Uit Zeeuwsch-Vlaanderen MATIEK Vlisslrigsche Courant I UTHTV AART LAATSTE BERICHTEN :n vleug van beet ia der wordt deze genie- ware thuis gebracht, hoewel soms op zich- een van nature dras- »k tcchtige deuren en ten spelen en oorzaak ïn aan Rheumatische igenl'ike oorzaak, die de eerste kiemen ge er bloed: schadelijke etten en ophoopen in s en gewrichten. d zóó ver gevorderd k vaststond, was het :n naar middelen, die arzaak aantastten. En ondere samen-telling Dit unieke mid- •en in alle hoeken van •1 succes wordt toege- ïg van Rheumatische eldadige werking uit borende werking, die m waaruit Kruschen I, uitoefenen op lever, n. Zoodra deze or- veerende invloed van krachten kernen en t ils vroeger, krijgen geen kans meer. verwijderd, uit het afgevoerd langs na- cherpe zuren die zich worden weer in de •men en verlaten op lichaam. Met het e oorzaak, verlost van Uw ptfnen, die van Uw kuur spoedig n behooren. Wacht Koop vandaag nog begin morgen bjj de beroemde dage- 3 véél als er op een U zoo goed doen! rkrijgb. bij apoth. en .75 en 1.60 (extra Griffiths Hughes Ltd., ad). Opgericht 1756. (Adv.) Iet dekgeld werd vast- e heer J. A. de Visser >t bokhouder benoemd. itverkocht. urd is tijdens het ze- let Kreeftenpark, is it tengevolge van de wegen als in ons land) leer voorradig is. (D.Z.) 5r vraagt emeritaat. de ongesteldheid heeft Geref. predikant te assis Bolsward eervol ;d. d 2 Juni 1882 te Mid- tudeerde aan de Vrije hy in 1910 candidaat 11 beroepen weid dat genomen, waar hy 20 e deed. Tydens zijD s. De Kruijter het mi- van een Chr. Mil. Te en van de kustwacht epen weiden afgesla- at naar Alblasscidani lier bleef hij tot 1922 vertrok. In 1927 nam beroep aan naar zrjn ntc. n erkmansbond. hap van den heer J. atselijke afdeeling van 'ationalen Werkmans- t vereenigingsgebouw ïgswoord herdacht de lke ter vervulling van grenzen waken, lander behandelde een betreffende leven en e heer Strating hield le. sschersbusjes". zoogenaamde „VIs- 2 Gereformeerde vis- opgebracht, welk be de Geref. Kerk. ichtzending. atrimonium sprak gis- C. Kousemaker, secre- 1. van de Ned. Midder- ijftig jaar strijd tegen allerlei mededeelingen M.Z. en wekte op aan lev. Propagandaclubs. jofdbestuur van het propagandaclubs is Kodde te Goes. Smokkelarij in Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar eerst thans bekend is geworden, beeft zich de vorige week in den omtrek van Calloo (België) een smokkelaarsdra ma afgespeeld, waarbij ook een zekere S., woonachtig in Axel, betrokken is geweest bij is daarbij na een woeste achtervolging gearresteerd. S. bad in België al meer smokkelaars- avonturen beleefd, waarbij hy groote roekeloosheid aan den dag legde. Zoo ook vorige week, toen hij zich met een auto met smokkelwaar over de grens bevend, gen sommatie van de douaniers om te stoppen hielp niet en in woeste vaart trachtte S. per auto te ontkomen. Een achtervolging werd ingezet meldt de Tel. waarbij ook op den vluchtenden auto werd geschoten. Een man, die zich op den weg bevond, werd aangereden en moest met zware verwondingen naar een ziekenhuis worden vervoerd. Toen de vluchtende smokkelaar ten slot te begon in be zien, dat ontkomen onmoge lijk was, stopte hij plotseling op een zijweg, sprong uit den auto en stak dezen in brand. Hierna trachtte hij nog te vluchten, doch deze poging mislukte hij werd gegrepen en is thans in de gevangenis opgesloten. Breskens De gemeenteraad vergadert. Gemeente-opzichter tot controleur der steunverleening benoemd. Voorstel van B. XV. tot bouw van ambtswoning voor burgemees ter verworpen. De raad dezer gemeente kwam gister-; av:nd in openbare vergadering bijeen, on der voorzitterschap van burgemeester mr. j. P. Drost. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter opent de vergadering, heet allen welkom, en wenscht den raadsleden en hun gezinnen een gelukkig 1940. De notulen van het behandelde in de vorige zitting worden goedgekeurd. De in gekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen. Controleur steunverleening. Neg" is ingekomen een verzoek van den beer J. A. Joosse om eervol ontslag als controleur der steunverleening in verband met zijn benoeming elders. De voorzitter juicht het toe, dat de heer Joosse promotie gemaakt heeft. Hij ziet hem echter noode vertrekken, daar hy in hem een goed ambtenaar moet misren. Burgemeester en Wethouders stellen nu voor den gemeente-opzichter, den heer Orné, met de ccntröle op de steunverleening te belasten, daar deze ter zake kundig is. Voor een dergelijke functie moet iemand worden benoemd, die kennis heeft van deze zaken. De heer Notebaart vraagt of de gemeente-opzichter voor deze functie over vo'doen den tijd beschikt. De voorzitter antwoordt, dat hij lederen morgen gedurende twee uur zitting moet h:uden. Hierover is reeds met den heer Orné gesproken, die verklaard heeft hier tegen geen bezwaren te hebben. De heer Tazelaai is van meening, dat het in verband met de andere werkzaam heden van den gemeente-opzichter zeer bezwaarlijk zal zijn op bepaalde uren zit ting te houden. De voorzitter zegt dat een en ander te voren goed is overwogen en dat de door sprekers naar voren gebrachte bewaren in deze niet gelden. Hierna wordt de heer Orné, gemeente- opzichter, met algemeen© stemmen be noemd tot controleur der steunverleening. Verder wordt met algemeene stemmen bes^ten dat de secretarie voortaan van 12.30 tot 13.30 gesloten zal zyn. In verband met bijzondere uitgaven wordt bes'oten de begrooting voor het dienstjaar 1940 te wijzigen. Maatregel tegen verstoorïng"*der openbare orde. Aan de orde komt dan een voorstel van Burg. en Weth. om aan de algemeene po litieverordening een nieuw artikel toe te voegen, houdende een verbod om door mid del van radiotoestellen of ander instrumen ten, muziek of de menschelijke stem hoor baar te makel op zoodanige wyze dat zulks op den openbaren weg hoorbaar of voor anderen hinderlijk is. Da heer Tazelaar is van meening, dat dit nog al ver gaat. Iemand wil bijv. op zijn muziekinstrument oefenen, doch zou dit niet meer kunnen omdat dit op den openbaren weg hoorbaar is. De voorzitter zegt, dat de bepalingen na tuurlijk niet letterlijk toe te passen zijn, het is alleen de bedoeling dat de openbare orde niet verstoord wordt. De heer Tazelaar sbslt voor het woord i,muziek" te schrappen. Wethouder Bins zou liever de woorden „openbare weg" er uit halen. Conform het voorstel van wethouder Bins wordt dan besloten. Even als het vorige belastingjaar wordt besloten voor het belastingjaar 1940/41 wederom 55 opcenten op de fondsbelasting te heffen. De heer J. Mookhoek komt over Januari tot Augustus 1939 ten onrechte voor op bet schoolgeldkohier. Hem wordt algeheel© ontheffing verleend. Een suppletoir kohier hondenbelasting 1939 ten bedrage van 23.25 wordt vast gesteld. Een voorstel van Burg. en Weth. om in Verband met de hygiëne voor de bewoners gedeeltelijke straatverbetering aan den Rijksweg een strook grond te koopen van Wed. P. de Hullu voor de som van 0.50 wordt met algemeene stemmen aangeno men. Geen ambtswoning voor oen burgemeester. Als laatste punt der agenda komt aai, de orde een voorstel van Burg. en Weth om voor den burgemeester een ambtswo ning te doen bouwen. Wethouder Cam bier kan het voorstel niet steunen daar een uitgaaf