STADSNIEUWS UIT DEN OMTREK frico-mehA op JiacdL, \ee*i waahJ&olf wtA AwoMeit NOOTJES Vlissingen Middelburg Oost- en West-Souburg LUCHTVAART RECHTSZAKEN Britsch-lndië verlangt zelfstandigheid. H. K. H. Prinses Juliana woonde heden de gewone wekelijksche vergadering bij van het dagelijksch bestuur van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden. t> Dr. H. Colrjn heeft hedenochtend een be zoek gebracht aan den griffier van het permanente hof van internationale justitie, den heer Lopez Olivan, in het Vredespaleis te 's-Gravenhage. S! Na besprekingen met het ministerie van arbeid hebben de stakers bij de Chileensche dagbladen er in toegestemd het werk te hervatten en bindende arbitrage te aan vaarden. Zaterdag zijn op het station te Roozen- daal twee buitenlanders aangehouden, ver dacht van spionnage. In bevoegde kringen te Brussel wijst men erop, dat de eerste resultaten van de onafhankelijkheidsleening, waarop de Bel gische regeering op 31 Januari de inschrij ving heeft opengesteld, zeer bevredigend zijn. 8 Q 9 De Belgische ontwerp-begrooting voor de pensioenen over 1940 omvat uitgaven tot een bedrag van 2.352 millioen francs, d.w.z. 28V2 procent der totale staatsuitgaven. Dit cijfer beteekent ten opzichte van 1939 een vermindering van 326 millioen. e 8 o In zijn laatste bijeenkomst heeft de raad van beheer van het Internationaal arbeids bureau te Genève, België en Nederland aangewezen om resp. het uittredende Italië en het uitgesloten Sovjet-Rusland in den raad te vervangen, s Naar uit Tokio wordt gemeld, verbeterde tijdens wedstrijden in het hardrijden op de schaats, de Japansche rijdster Saye Hirai het wereldrecord op de 3.000 meter door dezen afstand af te leggen in een tijd van 5 min. 26.9 sec. Het record stond op naam van Laila Schou Nilsen (Noorwegen), die het met 5 min. 29.6 sec. op 30 Januari te Davos vestigde. 3 Maandag is te Parijs de vijfde vergade ring van den oppersten oorlogsraad van de geallieerden gehouden. De raad heeft gis terochtend en gistermiddag vergaderd. o Uit den sneltrein uit Parijs die 50 minu ten vertraging had, is gistermiddag even na half zes de bekende Fransche staats man en jurist, de heer Paul Goncour in den Haag aangekomen. Hij zal als gedelegeerde van de Fransche regeering o.m. deelne men aan de zittingen van het comité dat a.s. Woensdag in het vredespaleis bijeen komt. 8 9 8 Van het station Hollandsche Spoor is gis termiddag met den boottrein voor Genua naar Indië vertrokken de heer R. A. A. Soejono, het nieuw benoemde lid van den Raad van Ned.-Indië. Vele vrienden en kennissen deden hem uitgeleide. NIEUWE OPDRACHTEN VOOR „DE SCHELDE" TE VERWACHTEN? Zooals eenige dagen geleden werd ge meld, is de Koninklijke Paketvaart Maat schappij voornemens binnen afzienbaren tijd vier schepen van ca. 4000 ton en een van ca. 2000 ton te bestellen. Naar wij uit goede bron vernemen is ook de Kon. Maatschappij „de Schelde" uitge- noodigd naar de opdracht voor den bouw van deze schepen mede te dingen. Het is dus niet onmogelijk dat deze werf binnen kort een order van de K.P.M. kan boeken, al staat hieromtrent momenteel nog abso luut niets vast. MISBRUIKTE NAASTENLIEFDE. Wij schreven vorige week over het er gerlijke geval van den Belg F. die met zijn gezin uit het perceel Vlamingstraat 20 moest worden gezet, na jarenlang op schromelijke wijze misbruik te hebben ge maakt van den steun die van "vele zijden werd