Uit rrico-7ne)iJc op -&cog)!,, ee*i waohAütyj. vwi AwcJitait UIT DEN OMTREK NOOTJES De visscherij ligt stil. Middelburg Oost- en West-Souburg Groede Hoofdplaat Oostburg Arnemuiden I waa' kon Zaterdagmiddag is op cite begraafplaats „Zorgvlied" te Amsterdam het stoffelijk overschot van den zanger. Emile van Bosch coider zeer groote belangstelling van vrien den, collega's en vereerders ter aarde be steld. O O O Het twaalfde congres der Nederlandsche esperantisten vereeniging „La Estonto estas nia" zal 23, 24 en 25 Maart a.s. Ge durende de Paaschdagen, gehouden worden te Arnhem in „Maison d'e Bruyn". O O O De 2andenwedstrijd ijshockey tusschen België en Nederland is Zaterdag te Ant werpen door de gasten met 31 gewonnen (00, 10, 03), een zege, welke iets ge flatteerd mocht worden genoemd. O O Zaterdag zijn de vijf overlevenden van het getorpeteerde Nederlandsche tankschip „Sliedrecht" per vliegtuig uit Engeland in het vaderland teruggekeerd. S 5 O De heer A. T. W. Scheevers, redacteur van „De Kampioen" en den „Toeristen-kampi oen", uitgave van den Kon. Ned. Toeristen bond A-N.B.W. is in den nacht van Zondag op Maandag, plotseling overleden. Eenige dagen geleden overkwam hem een ver keersongeval. o o De heer G. M. Busser, oud-wethouder der gemeente Nijmegen en hoofdbestuurs lid van den Dlocesanen werklie^enbond te 's Hertogenbosch is door Z. iff' den Paus onderscheiden met het eerekruis „Pro ecclesia et Pontifice. De leider van het internationale front in Hongarije, Sallo, heeft op den sabel geduel leerd met een voormalig leider van deze be weging. De aanleiding was een verschil van inzicht over de partij, Sallo werd met ern stige wonden aan het hoofd buiten gevecht gesteld. m 0 De koninklijke academie der geneeskunde te Brussel heeft Zaterdagochtend in tegen woordigheid van talrijke figuren uit de we reld der wetenschap plechtig hulde gebracht aan prof. Heymans, winnaar van den Nobel prijs. o Het Amerikaansche s.s. „City of Flint", dat vier maanden geleden door het vestzak slagschip „Deutschland" werd aangehou den en door toedoen van de Noorsche auto riteiten weder werd vrijgelaten, is Zaterdag te Baltimore na een reis van 113 dagen aangekomen. De leden der bemanning wer den als helden verwelkomd. De „Gazette" meldt, dat Guilmin, liberaal afgevaardigde van Namen, Dinsdag bij het bureau van de Belgirche fcumer een wets ontwerp zal indienen, strekkende tot ont binding van de communistische partij. e Maandag zal begonnen worden met po gingen om den op een rif geloopen en ge zonken Zuid-Slavischen torpedoboot ja ger „Ljoebliana" te lichten. Ia sommige wijken van Bern (Zwitser land) hebben zich overstroomingen voorge daan doordat de bevroren grond het weg- loopen van het wa.ter belemmerde. De uit haar oevers getreden rivier overstroomde tuinen en straten. Er werd schade aange richt. «99 Vanavond om 8 uur Fransehen tijd zal de Fransche minister-president Daladier een radio-rede uftspreken. De autoriteiten hebben het sedert 10 September geldende verbod, zich tusschen 1 en 5 uur des nacfcft'v» te Haifa (-Palestina) op straat te bevinden, opgeheven. 0 e Aan de Spaansche politieke gevangen, is krachtens een Zaterdag aangenomen de creet amnestie toegezegd. Zij zullen echter niet voor 1 April 1941 in vrijheid gesteld worden. De amnestie heeft in Spanje groo te voldoening gewekt. 