N O uw EL I IETHEER, !OBE, PERSONEN, bn Heer DOLF, rtuoos en re- »eheel nieuwe ieuwste type. DT KNAL MfcN iaua/JJN ITTB" Telefoon 644. i voor liRAFWERK. inzage. TOFFEN Brandstoffen |ad en industrie. 1UIZEN, relet. 619. Telef. 267 3 per maand 4 per maand 5 per maand 6 per maand P.Z.E.M. L Bonbons, herwerken van R. KÖNIG, huisstraat 80. Dranken, [iretten. IWEKKINü •ps- en Kachel Metaal be Zink en ■werken, ter fitter. J(i(iE, lelef. 472 Giro 15007» |JS. de Deste bul- dio centrale- orgingsn mei week Aan [reen te komen ilJEN '5 voor idist'lleerd Telef. 18 )ÊRWIJS !>TO- en gLESSEN. derricht met gevorderden. HONDT, traat 41, TWF.FDF. R» A O Vlissingsche Courant dagblad voor Zeelana. waarin opgenomen cte Breskensche Courant Zalerdaq 13 Januari 1940 - Ko. 11 Gemeentebestuur Vlissaigen IJSSELMEER. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aa_i zeevarenden bekend, dat van 15 t/m 19, van 22 t/m 26 en van 29 t/m 31 Ja nuari 1940 schietoefeningen met geschut zullen worden gehouden te Naarden vanaf opstellingen ten Noorden van het fort Ronduit. Aanvang der oefeningen ten 8 uur. De onveilige sector strekt zich uit tus- schen 600 m. Z.O. van het fort Ronduit in de richting O.N.O. en 300 m. N.W. van het fort Ronduit in de richting W.N.W., tot op een afstand van 7 km. uit de kust en een hoogte van 200 m. Van het fort Ronduit, in de nabijheid waarvan wordt geschoten, zal van één uur voor den aanvang tot het einde der schietoefeningen een roode vlag zijn ge- heschen. Vlissingen, 13 Januari 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. RINNFNiAMf) NEDERLAND PARAAT RADIOREDE VAN PROF. JHR. MR. B. C. DE SAVORNIN LO*lMAN. Prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman, lid van de Eerste Kamer en. van den raad van defensie, heeft Vrijdagavond voor de microfoon van de N.C.R-V. een rede gehou den over het onderwerp „Nederland paraat". Hij zei daarin o.m. In een tijd van verschrikking en verwar ring als wij beleven, worden de volken, ook die niet in den oorlog zijnbetrokken, in den smeltkroes beproefd. Ook van ons volk zal moeten blijken, of het werkelijk waard is al9 onafhankelijke natie te bestaan. Zijn wij op de hoogte van onze taak? Beseffen wij diep, wat van ons wordt geëisclit? Is Nederland, in den volsten zin des woords, paraat Na de goedgeslaagde mobilisatie is in kort tijdsbestek, wat de verdediging van Nederland betreft, naar het oordeel van bevoegde Nederlandsche en buitenlandsche autoriteiten, zooveel gewrocht, èn wat de inrichting van verdedigingslinies, èn wat de geoefendheid van den troep betreft, dat een belager onzer onafhankelijkheid erop moet rekenen,, op feilen en. hardnekkigen tegenstand te zullen stuiten. Van overrom peling op korten termijn, van welke zijde ook, zal geen sprake meer kunnen zijn. Het leger zal zeker niet versagen. Maar Nederlanü's zonen, die zonder eenige aar zeling kalm en zonder bravour hun leven veil zullen hebben voor het vaderland, hebben er recht op, dat ook de burger voor 100 zy'n plicht zal doen. Dat zal alleen kunnen, als ook de burgerij zich op die mogelijkheid van tevoren rustig en kalm, geestelijk heeft geprepareerd. De traditioneele onsijdigheidspolitiek heeft de instemming van geheel de Neder landsche natie. Ons volk zal zijn paraat heid ook hierin moeten toonen, dat het de regeering steunt in haar streven, de neu traliteit te handhaven en in haar verzet tegen aandrang, van weikd zijde ook ge oefend, om het met die neutraliteit niet te nauw te nemen En dan tenslotte, een paraat volk moet tot offers bereid zijn. Reeds thans gaven landsverdedigers en, niet te vergeten, wak kere zeelieden, hun leven voor het vader land. Reeds thans brengen tienduizenden opgewekt het dikwijls zware persoonlijke en