Spott Rilland-Bath LUCHTVAART RECHTSZAKEN BINNENIAND GEMENGD NIEUWS BUITENLAND Uit Ïeeuwsch-Vlaanderen Hoofdplaat St. Kruis Schoondijke Sluis Terneuzen Uit de Pers tinge, 2. M. Rozendal te Goes, 3. J. Tolhoek te's Heer Abtskerke. De prijzeh bestonden uit geldprijzen en drie paar schaatsen. De laatste waren door eenige Goesche zakenmenschen beschik baar gesteld. Gemeenteveldwachter onderscheiden. Bij Koninklijk besluit van 4 Januari 1940, is aan E. Tange, gemeente-veldwach- ter te Rilland-Bath, de zilveren eere-me- daille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, toegekend. VOETBAL Wedstrydprogramma Zeeuwsche Voetbalbond. Zaterdag 13 Januari 1940. Zaterdagcompetitie „Walcheren" V.V.V. V.V.—R.C.V. 1. Adspiranten WalcherenDe Zeeuwen R.C.V.Vlissingen A. Zondag 14 Januari 1940. Adspiranten Middelburg BMiddelburg A Vlissingen BR.C.S. Afd. A Cortgene 1—H.K.C. 2 Goes 3— De Zeeuwen 3 Vlissingen 3E.M.M. 2A. Afd. B Middelburg 4Walcheren 2 De Zeeuwen 4R.C.S. 2 Middelburgsche Boys 1E.M.M. 2B Zeelandia 3Dom burg 1. Afd. C Hulst 1Steensche Boys Hon- tenisse 2Ria 1 Clinge 1Axel 2. Afd. D Groede 1Oostburg 2 Braak man Boys 1Aardenburg 2 Sluis 1 Schoondijke 2. Afd. E Zierikzee 1—L.V.A. 1K.A. 1— Mobilia 1 (terr. Renesse) Burgh 1Re- nesse 1. Afd. F Burgh 2Renesse 2. Programma Militaire-competitie. 9 Januari. Westkapelil-s Zeewachters 2Bomvrije, 2 uur Dishoek KanifatenKikkers 3, 2 uur; Middelburg Veld boysGenisten, 2 uur St. Laurens: Veldmuizen 2Zoo Te- roes, 10 uurVlissingen: MobiliaVeld- muizen 1, 3 uur Vlissinge Z.K.T. 1 Kikkers 1, 2 uur; Vlissingen Cadzandria 1Zeewachters 1; Rilland Kleihazen 2 Basta, 2 uur Krabbendijke MovéJans- senisten, 2 uur Hansweert Arsenaal 3— Westlhove 2, 2 uur; Schore TwecoKlei- ridders, 2 uur Yerseke Duinhazen Mico, 2 uurYersekeStormvogels- Moermannen, 10 uur Breskens Schelde- boys 1Scheldeboys 3( 2 uur Oostburg GrenswachtersVassen, 2 uur. 10 Januari Westkapelle: Scherpschutters 2Pech vogels, 2 uur Vlassingen Maloni 1 Vliegers .2, 2 uur Middelburg Kustboys Trekvogels, 2 uur; Oostkapelle Kikkers 2Twijfelaars, 10 uur; Vlissingen Z.K.T. 2Tartmannen, 2 uur Vlissingen Maloni 2T.O.P., 2 uur Rilland Kleihazen 1- K.K.K. 1, 2 uur; Schore EendenVictoria 2 uurKrabbendijke Ga uit de weg- Westhove, 2 uur. 11 Januari Oostkapelle KanonScherpschutters 1, 2 uur Vlissingen Cadzandria 2Meeu wen, 2 uur Middelburg M.V.V.B.B.A., 2 uur Souburg VeldbontenVliegers, 2 uurKapelle D.D.V.Duinkonijnen, 10 uur Kapelle WaterrottenMovee, 14 uur; Kapelle Victoria IIDe gelaarsde Katers, 2 uur Sluiskil VossenSchelde boys 1, 2 uur Breskens Scheldeboys 3 Scheldeboys 2, 2 uur Terneuzen M.E.T. Grenswachters, 2 uur. MARINE EN LEGER Naar de Oost. Den lOen Januari zullen met het m.s. „Slamat" van Genua naar Oost-Indië wor den uitgezonden de volgende onderofficie ren Oppervliegtuigmaker (M) H. G. Möl- ler bootsman A. C. M. Wassink. Lichting 1924 zwaait af. In de eerste maanden van 1940 zal, naar Wij vernemen, geleidelijk de lichting 1924 naar huis worden gezonden. Deze maand zal reeds een zeer klein onderdeel met verlof worden gezonden, nl. een gedeelte van de artillerie. ERITSCHE BOMMENWERPER BIJ WIGHT NEERGESTORT. Drie dooden. Nabij Ventnor (eiland Wight) is Zater dag. een Britsch bombardementsvliegtuig neergestort. Drie van de vier inzittenden vonden den dood. Kantongerecht Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Overtreding van de Motor- en Rijwielwet en/of het Motor- en Rijwielreglement en/of andere verkeersverordeningen C. v. 