0 0 o Naar vernomen wordt zal Japan waar schijnlijk een nieuw protest tot Groot-Bri't- tannië richten wegens het geval met de „Asama Maroe". Hierin zal, naar men ge looft, de wettigheid van bet Britsche op treden betwist worden en zal uitlevering geëischt worden van de 21 Duitschers. De postdienst op 31 Januari a.s. 31 Januari a.s., den verjaardag van Prin ses Beatrix, wordt het postkantoor voor alle diensten te twaalf uur gesloten. De busrechthouders kunnen de correspondentie als gewoonlijk den geheelen dag afhalen. De derde lichting van de bij bussen van 14,1915.03 vervalt. De derde (avond) bestelling wordt niet uitgevoerd. Het telegraaf- en telefoonkantoor ia onafgebroken opengesteld. Verste Viissingsche Accordeon-vereeniging „Crescendo". Ter gelegenheid van haar 16-jarig bestaan gaf „Crescendo" Zaterdagavond een popu lair concert in het Concertgebouw. Het was al geruimen tijd geleden sedert wij onze eerste accordeon-vereeniging in een zaal mochten beluisteren. Dat zij in deze tijden, waarin veel verzinkt en vergaat, haar jaardag aangreep om weer eens voor het voetlicht te treden, ia dan nok alleszins ver klaarbaar, ook al heeft zij door de mobili satie eenige krachten tijdelijk moeten mis sen. Trots dezen factor produceerde het ge zelschap een mooien ensemble-klank, vooral wanneer breede accoorden werden uitgezon gen, en ook rhythmisch et. wat nuanceering betreft werd gc ed werk geleverd. De direc teur, de heer M. P. Ventevolgel, die, daar de voorzitter, de heer J T. Verhoef, tengevolge van een langdurige ziekte nog niet in staat was aanwezig te zijn, een kort openings woord sprak en er de aandacht op vestigde, dat in tegenstelling met de tijdsomstandig heden een vroolijk, populair programma ge kozen was, had zijn accordeonisten voor treffelijk in de hand en onder zijn sobere leiding oogstten de uitvoerenden een dave rend succes. Met den openingsmarsch „Jubelklanken", een reeks populaire wijsjes uit de oude doos, in arr. A. J. Maas had „Crescendo" het pleit al direct gewonnen. Van harte stemde het publiek met de melodietjes in, ook bij de verdere nummers als de wals „Sobre las Olas" van J. Rosas, de Nederlandsche School- en Volksliederenpotpourri van Fr. Jakma, een verzameling fragmenten uit be kende Strauss-walsen, eveneens in arr. A. J. Maas en een „Populaire potpourri" van lie deren, welke in onze dagen bijzonder in zwang zijn. Noodigden deze werken de aan wezigen tot daadwerkelijke medewerking, de overige n.1. een tweetal ouvertures van G. Gadenne, „Les Lilas Bleus" en „La Roche aux Charmes", en twee walsen van direc teur Veutevogel, „Botanicenzia" en „Passia- gata", deden het publiek aandachtig luiste ren, waarmede de accordeonmuziek wel haar bestaansrecht voor een bepaald gehoor be wees. Voorts ontbraken vanzelf eenige mar- schen niet op het programma. Zij werden frisch gespeeld, zoowel „Colonel Bogey" van J. Alford als „Prins Bernhard" van Ant. M. van Leest, doch het meest enthousiast ging toch de slotmarsch „Rosamunde" of te wel „Rats, kuch en boonen" van den Tsjechisch- Slowaakschen componist J. Vejvoda, die door den internationalen toestand zich een aardig potje aan auteursgelden verzameld zal zien als eenmaal de vrede zal weerge keerd zijn. In een der Crescendo-leden ontmoetten wij een voor amateurs uitstekend solist, n.l. den heer J. Hollebrandse, die al een groote technische vaardigheid op zijn instrument heeft verkregen en zijn nummers tevens aannemelijk weet voor te dragen. Dit be wees hij in een „Konzertino-tango" van H. G. Schütz en een Fransche wals „Pour dan ser" van J. Demaele, doch vooral in de over bekende ouverture van Franz von Suppé „Dichter und Bauer". Bij voortgezette studie zal deze acordeonnist ongetwijfeld nog veel bereiken. Met den heer S, Kodde liet hij zich wijders nog hooren in een door den di recteur geschreven accordeon-duet. Beide spelers hadden na hun prestaties een ware ovatie in ontvangst te nemen. Tot besluit was er natuurlijk een gezellig samenzijn, waarop zoowel de huiskapel, on der de ervaren leiding