WAT GEEFT DE RADIO f Brieven uit België en Luxemburg. BUITENLAND J Gasmasker-Carnaval. Carnaval is geweest, of eigenlijk is het ïüet geweest. Het van hoogerhand uitge vaardigd bevel „maskers af" is in alle Belgische gemeenten trouw opgevolgd. Te Boondaal, by Brussel, zagen wy echter een maskerade stoet die door de politie on gemoeid gelaten werd. Het was een af- deeling „pompiers" met gasmaskers op. Brand was er niet in de buurt, misschien een toevallige oefening of wellicht een demonstratie van de juiste keuze van het masker voor dezen tijd. Overigens was er niet veel van carnavel te zien. Ge maskerd of gecostumeerd mocht men zich niet op straat vertoonen. Wel trokken te Brussel de traditioneele liefdadigheids optochten uit, maar dat was voor de col lect e. Ook waren er „besloten bals", die slecht bezocht waren en waar de echte carnavalsstemming ontbrak. De ouderwetsche „Gilles van Binche", de „Dansers van Aalst", de reuzen van Tienen, de „maanvangers" van Mechelen, de „Ketjes" van Brussel, de „Hiercheuses" van Luik, de „Botrèsses" van Angleur, de „Pandoeren" van Malmédy en zoovele andere luisterrijke carnavalszotten bleven van de straat. Er was geen uitbundig jolijt, geen regen van serpentines en con fetti, geen gierende polyphonie van onbe daarlijk lachen, geen hoema-symphonie van trekkende fanfare-stoeten, geen deinen van hossende paren, geen davering van leute of dwaas gesnater, geen maskers van on- voordeelig nagebootste staatslieden, zoo als men vorige jaren lachwekkende carica- turen zag van Chamberlain met de para plu, Hitler met het komiek snorretje, Mus solini met haar op de tanden, niets van dat alles ditmaal. Men bleef „neutraal", omdat België weigert mee te doen aan het tragische carnaval, dat over de wereld is gekomen en waarin de menschen het leven van hun medemenschen belagen en zich voordoen zoo geheel anders als zij diep in hun hart werkelijk zijn, de groote maskerade, die al meer dan vyf maanden duurt en waarbij men slechts één masker dragen mag: het gasmasker! „Spreekt Vlaamsch". - Er zijn Vlaamsche Kamerleden, die him Verkiezing te danken hebben aan hun on verdroten propaganda voor het gebruik van de Nederiandsche taal in Vlaanderen. Eén dezer is de burgemeester van Ieperen, die Kamerlid is voor het Vlaamsch district van dien naam. Met verwondering wordt daarom gewag gemaakt van de Fransche rede dezer dagen door den burgemeester van Ieperen in de Kamer gehouden, by de behandeling van het luchtbeschermings- vraagstuk. Volgens het beknopt verslag begonnen de meeste Vlaamsche Kamerleden, by het aanhooren van die Fransche rede, demon stratief zoo hard met elkander te praten, dat zij den spreker overstemden, tot een nijdige interruptie hem geheel tot zwygen bracht. Het was een bekende Vlaming, de Leu- vensche professor Eynkens, die tusschen- beide kwam, met den roep: „Spreekt Vlaamsch, dan zal men naar u luisteren." Voor den Vlaamschen burgemeester van een Vlaamsche stad was het een verdiend verwijt. Te meer wijl hij niet eens de Verontschuldiging had, dat de minister van Defensie, generaal Denis, wien het onder werp aanging, geen Vlaamsch verstaat. Hoewel geen Vlaming van oorsprong heeft generaal Denis reeds genoeg bewezen de "Vlaamsche redevoeringen goed te kunnen Volgen. Hij luistert gewoonlijk naar de Vlaamsche sprekers zonder daarvoor ge bruik te maken van het vertaal-apparaat; naar men weet beschikken de Belgische ministers en de Kamerleden in het parle ment over een koptelefoon, waardoor zij een Vlaamsche of Fransche rede, tezelfder tijd dat zij uitgesproken wordt, vertaald krijgen, welke prestatie geleverd wordt