STADSNIEUWS UIT DEN OMTREK IWiJdelbu NOOTJES VUssineen .Pijnlijke kloven PÜROL Goss9 burgemeester ten grave gedragen Koudekerk Arnomwde Naar wy vernemen, hebben Burgemees ter en "Wethouders van Amsterdam in verband met het opnieuw invallen van de vorst aan de hoofden der openbare onder wijsinrichtingen medegedeeld, dat naar hun meening thans geen ijsvacantie meer be hoort te worden gegeven. Het hoofdbestuur van den Nederland- schen Bioscoopbond heeft in een adres aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat er van de zyde van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf ernstige bezwaren bestaan tegen het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de bioscoopwet. Deze be zwaren worden uitvoerig uiteengezet. O 3 Naar men ons mededeelt, zal de 483ste staatsloterij vernummerd worden. 9 De Belgische dagbladen wijdden Zondag lange reportages met foto's aan de defen sielinie van het Albertkanaal, waar talrijk modern materiaal, bediend door geoefende troepen, staat opgesteld. Uit de reportages komt een optimistische indruk naar voren. De dichte mist vertraagde Zaterdag ernstig de aankomst van de schepen in de haven van Antwerpen. Men zal pogen het Belgische schip „Eminent", dat aan de Britsche kust aan den grond is geloopen, vlot te brengen. s s Verscheidene communisten in België zijn gearresteerd voor onwettige actie, vooral wegens persdelicten. s> c Zeven visschers uit de kleine haven Plluenenloctby op Finistere hebben Zon dagmorgen een walvisch van 24 m. ge vangen. 8 9 In een Iersche kazerne in Cork zijn gisteren verscheidene revolverschoten ge lost, zoo meldt Press Association. Twee sergeants werden ernstig gewond. Een deel van den sneltrein RomePisa is gisteren nabij Pisa uit de rails ge loopen en gekanteld. Vijf personen werden gedood, 24 gewond. Van de gekwetsten hebben vier zware verwondingen bekomen. 8 8 O Koningin Farida van Egypte verwacht ongeveer einde Maart een blijde gebeurte nis. 8 8 8 De Britsche regeering heeft bij de vlieg- tuigenfabriek „Canadian Associated Air craft" een bestelling voor militaire toe stellen geplaatst tot een bedrag van 30 millioen dollar. 8 8 8 De troonsbestijging van den zes-jarigen Dalai Lama zal op 22 Februari in Lhasa geschieden, naar te Sjanghai vernomen wordt. Generaal Woetsjoenghsin, voorzitter van de Chineesche regeeringscommissie voor Mongoolsche en Tibetaansche zaken, zal de Chineesche regeering by de plech tigheid vertegenwoordigen. De hertogin van Windsor heeft Vrijdag ïn uniform een bezoek gebracht aan een rustoord in Noord-Frankrijk. De hertogin heeft tal van geschenken meegebracht voor de verpleegden. «88 De 2600ste herdenkingsdag der troons bestijging van keizer Jimmoe is Zondag in geheel Japan, in Mandsjoekwo en in de bezette gebieden van China plechtig ge vierd. De keizer heeft in ruime mate amnestie verleend. 8 8 8 De vroegere motorrenner en coureur Ernst Guenther Burggaller, majoor bij het Duitsche luchtwapen, is met een jachtvlieg tuig neergestort en gedood. De Duitscher, die als particulier renner in motor- en auto mobielraces, en dan voornamelijk in de klei ne klasse uitkwam, heeft groote successen geboekt. Korten tijd reed hij voor auto Union. 