't L. te Krabbendijke, ontslag van rechtsvervolging C. B. de S. te Middel burg 5 b. s. 2 d. h. M. T. te Middelburg 7 b. s. 4 d. h. M. H. v. S. te Wemeldinge 10 b. s. 5 d. h. M. A. te Kapelle, beris ping M. R. S. te 's Heerenhoek, last tot teruggave aan zijn ouders zonder toepas sing van straf D. v. S. te Yerseke 2.50 b. s. 2 d. h. J. v. H te Kapelle 1 b. s. 1 d. h. C. L. O. te Rilland-Bath 4 b. s. 2 d. h. C. J. J. V. te Middelburg 3 b. en 2 b. s. 2 d. h. en 1 d. h. Zonder toestemming van den burgemees ter der gemeente een vrouwelijk persoon dienst laten doen in een verlofslocaliteit: R. A. de P. te Vlissingen 7.50 b. s. 5 d. h. In het gebied der Zeeuwsche Stroomen op mosselzaad visschen op plaatsen welke niet per publicatie voor de openbare visscherij zijn opengesteld H. D. K. te Yerseke 5 b. s. 2 d. h. J. T. Z. te Yerseke 5 b. s. 2 d. h.P. J. B. te Yerseke 5 b. s. 2 d. h In de provincie Zeeland handelen in strijd met het Reglement op de Wegen en Voet paden in Zeeland P J. v. d. Z. te Colijns- plaat 2.50 b. s. 2 d. h. Straatschenderij P. H. te Oost- en West- Souburg, berisping. Een dier noodeloos vervoeren op kwellen de wijze J. D. te Schoondijke 5 b. s. 10 d. h. Als vader van een kind waarvoor hij aan sprakelijk is niet zorgen, dat het kind de school waarop het is ingeschreven, geregeld bezoekt A. N. te Baarland 3 b. s. 2 d. h. Als hoofd en bestuurder van eene onder neming niet zorgen, dat in zijn onderneming geen arbeid wordt verricht in strijd met de Arbeidswet J. G. te Serooskerke 4 x 3 b. s. 1 d. h. voor iedere boete C. B. te Vlissingen 2 x 1 b. s. 1 d. h. voor iedere boete. In de gemeente Vlissingen zonder ver gunning van B. en W., waren andere dan gedrukte stukken aan de huizen te koop aanbieden H. v. d. V. te Muntendam 2 b. s. 1 d. h. In de gemeente Oost- en West-Souburg wateren buiten de daartoe bestemde bak ken F. H. v. d. V. te Sittard 2 b. s. 2 d. h. Voorhanden hebben op een plaats als be doeld in artikel 11 der IJkwet van een ge wicht niet voorzien van het vereischte stem- pelmerk H. K. te Amsterdam 0.50 b. s. 1 d. h., met verbeurdverklaring van het ge wicht. KERK !SN SCH00LN1EUWS Bevestiging en intrede ds. Van Wingerden. Zondagmorgen werd in de Ned. Herv. Kerk te Arnemuiden onder zeer groote be langstelling ds. H. K. van Wingerden, voorheen te Melissant, door ds. Bouw van Haaften als predikant dezer gemeente be vestigd. Ds. Bouw sprak naar aanleiding van Handelingen 8 35b, waarna ds. Van Wingerden door bevestiging aan zijn ge meente werd verbonden. Onder nog grooter belangstelling deed ds. Van Wingerden des middags zijn in trede, met als tekst Johannes 14 6a: „Ik ben de weg" met als hoofdgedachte Wie en wat is de weg, Waarheen leidt de weg? Na de aandachtig gevolgde prediking sprak de nieuwe predikant tot as. Bouw, den