geboden. Intusschen is ons gebleken dat dit geval nog erger was, dan wij aanvankelijk meen den. Want niet alleen dat de overheid aan dit gezin duizenden guldens heeft besteed zonder de voldoening te mogen smaken, dat deze menschlievende arbeid vrucht droeg, ook vele particuliere instanties hebben voor de betrokkenen heel wat gedaan. Wij gaan hierover geen uitvoerige bij zonderheden publiceeren, aangezien het ons bekend is, dat de vereenigingen die wij op het oog hebben, in stilte hun werk plegen te verrichten en op reclame niet ge steld zijn. Toch is het goed er althans iéts van te vertellen om een indruk te krijgen van de meer dan ergerlijke wijze waarop F. zich jegens zijn gezin en de gemeen schap heeft misdragen. De St Vlncentiua~ vereeniging heeft om wille van de kin deren, jarenlang steun verleend, ondanks de ervaring dat een belangrijk deel van het bij het huwelijk geschonken huisraad al gauw werd verkocht. De St Elisabeth ver eeniging gaf bij de geboorte van elk der acht kinderen een volledig uitzetje iedere keer opnieuw moest hierbij een wieg wor- gevoegd, daar de wieg van de vorige ge zinsuitbreiding intusschen weer was ver kwanseld De leden dezer vereeniging heb ben herhaaldelijk de kinderen thuis opgeno men er werd voedsel en kleeding ver strekt, maar alles met dezelfde ontmoedi gende ervaringen. Het R. K. armbestuur heeft in verschillenden vorm steun ver leend er zijn nog meer vereenigingen ge weest en ook verschillende particulieren die elk op hun wijze voor dit gezin hebben ge daan wat mogelijk was. Hopen wij dat de teleurstellende erva ringen met de familie F. geen schade zul len berokkenen aan het noodzakelijke en menschlievende werk, dat zoowel de over heid als vele particuliere instanties plegen te verrichten in het belang van onze me- demenschen die veelal buiten hun schuld in nood verkeeren. MIST OP DE WESTERSCHELDE. Stagnatie in de veerdiensten. Nog zijn de moeilijkheden veroorzaakt door den zwaren ijsgang „boven" op de Westerschelde niet overwonnen, of de scheepvaart ondervindt hinder van een an deren vijand den mist. Sedert Zaterdag hangt de zware nevel weer boven de wa tervlakte en maakt het den schepen vrij wel onmogelijk de reis te vervolgen. En dus heerscht er een bijzondere drukte op de reede. Af en toe klaarde het wat op, waarna enkele schepen het anker lichtten, doch gisteren werd het nevelgordijn steeds dikker, zoodat het tegen den avond potdicht was. Geen lichtje kon zich door de dichte wolkbanken boren en de Scheldemonding die den wandelaar op den boulevard anders een prachtig vergezicht kan opleveren, bood thans slechts een donkeren, grauwen aanblik. En in de verte klonk het monoto ne, klagende geluid van de misthoorns van de buitenhaven en die van Breskens, ter wijl verder het regelmatige gebengel van de scheepsklokken der voor anker liggen de schepen, de stilte op het water verbra ken. Voor hen de niettegenstaande den zwaren mist hun weg over het watervlak moeten zoeken, is het moeilijk en zwaar werken, vooral op de Schelde waar ieder oogenblik een voor anker liggend schip uit den nevel kan opdoemen. Dat het daarom voor de provinciale bootdiensten tot ver tragingen moest leiden, valt te begrijpen. Terwijl de boot naar Breskens volgens de dienstregeling om half vijf 's middags uit Vlissingen dient te vertrekken, moest zij gisteren op dien tijd nog den terugtocht van Breskens aanvangen. Eerst tegen zes uur verscheen