Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koude BUITENLAND SCHEEPVAARTBERICHTEN LUCHTVAART KERK- EN SCHOOLNIEÜWS RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER Agenda HOOGWATER TE VLISSINGEN EN BRESKENS Mijnhardtjes (uit zijn hartvormige cachets) nelpen snel en goed. Doos 50 ct. Froe.doos 10 ct Tot onderwijzeres aan de Chr. school te schiedt, dat het in te dienen wetsontwerp Sluiskil is benoemd mej. W. Riemens, met dien spoed tot stand kan worden thans als tijdelijk onderwijzeres aan die gebracht, als het belang en de urgentie school verbonden. der zaak vorderen? HET VRAAGSTUK DER EVACUATIE IN BELGIË. De Belgische minister van gezondheid heeft in de Kamer het vraagstuk der eva cuatie van de burgerbevolking uiteengezet. De omstandigheden eener eventueele eva cuatie zijn niet te voorzien, aldus de minis ter. Als voldoende tijd beschikbaar is, zal het plan worden uitgevoerd. Bij een plot- selingen inval is evacuatie onmogelijk be halve voor de vuurlinie. De regeering denkt er niet aan. De wegen en spoorlijnen zouden geheel in beslag genomen zijn door de militaire behoeften. In dit geval is het de plicht van iedereen op zijn plaats te blijven. DE MUTATIES IN DE BELGISCHE LEGERLEIDING. Officieel wordt het reeds enkele dagen geleden door ons gepubliceerde bericht be vestigd, dat luitenant-generaal Van den Bergen, gewezen chef van den generalen staf, tot commandant van een legercorps is benoemd, meldt het Vad. Dit legercorps is gekantonneerd in het noord-oosten van het land. Aan den sous-chef van den generalen staf, generaal Van Trooyen, is eveneens ontslag verleend uit zijn functie, terwijl hem het commando werd toevertrouwd van de legerdivisie, wélke onder het bevel stond van generaal Michels vóór diens be noeming tot chef van den legerstaf. De heer Van Trooyen werd te Vlissingen geboren als zoon van een Belgischen loods. Hij bezocht aldaar de lagere school en H.B.S. Hij is een der zeldzame Eelgi- sche generaal-officieren, die de Nederiand- sche taal volkomen beheerschen. Generaal Wibier, wiens plaats door ge neraal Van den Eergen wordt ingenomen, is nu aan het hoofd geplaatst van de zgn. versterkingstroepen en de militaire oplei dingscentra. BELGISCHE BUITENLAND SCHEI HAN DEL IN TONNAGE ACHTERUIT GEGAAN. Nederland behoort tot de beste klanten. De Belgische buitenlandsche handel in Januari is stabiel gebleven in waarde, maar in tonnage achteruitgegaan. De im porten liepen achteruit met 5 millioen ton vooral tengevolge van verminderde aan- koopen in Duitschland. De vermindering van aahkoopen in Ne derland bedraagt ruim een millioen quin- talen. De aankoopen in Italië zijn ver dubbeld. Het totaal bedrag der exporten is bijna gelijk aan dat van Januari 1939. Df beste klanten zijn Frankrijk en Neder land. De exporten naar Engeland worden beter, maar die naar Nederland en Duitsch land hebben de neiging te verminderen. EEN BELGISCHE SOLDATENKRANT. De Protestantsche hoofdaalmoezenier van het Belgische leger ds. P. Blommaert (die door 12 protestantsche reserve-ve'd- predikers geholpen wordt) heeft opnieuw het soldatenblad „Sous le drapeau" in het licht gegeven, welks titel men nog kent uit den oorlog 19141918. Bewust is daarbij aangesloten. ONDERDRUKKING VAN ONDER MIJNENDE ACTIVITEIT IN BELGIË. Wetsontwerp zou In studie zijn. Na de gisteren gehouden Belgischen ka binetsraad is geen communiqué uitgege ven. Men denkt