kerkeraad, kerkvoogdij, zijn gemeente, de Christelijke vereenigingen en het ge meentebestuur. Hij bracht dank aan ds. Dippel van Middelburg, die 5y2 jaar ils con sulent deze gemeente heeft gediend en richtte zich vervolgens tot as. Simoons van St. Laurens die als afgevaardigde van den ring Middelburg aanwezig was. Hierna gewaagde ds. Dippel van de groote vreugde en dankbaarheid die de ge meente vervult nu zij na 9 jaren weer een eigen predikant bezit. Hij bad ds. Van Wingerden kracht toe voor den veien ar beid dien hem wacht. Ook bracht spreker de gemeente dank, die hij meer en meer lief gekregen heeft. Nadat ds. Simoons van St. Laurens den nieuwen predikant namens den ring Mid delburg welkom geheeten had, sprak de oudste ouderling, de tachtigjarige A. van d G lifter, namens kerkeraad en gemeen te, waarna ds. Van Wingerden Psalm 134 vs. 3 toegezongen werd. Onder de aanwezigen merkten wij op den burgemeester en mevr. HorningeFrancke. den gemeente-secretaris en wethouder J. van Belzen. Wethouder B. Franse was we gens ziekte afwezig. Ds. Torenbeek overleden. Op 72-jarigen leeftijd is gisteren in zijn woning te Amersfoort plotseling overleden ds. R. Torenbeek, emeritus-predikant bij de Nederlandsch Hervormde kerk. Ds. Torenbeek werd op 9 Maart 1931 emeritaat verleend, waarna hij zich te Amersfoort vestigde. H(j heeft o.m. te Vlissingen gestaan. Examens. Voor bet examen ter verkrijging van het praktijk-examen boekhouden, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, is geslaagd de heer J. Buurman te Vlissingen. Voor bet examen voor het diploma schoerverkooper slaagde te Utrecht de heer J. Allewijn Jzn. te Middelburg. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Dirks- ■»~Tid ds. J. v. d, Berg te Krabbendijke. ALLE DAGEN BRUINE BOONEN. 19 Januari begint de distributie. Ook van grauwe erwten en capucijners. In den loop van de volgende week zal met de distributie van grauwe erwten, capucijners en alle soorten fcoonen (waar onder dus vallen, o.m. bruine en witte boonen) een aanvang gemaakt worden. Vooral de laatste weken zijn deze pro ducten in voldoende mate bij de provinciale voedselcommissarissen ingeleverd. In overleg met de winkeliersorganisaties is bepaald, dat met de distributie van ge noemde artikelen op 19 Januari a.s. begon nen zal worden. Van dien datum af zal men in den winkel deze producten kunnen koopen tegen inlevering van een nader aan te wijzen bon der rijksdistributiekaart. Het rantsoen, dat men op die bon, die geldig zal zijn van 19 Januari t'm 15 Februari, kan verkrijgen, bedraagt >/2 Pond boonen of capucijners of grauwe erwten. Met den aanvang van de boonendistribu tie zal de distributie van groene- en split- erwten beëindigd worden, waardoor voor dit artikel de vrijheid voor de consumenten weer hersteld wordt, SCHEEPVAARTBERICHTEN Nieuwe dienst van Antwerpen op Portugal Het Handelsblad van Antwerpen ver neemt dat de N.V. Hammerstein's Reede- rijbedrijf, te Rotterdam, welke tot heden regelmatig schepen in dienst gebracht heeft in de vaart op Portugal, nu twee af vaarten per week zal bieden onder den naam van Portex Lijn (Portugal Express Lijn). De reedere Hammerstein is