van ongeveer f 9000 in dezen tijd niet verantwoord is. In «it verband wijst hij er nog op, dat ver schillende verzoeken om subsidie en het verzoek om steunverleening aan de vis- schers moest worden afgewezen daar de toestand der gemeentefinanciën deze uit gaven niet wettigen. De heer Verschelling is het geheel met den heer Cambier eens. De heer Notebaart heeft uit het voorstel van Burg. en Weth. gelezen, dat de jaar- lrjksche lasten voor de gemeente op 360 zullen komen. Spreker is het hier echter niet mee eens. In de berekening is immers geen rekening gehouden met grondlasten, verzekeringen, znz. Als deze er by gere kend zijn, komen de jaarlyksche lasten voor de gemeente op minstens 500 per jaar. Hy kan zijn stem dan ook niet aan dit voorstel geven. Tegen het bouwen van een ambtswoning staat hy echter niet af wijzend. De heer Vasseur steunt het voorstel van Burg. en Weth. De heer Tazelaar merkt op, dat voor gesteld wordt het salaris van den burge meester met 360 te verminderen voor huishuur. Hij is echter van meening, dat de raad hiertoe niet bevoegd is, doch dat dit een taak is van Ged. Staten, die dan ook den huurprijs wel vast zullen stellen. De voorzitter zegt dat het geheele voor stel afhankelijk is van de goedkeuring van Ged. Staten. Wethouder Bins zegt dat een poging om den burgemeester een behoorlyke woning te geven geen gemeentebelang is, doch Burg. en Weth. hebben dit voorgesteld ten eerste omdat de burgemeester altijd buiten de gemeente heeft gewoond terwijl het toch aanbeveling verdient dat hij in Bres kens woontten tweede is het in verband met hst prestige van den 'burgemeester noodzakelijk dat hij een behoorlijke woning heeft. De voorzitter is van meening dat het bouwen van een ambtswoning bovendien een mooie geldbelegging voor de gemeente is. De verschillende bezwaren zijn zyns in ziens niet zoo erg. Hij wil echter het voor stel van Burg. en Weth. intrekken. De wethouders Cambier en Bins wen- schen echter in dezen een uitspraak van den raad. Het voorstel van Burg. en Weth. wordt dan verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de heeren Bins, Vasssur en Roth. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter hierna de vergadering. Myn aangespoeld. Gistermorgen is er tusschen Breskens en den vuurtoren naby dijkpaal 48 weder om een Nederlandsche mijn aangespoeld. In den loop van den morgen werd deze door marinedeskundigen gedemonteerd. Cadzand Geslaagd (jsfeest voor de schoolkinderen. Het bestuur der ijsclub „Ons genoegen" alhier nam het lofwaardig besluit Donder dagmiddag jl. aan de schoolkinderen op de „Knokkert" een ijsfeest te geven, waarby het onderwijzend personeel zeer gewaar deerde assistentie verleende. Voor dit feestje bestond uiteraard by de jeugd groote belangstelling. Het was een genoegen de jengens en meisjes, waaonder er waren die in het schaatsenryen al groote vaardigheid aan den dag legden, over het ijs te zien zweven. De prijzen werden behaald door Hard rijden kleine jongens le pr. Piet de Lijs 2e pr. Izaak van der Hoof 3 e pr. Jan Ver- luijn. Hardryden kleine meisjes le. pr Suus van Cruijningen 2e pr. Jaantje van Dyke 3e pr. Saartje Dubois. Haruryden groote jongens le pr. Piet van Akker 2e pr. Ko Focke 3e pr. Marien Lekens 4e pr. Leendert Fremouw 5e pr. Piet de Lij- zer. Hardryden groote meisjes le pr. Jan- nie Verduyn 2e pr. Coba la Gasse 3e pr. Hanna de Bruijne 4e pr. Jannie Leennouts. Schoonrijden jongens le pr. Reinier de Lijzer 2e pr. Piet van Akker. Schoonrijden meisjes le pr. Janni Leenhouts 2e pr Hanna de Bruijne 3e pr. Jopie van Dijke 4e pr. Janni Verduijn 5e pr. Coba la Gas se. Schoonrijden paren