door vertalers, die virtuozen zyn op het gebied. Het schijnt met de Vlaamsche taal in de Vlaamsche Kamergroep sinds September treurig gesteld. Vooral in de commissie vergadering is Fransch troef. Zelfs Kamer leden, waarvan men net niet zou ver wachten, meenen, dat zij in de vergade ringen van de commissies Fransch spreken moeten, om gehoord te worden. Het is zelfs zoo erg, dat de voorzitter van den Vlaamschen Landsbond, die steeds de nood zakelijkheid gepropageerd heeft toch overal Vlaamsch te spreken, zich in de commis sie-vergaderingen en bijeenkomsten der rechterzijde bijna uitsluitend van het Fransch bedient. Als zoo de man doet die in België het Vlaamsch moet verdedigen, wat zal er dan van het groene hout ge- Worden! Neutraliteit in België en Nederland. De heer Frans van Cauwelaert, minister Van Staat en voorzitter der Belgische Ka mer, zet zijn actie voort tot het vestigen Van een neutraliteitsopvatting, welke de mogelijkheid van een Belgische tusschen- komst in den oorlog voorziet bij geval van een Duitsche Invasie in Nederland. Deze propaganda vindt in de Fransche en Engel- sche pers uiteraard groote instemming. Bij de Franschgezinde Belgische oorlogs propagandisten wordt de heer Van Cauwe laert dan ook reeds naar voren geschoven als een bruikbaar plaatsvervanger voor den heer Pierlot, eersten minister, die, volgens hun opvatting, op het gebied te veel ge reserveerdheid in acht neemt en meer het Nederiandsche standpunt van non-interven tie tot eiken prys bijtreedt. Zondag jl. heeft de heer Van Cauwelaert voor de K.V.V. van het arrondissement Mechelen, een rede uitgesproken welke aansloot by de uiteenzetting, die hij op 9 December 11. over de neutraliteitsopvatting gaf in den partijraad der K.V.V. te Brussel. In zijn jongste rede zei de heer Van Cauwelaert o.m. woordelijk „België heeft zich niet op voorhand tot lijdzaamheid verbonden, wan neer eenige grootmogendheid op Nederland een overval zou doen". Wy hebben de hier geaccrediteerde Ne deriandsche persvertegenwoordigers ge vraagd, hoe Nederland reageert op deze nauwelijks verholen bereidverklaring tot interventie. Zij konden ons slechts verwe zen naar de Nederiandsche perscommenta ren op de eerste desbetreffende rede van den heer Van Cauwelaert (die van 9 De cember), in welke duidelijk tot uiting kwam, dat Nederland zynentwege niets vraagt van dien aard, geen bereidverkla ring tot interventie of mogelijke militaire hulp van België noch iets dergelijks, zoodat de actie van den heer Van Cauwelaert op zyn minst genomen voorbarig kan heeten, wijl zy zou kunnen leiden tot een zekeren vorm van oorlogspropaganda, waaraan Nederland niet wenscht mede te doen. De zorgen van Luxemburg. Bij de behandeling der begrooting van Economische Zaken in de Luxemburgsche Kamer, wees een Kamerlid op het gevaar der afwezigheid van economische maatre gelen, welke de blijvende levensmiddelen bevoorrading der bevolking dienen te ver zekeren. Spreker betoogde, dat er in Lu xemburg niets gedaan wordt om voorraden te vormen en dat men er, te midden der oorlogvoerende landen, leeft als in een lui lekkerland- Hy haalde daarby het voor beeld aan van andere neutrale staten, die hun levensmiddeienvoorraden sparen en reeds distributie ingevoerd hebben. „Bij ons is dit alles anders, zoo vervolgde spre ker „Wy hebben geen kanonnen, maar zwemmen in de boter. Wij hebben te veel vleesch, te veel brood en overvloed van le vensmiddelen allerhande. Wij hebben echter ook te veel werkloozen en toch hebben we geld genoeg om die menschen te laten ar beiden. Wij zien de werkloosheid aan en verarmen in overvloed. Merkwaardig