gezinsoffer, soms ook economisch offer, van den. dienstplicht, bereid als het moet, ook het hoogste offer, dat van het leven, te brengen. Want met reden wordt, hoewel waarschijnlijk meer dan dengenen zelf, die hun nationalen plicht als een vanzelfspre kendheid vervullen, lief is, de goede geest in leger en vloot geroemd. Zou het dan niet diep beschamend zijn, als niet met opge wektheid in de eerste plaats door hen, die niet aan het front staan, materieele offers zouden worden gebracht, als die straks door de overheid worden gevraagd? Offers in geld, offers in economische lasten, offers in gebruiksbeperkingen, offers in het afzien van op zichzelf redelijke hervormingen en lotsverbeteringen? Ook daarop zal de natie, wil zij werkelijk paraat zijn, zich hebben voor te bereiden. Nederland paraat. Dat zal alleen het ge val zijn, als ieder den roep van het vader land als een tot hem persoonlijk gericht appèl beschouwt. Spreker eindigde zijn toespraak met »Wat het licht van de zon in de natuur vermag, is slechts zwak naast de kracht, welke wij ontvangen, indien wij ons leven openstellen voor God en die kracht willen gebruiken. Onze tijd heeft zeer veel behoef te aan kracht uit die bT,on, waar iedereen hit kan putten, aan stoere werkers, aan koele, nuchtere hoofden, aan warme har ten". Radiocentrales en buitenlandsch nieuws. £>e Minister.van Binnenlandsche Zaken heeft, zooals gisteren reeds in het kort ge hield, aan de explotanten van radiocentra- ïea een rondschrijven gezonden betreffende het doorgeven van de programma's van huitenlandsche radiozendstations aan de aangesloten luisteraars- De Minister deelt in dit rondschrijven mede, dat het in verband met de tegen woordige tijdsomstandigheden voor de ex ploitanten van radiocentrales verboden is het gesproken woord van. radiostations van belligerente staten in hun programma's op te nemen. Eén uitzondering wordt gemaakt voor redevoeringen van erkende staats hoofden en minister-presidenten. Opgemerkt dient te worden, dat in de aan exploitanten van radiocentrales ver leende machtiging reeds de bepaling is op genomen, dat zij aan de bij hun aangesloten luisteraars geen redevoeringen van poli- tiek-propagandistische strekking mogen doorgeven. Onder het thans uitgevaardig de verbod vallen uiteraard niet alleen cau serieën en redevoeringen, maar ook nieuws berichten. Den exploitanten van radiocentrales is tot nader opzegging vergunning verleend de programma's door te geven van Ameri- kaansche korte-golf stations, voor zoover deze althans binnen de door de radiocen trales vastgestelde uitzenduren (824 uur) vallen. Tevens heeft de Minister van Bin nenlandsche Zaken bepaalt, dat de mi crofoons, die in de meeste radiocentra les staan opgesteld en met behulp waarvan de aangesloten luisteraars kunnen worden toegesproken, uit de gebouwen, waarin de betreffende cen trales zijn gevestigd, moeten worden verwijderd. liet betreft hier uit den. aard der zaak een veiligheidsmaatre gel, waardoor voorkomen wordt, dat ongecontroleerde berichten of toespra ken worden gehouden. De installatie mag echter wel gebruikt worden, indien de microfoon is opgesteld bij de burgemeesters of bij het hoofd van den plaatselijken luchtbeschermingsdienst. De mogelijkheid officieele, van plaatselijk belang zijnde berichten via de radiocentra les door te geven, blijft dus bestaan. WEER EEN NIEUW PLAN VOOR HET AMSTERDAMSCHE RAADHUIS. In een persconferentie heeft het inge nieursbureau van der Schaar te Amcter- dam een uitvoerige uiteenzetting gegeven omtrent de becordeeling van de keuze van de plaats, waarop het nieuwe raadhuis za' worden gebouwd, alsmede de gevolgen van de eventueele verschijning van het raadhuis voor het desbetreffende stads beeld. Bij de