echter, dat de raad gewijd is geweest aan bestudeering van wetsont werpen, die ten doel hebben de onderdruk king van anti-nationale propaganda of pro paganda, die de openbare orde zou kunnen benadeelen. De regeering lijkt besloten te zijn een einde te maken aan iedere onder mijnende activiteit. EEN FRANSCHE AMBULANCE VOOR FINLAND. Prachtig materiaal. Met den Parrjschen trein is Donderdag avond een groep leden van de ambulance, welke in Frankrijk is uitgerust om naar Finland gezonden te worden, op doorreis te Amsterdam gearriveerd. Onder de prachtige outillage, waarover deze ambulance beschikt, bevindt zich o.m. een veldhospitaal van honderd bedden, een chirurgische afdeeling, waarin tegelijker tijd drie operaties kunnen worden verricht, een radiologische afdeeling, twaalf ambu lance-auto's en drie auto's voor andere transportdoeleinden. De personeelbezettnig bestaat uit twee Fransche chirurgen, een radioloog, een hoofdverpleegster met tien gediplomeerde verpleegsters, waarvan twee in het bezit zijn van haar vliegbrevet, en 26 chauffeurs en chauffeuses, de chauf feurs ten deele lid van het American Legi on, de chauffeuses allen in het bezit van het diploma hulpverpleegster, en leden van de auto-transportafdeeling van het Fran sche Roode Kruis. Behalve deze uitrusting beschikt de ex peditie voorts over een door het Institut Pasteur geleverden voorraad van 60.000 ampullen, met een inhoud van 20 kubieke centimeter elk, verschillende sera en vac cines, voldoende om het geheele Finsche leger in te enten, 20.000 ampullen morphine en vele andere medische hulpmiddelen. DE ZOMERTIJD IN HET BUITENLAND. In overeenstemming met de Engelsche regeering is in Frankrijk besloten den zomertijd in den nacht van 24 op 25 Fe bruari a.s. des nachts om twee uur in te voeren. Andere jaren geschiedde de overgang steeds des avonds om 11 uur. De zomertijd in België zal eveneens In den nacht van 24 en 25 Februari inge voerd worden. GöRüiG OVER DEN ECONOMISCHEN OORLOG. Poolsche landarbeiders worden in Duitsch land aan het werk gezet. Gisteravond heeft Göring een rede ge houden, die door de radio is uitgezonden. De oorlog, zei hfl, stelt thans de hoogste eischen aan het landvolk. Het laatste jaar bracht een recordoogst aan graan, aard appelen en suikerbieten. De veestapel heeft zich op alle gebieden op verheugende wijzt ontwikkeld. De door Engeland georganiseerde economische blok kade van Duitschland in dezen oorlog noemde Göring zwak en vol leemten. In het oosten, zuiden en noorden staan Duitschland de toevoerwegen open. Daar enboven stuit deze blokkade op een Duit- scne volkshuishouding, die in tegenstelling met 1914 met haar fundamenten diep in den vaderlandschen grond rust. Dat geldt niet alleen voor den landbouw, doch ook voor industrie en handel. W|j hebben de ons ontbrekende grondstoffen door in- heemsche materialen vervangen. Voor zoo ver zulke natuurproducten niet gemist kunnen worden, hebben wij groote voor raden aangelegd. Economisch zijn wij niet te overwinnen, militair zeer zeker niet en in onze houding in geen geval. In den economischen strijd is Duitschland niet te treffen. De hoop, het uit te hon geren en daardoor zijn weerstandskracht te breken, hebben de Engelschen blijkbaar zelf reeds opgegeven. De Engelschen beroemen zich op de reus achtige levensmiddelen-reserves van hun wereldrijk en vergelijken deze met den engen Duitschen bodem. Een andere