in deze rede is de uitdruk king „Wy hebben geen kanonnen, maar zwemmen in boter". Hetgeen een interrum- pant deed opmerken: „Wat zouden we met kanonnen doen, we hebben niet eens een leger Waarop de eerste hernam „Dat is een andere kwestie, maar met boter kun nen we toch ook niet schieten, als het ooit noodig is". KONING LEOPOLD BEZOEKT SLACHT OFFERS VAN MIJNRAMP De Belgische Koning heeft Vrijdag een bezoek gebracht aan Marchiennes om de laatste eer te bewijzen aan de slachtoffers van de mijnramp. Hij bezocht de gezinnen der slachtoffers en de in het ziekenhuis liggende gewonden. Voor de laatsten schynt geen levensgevaar meer te bestaan. VREES VOOR BEPERKING DER PERS VRIJHEID IN BELGIS. Talrijke Belgische bladen van iedere richting toonen zich naar aanleiding van het door de regeering uitgevaardigde ver bod van enkele niet-communistische publi caties, bezorgd. Zonder de publicaties zelf te willen verdedigen, oordeelen z$, dat een gevaarlijk precedent geschapen is, dat de persvrijheid in gevaar brengt. HET OPTREDEN TEGEN DE BELGISCHE COMMUNISTEN. Weer vier arrestaties verricht. In verband met het optreden tegen de communisten in België kan gemeld worden, dat het onderzoek, dat sinds verscheidene dagen is ingesteld, Vrijdag is voortgezet in het gebied van Mons. Er werden nog vier arrestaties verricht. Onder de ge arresteerden bevindt zich een communis tisch raadslid uit Hornu. VALSCHE MUNTERS IN CANADA GEARRESTEERD. De Canadeesche politie heeft een koffer in beslag genomen, die valsch geld tot een waarde van 5300 dollar bevatte. Zij is van meening, dat zij een complot veredeld heeft, dat het plan had voor een waarde van 200.000 dollar valsch Canadeesch geld te verspreiden onder Balkanbanken. Een man en een vrouw zijn in arrest gesteld. Men gelooft, dat een internationale valschmuntersbende aan het werk is, die zijn hoofdkwartier in Duitschland heeft De gearresteerde man had regelingen ge troffen voor een reis naar Bulgarije. Bij de arrestatie van de vrouw nam de politie 140.000 dollar valsche bankbiljetten en een technische installatie voor het vervaardigen van valsch geld in beslag. HOEVEEL INWONERS TELT DUITSCHLAND Het Duitsche rijksbureau voor de sta tistiek maakt thans de voorloopige resul taten van de in Mei 1939 gehouden volks stemming in Duitschland bekend. Volgens deze resultaten te t de bevol king 79.364.408 zielen. Daarby is de be volking van Memel, Danzig en de in Polen ingelijfde streken niet inbegrepen. Sedert 1933 is de uevolking met 3.8 pro cent toegenomen. Het mannelijke deel der bevolking is in aanzienlijk sneller tempo dan het vrouwe lijke toegenomen, 1000 mannen staan te genover 1048 vrouwen vin 1933 1061 vrou- v. en). Het aantal inwoners per vierkanten kilometer bedraagt 136: in het oude rijks gebied is het van 140 tot 147 gestegen. Te Berlijn zijn 4.339.000 menschen ge teld, te Weenen 1.920.000, te Hamburg 1..JLO.000. WAT DOET AMERIKA MET HET OVERSCHOT DER LEGERVOORRADEN Geen kanonnen aan Finland? In de Vrijdag te Washington gehouden persconferentie heeft Roosevelt met be trekking tot een bericht inzake overschot aan leger- en vlootkanonnen gezegd te betwijfelen of de Vereenigde Staten even tueel kanonnen rechtstreeks aan Finland zouden verkoopen, omdat Finland in een gewapend conflict is gewikkeld. De pre sident wees erop, dat hij bij de bespreking van mogelrken verkoop van wapens doelde op landen, welke in vrede verkeerden, en hy voegde hieraan toe, dat hy met de adviseurs der munitie-contróle naging, wat eigenlijk onder overschotten kon worden verstaan. Hij herinnerde eraan, dat b.v. de marine in 1913 nog over