8 9 8 Aan de kust van Portugal heeft Zaterdag een ongeval plaats gehad aan boord van een Deensch vaartuig. Een sleeptouw werd los getrokken en een Deensche stuurman en twee Spaansche matrozen werden daardoor gedood. Een Deensche hofmeester werd ge wond. Opnieuw ijspret. Terwijl de zon weer reeds geleidelijk in kracht toeneemt, hetgeen er op wijst, dat het voorjaar in aantocht is, berijden we hier en elders nog maar lustig de bevroren watervlakten. De schaatsers hebben het er Zaterdag en Zondag weer flink van ge nomen! Beide dagen bevolkte een flinke menschenmenigte de baan van de Vlis- singsche IJsclub en den Spuiboezem. Door dat tengevolge van den dooi in het begin der week het ijs ver gesmolten was, zoo dat alles flink onder water stond, heeft de vorst van Vrijdagnacht weer prachtig nieuw ijs geleverd. Ook op den Spuiboezem waar de kwa liteit nog al eens te wenschen overlaat, was het ijs thans keurig hard en glad. Voor de komende dagen wordt nog wel matige tot lichte vorst verwacht (van nacht vroor het 8 graden), doch tevens voorspellen de heeren in de Bilt sneeuw buien en een veranderlijken wind, zoodat het misschien spoedig met de yspret ge daan zal zijn. Tenminste voorloopig, want dezen winter kun je er niets van zeggen! Zooals dikwijls, was ook gisteren de ijs- vreugde voor allen niet onverdeeld, want des middags omstreeks half drie deed zich op den Spuiboezem een vrij ernstig on geval voor. Doordat een persoon kwam te vallen en bij deze manoeuvre zijn schaats achteruit sloeg, trof hij een achter hem rijdenden man, zekeren J. uit Sou burg. De schaats drong in diens dijbeen, waardoor een hevig bloedende wonde ont stond. Nadat in den E.H.B.O.-hulppost de eerste hulp was verleend, is J. per taxi naar zijn huisarts en vervolgens naar zijn \yoning te Souburg overgebracht. BADHUIS „GOED WONEN" UITGEBREID. Zaterdag officieel in gebruik genomen. De Woningbouwvereniging „Goed Wo nen" die volgende maand het feit zal her denken dat zy twintig jaar geleden haar werk in het belang der volkshuisvesting te dezer stede aanving, heeft Zaterdagmiddag op officieele wijze haar vergroote badhuis in gebruik genomen. In het nieuwe, smaakvol ingerichte kan toor in de Arbeidsstraat heeft het bestuur daartoe verschillende genoodigden ontvan gen. Het gemeentebestuur gaf blijk van belangstelling in het werk der vereniging door de aanwezigheid van de wethouders Edelman, Rorije en Verhagen. Burgemees ter van Woelderen was verhinderd, daar hij tegenwoordig moest zijn by de teraardebe stelling van wijlen mr. van Dusseldorp, burgemeester van Goes. Verder was d<* architect der vereniging, de heer M. Vrij- enhoek uit Den Haag overgekomen om bij deze, voor „Goed Wonen" ongetwijfeld be langrijke gebeurtenis tegenwoordig te zijn. Nadat de heeren kantoor en wachtkamer in oogenschouw hadden genomen, begaven zij zich naar het badhuis. In de gang van dit vergroote gebouw, waar de behaaglijke warmte van de centrale verwarming de bezoekers tegen kwam, heeft de voorzitter der woningbouwvereniging, de heer A. C. van de Velde de genoodigden welkom ge- heeten en hen dank gebracht voor hun komst. Voorts getuigde hij met waardee ring van de medewerking die steeds van het gemeentebestuur wordt ondervonden en herinnerde aan de moeilijkheden die zich aanvankelijk voordeden bij de verwezenlij king van de uitbreidingsplannen. Door het intreden van den oorlogstoestand moest men nl. eerst afzien van den bouw daar het benoodigde materiaal, voornamelijk de Silezische steen voor de douchecellen, moeilyk te verkrijgen was. Toen dit het gemeentebestuur ter kennis werd gebracht, deelde dit mede dat toch prijs werd gesteld op uitvoering van de plannen. Na opnieuw overleg te hebben gepleegd met den archi tect, is men er toen in geslaagd nieuwe leveranciers te vinden en het verheugde spr. te kunnen mededeelen dat het thans gebruikte Nederlandsche materiaal niet voor het buitenlandsche behoeft onder te doen. Vervolgens sprak wethouder Edelman enkele woorden. Na mededeeling te hebben gedaan van de verhindering van burge meester van Woelderen, die