Heeft iemand UIT DEN OMTREK NOOTJES Middelburg ZWANENBERG Oost- en West-Souburg Op den toogdag der Chr. Hist, jongeren te Leeuwarden heeft prof. dr. J. R. Slote- ïnaker de Bruine hedenmiddag gesproken over„Onze taak na den oorlog". s a Het Haagsche gerechtshof heeft heden ïn hooger beroep bevestigd het vonnis van de rechtbank aldaar waarbij mr. M. M. Rost van Tonningen, hoofdopsteller van het „Nationale Dagblad" is veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van één maand met drie jaar proeftijd en een geldboete van 200 subs. 100 dagen hech tenis. ©se De ijsbrekers op de Waal zgn gisteren drie km. gevorderd. Tegen den avond be vonden zij zich ter hoogte van Deest. «s* Maurice Thorez, de vroegere Fransche Communistische leider is van de Fransche nationaliteit vervallen verklaard. Het des betreffende decreet verscheen heden in het officieele staatsblad. 6 C S De Uruguaysche minister van Defensie is gisteren afgetreden, aangezien een te sterke tegenstand aan den dag trad tegen de door hem ontworpen invoering van den algemeenen dienstplicht. ©S3 Het militair gerechtshof te Parijs heeft de kanonniers Rene Lillier en Paul Ger- anain Roy ter dood en den kanonnier Leon Jean Marie tot tien jaar dwangarbeid ver oordeeld wegens inbraak in een verlaten villa. Te Messina en op het eiland Vulcano '(Italië) is een aardbeving waargenomen. Er wordt geen melding gemaakt van schade. s s De Fransche Kamer heeft het mandaat van zestig communistische afgevaardigden vervallen verklaard. Het Zuid-Slavische blad „Trovinski Glas- liik", dat in 1929 door de dictatuur werd verboden, zal binnenkort weer verschijnen. Het is een democratisch, Fransch gezind blad, dat veel invloed uitoefende op het po litieke leven in Servië. C De commandant van de Britsche kruiser s,Exeter", kapitein Bell, die deelnam aan het gevecht tegen de „Admiral Graf von Spee", is gisteren door den koning ontvangen. Deze overhandigde hem de versierselen van de „Order of Bath". De Roemeensche regeering heeft den uit voer van alle soorten vliegtuig-benzine naar alle landen verboden. Daar wij ons met dit aanbod kunnen ver- enigen, hebben wij de eer U voor te stel len het perceel Hendrikstraat 12 van het Roomsch Katholiek Parochiaal Arm- en Weesbestuur alhier, met ingang van 16 Maart a.s. voor den tijd van één jaar te huren voor een som van 750 en zulks on der de voorwaarden, zooals in bijgevoegd ontwerp-besluit zijn vermeld. Een bekend oud-Vlissinger overleden. Dezer dagen is na een ernstige ziekte op 64-jarigen leeftijd in het St. Canisius-zie- kenhuis te Nijmegen overleden de heer ir. A. S. J. van Kesteren, hoofd-ingenieur der telegrafie en telefonie b.d. Ir van Kesteren heeft zich door verschillende uitvindingen, o.m. van het vierdraadsverkeer voor lange afstandsverbindingen, een groote bekend heid weten te verwerven. De thans overledene is ook vele jaren Hoofd van het Telefoondistrict te Vlissin- gen geweest. Niet alleen op technisch, dochook op muzikaal gebied nam ir. van Kesteren een vooraanstaande plaats in. Hij was nl. een buitengewoon goed fluittist die niet vooi beroepsmusici behoefde onder te doen. Als lid van de Vlissingsche Orkestver- eeniging en ook bij zijn medewerking aan uitvoeringen van zangvereenigingen hier ter stede en in Middelburg, heeft hij den muziekliefhebbers meermalen doen genieten van zgn mooie spel. In de laatste jaren verleende hij belan geloos zijn medewerking aan de Arnhem- sche Qrkestvereeniging, waarvan hij na het afkondigen van de mobilisatie tweede fluittist werd. Jaarvergadering