het schip hier op de haven. Te zes uur is het daarop voor de laatste maal naar Breskens vertrokken en van daar teruggekeerd. De overige vaarten zijn niet meer uitgevoerd. Ook vandaag wordt de vaart door den zwaren mist ernstig belemmerd. Naar wij vernamen is er vanmorgen slechts eenmaal gevaren, nl. om half acht. Tegen half tien is het schip van dezen tocht teruggekomen en blijven liggen. Men denkt vandaag nog wel een of twee vaarten te maken. De bootdienst op Terneuzen werd giste ren gewoon uitgevoerd, doch vanochtend te elf uur was het schip nog niet voor zyn eerste reis vertrokken. De lijn HansweertWalsoorden, die zoo als bekend na de stopzetting in verband met den ijsgang", weer was heropend, on dervindt thans eveneens veel hinder van den mist. Ook deze dienst lag tegen het middaguur stil. In de middaguren is nog geen verbetering in den toestand gekomen. De mist blijft pot dicht, hetgeen de vaart uitermate moeilijk maakt, temeer daar de reede vol ligt met schepen. Om twee uur vanmiddag is van Vlissingen uit de tweede reis naar Breskens gemaakt. Terwijl men anders in 25 minuten oversteekt, had het schip er thans een uur voor noodig. Om kwart over drie zou het weer van Breskens vertrekken. Daar de nevel nog dichter scheen te worden, ver moedden ingewijden niet dat vandaag nog veel vaarten gemaakt zouden worden, voor al niet na het invallen van de duisternis. De boot van den dienst VlissingenTer- neuzen is den geheelen dag aan de ponton te Vlissingen blijven liggen, terwijl die van de lijn Hansweert Walsoorden in de mid daguren ook niet meer gevaren heeft. Gratis soep voor Schelde-personeel. De arbeiders van „de Schelde" die tijdens de koude van den laatsten tijd hun werk in de buitenlucht moesten verrichten, heb ben zware dagen achter den rug. Het is daarom een goede gedachte geweest om dezen mannen vanwege de maatschappij dagelijks een portie soep te verschaffen. Een attentie die door de belanghebbenden zeker op prijs zal worden gesteld Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Gedurende de maand Januari werd de leeszaal door 1148 personen bezocht, t.w. 100 vrouwen en 1048 mannen. Van de bibliotheek werden 1841 banden uitgeleend, waarvan 374 studiewerken, 1235 Nederl. romans, 81 romans in andere talen en 151 kinderboeken. Aanwinsten der bibliotheek Romans Hilton, J. Wij staan niet alleen. Spring, H. O, Absalom. Roothaert, A. Die verkeerde waerelt. Suchtelen, N. v. Het spiegeltje van Venus. Schnitzler, A. Dokter Graesler. Troyat, H. L'Araigne. Studiewerken Boer, M. G. de: Van oude voyagiën. Overdiep, G. S. Onze renessance in proza. Roland Holst, H. Rousseau. Scientia, Hl. Zweig, S. Die Baumeister der Welt. 3 deelen. Een damwedstrijd. Gisteravond werd te Aagtekerke een competitiewedstrijd gespeeld tusschen de damclubs Aagtekerke I en Vlissingen I, waarvan de uitslag is als volgt Aagtekerke IVlissingen I. 1. A. WillemseL. Goedbloed Jr. 11 2. P. de VisserC. van Biemen 11 3. TriellerO. Hellinga 02 4. J. MaljaarsG. Luwema 02 5. S. Blaas—C. K. Kaan 0—2 6.D. HugenseJ. van Egeraat 02 7. P. Bimmel—P. Geelhoed 1—1 8. G. WattelP. J. v. d. Bulck 2—0 9. A. ProvoostJ. KopmeJs 02 10. L. BakkerF. Uiterschout 11 Deze wedstrijd is dus gewonnen door Vlissingen I met 146. Bareelambtenaar Prov. Waterstaat benoemd. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 16 Februari a.s. benoemd tot bureelambtenaar 2e klasse bij den Prov. Waterstaat te Middelburg, den heer J. J. van de Sande te ©ostburg, thans tijdelijk opzichter by dien dienst. Haven van Wemeldlnge thans beter bevaarbaar, In de bevaarbaarheid van de kanalen hebben vandaag slechts zeer weinig ver anderingen plaats gehad. De haven van Wemeldinge, waar den laatsten tijd scheep vaart slechts mogelijk was voor krachtige schepen, is thans beter bevaarbaar ge worden, hoewel schepen met gering ver mogen hinder ondervinden. Op het Zijpe is de scheepvaart nog ge heel gesloten. Afdeeling Zeeland Nederlandsch Genoot schap tot zedelijke verbetering van gevangenen. In de Maandag onder voorzitterschap van den heer ds. M. van Empel te Mid delburg gehouden vergadering van boven genoemde afdeeling heeft de secretaris, de heer J. G. Wollenberg, het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat wederom enkele voorwaardelijk veroordeelden onder toezicht der afdeeling werden gesteld en enkelen, die vroeger onder dat toezicht zijn gesteld, thans hun proeftijd op gun stige wg'ze hebben volbracht. Aan het einde van het verslagjaar stonden nog 14 personen onder toezicht. Dank brengt de secretaris aan hen, die behulpzaam waren bij het reclasseeringswerk. Verschillende voorlichtingsrapporten zijn in 1939 uitgebracht op verzoek van den officier van justitie, den rechter-commis- saris en raadslieden van verdachten. Aan enkele ontslagen gevangenen werd ook nu weer materieelen steun verleend. Het ledental bleef onveranderd en vol gens het verslag van den penningmeester, den heer T. Bekker, is de financieele toe stand der afdeeling bevredigend. Behalve de drie genoemde heeren hebben nog zit ting in het bestuur de dames mevrouw Dieleman-Magendans en mevrouw Stutter- heim-Thieme en de heeren mr. W. F. E. Baron van der Feltz, H. P. Staal en A. M. Meek. 8 8 8 Faillissement. Geëindigd is het faillissement van E. B. Dumoleijn, oud-notaris, wonende te Honte- nisse, door verbindend worden der slotuit- deelingslijst. Curator :Mr. J. F. van Deinse, advocaat te Middelburg. Geëindigd is het failissement van Corne lls van de Kreeke, aannemer, Wolfaarts- dijk, door verbindend worden der eenige uitdeelingslrjst. Curator mr. H. C. J. Zaaijer, Lange Kerkstraat 16, Goes. Faillissementen in 1939. In een mededeeling van de afdeeling gerechtelijke en armenzorgstatistiek wor den de voorloopige cijfers gepubliceerd be treffende den omvang der faillissementen in 1939. Het totaal aantal uitgesproken faillisse menten bedroeg in 1939 2129 tegen resp. 2526, 3125 en 4405 in de jaren 1938, 1937 en 1936. Een vermindering derhalve met bijna 52% La.v. 1936. Uit de specificatie naar de provincies blijkt, dat alleen voor zeeland het cijfer per 100.000 inwoners iets steeg, n.l. van 12.6 in 1938 op 12.9 in 1939. De overige provincies geven alle van lager cijfer. Hoewel het cijfer van Noord-Holland aanmerkelijk daalde, is deze provincie thans nog de eenige waarvan het aantal faillissementen per 100.000 inwoners meer dan 30 bedraagt (34.4), terwijl dat van Zeeland, ondanks de geringe stijging, we derom het laagst is (12,9) in 1938: 12,6. Het totaal aantal faillissementen bedroeg in onze provincie 33 tegen 32 in 1938. Weer op vrye voeten. De 17-jarige J. K., die gisteren aan de Justitie werd voorgeleid wegens verschil lende diefstalletjes en inbraken, is na ver hoor weder op vrije voeten gesteld. Het carillon van den Langen Jan lydt onder de weersomstandigheden. Het mag bekend worden