altijd groot belang stelt in de volkshuisvesting, meen de spr. in zijn geest te handelen met dank te brengen voor de welkomstwoorden en de uitnoodiging bij deze opening aanwezig te willen zijn. Dit wordt op hoogen prijs gesteld daar het gemeentebestuur mee leeft met het doel dat deze vereeniging zich heeftgesteld. Voorts wees spr. er op dat het twintig jaar geleden, toen „Goed Wonen" haar arbeid aanving, met de volks huisvesting in deze gemeente treurig ge steld was. Het aantal inwoners vermeer derde steeds en spr. vroeg zich af wat er van gekomen zou zijn als er geen woning bouwverenigingen zouden zijn geweest, daar ook de pogingen om het particulier initiatief in te schakelen niet het ge- wenschte resultaat hebben gehad. Al dit werk getuigt van moed en durf. Ook een badhuis behoort bij een woningcomplex. Bij de opening van het badhuis werd in dertijd de wensch uitgesproken dat het gebouw te klein zou mogen worden en thans is dit inderdaad het ge$a1 geworden. Spr. hoopte dat het zoo mag voortgaan en wenschte tenslotte het bestuur en den architect geluk met deze aanwinst. Nadat de heer Vrijenhoek een korte uiteenzetting van de uitbreiding had gege ven, werd het nieuwe gedeelte bezichtigd. Waaruit de uitbreiding bestaat. Het hadhuis dat tot nu toe 14 douche cellen en 3 kuipbaden bevatte, heeft thans een uitb2*eiding ondergaan met 10 douche cellen en 1 kuipbadcel. Voorts is de wacht kamer vergroot, waartoe een W.C. en een urinoir zijn uitgebroken en naar het nieu we gedeelte overgebracht, terwijl ook een nieuwe bergplaats is gebouwd en de be staande tot cel is ingericht. Voorts moest natuurlijk ook de verwarmingsinstallatie voor de levering van warm water enz. ver groot worden. In de „machinekamer" staan thans twee installaties met een capaciteit van resp. 13 en 10.3 M3 opgesteld. Wat de inrichting en afwerking der cellen betreft kan niet anders worden gezegd dan dat alles „af" is. Wethouder Edelman en de voorzitter de heer Van de Velde maakten den aannemer van dit werk, den heer M. Vader, hiervoor hun compliment onder aller instemming. Met een enkel woord bracht laatstge noemde de directie en het bestuur dank voor de aangename samenwerking. Hierna verrichtte wethouder Edelman de officieele opening door het wegnemen van een scherm dat tot nu toe het bestaande en het nieuwe gedeelte had gescheiden. Dat de uitbreiding geen luxe is, werd direct be wezen, daar enkele minuten na de opening de menschen uit de volle wachtkamer reeds bezit van de nieuwe cellen hadden genomen. Nadat teruggekeerd was naar het kan toor, waar enkele ververschingen werden aangeboden, heeft voorzitter Van de Velde nog enkele mededeelingen gedaan over de totstandkoming van het nieuwe kantoor en met enkele cijfers de noodzakelijkheid van de uitbreiding van het badhuis aangetoond Met waardeering getuigde spr. ook hier van de ondervonden medewerking van het gemeentebestuur bij de inrichting van het kantoor, waaraan dringend behoefte werd gevoeld. Hij bracht dit college hiervoor dank evenals architect Vryenhoek die zoo wel voor dit kantoor als voor het vergroo- ten van het badhuis de vereeniging in by- zondere mate heeft bijgestaan. Hierna gaf spr. enkele cijfers van het drukke bezoek aan het badhuis. In het eerste jaar werd het aantal bezoekers op 16.640 geraamd. Nadat 20 Augustus 1934 met de exploitatie begonnen was, waren er op 31 December 5973 baden genomen. In 1938 bedroeg dit aantal 24.427 en in 1939: 31.329. De eer ste jaren was er nog een klein tekort, doch door het drukkere gebruik dat van de in richting wordt gemaakt, is dit reeds inge- loopen. Deze gunstige cijfers gaven daar