vraag is echter óf deze reserves den Engelschen even zoo ter beschikking staan, als ons c - zeven millioen ton graan, die als na tionale reserve in pakhuizen en silo's zoo veilig zijn als in brandkasten. Göring besprak verder de maatregelen, waardoor de landbouwproductie op be paalde gebieden moet worden vergroot. Hij deelde o.m. mede, dat meer dan een mil lioen Poolsche landarbeiders, boven de reeds te werk gestelde krijgsgevangenen, naar Duitschland zullen komen. De eerste honderdduizend zijn reeds in Duitschland. HEEFT DUITSCHLAND ZWAAR GEPANTSERDE TANKS MET VLAMMENWERPERS De Britsche generaal-majoor Swinton heeft gisteravond een radioredevoering ge houden, waarin hij o.m. zei, dat zwaar ge pantserde tanks van aanzienlijke afmeting volgens ontvangen inlichtingen vlammen werpers zouden bevatten evenals stukken geschut. Deze tanks worden door de Duit- schers geproduceerd om de speerpunt te vormen van den bliksemoorlog. Drie divi sies zijn speciaal gevormd om als speer punt op te treden in den bliksemoorlog, zooals gebleken is bij de opmarschen in Oostenrijk, Tsjecho-Slowakye en Polen. Maar ,zoo voegde Swinton hieraan toe, in geen van deze gevallen was de speerpunt komen te staan tegenover iets, dat over eenkomt met de Magrnotlinie. Om tegen een dergelijken hinderpaal op te treden, produceeren volgens Swintons inlichtingen, de Duitschers de zwaar gepantserde, vlam- menwerpende machines. EEN NIEUW DUITSCH OORLOGSGAS? Samenstelling reeds lang bekend, zegt de Britsche minister van binnenlandsche zaken. Anderson De Britsche minister van binnenlandsche zaken, Anderson, heeft gisteren in het La gerhuis in antwoord op een vraag over een mogelijk gebruik door de Duitschers van een nieuw oorlogsgas gezegd, dat hij ver moedde, dat de vrager het oog had op een hydrogeen arsenicumverbinding, waarvan de eigenschappen en beperkingen bij alle bevoegde scheikundigen reeds lang bekend zijn. Hij voegde hieraan toe, dat het tegen woordige gasmasker voor de burgerij be scherming tegen dat gas bood. Naar hij verder mededeelde, achtte hij voor het oogenblik geen verdere maatregelen noo- dig. 27 GEVAARLIJKE TSJECHEN IN FRANKRIJK GEARRESTEERD. De politie van het Fransche departement Seine-et-Oise heeft 27 vreemdelingen van Tsjecho-SIowaakschen oorsprong gearres teerd, die werkzaam waren in fabrieken, welke voor de landsverdediging werken en waar zij een voor Frankrijk gevaarlijke avtiviteit ontwikkelden. Bovendien hadden de vreemdelingen ge weigerd antwoord te geven op een oproep va^ het nationale comité inzake hun in lijving bij het in Frankrijk gevormde Tsjecho-Slowaaksche legioen. ZWITSERS IN DUITSCHLAND. Ontstemming over hun isolement. In een brief, gericht aan het Zwitser- sche dagblad Der Bund, beklaagt een Zwitsersch onderdaan, die in Duitschland woont, zich bitter over het isolement, waarin de in Duitschland verblijf houdende Zwitsers leven ten aanzien van hun vader land tengevolge van het verbod om te luisteren naar de radiouitzendingen van buitenlandsche stations. Op die manier worden de Zwitsers gespeend van de uit zendingen, die speciaal bestemd zijn voor de in het buitenland wonende Zwitsers. Ik ben er zeker van, aldus de briefschrijver, dat de Duitschers in het buitenland een dergelijken toestand onduldbaar zouden vinden. Bovendien kunnen de Zwitsers in Duitschland geen enkel dagblad uit hun land ontvangen. Der Bund vestigt de aandacht