Middenstandsvereeniging - „Gemeenschappelijk Belang". De middenstand staat er niet slecht voor. Geen prijsopdrijving van beteekenis in deze gemeente ge constateerd. Het ledental her stelt zich. Belangrijk werk der middenstandscentrale. Gisteravond kwam de middenstandsver eeniging „Gemeenschappelijk Belang" in de zaal van café Coomans in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer Jacs. de Visser, sprak in zijn openingswoord ztjn teleurstel ling uit over de niet groote opkomst. Het afgeloopen jaar is wel een van de moeilijk ste geweest die spr. in de vereeniging heeft gekend. Na aan het aftreden van den heer Andriessen te hebben herinnerd, sprak de Voorzitter de hoop uit, dat hg de vereeni ging langer zal kunnen leiden dan zijn voorganger. Spr. wenschte allen het beste toe in hun zaken en in hun persoonlijk leven en hoop te dat 1940 ook het einde van den oorlog zal brengen, daar de detailhandel hiervan de gevolgen ten zeerste zal gevoelen en vele moeilijkheden zal ondervinden. Vervolgens werden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen. De heer Burgers deed hierbg enkele mededeelingen over de prijsopdrijvingswet. Naar de politie had geconstateerd, zijn hier ter stede nog geen noemenswaardige gevallen voorgeko men, hetgeen den voorzitter de opmerking ontlokte dat dit een compliment voor den yiissingschen middenstand beteekent. Bij de ingekomen stukken besloot de vergadering een wijziging in het regle ment aan te brengen inzake de toelating yan nieuwe leden. Een aardig gebaar. De voorzitter stelde hierop voor, om voor 16 militairen die een midden standscursus wenschen te volgen, 40 beschikbaar te stellen. De vergadering ging hiermede accoord. De jaarverslagen. Vervolgens bracht de secretaris, de heer P. Ventevogel zijn eerste jaarverslag uit. Hierin wordt herinnerd aan de verschil lende moeilijkheden die zich voordeden' bij de vervulling van de open plaatsen in het bestuur. Doch ook deze is men te boven gekomen. Het bestuur heeft in het afgeloopen jaar 7 maal vergaderd, terwijl 4 ledenvergade ringen plaats vonden. De daling van het ledental is zoo goed als tot staan geko men. Op 1 Januari 1939 bedroeg het aantal leden 136, thans zijn er nog 134. De ver houding tot de andere organisaties is goed te noemen. De belangen der drie or ganisaties loopen vrijwel parallel. Heel veel werk de vereeniging betreffende wordt dan ook door de middenstandscen trale afgehandeld, waaruit blijkt dat ver snippering van een sterke middenstands vereeniging niet noodig was. Verder wordt de spoedvergadering ge memoreerd in verband met de Midza-actie. Een rapport van de middenstandscentrale, die naar aanleiding hiervan om advies werd gevraagd, gaf uitvoerig de voor- en nadeelen der actie aan. De leden zijn vrij gelaten al dan niet toe te treden tot de combinatie. Teleurstelling wordt uitge sproken over de geringe belangstelling op de ledenvergaderingen. In samenwerking met de andere middenstandsvereenigingen is met succes een actie ingezet voor de verkiezing van de Kamer van Koophandel. De toestand voor den middenstand in Vlissingen, was zeker in het afge loopen jaar niet slecht te noemen. Ook de toekomst wordt niet somber inge zien. Tot slot wordt de hoop uitgesproken, dat de oorlog spoedig tot het verleden zal be- hooren, wat tot gevolg zal hebben, dat Vlissingen eenige jaren van bloei tegemoet zal gaan. Met dank aan den secretaris werd het verslag goedgekeurd. Uit de verantwoording van den penning meester den heer N. Zandee, bleek dat de financieele positie der vereeniging