SINATRAN Gewetenloozer ko.i het al niet GEMEENTERAAD VAN SOUBURG. TOMATENSAUS 'n Wintervoet is zont waard: geef 'm een -voetbad! GEMENC Algemeene politieverordening vastgesteld. Lange discussie over de sluiting der café's op Zaterdagavond. Het oude gemeentehuis wordt verbouwd. De raad dezer gemeente kwam gister middag in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester A. H. S. Stemerding. Aanwezig alle leden. De VOORZITTER opende deze eerste vergadering in 1940 van den raad met ge bed en sprak daarna de reeds door ons op genomen rede uit. De heer CYSOUW (c.h.) dankte als oud ste raadslid den burgemeester voor zijn keurige en uitgebreide rede en hoopte, dat hij ook in het voor ons liggende jaar met veel ambitie zijn taak in het belang der gemeente zal mogen verrichten. De leden gaven blijken van instemming met het gesprokene. De notulen van het behandelde in de vo rige zitting werden goedgekeurd. Mededeëlingen. De VOORZITTER deelde mede, dat van den Alg. Ned. Politie-bond een verzoek is ingekomen tot verhooging van de bezoldi ging der veldwachters. In afwachting van hetgeen de regeering zal doen voor het rijkspersoneel, wordt voorgesteld afwijzend op het verzoek te be slissen. Alzoo besloten. Van mej. A. PieterseJoosse is een ver zoek ingekomen om ontslag als schoon maakster van het gemeentehuis, met in gang van 1 Maart 1940. Voorgesteld wordt dit ontslag eervol te verleenen. Dit voorstel wordt aan de agenda toege voegd. Voorts wordt mededeeling gedaan van verschillende door Ged. Staten goedgekeur de raadsbesluiten. Verkiezing lid Burg. Armbestuur. In de vorige vergadering werd tot lid van het Burg. Armbestuur benoemd de heer W. A. Jongepier, die deze benoeming niet heeft aanvaard. Ter vervulling van deze vacature dienen B. en W., op voordracht van het Burg. Armbestuur, de volgende aanbeveling in I. J. J. Passenier, 2. H. Barentsen. Bq stemming verkreeg de heer Barent sen 5 en de heer Passenier 4 stemmen 1 stem was blanco. ,Er waren 10 stemmen uitgebracht, daar de heer Goedbloed zich van stemming onthield.) De heer Barentsen werd gekozen ver klaard. Wijziging brandweer-verordening. Aangenomen werd een wijziging in de brandweerverordening. met Frauderisico-verzekering. B. en W. stellen voor tot verlenging van de overeenkomst met de „Fraud-risico-on- derlinge van gemeenten" te Den Haag, ter verzekering van de gemeente-gelden tot een totaal bedrag van 10.000. De heer BOUFF (s.d.a.p.) vraagt enke le inlichtingen, o.a. of in verband met de kostwinnersvergoeding enz. het bedrag van 10.000 gehandhaafd kan worden. De VOORZITTER acht uitbreiding niet noodig. Het voorstel wordt aangenomen. Voorschotten bijz. lager onderwijs. Aangezien het bedrag per leerling voor het gewoon openbaar lager onderwijs voor 1940 is bepaald op 8.60, stellen B. en W. voor aan de bijz. lagere scholen de volgen de voorschotten te verleenen a. voor de school met den Bijbel ƒ1447.67; b. aan de Ver. voor Chr. Volksonderwijs 2144.27. Alzoo besloten. Vergoeding bijz. lagere scholen over 1938/37. Het bedrag per leerling voor de openba re lagere school ingevolge art. 103 L. O. wet bedroeg over 1938 7. De vergoeding voor de beide scholen der Ver. voor Chr. Volksonderwijs bedraagt 1820. Uitgekeerd was 1849.75, zoodat 29.75 moet worden teruggestort. Het bedrag voor de school met den Bij bel is vastgesteld op 1215.67. Daar ech ter 1275.75 is uitgekeerd zal 60.08 door het bestuur moeten worden teruggestort. Over 1937 bedroeg het bedrag