Breskensche Courant EERSTE BLAD idtlelburgsche pij v. Stoomvaart Dagblad voor Zeeland, waarin opgenomen de Geen groote bedrijvig heid in Finland. Argentinië heeft een hittegolf. Duitsche lucht aanvallen cp schepen. Koning Winter heerscht in Z.-Europa. Maatregelen op het gebied van luchtbescherming te Vissingen. :el", Betje Wolftplein, )opt U in elke ge- •pakking eerste kwa lwatten, Verbandgaas M. J. v. d. BOO- lipl. Drogist A.N.D.B. iorp. Z.dr., gelegerd woonacht. in Utrecht, met hem wil ruilen. A. PEEK, v. 's-Gra- at 27, Utrecht. prijzen koopen wif meubelen en kachels, i wij U aan spotprij- tiodern Behangselpa- cooplokaal „DIANA". |v.Midd.| v.Kott. Jan. |vm. titirlvm. uuf 5 8 6 9 8 8 9 9 '2 8 :3 9 S 8 ïgiers, alleen vracht- fef RotferdaraMid- en omgekeerd. Ie klasse 2.25 asse 3.50 Enkele 1.35 Retour 2e or het vervoer van en zeer billijk. bij te Rotterdam: Erven ringvliet 86, TeL 22727 2018. •ebrs. BUYTENHEK, Telef. 3521. SANDERS, Tel. 153. )STERHUUT,Tel. 282. iuur retourbiljetten n beperkt. VJissf ngsche Courant 78ste JAARGANG NUMMER 11 ZATERDAG 13 JANUARI 1940 ADonnementsprys: 1< ct. pei weeK oi z.2u pei Kwartaal. Franco per post 2 50. Afzonderlijke nummers 5 ct. Voor het buitenland neme men een abonnement op net postkantoor zijne» gemeente Advertentieprijs: Van 1 -o regels t 1 25. iedere regel meer 25 cent By abonnement speciale prijs. Kieine advertenties van 1 -5 regels 50 cent. iedere regel meer 10 cent tmax 10 regels! Derde plaatsing gratis Vooruitbetaling CJitgave: Firma t V A.\ i»r. v ki.dil Jr., Bureaux Walstr. 58-60. Tel. 10 (2 lijnen). Giro No. 66287. Eigen kantoren te: Breskens, Dorpsstraat, lel.21; Oost- en West-Souburg, Kanaalstraat 15, Tel. 85^ AANGESLOTEN BIJ HETnBUREAU' VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" ENKELE AANVALLEN OP DE FINSCHE KUSTBATTERIJEN. Voor het begin van de vorstperiode heeft de Sovjet-Russische vloot pogingen in het werk gesteld om de Finsche kusbbatterijen van Koi vista tot zwijgen te brengen. Nu de weersomstandigheden het de vloot onmoge lijk maken in actie t,e komen, trachten de vliegtuigen van die Sovjet-Unie de batte rijen te vernielen, evenwel onder resultaat. Ooggetuigen hebben medegedeeld, dat de sporen der bommen zichtbaar zijn op de rotsen en die boomen, doch ernstiger scha de is niet aangericht. Russische luchtaanvallen. T.e Helsingfors is gistermiddag lucht alarm gemaakt, nadat Russische vliegtui gen in N.O. richting over de stad zouden zijn gevlogen. Op ongeveer 20 km, ten westen van de stad werd nog een ander vliegtuig waargenomen, waarop het lucht doelgeschut terstond het vuur heeft ge opend. In het Z.W. van Finland is eveneens luchtalarm gemaakt Dertig Russische vliegtuigen hebben een aanval op Turku gedaan. Een aantal bur gers is omgekomen. Ook te Lahti zijn bommen geworpen. De zender daar is be schadigd en zal gedurende drie of vier dagen niet functionneeren. De Finsche legatie te Londen heeft me degedeeld, dat sedert het begin van den oorlog tot 9 Januari tengevolge van Rus sische luchtaanvallen 234 personen gedood, 269 ernstig en 210 licht gewonid zijn. Finsch legerbericht. Het Vrijdag uitgegeven Finsche commu niqué over den strijd tot gistermiddag 12 uur luidt: Te land Met uitzondering van optreden van patrouilles en artillerie waren het einde van den dag van 11 Januari en de morgén van 12 Januari rustig. Ter zee Niets belangrijks te melden. In de lucht: Dcor het slechte weer en de sneeuwstormen in het land was hst op treden der vijandelijke luchtmacht zeer beperkt. Donderdagis echter een Russisch vliegtuig neergehaald. Russisch legerbericht. In het legerbericht van het hoofdkwar tier van hst Russische militaire district Leningrad wordt gezegd Op 12 Januari bedrijvigheid van verkenners in de rich tingen