zich na de verschillende moeilijkheden die zich heb ben voorgedaan, langzamerhand gunstiger gaat afteekenen. De heer H. L. Schmelzer deelde namens de kascommissie mede, dat alles in goede orde is bevonden, waarna de penningmees ter werd gedechargeerd met dank voor het door hem gevoerde beheer. De heer Toussaint gaf daarna een over zicht van het spaarzegelfonds. Ook dezen werd voor zijn vele werk dank gebracht. De vergadering nam vervolgens een mi nuut stilte in acht ter nagedachtenis van een der heengegane leden, nl. den heer P. van der Maden. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heeren Toussaint en Zandee herkozen. Beide heeren namen hun herbenoeming aan. Voorts werd over een nieuw lid geballoteerd, waarna deze tot de vereeniging werd toegelaten. Tot lid van de kascommissie werd ge kozen de heer C. C. Lagaay en als plaats vervanger de heer H. Durjm. De voorzitter wekte de leden op, de door de middenstandscentrale en V.V.V. te or- ganiseeren bijeenkomst op Maandag a.s. te bezoeken. Hierna was aan de orde de bespreking van een ontspanningsavond voor de leden. Na ampele discussie werd met meerderheid van stemmen in prin cipe besloten een dergelijken avond te hou den. Aan het bestuur werd overgelaten op welke wijze het programma zal worden samengesteld. Nadat nog enkele interne aangelegenhe den waren besproken, sloot de voorzitter de vergadering. Een benoeming. \w De heer J. M. Steendam alhier is aan gewezen als technisch ambtenaar bij de Gouvernements-Marine, standplaats Soe- rabaya. JAARVERGADERING NEDERL. KATH. VOLKSBOND. Afdeeling Vlissingen. Onder voorzitterschap van den heer E. Andriessen kwam de afdeeling Vlissingen van den Kath. Volksbond gisteravond in jaarvergadering bijeen. Na het gebruikelijke welkomstwoord van den voorzitter werden eenige oogenblikken gewgd aan de nagedachtenis van den over leden oud-voorzitter van het hoofdbestuur, den heer J. W. Smit, die in de katholieke arbeidersbeweging hier ter plaatse een be langrijke plaats heeft ingenomen. Een 7-tal nieuwe leden werd geïnstal leerd. Na voorlezing der notulen, bracht de secretaris, de heer F. Schets, het jaarver slag uit. Hieruit bleek dat in 1939 weer een belangrijke hoeveelheid werk is ver richt. Het bestuur bleef ongewijzigd. Het ledental steeg van 269 op 325. Naast diver se vergaderingen hadden twee feestverga- deringen plaats, terwijl een propaganda filmavond voor Herwonnen Levenskracht werd gehouden. Voorts hadden bijeenkom sten plaats ter propageering van de actie „Naar de nieuwe gemeenschap" en de coöperatieve instellingen. Ook op godsdien stig terrein vvas de activiteit steeds leven dig. De woningbouwvereniging „St. Willi- brord" genoot de volle belangstelling van het bestuur. De secretaris besloot ztjn uitvoerig ver slag met een beroep op allen, te blgven vertrouwen op God en te bidden voor een spoedige en duurzame vrede. Het financieel verslag werd uitgebracht door den penningmeester, den heer P. J. ten Hacken. De afdeelingsinkomsten be droegen 2014.22, de uitgaven 1956.63, een voordeelig saldo dus van 57.59. Aan het sanatorium van Herwonnen Levens kracht werd 424.07 afgedragen. Het exploitatieverslag van het vereni gingsgebouw gaf aan ontvangsten 1129.73 aan, met een voordeelig slot over 1938 van l 328.91de uitgaven bedroegen 855.33, lost von verstopping, slechte spijsvertering, overmatige vet- vorming of de schadelijke gevol- §en er van: aambeien, onzuiver loed en vale onreine huid, dan zuivere men bloed en Inge wanden met Dr. Schieffer's Stofwisselingszout De betrouwbare en aangename werking hiervan is een weldaad voor het geheele organisme» flacon f 1.05. Dubbele flacon f 1.75 bi] apothekers en vakdroglsten» dus een goed slot van 274.40. De reservekas van het zieken- en on dersteuningsfonds wees een bedrag aan van 832.35. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren E. Andriessen, P. J. ten Hacken, D. Bakx en L. Steenhuizen herko zen. In de commissie voor het kinderfeest werden herbenoemd de heeren L. J. Borgs en F. Schets. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van den Centralen Raad werd aangewezen de heer P. J. ten Hacken. Na de mededeeling van den voorzitter, dat in Mei het 50-jarig bestaan van de afdeeling feestelijk zal worden herdacht en bij die gelegenheid een nieuw vaandel zal worden aangeschaft, werden nog eenige interne zaken behandeld, waarna de voor zitter de vergadering op gebruikelijke wijze sloot. De werkloosheid in onze gemeente. Bij den gemeentelijken dienst der ar beidsbemiddeling, alhier stonden Maandag als werkzoekenden ingeschreven Mannen 1 boekbinder, 2 letterzetters, 20 grondwerkers, 1 mastieker, 28 metse laars, 25 opperlieden, 31 schilders, 9 stu- cadoors, 27 timmerlieden, 1 verver, 2 vlechters, 1 voeger, 1 opzichter, 1 heibaas, 1 houtbewerker, 1 mandenmaker, 1 stof feerder, 2 kleermakers, 4 schoenmakers, 30 metaalbewerkers, 3 brood-banketbakkers, 4 koks, 1 sigarenmaker, 5 slagers, 1 tuin man, 4 magazijnbedienden, 6 reizigers- agenten, 2 winkelbedienden, 5 chauffeurs, 14 kellners, 21 loopers, 3 portiers, 65 transportarbeiders, 22 kantoorbedienden, 49 varensgezellen (w.o. stuurlieden, machi nisten, stokers, matrozen enz.), 119 losse arbeiders. Vrouwen3 kantoorbedienden, 2 huls houdsters, 1 dienstbode, 4 werksters, 2 onderwijzeressen. Totaal 525 ingeschrevenen (vorige week 528), waarvan 258 in zorg t.w. 7 in de werkverschaffing, 30 in de plantsoenen, 180 crisissteuntrekkers en 41 gesteunden vanwege Maatschappelijk Hulpbetoon. Alzoo een vermindering van 3 werkzoeken den. OUD-LEERLINGEN VAN LANDBOUW- CURSUSSEN IN ZEELAND VERGADEREN. Critiek op ir. Louwes. Onder leiding van den heer W. de Buck te Meliskerke vergaderde Dinsdag te Goes de Bond van gediplomeerde oud-leerlingen van landbouwcursussen. De vergadering was door de gebrekkige verkeersmiddelen (een gevolg van den ijsgang) door geen enkelen Schouwenaar en slechts door één Noord-Bevelander bezocht. De overige stre ken waren beter vertegenwoordigd. De voorzitter keurde het af, dat de Z.J.L. (een van de Zeeuwsche Landbouw Mij. uitgaande jongeren organisatie) tracht afdeelingen van den Bond om te zetten in afdeelingen van de Z.J.L. De Z.L.M. zou het terecht ook afkeuren als bijv. Landbouw en Maatschappij zou trachten Z.L.M.-afdee- lingen om te vormen in L. en M.-afdee- lingen. Over de regeeringsbemoeiingen is al dus spr. ontevredenheid, die eer toe- dan afneemt. De houding van minister Steen- berghe die geen landbouwman is, is nog te begrijpen, maar die van ir. Louwes stelt wel zeer teleur. Hij is een landbouwdes kundige. Deze dringt er bij den landbouw op aan geen critiek uit te brengen, maar de tijd zal komen zegt spr., dat het niet landbouwende deel van het Nederlandsche volk dit doen zal, als straks de resultaten van de regeeringspolitiek zullen tegen val len. De secretaris, de heer J. J. Goetheer, deelde mede, dat het aantal afdeelingen -5 bedraagt en dat het aantal leden door de afscheiding van Aagtekerke met 21 is ver minderd. Besloten werd we zomervergadering met excursie op Walcheren te houden en ter bevoegder plaatse aan te