van Corns, van Beers, als de danslustigen hun beste beentje voor zetten. O. Badhuis aan de Bonedijkestraat. Gedurende de week van 22 tot 27 Januari werden in het badhuis 6S6 baden genomen en wel 491 door heeren, 104 door dames, 25 door kinderen, en 66 door militairen. IN DEN GREEP VAN IJS EN SNEEUW. Feestverlichting op de ijsbaan. De bewering dat in dezen modernen tijd de ouderwetsche, echte winters „uit de mo de" zijn, is thans wel op overtuigende wijze naar het rijk der fabelen verwezen. Reeds langer dan een maand houdt koning Winter ons in den ban van ijs en sneeuw gevangen. Zeker niet tot onverdeeld genoegen van iedereen. Want zij die voor hun werk op straat moeten vertoeven en onze landverde- digers die aan de grenzen en op zee verblij ven, hebben al vele moeilijke en koude dap. en en nachten achter den rug. Ook in de huizen van hen, die minder met aard- sche goederen bedeeld zijn, brengt de winter veel zorgen en .leed Alleen de jeugd en de beoefenaars van de ijssport profiteeren er van. Zij hebben thans een winter die hun het volle pond geeft. De kinderen hebben nu reeds tot tweemaal toe een flink pak sneeuw op de straten gevon den, zoodat volop gesleed en geravot kon worden, terwijl de schaatsenliefhebbers al enkele weken, met eenige dagen onderbre king dan, de gladde ijzers hebben kunnen onderbinden. En nog wordt er vrij druk ge reden. Geen enkele schaatsenrijder zou on getwijfeld mopperen als er thans een eind aan de pret zou komen, doch nu het een maal toch blijft vriezen, neemt men het er van en zoo ziet men nog i aderen dag op de banen vroolijke troepjes rondzwieren. De sneeuwval van Vrijdag heeft wel en kele moeilijkheden opgeleverd. Alle banen werden met een flinke, witte vacht bedekt. Doch er waren de baanvegers die met be zems en schaven er op uit trokken om de sneeuw op te ruimen. Zij verdienden er een centje extra mee en de schaatsers waren weer uit den brand. De banen zijn echter veel kleiner geworden en de kwaliteit van het ijs heeft bijna overal veel geleden, zoo dat het rijden niet meer „je dè,t" is. Op de baan van de Vlissingsche IJsclub. lederen dag opnieuw blijft de baan van de Vlissingsche IJsclub aan den Nieuwen Vlissingschen weg vele liefhebbers trekken. De baan wordt goed onderhouden, zoodat het ijs van redelijke kwaliteit is, terwijl vroolijke muziek, bijwijlen tot ver in de stad te hooren, de stemming niet weinig verhoogt. Zaterdagavond had het bestuur weer voor iets bijzonders gezorgd, nl. een feestverlich ting. 's Morgens was een aantal baanve gers begonnen de sneeuw op te ruimen, doch over een oppervlakte van ca. 10.000 M2 is dat natuurlijk niet een-twee-drie gebeurd. Zoodoende moest er 's middags nog heel wat werk verzet worden. Dit bleek echter geen bezwaar te zijn. Ongeveer veertig jon gens die op het ijs reden, werden in den arm genomen en ook in hun eigen belang begrepen deze jongemannen wat er te doen stond een handje helpen. Een aantal krui wagens van de werkverschaffing in de om geving werd gerequireerd en vol ijver togen allen aan het werk met als resultaat dat de baan in korten tijd schoon was. De groote sneeuwhoopen vormden een aardige entou rage rond de baan, terwijl het buitenge deelte voor de hardrijders en het midden gedeelte, het domein van de schoonrijders, tegelijk door sneeuwwallen gescheiden wer den. Des avonds gaf de feestverlichting de baan een sprookjesachtigenaanblik. Rond de lampen aan de groote lichtmasten waren oranje hoezen bevestigd, terwijl de palen onderling waren verbonden met slingers van gekleurde lampjes. Bijzonder geslaagd was ook de verlichting van het clubgebouwtje. De contouren werden scherp afgeteekend door een helle verlichting van