een paar oude schepen uit den burgeroorlog beschikte, er dat velen hadden afgeraden, deze te verkoopen, omdat zij niet als overschot konden worden beschouwd. Roosevelt zei voorts, dat men onlangs nog had ontdekt, dat het leger beschikte over 450.000 paren schoenen, gekocht tijdens den wereldoorlog Het was de vraag, of deze als overschot konden worden beschouwd. KOU Ot> «y DE BORST f Wrijf s avonds rug en borst in met Dampo Danonder de wol! Volgende morgenbeter!Pot50ct Doos30ct. DE MOEILIJKHEDEN TENGEVOLGE VAN HET IJS IN DENEMARKEN WORDEN STEEDS GROOTER. Thans alle veerdiensten gestaakt. Alle veerdiensten tusschen de Deensche eilanden, welke een groote rol spelen in het binnenlandsche verkeer, zijn Vrijdag gestaakt in verband met den ijsgang. Het groote veer over de Groote Belt werd reeds eenige dagen geleden stilgelegd en de spoorwegen hebben getracht voorloopige verbindingen tusschen andere veren in te lasschen. De moeilijkheden zijn thans zoo groot geworden, dat men alle verkeer heeft moeten staken. Dit is mede een gevolg van het feit, dat alle ijsbrekers. welke tot nu toe de vaargeulen voor de veerdiensten open konden houden, thans moeten worden gebruikt om de koopvaardijschepen, welke in het Kattegat zyn ingevroren, te be vrijden. Dit zijn 16 schepen, meest kolen schepen, welke met smart worden ver wacht, aangezien het gebrek aan brand stof reden is krachtige beperking van het gebruik. Ook de veerverbinding met Duitschland over Gedser en Warnemünde is gestaakt, evenals de verbinding KopenhagenLmoo, zoodat de route HelsingÖrHelsingborg de eenige verbinding met Zweden is. Het heeft deze dagen tot 17 graden gevroren en indien de felle vorst aan houdt, zullen alle verbindingen van Dene marken over zee in gevaar komen. VERHUIZING DER DUITSCHERS UIT TIROL IN VOLLEN GANG. Thans komen dagelijks ongeveer twee honderd tot driehonderd Duitsche bewoners van het boven Etsch-gebied over de Duit sche grens. Alle immigranten verkrijgen binnen drie dagen het Duitsche burgerrecht. Het is de bedoeling, dat zich in den gouw Tirol-Vorarlsberg ongev. 50.000 Duitschers uit Italiaansch Tirol vestigen. Te Inns- brueck wil men een nieuwe wijk met 2500 woningen bouwen, die in 1942 gereed zou zijn. Elders in het grensgebied moeten 5000 woningen gebouwd worden. C 1io2feb<BsmeMiig Hollanders visschen i« de Poolzee, door Klaas Smelik. Hollandia- Drukkery, Baarn. Het is wel heel jammer dat de auteur niet heeft kunnen nalaten spottend te spre ken over wat anderen heilig is en dat hij het doet voorkomen, alsof, nu de trawlers sterk gebouwd zyn, elke visscher zich niet afhankelijk meer gevoelt van God. Afgezien daarvan is zijn boek de moeite van de kennisneming ten volle waard. Het leven aan boord, in stormtij en ijszee, de vischvangst en het interessante radio-ver keer, het is „alles naar het leven" beschre ven. Laat Smelik nu eens een boek schrij ven, dat iedereen accepteeren kan 1 Naar Bergstad, door Johan Falk- berget. Z.-HolL„ndsche Uitgevers mij., Den Haag. „Naar Bergstad" is het tweede deel van de trilogie „Christianus Sentus" (De ge schiedenis van een mijngroeve). De schrij ver die onlangs zyn 60sten verjaardag mocht vieren, was aanvankelijk zelf mijn werker, hetgeen aan zyn boek ongetwijfeld ten goede is gekomen. Ook dit tweede deel is als een gebouw in strengen styl opge trokken, waarvan elke verhouding "verant woord is. Een ontzagwekkend, goed doorwrocht werk, waarbij de schrijver wien het niet te doen was om effect bij zijn lezers te be reiken, in zijn figuren menschen heeft la ten zien, echte menschen, echt in hun vreugde en nood en in hun liefde. Het