dringen op een billijker regeling van het bewaarloon voor gerst. De heer J. Becu te Groede rapporteerde daarna over „Wat te denken van de ont wikkeling van de koop- en pachtprijzen van den grond in dezen tijd?" De jonge Zeeuwen werden door den voorzitter en enkele anderen opgewekt om te solliciteeren naar een plaats als pachter in de Wieringermeer speciaal in den nieu wen Noord-Oostpolder. In de middagvergadering sprak de heer ir. T. P. Huisman, secretaris van de HolL Mij. van Landbouw ic 's-Gravenhage over „Wat is een redelijke belooning?" De eerste verplichte stierenkeuringen in Zeeland. Gisteren is men begonnen met de ver plichte stierenkeuringen, zooals dié volgens het verleden jaar vastgesteld Provinciaal reglement van nu af ieder jaar zullen moe ten plaats hebben. Nadat gisteren een deel van Zeeuwsch- Vlaanderen was bewerkt, kwam heden Walcheren aan de beurt en des morgens 8 uur kwamen reeds 21 oudere en jongere dieren op het Molenwater te Middelburg, waar de keuring aanving. Van de 21 dieren werden er 5 goedge keurd en wel van de volgende eigenaars Jan Marinissen, Noordweg, P. I. Cevaal, Veerscheweg, A. Wattel, Schroeweg, L. de Rijke, 't Zand en A. Tjaarda, Middelburg. De tweede keuring had plaats aan de losplaats te Souburg. Ook hier waren 21 dieren aangevoerd er werden 5 goedge keurd en wel van L Kodde, Triton, P. Koo- le, Abeelsche zandweg, H. J. Vos, Oude Abeele, J. J. Koole en P. Besuijen, beiden Souburg. Hierna vertrok men naar de hofstede van den heer J. J.. Mesu te Nieuw- en Sint Joosland. Wij namen daar ook een kijkje en troffen daar o.a. aan den heer J. Philipse, lid van Ged.'Staten, die groote belangstel ling voor deze nu officieele keuringen be toont en den waarnemenden burgemeester, den heer E. Verlare. Hier waren 16 stieren aangevoerd, w.o. ook uit Ritthem, Grgpskerke en Borssele. Er werden ook hier weer 5 dieren goed gekeurd en wel van M. P. Hage, Nieuw- land, L. J. Boone, Ritthem en drie van C. Poppe, Grgpskerke. Hedenmiddag hadden keuringen plaats te Arnemuiden, Sint Laurens en Serooskerke. Naar vermindering van garnaleninvoer in België De Belgische Hooge Raad voor de zee- visscherij, adviseerend lichaam, waarnaar het departement van Zeewezen dikwijls luistert, hield te Oostende een vergadering- welke door den gouverneur van de provin cie West-Vlaanderen werd gepresideerd. Op de agenda stond een bespreking van de moeilijke situatie der Belgische gamalen- visscherg. Om hierin verbetering te bren gen werden, volgens de Tel., diverse voor stellen gedaan, inhoudende allereerst ver mindering van den garnaleninvoer uit Ne derland. Verder werd besloten rijksinterventie te vragen in de kwestie der brandstoffen. Ook werd de noodzakelijkheid bepleit de premies voor de oorlogsrisico's te vermin deren, alsmede het vinden van nieuwe af zetgebieden. Veer Zierikzee—Katsche veer hervat den dienst. De stoombootdienst op de Oosterschelde wordt van morgen af volgens beperkte dienstregeling hei-vat. De laatste boot van Zierikzee vertrekt om 15 uur. Uit Katsche- veer vertrekt de laatste boot om 16 uur. Teraardebestelling wglen D. H. Loodewijk. Op de algemeene begraafplaats had gistermiddag onder groote belangstelling de ter aarde bestelling plaats van het stof felijk overschot van wijlen den heer C. H. Loodewijk, in leven ambtenaar bg den Raad van Arbeid alhier. Van die instelling waren bijna alle ambtenaren aanwezig en verder zeer velen uit Geref. Kerkelijke en Christelijke organisatie kringen. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door den Voorzitter van den Raad van Arbeid, mr. J. W. Goedbloed, die den heer Loodewijk schetste als een kundig en plichtsgetrouw ambtenaar. De heer J. Goote, een oud Middelburger sprak als hoofbestuurslid van den Alge meenen Nederlandschen Christelijken Amb- tenaarsbond. De thans overledene gaf den stoot tot de oprichting der afdeeling te Middelburg, waarvan hg tot zgn dood toe voorzitter was. De heer W. Willeboordse sprak namens de Geref. Mannenvereeniging, waarvan de heer Loodewijk ook voorzitter was, terwijl de heer W. A. den Hollander het woord voerde als voorzitter van Patrimonium en als vriend. De heer Baats heeft als zwager van den overledene namens de familie dank ge bracht voor de belangstelling en de ge sproken woorden. Ten slotte seprak dr. N. J. Hommes, pre dikant bij de Geref. Kerk woorden van troost. De ouderlingen van de Geref. Kerk had den de baar met de lijkkist naar de groeve gedragen. Voor Finland. Ds. C. F. Nolte heeft nog 25 ontvangen met het volgende bijschrift„Gift voor het dappere Finland van de Vereeniging van Brandweer-beambten te Middelburg." Een adres van Handelsbelang. Het bestuur van de Vereeniging „Han delsbelang" heeft zich met een adres ge richt tot den Minister van Sociale Zaken, waarin het mededeelt zich ten volle te kunnen vereenigen met het door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden aan den minister ge zonden adres, inzake het voorontwerp-rust- tijdenbesluit voor handelsreizigers. Het zou hieraan nog willen toevoegen, dat juist voor den handel in Zeeland de ontworpen regeling hoogst schadelijk is. Vele winkeliers ten plattelande bezoeken overdag de cliëntèle en zgn dan alleen des avonds te spreken. Bovendien zijn de ver bindingen tusschen de verschillende deelen van Zeeland zoodanig, dat vaak een aan zienlijk deel van den werkdag in diverse verkeersmiddelen moet worden doorge bracht. Het bestuur meent daarom een dringend beroep op den minister te moeten doen om den handel verdere beperkingen in zgn toch reeds moeilijke taak te besparen. Het Doetsfonds zorgt vooruit. Hedenmorgen te half negen fieeft de heer C. Barentsen, districtsbouwkundige in tegenwoordigheid van alle leeraren, voor de leerlingen der Ambachtsschool een toe spraak gehouden op verzoek van het „Doetsfonds". Het is volgens spr. plicht een steentje bij te dragen om den opbouw van het fonds te voltooien en in stand te houden. De beheerders van het fonds vragen niets voor zichzelf, zg besturen slechts re glementair een stichting, die tot doel heeft tot een zegen te zijn, voor hem, wien op jeugdigen leeftijd een ongeluk overkomt of Zwanenberg maakt voor U van die echte pikante „bitterhapjes".pittige, malsche worstjes naas diverse receptenwaar U wat zoetzure, heerlijke Zwanenberg s augurken bij klein snijdt I maakl wat smaakt door andere omstandigheden zgn talent voor de techniek niet zou kunnen ont plooien. De met de grootste aandacht gevolgde rede eindigde met het verzoek de collecte op de school morgen ruim te bedenken. 50-jarig bestaan Gemengde Zangvereeniging „Uitspanning door Inspanning". Enkele grepen uit de geschiedenis. Dit jaar herdenkt bovengenoemde ver eeniging haar 50-jarig bestaan, naar aanlei° ding waarvan wij hier eenige bijzonderheden over de geschiedenis dezer vereeniging wil len releveeren. De eigenlijke datum van dit jubileum valt op 15 November, daar op dien datum van het jaar 1889 de vereeniging is opgericht. In verband met de bijzondere omstandighe den, welke in het najaar van 1939 aanbra ken, werd de herdenking uitgesteld tot Fe bruari 1940. Bij de