Ukhta en Repola. In de richting van Petrozavodsk botsingen tusschen af- deelingen infanterie. Op de Karelische landengte activiteit van verkenners en licht artillerievuur aan beide zijden. De Sovjot-luchtmacht heeft een verken ningsvlucht ondernomen. Russen ondervinden groote transportmoeilijkheden. De meeste Russische troepen die op het oogenblik in Finland vechten, o.a. welke zich op de landengte van Karelïë bevinden, waren reeds voor het begin van den inval geconcentreerd in het gebied van Lenin grad en aan de grens. Sedertdien zijn dan ook weinig versterkingen uit het binnen land naar d'it gebied gebracht en zoodoende hebben de Sovjets tot op zekere hoogte de transportmoeilijkheden, welke zij onder vinden, weten te maskeeren, aldus Havas. De verhalen van gevangenen' over het aan tal spoorwegongelukken in de Sovjet-Unie en de gegevens, welke men bezit over het Russische transportwezen in vredestijd, werpen echter eenig licht op den toestand. De laatste twee weiken zijn tusschen Le ningrad en de landengte van Karelië min stens tien spoorwegongelukken gebeurd, ongerekend de minder belangrijke onge val, eru De hieruit voortvloeiende vertra gingen belemmeren de Russische transpor ten in hooge mats. Toch beschikt Leningrad over genoeg spoorwegen, die een normale levensmidde lenvoorziening der stad voor dit doel moge lijk zouden maken, doch slechts drie lijnen kunnen op het oogenblik voor dit doel wor den gebruikt De operaties aan het Fin sche front en de eischen der Lsvensmidde- lenvoorziening van het district Leningrad hebben zoodoende ernstige gevolgen gehad voor het overige deel der Sovjet-Unie. De Sovjets hebben naar het noorden en Cen- traal-RusLand groote hoeveelheden rollend materiaal moeten zenden, dat zij moesten onttrekken aan andere gebieden, die het zelf noodig hadden, vandaar de vertraging van alle transporten in de Sovjet-Unie. Tenslotte bekommeren de Sovjets zich weinig om het onderhoud van het rollend materiaal, dat dikwjjls in treurigen toe stand verkeert. WIJ RIJDEN SCHAATS. Reeds talrjjke dooden. De hittegolf in Argentinië duurt voort. Alleen al in de stad Buenos Aires vielen de laatste 24 uur 21 dooden en moesten 132 menschen, bevangen door de warmte, in een ziekenhuis opgencmen worden. De tempe ratuur is gestegen tot 37,5 graden C. Het waterverbruik is Donderdag gestegen tot 12 millioen H.L. De ijsfabrieken, die door het publiek belegerd worden, worden door de politie bewaakt. Het 932 ton metende stoomschip „Pit- wines" is Donderdag door twee Duitsche vliegtuigen buiten Yorkshire met bommen bestookt. Het vlcog in brand. De geheele bemanning ging in de booten en werd gered. Het schip werd op sleeptouw ge nomen! De bom-explosies konden bijna een uur lang worden gehoord. Negen opvarenden van een in Grimsby thuishoorenden treiler, de „Coxtca", rijn aan land gekomen in een haven aan de Oostkust na in een kleine boot 24 uur te hebben rondgedreven. Hun treiler was ook gebombardeerd en onder machinegeweer vuur genomen en daarop gezonken. Een station van de Engelsche kustwacht hééft gisteravond een ncodsein opgevangen van een lichtschip op de Noordzee. Geen der leden der bemanning is gedeerd. Brit- sche gevechtsvliegtuigen hebben den aan valler, een Duitsch vliegtuig, verjaagd. Een ander noodsein maakte melding van een aanval van een of meer Duitsche vlieg tuigen, die een schip hebben gebombar deerd. Uit zee was het schieten van lucht doelgeschut te hooren. Gisteravond zijn twee 'eddingbooten in hun stations teruggekeerd die waren uitge varen na de ontvangst der noodseinen. Leden der bemanning van de eene bcot hebben verklaard, dat toen zij het sch'p bereikten, waarvan men dacht, dat het noodseinen had uitgezonden, dit geen hulp behoefde. Het was een gewapende treiler, welke