leven voocht, door Bep Otten, Nederiandsche Keurboekery, Am sterdam. Verheffende, opbouwende lectuur biedt deze meisjesroman ongetwyfeld, al zou, men het boek een tiental jaren geleden zedepreekig genoemd hebben. Wij voor ons kunnen niet aannemen, dat de personen, die hier een rol spelen, meest jonge meisjes, die woorden, die haar in den mond gelegd zijn, in werkelijkheid ook spreken. Maar dat neemt niet weg, dat men al lezende, onder den indruk komt van de geestdrift en het sterke verlangen van deze tot verschillende maatschappelijke groepen behoorende jonge menschen. om door ver draagzaamheid en liefde voor den mensch een betere wereld op te bouwen. Agenda VAN PUBLIEKE VERMAKELIJKHEDEN VF.MIADRRINdENENZ „Alhambra'-theater. Van Vrijdag 9 tol en met Donderdag 15 Febr. ,,'t Zit in de lucht" en „De duivelsecho". „Luxor"-theater. Van Vrydag 9 tot er met Dinsdag 13 Febr. „De kleine Prinses" en „Het vlammende woud". Dinsdag 13 Februari Concert Theo v. d Pas en Llanes, voor A.G.O., Concertge bouw, 8.15 uur. MARKTBERICHTEN GROENTENVEILING MIDDELBURG. 9 Februari 1940. Spruiten 1230 ct., witlof 1131 ct., schorseneeren 20- 32 ct., koolrapen IV2— 3 Va ct., breekpeëen 24 ct., andyvie 15— 30 ct., uien 13% ct., kroten 24 ct., sa- voije kool 25 ct., roode kool 47 ct., boerekool 513 ct., witte kool 5 Vu ct., prei 816 ct., alles per kg. knolselderie 212 ct., cyclamen 5 ct., beide per 3tuk. 1 ZONDAG 11 FEBRUARI. I I Hilversum I, 1875 M. en 414.4 M. V.A.R.A. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.U0 Berichten. 9.05 Tuinbouwhalfuur. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.45 Causerie „Van Staat en Maatschappij". 10.00 Berichten. 10.01 V.A.R.A.-orkest en solist. 10.40 Declamatie en gramo foonmuziek. 11.00 V.A.R.A.-Meisjeskoor De Krekels". 11.30 Rosian-orkeat. A.V.R.O. 12.00 Cyclus „Onze Weer macht". 12.25 A.V.R.O.-Amuse- mentsorkest. (12.45 Berichten A.N.P., gra mofoonmuziek). 1.30 Causerie „De gespro ken mailbrief". 1.50 Gramofoonmuziek. 1.55 Declamatie. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Bach-cyclus. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.25 A.V.R.O.-Dansorkest. 4.55 Sportnieuws A.N.P. V.P.R.O. 5.00 Gesprekken met luis teraars. V.A.R.A. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Reportage. 6.15 Sportnieuws A.N.P., gramofoonmuziek. V.P.R.O. 6.30 Cyclus „Langs steden en dorpen". 7.00 Doopsgezinde kerk dienst. A.V.R.O. 8.00 Berichten A.N.P., mededeelingen. S.20 Gramofoonmuziek. 9.00 Radiotooneel. 9.35 Omroeporkest en soliste. 10.30 A.V.R.O.-Musette- ensemble en soliste. 11.00 Berichten A.N.P. 11.10 Orgelspel. 11.30 A.V.R.O.-Dansorkest. Hilversum H, 301.5 M. K.R.O. 8.30 Morgenwijding. N.C.R.V. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Ned er land sch Her vormde kerkdienst. Hierna Nederlandsch Hervormd kerkkoor en gramofoonmuziek. K.R.O. 12.15 Causerie „Sociale Idealen". 12.30 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten A.N.P. 1.00 Letterkundige cause rie. 1.20 K.R.O.-Melodlsten en solist. 2.00 Godsdienstonder richt. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Pontificaal Lof. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 5.20 7.45 7.50 8.00 8.15 9.00 N.C.R.V. Gewijde muziek. Gereformeerde Kerk dienst. Hierna Or gelconcert. K.R.O. Berichten. Gramofoonmuziek. Berichten A.N.P., mededeelingen. K.R.O.-Kamerorkest. Causerie „Bangoumbé in de boschwildernis sen van de Sanga- rivier". Gram of oonmuzi ek. Radiotooneel. Gramofoonmuziek. Berichten A.N..P Epiloog. Esperanto-lezing. 9.20 9.30 10.15 10.30 10.40 11.00 Engeland, 891 en 449 M. 11.55 B.B.C.-Salonorkest. 