Breskensche Courant EERSTE BLAD )QO 'M-i h 'hm Dagblad voor Zeeland, waarin opgenomen de rr"\ Spoorlijn tusscfien Moermansk en Leningrad opnieuw afgesneden. Betrekkelijke kalmte aan het Finsche front. Duitsche vliegtuigen bestoken schepen voor de Britsche kust. Nieuwe aardschokken in Turkije. Britsch passagierschip op mijn geïoopen. nassfn d STADSNIEUWS Vlissins>en piano. luziek. oneel. nieconcert. ionmuziek. iuziek. rijsch blaas- jonmuziek. 456 M. n Hagestedt's joimvuziek. deren. lonmuziek. tusschenspel. concert. l! tusschenspel. ldaten. prkest en >brindt's orkest gtschland- 322 M. bonmuziek. Omroeporkest, lonmuziek. luziek. 7 35 Gramo- '.iek. ldaten. orkest. al orkest van tn solist, al orkest van |riek. 484 M. lonmuziek, Radio-orkest Oramofoonmu- jonmuziek lichting, onmuziek. yetië ,,La opera, en 10.00 ordracht met pg>- andsender, I M. I literair- programma. Ildemar Hasz- overzicht. Symphonie- Hierna lieert. I* Prins Bernhard volgt 'Z.K.H. ;erbericht. iele gegevens L Met. Instituut Died van hoogen staten heeft nog luchtdruk is er den gestegen en en —30 graden is de luchtdruk lin de Baltische furen nabij 20 oosten maakt pntinentale Rus- interanticycloon, pesten tot waar- rit sche eilanden, Schotland, uit- s westelijke uit- richting door- n het westelijk ïg met dit ge- isteiland vormen »p den Oceaan, lucht langs den de Oceaande bet noorden en peraturen boven en Spitsbergen t2 graden en sland en op de van riviertem- i blijven ver in wel op de Azo- pegens en kort Ylissingsclie Courant 78ste JAARGANG NUMMER 8 WOENSDAG 10 JANUARI 1940 -VDoiiiiemeuisprys: li ct. pei wetK 01 «j.2u pt Kwartaal, Franco per post t 2.50. Afzonderlijk» nummers 5 ct. Voor net buitenland neme men eev abonnement op net postkantooi zynei gemeente Advertentieprys: Van 1 6 regels t 1 25, iedere regel meer 25 cent By abonnement speciale prfls. Kieine advertenties van 1 -5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent imax iü 1 Derde plaatsing gratis Vooruitbetaling Uitgave: firma t V A.\ i»r. v rJ-Dn. Jr., Bureau* vValstr. 58 60. Tel. 10 (2 lynen). Giro No. 66287 Eigen kantoren te: Breskens. Dorpsstraat, lel. 21; )ost en West-Souburg, Kanaalstraat AANGESLOTEN BIJ HET.BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Volgens Radio Roma is de spoorlyn tnsschen Moermansk en Leningrad op nieuw op verscheidene punten afge sneden door Finsche patrouilles, die gesteund werden door aanvallende vliegers. Stefani verneemt te Helsingfors, dat de toestand van het 12.000 man sterke Russische leger in den sector Silla wanhopig is, doordat het door de Fin nen omsingeld wordt. Men verwacht, dat capitulatie van het Russische legercorps niet lang zal kunnen uit blijven. Van de kalmte aan het front In Karelië maken de Finnen gebruik om achter de Mannerheimlinie tivee nieuwe linies aan te leggen. In het zelfde gebied werken de Russen met koortsachtige haast aan versterkings- werlten. De Russische luchtmacht heeft gisteren geprobeerd drie stadjes in West-Finland te bombardeeren en drie in het Oo:ten des lands, waarvan de namen evenwel niet worden gegeven. Tot nu toe werd geen enkele bijzonderheid verstrekt. Gistermiddag was er ook luchtalarm te AbÖ. Volgens de eerste inlichtingen zyn er geen slachtoffers. Havas meldt echter, dat de bedrijvigheid aan het Finsche front sedert 24 uur zeer vertraagd is. De Russen verbruiken echter nrig steeds een groote hoeveelheid munitie en het optreden der patrouilles gaat voort. De bedrijvigheid in de lucht is over het algemeen nihil ondanks het zeer gunstige weer. Voor den eersten keer sedert het begin van den oorlog in Finland is een dag voorbijgegaan zonder felle gevechten en zonder luchtaanvallen brj gunstig weer. Scmmige kringen schrijven dit toe aan voorbereiding van den kant der Russen van nieuwe offensieven op verschillende punten. De vraag, waar hun druk uitge oefend zal worden is moeilijk te beant woorden, want niet