oprichting der vereeniging werd tot voorzitter gekozen de heer Louwerse, welke tal van jaren de vereeniging met ztjn beste krachten heeft gediend zelfs ook nog, toen hij geen actief lid meer was. Directeur was toen de heer Buijs, onderwijzer te Souburg, die later is opgevolgd door den heer Corne- lisse, onderwijzer te Souburg en thans rus tend onderwgzer. Laatstgenoemde heeft de vereeniging tal van jaren geleid. Naderhand trad de vereeniging toe als lid van den Zeeuwschen Zangersbond. De zangprestaties. Na toetreding tot genoemden bond nam de vereeniging regelmatig deel aan de door dezen bond georganiseerde concoursen en festivals en behaalde daar zeer goede resul taten. De vele medailles aan het vaandel (een 50 stuks) leggen daar getuigenis vanaf. Ook in het buitenland trad de zangvereeni ging op, o.a. te Antwerpen en Gent. Daar in die dagen nog vele leden gekleed waren in Walchersch costuum, droeg dit veel bij tot het succes, dat men in België oogstte. Voor vele doeleinden werd de vereeniging om steun verzocht, die steeds kon worden verleend. Tijdens den watersnood te Vlissin gen heeft de vereeniging een uitvoering in Vlissingen gegeven, waarvan de opbrengst geheel ten goede kwam aan de getroffenen. Ook in de gemeente Souburg zelf, heeft „Uitspanning door Inspanning" vele malen haar hulp aangeboden en verleend. Personalia. Een groot aantal"jaren is de heer Bouff voorzitter der vereeniging geweesthg werd opgevolgd door den heer P. Wisse. Het plotseling overig den van laatstgenoemde bracht de bestuursfunctie van voorzitter weer open, totdat de heer P. de Meijer be reid werd gevonden het voorzitterschap op zich te nemen. Sinds 15 jaar berust de muzikale leiding in handen van den heer Vleugels, musicus te Vlissingen. Onder diens bekwame leiding is het koor zich gaan oefenen in het zingen met orkestbegeleiding. Hetgeen in de laatste jaren op die wijze ten gehoore werd ge bracht, is zeer tot tevredenheid van de vele luisteraars uitgevoerd. Wij wenschen „Uitspanning door Inspan ning" in de komende jaren veel goeds toe en hopen, dat haar vereenigingsleven zich in een gestadigen voortgang mag verheugen. Vergadering gemeenteraad. De burgemeester van Oost- en West- Souburg roept de leden var den gemeente raad op tot het houden van een vergade ring op Donderdag 22 Februari 1940, des namiddags 2 uur ten gemeentehuize, ter behandeling van de hieronder vermelde onderwerpen. 1. Opening der vergadering en voorstel tot vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel tot benoeming van één lid van het Burgerlijk Armbestuur. 4. Voorstel tot wijziging der brandweer verordening. 5. Voorstel tot verlenging overeenkomst met „Fraude-risico-onderlinge van gemeen ten" (F.O.G.). 6. Voorstel tot vaststelling voorschotten op de vergoeding art. 101 L.O. wet 1920 over 1940. 7. Voorstel tot vaststelling vergoeding art. 103 L.O. wet 1920 over 1938. 8. Voorstel tot vaststelling vergoeding art. 101 L.O. wet 1920 over 1937. 9. Voorstel tot afrekening ingevolge art. 101 L.O. wet 1920 over de jaren 1934 t/ml 1937. 10. Voorstel om in principe te besluiten tot het dienstbaar maken van het oude ge meentehuis aan het lager onderwijs en tot verbouw van dit gebouw en de openbare lagere school*). 11. Voorstel tot vaststelling eener Alge meene Politieverordening. 12. Bezwaarschriften belastingen. Het is de bedoeling in genoemd ge bouw een gymnastieklokaal te bouwen dat door alle scholen in Souburg (openbaar, zoowel als bijzonder) zal worden gebruikt.

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 2