12.35 Causerie „In my good books". 12.50 Orkest van de Foden- motorfabrieken. 1.20 Berichten. 1.30 B.B.C.-Zangers. I.50 Orgelspel. 2.05 Gramofoonmuziek. 2.35 Voor tuinliefhebbers. 2.50 B.B.C.-orkest en soliste. 3.50 Repórtage. 4.20 Causerie „New books on religion". 4.10 Orkest van het Grand Hotel, Eastbourne. 5.10 Pianovoordracht. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.35 Religieuze causerie. 6.55 Cellovoordracht. 7.20 Reportage. 7.50 Orgelspel. 8.15 Kerkdienst. 9.00 Liefdadigheids- oproep. 9.05 Zang. 9.20 Berichten. 9.35 Herinneringen uit 1930 10.35 B.B.C.-Theater orkest. 11.05 Epiloog. II.15 B.B.C.-orkest. 11.50 Eugene Pini's Tango orkest. 12.20 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. 8 05 en 9.05 Gramofoonmu- muziek. 9.20 Gevarieerd program ma. 9.50 Radiotooneel. 10.50 Cembalovoordracht. 11.05 Lichte muziek. 12.35 Zang. 1.05 Vioolvoordracht. 1.35 Pianoduetten. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.05 en 2.30 Het koor „Amicitia". 3.35 Het Moyse-trio. 4.20 Zang. 4.35 Chansons. 4.50 Amusementsrepor tages 5.50 Symphonieconcert. 8.20 Radiotooneel. 9.05 „Le jour et la nult". opera. 10.05 Zang. 10.35 Pianovoordracht. 11.35 en 12.05 Gramofoon muziek. Keulen, 456 M. 5.20 Havenconcert 7.30 Twee violen, cembalo en orgel. 8.20 Gramoxoonmuziek. 9.35 Volskliederen. 10.20 Jeugdkoren. 11.20 Reportage. 12.00 Omroeporkest en solis ten. 1.15 Muzikaal tusscnenspel. 1.35 Populair concert 2.45 Muzikaal tusschenspel. 3.20 Verzoekconcert. 7.35 Zie Deutschland- sender. Brussel, 322 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Zang en orgel. 11.35 Zang en gramofoon muziek. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.51 en 1.30 Omroepdans- orkest. 2.50 Gramof oonmu- 1.50 e 3. 4.20 5.50 6.20 7.20 8.20 10.30 11.: 10.20 11.20 11.35 12.05 12.35 12.50 1.50 2.50 8.20 8.50 10.30 11.00 11.: ziek. Ceilovoordracht. Saxofoonkwartet Gramofoonmuziek. Kamerorkest van Ant werpen. Gramofoonmuziek. Gevarieerd program ma. Omroepdansorkest j Gramofoonmuziek. Brussel, 484 M. D Gramofoonmuziek. Belgisch programma. Koninklijke fanfare Gauthier „Les Blancs" Gramofoonmuziek. V iool voordracht. Gramof oonmuzi ek. en 1.30 Ed. Loiseau's orkest. Gramofoonmuziek. „Louise", opera. (3.35 en 4.45 Militair orkest. 5.35 Gramo foonmuziek), en 7.35 Gramofoonmu ziek. Voor soldaten. Radio-orkest en solis ten. Gramoi 'nmuziek. Dansmuziek. Gramofoonmuziek. Deutsehland sender, 1571 M. 7.35 Omroeporkest en -koren en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Reportage. 10.05 Joe Bund en Erich Schneidewind met hun orkesten, pianoduo H. Kiister en solist. (Om 10.20 Politiek overzicht). 11.20 Berichten. Hierna Nachtconcert. 12.50 Militair programma. Hilversum L 1875 M. en 414.4 M. V.A.R.A. Algemeen programma. 8.00 Berichten A.N.P. Gramof oonm uziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Declamatie. 10.40 Pianovoordracht. 11.10 Declamatie. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.15 V.A.R.A.-Harmonie- orkest. (12.45 Berich ten A.N.P., gramo foonmuziek). 1.15 en 2.00 Gramofoonmu ziek. 3.00 Declamatie. 3.30 Zang, piano en viool. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 530 V.A.R.A.-orkest. 6.30 Royal AU Star Orchestra en solisten. 7.00 V.A.R.A.-Kalender. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.10 Voor de jeugd. 7.30 Relais uit Arosa. 8.00 Herhaling S.O.S.- Berlchten. 8.03 Berichten A.N.P. 8.15 De Stem des Volks Rotterdam R.M.)., Utrechtsch Stedelijk orkest en solisten. 9.15 Sportoverzicht 9.30 Rosian-orkest. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 De Ramblers. 