Uit Zeeuwsch-Vlaanderen Begrooting van Binnenlandsche Zaken door de Eerste Kamer goedgekeurd. Een Nederlandsche ambulance naar Finland. RECHTSZAKEN WtynfaahdVè MARINE EN LEGER LUCHTVAART Groede Hoofdplaat Sluis Paspoortenkwestie met België niet opgelost. BUITENLAND Luchtbeschermingsvraagstuk nog niet geheel opgelost. De Regeering blijft met groote voorraad gasmaskers zitten. ZAL DE BURGERIJ WORDEN GEDWONGEN DEZE AAN TE SCHAFFEN De Eerste Kamer heeft Woensdag de behandeling van de begrooting van Binnen landsche Zaken beëindigd, welke begrooting zonder stemming werd aangenomen. Alleen de fractie van de N.S.B. liet aanteekenen, dat zij geacht wenschte te worden te heb ben tegengestemd. Voordat minister Van Boeyen zijn beleid kon verdedigen, hebben gisterochtend nog eenige senatoren het woord gevoerd, waar bij mej. Ribbius Pelletier (soc. dem.) krachtig opkwam tegen de ministerieele circulaire van Maart 1934, waarin aan de gemeentebesturen richtlijnen worden gege ven voor de benoeming van personeel. Spreekster noemde het een achterstelling van de vrouw, bij den man, dat volgens die richtlijnen vrouwen alleen in specifiek vrouwelijke beroepen dienen te worden benoemd. De Minister antwoordde hierop, dat hij in deze benoemingen in de eerste plaats een doelmatigheidskwestie ziet, waarbij de geschiktheid een overwegende factor is. Naar aanleiding van een pleidooi van den heer Kranenburg (vrijz. dem.) voor de rechtspositie van de arbeidscontractanten, waarin deze senator het onmenschelijk noemde, dat de arbeidscontractant geen ambtenaar is, zei de Minister, dat het ambtenaren-reglement de mogelijkheid opent van tijdelijke benoeming en dat steeds gehandeld wordt in overleg met de centrale commissie van overleg in ambte narenzaken. Laatste spreker was de heer Von Bön- ninghausen (n.s.b.), die critiek uitte op het standpunt van den Minister over de hou ding van verschillende burgemeesters in Twente. Voorts werd volgens dezen spre ker in verschillende gevallen niet voldoen de ingegrepen, bijv. wanneer de betrokke ne connecties had in de R. K. Staatspartij. Toen de heer Von Bönninghausen ook den Commissaris der Koningin in Overijssel in het geding wilde brengen, werd hij door den voorzitter tot de orde geroepen. Minister Van Boeyen beantwoordde deze opmerkingen met de mededeeling, dat hij ter zake zeer diligent is en dat een burge meester er onverbiddelijk uit moet, wan neer zijn persoonlijke gedragingen niet Met het Zweedsche Douglas-vliegtuig- is Woensdag op Schiphol teruggekeerd dr. W. F. Winckel, lid van het dagelijksch bestuur van het Nederlandsch Roode Kruis, die een bezoek van een week aan Finland heeft gebracht, om daar de mogelijkheden te bestudeeren voor een door het Neder landsche Roode Kruis uit te zenden am bulance. ■Zooals men weet, was dr. Winckel leider van de Nederlandsche Roode Kruis-expe- ditie in Abessynië, tijdens den Italiaansch- Abessijnschen oorlog, doch .lij verzekerde ons, dat hij ditmaal niet aan de thans uit te rusten expeditie zal deelnemen. Tijdens zijn afwezigheid was het evenwel vast komen te staan, dat het Nederlandsche Roode Kruis een volledig uitgeruste am bulance naar Finland zal zenden. De besprekingen, welke dr. Winckel te Helsingfors gevoerd heeft, hebben in de eerste plaats ten doel na te gaan, hoe de Nederlandsche ambulance moet worden samengesteld, op welke wijze zij moet wor den uitgerust, en waar zij zal worden ge vestigd. Hij heeft daarbij overleg gepleegd met prof. Suolakti, leider van den Finschen militairen geneeskimdigen dienst. Het resultaat is, dat de Nederland sche ambulance zal worden gevestigd In een plaatsje ten noorden van het Ladogameer, zestig A tachtig kilo meter achter de lijn, die, althans nog eenige dagen geleden, het front vorm de. De ambulance zal worden onder gebracht in een bestaand ziekenhuis, dat by het uitbreken van de vijande lijkheden geëvacueerd is. De outillage zal zooveel mogelijk in Nederland verzorgd worden en slechts die