om moed tot uitbreiding te besluiten verzachten geneestU met Tube 45 ct. Doos 60 en 30 ct. Bij Apolh. en Drog. vooral daar de Zaterdagen overbelast zijn. Het komt soms voor dat op dien dag 400 personen geholpen moeten worden. Hoewel in 1934 met eenigen schroom werd begon nen, is de noodzakelijkheid van een derge lijke inrichting wel overduidelijk gebleken. Spr. hoopte dan ook dat het aantal bezoe kers aan het badhuis, mede met het oog op de volkshygiëne, nog zal toenmen. Ver der werden nog enkele cijfers van het be zoek per week gegeven. Zoo waren er in de eerste week van 1937 297, in 1940 530 en in de vijfde week van 1935 336, 1938 457 en 1940 671, plus 120 militairen. Laatstgenoemden worden echter niet me- degerelcend voor het stellen van een maat staf. Tenslotte dankte de voorzitter den aannemer voor zijn bloemenhulde en voor de wijze waarop hij ook de verbouwing van het kantoor heeft uitgevoerd. Hiermede behoorde deze plechtigheid voor „Goed Wonen" tot het verleden. Het bestuur van deze vereeniging, die met haar 443 woningen, badhuis, winkelpand en fietsenstalling een groot woningbedrijf is geworden, gaat nu weer met volle kracht verder aan het werk in het belang der volkshuisvesting. Badhuis aan de Bonedijkestraat. Gedurende de week van 5 tot 10 Fe bruari werden bij het badhuis 765 baden genomen en wel 508 door heeren, 111 door dames, 23 door kinderen en 123 door mi litairen. MIJNENGEVAAR EN HET LOODS- PERSONEEL» Een gevarentoeiage. Het personeel bij het Loodswezen, ver lichting en betonning, dat zijn dienst langs onze kust op zee moet verrichten, staat in dezen oorlogstijd, tengevolge van de vele mijnen in de Noordzee, aan groote gevaren bloot. Door de bij de Centrale aangesloten organisaties was daarop de aandacht ge vestigd. De minister van Defensie heeft thans volgens het orgaan van bovenbe doelde centrale het volgende bepaald. Loodswezen. 1. Aan de opvarenden der loodsvaartui- gen kan een gevarentoeiage worden toege kend voor den tijd, dat tusschen een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopkomst gevaren wordt in de wa teren waar mijnengevaar wordt aanwezig geacht. Of mijnengevaar aanwezig moet worden geacht, wordt vastgesteld door de plaatse lijke marine-autoriteiten, in overleg met den betrokken directeur van het Loods wezen. Indien ter zake geen overeenstemming bestaat tusschen beide autoriteiten, wordt beslist door den hoogsten in rang of bij gelijken rang door den oudsten in anciën niteit. 2. De toelage wordt wekelijks berekend naar den tijd, verkregen door optelling van de tijdvakken in punt 4 hierna omschreven, uitgedrukt in uren en minuten. Van de sóm wordt het gedeelte beneden het uur berekend per kwartier, minder dan 15 mi nuten tellen voor een kwartier. 3. De opgaven tot berekening der toe lage worden uit het scheepsjournaal ver kregen. 4. De toelage wordt genoten van het tijdstip af, dat naar buiten wordt gestoomd. Als aanvang wordt aangenomen het tijd stip, waarop het anker wordt gelicht, c.q. de laatste tros is ingehaald. Als einde van het tijdvak, waarvan de toelage wordt genoten, geldt het oogenblik, waarop het anker op den grond ligt c.q. de eerste tros aan den wal is vastgemaakt, dan wel de mijnengevaarlrjke wateren zijn verlaten. 