reed3 in 1902 de exploitatie begonnen van een dienst tusschen Nederland en België, ende ha vens van Portugal, Spanje, Marokko, N. Afrika en de Middellandsche Zee, met mo torschepen van geringen diepgang. De N.V. Hammerstein's Reederrjbedrijf en de S.A. Kenned-, Hunter Co. Ltd. te Antwerpen besloten in 1837 een aantal mo torschepen in dienst te brengen voor de vaart van Antwerpen naar de havess van Portugal. De volgende motorschepen zijn in dienst gesteld het motorschip Algarve, het mo torschip „San Antonio" en het motorschip Henrica. Buitendien vullen zes andere schepen, alle onder Nederlandsche vlag, de vloot aan. De gemiddelde tonnemaat is van 500 tot 600 ton. Deze schepen doen de reis AntwerpenOporto in 5 dagen. VLUCHTELINGEN IN BELGIË GESMOKKELD. Een Nederlander aangehouden te Antwerpen. Te Antwerpen werd een belangrijke aan houding gedaan, in verband met het smok kelen van vreemde vluchtelingen in het land, meldt het L. Nws. Men verdacht sedert eenigen tijd zekere lieden, zich bezig te houden met het bin nensmokkelen van vreemde vluchtelingen in het land tegen betaling. De rijkswacht is thans overgegaan tot de aanhouding van een der verdachten, een Nederlander, die gedeeltelijk heeft bekend. De vluchtelingen werden opgewacht en per auto over de grens gebracht, waarna met de buurttram Antwerpen bereik ten. Nabij het Centraalstation werd een bij zondere bewaking opgezet en deze leidde tot de aanhouding van bedoelden Nederlan der op het oogenblik dat hij twee vluchte lingen in een auto opnam. De man bekende 10 gulden te ontvangen voor eiken vluchte ling die hij over de grens bracht. Hij werd samen met de twee vreemdelingen ter be schikking van het gerecht gesteld. Vermoedelijk kwam men aldus een bende op het spoor, die een winstgevend zaakje had opgezet ten koste van ongelukkige vluchtelingen. VERDWAALD OF VEDRONKEN. Een inwoner van de gemeente Nijkerk, de 28-jarige A. J. Mol, is gisteren om streeks negen uur per schaats van Nijkerk uit in de richting Amsterdam vertrokken. Sindsdien heeft men niets meer van hem vernomen. Een ongeluk wordt gevreesd. Vanmorgen zijn uit Nijkerk, Bunschoten en Huizen reddingploegen met ijsvletten vertrokken om den vermiste te zoeken. Deze pogingen hebben tot nog toe echter geen resultaat opgeleverd. De mogelijkheid wordt niet1- uitgesloten geacht, dat M. ver dwaald is. Het ijs ter plaatse is door den sterken dooi in de afgeloopen 24 uur ech ter zeer zwak geworden. VLIEGER-INSTRUCTEUR ERNSTIG GEWOND. Te Amersfoort is Zaterdagavond laat de 25-jarige vlieger-instructeur R. v. G. uit Rijswijk met zijn B.M.W.-raceauto op den Utrechtschen weg tegen de monumentale Bosch Kemperbank aangereden, doordat de bestuurder den daar samenkomenden Utrechtschen weg en Prins Frederiklaan niet van elkaar kon onderscheiden. Ook een paar wielrijders reden in den weg. Met een diepe ernstige wonde aan het voorhoofd is de heer R. v. G. overgebracht naar het zie kenhuis De Lichtenberg. De auto moest worden weggesleept. BRAND IN PENSION. Gisteravond heeft in een pension aan het Lange Voorhout te Den Haag een zware binnenbrand gewoed, die met één straal op de brandkraan is