le pr. D. Goossen en Jopie van Dijke 2e pr. P. de Lijzer en Janni Verduyn 3e pr. M. de Lyzer en Joh. de le Lys 4e pr. M. Leekens en Coba la Gasse. Hardryden paren le pr. M. Lee kens en Janni Verduyn 2e pr. J. de Lijzer en Coba la Gasse 3e pr. F. Minderhoud en Hanna de Bruyne 4e pr. Ko Focke en Wantje de le Lys 5e pr. Fr. Hamelink en Janni Leenhouts. De kinderen, die geen schaatsen hadden, werden met een ander spel bezig gehou den. Als extra prijs werd door het hoofd der school een paar mooie schaatsen ter be schikking gesteld. De gelukkige winnaar hiervan was Ko van Houte. Alle kinderen ontvingen een versnape ring. Het feest is bijzonder goed geslaagd en was een genoegen zoowel voor de kinderen als voor de organisatoren. Oostburg EEN AFSCHEID BIJ HET KANTONGERECHT. Burgemeester Erasmus treedt af als kantonrechter-plaatsvervanger. In een buitengewone terechtzitting van het kantongerecht te Oostburg heeft de neer P. Erasmus, ourgemeester van Oost burg, gisteren afscheid genomen als kan tonrechter-plaatsvervanger. Verschillende autoriteiten, w.o. de kan- tonrechters-plaatsvervanger en de notaris sen waren vertegenwoordigd. Van de Kon. Marechaussee waren de brigadecomman danten en van de Rijksveldwacht was de bri gadier-majoor aanwezig. De kantonrechter, mr. A. J. W. N. Stok vis deelde mede dat de heer Erasmus we gens het bereiken van de wettelyke leef- tydsgrens zijn functie bij dit kantongerecht heeft neergelegd. Spr. memoreerde in zijn toespraak dat de scheidende functionaris zijn post als kantonrechter-plaatsvervanger gedurende 18 jaren bekleed heeft en dat hij daarin speciaal in den eersten tyd, als kan tonrechter in strafzaken en zeer vaak als waarnemend ambtenaar van het O M. is op getreden. Ook in latere jaren, hoezeer het ambt van burgemeester, tengevolge van de crisis en de daardoor steeds in omvang toe nemende taak der gemeentebesturen en van burgemeesters en wethouders den gehêelen mensch in beslag neemt, heeft de heer Erasmus zich steeds bereid getoond, bij ontstentenis van den kantonrechter diens taak te vervullen. Spr. dankte den schei dende voor zijn voortdurend betoonde acti viteit en wenschte hem nog vele jaren, waarin hij met genoegen op zijn ambtspe riode bij de rechterlijke macht, zal kunnen terugzien. De griffier, mr. H. A. Laman de Vries, betuigde namens enkele notarissen en an dere autoriteiten, die wegens ziekte of om andere redenen verhinderd waren, hun spijt dat zij de plechtigheid niet konden bijwonen en vertolkte hun belangstelling bij het af treden van den functionaris. Sor. wees op de prett'ge samenwerking die hij als grif fier in de afgeloopen jaren met den heer Erasmus mocht hebben, en op het feit dat de heer Erasmus in deze periode vele be langrijke zaken heeft behandeld. Spr. heefl daardoor persoonlijk ondervonden d.at, ge lijk mr. Stokvis reeds had betoogd, de rech terlijke functie voor den heer Erasmus geen sinecure is geweest. Tenslotte dankte sor. den heer Erasmus voor de vele persoonlüke bewijzen van gastvrijheid en vriendschap die hij te zynen %uize heeft mogen onder vinden. De heer Erasmus dankte tenslotte, zicht baar aangedaan, de snrekers voor hun vrien delijke woorden en de aanwezige autoritei ten, speciaal die der politie, voor de mede werking die hij altyd van hen heeft mogen ondervinden. Sluis Waaghalzerij. Hoe roekeloos schooli-ngens vaak kun nen zijn bbjkt wel uit hef feit dat F.G. het waagde op het ijs van één nacht van een dichtgevroren bijt in het kanaal te loopen en te springen. Het gevolg was dat hij er doorheen zakte, dcch door zijn armen tij dig uit tie spreiden kon hij zijn hoofd boven water houden en zoo gered worden. 