onderdeelen, welke hier niet te krijgen zijn, of die moeilijk van Nederland naar Scandinavië verzonden kunnen worden, zal men in Zweden aanschaffen. Er werken op het oogenblik in Finland reeds vier buitenlandsche ambulances, na melijk twee Zweedsche, een Noorsche en een Deensche. Er is eenig misverstand ontstaan, door dat, wat wij in Nederland een ambulance noemen en waaronder wij begrijpen een volledige uitrusting van een ziekenhuis met instrumenten, voorraden en medisch en verplegend personeel, in het Fransch een „mission sanitaire" heet. Onder een am bulance verstaat men in het Fransch en het Engelsch een ambulance-auto. Daar door is in de pers het misverstand ont staan, dat er ook Fransche en Engelsche ambulances in Finland werken. Dit is niet het geval. Wel hebben ae Franschen en Engelschen vrij groote aantallen ambu lance-auto's naar Finland gezonden. Een der nieuwste aanwinsten op dit gebied zijn 35 prachtig uitgeruste ambulance-auto's va~ de Quakers, waarbij 50 chauffeurs en chauffeuses zijn meegekomen. Men heeft dan ook niet direct behoefte aan verdere ambulance-auto's en de Nederlandsche am- overeenstemmen met de hoogheid van zijn ambt. In zijn antwoord aan de sprekers van Dinsdag wees de Minister op de vele moeilijkheden, welke het vraagstuk van evacuatie met zich brengt. Reeds is in tal van gemeenten de bevolking over mogelijke evacuatie ingelicht, terwijl binnenkort meer publiciteit aan deze kwestie zal worden gegeven. Wat de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten betreft, hoopt de Minis ter voor 1941 een redelijke oplossing voor de financieele moeilijkheden te vinden. Ten aanzien van de luchtbescherming constateerde minister Van Boeyen, dat we met dit vraagstuk nog lang niet zijn waar we wezen moeten, aangezien door het tel kens wijzigen van het aspect tal van pro blemen nog geen oplossing konden vinden. Toch constateerde de Minister met voldoe ning, dat wat in Nederland voor de lucht bescherming wordt gedaan, reeds thans in het buitenland de aandacht trekt. Helaas Is bij dit vraagstuk een van de zwakke plekken de zelfbescherming. Er zijn byv, groote voorraden gasmas kers, doch men Iaat de regeering daar mee zitten. In dit verband waarschuw de de Minister, dat hjj, hoewel aarze lend, doch met het oog op de groote belangen, welke hier op het spel staan, zoo noodlg krachtig zal optreden om de burgerij te dwingen zich van allerlei benoodigdheden te voorzien. Ten slotte komende tot het vraagstuk van de volkshuisvesting zei de Minister het verwijt van verminderde activiteit ten aanzien van krotopruimïng en renteverla ging voor woningwet-voorschotten niet te kunnen aanvaarden. Hierbij blijft echter groote waakzaamheid geboden ten einde gevolgen als die van de na-oorlogsche jaren te voorkomen. Voorts moet brj den woning bouw de particuliere industrie de primaire taak vervullen, waarbij de overheid slechts aanvullend dient op te treden. Zooveel mo gelijk zal echter worden getracht, bijv. door de tweede-hypotheek-regeling, via de gemeentebesturen de particuliere bouwnij verheid op gang te helpen. bulance zal daarvoor dan ookniet be hoeven te zorgen. Gedurende de eene week, dat dr. Winckel in Finland was, heeft hij geen enkel lucht alarm meegemaakt. Wel was des nachts voordat hij in Abö aankwam, deze stad zwaar gebombardeerd, waardoor vijftig huizen verwoest waren. Van alle kanten verzekerde men hem, dat het gedrag van de bevolking ook onder de zwaarste bom bardementen, voorbeeldig was. De vrouwen namen haar breiwerk voor de soldaten mee naar de schuilkelders en gingen daar rvstig verder. Hoe de oorlog zal ailoopen, kan men niet zeggen, maar de bevolking ondergaat hem met een grimmige ver betenheid. FELICITEEREN PER DIENSTBRIEF. Mag een inspecteur L. O. dat doen? De inspecteur van het L. O. in de in spectie Hilversum stond voor den kan tonrechter aldaar terecht, terzake van overtreding van de Postwet, omdat hjj op of omstreeks 11 December een brief naar Goes had verstuurd, waarvoor