geacht, dat het carillon van den Langen Jan teekenen van ouderdom begint te vertoonen. Het is te begrijpen, dat de invloed van de groote overgangen in temperatuur zich meer doet gevoelen, dan bij een geheel gave inrichting. Het gevolg van een en ander is, dat het carillon een kwartier achter was bij het uurwerk. Wat voor velen tot verwarring leidde. Hedenmorgen is het carillon weer in orde gebracht. Jaarvergadering „Medioburgum". De gymnastiekvereeniging „Mediobur gum" hield gisteren haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer Chr. J. Mazure. Uit de jaarverslagen van den secretaris en de secretaresse der damesafdeeling kwa men vooral naar voren het groote succes van de tournée door het Zuiden van Frank rijk en het optreden voor O. en O. In de plaats van mej. J. M. Simonse en den heer G. van Bollegooijen, die Middelburg gaan verlaten, werden tot bestuursleden ge kozen de dames J. v. d. Boudt en mevrouw Kampman, terwijl de heer P. Cappon het penningmeesterschap, tot nu bekleed door mej. Simonse, zal overnemen. De secretaris, de heer H. Kampman, deel de nog mede, dat hij uit de archieven heeft gevonden, dat de voorzitter thans reeds 40 jaar werkend lid van Medio is en de heeren Cappon en Roose gedurende 20 jaar. De wegen knappen weer op. Nu de dooi zoo flink is ingetreden wor den de wegen weer aanmerkelijk beter. Zeer goed was het, dat gisteren en van daag van gemeentewege de voornaamste gedeelten van ons dorp werden schoon gemaakt. Op die wijze blijft er niet veel meer van de sneeuw op de straten liggen en het verkeer is er ten zeerste mede gebaat. VLIEGTUIG AMSTERDAM—MALMOE HEEFT PECH. Motorstoring noopt tot het maken van tusschenlanding te Esbjerg. Het Zweedsche lijnvliegtuig Amsterdam Malmoe heeft tengevolge van een motor storing, die zich boven de Noordzee had geopenbaard, een tusschenlanding moeten maken te Esbjerg. De passagiers zijn ver der vervoerd met een uit Malmoe ontbo den Zweedsche machine. Belgische Congo krijgt eigen luchtmacht. De Belgische minister van Koloniën heeft besloten in den Belgischen Congo een militaire luchtvaartafdeeling op te richten. De „Reiger" op de terugreis. De PH-ALR, de „Reiger", die gistermid dag te Khartoum is aangekomen, is van morgen zeer vroeg vandaar vertrokken. Men hoopte vanmiddag in Alexandrië te landen, waar zal worden overnacht. Morgen wordt de laatste etappe naar Napels ge vlogen. SCHEEPVAARTBERICHTEN De LAERTES" DOOR MIST OPGEHOUDEN. Bg de reederij is gisteravond bericht ont vangen, dat het stoomschip „Laertes", dat Zaterdag nabij Dover op een mijn geloopen is en thans op halve kracht doorvaart naar Londen, door den mist in het Kanaal wordt opgehouden. Een sloep van de „Orazio" gevonden. Aan de kust van Sardinië tusschen kaap Argentiere en Caccia is een sloep van de „Orazio" aangespoeld. Vermoedelijk is dit een van de drie sloepen, welke zich van het brandende schip verwijderden voordat hulp het schip was genaderd. Waarschijnlijk zijn de in zittenden omgekomen. Spaansch stoomschip tengevolge van zwaren stroom gezonken. Het Spaansche stoomschip „Delfina", 2200 ton groot, is ter hoogte van San Lucar Barrameda gezonken. Het ongeluk geschiedde tengevolge van den zwaren stroom der Guadalquivir. De opvarenden werden gered. AMERIKA ALS VLOOTMOGENDHEID. Op de tweede plaats wat tonnage betreft. Het Amerikaansche departement van marine heeft documenten gepubliceerd over de vlootsterkten