electrische lampen, zoodat reeds op verren afstand de aandacht werd getrokken. Den geheelen avond hebben talrijken hier naar hartelust van het ijs genoten. Het had in de bedoeling gelegen van een militair muziekkorps om dezen avond met een con cert op te luisteren, doch doordat velen met verlof waren, kon aan dit voornemen geen gevolg worden gegeven. Doch wat in het vat zit, verzuurt niet, want thans zullen de mannen waarschijnlijk Woensdagavond van de partij zijn, zoodat het dan nog eens feest is. Als het tenminste blijft vriezen Doch wat dat betreft staan de papieren nogal gunstig. Jaarvergadering a.p„ ld esvereenigïng. Zaterdagmiddag kwam de a.r. centrale kiesvereeniging in jaarvergadering bijeen. Secretaris en penningmeester brachten hun jaarverslag uit. Het gezamenlijk aantal le den bedraagt 637, iets hooger dan verleden jaar. De toestand der geldmiddelen is goed te noemen. De actie „Neerland Waakzaam" wordt op dezelfde wijze voortgezet. De heer J. Maas van Koudekerke sprak over „onze organisatie in Zeeland". Medegedeeld werd dat de heer C. Smeenk van Arnhem 9 Maart met de centrale een praatmiddag hoopt te houden. DE KLOK VAN DE ST. JACOBUS KERK. Slooper staat terecht wegens verduistering. De afbraak van de St. Jacobuskerk te Vlissingen was gegund aan den slooper J. B. van H. aldaar, doch met den pastoor was een afspraak gemaakt, dat het volledige to renuurwerk aan de parochie zou blijven. Na eenigen tijd kwam de pastoor evenwel tot de ontdekking, dat de groote luiklok, die de heele en halve uren aankondigde, er niet meer bij was, hetgeen voor den pastoor aan leiding was den slooper ter verantwoording te roepen. Deze deelde mede, dat hrj de klok aan een opkooper in Middelburg had verkocht, daar deze volgens hem niet tot het uurwerk be hoorde. De pastoor was het daar allerminst mee eens en zoo kwam er een rechtszaak van, die in eerste instantie voor den Mid- delburgschen politierechter werd behandeld. De slooper werd vervolgd wegens verduis tering, maar de politierechter sprak hem vrij. De officier van justitiie te Middelburg teekende hooger beroep aan en de zaak diende heden voor het Haagsche gerechts hof. De pastoor verklaarde als getuige, dat verdachte er eerst een beetje om heen had gedraaid. Hij had gezegd, dat de klok naar beneden was gevallen en daardoor wat ge barsten was. Een timmerman, die voor den pastoor op onderzoek is uitgegaan, deelde echter mede, dat de klok geheel gaaf bij den opkooper werd aangetroffen. De klokkenmaker, die het uurwerk gere geld onderhield, gaf als zijn meening te ken nen, dat uurwerk en klok niet bij elkaar hoorden. Het was een gewone lui-klok, maar door een paar ijzerdraadjes had men haar met het uurwerk verbonden. De officier van justitie, jhr. mr. van Asch van Wijck, was het daarmee niet eens. Ver dachte woont in Vlissingen en heeft de klok voortdurend hooren slaan. Hij wist dus, dat klok en uurwerk bij elkaar hoorden. Spr. vorderde een geldboete van 100 subs. 50 dagen hechtenis. De verdediger, mr. F. W. Adriaanse, was van meening, dat het hier een zuiver civiel geding betrof, waarvan men door een soort „coup de force" een strafzaak had ge maakt Uit de geschiedenis blijkt reeds, dat klok en uurwerk niet .