gebluscht. De brand was ontstaan op een bergzoldertje op ue eerste verdieping, waar verschillen de kisten en koffers zijn opgeslagen. Dit vertrekje is geheel uitgebrand, terwijl een belendend slaapkamertje groote brand- en waterschade opliep. Het is mogelijk, dat de brand is ontstaan doordat de hoofdbe woner, de heer W. J. T. rookende naar een koffertje gezocht heeft, waarbij vonken zijn ut erge vallen. Wegens brand door schuld is door de politie proces-verbaal tegen hem opgemaakt. DUITSCHERS VERDACHTEN UNITY MITFORD VAN SPIONNAGE. Volgens de „Evening Standard", zal miss Unity Mitford, zoodra zij op krachten is gekomen, worden geopereerd ter verwijde ring van den kogel, die nog steeds in haar hals zou zitten sinds den aanslag op haar gepleegd op 3 September jl. in München. De „Daily Mail" meent, dat deze aanslag is gepleegd door een leider van de S.S., op bevel van Himmler, die haar van spionnage ten gunste van Engeland verdacht. Ook Hit- Ier zou haar niet geheel hebben vertrouwd. Hij had echter liever te doen met een be kende, dan met een onbekende spion. Zjj kreeg slechts verlof naar Engeland terug te keeren, aldus dit blad, op voorwaarde, dat zij niets over Duitschland zou vertellen en met de bedreiging, dat anders haar pro paganda ten gunste van Hitier bekend zou worden gemaakt. DJ AN OF IN ONGENADE. Djanof, de vertrouwensman van Stalin, bijgenaamd de „Russische kroonprins", is naar het Zweedsche blad Stockholm Tidnin- gen bericht, in ongenade gevallen. Hy heeft niet deelgenomen aan de besprekingen van den raad van volkscommissarissen. DE ENGELSCHE KONINKLIJK FAMILIE GEBRUIKT DISTRIBUTIE KAARTEN. Voor het eerst is vandaag te Sandrin- gham waar de Engelsche koninklijke fami lie verblijft, gebruik gemaakt van de distri butiekaarten. De koninklijke familie heeft reis-distributiekaarten, gelijk asm die, welke handelsreizigers gebruiken. Gedurende enkele weken zijn in de ko ninklijke residentie de hoeveelheden suiker, beter en bacon binnen de voorgeschreven soeveelheden gehouden. HORE BELISHA ZAL VERKLARING AFLEGGEN. Hore Belisha, de afgetreden Britsche Minister van Oorlog heeft, naar men ver neemt, besloten een persoonlijke verklaring af te leggen, wanneer het parlement de volgende week weer bijeenkomst. Vandaag zou hij zijn laatste bezoek aan het Mi nisterie van Oorlog brengen. Gestoorde vreugde. Vrijdagmiddag vermaakte een groot aantal kinderen zich op de Spui boezem met schaatsenrijden en sleetje rijden. De beurt schipper W. C. kwam van de reis thuif en verstoorde de vreugde. Daar hij in den Spuiboezem een vischfuik had liggen waarin zich een paar palingen bevonden hakte hij een groote bijt in het ijs, waar door de ijsbaan grootendeels onder water kwam te staan. De man zou zich hierop naar huis begeven, maar werd vooraleer te vertrekken aangezegd een flink waarschu- wingsteeken bij de bijt te plaatsen. Gedu rende dit werk werden hem van de zijde van het publiek minder aangename woor den aan zijn adres gericht Loop der bevolking. Hst aantal inwoners bed otg op 31 De cember 1938: 361 m. ei. 289 vr., totaal 650 personen. Geboren werden 2 m. en i vr. Er vestigden zich 17 m. en 13 vr. Over