5. De toelage bedraagt per uur, voor loodsschipper le klasse, zeeloods-stuurman, machinist 2 loods, hulploods, loodsschip per 2e klasse 1.50 loodsschipper 3e klas se, loodskweekeling le klasse, machinedrij ver 1.25; overigen 1. Lichtschepen. De minister heeft nader bepaald, dat ook het personeel der lichtschepen een ge varentoeiage zal worden toegekend. Aan de gezagvoerders is een bedrag van 0.60 en aan de lichtwachters van 0.40 per dag toegekend. Voor de betonnings- en verlichtingsvaar tuigen werd voorshands nog geen gevaren- toelage noodig geacht, omdat niet te ver wachten is, dat door deze vaartuigen tus schen een half uur voor zonsopgang en een half uur na zonsondergang diensten moeten worden verricht in wateren, die als gevaarlijk voor mijnen kunnen worden aan gemerkt. Scheepvaart- en en ijsnieuwtjes. Hedenmorgen omstreeks half elf werd de nieuwe onderzeeboot O 21 in de groote sluis geschut, in gezelschap met de „En Avant", de sleepboot van" de Kon. Mij. „De Schelde", waarna de onderzeeboot zich naar de reede begaf voor het houden van een proeftocht. Tegelijkertijd werd geschut het beton- ningsvaartuig No. 12, aan het dek waarvan een flink aantal boeien lag om opnieuw uitgelegd te worden. Het opnieuw afko mende drijfijs zal de herplaatsing evenwel niet gemakkelijker maken. Het ijs op het Kanaal blijkt rtevig vast te zitten. Zaterdag was h«t ys by de scheepjesbrug zoo aaneen gevroren, dat kleine scheepjes er niet meer doorkomen konden. Des middags was een sleepboot bezig het ijs stuk te maken. Vanmorgen was een groot zeesleepboot van de marine in Kanaal tusschen Vlissingen en Souburg bezig de vaargeul open dt houden. Ook in de Visschershaven, die vorige week ijsvrij geworden was, had zich wederom een ijs korst gevormd. G. Barth. f Zaterdagavond is de heer G. Barth voor zijn woning in den Vrydomweg plotseling onwel geworden en overleden. De heer Barth, die den leeftijd van bijna 52 jaar bereikte, was bestuurslid van de V.C. Vlissingen en secretaris van de St. Nicolaasvereeniging, terwijl hg ook in schaakkringen een bekende persoonlijkheid Waterschappen. By K. B. is benoemd in de provincie Zee land, met ingang van 9 Maart 1940, tot dijkgraaf van den Soelekerkepolder K. A. van Langeraad te Wissekerke. Algemeene vergadering „Kinderzorg". Maandag 26 Februari a.s. wordt de jaarlijksche al°"emeene vergadering van de vereeniging „Kinderzorg" in de stichting aan den Veerschen Singel te Middelburg gehouden. In de middagvergadering zal Jkvr. H. H. Baronesse Mackay, inspectrice der vereeniging „Kinderzorg" te Zwolle spreken over het onderwerp „Over kin derleed en kindervreugd". Veerdiensten worden geregeld uitgevoerd. Het veer WolphaartsdijkKortgene on dervindt veel last van ysschotsen, doch vaart geregeld, evenals het veer Veere- Kamperland. De veerdienst ZierikzeeWolphaartsdijk heeft tot Katscheveer met moeilijkheden te kampen. De laatste boot van Zierikzee is vervroegd en vertrekt om 15 uur uit Zierikzee en om 16 uur uit Katscheveer. De Oosterschelde is overdekt met drijfijs. Ned. Chr. Landarbeidersbond. Onder leiding van den heer P. Vreeke uit Souburg, hield het district Walcheren van den Ned. Chr. Landarbeidersbond Zaterdag i het Militair Tehuis te Middelburg zyn jaarvergadering. Uit de verslagen bleek, dat er thans 443 leden zijn verdeeld over 19 afceelingen. Ge releveerd werd wat gedaan is t.a.v. loon- actie, duurtetoeslag enz. Tot lid van het dag. bestuur werd geko zen de heer S. Roelse te Oostkapelle. Daarna sprak de secretaris, de heer A. Francke te Grijpskerke over het loonvraag- stuk. De ijstoestand op de rivieren. De Oosterschelde en haven bij Wemel» dinge zijn vandaag bevaarbaar voor krachtige schepen. Het Walchersche strand vrij voor zomergasten. Dezer dagen is ter provinciale griffie te Middelburg door militaire en burgerlijke autoriteiten van gedachten gewisseld over het vreemdelingenverkeer in den aanstaan den zomer in verband met de militaire be zetting, waarbij volgens de N.R.Ct., is be sloten het strand van Walcheren voor