vergeten mag worden, dat de Russische leiders als Oosterlingen denken, hetgeen zeggen wil, dat men evengoed uitblijven van actie kan verwach ten en het voorloopig laten varen van een slechte aangelegenheid, als een hevige hervatting van. dé veldslagen zooals die, welke in de eerste dagen van den oorlog voorkwamen, die den .Sovjets zoo duur zijn te staan gekomen. Geheim wapen van Stalin? Volgens den correspcndent aan het front in Finland van het Zweedsche dagblad „Nya Allehanda" hebben de Finnen aan het einde van de vorige maand een ge pantserde slede buitgemaakt, die be schouwd wordt als het geheime wapen van Stalin tegen Finland. De Ru:sen hoopten, dat dit wapen dezelfde uitwer king teweeg zou brengen als het optreden der tanks tijdens den vorigen wereldoorlog. De gepantserde slede, die den vorm heeft van een torpedo is voorzien van een schroef en gewapend met een kanen. Zij is reeds bij het Ladogameer opgetreden en kan een snelheid halen van 160 km. per uur. De slede heeft het voordeel boven tank, dat een ophooping van sneeuw niet gevreesd behoeft te worden. Daar staat echter tegenover, dat de bestuurder onder het vuur der mitrailleurs gewoonlijk zoo nerveus wordt, dat hij zijn koelbloedigheid verliest en onhandig manoeuvreert. Reeds thans verklaren de Finnen, dat z'j in staat zijn dit nieuwe wapen het hoofd te bieden. By zonderheden over den slag by Ra ate. De 44ste Russische divisie, welke door de Finnen bij Raate is verslagen, was een divisie, welke ter versterking was gezon den naar de divisie, welke de vorige week hij Suomusnalmi werd verslagen. De Fin- Hen opereerden op de flanken van den divisie-opmarsch, welke de eerste begin selen van de marschveiligheid niet scheen te kennen en vielen ean in het moerassig gebied, 30 km. ten zuidoosten van Suomus- salmi. De Finnen maakten zich meester van een brug achter de Russen, die hier door werden omsingeld. De Russen streden dapper gedurende twee dagen. Van de 18.000 man, welke de divi:ie telde, hebben de Finnen slechts 2000 gevangen genomen. Deze zagen, dat alle tegenstand nutteloos was en stuurden onderhandelaars om zich vervolgens in groepen over te geven. De rest van de divisie werd ofwel gedood, of '3 verspreid in de moerassige bosschen, zonder levensmiddelen. Deze vluchtelingen zijn gedoemd om van honger en koude om te k:men. De opeenvolgende vernietiging van twee Russische divisies in dit gebied maakt niet alleen voor langen tyd een Russischen aanval op den spoorweg KajaaniOulu TorneaHaparanda onmogelyk, doch maakt ook een bres in de Russische linie. De buit van de Finnen neemt volgens Havas nog steeds toe. De Russische divisie voerde behalve het normale materieel neg een. groote hoeveelheid reservèmaterieel Wee. Zoo hebben de Finnen 75 mitrailleurs gevonden, nog dik in het wapenvet gezet en in kiften verpakt en ook een gede monteerd vliegtuig. De artillerie, welke' de Finnen hebben buitgemaakt bestaat uit 70 stukken veldgeschut, 16 stukken zwaar geschut en 14 anti-tankkanonnen. Van groot belang wordt ook geacht, dat 47 keukenwagens werden buitgemaakt. Deze keukenwagens zijn het eenige mid del om de roepen in de bevroren bosschen van warm eten te voorzien Volgens berichten, welke van welinge lichte zijde zijn ontvangen, doch welke niet gecontroleerd kunnen worden, is de spoor lyn van Leningrad naar Moermansk door de Finnen op verscheidene plaatsen ver nield. Finsche patrouilles hebben ook de benzin e- voorraden langs dezen spoorweg in brand gestoken. Indien het al mogelijk z.u zijn de spoorlyn te herstellen, dan zal het toch niet gemakkelijk zyn de benzine- voo raden spoedig aan te vullen. Dit is een greote hinderenis voor de Russen, wier leger sterk gemotoriseerd is. Het benzinegebruik in de koude tof veertig graden beneden het vriespunt zeer groot, aangezien de chauffeurs de motoren 's nachts door moeten laten draaien, om dat het anders 's ochtends niet mogèlijk is