25-jarig jubileum stichting „Rozenoord". Deze week had de herdenking van het 25-jarig jubileum van het Protestantsch tehuis voor ouden van dagen „Rozenoord" plaats. Door de tijdsomstandigheden heeft men dit jubileum in alle stilte herdacht. Hat bestuur heeft de verpleegden een aangenamen dag bereid door tractatie, mu ziek, zang en voordrachten. Aan mej. S. Kareis, die 15 Januari haar 25-jarig jubi leum als verpleegde herdacht, werd een kleine verrassing aangeboden. Het initiatief voor de oprichting werd genomen door de diaconie te Sluis. Twee Maart 1911 had de eerste byeenkomst van Hervormde diaconieën uit het land van Cadzand plaats. Er werd toen een comité van voorbereiding gekozen. Het resultaat was dat op 15 Januari 1915 het „Tehuis Rozenoord" met medewerking van alle Hervormde diaconieën in Weste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen in gebruik kon worden genomen. Begonnen werd met 20 verpleegden onder leiding van het echtpaar Vos. Uitbreiding van het aantal verpleeg den deed in 1927 een nieuwen vleugel aan het oude gebouw verrijzen. In den loop der jaren zijn veel verbete ringen aangebracht, waarvan centrale ver warming één der voornaamste is. Het is .e hopen dat men het volgende jubileum onder betere tijdsomstandigheden zal mogen herdenken. RECHTSZAKEN Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Zitting van heden. M. C., 36 jaar, directeur N.V. Zeeuwsche Landbouwhuis te Sluis, was in hooger be roep gekomen van een vonnis van den kan tonrechter te Oostburg, waarbij hij, wegen, het op 31 Augustus 1939 te Sluis voorhan den hebben van 10.764 KG. groene erwtei in stryd met de bepalingen van de Land- bouwcrisiswet, werd veroordeeld tot 100 boete of 50 dh. met verbeurdverklaring van de erwten. Eisch 50 b. s. 50 dh. met last tot te ruggave van de erwten. N. d. P., 56 jaar, te Ritthem, was in hoo ger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarby hy, wegens het als b tuurder van een mo torrijder daarmede over een weg rijden op zoodanige wyze, dat de vrjjueid en de vei ligheid van het verkeer worden belemmerd en in gevaar gebracht, werd veroordeeld tot 15 b. s. 10 dh. Eisch Bevestiging van het vonnis waar van beroep. C. M., 32 jaar, bode-vrachtrijder te N. en St. Toosland, was in hooger beroep geko men van een vonnis van den kantonrechtei te Middelburg, waarby hij, wegens het voorhanden hebben van een inhoudsmaat niet voorzien van het by - IJkwet voorge schreven stempelmerk, werd veroordeeld tot 0.50 of 1 dh. met verbeurdverklaring van de maat. EischVernietiging van het vonnis waarvan beroep met behoud van de straf. R. E. A. V., 43 jaar, tapytfabrikant te Hulst, was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Ter- neuzen, waarby hy wegens het in de ge meente St. Jansteen een bouwwerk gebrui ken dat verkeert in een toestand die in strijd is met de bouwvereeniging dier ge meente, werd veroordeeld tot b boete of 1 dh. Eisch Bevestiging van het vonnis waar van beroep. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van heden. Ontucht als onderwyzer met zyn leerlin gen J. L. E., 31 jaar, hoofd eener school te St. Jansteen 2 maanden gevangenis straf. Oplichting R. J. K., 31 jaar, vertegen woordiger te Koudekerk©. Vrygesproken. Huwelijkszwendelaar tot zware straf veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde vandaag een huwelijkszwendelaar tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar. Het O.M. had drie jaar gevangenisstraf gerequireerd. De verdachte, die gehuwd was, had een jonge vrouw wys gemaakt, dat hij met haar wilde trouwen. Het meisje moest in een ziekenhuis worden opgenomen en in dien tijd vertrouwde zy den man het beheer over haar geld toe. Voordien had zy hem reeds herhaaldelijk geld geleend. Tydens haar ziekte haalde hg uit haar safe eenige obligaties, ter waarde van 2000die hij te gelde maakte. Van de opbrengst zag het meisje nooit een cent terug en tenslotte deed zy aangifte by de politie. MARINE EN LEGER De staat dag en nacht tn „Telex"- verbinding met de grootste binnen- tn buitenlandsche pers- bureaux Haar nieuws is tot de laatste minuut ..BIJ' V^. K.L.M.