was aangevallen door een Heink bommenwerper, die vier bommen had uit geworpen waarvan geen enkele het schip had getroffen, hoewel enkele bommen zeer dicht bjj het schip waren gekomen. De treiler had het vuur geopend uit rijn luchtafweerkanon en het vliegtuig ver dreven. Het waren de vonken van het geschutvuur geweest die aan de kust wa ren waargenomen en abusievelijk waren aangezien voor noodseinen. Vrijdagavond werd bij Filey een schip, naar men gelooft, eon te Londen thuis- behoorehd stoomschip, door een Duitsch vliegtuig gebombardeerd. Twee visschers- booten uit Filey zijn uitgevaren om te zien of het schip hulp behoefde. Het was evenwel niet beschadigd en zette zijn reis voort. In geheel Griekenland heerschen sneeuw stormen en een onverbiddelijke koude. In verscheidene streken zijn de spoorwegver bindingen verbroken. De expressetrein Athe neBerlijn is niet vertrokken. De zee is zeer stormachtig. Verscheidene schepen hebben hun datum van vertrek uitgesteldv De koude, welke op de Roemeensche vlakte heerscht, heeft zich uitgebreid in de richting van Bessarabië, waar men tempe raturen van 36 graden onder nul heeft ge meten. Het ijs op de Donau wordt steeds dikker en op sommige plaatsen is de dikte reeds meer dan 35 c.M. Tengevolge van den storm hebben zich op de Zwarte Zee talrijke ongelukken voor gedaan. Vannacht is in den Bosporus de „Bessarabia",een oud schip, gestrand. De opvarenden zouden gered rijn, doch het schip is verloren. Voorts meldt men het vergaan van een Italiaansch schip, dat kort geleden met een lading graan van Con- stanza naar Italië was vertrokken. Onder den invloed van een uit Zuid-Rus land afkomstige koudegolf blijft ook de temperatuur in Joego-Slavië dalen. Sneeuw stormen belemmeren het treinverkeer, en verscheidene treinen rijn ingesneeuwd. Gen darmerie en militairen trachten den reizi gers te hulp te komen, doch op verscheidene plaatsen konden rij er niet in slagen, een weg door de sneeuw vrij te maken. Of en hoeveel slachtoffers er rijn, is nog niet be kend. De Hongaarsche ministerraad heeft in zyn vergadering van gisteren onder meer het steenkolenvraagstuk behandeld. Men kwam tot de conclusie, dat de kolen- schaarschte te Boedapest een kwestie van distributie is door de groote koude is de aanvoer van steenkolen gestoord. In ver scheidene huizen functionneert de centrale verwarming niet meer. Bij Debreczem rijn twee menschen doodgevroren. Ook de koudegolf in geheel Spanje duurt voort. Gisteren is te Avila 10 graden vorst geconstateerd. Op de passen in het gebergte naar Avila ligt drie meter sneeuw, zoodat de wegen onbegaanbaar zyn. Aan de kust van de Middellandsche Zee bij Valencia regent het hevig, zoodat vele plaatsen overstroomd zijn. Aan de kust van den Atlantischen Oceaan nabij Vigo zijn twee visschers door de hooge zee van boord gespoeld en ver dronken. 6 Voorts daalt in geheel Portugal de tem peratuur. Te Serada Estrella is negen gra den vorst geconstateerd en te Coimbra heeft het gesneeuwd, hetgeen daar zoo goed als nooit voorkomt. DE HOOFDCOMMANDOPOST WORDT VERPLAATST. Voorbeeldige inrichting in het brouwerij-gebouw. De oefening van Maandag a.s. Men weet dat Zeeland de Nederlandsche provincie is, waar de bescherming tot in onderdeelen wordt uitgewerkt, cm met de daarbij verkregen ervaringen elders in den lande rekening te kunnen houden. In meer dan '0 Zeeuwsche gemeenten worden deze maand luchtbeschermings oefeningen gehouden, die van 1 tot 3 dagen duren en Maandagavond a.s. zal dit te Vlissingen geschieden. Goed voorbeeld De tijdsomstandigheden zyn er niet meer naar, dat men over luchtbescherming en hetgeen er aan vast zit, zijn schouders kan ophalen met de gedachte: „Nou ja, daar krijgen wy in werkelijkheid fcceh nooit wat race te maken." Wij