de mcitoren op gang te krijgen. Finsch legerbericht. Het Dinsdag uitgegeven legerbericht meldt: „Met uitzondering van bedrijvigheid van patrouilles en artillerie van weerszijden is overal de dag van 8 Januari kalm ver- loopen. Geen operaties ter zee en niets vermeldenswaard in de lucht". Oproep van Kallio. President Kallio heeft een nieuwen op roep gericht tot de wereld tegen de bom bardementen der Rusren op de burgerbe volking. Hij zegt: „Rusland stelt er zich niet mede tevre den corlog te voeren tegen ons leger op de gebruikelijke wijze, maar het zendt vliegtuigen achter het front om onze hui zen. èn burgers te vernietigen. Dat is een ongelooflijk optreden van den kant van een staat, die op zich heeft genomen de inter nationale beginselen van de oorlogvoering te erkennen. rieze meedoogenloosheid heeft den geest van ons volk niet gebroken, of schoon de vijand ongeveer 100 plaatsen, onder welke de meeste onzer steden, ge bombardeerd heeft." Het Russische legerbericht. Het hoofdkwartier van het Russische militaire district Leningrad deelt mede: Op 9 Januari hebben zich in het dis- strict Ukhta gevechten voorgedaan tus- schen inxanterie-afdeelingen, als resultaat waarvan de Russische troepen zich ten oosten van Suomussalmi verscheidene kilo meters hebben moeten terugtrekken. In de distrieten Repola en Petrozavodsk activiteit van verkenningsafdeelicgen. Op de Landengte van Karelië een niet erg veelvuldige actie der artillerie. Met het oog op het ongunstige weer was het op treden der luchtmacht beperkt. Twintig Duitsche officieren zouden naar Sovjet-Unie vertrokken zyn. De Italiaansche Corriera Delia Sera meldt, dat twintig Duitsche stafofficieren naar de Sovjet-Unie vertrokken zouden zijn, teneinde het Russische leger te re- organiseeren. Naar Havas later meldde, is hier even wel geen sprake van een geheim wapen. Dergelijke sleden worden reeds lang in Noord-Europa en Canada gebruikt en de Russen hebben ze dikwijls gebruikt voor patrouilletochten op het y's bij Kroonstad, De sleden zijn geen offensief wapen van groote waarde en worden voornamelijk ge bruikt voor het onderhouden van de ver bindingen tusschen de afdeelingen van het roode leger onderling. DRIE VAARTUIGEN TOT ZINKEN GEBRACHT. HetBritsche ministerie van luchtvaart deelt mede Vyandelijke vliegtuigen hebben Dinsdag morgen onder dekking van den mist met bommen en machinegeweervuur aanvallen gedaan op twee koopvaardijschepen buiten de oostkust van Schotland en op twee an dere koopvaarders vérder naar het zuiden. Slechts één man werd licht gewond. Een vijfde schip werd aangevallen door twee Heinkelmachines. Een aantal bommen werd neergeworpen en het schip bekwam schade Gevechtsvliegtuigen werden de lucht in ge zonden, maar ten gevolge van het slechte zicht werd geen contact tot stand ge bracht. Volgens ontvangen berichten worden drie schepen tot zinken gebracht le. het Brit sche stoomschip „Gowrie" (689 ton), alle leden der bemanning werden door een Deensch schip gered 2e. het Deensche schip „Ivan Kondrup" (239 ton). Elf leden der bemanning werden gered on door een Britsch schip aan land gezet, doch tien man worden nog vermist3e Het Deen sche schip „Feddy (955 ton). Omtrent het lot der bemanning zijn. nog geen berichten ontvangen. Bij hun aanvallen hebben de Duitsche vliegtuigen, volgens Reuter, ook vijf Fin sche visscherssmakken voor de Schotschp oostkust met machinegeweren beschoten Niemand der opvarenden werd echter ge wond en de bootjes kondén. veilig thuis komen. Het schy-nt, dat een stoomschip de aan dacht van de visschersvaartuigen heeft af geleid en dat de vliegtuigen daarop koers zetten in de richting van dit schip. Later werd dien kant uit het geluid van ontplof fende bommen gehoord. Omtrent het aangevallen schip van den vüurtorendienst werd nog vernomen, dat een reddingboot was. vertrokken, naar men gelooft om de gewonden van het aangeval len schip weg te