per leer ling voor de openbare school, krachtens art. 101 der L. O. wet 8.20. De Ver. voor Chr. Volksonderwijs heeft aan vergoeding ontvangen 2250 en zal 83.15 moeten restitueeren. De vereen. School met den Bijbel heeft ontvangen 1420, terwijl zij recht heeft op 1494.75. Tenslotte wordt voorgesteld de verreke ning met de besturen der bijz. scholen over de jaren 1934 t.m. 1937 goed te keuren. De heer SUURMOND (a.r.) wijst er op, dat de School met den Bijbel meerdere kos ten heeft gemaakt over de laatste 4 jaren. Door de vaststelling der vergoeding voor de openbare school is hierop geen verhaal. Hij wil alleen maar constateeren, dat de gemeente hierdoor een voordeel heeft van 30 per jaar. De voorstellen worden hierna aangeno men. Verbouwing voormalig gemeentehuis. In behandeling kwam hierna het voor stel van B. en W. het oude gemeentehuis dienstbaar te stellen aan het lager onder wijs. Met 1 Januari 1941 zal het onderwijs in lichamelijke oefening voor alle scholen ver plichtend worden gesteld. B. en W. stellen in verband hiermede voor het oude gemeentehuis als gymnas tieklokaal in te richten, en beschikbaar te stellen voor alle scholen. Daar de openbare school dringend ver nieuwing behoeft, stellen B. en W. tevens voor tot verbouw van genoemde school over te gaan. De heer DE PAGTER (c.h.) kan zijn instemming betuigen met dit voorstel. De heer SUURMOND (a,r.) is eveneens voor het voorstel, als zijnde in het belang der jeugd. Wij hebben steeds vrijstelling gekregen in verband met onze financiën, zegt spr. Deze financieele bezwaren zijn er ech ter nu nog. Nu komt hier nog bij de ver bouwing der openbare school. Spr.'s fractie zal ernstige bezwaren hebben hiervoor duizenden guldens te voteeren. Spr. zal afwachten hoe de plannen zullen zijn. Dit principe-besluit bindt voor de toe komst aan niets en spr. wil wachten op de cijfers in de hoop dat de plannen zoo sober mogelijk zullen zijn. De VOORZITTER wijst er op dat het hier slechts een principe-besluit betreft. B. en W. zullen zeker rekening houden met de wenschen van den raad. Het voorstel wordt daarna z. h. st. aan genomen. OP ELK BLIKJE BEVINDEN ZICH VELERLEI KNAX-RECEPTEH VERKRIJCBAAR IN BLIKJES VAN 5 EN 10 'STUKS Vaststelling Algemeene Politie verordening. Hierna wordt overgegaan tot de vast stelling van een Algemeene Politieveror dening. De heer JANSSEN (s.d.a.p.) maakt een algemeene opmerking en wijst er op, dat deze verordening reeds in comité is be handeld. Hij meent, dat dit feitelijk nutteloos werk is geweest, want B. en W. hebben de in die vergadering gemaakte opmerkingen niet beantwoordt. Dit spijt spr., want nu zal hij nog op enkele artikelen moeten ingaan. De VOORZITTER zegt, dat er geen aan leiding was op de gemaakte opmerkingen in te gaan. De raad heeft echter de volle vrijheid thans aanmerkingen te maken. De heer JANSSEN zegt, dat zqn fractie tegen art. 12 (betreft het houden van op tochten) zal stemmen. Bij art. 82 (sluitingsuur van café's enz.) zegt de heer JANSSEN dat zqn fractie het sluitingsuur op gewone dagen op 11 uur wil houden, doch stelt voor het slui tingsuur des Zaterdags op 2.30 uur te stellen. Wij hebben een zeer gemengde be volking en daarmede moeten wij rekening houden, aldus spr. Een deel der burgerij wordt in haar vrij heid beknot. Een arbeider moet in de week bijtijds naar huis gaan. Op Zaterdag is dit anders. Als hij wil kan hij 's Zondags een paar uur langer slapen. Zoolang spr. heugt heeft die latere sluiting