-ij elkaar hooren. De klok was in 1860 in den toren aangebracht. Na den brand in de Jacobskerk in 1911 miste men een goede torenklok. Men heeft toen Li den toren van de St. Jacobuskerk een uurwerk aangebracht en dat met de reeds bestaande lui-klok in ver binding gebracht. Jarenlang hadden klok en uurwerk verschillende eigenaars tot de pa rochie het uurwerk overnam. Uit dit alles blijkt, dat klok en uurwerk allerminst één geheel uitmaakten. Wat hier ook van zij, nogmaals ver klaarde mr. Adriaanse, dat dit alles onder werp voor een civiel proces, doch niet voor een strafzaak, kon uitmaken. En dan staat de parochie zeker in het nadeel, want twij fel wordt uitgelegd ten nadeele van denge- ne, die iets heeft bedongen. Pleiter beriep zich ook op art. 14 Wetb, van Strafv. en vroeg wanneer geen vrij spraak kon volgen, schorsing van de zaak, tot de burgerlijke rechter over het eigen domsrecht van de klok zal hebben beslist. Uitspraak 12 Februari. TELEFOONAUTOMATISEERING IN ZEELAND. Thans Borssele, Nisse en Wolphaartsdijk aan de beurt. Na de automatiseering van de netten Goes en Neuzen zijn thans de netten Bors sele, Nisse en Wolphaartsdijk aan de beurt. ue indienststelling van deze 3 automatische centrales zal plaats vinden op Dinsdag 6 Februari a.s. te 13.00 uur. Tegelijkertijd zullen de netten 's Heeren- hoek, Kwadendamme en Wolphaartsdgk- sche veer worden opgeheven- De aange slotenen op deze 3 nc>. :en zullen worden overgebracht resp. naar het net Borssele, Nisse en Wolphaartsdijk. Men zij er op be dacht dat op genoemden datum van 13.00 uur af de telefonische verbinding met de aangeslotenen op de betrokken netten ge durende korten tgd niet steeds mogelijk zal zijn. Faillissementen. Uitgesproken is het faillissement van M. Vos, Oud-Vosmeer, Buurtstraat 226. Rech ter-commissaris mr. F. A. Holleman cu rator mr. H. D. J. Wolfensberger, Tholen. DEZE WEEK EEN POGING VAN ENKELE GROOTE BRESSIAANDERS? Narigheid aan alle kanten. Het visschergbedrgf zoowel als de vischhandel ondervinden van den strengen winter veel hinder. Na de belemmering van de felle koude worden thans de havens ge blokkeerd door het drijfijs, dat het uit varen te Veere en Vlissingen belet. Door de vele westelijke win ten is de haven te Breskens zoo goed als ijsvrij en naar wij vernamen, koesteren enke le schippers, die de grootste schepen bezitten, plannen om bij voortgezet gunstig weer deze week weer eens een poging te wagen met de garnalenvis- schery. In het algemeen staat men echter scep tisch tegenover een dergelijk ondernemen, althans wat betreft de loonende resulaten. Willen de schepen redelijke vangsten be halen dan moeten de visschers naar zee, dat is buitengaats gaan. Daaraan is ver bonden een zoo vroeg mogelijk vertrek uit de haven, d.w.z. bij nacht, onder bet risico der drijvend© mijnen, die naarmate zij lan ger in het water liggen evaarirjker worden, terwijl evenredig aan de langere vaart de exploitatiekosten stijgen. Er bestaat geen kans op dat nu prijzen gemaakt zullen kunnen worden als in de overeenkomstige perioden van vorige jaren, welke toender- tyd varieerden van gemiddeld 40 tot 60 cent per kg. en soms nog hooger op de Breskensche markt. De enkele schepen die een 10 tal dagen geleden nog vischten hebben (bij zeer kleinen aanvoer), een prijs ge maakt beneden d© 30 cent en naar men ons verzekerde is daarmede wel het maxi mum bereikt. Konden de garnalenvisschers in voorgaande jaren met een klein aantal kilogrammen dikwijls nog loonende dag hese, inmingen maken, de-© kans is voor namelijk door de depreciatie van den Franschen franc verkeken. Onder de-huidige omstandigheden lig gen de beste kansen misschien nog in het visschen op pellerijgarnalen, waar naar nog voortdurend groote vraag be staat en welks resultaten vermoedelijk meer dan het dubbele van de aan te brengen handelsgarnalen zal beloopen, gezien het voorgeschreven verschil in de zeefwijdte. Ondertusschen liggen de visschersschepen werkloos in de havens en loopen de vis- scherlieden op de kaden. Bedrijfssteun wordt niet verstrekt, omdat die alleen toe gekend wordt aan in bedrijf zijnde vaar tuigen, naar verhouding van het aantal af