halen. Men gelooft, dat minstens een man doodelijk getroffen is. De Duitschers richtten bij tusschenpoo- zen, gedurende een half uur machincge- weervuur op het schip. Twee en dertig man werden gewond, eenigen ernstig. Het D.N.B. meldt over deze aanvallen het volgende •Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben Dinsdagochtend en Dinsdagmiddag een verkenningsvlucht naar de oostkust van Engeland en Schotland ondernomen. Daar bij zijn verscheidene gewapende patrouille vaartuigen en koopvaardijschepen, die door deze vaartuigen geconvoieerd werden, aan gevallen en vernield. Alle vliegtuigen zijn onbeschadigd terug gekeerd. BRITSCH TANKSCHIP IN DE NOORDZEE GEZONKEN. Twintig opvarenden omgekomen? Het Britsche tankschip „Liberty" (8485 ton) is tijdens het weekeinde in'de Noord zee gezonken, naar men gelooft tengevolge van ue't siooten op een myn. Men vreest, dat 20 man, waaronder de kapitein, om het leven gekomen zijn. A^aLtien overlevenden zijn Maandag uit Frankrijk in een Kanaal haven aangekomen. Een der reddingbooten was omgeslagen. De bemanning had zich, nadat een ont ploffing een gat in het vaartuig had ge slagen, in de reddingbooten begeven, uit vrees, dat brand aan Doord zou uitbreken. Daar van een dergelijken brand niets bleek, keerden de kapitein en verscheidene ande ren weder aan boord terug. Enkele minu ten later deden zich twee hevige ontplof fingen voor en vrijwel onmiddellijk ver dween het schip in de diepte. Duitsche duikboot gezonken? Het Braziliaansche dagblad ,,Globo" zegt, dat de Duitsche duikboot, welke het Brit sche schip „Highland Patriot" heeft aan gevallen, na het gevecht dat twee uur heeft geduurd, is gezonken. Hot blad voegt hieraan toe, dat dit be richt afkomt yg" is van leden der beman ning van de „Highland Patriot". Ter Britsche ambassade te Rio de Ja neiro wordt dit bericht bevestigd noch ont kend. Fransch patrouillevaartuig vergaan. Het Fransche patrouillevaartuig „Bar- sac" (1049 ton) is Zaterdag tijdens een zwaren storm ter hoogte van Vigo aan den grond geioopen. Het schip moet als vol komen verloren worden beschouwd. Vijf en veertig overlevenden zyn Maandagavond door een Spaansch vaartuig te Vigo aan land gezet. GROOTE TROEPEN WOLVEN VALLEN UITGEPUTTE DORPELINGEN AAN. Volgens een bericht uit Ankara zyn Maandagavond in Turkije nieuwe aard schokken gevoeld, o.a. Amasia, Ineboli, Bcioe, Aoesa '.n Smyrna, in het westelijk deel des lands. De aardschokken hebben geen schade aangericht of slachtoffers geëischt. Er blijft overvloedig sneeuw vallen in Ankara, maar vooral _n Erzeroem, waar de tele graaf-, telefoon- en spoorwegverbindingen ver-brciken zijn. De evacuatie der gewonden en andere overlevenden uit Erzindjan en andere ge troffen gebieden in het noorden wordt met de grootste snelheid voortgezet. Thans komt aan den dag hoe de afgelegen, ver-, spreidde dorpen in het achterland van Erzindjan er aan toe zijn. De overlevenden verhalen, dat zy niet alleen te kampen hadden tegen honger en koude, maar ook tegen groote troepen wolven. Verwoede ge vechten moesten geleverd worden door de uitgeputte dorpelingen tegen de uitgehongerde wolven. Vooral de man nen, die bezig waren met het begraven van slachtoffers hadden het zwaar te verduren. De verscheurende dieren vielen hen aan, terwijl zy de dooden begroeven. De troepen zetten hun heldhaftige hulp werk voort, terwijl de sneeuw vier voét hoog ligt. Dagelijks komt hulp uit het buitenland aan. Naar vernemen wordt, zal de schade, aangericht door de recente aardschokken, niet verhinderen de uitvoering voort te zetten van het spoorwegprogram, dat in 1930 aangevangen werd en dat voor 1940 inhielc de verlenging van de spoorlyn naar Siras en Erzeroem, de aanbesteding van de ly> Koertalan—DiarbekirIraansche grens, en bestudeering van een lijn Ankara- Istanboel via Boloe en Adpazar, in het byzonder voor de streken, die van touris- tisch belang zijn. Nieuwe