de zo mergasten vry te geven. Voor de verschil lende badplaatsen op dit eiland is deze be slissing uiteraard van zeer groote beteeke- nis. Buitenlandsche onderscheiding. By K.B. van 3 Februari is aan A. de Putter, landbouwer en vlashandelaar, te Zaamslag verlof verleend tot het aannemen van het onderscheidingsteek» de gouden medaille van de Orde van de Kroon van België. ZEER GROOTE BELANGSTELLING. Onder zeer groote belangstelling is Za terdagmiddag op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage het stoffelijk overschot ter aarde besteld van wijlen mr R. M. van Dusseldorp, in leven burgemees ter van Goes. Onder de velen, die den ontslapene naar zijn laatste rustplaats geleidden, bevonden zich de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, vele burgemeesters, waaronder de heeren C. A. van Woelderen, burgemees ter van Vlissingen, mr. dr. J. van Walré de Bordes, burgemeester van Middelburg, jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essenburg, burge meester van Krabbendijke, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, burgemeester van Westka- peile, M. Fernhout, burgemeester van Bus- sum, oud-burgemeester van Middelburg en mr. H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye, burgemeester van Kloetinge. Voorts waren aanwezig de gemeentesecretaris, de heer J. I. van Ballegoyen de Jong, de waar nemend burgemeester wethouder H. de Roo, de gemeente-ontvanger van Goes, de heer H. Koops. de ontvanger der registratie en domeinen te Goes, de heer G. N. Neelemans. een deputatie van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, bestaande uit de heeren mr. dr. F. Donker Curtius, secre taris-generaal, J. J. M. de Waal, penning meester. Voorts waren vertegenwoordigd kerkvoogdij en kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Goes, de plaatselijke commissie voor bijzondere nooden, het Oranjecomité, de economische spijsuitdeeling, alle hoofd ambtenaren waren aanwezig, zoomede de putaties van de gemeente-secretarie, van de Goesche brandweer en de politie, vertegen woordigers van alle gemeentebedrijven en -diensten, alle hoofden van de openbare scholen te Goes, een deputatie van het Le ger des Heils aldaar, vertegenwoordigers van de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten en van de fraude-risico-onderlinge der gemeenten en een deputatie van de Goessche padvinders. Voors gaven van hun belangstelling blijk de heeren dr. C. van den Berg, directeur- generaal van de volksgezondheid, G. A. Ha- jenius, oud-burgemeester van Goes, mr. F. A. Deelen, officier van justitie te Breda, mr. J. Moolenburgh, kantonrechter te Middel burg, E. C. Wierts van Coehoorn, oud-com- missarie van politie, mr. W. F. E. baron van der Feltz, officier van justitie te Mid delburg, jhr. ir. J. de Ranitz namens het be stuur van het Roode Kruis te Mddelburg, enkele leden van den Goesschen gemeente raad, kolonel G. Berghuijs, inspecteur van de militaire administratie, een deputatie van de vereeniging van kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk, bestaande uit de heeren mr. A. de Jong uit Mijnsheerenland en C. van Har derwijk uit Tilburg, mr. A. Mes, voorzitter van de vereeniging van burgemeesters en wethouders in Zuid- en Noord-Beveland. mede namens de waterleidingmaatschappij Zuid-Beveland, waarvan de waarnemend voorzitter, de heer A. van der Poest Cle ment, eveneens aanwezig was, H. B. Pilaar, namens het plaatselijke Roode Kruis en de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, de heer J. Slooves, directeur van de P.Z.E.M. en vele anderen. In de aula. In afwijking van het oorspronkelijke plan werd in de