beoordeeling ten aanzien van een geschikt bouwterrein werd uitgegaan van de gedachte tot inschakeling van het complex van het paleis voor volksvlijt. Het ingenieursbureau van der Schaar heeft een nieuw plan uitgewerkt ten aan zien van een geschikt bouwterrein v:or het nieuwe raadhuis. Daarbij wordt van de hoofdgedachte uitgegaan, d-J: het front van het stadhuis, uit een stedebouwkundig oogpunt bezien, aan den Amstel behoort te liggen. Door den hoofdgevel van het gebouw in de richting Noord-Zuid te plaat sen wordt voldaan aan het streven z:owel des morgens als des middags het zonlicht aan voor- en achterkant van het gebouw te ontvangen. Het plan geeft een terrein-complex aan, dat gevormd kan worden door samenvoe ging van een bouwblok om sleten door Sarphatistraat-Amstel-Singelgraeht en bet Oosteinde, met een bouwblok begrensd door Amstel-Govert Flinkstraat-Hemony- laan en de Stadhouderskade, alsmede met de zich tusachen deze bouwblokken be vindende oppervlakte publiek terrein t.w. een gedeelte Stadhouderskade, een gedeelte Sarphatikade en een alsdan te verkluizen ideelte van de Singeïgracht. Gezien van de econcmische zijde zou dit project vermoedelijk verreweg het goed koopste kunnen zijn. Niet alleen omdat dan de Utrechtsche straat niet behoeft te worden verbreed, maar ook, omdat dan de gemeente de volle oppervlakte van het Paleis voor Volksvlijt complex aTs waarde vol bcuwterrein in tact kan laten. SPAARZAAM NEDERLAND. 1787 milliosn „in de kous". De statistiek der spaarbanken over 1938, welke jaariijks d:or het centraal bureau voor de statistiek wordt opgesteld, is dezer dagen verschenen. Het totele bedrag der spaargelden is blijkens deze publicatie van 1.695 millioen tot 1.787 millioen gestegen. Meer dan 95% van dit enorme bedrag wordt door de spaarders toever trouwd aan de Rijkspostspaarbank, de bij zondere spaarbanken en de boerenleenban ken, de rest wordt beheerd door instellin gen. als personeelsspaarbanken, spaar, en voorschotbanken en algemeene banken. KERK EN SCHOOLNF"WS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's-Gra- veruhago (vac. wy.en A. B. te Winkel) G. Gerbrandy te Leeuwarden. Beroepen te 's-Gravenhage (vac. S. van Dorp) K. v .d. Pol te Wierden. Nieuwe zaligverklaringen verwacht. In het voorjaar zullen in de basiliek van het Vaticaan twee canonisaties en vijf za ligverklaringen plaats vinden. De congre gatie der ritten zal in den loop van het jaar 25 zittingen houden ter voorbereiding van nieuwe canonisaties en zaligverklarin gen, waarvan een tiental in tegenwoordig heid van den Paus. Ds. W. L, Herin an id es. A.s. Woensdag herdenkt ds. W. L. Her manides, Ned. Herv. predikant t© Hulst, den. dag waarop hij voor 25 jaar het pre dikambt aanvaardde. De jubilaris werd in 1883 geboren en in 1914 -candidaat in Zeeland om 17 Januari t>3 Uitwijk (N.Br.) het predikambt te aan vaarden. Vandaar vertrok hy in 1918 naar Kleverskerke om 18 Januari 1920 in zijn tegenwoordige gemeente zijn intrede te doen. Ds. Hermanides is scriba van den ring Axel en praeser-quaestor van het classicaal bestuur van IJzendijke. Aangezien ds. Hermanides van een on gesteldheid herstellende is zal de viering van dit jubileum worden uitgesteld, daar de jubilaris alle emotie vermijden moet. Dr. Albert Schweitzer Dr. Albert Schweitzer, de held van de Lambarerve, die in het oerwoud zich wijdt aan de medische verzorging van de kleur lingen en ook in ons land bekendheid ver kreeg door zijn orgelconcerten, viert mor gen zijn 65sten verjaardag. O. V. VAN NOPPEN. De oudste Klokkenberger wordt 90 jaar. A.s. Woensdag viert de heer C. V. van Noppen t© Amsterdam, rustend onderwijzer en de oudste der nog levende onderwijzers die hun opleiding aan de bekende kweek school De