Bantam" 22 Febr. van Batavia „Bengkalis" 22 Febr. te Manilla „Chr. Huygens" (uitr.) 21 Febr. v. Genua Febr. van Sabang „Indrapoer" 21 Febr. van Port Said, word* 26 Febr. bij daglicht te Genua verwacht „Dempo" (uitr.) 21 Febr. van Colombo „Joh. van Oldenbarnevelt" (thuisr.) 21 „Kota Tjandi" 23 Febr. te Belawan „Gitoebondo" (uitr.) 22 Febr. te Antw. „Tarokna" 21 Febr .te Hoquiam „Volcndam" 22 Febr. te New York De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur Vlissingen: Den Helder: Weer: regen betrokken Wind: zwak Z. krachtig Z.Z.W. Temperatuur: 3 gr. 3 gr. Min. hedennacht: 2 gr. 3 gr. Neersl. afg. etm.: 2 m.m. 0.1 m.m. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Meest matige, in het noorden tijdelijk toenemende zuidelijke tot westelijke wind. Betrokken tot zwaar- of halfbewolkt. Waarschijnlijk eenige regen vooral in het noorden. Matige dooi. Buitenlandsch Weerbericht. De depressies langs den rand van het Poolgebied hebben zich aaneengesloten tot een langgerekt voor van lagen luchtdruk, die van den Oceaan over Midden-Scandina- vië loopt en zich voortzet in de richting van de Witte Zee. De laagste luchtdruk waarden zijn 988 mbar ten zuiden van de Faroer. Het gebied van hoogen luchtdruk in Zuidoost-Europa nam iets in beteekenis af. De hoogste luchtdrukwaarden worden in Roemenië en Yougo-Slavië gevonden en zijn omstreeks 1033 mbar. Verschillende stations melden hier nog temperaturen be neden 15 graden. In Italië is de lucht druk eveneens hoog en houdt de lichte vorst nog aan. 'Over West-Europa is het luchtdrukver- val van Z.Z.O. naar N.N.W. gericht en be weegt zich een gelijkmatige strooming van Oceanische lucht, die in de kustlanden en tot in het zuiden van Lweden dooi brengt. Over het oosten van Groenland en over de Poolzee strekt zich een uitgebreid arc tisch gebied van hoogen luchtdruk uit met hoogste barometerstanden van boven 1030 mb op de oostkust van Groenland en zeer lage temperaturen. Een luchtstroom uit het noordoosten voert de arctische luchtmas- sa's tusschen Groenland en IJsland door naar het westelijke deel van den Oceaan. Het noordwestelijke deel van IJsland ligt nog juist in deze koude strooming. Bij de Azoren is gisteren een rug van hoogen luchtdruk gepasseerd, die heden morgen weer gevolgd werd door nieuwe barometerdalingen. De storing, die zicli gisteren ten westen van Portugal bevond, is thans tot dit land genaderd. Op enkele der kuststations viel in den nacht zwaren regen,

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 7