leden zijn 4 m. en 1 vr.,terwijl vertrokken 17 m. en 22 vr., zoodat de totale verminde ring 2 m. en 3 vr. bedroeg. De bevolking bestond op 31 December 1939 uit 359 m. en 286 vr., samen 645 per sonen. Er werden t het afgeloopen jaar 5 hu welijken gesloten. Stad. Geslaagd voor bevolkingsboekhouding. De heer J. Stuij, volontair ter secretarie te Schoondijke slaagde voor het diploma bevoDtings boekhouding. Vorstschade. Door de strenge vorst is de ketel van de centrale verwarming in het gemeentehuis gesprongen. Gevonden voorwerpen. Een damestasch met inhoud, terug te be komen ter gemeente secretarie. Groote teleurstelling. De ingetreden dooi is voor onze gemeente wel een bijzonder groote teleurstelling, niet alleen voor de schaatsliefhebbers doch ook voor de neringdoenden. Reeds de geheele week had men gehoopt op een ijs-Zondag, daar dan vele Belgen op de schaats naar Sluis komen om de be kende Janhagel. Protestantsche vluchtelingen geven een tooneeluitvoering. Zaterdagavond werd in de groote theaterzaal van het St. Joseph Pensionaat door leden ""an het aldaar gevestigde Pro testantsche vluchtelingenkamp met mede werking van enkele leden van het R. K. kamp een tooneelstuk opgevoerd, getiteld „Revue in Grand-Hotel". De raime tooneel zaal was tot de laatste plaats bezet. Bij den aanvang hebben alle aanwezigen het Nederandsche volkslied gezongen, waarna de heer Ichtrum een kort woord sprak. Hierna werd het tooneelstuk ge speeld, dat alle aanwezigen van begin tot einde met aandacht gevolgd hebben. Het was een prachtige avond, waarvoor alle spelers een woord van lof verdienen, vooral ook daar het een bijzondere gebeur tenis voor onze gemeente was. Een uitvoering voor de soldaten. Dezer dagen gaf het N.T.B.-gezelschap uit Den Haag in opdiacht van het O. en O.- fonds een muziekavond voor de in Terneu zen gelegerde militairen. Leider was de heer Schnitzler. Het gevarieerde programma viei zeer in den smaak. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 8 Januari, 2.45 uui (officieel Londen 7.38 Berlijn 75.20 Par ij i 4.18*4, Brussel 31.44'/, Zwitserland 42.12 New York 1.87%. MEDEDEELINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS Nieuwste uitvinding op haarden gebied. De Haarden-Industrie „Maarssen" N.V., dir. E. M. Jaarsma Hzn., zal op Dinsdag 9 en Woensdag 10 Januari te Vlissingen van namiddag 2 tot 10 uur een stookdemon- stratie n oud en met de Bronco-haard welke is voorzien van een geheel nieuwe vinding waardoor aanmerkelijke brandstofbespa ring wordt verkregen. De nuttige warmte welke de Bronco-haard aan het vertrek af geeft is 83,3 (rendement) officieel vast gesteld door het Laboratorium der Tech nische Hoogeschool te Delft. Bij de Bronco-haard wordt automatisch heete lucht onder het vuur gebracht, zoo dat een volmaakte verbranding der gassen plaats vindt aan de frontzijde van het vuur. De reservekolen blijven koel omdat re gelmatig bij iederen trek een luchtstroom tusschen den scheidingswand van de re servekolen en het vuur doorstroomtde reservekolen kunnen niet vergassen en de scheidingswand heeft een langen levens duur. De heete lucht onder het rooster geeft een snellere