Klokkenberg te Nijmegen hebben ontvangen, zijn 9 Os ten verjaardag. In een rij van meer dan duizend oud-Klokkenber- gers is de heer Van Noppen de eerste waar niet achterstaat „overleden". Ds heer Van Noppen werd 17 Januari 1850 ts Koudekerke (Z.) geboren. Hij be zocht de lagere school te Wissekerke en slaagde in Januari 1865 voor toelating op den Klokkenberg. Examens. Voor het Mercuriusddploma Duitsche handelscorrespondentie is geslaagd de heer J. Dommisse te Vlissingen. Ruwe Huid 1 OII@ Al Ruwe Handen\ U n T J Doos 30 cent, A uwe Lippen J .ijj Apoth. en Drogist MARINE EN LEGER Bij Kon. besluit van 9 Januari 1940 is, met ingang van den datum van dit bssluit. bevorderd tot officier-vlieger der 2e k'asse de officier-vlieger der 3de klasse J. H. Stork. Wijziging militaire pensioenwetten. Ingediend is een wetsontwerp houdende wijziging en aanvulling van d© pensioen wetten voor de zee- en landmacht, van de militaire weduwenwet 1922, van de pen sioenwet voor het personeel der Konink lijke marine-reserve, van de pensioenwet voor het reserve-personeel der landmacht, a'smede van de wetten van 31 December 1935. Ter toelichting schrijven do ministers van Defensie en van Binnenlandsche Zaken o.el in de nieuwe personeelsorganisatie der Koninklijke marine is sedert 1 Juli 1937 een categorie Europeesche schepelin gen opgenomen, aan te nemen in Neder- landsch-Indië en bestemd om, na in Ne der'and te zijn opgeleid, uitsluitend in Ne- derlandsch-Indië te dienen. Op deze zgn. „Indische schepelingen" is de pensioenwet voor de zeemacht van toe passing. Ongewijzigde toepassing dezer wet zou evenwel medebrengen, dat de Indische schepelingen na een diensttijd van ongeveer 15 jaar, reeds zouden kunnen aanwijzen het voor pensionneering wegens langduri- gen dienst vereischte aantal dienstjaren. Naar de meening van de ministers be staat er echter geen aanleiding om voor genoemde schepelingen, die voor het ov.er- groote deel worden gerecruteerd uit in Ne- dcrlandsch-Indië geboren en getogen jonge- den tusschen de keerkringen dcorgebracb- lieden en dis aldaar voortdurend verblijven, ten tijd voor pensioen dubbel te tellen. Onze luchtstrijdkrachten oefenen. Naar wij vernemen zijn Vrijdag in d.e buurt van Den Haag oefeningen gehouden van de Nederlandsche luchtstrijdkrachten. Bovendien heeft de artillerie gisteren aan de kust schietoefeningen gehouden. Zeemacht. Bij Kon. besluit van 10 Januari zijn, met ingang van den datum van dit besluit, be noemd, voor vast, tot luitenant ter zee der 2e klasse voor speciale diensten bij de Ko ninklijke marine-reserve de heeren M. A. J. Reiflferth, A. C. Visser, I. Roos, E. H. M. Minderman. Per „S'amat", 10 dezer uit Genua naar Ned.-Indië vertrokken, reist de officier vlieger der 2de klasse der Kon. marine J. H. Stork. VOOR BOEREN EN TUINDERS DE VERBREIDING VAN MILTVUUR. Nog geen verbetering in het district Noord-Holland en N.Yv. Utrecht. Naar wij vernemen doen zich op vele plaatsen in het district Noord-Holland en Noordwestelijk Utrecht van den veeartse- nijkundigen dienst nog eiken dag nieuwe gevallen van miltvuur voor. Tot dusver zijn in totaal 78 gevallen gemeld. Door den dienst is een onderzoek ingesteld bij ver scheidene veevoederfabrieken, waar een hoeveelheid veevoeder, dat naar men ver moedt met miltvuurbacteriën is besmet, voor den verkoop is geblokkeerd- Voorts zjjn onder toezicht van den dienst een aan tal boerderijen, waar zich miltvuur heeft voorgedaan, ontsmet. Van de zieke beesten zijn de meeste gestorven. DE TEELT VAN FIJNE ZADEN, VLAS, UIEN, SUIKER- EN VOEDERBEETEN- ZAAD. Gedragslijn voor oogstjaar 1940 vastgesteld. Ten aanzien van de in artikel 3 van de bodemproductiebeschikking 1939 verboden teelten is thans door den minister van