altijd bestaan op Zaterdagavond, doch de tegenwoordige bur gemeester heeft deze beperkt. Spr. betreurt dat geen compromis mogelijk was. Hij gelooft dat als een caféhouder geen bezoek meer heeft, hij wel tijdig zal slui ten. Het betreft alleen enkele uitvoerin gen enz. De heer JACQUES (Sgbl.) stelt voor aan vereenigingen op Zaterdag tot 2 uur 's morgens verlof te geven, doch wil de café's om 12 uur doen sluiten. De heer VAN DE PUTTE (a.r.) stemt toe, dat hier weinig gelegenheid is tot ver gaderen of het geven van uitvoeringen en hiermede dient rekening te worden gehou den. Spr.'s fractie kan echter met het voorstel van B. en W. meegaan, daar dit al eenige ruimte geeft. Hij vindt het voorge stelde sluitingsuur zeer juist. Met het voorstel van den heer Janssen kan spr. niet meegaan. Het betreft hier slechts een kleine groep menschen en en kele uitvoeringen per jaar. Er blijft bovendien nog beroep op den burgemeester mogelijk. Spr. is tegen het geven van vergunning tot in deh Zondagmorgen. Verschillende personen zijn door een lang openblijven der café's gedupeerd. Ook van sociaal stand punt bezien en met het oog op de rust der politie is spr. er tegen. Een sluiting te 12 uur op Zaterdag ver dient alle aanbeveling. Weth. GOEDBLOED (v.d.) zegt geheel aan de zijde van de heeren Jansse en Jacques te staan. Als de burgemeester toe zegt, soepel te zijn bij het geven van ver gunningen, wenscht hij dit artikel echter zoo te laten. Weth. DE PRIESTER (s.d.a.p.) wijst er op, dat als een vereeniging in de week ver lof vraagt, dit steeds toegestaan wordt, dus een beroep op de politie gaat niet op. Of de politie in de week of 's Zaterdags in touw is blijft gelijk. Spr. betreurt het, dat de burgemeester niet meer rekening houdt met de gemeng de bevolking en niet kan toezeggen verlof te geven. Was dit wel het geval, dan kon het artikel worden aangenomen. Spr. zegt, dat wij de tegenstellingen niet moeten vér- scherpen. De VOORZITTER zegt, dat een open stelling der café's tot 2.30 uur op Zaterdag niet te verdedigen is. Spr. kan geen positieve belofte doen. Hij wil zich niet binden en dus in zijn vrijheid beknot worden. Dit acht hij onjuist. Spr. laat zich leiden door het belang der open bare orde en rust en dan acht hij het in het algemeen gewenscht, dat de café's zoo vroeg mogelijk sluiten. Dit standpunt huldigt spr. niet alleen voor den Zaterdag, doch voor eiken dag. De sociale bezwaren van den heer Van de Putte onderschrijft hij. Spr. wijst op een geval van recenten datum, dat de politie tot den morgen werk heeft bezorgd. Spr. herhaalt dat hij geen enkele belofte kan doen. Er volgt nu eenmaal op den Za terdag een dag, die anders is dan de da gen der week. De Zondag is een dag van rust en deze dient de overheid te bevorde ren. Hij zou in zijn taak tekort schieten als hij een andere houding aannam. Laat de raad het aan het beleid van den burge meester overlaten, in eventueele gevallen vergunning te verleenen. Minutieus zal spr de motieven overwegen of verlof kan wor den gegeven en dan wil hij rekening hou den met de gevoelens zooals die zich in de burgerij openbaren. De heer JANSSEN heeft in het antwoord van den burgemeester beluisterd, dat hij de moeilijkheden begrijpt. Spr. Wijst er nog op, dat zijn fractie absoluut niet wenscht, dat de café's Zaterdags tot half drie open zijn. Alleen in bijzondere gevallen wenscht hij verlof te geven. Het voorbeeld dat de burgemeester gaf, gaat niet op. Dit had met de Souburgsche