op dezen toestand op een oogenblik, waarop „het buitenland zich bemoeit met wat de Zwit sers wel en wat zij niet mogen lezen In hun eigen land". DE MINISTERCRISIS IN BULGARIJE. Oneenigheid der regeering de voornaamste oorzaak. De minister-crisis in Bulgarije, welke sinds veertien dagen sluimerde, is gister ochtend aan het licht getreden. Minister president Kiosseiwanof heeft toen aan ko ning Boris de ontslagaanvrage der regee ring overhandigd. De beweegreden voor deze ontslagaan vrage moet vooral worden gezocht in een conflict in den boezem der regeering tus- schen den minister-president en den minis ter van landbouw Adrianof over kwesties verband houdende met de candidaatstelling van afgevaardigden bij de jongste verkie zingen voor de wetgevende vergadering. Het schijnt, dat pogingen in het werk ge steld zijn om het geschil te overbruggen, doch de ernst van het geschil heeft alle be middelingspogingen doen varen. Gezien de onverzettelijkheid der bij de zaak betrok ken partijen is het onmogelijk de ontwik keling van de crisis' vooruit te zien. Sommige politieke kringen brengen de aankomst te Sofia van den Bulgaarschen gezant te BelgradoIwan Pop ff, die Woensdag telegrafisch ontboden werd, met deze crisis in verband. Professor Philoff kabinetsformateur. Koning Boris heeft professor Eogdan Philoff, minister van onder-wijs in het af getreden kabinet, belast met de vorming van het nieuwe kabinet. VERRASSENDE VERKLARING VAN ROOSEVELT. Zyn kruistocht zou een vacantie- èn een zakenreis kunnen zijn. Naar Associated Press meldt, heeft Roosevèlt te Pensacola aan boord van den torpedojager „Lang" de pers ontvangen. De president verklaarde, dat zijn kruis tocht tegelijkertijd een vacantie- en een zakenreis zou kunnen zijn. Deze verklaring ontlokte den aanwezigen journalisten vra gen om opheldering, waarop de president niet antwoordde. Roosevelt verliet even later de „Lang" om aan boord te gaan van den kruiser „Tuscaloosa", die terstond'naar onbekende bestemming vertrok. De „Tuscaloosa" wordt door twee torpedojagers geëscor teerd. S.s. „Deemsterdijk" te Rotterdam. Donderdagavond is het s.s. „Beemster- dijk" van de Holland-Amerika lijn te Rot terdam aangekomen. Het schip had slechts twee passagiers aan boord. De ladig be stond uit stukgoederen en graan voor de Nederlandsche regeering. Duitschers van Portugeesch schip gehaald. Het Portugeesch s.s. „Colonial" is ter hoogte van Sierra Leone aangehouden door een Britsch oorlogschip, dat zes Duitsche passagiers van boord haalde. Later werd het schip nog eens door een Fransch pa trouille vaartuig aangehouden, dat vier an dere Duitschers van boord haalde. VERLIE SLIJST DER ENGELSCHE LUCHTSTRIJDKRACHTEN. Het Britsche ministerie van luchtvaart publiceerde Donderdagavond een lijst van officieren en manschappen der luchtstrijd krachten, die gedood zijn in actieven dienst en die in den strijd met den vijand gedood of vermist geraakt zijn. Op die lijst komen de namen voor van vier officieren en zes manschappen, die in den strijd met den vijand zijn gedood, drie soldaten, die ver mist worden en die naar men gelooft ge dood zijn, twee officieren en vijf soldaten, die vermist worden, vijf officieren en zeven soldaten, die gedood zijn in actieven dienst en tenslotte een officier en zestien soldaten die in actieven dienst zijn ocerleden. Een toespraak van den Paus. Z. H. de Paus heeft Donderdag de leden van