-gezag voerders als res.-officieren. De veteraan-vliegers der K.L.M., die, Eooals bekend, in hoofdzaak uit het mili De Prins by de Vrywillige Landstormkorp sen luchtwachtdienst en luchtafweerdienst. Z.K.H. Prins Bernhard heeft heden na mens H M. de Koningin, vergezeld door zijn waarnemenden adjudant luitenant- kolonel H. J. Phaff, een bezoek gebracht aan onaerdeelen van de vrijwillige land- st.rmkorpsen luchtwachtdienst en lucht afweerdienst te 's-Gravenhage en omge ving. Schoten op officieren gelost. Op 5 Januari jl. heeft 'de krygsraad te 's Hertogenbosch de strafzaak behandeld tegen een 30-jarigen sergeant, die op den avond van 9 September onder de gemeente Gendringen vyf scherpe patronen heeft gelost op twee reserve eerste luitenants. De auditeur-militair, mr. E. W. R. M van der Kim, had tegen den sergeant die zich z.i. schuldig had gemaakt aan poging tot feitelijke insubordinatie, een gevange nisstraf geëischt van acht jaar met ontslag uit den dienst. De krijgsraad heeft -vanochtend in deze zaak beslist, dat, alvorens uitspraak te doen, een psychiatrisch rapport over den beklaagde moet worden uitgebracht. Propaganda voor onze Marine door middel van de film. Zooals onlangs met een enkel woord reeds werd medegedeeld, zal binnenkort de groote Indische vlootfilm, die den titej draagt ,,'t Zal waerachtig wel gaen" en die met medewerking van de Koninklijke Ma rine in Ned.-Indië werd vervaardigd, hier te lande worden vertoond in vrywel alle theaters. De eerste vertooning, die het karakter van een gaia-voorstelling zal dragen, zal op Vrijdagavond 2 Februari in Den Haag ge schieden in 't City-theater. Daarna volgen premières te Amsterdam en Rotterdam. De film, die met het bijprogramma een geheelen avond vult, en waarvoor in Indië zeer veel belangstelling (ook van de zyde der autoriteiten) is gebleken, is voor de vertooning in Nederland eenigermate om gewerkt door luitenant ter zee Koudys. Zy begint met een feest, waaiop de vlootvoogd vice-admiraal Ferwerda de voornaamste gast is en waar deze in ant woordt cp de opmerking, dat er zoo mooi gedanst wordt, dat onze marinemannen ook nog wel wat anders kunnen dan mooi dansen. Men krygt dan vervolgens eeD natuurgetrouw beelo van alle marineonder- deelen en van het verloop der mobilisatie in den Archipel en men ziet tenslotte hoe onze marine zich in vrye uren weet te amuseeren. Een deel van de opbrengst der vertco- ningen in Nederland zal ten bate van onze gemobiliiseerd'm komen. taire vliegerskorps te Soesterberg zyn voortgekomen, waarvan de meesten den rang van sergeant-onderoffcier-vlieger hadden bereikt, worden thans in de gele genheid gesteld, examen te doen voor den rang van reserve-eerste-luit .-vlieger. Men is hiertoe overgegaan, omdat door de mobilisatie een eenigszins zonderlinge situatie is geschapen, waardoor de bekend- ste oudste vliegers der K.L.M., die als ge zagvoerder bij de K.L.M, boven de jonge ren stonden, in militairen dienst zich onder dezen geplaatst zagen, omdat de jongere K.L.M.