bevolking niets te maken. Spr. vertrouwt echter op de toezegging van den burgemeester en is bereid zijn voorstel in te trekken. Met nadruk wijst spr. er op dat het hier niet gaat om gere geld dansvergunning te géven. De bedoe ling is alleen enkele bekende vereenigingen ter wille te zijn. Spr. vertrouwt dus op de soepelheid van den burgemeester. De heer VAN DE PUTTE kan zich ge heel vereenigen met het standpunt van den voorzitter. Er zijn groote gevaren aan ver bonden, terwille van een. enkele vereeni ging de verordening te wijzigen. Op de overheid rust de belangrijke taak de Zondagsrust te bevorderen. Weth. DE PRIESTER gaat nog in op de opmerkingen van den heer Van de Putte en van den voorzitter. Spr. adviseert den heer Janssen zijn voorstel in te trekken en af te wachten wat de burgemeester in de toe komst zal doen. Misschien zal het voor meerdere raadsleden een teleurstelling zijn, doch dan kan men altijd nog op het be treffende punt terugkomen. De VOORZITTER gelooft te mogen con stateeren, dat er feitelijk over dit punt geen strijd in den raad bestaat, doch enkel een verschil over het geven van vergun ning aan enkele vereenigingen. De heer JANSSEN trekt hierop zqn voorstel in. Hierna wordt de geheele verordening z. h. st. aangenomen, waarbij de soc.-dem. fractie wordt geacht tegen art. 12 te heb ben gestemd. Ontslag me). PieterseJoosse. De heer DE PAGTER vraagt wat de oorzaak is dat mej. Pieterse ontslag heetf aangevraagd. De heer VAN DE PUTTE vindt het een eigenaardige geschiedenis. Dit geval komt nu in korten tijd voor de derde maal aan de orde. Wij hebben getracht het beste te zoeken voor deze werkvrouw. Ook de betrokkene was zeer tevreden. Wat is nu de oorzaak van het ontslag nemen? vraagt spr. De VOORZITTER zegt, dat hij ook naar de motieven van het ontslag moet raden. Spr. vermoedt echter dat de reden zijn dat mej. Pieterse een verzoek om 50 salarisverhooging door B. en W. is gewei gerd. Het verloop van deze zaak noemt spr. wel teleurstellend. Het ontslag wordt eervol verleend. Rondvraag. De heer JACQUES zegt, dat enkele per sonen nog geen extra-B steun hebben ont vangen. De VOORZITTER zal hiernaar een on derzoek instellen. Hierna sluit de VOORZITTER de open bare vergadering, om in geheime zitting nog enkele belasting-bezwaarschriften te behandelen. Helpt Uw kinderen den winter door, «net het Nederlandiche product van Levertraan met den «maak van Sinaasappel. Flacons 200 gram L 1.05 bil Apothekers en Drogisten. Fabr.t N.V. Handelsver. A. J. ten Doesschate Zwolle MARINE EN LEGER Bevorderingen by de Marine. Bij Kon. besluit zijn bevorderd tot offi cier van den marinestoomvaartdienst der lste klasse, de officieren van den marine stoomvaartdienst der 2de klasse S. J. Maats en W. P. J. Brunet de Rochebirune. Bij de Koninklijke marine-reserve: zijn bevorderd tot luitenant ter zee der lste klasse de luitenants ter zee der 2de klasse F. P. Roest, J. Aarents, G. A. van Zuilichem, R. C. Jongelie, V. W. Maas, F. Viersen en H. V. Quispel; is de titulaire rang van luitenant ter zee der lste klasse verleend aan de luitenants ter zee der 2de klasse H. T. de Booij, G. E. Rotgans, J. M. Madsen en W. S. van Braam; zjjn bevorderd tot luitenant ter zee der 2de klasse de luitenants ter zee der 3de klasse E. J. Cool, M. R. van Kooij, H. S. Drost, B. Welvaadt, H. Dekker, G. H. Schaap, B. D. van Dam, H. J. van den Berg, A. T. van Rijn, W. Mattijsen, H. H. Gerlings, G. U. Brouwer, P. J. Ypenburg, J. H. Hut, H. J. van