de Argentrjnsche militaire missie in audiëntie ontvangen. Ter gelegenheid hier van heeft hjj in het Spaansch een toespraak gehouden, Sprekende over de angsten, welke thans andere landen vervullen, zei de paus, dat de Argentijnen de goddelijke voorzienigheid mogen danken voor de liefde, waarmede deze klaarblijkelijk over hen waakt. Tenslotte gaf de paus zijn apostolischen zegen. Examens. Geslaagd voor Ned. Handelscorrespon dentie de heer J. Boer Jzn. te Goes. Bij de examens der eerste Ned. Mode- vakvereeniging slaagden de volgende da mes coupeuse leerares J. Verhage, Aar denburg coupeuse J. v. d. Lijke, Cad- zand; costumière L. Dekker, Oostburg en J. Robijn, Zuidzande. Pleidooien voor verbetering der leerlingen- schaal. Ten aanzien van de wenschelijkheid van verbetering der leerlingenschaal gaven ver scheidene Eerste Kamerleden bij de be handeling van de onderwij sbegrooting in de afdeelingen slechts blijk van hun ern stige teleurstelling over het feit, dat de minister in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer niet de geringste toezegging deed. Eenige andere leden merkten op, dat thans weliswaar de uitgaven op militair en economisch gebied als bezwaar worden ge noemd, doch ook vóór de mobilisatie voor verbetering van de leerlingenschaal geen geld heette aanwezig te zijn. Terugkeer tot de leerlingenschaal van 1923 zou slechts betrekkelijk geringe geldelijke offers vra gen, althans voor het eerste jaar naar schatting niet meer dan negenhonderd duizend gulden. De aan het woord zijnde leden hoopten, dat alsnog een weg voor het verkrijgen der benoodigde middelen zal kunnen worden gevonden. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet en/of het Motor- en Rijwielreglement en/of andere Verkeersverordeningen P. v. d. V. te Kapelle 12 b. s. 6 dh. J. V. te Scharendijke 25 b. s. 10 dh. W. Z. te Wissenkerke 6 b. s. 3 dh. A. P. P. te Veere 15 b. s. 10 dh. P. S. te Biggeker- ke 10 b. s. 5 dh. J. v. E. te Wemeldinge vrijspraak J. M. R. te Ovezande 30 b. s 10 dh. C. V. te Westkapelle 2.50 b. s. 1 week tuchtschoolP. Z. te Wissenkerke 0.50 b. s. 1 dh. C. T. te Middelburg 1 b. s. 1 dh. A. v. d. K. te Rilland-Bath 10 b. s. 5 dh. J. L. te Wemeldinge vrijspraak; F. K. te Sint Laurens 10 b. s. 5 dh. P. C. te Middelburg 7.50 b. s. 5 d.h. C. v d. K. te Vlissingen 1.50 b. s. 1 dh. C. T. te Middelburg 1 b. s. 1 dh. M. H. te Oost en West-Souburg 1 b. s. 1 dh. A. W. te Vlissingen 2.50 b. s. 2 dh. J. L. te 's Heer Arendskerke 1 b. s. 1 dh. A. A. te Borsselen 1.50 b. s. 1 dh. J. H. te Mid delburg 1 b. s. 1 dh. P. D. te Nieuw- en Sint Joosland 2 b. s. 2 dh. Straatschenderij H. v. K. te Oost- en West-Souburg 3 b. s. 1 dh. Wanneer vee verschijnselen van een be smettelijke ziekte vertoont, als eigenaar hiervan niet terstond kennis geven aan den burgemeester der gemeente waar het vee zich bevindtP. H. I. te Kortgene 5 b. s. 3 dh. In de gemeente Vlissingen als bezoeker na sluitingstijd zich in een tapperij bevin den A. K. te Den Helder 2.50 b. s. 2 dh Zonder vergunning van den burgemees ter ,in de gemeente Vlissingen gedurende de uitoefening van het bedrijf vrouwelijk personeel in een café dienst laten doen A. D. de B. te Vlissingen 4 b. s. 2 dh. L. V. te Vlissingen 4 b. s. 2 dh. Boter afleveren welke een te laag vet gehalte bezitC. R. te 's Heerenhoek 10 b. s. 5 dh. Handelen in strijd met een der krachtens de Landbouw-Crisiswet vastgestelde voor schriften L. J. B. te Ritthem 25 b. en 5 b. s. 10 dh. en 2 dh., met last tot afgif te van de inbeslaggenomen goederen na verloop van acht dagen nadat het vonnis in kracht van gewijsde is gegaan J. C. V. te Nieuwdorp vrijspraak. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van heden. Diefstal W. J. S., 42 jaar, arbeider te Middelburg, gedetineerd, zes weken gevan genisstraf, met aftrek voorarrest en bevel tot invrijheidstelling. BeleedigingJ. N., redacteur-uitgever van het blaadje de Misthoorn te Drieber gen, 1 maand gevangenisstraf. Zitting van heden. J. D., 35 jaar, varensgezel te Terneuzen. gedetineerd, heeft op 15 Januari 1940 uit het voor-onder van een aldaar liggend mo torvrachtschip „Brabant" weggenomen een koffer en een monsterzak met inhoud en een portefeuille, een en ander toebehoorde aan zekeren C. Danel en J. Now. Daarvoor had hij zich wegens diefstal te verantwoorden. Verdachte bekende de fei ten. Zegt ziekelijk te zijn en niet te kunnen werken en door zijn ouders te worden onderhouden. Eisch 8 maanden gevangenisstraf. Leger en vloot. Bij Kon. Besluit xs benoemd en aange steld, b|j het reserve-personeel der land macht, bij den militairen pharmaceutischen dienst, tot reserve-militair^ apotheker der 2e klasse, de reserve-eerste-luitenant T. Gijsinck van het 3e reg. infanterie, zulks onder gelijktijdig eervol ontslag uit zjjn tegenwoordige militaire betrekking. Zeekrijgsraad Willemsoord. Voor den Zeekrij^rsraad te Willemsoord stond dezer dagen de matroos 1ste kl. S. terecht, verdacht van een poging tot feite- l'ike insubordinatie. Dienende aan boord van Hr. Ms. „Sumatra" had hij op 20 December j.l. oneenigheid gekregen met een ser^eant- konstabeld. Verd. maakte zich daarbij zóó driftig, dat hij met gebalde vuist op den sergeant toeliep en deze dreigde aan te val len. Het was een geluk b'j een ongeluk, dat een andere oovarende zich tusschen beide nartijen, olaatste en zoodoende erger voor kwam. aldus de Held. Crt. De Fiscaal vorderde een gevangenisstraf van 2 maanden. De verded; ger drong aan op het geven van een geldboete, eventueel een voorwaar- de^ke detentie. Uitspraak 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftgd van 2 jaar. De twee volgende zaken betrof een over treding, die nu niet direct van vandaag of gisteren was. Verboden passagieren. De eer ste schuld'^e, d'e op het matie verscheen, was de leerling-torpedomaker J. L. C. C. H|j diende on de „Schoroioen", doch was inge deeld bij het wachtsvolk van de „Van Speyk". Het bleek, dat de contró'e van de wacht on d't schio maar zoo-zoo was. Ten minste meerdere realen kwam het voor, dat wachtslieden de pl»«.t poetsten en aan het passagieren togen. Zoo ook C. De Fiscaal vorderde 2 weken militaire detentie. Uitspraak 2 weken militaire detentie. Het volgende geval was volkomen iden tiek. Alleen was verd. R, S., eveneens leer ling-tomedom? ker, zoo onhandig om by de contró'e een valschen naam od te geven. De Fiscaal vorderde 2 weken militaire detentie. Uitspraak 3 weken militaire detentie. ONDERZEEBOTEN VOORHEEN EN THANS. Causerie voor „Onze Vloot". Voor de afdeeling Den Haag van de Kon. Ned. Vereen. „Onze Vloot" hield de hoofd ingenieur G. de Rooy dezer dagen in Excel sior een causerie over het onderwerp On derzeebooten voorheen en thans. Hieraan ontleent het Vad. Een onderzeeër is maar een betrekkelijk modern wapen. Het dateert al van meer dan 