aardschokken. Gisterochtend hebben zich nieuwe aard schokken voorgedaan in het oosten van Turkije, vooral te Isparta, Akhisar, Char- kika-Rahisar, Bayindir, Gumuchane, Smyr na, Dikili en Burdur. Materieele schade werd niet aangericht en slachtoffers zyn niet gevallen. ENKELE OPVARENDEN W.O. DE KAPITEIN OMGEKOMEN. Aan de Zuidoostkust van Engeland is het 10.000 ton metende Engelsche passagierscliip „Dunbar Castle" Aan de Union Castle Lyn op een mijn ge ioopen. Het schip was op weg naar Kaap stad en had ongeveer 48 passagiers aan boord, terwijl de bemanning uit ongeveer 200 kGppen bestond. Voor zoover bekend zijn bij deze scheepsramp drie slachtoffers te be treuren. Men heeft de lijken van den gezagvoerder Causton, een magazijn meester en een matroos aan land ge bracht. De passagiers hadden twee redding booten van het schip gebezigd en dreven daarmede op het Kanaal rond, totdat i-y door een motorbarkas werden gezien en opgepikt. De andere overlevenden zrjn door verschillende schepen gered. Na de lan ding hebben 72 pers:nen, die ongedeerd waren, zich nasr een hotel begeven. Enkele geredden, die in een ziekenhuis zijn opgenomen, zijn niet ernstig gewond. De geredden zeiden, dat toen zrj zich van de „Dunbar Castle" verwijderden, dit schip snel zonk. Een der geredden verklaarde: „Wij waren zoowat klaar met de lunch, toen een hevige ontploffing het schip van voor tot achter deed schudden. A'le lichten gingen onmiddellijk uit." Het schip begon spoedig na deze ont ploffing te zinken en is in ongeveer een half uur ondergegaan. Een geredde heeft nog verteld, dat kort nadat de opvarenden het schip hadden verlaten, zij zagen, dat dit in tweeën brak. Een ander zei, dat al1 es heel vlug was gebeurd. Vijftien minuten, nadat het schip op een mijn was geioopen, bevonden alle passa giers en leden der bemanning zich in de booten. De koks behoorden tot degenen, die het meest onder de ontploffing te lijdei hebben gehad, daar vet en die overal rondspatten en onmiddellijk vlamvatten. Toen zij aan dek gerend kwamen, vertoon den hun kleerer brandgaten. Sommigen hunner waren nogal erg getroffen. Volgens een lid der bemanningwas de gezagvoerder van het schip dood voor de deur van zijn hut aangetroffen, welke bi naar het schijnt had probeeren te be reiken, toen de brug instortte. De eerste officier, Rcbertson, die het bevel overnam, was de laatste die het schip verliet. Een opvarende zei, dat ze hem aan boord van een der reddingsbooten hadden moeten trekken. Volgens een ander was de voormast brj de ontploffing vrywel uit de boot geslagen. De passagiers waren vol hulde en lof over de bedrevenheid, moed en discipline der bemanning. Een der geredde passagiers zei, dat een zeeman, die zelf aan het hoofd gewand was, een zuigeling in een van de booten heeft verzorgd. Dit kindje was een van de twee, welke nog niet konden loopen. De bemanning harerzijds heeft hulde gebracht aan de kalmte en het flinke gedrag van de passagiers, in het byzonder a"n de moeders met jonge kinderen. Een lid der bemanning zei: „Twee meisjes van drie en vijf jaar, die met hun moeder met mij in dezelfde reddingsboot waren, hebben zich buitengewoon gedragen." Tot de gewonden behoort de kwartier meester en een Scandinaviër, Larsen ge- heeten, die bewusteloos was, toen h(j van het schip *verd gebaald. De geredden zei den, dat alle booten met moeite konden worden neergelaten met het oog op de sterke zuiging van het water. De „Dunbar Castle" werd in 1930 te Glasgow gebouwd Het schip had accom modatie voor 200 passagiers eerste klasse, 260 derde klas?e en verder ruimte voor ongeveer 100 tusschendekspassagiers. Vyf dooden Naar nader vernomen w:rdt, was le „Dunbar Castle" op weg van Londen naar Kaapstad in convooi. Men vreest, dat het aantal dooden -ijf bediaagt. Men weet dat door de explos'e gedood zijn de kapitein en tweeleden de., bemanning. Nog twee anderen worden ver mist. Dit nummer