der Weijde, A. P, Klercq, H. Burggraaf, E. Bogerd, F. Wie- benga, N. W. de Boer, G. A. Dilweg, T. J. Gernaat, G. Bürmann, L. Henneveld, A, P. van Schoonhoven van Beurden, J. van der Toorren, J. Bergwerf, T. ten Klooster, A. Nijdam en C. L. de Vries; is bevorderd tot officier-vlieger dér lste klasse de officier-vlieger der 2de klasse P. van Lenning; is de titulaire rang van officier-vlieger der lste klasse verleend aan de officieren vlieger der 2de klasse H. W. J. Doorn, P. F. L. I. van der Grinten en J. H. Kemp. kers; zijn bevorderd tot officier-zeewaarnemer der lste klasse de officieren-zeewaarnemer der 2de klasse S. L. C.Steens, A. Hartog en H. F. G. Langenhoff; is bevorderd tot lste-luitenant der mari niers de 2 de-luitenant der mariniers F. M. Ingen Housz; is bevorderd tot officier van den marine- stoomvaartdienst der lste klasse de offi cier van den marine-stoomvaartdienst der 2de klasse M. J. Drijver; is de titulaire rang van officier van den marine-stoomvaartdienst der lste klasse verleend aan de officieren van den marine stoomvaartdienst der 2de klasse H. B. R. Boosman, ir. H. Buter, J. C. Piek, ir. A, Delfos en P. de Winter; zijn bevorderd tot officier van den ma rine-stoomvaartdienst der 2de klasse de of ficieren van den marine-stoomvaartdienst der Sde klasse ir. J. D. Prins, J. W. A. Trapman, J. P. C. Beun, W. Bergsma, C. J. Glavimans, A. C. Buijze, P. L. van de Sande, M. Zwaap, J. J. Engelhart, P. E. Jansen Schoonhoven en N. F. Hissink; is de titulaire rang van officier van ad ministratie der lste klasse verleend aan den officier van administratie der 2de klasse H. D. Wiggers. LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN Vrijdag Zaterdag Februari 23 24 uur 554 5.56 HOOGWATER TE VLISSINGEN EN BRESKENS Februari uur uur Vrijdag V.M. 23 0.59 13.24 14.08 Zaterdag 24 1.39 Pér pak van 1 Kg.: 20 ct. - Per pak van 3 Kg.: 45 ct. Zorg da: hij ze bij de hend'heaff) want als hij 'n kou heefj^evatj zich koortsig en grieperig voelti dan knapt 'n "AKKERTJE" hem in één nacht weer heelemaal op! De heele com'pie ge&ruikt ze bif hoofdpijn, kiespijnffiieumatiek, ffajeï&irtxtecAe tpyhsfflb FEUILLETON 12 Naar het Engelsch J „Miss Cameron moet brieven schrijven," lichtxe zijn moeder toe. Toen Cecily op haar kamer was, draaide zij den sleutel in het slot en barstte in tranen uit. Had zij nu maar den moed gehad, met de waarheid te voorschijn te treden, toen mrs. Percival haar had ondervraagd. Och, maar daar zou zij nooit toe komen, dat voelde zij nu duidelijk. Met iedere vriendelijkheid, die zij onder vond, kreeg zij meer zelfverwijt. O, hoe had zij toch verlangd, om bevrijd te zijn van de smet op haar goeden naam; en nu de gelegenheid daartoe werd geboden, had zij er geen gebruik van gemaakt! Zou zij nu steeds voortleven in de scha duw van die valsche verdenking? Ze was immers onschuldig, waarom mocht ze die fase in haar leven niet verborgen houden? Zij hield daarmee immers verborgen het leed, dat zij gedr&gen,^ maar niet tóe- gebracht had?. HOOFDSTUK VI. Toen Cecily op zekeren dag thuis kwam van een wandeling met Grip, den zwarten spaniël, hield zij onwillekeurig even stil bij het hek van „Greystones", dat immers haar „thuis" had kunnen zijn. Vandaag voor het eerst zag zq er de luiken van de ramen, terwijl de voordeur wijd open stond. Daar dicht bij was een tuinman bezig. Het volgend oogenblik hoorde zij ge toeter en in den open auto zag zij slechts één persoon zitten. Grip was uitgeschoten en