300 jaar geleden, nl. van 1624. de on derzeeër van dr. C. Drebbel. Het was een eenvoud'g toestel, maar het werkte. De volgende constructie was van Engelsche ori-rine en dateert van 1750. Tezelfdertijd werd ook in Amerika een onderzeeboot gemaakt, d'e veel vollediger was, en zelfs was uitgerust met een tor pedo. Het schip is in den burgeroorlog ver gaan. Op het einde van de 18de eeuw bouwde Fulton een onderzeeër, ook met tornedo's uitgerust. Deze onderzeeër voerde ook zeil- tu'g voor boven water vaarten. In den loot» van de 19de eeuw zijn er tal van constructies geweest om tot een idealen onderzeeër te komen. Het waren vrijwel alle eenvoudige toestellen. Een was er zelfs voor zien van een stoommachine, zoodat men met den schoorsteen boven water moest varen. De bekendste proefneming was wel die van 55 jaar geleden van Bauer, waarmede ver schillende tochten werden gemaakt. Omstreeks 1900 werden de eerste onder zeeërs voor de Marine gebouwd, maar reeds in 1880 begonnen de modellen er op te ge lijken. Het aantal constructeurs is buiten gewoon groot geweest en telkens kwam er wat nieuws. Een belangrijke constructeur was M. Holland, die zijn projecten tot groo te ontwikkeling heeft weten te brengen. De motorische driifskracht bracht den groeten ommekeer tezamen met de ingebouwde lan- ceerbuis. Ook de kwestie van het ontwaken van den weerstand van het water drong al vroeg tot de constructeurs door, en het stroomlijnp^.r.cioe is dan ook al vril oud. Voor het overige \.are- lang niet alle constructeurs even practicch. Vervolgens kwam spr. tot de ontwikke ling van de onderzeebooten van onze eigen marine om te besluiten met een uit voerige beschouwing v<tn de O 19 en O 20. waarvan hr; een serie interessante plaatjes vertoonde. DE BOUW VAN SLAGKRUISERS. Eerste Kamerlid dringt op spoedige behandeling aan. Het Eerste Kamerlid, jhr. de Savornin Lohman, heeft aan den voorzitter van deii raad van ministers, en aan de minister;, van Defensie en van Koloniën de vol gende vragen gesteld; Is de regeering niet van oordeel, dat de afdoening van het in te dienen wets- gadering van den raad van beheer dier ver- ontwerp inzake de voorgenomen verster king van de vloot met slagkruisers van spoedeischenden aard is, zulks temeer, waai de behandeling van deze aangelegenheid toch reeds door verschillende omstandighe den aanzienlijke vertraging heeft onder vonden Zoo de regeering van deze meening zou zijn, is z|j dan bereid mee te deelen, waarom door haar geen gebruik is ge maakt van de haar m art. 71 der wet op de staatsinrichting van Nederlandscn- indië verleende bevoegdheid, in dergelijk geval van het hooren van den Volksraad af te zien? 19 de regeering bereid te bevorderen, dat in elk geval het hooren van den Volks raad binnen dusdanig korten termijn ge- VAN PUBLIEKE VERM AKELIGHEDEN. VERGADERINGEN. ENZ. „Alhambra"-theater. Van Vrijdag 16 tot en met Donderdag 22 Februari „Tar- zan's verbanning" au „De dubbele bruiloft". „Luxori'-theater. Van Vr|jdag 16 tot en met Dinsdag 20 Februari „Vadertje Langbeen" en „Alarm in de Middel- landsche Zêe". Zaterdag 17 Februari. Too nee!- en Caba- retvereeniging „Het Eiland", opvoering revue „Maak je maar vrolijk", Concert gebouw, 8 uur. Februari uur uur Vrijdag É.K. 16 6.01 18.39 Zaterdag 17 6.58 19.42 Zondag 18 8.10 21 03 Maandag 19 939 22 21 Dinsdag 20 10.57 23.24

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 6