porto verplicht was, en hij er eigenhandig de opmerking: „Dienst, departement O., K. en W." op had geschreven. De brief was een felicitatie aan een bruidspaar, van wie de bruid in Hilversum werkzaam was geweest. De inspecteur erkende het ten laste ge legde, doch achtte zich niet schuldig. „Ik heb," zoo zei hij, „dezen brief geschreven in de uitoefening van mijn functie. Ik heb afscheid genomen van een onderwij zeres, die ik bedankt heb voor haar ar beid, dien zjj hier heeft gepresteerd. Dat heb ik gedaan ter gelegenheid van het feit van haar huwely'k. Haar man is eveneens onderwijzer. Ik ontving een kaart. In welke relatie neeft het bruids paar dit nu gedaan Er is tusschen die onderwijzeres en mij nooit anders ge weest dan een zuiver ambtelijke verhou ding. Een persoonlijk contact is er nim mer geweest. Zooals de verhouding van ambtelyken aard was, was ook mijn schrijven als zoodanig bedoeld. Als de minister een gelukwensch stuurt in de uitoefening van zjjn functie, geschiedt dit ook altijd portvrij. Bovendien heb ik van den burgemeester dikwijls missives ontvangen over aller hande quaesties als b.v. over den bloed transfusiedienst en contributie voor deze of geene instelling of ten bate van een bepaald fonds. Kantonrechter „Ja, daar hebik mij ook al grootelijk over verwonderd. Maar ik geef u de verzekering, dat als de burgemeester was overkomen, wat u is overkomen, dat hjj hier ook als verdachte had gestaan." Blijkens een brief van den chef van de afdeeling lager onderwys van het de partement van Onderwjjs, geeft deze als zijn meening te kennen, dat het van groote beteekenis is, dat de inspecteur van het privéleven van de onderwijskrachten in kennis wordt gesteld. Ook het beant woorden van een ondertrouwkaart acht hij zonder eenigen twjjfed als tot den dienst behoorendë. De ambtenaar van het O.M. achtte de overtreding wettig en overtuigend bewe zen. Het betreft hier geen geval van dienst, het was in het geheel niet nood zakelijk, dat de inspecteur de kennisge ving beantwoordde. Doet hij dat wel, dan doet hij dat als privé persoon. Omdat het een principieele zaak was, eischte hjj 6 boete, om hooger beroep mogelijk te ma ken. De kantonrechter merkte op, dat hij zich in de situatie zeer wel kon inleven, daar hij zelf schoolopziener is geweest. „Als er in mijn tjjd een bruiloft was," zei by, „dan gaven wij wel eens bloemen, maar wij dachten er natuurlijk niet aan, de onkosten voor het ryk te declareeren. Een schrifteljjke gelukwensch ligt in die zelfde lijn. Vijftig jaar geleden trok men de grengen wel heel scherp. Als er in den brief „hoogachtend'' voorkwam, dan werd dD brief al niet als dienstbrief be schouwd. Een huwelijk heeft niets met den dienst te maken. Als een inspecteur een geluk wensch schrijft, is de bedoeling daarvan een vriendelijkheid, zooals uit den onder- ha rgen brief ook duidelijk blijkt." DOODELIJK SCHIETONGEVAL TE VOERENDAAL. Soldaat tot twee maanden hechtenis veroordeeld. Op 22 September van het vorig jaar is onder de gemeente Voerendaal een doode- ljjk schietongeval gebeurd. De 21-jarige soldaat P. van P. stond daar met een ge laden geweer als schildwacht op post. Eenige meters van hem verwijderd bevond zich de soldaat B. Meulenbroek. Zonder zich ervan te vergewissen of de pal van het geweer op veilig stond, heeft van P. de haan van het geweer overgehaald. Het schot ging af en de soldaat Meulenbroek werd door een kogel in den rug zoodanig getroffen, dat hij spoedig overleed. Vandaag had de soldaat P. zich voor den krijgsraad te Den Bosch te verantwoor den. Hjj werd veroordeeld tot twee maanden hechtenis. Zenuwtabletten koker 75 cent Maagtabletten koker 75 cent Hoofdpijntabletten koker 60 cent Laxeertabletten doos 60 cent Alleen echt met den naam Mijnhardt. Prins Bernhard naar IJmuiden. Z.K.H. Prins Bernhard heeft heden een bezoek gebracht aan IJmuiden, in verband met eenige marine-aangelegenheden. De Prins was daarbij vergezeld van den gep. schout-bij-nacht C. baron