het had maar een haar gescheeld, of de auto was over hem heengegaan. Door een bijzonder krachtig remmen was het ongeluk nog voorkomen. De bestuurder riep den spaniël een ver- wensching toe en wendde zich toen tot de eigenaresse met een: „Waarom houdt u 'm niet heter bij u?" „Het spijt mij, maar u heeft niet ge toeterd." Ineens plooiden zijn dikke lippen zich tot een glimlach en zijn gelaat drukte zóó'n onverholen bewondering uit, dat haar dit zeer onaangenaam aandeed. „Het is een wonder, dat uw hond er niet ondergekomen is!" riep hij nu weer. „Maar het is niet best voor de banden, om zoo woest te moeten remmen!" Dit zeggende, nam hij den hoed af, wierp haar andermaal een bewonderenden blik toe en Cecily maakte rechtsomkeer. Ze sprak niet van de ontmoeting met dien vreemde, maar aan den lunch hoorde zij toch, wie hij was. „Oswald Brett is er," zei John tegen zijn moeder. „Logeert hij niet op „Greystones?" vroeg mrs. Percival verbaasd. „Neen, hq is gisteren met den auto van Exeter gekomen. Hij is gisteren-avond teruggegaan en is er nu vanochtend weer. Hij laat het een en ander inpakken, om te verzenden. De rest wordt verkocht en het huis ook." Mrs. Percival zuchtte: „Het zal mij benieuwen, die er d&n komt wonen." „Och, het zal wel blijven leeg staan, tot de oorlog uit is." „Ik kan mij niet voorstellen, dat er vreemden wonen. Juist vanochtend nog dacht ik aan Amelia Brett, toen ik naar de Kerstrozen keek. Ze plaagde mij altijd, omdat de mijne zoo laat uitkwamen en dan plaagde ik haar terug, dat de hare zoo klein waren. O, daar valt mij ineens in: wil jrj er in zoo straks een paar voor mij plukken, Cecily?" „Ze staan immers bij het priëeljte?" luidde haar wedervraag. John keek naar haar en plaagde haar op zijn beurt: „Miss Cameron kent geen Kerstroos, als ze ze ziet! Dus zal ik wel als gids niet haar moeten meegaan." ,Ik ken Kerstrozen heel goed," verde digde Cecily zich. „Ze zijn wit en zien er heel anders uit dan gewone rozen." „Maar wilt u wel gelooven, dat miss Cameron geen hulststruik kent. als er geen bessen aan zitten?" „De hulststruik, waar mr. Percival op doelt, was zóó ver af, dat ik 'm onmogelijk onderscheiden kon!" Mrs. Percival begreep misschien nog beter dan de jongelui zeiven, waarom z$j elkander zoo plaagden. „U zult toch een sjaaltje moeten om slaan, of zoo iets?" meende John. „Waarom?" riep zij met den overmoed der jeugd, ,,'t Is hier nooit echt koud in Devonshire. Wilt u wel gelooven, dat ik soms eens naar een flinke vorst verlang? Kijkt u nu eens, hoe de zon schqnt! En het voelt aan in de lucht, of het April is!" „Een heerlqke dag is het!" antwoordde John met een zucht van genot. Naast elkaar, op hun doode gemak, lie pen ze het huis om, naar den achtertuin. Tegen de steënen muren daarvan waren leiboomen: pruimen, abrikozen en peren. „O, dan moet u het hier zien in Mei en in Juni!" riep John. /Wilt u wel ge looven, dat ik verleden jaar, toen ik in Frankrijk in de loopgraven lag, dikwqls droomde, dat ik hier als jongen weer rondliep?" „Ja, wat zult u hier als kind van ge noten hebben!' In den korten tijd van stilzwijgen, die hierop volgde, \yas het, of hun- intimiteit groeide. Ze hadden nagenoeg hun boodschap ver geten, toen ze het priëeltje bereikten, waar de Kerstrozen vlak bij groeiden; en onwil lekeurig riep Cecily: „Ze zijn nog haast in knop. Is het niet zonde en jammer, om ze zóó te pluk ken „Och, moeder vindt ze mooier zóó! We moeten er ook nog wat blaadjes bij heb ben. Kijk, de