11.00 Berichten A.N.P., gramofoonmuziek. 11.15 Orgel, hobo en trom pet. Hilversum n, 301.5 M. N.C.R.V. 8.00 Berichten A.N.P. 8.05 Schriftlezing, medi tatie. 8.20 Gramofoonmuziek. (9.30 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ, lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. (12.00 Berichten. Om 12.30 Berichten A.N.P.). 12.45 AmstTdamsch Salon orkest. 8.00 Causerie over kamer planten. 8.40 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Cyclus „Gesprekken over het geloof en zijn moeilijkheden". 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A.N.P., herhaling S.O.S.- Berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Causerie „De psalmen in het algemeen". 9.15 Orgelconcert. 10.00 Eerichten A.N.P., actueel halfuur. 10.30 Zang met pianobege leiding en gramofoon muziek. 11.05 Gramofoonmuziek. ca. 11.50 Schriftlezing. Engeland, 391 en 449 M. 12.20 Orgelspel. 12.50 Variété. 1.30 B.B.C.-Schotsch or kest. 3.20 Jack Hylton en zijn Band. 4.05 Declamatie. 4.20 Variété. 4.35 B.B.C.-orkest. 5.20 Kinderhalfuur. 5.50 Radiotooneel met mu ziek. 6.20 Berichten. 6.35 Radiotooneel. 6.55 Kampconcert. 7.20 Mededeelingen. 7.40 Causerie. 7.50 Strijkers van het B.B C.-Schotscb or kest. 8.00 „The function of the Art Gallery", dialoog. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.35 B.B.C.-orkest. 10.20 Variété. 10.50 en 11.14 Radiotooneel. 11.35 Jack Hylton en zijn Band. 12.20 Berichten. Radio-Paris, 1848 M. 12.05 Vioolvoordracht. 12.20 Raymond Legrand's jazzorkest. 1.05 Zang. 1.35 Pianovoordracht. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.05 Vioolduetten. 2.30 Fluitvoordracht. 3.20 Orgelconcert. 4.20 Radiotooneel (En- gelsch). 4.50 Viool en piano. 5.20 Chansons. 5.35 Het Parüsch blaas- kwintet. 6.35 Cello en uiano. 7.35 8.20 9.20 9.50 10.20 11.20 12.50 7.20 Orkestconcert. 7.50 Radiotooneel. 9.05 Symphonieconcert. 10.35 Pianovoord-ncht. 11.05 Radiotooneel. 11.35 Solistenvoordracht. 12.05 Raymond Legrand's jazzorkest, Keulen, 456 M. 5.50 Hermann Hagestedts orkest. 7.40 Gramofoonmuziek. 9-30 Omroeporkest, raan- nenzangvereeniging en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Leo Eysoldt's orkest. 1.15 Muzikaal tusschenspel. I.35 Populair concert. 2.45 Muzikaal tusschenspel 3.20 Omroeporkest en solist 4.50 Folkloristisch pro gramma. 5.10 Zang. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.05 Volksliederen. 6.50 Concert. 7.35 Zie Deutschland- sender. Brussel, 322 M. 12.20, 1.30 en 5.25 Gramo foonmuziek. 6.50 Zang. 8.50 Omroeuporkest en -koor. 10.30 Gramofoonmuziek. Brussel, 484 M. 12.20 en 1.30 Gramotoonrau- ziek. 5.20 Dansmuziek. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.35 Pianovoordracht met toelichting. 7.10 Gramoloonmuziek. 8.20 Voor soldaten. 8.50 ,,Le mauvais Pari", opera. 9.25 Viool en piano. 8.50 Omroeporkest en met toelichting. II.10 Gramoloonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. Barnabas von Géczy's orkest. Beriijnsch Philnarmo- nisch orkest. Berichten. Hans Joachim Fier- ke's orkest. Politiek overzicht, hierna Concert. Berichten. Hierna Nachtconcert. Militair programma. T00GWATER TE VL1SMNGEN EN BRESKENS Februari uur uur Zaterdag 10 2.29 14.54 Zondag 11 3.01 15 27 Maandag 12 3.34 15.59 APO I HEEK GEOPEND Zondag 11 Februari is de apotheek ge opend van den heer A. J. van Ockenburg, Singelweg. •ICii OP VOJR AUIOS, FIETSEN EN VOERTUIGEN Februari uur Zaterdag 10 5,30 Zondag 11 5.32 Maandag 12 5.34 Dinsdag 13 5.36 Woensdag 14 5.38 Donderdag 15 5.40 Vrydag 16 5.41 Zaterdag 17 5.43 Zondag 18 5.45 Maandag 19 5.47 Dinsdag 20 5.49

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 6