de Vos van Steenwijk, adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin. EENIGE AFDEELINGEN VAN HET KORPS LUCHTAFWEE.RDIENST VAN DEN VRIJ WILLIGEN LANDSTORM DEFILEEREN. Voor H. M. de Koningin, den opperbevel hebber en den minister van defensie. Het korps luchtafweerdienst van den vrij willigen landstorm bestaat een jaar en in verband hiermede hebben de afdeelin- gen Delft, Zaanstreek en 's-Gravenhage van dat korps heden een défilé in de resi dentie gehouden, in de eerste plaats voor H. M. de Koningin en vervolgens voor den opperbevelhebber en voor den minister van defensie. LUITENANT TER ZEE STAAT TERECHT. Wegens minder tactisch optreden tegen matroos. Voor den Zeekrijgsraad te Willemsoord stond Woensdag terecht de luitenant ter zee tweede klasse C. F., die, dienende aan boord van Hr. Ms. „Sumatra" een matroos, die zijn werk niet goed deed, had uitge scholden en een schop had gegeven. Bekl. erkende het primair ten laste ge legde, doch een schop had hrj niet gege ven wel had hij een duwende beweging met zijn voet gemaakt. De fiscaal, mr. Franken, vond het optre den van beklaagde niet zooals van een of ficier verwacht mag worden en zeker niet in overeenstemming met de beschikking van 5 Januari door de militaire overheid aan de meerderen ter kennis gebracht over den geest in de weermacht. Beklaagde heeft gebrek aan zelfbeheersching, tact en moreel overwicht gedemonstreerd, daar door het gezag en eigen prestige geschaad. De fiscaal eischte 200 boete subs, een maand hechtenis. De verdediger, de luitenant ter zee le klasse J. K. Muller, pleitte terugwijzing naar den commandeerenden officier of an ders uiterste clementie. De uitspraak was conform den eisch. „Ons Kleintje'' baant steeds nieuwe wegen, waaf „succes" mee wordt verkregen 1 Onfortuinlijke landing van de „Patrijs". Het KL.M.-vIiegtuig „Patrijs", een toe stel van het type D.C.-3, heeft vanochtend op het vliegveld Eelde een onfortuinlijke landing gemaakt. Tengevolge hiervan zijn het onderstel en de schroeven van het vliegtuig ernstig beschadigd. SCHOTSCH VERKEERSVLIEGTUIG NEERGESTORT. Inzittenden bleven ongedeerd. Een Schotsch verkeersvliegtuig is gis termiddag neergestort, kort na te zijn op gestegen voor een vlucht naar de Orkaden. De bestuurder en de vier passagiers ble ven ongedeerd. DE RAAD NEEMT BELANGRIJKE BESLUITEN. Er zal een tweede secretarie ambtenaar aangesteld worden. Plantsoen wordt vernieuwd. De raad der gemeente Groede kwam gisteren onder voorzitterschap van den heer M. Wagtho in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig waren alle leden. De voorzitter wees op de moeilijke om standigheden waaronder in den tegenwoor- digen tijd alle landen leven. Hij verzocht den leden hun beste krachten te willen geven, want dooi* eendrachtige samen werking kan veel worden bereikt Ver volgens memoreerde hij de voornaamste besluiten, welke in het jaar 1939 door den raad zjjn genomen en wenschte bij deze eerste vergadering in het nieuwe jaar den leden en hun gezinnen een gelukkig en voorspoedig jaar 1940. Ingekomen was een verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. Hieruit blijkt, dat in het jaar 1939, vyf keer is vergaderd en dat acht personen wegens schoolverzuim van een van hun kinderen zijn opgeroepen. Tweede secretarie-ambtenaar. Hierna kwam de voorziening in secre tarie-personeel ten sprake. De voorzitter zei, dat het werk ter secretarie de laatste jaren, zoodanig is toegenomen, dat het onmogelijk blijkt dit alsnog met dezelfde krachten te blijven doen. Hulp is zeer zeker noodig. Burgemeester en Wethou ders stelden voor een tweeden ambtenaar in dienst te nemen op een aanvangs- jaarwedde van 420 met drie jaarlijksche verhoogingen van 60, maximum alzoo 600. Verder zei de voorzitter noode hier toe te zyn overgegaan. Nadat de heeren weth. Risseeuw, Jac. Verhage en W. van Haneghem nog eenige vragen hadden gesteld, die door den voor zitter werden beantwoord, zei weth. Becu er ook inderdaad van overtuigd