aula door enkele sprekers het woord gevoerd. Als eerste spreker voerde een broeder van den overledene, de heer G. van Dusseldorp, het woord. Spr. begon met er op te wijzen, dat hij geen gemakkelijke taak had om me de namens den hoogbejaarden vader een laatsten afscheidsgroet te brengen. Ook in naam van de broers en zusters voerde spre ker het woord. Hij wees op den hechten fa milieband en op het gelukkige gezinsleven, dat den slag voor de echtgenoote en kinde ren zoo zwaar doet zyn. De Commissaris der Koningin spreekt. Vervolgens voerde het woord de Commis saris van de Koningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. Met groote ont steltenis en diep leedwezen is in geheel Zee land het overlijden van burgemeester van Dusseldorp vernomen, aldus spr. Voorts gaf hij mede namens het provinciaal bestuur, de oud-collega's in het college van Gedeputeer de Staten en den griffier der Staten, uiting aan de deelneming in het verlies, dat de familie, de provincie Zeeland en Goes in het bijzonder getroffen heeft. In de eerste plaats ging spr.'s deernis uit naar de echtgenoote, de kinderen en den hoogbejaarden vader van den overledene. Het moge eenigermate een troost zijn, dat hij in de volle glorie van zijn leven is heengegaan cn dat zoovele blijken van sympathie zijn ontvangen. Daar in het huisgezin van den overledene een oprechte christelijke sfeer heerschte, zei spr. over tuigd te zijn, dat mevrouw van Dusseldorp eh. de kinderen eerst het oog naar boven zullen wenden. Spr. schetste den levensloop van den ont slapene van 1921 af, toen hij tot burgemees ter van Westkapelle werd benoemd. In de twee jaren, dat hij deze functie bekleedde, heeft hij met groote toewijding en ijver het belang dier gemeente behartigd in de har ten der Westkapellers heeft hij zich een rui me plaats veroverd. In 1923 werd mr. van Dusseldorp lid van de Provinciale Staten en nog hetzelfde jaar van Gedeputeerden. Hij heeft een groot aandeel in de werkzaamhe den van dat college gehad. Spr. bracht de groote voorliefde en zijn goede zorgen van den overledene in herinnering voor het be heer der provinciale geldmiddelen en zijn belangstelling voor de communicatiemidde len over de breede Zeeuwsche wateren. In 1934 werd mr. van Dusseldorp benoemd tot burgemeester van Goes. Hy toonde daarvoor uitnemende eigenschappen en hoedanighe den te bezitten. Menig werk van openbaar nut is tot stand gekomen en vele zegenrijke maatregelen zijn onder zijn leiding genomen. Doch nog veei hooger zijn op prijs gesteld de gaven van harthij was vriendelijk, min zaam en medelevend in het lot van anderen. Hij heeft zich eten uitgebreiden kring van vrienden verworven en in Goes was hij alom geliefd en bemind. Hij heeft zich steeds laten leiden door de christelijke beginselen daar voor wilde hy strijden, doch als burgemees ter heeft hij de meest strikte onpartijdig heid in acht weten te nemen. Zijn nagedach tenis zal in Zeeland in hooge eere blijven, aldus besloot spr. Waarnemend burgemeester van Goes voert het woord. De volgende spreker was de heer H de Roo, waarnemend burgemeester van Goes. Twee dagen geleden reeds had spr. in den Goesschen gemeenteraad gememoreerd, hoe mr. van Dusseldorp van Goes hield en Goes van haar burgemeester. Niet alleen voor Goes echter, ook voor de menschen heeft hij veel goeds gedaan. Spr. zei blij te zijn, dat juist hij, die zoo veel goeds had ondervon den, het mocht zijn, die woorden van af scheid namens de gemeente zou spreken. Tot mevrouw van Dusseldorp en de kinderen zei spr., dat. zij zich verzekerd kunnen houden van de vriendschap der burgerij. Woorden van deelneming. Namens de