geleverde kilogrammen. Te Vlissingen ontvangen de daarvoor in aanmerking komende matrozen zoowel als schippers steun. In meerdere visscherij- plaatsan, o.a. te Arnemuiden, ontvangen echter de schippers geen steun, omdat z\j worden aangemerkt als te behooren tot de kleine zelfstandigen. Tot voor kort was dit ook in Breskens het geval doch met in gang van de vorige week is nu daar aan een aantal schippers eenigen steun toege kend. De visch wordt duur. In den vischhandel is na een week van beteren vischaanvoer weer een periode van schraalte aangebroken. De omstandigheden in IJmuiden laten onmiddellijk hun invloed ook hier gelden. Ondanks de sneeuwmoei- lijkheden wordt gepoogt het bedrijf gaande te houden. By de groote vraag naar visch stijgen d© prijzen voortdurend. Niet uit het oog verloren mag echter worden, dat het aantal in bedrijf zijnde trawlers in verband met de oorlogsomstandigheden zeer be perkt is. Naast rond visch kan de kleinhan del hier veel platvisch gebruiken en voor namelijk schar. De voorlaatste week werd van deze vischsoort vrij v-eel aangevoerd in buitengewone sorteering en van prachtige kwaliteit. Daardoor kon deze visch zich op een goed prijspeil handhaven. Hoopvol staan de teekenen echter niet, hoewel al het mogelijke gedaan wordt. De kleinhande laren maken een moeilijken tijd door en daarin zal pas een beduidende verbetering komen met het voorjaar, als de visscherjj wederom door alle schepen, klein en groot, beoefend kan worden. GEWESTELIJKE LANDSTORM COMMISSIE „ZEELAND". Het jaarverslag over 1939. Aan het jaarverslag van bovengenoemde commissie ontleenen wij Het jaar 1939 was een veelbewogen jaar voor den B. V. L. In April werden velen onzer landstormers in werkelijken dienst geroepen voor de z.g. kust- en grensbeveiliging, terwijl in Augus tus d.o.v. de meesten onzer, huis en haard moesten verlaten om hun vaderlandschen plicht te vervullen. Onder de gemobiliseerden bevonden zich ook de aangew. commandant van Het Zeeuwsch Verband, de secretaris en eenige leden der gewestelijke commissie. Hoewel dit een geheel anderen toestand teweeg bracht, werden de werkzaamheden met onverminderde kracht voortgezet. De heer P. Wisse, penningmeester der commissie, nam geheel belangeloos een groot deel der werkzaamheden op zich. Op het Korpsbureau werd met greote energie gewerkt, zooodat een en ander er zeer toe bijdroeg, dat de band met de af- deelingen intact bleef. In het najaar van dit jaar zag de voorzit ter, de luitenant-kolonel b.d. H. Bierman, zich genoodzaakt, wegens gezondheidsrede nen ontslag te nemn als voorzitter. Op 20 November zou een nieuwe voorzit ter gekozen worden. Daar echter de verga dering die op dien datum gehouden zou wor den, werd uitgesteld is er thans practiscb geen voorzitter. In den loop van het jaar 1939 werden 123 vrijwilligers geworven. De sterkte van den eersten ban bedraagt thans 2994 en van den tweeden ban 427. Het aantal officieren bedraagt thans 57. Het Gewest telt 111 afdeelingen. Er kwa men geen nieuwe afdeelingen in het afge- loopen jaar bij. Door het bereiken van den vastgesteiden leeftijd, vertrek of andere redenen werden nieuwe plaatselijke leiders aangesteld in 's Heerenhoek, de heer P. C. Bos Sluis, de heer J. C. du Fossé. Doordat enkele plaatselijke leiders onder de wapenen moesten komen kregen wij nieuwe tijdelijke plaatselijke leiders te Bres kens, Driewegen, Haamstede, Hoek, Mid delburg, Ovezande, Poortvliet, Vlissingen, Wilhelminadorp, Yeiseke en Zierikzee. Verschillende plaatselijke commissiën werden uitgebreid of ondergingen wijziging. Het aantal leden bedroeg eind 1939 390, tegen eind 1938 363 (plaatselijke leiders niet inbegrepen.) Nieuwe plaatselijke