mijne hebben langere stelen dan de uwe. Laten we even hier binnen gaan en ze rangschikken." In hec priëeltje stond volop de zon. Ze legde de bloemen op de tafel, nam plaats op de rustieke bank en ging ze schik ken. „In Londen is het nu Oudejaar," peinsde zq, „maar, wèt de kalender ook zegt: hiér is het voorjaar!" John sloeg haar gacle en peinsde nu op zijn beurt: „Het zal mij benieuwen, wat het nieuwe jaar nu brengt. Bijna had ik gezegd, dat ik er blij om was, dat hieraan gauw een einde kwam, maar dat zou toch eigenlijk ondankbaar zijn!" „Ondankbaar?" De blauwe en de grijze oogen ontmoet ten elkaar; slechts één moment, maar het jonge meisje en de jonge man voelden zien beiden doorstraald van een geluk, dat ze tot nu toe niet hadden gekend. „(Wordt vervolgd*! Dievenbend ontn Employe's van Van i Negen perso In-de laatste m deele van de Nee voor duizenden gul uit de loodsen van Loos op de spoor Feyenoord en het dam. De klachten, namelijk van fabri bant bereikten, war van een dievenbent Door een samen den is het de poli van dieven en hele arresteerd .werden Van Gend Loos de 33-jarige bestel! expeditieknecht J. feur J. B., de 23-ja B., en de 42-jarige De andere gearresti kleermaker H. B., winkelier T .H. S., ker A. W. en diens De diefstallen 1 aangenomen, dat! kanten geen goed terdam durfden z< gental echter - v achter slot en geen goederen mi Tot de ontdekking een diefstal bij de den Binnenweg, wa geslagen en eeni werden ontvreemd, politie, dat de 40-ja| meermalen stoffen 1 cies geleken op de o Kreymborg, werden den. Hij zei ze te h<; 47-jarigen schoenwi grossier werd geraaj uit, dat de stof afk brikanten D. te Tiil ven. Eenige maand goederen naar Roti deeltelqk voor de fii telijk voor de firma j Noorwegen. Beide z bestemder plaatse g hooren moest de sc. toegeven, dat hij de nis had. Het bleek; werker A. W. te zijr| bij zijn broer werder stolen goederen gev ren, kousen, alcoholj stoffen, koffie enz. Bij den broer w radiotoestel en een schoenen gevonden, rige besteller bij Va een paar soortgelijk leidde tot diens oii werden nog vier en' Van Gend Loos een, de 24-jarige ex heeterdaad betrapt pakken van duize apart had gezet, wil stallen waren mogël vroeg de vrachtbrie' ter hand werden ge: deren uit de loodse doende controle. De riode had de, diefsta: maakt. DE RIJN BIJ LOBÏ KOMT In den afgelooperj Lobith aan de zuid! zoodat daar de riv blank staat De noo dne-tiende vast. De vijf schepen is uit aangekomen. Ook bij Millingen Weer los gegaan. In een breede vaargeul. Aan den Millingscl is nog vrij veel ijs bl: fltygt ongeveer 3 c Duitschland is thans KORTSLUITING BRAND IN LOC FAB Dertig ton hennep e Donderdagmiddag i sluiting in een el brand uitgebroken ir loods van de Lankho legen aan de Prinsei Hoewel de brandwe materiaal ter plaa verhinderen, dat c brandde. Een voorn welke juist gistermii opgeslagen, ter gro< Sing geheel in de vl De schade wordt dekt. PARTIJ LOODEN I Drie personen Eenige dagen ge spoorwagen, staande °P den Linker Maasoe partij looden buizen vj verband hiermede hee: mannen aangehouden, Jjnsgezel J. S., den 4 O. S. en den 28-jarige Het lood werd ten hu beslag genomen. De p versmolten. TWEE MILITAIRE? GESLIP Een hunner gedc Donderdagmiddag auto, welke den vrij Waakten spoorwegove Qamweg te Soest ge pa de scherpe bocht naar Jegen den grond geslir A. J. Jansen uit den val op slag gedoo b oen kind achter. De met een ernstige her.^ men.

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 6