-piloten byna allen den reserve-of ficiersrang bekleeden. Door dezen nieuwen maatregel hoopt men hieraan tegemoet te komen. Kon. Ned. Vereenlglng voor Luchtvaart. Naar wordt medegedeeld zal het algemeen secretariaat van de Koninklyke Nederland sche veieeniging voor luchtvaart worden gereorganiseerd, in dier voege dat het wordt uitgebreid met de afdeelingen jeugdlucht- vaart, zweefvliegen, motorvliegen, ballon- sport en modelvliegtuigbouw. De afdeeling jeugdluentvaart komt in de plaats van de centrale jeugdcommissie. De afdeeling zweefvliegen neemt alle werkzaamheden over van den Bond van Nederlandsche Zweefvliegclubs, die met ingang van 1 Ja nuari 1940 opgehouden heeft te bestaan. De afdeeling motorvliegen treedt in de plaats van den bond van Nederlandsche Aeroclubs die eveneens met ingang van 1 Januari jl. is opgeheven. Hetzelfde is geschied met de Nederlandsche Ballonsportvereeniging en de Nederlandsche Vereeniging van modelvlieg tuigbouwers, welker werkzaamheden resp. door de afdeeling ballonsport en model vliegtuigbouw worden overgenomen. ll?ie ziy\-&ioe<r VOVt a^JrÉA- torryvi ZsücJt Hel Hedetlandïohe Koode Kruis Bloedtransfusie dienst Meldt U aan als bloedgever bij de Plaatselijke werfcommissie of bij het Secretariaat van de Centrale Commissie Prinsessegracht 27 te 's-Gravenhage. Steunt met een bijdrage op giro 29156$ van den Penningmeester te Overschie. DE „PARKHAVEN" NABIJ HANSWEERT AAN DEN GROND. Het van Antwerpen komende Nederland sche stoomschip „Parkhaven" van de Ge broeders Van Uden te Rotterdam, is nabij Hansweert aan den grond geloopen. Sleepbooten zijn ter assistentie uitgeva ren. Voor de bemanning van de „Parkha ven" bestaat geen gevaar. Het schip heeft een afmeting van 4803 bruto register ton. UIT DE STAATSCOURANT. By K. B. van 15 Januari is vergunning verleend tot het aannemen van de versier selen van commandeur met ster der orde van St Gregorius den Groote van den Hei ligen Stoel, aan prof. dr. Willem Mengel berg, dirigent van het Concertgebouworkest te Amsterdam. GROENTEBOER BESTAL ZIJN COLLEGA. Op 29 December jl. deed de groenteboer Van 't Z. te Leiden bij de politie aangifte van vermissing van een portefeuille met vijfhonderd gulden. Aangezien Van 't Z. dien avond bezoek had gehad van zyn 33- jarigen collega G. van Z. en het bedrag tydens dit bezoek in een jasje over een keukenstoel had laten zitten, arresteerde de politie den bezoeker en verrichtte een huiszoeking, wat evenwel geen resultaat had Daar de mogelijkheid niet was uitgeslo ten, dat Van 't Z. de portefeuille op straat had verloren werd Van Z. weer vrijgelaten. De recherche bleef echter zijn gangen na gaan, en toen bleek, dat Van Z. verschil lende groote betalingen deed, werd hg op nieuw gearresteerd. Ditmaal bekende hy, de portefeuille te hebben gestolen. Een be drag van tweehonderd negentien gulden is teruggevonden. Na verhoor is Z. op vrije voeten gesteld. MARKTBERICHTEN VISCHMIJN VLISSINGEN. Kleine aanvoer van consignatiezendingen. Schar 2.102.50, gul 22.40 per 10 K.G. FRUITVEILING MIDDELBURG. Zoete Bellefleur 34 ct., zure Bellefleur 512 ct., Goudreinetten 6—18 ct., Sterap pel 5 ct., Zoete Ermgaarde 10 ct., Zoete Ribbing 11 ct., Grauwzuui 6 ct., Bismark i3 ct., Bramiey Seedling 13 ct., Gronin ger Kroon 46 ct., Campagnezoet 48 ct., jlllisons Oranje 47 ct., Huismanszoet 2 ct., Roode Bakker 35 ct., Reine d'Or 5 ct., Peren Gieser Wildeman 7—12 ct., St. Re- mgn 59 ct., Kleipeer 38 ct., Pondspeer 58 ct., Rietpeer 67 ct., Brederode 7 ct., Winter Louwties 5 8 ct., alles per kg. WlSÜfc KOERSEN Noteering van 19 Januari, des midd. 3 uur. (Officieel). Londen 7.45%, Beriy® 75.45, Parys 4.22%t Brussed 31.62^, Zwitserland 42.17, New York 1.88.

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 3