van de Vereenigde Staten, Groot-Brittannië, Duitschland, Frankrijk, Japan en Italië. iUt deze documenten blijkt, dat de ma rine der Vereenigde Staten voor wat de tonnage betreft, op de tweede plaats komt, doch wanneer men ziet naar den leeftijd der schepen, op de vijfde plaats. De tonnage van moderne schepen be draagt op het oogenblik 980.070 ton en die van gedeclasseerde schepen 280.240 ton. Ondanks het bouwprogram, dat sinds 1933 wordt afgewerkt, zal dit jaar een ver lies bestaan van 22.000 ton, als gevolg van de declasseering van 68.000 ton tegenover een nieuwbouw van slechts 46.000 ton. Volgens de berekening van Amerikaan sche marwinedeskundigen zal men voor 1945 niet een gewone sterkte aan moderne schepen kunnen bereiken, indien in de vol gende vijf jaren niet snel wordt gebouwd. De publicatie dezer documenten door het departement van marine geeft steun aan de aanvrage van den chef van den marine staf, admiraal Stark, die in de commissie voor den vlootbouw een bouwprogram van vijf jaren had bepleit. MARINE EN LEGER Generaal-majoor Baron van Voorst tot Voorst overgeplaatst naar den generalen staf. By Kon. besluit van 3 Februari jl. Is le. de generaal-majoor H. F. M. Baron van Voorst tot Voorst, van den staf der cavalerie, eervol ontheven uit zijn functie van commandant der lichte divisie, tevens inspecteur der cavalerie en der wielrijders. 2e. de generaal-majoor H. F. M. Baron van Voorst tot Voorst, voornoemd in zijn rang en ouderdom van rang overgeplaatst naar den generalen staf. Prins Bernhard op afscheidsbezoek bij generaal Reynders. Prins Bernhard heeft zich gistermiddag te vijf uur, vergezeld van zijn waarnemend adjudant luitenant-kolonel H. J. Phaff, naar het algemeen hoofdkwartier begeven om afscheid te nemen van den afgetreden opperbevelhebber, generaal I. H. Rejjnders. Menagevergoeding voor zeemiliciens. Volgens de Tel. is een regeling in voor bereiding om ook zeemiliciens tijdens hun periodieke verloven een menagegeidver- goeding te verleenen, zooals deze voor de landmacht reeds bestaat. In verband met de afwijkende regeling van de soldijen en de betalingen er van bij de zeemacht kon de regeling niet gelijk tijdig met die voor de landmacht worden ingevoerd. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 6 Februari, 14.45 uur (officieel) Londen 7.51 Berlijn 75.55 Parijs 4.25 Brussel 31.77 Zwitserland 44.85 New York 1.88 3/16. Politierechter Middelburg. De politierechter te Middelburg behan- delde heden de navolgende zaken: J. S. R., huisvr. W. H., 20 jaar te Baar. land, verdacht van mishandeling van N, Zuidijk te Oudelande op 17 Januari ii i 8 b. s. 4 d. h. P. A., 27 jaar, caféhouder te Katten, dijke, verdacht van ongedekt vervoer van rubberbanden te Kapelle op 6 Januari jl 5 b. s. 2 d. h. A. G. E., 23 jaar, bierbrouwersknecht te Hulst, verdacht van mishandeling van Th. de Vlieger te Hulst op 8 Januari jl.; 15 b. s. 10 d. h. A. B., 31 jaar, werkman te Hulst, ver. dacht van mishandeling van P. de Witte te Hulst op 8 Januari jl.: behandeling aan. gehouden tot 13 Februari a.s. L. v. C., 55 jaar, jager te Axel, verdacht van het wederrechtelijk dooden van een tweetal tamme eenden te Axel op 9 Ja. nuari jl. ten nadeele van H. v. d. Acker: 25 b. s. 15 d. h. F. S., 34 jaar, koopman te St. Jansteen, verdacht van mishandeling van zijn vrouw te St. Jansteen op 6 Januari jl. 25 b. s. 15 d. h. J. d. J., 41 jaar, manufacturier te