Economische Zaken een gedragslijn vast gesteld voor het oogstjaar 1940. Van blauwmaanzaad wordt de uitzaai toegestaan van een oppervlakte, gelrik aan het gemiddelde over de jaren 1937, 1938 en 1939. Aangeraden wordt echter, deze teelt bij voorkeur tot een nog kleinere opper vlakte te beperken. De teelt van geel mosterdzaad blijft verboden. In bijzondere gevallen kan de teelt als noodgewas worden toegestaan. Van bruin mosterzuad wordt de uitzaai van een oppervlakte, ge'ijk aan het gemid delde ever de jaren 1937, 1938 en 1939 toe gestaan. Ten aanzien van karwijzaad wordt geen voorschrift gegeven voor den oogst 1940, Voor den oogst 1941 mag een oppervlakte uitgezaaid en/of aangehouden worden, ge lijk aan het gemiddelde over de jaren 1938, 1939 en 1940. Ook voor deze teeit raadt de minister aan de teelt by voorkeur tot een kleinere oppervlakte te beperken. Verwacht kan worden, dat de aange vraagde oppervlakte voor den uitzaai voor vlas ook zal worden toegewezen, hoewel uitzon deringen om bepaalde redenen mogelijk blijven- De teler zal worden verplicht tot den verbouw van de toegewezen opper vlakte, indien, de toewijzing beneden de aangevraagde oppervlakte blijft. Nader za! worden bekend gemaakt op welke wijze de aanvragen moeten worden gedaan en tot wie zij móeten worden gericht. Ten aanzien van de vlasprijzen in 1940 kan worden gemeld, dat ook hier op de door den minister in het uitzicht gestelde redelijke belooning kan worden gerekend. In geen geval zullen deze prijzen naar ver houding gunstiger zijn dan de opbrengst van andere akkerbouwproducten. Voor uien wordt de uitzaai toegestaan van een opnervakte, gelijk aan het gemid delde over de jaren 1937, 1938 en 1939. De minister raadt aan de teelt bij voorkeur tot een nog kleinere oppervlakte te bener ken. Onder deze uien dienen uisluitend te worden verstaan de zgn. zaaiuien, met dien verstande, dat de teelt van zilveruien daaronder niet wordt begrepen. De teelt van zilveruien blijft vrij. De teelt van suikerbietenzaad en voeder bietenzaad voor den oogst 1940 is op grond van een oppervlakte, gelijk aan het gemid- king 1939 vrij. Voor oogst 1941 wordt toe gestaan het gemiddelde over de jaren 1938, 1939 en 1940. SCHEEP V A ARTBERICHTEN De geheele bemanning van de „Bahia Blanca" is gered. De IJslandsche treiler „Hafstein", met de geredde bemanning van het Duitsche s.s. „Bahia Blanca" aan boord, is gisteren te Reykjavik aangekomen. De kapitein van de „Bahia Blanca" vertelde, dat "het schip na de botsing met den ysberg was begonnen te lekken, doch dat geen noodseinen werden uitgezonden voor Dinsdagavond, toen het duidelijk was, dat het schip zonk. De „Haf stein" bereikte de „Bahia Blanca" Woens dagochtend om 3 uur en nam alle leden der bemanning, waarvan niemand gewond was, aan Doord. Terstond nadat de kapitein van de „Bahia Blanca" zich aan boord van. de „Hafstein" had begeven, doofden de lichten van het Duitsche schip, waarschijnlijk door dat het in de diepte verdween. GEVAREN VAN DEN VUURTOREN- DIENST. Motorboot met zeven inzittenden gezonken. Een officier en zes manschappen van den Britschen vuurtorendienst zijn Donderdag morgen bij den vuurtoren van Edystone omgekomen, naar officieel wordt medege deeld. Het aflossingschip „Vestal" ging gereedschappen naar den vuurtoren bren gen. Men liet een motorboot neer van de „Vestal" om naar den vuurtoren te varen, aangezien de „Vestal" op zekeren afstand van de rotsen moest blijven liggen- Terwijl touwen door de vuurtorenwachters werden uitgeworpen en vastgelegd werden, sloeg onverwachts een zee over de motorboot heen, waardoor de motor afsloeg. Voegen de overslaande zeeën deden de motorboot volloopen, zoodat zij zonk' slechts één man kon gered worden. Een officier