zullen dat hopen, maar niemand kan te dien op zichte zekerheid verschaffen, zoodat een behoorlijke voorbereiding nu meer dan ooit noodzakelyk moet worden genoemd. Dit is voor de Vlissingsche lucht beschermingsdienst dan ook aanleiding geweest tot het besluit, den hoofdcom mandopost binnenkort te verplaatsen van de lokaliteit onder de Belgische Loodsensocieteit naar het solide brou werijgebouw in de Hendrikstraat, waar nu de vakcommandopost 2 is gevestigd en waar het centrum van den luchtbeschermingsdienst veel vei liger zal zyn gehuisvest. Wij hebben ens hiervan kunnen .over tuigen bij een bezoek, dat wy aandeze vakcommandopost brachten, waar rich te vens een groote open" re schuilplaats be vindt. In de brouwery-kelders. Via een gassluis en een betonnen trapje bereikten wij een kleine ruimte waar een der baby-brandspuiten voor den lucht- beschermingrdienst veilig is ondergebracht. Er zijn maatregelen getroffen, dat deze brandspuit langs de daarvoor gebouwde oprit goed en snel naar buiten kan worden gebracht. Daarnaast vindt men een ruime afdee- ling vcor den geneeskundigen dienst met allerlei hulpmiddelen en een betonnen buréau voor den vak-commandant met telefoon, kaarten, enz. Er is een ruime afdeelinr voor de diverse hulpploegen en niet te vergeten een eigen gaskamer voor de luchtbe schermingsdiensten, waar men oefe ningen kan houden, gasmaskers kan beproeven enz., zoodat men volledig onafhankelijk is geworden van de mili taire gaskamer onder Souburg, die zich op vrjj grooten afstand bevindt en bovendien thans vrywel permanent by de militairen in gebruik is. De Vlis singsche dienst heeft dus een eigen gaskamer ter beschikking die aan alle te stellen eischen beantwoordt. Men vindt in de buitengewoon groote brouwerij-lokaliteiten verder ruimten waar een groote hoeveelheid materiaal voor stut- werk is opgeslagen, 25.000 zandzakken, gereedschap voor de opruimingsploegen, enz., enz. Veilige openbare schuilplaats. In dit, voor den gemeentelijken lucht beschermingsdienst gevorderde gebouw, vindt men verder een groote openbare schuilplaats, bestemd voor 150 personen, waa. in geval van nood echter gemakke lijk ca. 250 man een toevlucht kunnen vinden. En een veilige toevlucht. Want dit vroegere brouwery-ge- bouw zit ongelooflyk solide in elkaar, gehee1 van zware beton-constructies vervaardigd die op hu beurt weer versterkt zyn door een byzonder groot aantal zware yzeren balken, zoodat een vrywel onverwoestbaar geheel is verkregen. Boven de openbare schuil plaats bevinden rich niet minder dan vier zolderingen van zwaar beton en yzer! Ten overvloede ligt boven de eerste zoldering nog een groote hoe veelheid zand. Dat zand ligt daar ten deele als extra beveiliging, maar voornamelijk als reserve voor eventueel te vullen zandzakken. Het kan daar prachtig drogen en de massieve vloeren behoeven geen instortingsgevaar onder het groote gewicht te doen duchten. Overal in dit groote gebouw, in alle af- deelingen en natuurlijk ook in de open bare schuilplaats rijn nooduitgangen ge maakt, z:odat men nimmer in de onmo gelijkheid zal komen verkeer-n, in con tact met de buitenwereld te kunnen komen. Nieuw centrum voor het hoofdcommando. Zooals reeds gezegd, zal in dit gebouw binnenkort ook de hoofdcommandopost, het hart van den luchtbeschermingsdienst dus, worden ondergebracht. De lokaliteit die hiervoor thans in gebruik is, bljjft magazijn en men vindt er momenteel een zeer groote hoev elhoid luchtbeschermings materiaal, opgeslagen: gasmaskers van velerlei aard, rubber laarzen, mosterdgas- kleeding, lantaarns, enz., enz. Ook vindt men er een installatie om zelf cp afdoende wijze gasmaskers te kunnen ontsmetten. Nu is er ook de zelf tot stand gebrachte inrichting, waarmede centraal 7 van de 8 sirenes