Kapeiie, verdacht van het opzettelijk niet voldoen aan een hem by de luchtbescher- mingswet opgelegde verplichting (voorko. men dat licht naar buiten uitstraalt) te Kapelle op 10 Januari jl.: 25 b. s. 15d.h. GANDHI BIJ DEN ONDERKONING. Naar aanleiding van een onderhoud met den onderkoning van Britsch-lndië heeft Gandhi verklaard„Het groote verschil tusschen de wenschen van het Congres en het aanbod van den onderkoning ligt hier- in, dat dit aanbod de toekomst van Britsch Indië in laatste instantie door de Britsche regeering bepaald wil zien, terwijl het Congres van tegenovergestelde meening is. Het criterium voor werkelijke vryheid, al- dus gelooft het Congres, bestaat voor het Indische volk in een eigen lotsbepaling zon- der inmenging van buiten. Ik zie geen weg voor een vreedzame en eervolle regeling met Engeland, tenzij dit groote verschil verdwijnt en Engeland toegeeft, dat Indië thans zijn eigen constitutie en status moet vaststellen. Als dit geschiedt is, zullen de andere kwesties, zooals die van de be scherming der minderheden, de vorsten en de Europeesche belangen, vanzelf geregeld worden". MARKTBERICHTEN GOESCHE MARKT. 6 Februari 1940. Eieren per 100 stuks 4.605.05, per 25 stuks 1.20, particuliere prijs 5.821/,, kleine eieren 44.50, eendeieren 4.25. Boter 1.75 per KG.boter 0.87%, particuliere prys 0.971/2, fabrieksboter 0.97y2, afwijkende boter f 0.60, 2e kwal. boerenboter 0.82i/2, alles per i/2 KG. Noteering handelaren Boter 0.75 per y2 KG. kipeieren ƒ4.20, eendeieren 3.50, poelje-eieren 3, alles per 100 stuks. Eierveilïng Goes. Aanvoer 40.000 stuks groote 4.60— 5.05, kleine 44.50, eendeieren 4.25. VEEMARKT ROTTERDAM. 6 Februari 1940. Totaal aanvoer 3853 stuks 120 paarden, 2 veulens, 656 magere runderen, 850 vette runderen, 25 vette kalveren, 57 graskalve ren, 1759 nuchtere kalveren, 336 schapen en lammeren, 4 varkens, 1 big, 42 bokken en geiten. Pryzen per KG. Vette koeien 84, 70, 4S 58 ct. vette ossen 80, 70, 4858 ct. stieren 78, 68, 56 ct. vette kalveren 154, 125, 95105 ct, schapen 50, 45, 40 ct. lammeren 52, 47, 42 ct. graskalveren 65, 55 ct. slachtkalveren 45, 40, 35 ct. slachtpaarden 62, 52, 42 ct. Pryzen per stuk Schapen 30, 22, 17 lammeren 20, 17, 12 nuchtere slachtkalveren 11, 9, 6 slachtpaarden 270, 190, 130 werkpaarden 360, 240, 140 hitten 250, 200, t 120 kalfkoeien 290, 200, 140 melkkoeien 285, 200, 140 varekoeien 200, 145, 110 vaarzen 145, 125, 95 pinken 105, 85, 65 graskalveren 60, 40, 30 bokken en geiten 12, 8, 5. OverzichtVette koeien en ossen aan voer gelijk vorige week, handel matig, pryzen onveranderd, prima koeien tot 90 ct., prima ossen tot 86 ct. stieren iets ruimer aanvoer, handel kalm, pryzen als vorige week vette kalveren aanvoer kort, handel matig, pryzen constant, prima tot 1.55 schapen en lammeren kleiner aan voer, handel willig, prezen als gisteren; nuchtere slacht- en fokkalveren veel gr°°" ter aanvoer, handel traag, pryzen lager! paarden iets ruimer aanvoer, handel vlot, prijshoudendkalf- en melkkoeien iets grooter aanvoer, handel lui, pryzen le en 2e kwal. stijver, overigens onveranderd', varekoeien aanvoer als vorige week, han del flauw, prijzen stabielvaarzen en pin* ken aanvoer klein, handel stil, prijzen on veranderd graskalveren aanvoer matigi handel stroef, prijshoudendbokken en geiten iets ruimer aanvoer, handel vlug) prijzen als vorige week.

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 2