voorzitters werden benoemd te Baarland, burgemeester J. C. Vogelaar Grijpskerke, burgemeester H. U. Bouwman 's Heer-Abtskerke, burgemees ter I. A. de Moor Hoedekenskerke, burge meester J. Ermerins Lewedorp, de heer M. Polderdijk Ovezande, burgemeester mr. A. J. M. Eikhuizen Waterlandkerkje, burge meester H. de Haas Wilheiminadorp, bur gemeester Jhr. D. van Doorn Zuidzande, burgemeester J. P. M. Beelaerts van Em- michoveü. Een gevoelig verlies leden we door het overlijden van burgemeester D. de Graaff, voorzitter te Wilhelminadorp en den heer P. v. d. Dries, voorzitter te Lewedorp. De schietoefeninge werden goed bezocht. Door de mobilisatie moesten vele plaatse lijke wedstrijden worden afgelast, terwijl helaas ook de grootsch opgezettedistricts wedstrijd te Oostkapelle niet kon doorgaan. De jaarlijksche wedstrijd voor officieren werd om dezelfde reden geschorst. Wethouder Paul. In verband met het verieenen van non- actief aan den heer P. P. Paul als tureel- ambtenaar eerste klasse bij den Prov. Wa terstaat in verband met zijn benoeming tot wethouder, kan worden gemald, dat de heer Paul op 1 Januari 1911 op bijna 19-jarigen leeftijd bij den waterstaat in dienst trad en dat hij op 1 Februari 1920 tot ambtenaar eerste klasse is bevorderd. Op den dag dat hij non-actief wordt, zal hij deze functie dus precies 20 jaar vervuld hebben. Nog vernemen wij dat het in de bedoe ling van den heer Paul ligt om zijn bureau te hebben in de wethouderskamer op het stadhuis. De brandweer rukt uit. Zondagmorgen kwam bij de brandweer beriebt binnen, dat brand zou zijn ui;ge broken in een perceel aan de Gravenstraat bij de Markt. Hst bleek in de eerste plaats een misverstand te zijn, want de bedoeling van hem, die telefoneerde, was, dat het zou zijn in perceel hoek Markt en Gortstraat. De brandweer rukte met de magirus uit, doch bij aankomst bleek, dat een begin van een schoorsteenbrand reeds tot staan was gebracht. Mede met het oog op de moeilijke omstandigheden door ijs en gladheid, was het gelukkig dat hier geen hulp 'noodig bleek te zijn. Gisteravond is de brandweer ten tweee male geroepen voor een schoorsteenbrand, die zou woeden in een perceel in de Span jaardstraat De brand bleek ook hier van geen beteekenis te zjjn. De strijd tegen de sneeuw. Zaterdagmorgen is men van gemeente wege met vast personeel van reiniging en gemeentewerken en met ruim 100 personen die ondersteuning entvangen, begonnen met sneeuwruimen. Tot laat in den middag is men daarmede bezig geweest en toen wa ren de voornaamste winkelstraten en de toegangswegen tot de stad schoon. De sneeuw was er met vrachtauto's en wagens weggehaald of waar dit niet meer kon was zij op hoopen gebracht om heden te worden vervoerd.. Het ijsvermaak. De sneeuwval van Vrijdag is voor de ijs banen een handicap geweest. Zoowel het bestuur van de ijsclub als de exploitanten der andere banen, stonden voor een zware taak. Wat de ijsclub betreft, hier heeft men met man en macht, dat wil zeggen naast de baanvegers, ook bestuursleden en zelfs houders van dagkaarten aangepakt, met het resultaat, dat er niet alleen op het deel van de baan waar de verlichting is aange bracht, maar ook op het deel in de rich ting van het eilandje twee zeer ruime banen v/aren, zoodat dus volop gereden kon worden. Op de andere vesten moest men zich te vreden stellen met smallere en kortere ba nen. Toch is bijv. op de Vlissingsche en de Veersche vesten weer veel gereden. De beide andere vesten, die tusschen Koepoort en Seisbrug, hadden ook wel rijders, maar toch in veel mindere mate, dan in het begin van de vorstperiode. Het aantal personen dat zich bij een val op het ijs vrij ernstig verwondde, is groot. De