tegelyk kunnen worden bediend. Hiervoor is ongeveer 3500 meter draad gebruikt. Het Rijk stelt dezer dagen echter een installatie beschikbaar, waarmede Alle si renes centraal kunnen worden bediend en dit is mede aanleiding geworden tot het besluit, het hoofdcommando naar de zoo veel veiliger ruimten in de voormalige brcuwerjj over te brengen. Van daér zullen dus in de toekomst de rirenes centraal worden bediend, die zich bevinden op de Hendrikstraatschool, het gebouw van de N.V. Mestdagh, het huis van dokter Wol- ters, Hotel Oosterhuis, de H.B.S., de brandweerkazerne, de Oranjeschool en de Binnenhaven. Er komt in het nieuwe hoofdcommando een telefoon-centrale en tal van andere voorzieningen. DE OEFENINGEN VAN MAANDAG. De oefening van Maandag zal te Vlis singen voornamelijk uit verduisterings- maatregelen bestaan. Er zal echter ook alarm worden gemaakt en dan dienen de leden van de luchtbeschermingsdiensten zich naar hun posten te begeven. Zoodra de sirenes klinken, moet het publiek de straten ontruimen, zich zoo gauw mogelijk naar huis begeven of, als dat te lang duurt, naar een open bare schuilplaats. Openbare schuilplaatsen zijn momenteel beschikbaar in het brouwerjj-gebouw in de Hendrikstraat en twee ^tuks achter den Bculevard Bankert in de ICom-dyk. Zij zul len dooi blauwe lantaarns kenbaar worden gemaakt. Men behoort daar of thuis te blijven tot het einde van luchtalarm; dus tot het signaal klinkt die het einde van het luchtgevaar aangeeft, nl. een langge- rekten sirene-toon. (Dit gebeurt nu dus niet meer met behulp der kerkklokken!) Wie geen schuilplaats heeft kunnen be reiken, moet bjj het einde van het signaal dat luchtgevaar aangeeft, blijven waar hy op dat moment is; de politie of hulp politie zal dan nadere aanwijzingen geven. Voorts moet natuurlijk voor afdoende verduistering worden gezorgd, waaraan cok door het groote Schelde-bedryf zal worden deelgenomen. Als eenige uitzonde ring geldt de kuif- en grensverlichting. De bebakening blijft branden met het oog op de internationale scheepvaart; de bou- levardverlichting moet blyven branden om mogelijk verdwaalde vliegers kenbaar te maken, dat zij zich boven neutraal 0e- bied bevinden. Om vergissingen té voorkomen, wij zen wy er cp, dat de verplichting tot verduisteren moet worden nagekomen van 810 uur 's avonds, ongeacht of al dan niet luchtalarm wordt ge maakt. De straatverlichting zal by het invallen der duisternis slechts op spaarzame wijze worden ontstoken en een aanbal protector lampen (die de vcrige .naai echter niet voldeden) zullen als richtiampen voor het verkeer dienen. Voetgangers mogen zich tydens de ver duistering niet op den ryweg bevinden. Waar geen voetpaden zyn, mag met niet meer dan twee personen naast eiKaar worden geloopen en men dient steeds rechts te houde^. De verduistering zal worden gecontro leerd van de torens der brandweerkazerne en St. Jacobskerk; ten behoeve van de waarnemers werden daar telefoontoestel len gemonteerd. m Het hoofd van utn luchtbeschermings dienst verzoekt ons, sen beroep op het publiek te doen, zich stipt a de bekend gemaakte gedragsregels te willen houden. Men zal niet gaarne tot het maken van processen-verbaal overgaan, maar zoo noo dig zal dit zeker niet achterwege blyven. Er wordt echter op gerekend, dat de be volking eigener beweging medewerking aan het welslagen dér oefening zal verleenen. De tijden zijn te ernstig, dan dat ditmaal een en ander als een „grap" kan worden beschouwd. Waarmede overigens niet ge zegd wil zyn, dat dit bjj vorige gelegen heden wél het geval was. Dit nummer bestaat uit 3 bladen §eliBMricn*«stn ««mi slew De Russen ondervinden groote trans- portmoeilykheden. (Pag. 1, eerste blad); Koning Winter heerscht in Zuid-Europa. (Pag. 1, eerste blad). Duitsche