te zijn, dat hulp noodig blykt. Na nog eenigen ver deren uitleg en discussie werd met 5 tegen 2 stemmen besloten een 2e ambtenaar ter secretarie in dienst te nemen. Tegen stem den de heeren W. van Haneghem en K. Blomme. Plantsoen Marktplein wordt ver nieuwd. Vervolgens komt aan de orde de be spreking over een crediet voor vernieuwing van het plantsoen op het Marktplein. Ge bleken is, dat het plantsoen een grondige vernieuwing noodig heeft. De heer van Uxem heeft een plan gemaakt, waarvan de uitvoering op ongeveer 121.25 zal komen. Nadat de voorzitter de teekening betreffende de vernieuwing aan den raad had voorgelegd en hierover uitleg had gegeven, werd met algemeene stemmen besloten deze vernieuwing, behoudens nog eenige kleine wijzigingen, te laten uit voeren. Vervolgens werd met algemeene stem men goedgevonden een lokaal te huren van den heer F. de Rooy, voor het geven van onderwijs aan kinderen, die anders naar de openbare school gingen, doch thans in verband met de gevorderde lokalen der school geen plaats meer hadden. Aan de heeren J. Becu, Cornelis te Groede en aan P. Bril te Schoondijke zal, onder bepaalde voorwaarden vergunning worden verleend, om in de kom der ge meente Groede te mogen ryden met trac tor, dorschmachine en stroopers. Vervolgens werd met algemeene stem men besloten een verordening betreffende de luchtbescherming voor West Zeeuwsch Vlaanderen aan te nemen. E.M.M. vraagt subsidie. Als laatste punt was aa.n de orde een schrijven van het bestuur van. de muziek- vereeniging E.M.M. en de feestcommissie met verzoek om subsidie in verband met een te houden muziekconcours en de vie ring van het 100-jarig bestaan der ge noemde vereeniging. De voorzitter zei een onderzoek te heb ben ingesteld naar de vermoedelijke kos ten en daarvan een opgave te hebben gekregen. De heeren W. van Haneghem en weth. Risseeuw stelden voor te geven, omdat het een plaatselijke vereeniging be treft. Ook de hrer Milliano was voor een subsidie en niet voor rondgaan met lijsten. De voorzitter zei, dat men met 150 ge noegen zou nemen. Of dit voldoende is, kan hij niet zeggen. De heer Jae. Ver hage wil 200 geven, dan heeft men zeker genoeg. Op voorstel van wethouder Becu, gesteund door de heeren Verhage en van Haneghem werd met 6 tegen 1 stem besloten, het tekort der vereeniging E.M.M. tot een maximum van 200 te zullen betalen. Tegen stemde de heer S. van Strien. Hierna werd overgegaan in geheime zitting. Collecte Roode Kruis. De collecte ten bate van het Roode Kruis had in onze gemeente een opbrengst van 64.45. DE HERSTELLING VAN DEN DIJKVAL. Het werk stopgezet. Van hooger hand acht men het zeer ge- wenscht de werken aan den dijkval voort te zetten tot behoud van den zeedijk. Woensdag was men echter door den strengen vorst genoodzaakt het werk stil te leggen. De aanvoer van materiaal, voor al rijshout kan ook niet tijdig plaats heb ben. Een gevaarlijke handelwijze. Woensdagmiddag liet een machinist van de S. B. M. op den verkeersweg Draaibrug- Öostburg, terwijl er zich daar ter plaatse wielrijders en een auto bevonden, zoodanig stoom uit dat het zich op dezen weg be« vinden levensgevaarlijk was. Het is te hopen dat aan uergelijke me thoden eens een eind zal komen voor ern stige ongelukken er het gevolg van zijn. Uitvoering Christelijk Jongens Jeugdwerk, Dinsdagavond hield het Christelijk jon gens jeugdwerk der gemeente Sluis voor een stampvolle zaal zijn jaarlijksche uit voering in het Protestantsche vereni gingsgebouw „Luctor et Emergo". Ds. Beukenhorst heeft met een kort woord de bijeenkomst geopend. Hierna heeft de heer J. Daansen eenige humoristische liedjes gezongen, welke bij het publiek zeer in den smaak vielen. Voorts werden twee tooneelstukjes opge voerd, het eerste door de jonge leden van de vereeniging, en het andere „Het Gewe ten", door de ouderen. Tot slot dankte ds. Beukenhorst en hoop te dat de aanwezigen tevreden huiswaarts zouden keeren, terwijl hij tevens de hoop uitsprak dat de