atationsbrug defect De Stationsbrug heeft hedenmorgen ten gevolge van een door de vorst veroorzaak te technische storing gedurende ongeveer 20 minuten het landverkeer doen stilstaan. Slachtoffers van de koude. Als bewgs dat deze winter wel zeer streng is, moge dienen dat overal langs de kanten van het kanaal tientallen doode watervogels liggen. Vooral meerkoeten of merollen zooals zy hier ook genoemd wor den, vindt men overal dood of stervende. Langs den Nieuwen Vlissingschen weg zjj'n er verscheidene door auto's overreden. Uitvoering „Vltft en Volharding". Op Vrijdag 2 Februari a.s. geeft het Chr. Fanfarecorps „Vlijt en Volharding" tc Oost- en West-Soubug, directeur cte keer J. J. van Soelen, een uitvoering in Reho- both. Geslaagde ontsp Vrijdagavond werd Drie Koningen" een on geven voor de militaire alhier bestaande feestc De keus die de fee: daan door het duo Au overkomen was werkel hebben volop kunnen een woord van lof niei aan de militaire „Hot Echillende vroolijke lied bij hun kameraden ziel ten en uit volle borst De haven- en Door het hoofdbestuu ke Schippersvereenig. werd op een daartoe stj vies verstrekt over de den. te Hoofdplaat. Get een verlaging van de h| stelligen. Algemeen© verga De afdeeling Oostt hield Zaterdagmiddag i heer Zonnevijlle alhier, vergadering. De voorzit Cruijningen uit Zuidzai gadering en heette alk deelde mede, dat de se de Hullu Hzn., wegen: was deze vergadering wenschte den heer De herstel toe. De waarnemende sec H. de Milliano, las vei voor, welke onverand* keurd. De rekening en den penningmeester wé gekeurd. De inkomsten de uitgaven 235.85, al van 412.10. Het 2889.87. Voor 1940—1941 w begrooting met aan o: 3399.87. Ook deze we;| De penningmeester, d uit Groede, heeft bedad Hjj is meer dan 25 jan stuurslid geweest. Daar door de ziekte niet kon worden uitga stuursleden aftredend voorzitter voor om alle| bedankt beeft een andej gadering ging hiermede Schaatswedstrijden Het bestuur van de club" heeft Zaterdagn wedstrijd georganiseerd het Cu de Gat. Bij de n slagle prijs C. J. Visf j 3e pr. Jac. de Ridder, 5e pr. B. van Belzen teijn. Van de dames be van Eenennaam den 1st den 2en prijs. Deze wedstrijd we] spannend verloop had, te waardesren liefdadig] namelijk met volle mede liers 12 pakketten same] J uit verschillende levensl ehj pakket een bon gesl< vende op 3 dagen gratij mers aan den wedstrijd j| ze pakketten persoonlrjl armlastige gezinnen. Onder de vele aanw op de heeren H. G. Horr sen, resp. burgemeesteij Arnemuiden. Gevonden voorwerpen. Diverse sponzen aan een touw bij J» Ovaa, Ritthemsche straat 4 een paa* heeren handschoenen bij J. Schout, van Doornlaan e©n damestasch bij Willeboord- se, Spoorstraat. Een geslaagde „'aai p E>e plaatselijke afdeeli'1 landschen bond van Chl transportarbeiders afdeej" Vrijdag, een geslaagd, "oor het eorst sedert la de echbgenooten der l] j bi zjjn openingsrede s\ ter de heer M. Schroev< °P hun kinderen die op 1 I verrichten, goed toe te I riet aansluiten bij c©n f satie. Voorts werden a trouw de vergaderingen I 200 mogelijk te helpen I vooren. tJit het jaarverslag «en heer J. Schroevers, I riig 67 leden telt en no« j )v'jl het jaarverslag van i jer, den heer M. Sierevel 1-013.93 meer uitbetaaj aan contributie ontvangt I wH8t hoof( bestuurslid I ^1, alsmede de heer E woord, terwijl de avond L v/erd door zang van d< I Jereeniging „Excelsior",) I' «er Meisjes vereeniging -J 2°rgtien, Mede was aanwezig n J ^scherijvereeniging de: I p2eer voldaan kon I geslaagcie vergadering Goes LeelÜk I WÖ vernamen, I Da«neaux, die I ki 01 Daa'' Njjmese, I met ziJn 'iets I breken. Nadat I vervoert,

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 2