vliegtuigen bombardeeren tal rijke schepen. (Pag. 1, eerste blad). Z1E VERDEK EVENTUEEL LAATSTE BERIC HTEN Ook de ijselub moet Maandag verduisteren. Het bestuur van de ijselub Vlissingen heeft ontheffing gevraagd van de bepalin gen inzake verduistering voor de luchtbe schermingsoefening van Maandag a.s. Het bestuur heeft gevraagd, de baan Maandag avond verlicht te mogen houden en verwees naar het feit, dat de burgemeester van Mid delburg in zijn gemeente aan de rjsclub de gevraagde vergunning heeft verleend. Naar wij vernemen is dit verzoek afge wezen. De burgemeester wenscht geen en kele concessie „voor de pret" te verleenen en staat er op, dat de voorschriften inzake verduistering Maandagavond stipt worden nagekomen. De betrokken autoriteiten wij zen er in dit verband op, dat de ingezetenen van Vlissingen niet dienen te vergeten, dat de overheid hen in het algemeen zeer wéinig' lastig valt met luchtbeschermingsmaatre gelen, hoewel Vlissingen in de eerste geva- renklasse is opgenomen. Men heeft in deze gemeente in voldoende mate oog voor de nadeelen die een verduisteringsoefening den inwoners kan berokkenen, maar als een oefening noodzakelyk wordt geacht, kunnen geen uitzonderingen worden toegestaan. VEREENIGINGBESTUURDERS, LEIDERS VAN BEDRIJVEN EN INSTELLINGEN ENZ. Stelt U prys op publiciteit? Er ligt weer een jaar achter ons. Voor secretarissen van vereenigingen en commis sies, leiders van bedrijven, instellingen enz. beteekent dit, dat de tijd weer is aangebro ken om zich aa de schrijftafel te zetten teneinde een overzicht te geven van de werkzaamheden van het afgeloopen jaar en de hoogtepunten in het vereenigingsleven enz. nog eens de revue te laten passeeren. Mede uit propagandistisch oogpunt kan in deze jaarverslagen veel zyn dat eigenlijk een ruimere bekendheid verdient. Wij wil len hieraan medewerken. Wanneer ons de zer dagen de jaarverslagen worden toege zonden of ons een opsomming van de meest markante feiten en gegevens wordt gege ven, zullen wij deze als zij o.i. van vol doende beteekenis zijn, in ons blad publi- ceeren. Hoe meer hoe liever Hoe groot is Vlissingen? Het grondgebied van de gemeente be slaat te land een oppervlakte van 767.89 H A. Bij de wet van 23 April 1880, Staats blad no. 66, werden van de Wester-Schelde bjj deze gemeente ingedeeld de monden van die rivier tot in zee (o.a. het geheele Oost gat), benevens het ten oosten en ten zuiden der gemeente gelegen gedeelte der rivier, tot dicht bij het kustlicht aan den Zeedijk bij Borsselen en tot het voormalige fort Frederik Hendrik bjj Breskens. Cabaretavond buurtvereeniging Groote Markt. De tooneelclub van de buurtvereeniging Groote Markt geeft Dinsdag a.s. een voor ieder toegankelyke cabaretavond in het Concertgebouw. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende adver tentie. De yspret. Vandaag en morgen beloven het hoogt jj- dagen te worden voor de yssport. Immers ahen die tot nu toe in verband met hun werkzaamheden nog geen gelegenheid heb ben gehad, de gladde yzers onder te binden, kunnen nu een baantje gaan rjjden. Op de verschillende banen, o.m. van de Vlissing sche IJsclub en op den Spuiboezem, nabjj het fort Linker Reduit en achter de buiten haven zal het deze dagen dus wel een druk te van belang rijn. By het doorzetten van de vorst heeft de vereeniging E.H.B.O. op den Spuiboezem een hulppost ingericht die «ran des middags twee uur tot het invallen van de duisternis geregeld door minstens twee E.H.B.O.-ers bezet is. In den loop van deze week hebben zjj reeds meerdere malen daadwerkelijk kunnen optreden door het verzorgen van kleme verwondingen die bjj het schaatsen rijden waren opgeloopen. De post voorziet dus wel in een behoefte.

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 1