studiegenooten voerde mr. H. M. de Vries het woord. Mr. van Dusseldorp is de eerste van de jaarclub, die is heenge gaan. Hij had vele vrienden en geen vijan den. Spr. uitte zijn deelneming met de echt genoote, de kinderen en den vader van den overledene. Tot slot sprak ds. P. J. Steinz uit naam van de kerkvoogdij en de kerkelijke ge meente. Hij bracht den overledene hartelijk dank voor al hetgeen hij geweest is op het terein van de kerkelijke gemeente. Hij heeft al zijn werk gedaan, daar hij zich op die plaats door God geroepen wist. Met woor den van troost richtte de predikant zich tot de echtgenoote en de kinderen er is hier een schoone herinnering, die vertroosting geeft. Zijn voorbeeld van trouw en toewij ding en liefde voor zyn werk zal hen ster ken. Doch de ware troost, aldus spr.. komt als Jezus Christus komt in de kringen der bedroefden. Hij wil ons troosten met de eeuwige vertroosting. Tot slot las spr. enkele verzen uit de openbaring van Johannes. Aan de groeve dankte ds. de Vries voor de betoonde belangstelling. >HDDELBUR' KRIJGE] Herscholing! De Middelburgs cen kans om u werkverruiming te waardigen deel te in de maatschappij burg hebben voorb een plan van scho scholing van vverl Het ligt in de t werkloozen te wer tal groote bedryvi werken enzoovoort doen vergaren voc eenigen grond vei straks de maatsch noodig hebben. Op der gemeentelijk voorloopig worden kers, betontimmerl betonwerk, timmer makers en metsela Degenen, die bei 6ussen" deel te ner. krijgen van 6 maa per week zullen ir Mannen boven di plaatst worden. M drijven in Zeeland men, dat dit een g opgeleide arbelde oefeningstijd direct waardige werklied Het gemeentebe stelt pogingen in h dere gemeenten op we samenwerking De aan deze werkloozen zullen 1 i anders in de werk' keerd. Van het Rij gevraagd en daar 1 reid in overleg xn men alle hoop, dat ficleele toezeggin Zeer binnenkort, v. reeds beginnen met nen. Vereenig Zaterdagmiddag delburg van de ver j een der zalen van h Vrijz. Herv. haar 1 voorzitterschap vanj De secretaresse, i Ligthart, bracht he uit, dat werd goed i rekening van den p< I H. J. van Geuns, v een tekort opleverc' j deeling beschikt eq van ongeveer 818! In de commissie collecte werd gekozj en in het bestuur 1 de Meester. Met belangstelling j de mededeeling van Muller-Bruijn inzak] I stelling van een ins I aan voogdijkinderen lende af deelingen z| Getracht zal wor| vereeniging meer ken met name in Lq in Schouwen en Du« üs op de ve^ De politie heeft all vesten weer go< Op de gisteren vesten hadden zich kele rijders begeven, |j een proces-verbaal SchoorsP, Gisteren is de hulL weer ingeroepen voo in een perceel aan I waar roet in den sch™ den was geraakt. Ine Tijdens de afwezia is Zaterdagavond ingL aan den Nieuwen Vlij gewenschte bezoeken I en het was hem blijk doen, dat hij echter bedrag heeft weten tl j Leerzame btfeenkJ vereef Vrijdagavond verg- vereeniging afdeelin| Centraal onder voorz" A. de Lange. De bijeenkomst burgemeester Dregn.n aanwezig waren de h< Coöp. „Eiland Walchl als secretaris Kring j Uit het jaarverslag' ter bleek dat over 12284.921/2 en uitgef slot 432.21%. Het aftredende bi Koole werd herkozen y noemd. De neer Ikkink ga^ i samenstelling van h! i meststoffen en zaaig 1 bet groote belang var! j m dezen tijd. De hee; landbouwers op, hun I genheid met te ontho' school te bezoeken di opend wordt. Na afloop der verg I Bakker over de luch I landbouwbedrijven. Hervormde Jong Oe Hervormde ..Maranatha" hield 18e jaarvergadering. Op de inleiding vd| ^aar aanleding van deze wees op de geva! •>Ik ben nog jong

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 2