aanwakkering alsmede een vlugge aftempering van het vuur. In de Bronco-haard nieuwste vinding kan anthraciet no. 4, no. 4 en no. 5 worden gestookt, zoodat men niet afhankelijk is van een bepaalde maat kolen. Men zie de advertentie in dit blad. ENGELAND EN FINLAND. In de Sunday Times schrijft Scrutator over „Onze schuld aan de Finnen, wier dapperheid de wereld ontroert". De schrij ver dringt er op aan, dat den Finnen alle mogelijke steun verleend /.al worden. Hoe dieper Rusland gebonden wordt door de Fins .he verwikkeling, zoo zet hij uiteen, hoe minder energie het zal hebben om Duitschland bij te staan, hoe ernstiger de Duitsche ontevredenheid zal worden over de Russisch-Duitsc Le overeenkomst en hoe dieper het prestige van Hitier zal vallen. Scrutator voegt hieraan tóe, dat het letter lijk waar is, dat de bekwaamheid van den Finschen weerstand de belangrijkste bij drage vormen voor de Britsche overwin ning ter zee en het succes der blokkade. De oorlog in Finland is ook in zekeren zin een h u-verzekering tegen een Russische agressie op den Balkan. Zoo uitzonderlijke diensten verdienen niet alleen onze bewo^ dering, aldus de schrijver, maar ook on% dankbaarheid in zijn meest practische vormen. MAP'TR^fflTRN VEEMARKT ROTTERD AM. 8 Januari 1940. Totaal aanvoer 2574 stuks 894 vette runderen, 168 vette kalveren, 10 nuchtere kalveren, 905 schapen en lammeren, 597 varkens. Prijzen per KG. Vette koeien 80, 66, 44 54 ct. vette ossen 76, 68, 4056 ct. vette kalveren 154, 125, 95—105 ct. var kens (levend gewicht) 67, 66, 64 ct. scha pen 45, 40, 35 ct. lammeren 48. 43, 38 ct. Prijzen per stuk Schapen 25, 18, 13 lammeren 18, ƒ14, 9. Overzicht Vette koeien en ossen korter aanvoer, handel levendig, koelen prijshou dend, ossen iets hooger, prima koeien 86 ct., prima ossen 82 ct. vette kalveren aan voer gelijk vorige week, handel vlot, prijs houdend, prima 55 ct.; schapen en lamme ren aanmerkelijk kleiner aanvoer, handel willig, prijzen hooger varkens ruimer aan voer, prijzen als vorige week, prima 68 ct. Eenige partijen schapen voor export gekocht. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 8 Januari 1940. Brielsche eigenheimers 2.402.60 Zeeuwsche eigenheimers 2.252.40 Zeeuwsche blauwe 2.903.10 Briel sche drielingen 22.10 Bevelanders 2.10—2.25 bintjes 2—2.25 zand- aardappelen 3.503.75. Geringe aanvoer, trage handel. VLASMARKT ROTTERDAM. 8 Januari 1940. Aanvoer 4100 KG. blauw, schoon, 3100 KG. Hollandsch geel, 1900 KG. Dauwroot. Door de zeer verhoogde monopolieheffing was er zoo goed als geen handel. Het is moeilijk noteeringen te geven. Enkele par tijtjes werden tegen verlaagde prijzen ver kocht. Het meerendeel bleef onverkocht. LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN Maandag- Dinsdag Woensdag Donderdag Januari 8 9 10 11 uur 4.33 4.34 4.36 4.37 HOOGWATER TF VLISSINGEN EN BRESKENS Januari Maandag 8 Dinsdag 9 Woensdag 10 Donderdag 11 0.18 12.43 1.01 13.25 1.41 14.03 2.17 14.39 SlUUmVAAK ilUNEN Uit- en thuisvarende schepen, „Dempo" (thuisr.) 7 Jan. van Sabang „Soekaboemi" 7 Jan. te New York „Tjikandi" Juitr.) 9 Jan. van Suez

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 3