en zes man verdronken. DE RISICOBONUS VOOR ZWEEDSCHE ZEELIEDEN. Moet by spaarbanken worden gestort. De Zweedsche Rijksdag heeft onlangs een nieuwe wet aangenomen, waarbij de Zweedsche reed er s de ririco bonus vcor de zeelieden bij spaarbanken moeten storten in plaats van deze direct aan de beman ningen uit te betalen. De bedoeling van deze wet is te voorkomen, dat de zeelieden de vrij aanzienlijke bedragen, welke zij verdienen op hun reizen in de oorlogszones onmiddellijk opmaken. Uit de VüsGÏn**sche Courant van vóór 50 jaar. 2e week 1890 De heeren A. A. A. E. Gewin, C. A- Kalb- fleïscb, C. R. C. Wibaut en W. van der Os alhier hebben een commissie gevormd, met het doel een Vlissingsche oudheidska mer in het leven te roepen. Door Burg. en Weth. is haar voorloopig zeer bereidwillig een kamer op het stadhuis, naast die van het oud-archief, afgestaan, terwijl daar de weinige gedenkstukken uit vroeger tijd, welke de stad overgehouden heeft, gebracht zijn. Ook hebben particulieren eenige voor werpen geschonken, die eveneens reeds in genoemd vertrek aanwezig zijn- Zoodra alles in orde is wat nog een paar maan den zal duren zullen er circulaires ver zonden worden, waarin o.a. van de Vlissin- gers een kleine geldelijke bijdrage tot in standhouding en uitbreiding van genoem de verzameling gevraagd wordt. De officier van gezondheid le kl. bij de zeemacht dr. A. W. M. van Deventer, ge detacheerd alhier, is op non-activiteit ge steld en wordt vervangen door den officier van gezondheid le kl- H. M. J. Wenter- broek. 4= o Ds. C. Snel te St. Laurens is beroepen bij de Ned. Herv. gemeente te Groote Lindt ds. D. Fregeres, Evang. Luth, pre dikant te Groede, heeft bedankt voor het beroep naar Harlingen ds. H. J. Kouwen- hoven te Zaams1ag heeft bedankt voor het beroep naar de Chr. Geref. kerk te Middel burg en te Yerseke; de neer H. Kuyper, cand. der Vrije Universiteit te Amsterdam, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Geref. kerk te Koudekerke. if Sf -i Aan den ziekenoppasser D. A. van Oos ten van het garnizoen Vlissingen, is de gouden medaille voor 36-jarigen trouwen dienst uitgereikt. Amerikaansehe plannen tot het bouwen van *wee schepen. De „New York Times" deelt mede, dat de Amerikaansehe comnursie voor den scheepsbouw overweegt binnenkort twee koopvaardijschepen van 35.000 ton te bouwen, welke gemakkelijk kunnen worden omgebouwd tot vliegkampschepen, ruimte biedend voor 75 vliegtuigen elk. I UCHT1MART Vreemde vliegtuigen boven België. Het Belgische Ministerie van Defensie deelt mede, dat gisteren vreemde vlieg tuigen boven België en Ir het bijzonder boven de provincie Limburg, Luik en Luxemburg hebben gevlogen. Afweergè- schut en jachtvliegtuigen kwamen i- actie om de tosstellen van het rechtsgebied te verdrijven. Twee vliegtuigen tegen elkaar gebotst. Twee vliegtuigen van de Amerikaansehe mrrine zijn in de lucht tegen elkaar ge botst. Van de zes inzittenden wisten zich tw e met hun parachute te redden. Om trent ht-t lot van de vier anderen is nog niets bekend. De beide overlevenden heb ben medegedeeld, dat "ij hun kameraden eveneens omlaag hebben zien pringen. De streek, waar het ongeval is geschied, is zeer woef zoodat het mogelijk is, dat zij verdwaald zijn. Britsche verkenningsvluchten boven Oostenryk. Het Britsche Ministerie van Luchtvaart deelt mede, dat de Britsche luchtmacht met succes verkenningsvluchten heeft uitge voerd boven Oostenrijk, Bohemen en N oord west-Duitschlaiid. V, -• NSfefsg W9& 7 Dezer dagen maakte de „Xema" een vliegtocht van Schiphol naar het geïsoleerde Ameland en Schiermonnikoog om de post over te brengen. In spanning wachtte men op Schiermonnikoog op het vliegtuig.

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 5