bestaat uit 2 bladen ear Ie wan en lag De Rassiscue st.ooiweg tusschen Moer mansk en Leningrad opnieuw door de Finnen verbroken. (Pag. 1, eerste blad). Opnieuw aardschokken In Turkije. (Pag. 1, eerste blad) Hoe de „Truida/'op een mijn liep binnen 5 minuten gezonken. (Pag. 2, tweede blad) Britsch passagiersschip op een myn geioopen. (Pag. 1, eerste blad) ZIE VERDEK EVENTUEEL LAATST" i'HTRN Algemeene vergadering Ned. Roode Kruis, afd. Vlissingen. DE HEEK VAJST OCKENBUKG NEEMT AFSCHEID ALS PENNINGMEESTER. Het ledental heeft de 200 overschreden. De afdeeling Vlissingen van het Ned. Roode Kruis hield gisteravond ten stad- huize de algemeene vergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer H. B. J. Knoop, er op dat uit de door hem in de vorige bijeenkomst ge schetste donkere oorlogswolken inderdaad een oorlog is uitgebarsten. Gelukkig is Nederland tot nu toe buiten de hevigste buien gebleven, maar toch vraagt deze tijd dat de organisatie in alles paraat is. Met blijdschap heft ,spr. geconstateerd dat de Transportcolonne in het afge";oopen jaar ijverig heeft gewerkt om zich grondig voor haar taak voor te bereiden. Thans zijn verschillende leden van de mobiele colonne, die zich vrijwillig hadden opgegeven, in werkelijken dienst getreden. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer A. J. van Ockenburg, het financieel verslag uit. Het nadeelig saldo over 1939 bedroeg 141.40. In aansluiting hierop merkte de voorzit ter op dat zulks in dezen tijd feitelijk niet mag voorkomen. De offervaardigheid dient zoo groot te zijn dat het Roode Kruis niet met een nadeelig saldo behoeft te werken, aangezien de door haar gemaakte kosten in het belang zijn van de geheele bevolking. De secretaris, de heer mr. H. L. van Zan ten, bracht vervolgens het jaarverslag uit, waaraan wy het volgende ontleenen Het jaarverslag. De lang-gevreesde oorlog is uitgebroken: dit is het belangrijkste feit van 1939; het belangrijkste feit ook voor onze afdeeling, wier voornaamste taak het immers is, zich op de hulpverleening in oorlogstijd voor te bereiden. Wij mogen in dat opzicht niet ontevre- den zijn. Het overleg met de desbetreffende autoriteiten heeft de overtuiging geschon ken, dat wij niet te kort schieten. Dit wil niet zeggen, dat wijzelf niet veel meer zou den willen en, naar onze overtuiging, ook zouden moeten doen dan onze be perkte geldmiddelen nu eenmaal toelaten. Wij zijn er bijv. niet van overtuigd, dat de beschikbare ziekenhuisruimte en vooral de uitrusting daarvan voldoende zijn voor alle eventualiteiten, waarop wij in dezen tijd moeten zijn voorbereid. Wij moeten dus blijvend bedacht zijn op versterking van onze geldmiddelen, opdat ook in deze dingen behoorlijk zal kunnen worden voorzien. Wij vertrouwen dat de collecte op 3 Februari a.s. evenals de vorige, een groot succes zal worden. Belangrijk is natuurlijk ook uitbreiding van he. ledental, omdat dit een jaarlijks terugkeerende bate oplevert. In dat op zicht mogen wij, zooal niet voldaan, dan toch zeer tevreden zijn. In ona vorig jaar verslag maakten wij een voor Vlissingen beschamende vergelijking tusschen ons le dental van 82 en dat van d afdeeling Mid delburg met meer dan 200 leden. Welnu, in het aigeloopen jaar hebben w$ Middelburg ingehaald, zoo niet geslagen ook ons le dental heeft de 200 overschreden De belangstelling voor het werk Is groei ende. De cursussen worden drukker be zocht dan ooit. F et aantal gediplomeerde leden der transportcolonne groeitbegin 1939 27, eind 1939 42. Het aantal gediplo meerde helpsters Is gestegen tot 31. De oractische dienstverrichting dezer heipsters in de ziekenhuizen is een groot succes tot volle tevredenheid van de ziekenhuisbestu ren hebben 2 helpsters niet minder dan 400 uren practischen ziekenhuisarbeid verricht en 13 helpsters meer dan 72 uren. Daar de voorma 'ge Willem Hl-kazerne

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 1