jongens evenals voorheen altijd even kameraadschappelijk met el kaar zullen omgaan. GEEN ONDERHANDELINGEN GAANDE Naar aanleiding van het Belga-bericht over onderhandelingen tusschen België en Nederland om te komen tot afschaffing van paspoorten voor het onderling verkeer, vernam de parlementaire redacteur van de Tel., dat er op het oogenblik geen sprake meer is van onderhandelingen, welke over deze aangelegenheid zouden worden ge voerd. Terstond na het uitbreken van den oor log zijn de paspoorten ook voor het ver keer tusschen Nederland en België her steld, zy het zonder visa. Eenige maanden geleden heeft de Nederlandsche regeering voorgesteld den toestand van voor den oorlog dus onderling reizen op een be wijs van Nederlanderschap, onderscheiden lijk identiteitskaart te herstellen. De Belgische regeering wenschte dit toen niet en kwam met tegenvoorstellen van zeer beperkte strekking, welke zich vrijwel be paalden tot afschaffing van de paspoorten voor de grensgebieden. Deze regeling is van Nederlandsche zijde niet aanvaard en daarmede was een einde gekomen aan de onderhandelingen over deze aangelegen heid. Is het recente Belga-bericht mogelijk een aanwijzing, dat men van Belgische zijde tot ander inzicht is gekomen? e Ongetwijfeld zullen onze lezers in Zeeuwsch-Vlaanderen van het bovenstaan de met groote teleurstelling kennis nemen. Natuurlijk, het zou mooi zijn als de pas poorten geheel werden afgeschaft en men voor het verkeer met België weer als vroeger kan volstaan met een bewijs van Nederlanderschap of indentiteitskaart. Maar als België daar niet aan wil, zouden de bewoners der grensgebieden toch zeer gebaat zijn met een maatregel, waarbij een en ander alleen voor hun omgeving' werd toegepast. Per slot van rekening hebben toch vooral ^eze Nederlanders bij zonder veel last van de paspoort-voor schriften, daar zij herhaaldelijk de grens moeten passeeren. Alle bewoners der grensgebieden (en in onze provincie dus de Zeeuwsch-Vlamingen) zullen het ongetwij feld toejuichen wanneer ons landsbestuur opnieuw probeert met België tot overeen stemming te komen. Zij ondervinden van de paspoort-voorschriften veel overlast, die met een beetje joeden wil aan beide kanten, best vermeden kan worden. Red. V.C. Pleidooi voor verbetering ran wegen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar aanleiding van het verzoek van den A.N.VV.B. om verbetering van den weg ïerneuzende Dokken, is by den Bond be richt ingekomen van den ingenieur van den Rijkswaterstaat in het Arrondisse ment Terneuzen, dat aan dezen weg spe ciale aandacht zal worden besteed. Voorts wendde de A.N.W.B. zich tot het college van Gedeputeerde Staten van Zee land te Middelburg met het verzoek zoo spoedig mogelyk de verbetering van den weg Cadzand—Cadzand HavenRetran- chement ter hand te doen nemen, daar deze in zeer slechten toestand verkeert. VOORSTEL TOT ONTBINDING VAN DE BELGISCHE COMMUNISTISCHE PARTIJ. De afdeelingen van de Belgische Kamef hebben geweigerd twee communistische wetsvoorstellen te laten drukken, doch toe stemming gegeven tot het drukken van een voorstel tot ontbinding van de commu nistische party. De Nation Beige meent, dat de meest verkieslijke oplossing zou zijn, algemeene opheffing der parlementaire immuniteit van de communistische afgevaardigden. CHURCHILL OVER HULPVERLEENING AAN VERONGELUKTE DUITSCHE VLIEGERS. Churchill heeft in het Engelsche Lager huis, in antwoord op de vraag „of hjj met het oog op het vermoorden van ongewa pende zeelieden door Duitsche vliegers zou willen overwegen op te houden schepen te zenden om deze Duitsche vliegers op te pikken wanneer hun vliegtuigen op zee omlaag zijn geschoten" gezegd „Gewone instincten van menscheüjkheid vere.schen de redding op zee van mannen, indien zjj door Britsche schepen tijdens hun dienst worden opgemerkt". Hetzelfde gold, naW Churchill hieraan toevoegde, het uitzenden van schepen om hulp te verleenen.

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 6