Breskensche Courant Schaatsen - Mag. „Hefa" St. Jacobsstraat JDlö DE KRIJGSVERRICHTINGEN VAN 1939. LUCHTAANVALLEN OF FINSCHE STEDEN. EERSTE BLAD nda. Dagblad voor Zeeland, waarin opgenomen de De oorlog te land en in de lucht nauwelijks begonnen. De oorlog ter zee. Roosevelt pleit voor een betere wereld. Sjeiieurtewissen «nw Jew Jafl Geweldig tekort op de Amerikaansche begrooting. :o-Paris, 1648 M. 12.35 Solistenvoo- icht. amofoonmuzlek. listenvoordracht, meert. idiotooneel. 1 i stenvoord racht ïmerrtvuziek. idiotooneel. iriété. chte muziek. eulen, 456 M. it Omroeporkest, amofoonmuziek. ooi en ~>ian amofoonmuziek. ncert. izikaal tusschenspel. •pulair concert, izikaal tusschenspel. Eysoldt's orkest, fllo en pi -no. ng. am of oonmuzi ek. 'mut 3chmid's or- st. nt programma, amofoonmuziek. Ichtconeert. russel, 322 M. amofoonmuziek. 1.30 Omroeporkest. 20, 6.50 en 7.20 Gi-a- jfoonmuziek. •or de soldaten. Koningen-pro- amma. 10.30 Omroepsym- onie-orkest. amofoonmuziek. ussel, 484 M. amofoonmuziek. 1.30 Radio-orkest. 05 en 7.35 Gramo- mmuziek. or de soldaten, baret, dio-orkest. les Destrée-her- nking. itschlandsender, 1511 M. varieerd program- richten, portage, amofoonmuziek. ilitiek overzicht, rna Avondconcert, richten, hierna chtconcert.* 5C-4f f333 17401 '497 17500 665 17679 17898 196 18197 283 18349 509 18510 681 18711 815 18827 f989 18997 119 19168 317 19328 503 19536 599 19627 820 19872 134 20173 344 20347 535 20567 757 20761 921 20991 106 21107 291 21307 470 21499 1715 21717 •§21 21825 17413 17524 177x8 17994 18226 18357 18513 18715 18834 19035 19173 19387 19538 19674 19974 20220 20399 20590 20781 21010 21127 21321 21543 21725 21945 STAATSLOTERIJ. Januari 1940. 2e Lijst. 4 12878 19170 735 43 14730 15561 16835 30R AUTO'S, VOERTUIGEN uur 4.27 4.28 4.29 4.30 4.32 ZRM A KEU IK HEDEN, NGEN, ENZ. issingsche Courant 78ste JAARGANG NUMMER 3 DONDERDAG 4 JANUARI 1940 Abonnementsprijs: 17 ct. per week of 2.20 per kwartaal, frranco per post 2.50. Afzonderlijke nummers 5 ct. Voor het buitenland neme men een abonnement op het postkantoor zjjner gemeente. Advertentieprijs: Van 1—5 regels 1.25, iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent (max. 10 regels). Derde plaatsing gratis. Vooruitbetaling. Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr., Bureaux Walstr. 58-60, Tel. 10 (2 lijnen), Giro No. 66387. Eigen kantoren teBreskens, Dorpsstraat, Tel. 21 Oost- en West-Souburg, Kanaalstraat 45, TeL 35 17430 17527 17758 18019 18236 18398 18530 18716 18881 19056 19215 19415 19567 19696 19976 20228 20404 20607 20788 21035 21131 21346 21587 21752 21947 - van vnjuag zy De en met Donderdag 4 e spooktrein" en „De )penbare voordracht M. van Dijk te Rot- de van het Vliss. comité, Concertge- iRTLIJNEN rJit- en huisvarende schepen. Soerabaja p. 2 Jan. Point de c. van Batavia Jvan Manilla an. van Sabang ntw. van Rott. ;/an New Orleans via ilcutta ;e Sabang te Boston nt de Galle New York (Van onzen militairen medewerker). Er is in het vorige zóóveel strijd geleverd op verschillend oorlogsterrein, dat het nut kan hebben hiervan even een korte samenvatting te geven tot beter begrip van hetgeen de naaste toekomst zal bren gen. De. operatiën in 1939 kunnen als volgt kort worden samengevat Polen. De Duitschers rukken begin September langs de hoofdwegen Polen binnen vanuit het noorden en westen en stuiten overal direct op Poolsche troepen, welke stellin gen hebben betrokken vlak achter hun noord-, en westgrens. De Duitsche voorhoe den bestaan uit gemechaniseerde troepen (motorrijders met véél zware mitrailleurs, tanks en motorartillerie) welke gesteund worden door overmachtige luchtstrijd- (j krachten deze voorhoeden stooten krach tig door den Poolsch.en tegenstand heen en rukken verder langs de groote wegen Po len binnen, terwijl zij de zuivering van de zijwaarts gelegen terreinen ov.er laten aan de hen volgende gemotoriseerde hoofd machten infanterie op auto's, artillerie en tanks). In plaats dat de Polen zich elas tisch terugtrekken op hun natuurlijke ver dedigingslijnen Weichsel en Narew, zenden zij hun. reserves naar de plaatsen, waar zij het krachtigst weersta.nd bieden, (Krakau, Kulm, Pultask enz.Het gevolg is, dat de Duitschers veelal eerder de Weichsel be reiken dan de Poolsche troepen, welke achter deze rivier gereed gemaakte stellin gen. moesten betrekken en dat nog ten westen dier rivier geheele divisies worden vernietigd of gevangen genomen, evenals later groote Poolsche troepenaf deeling en, die stand hielden in de streek om Kutnö. Door de Duitsche overmacht in de lucht, .kunnen de - Duitschers dén Poolschen aan voer langs de wegen vernielen, spoorwegen onbruikbaar maken en de geheele Poolsche verdediging desorganiseeren. De Polen wor den door hét bliksemsnelle oprukken der Duitschers totaal overrompeld, kunnen hun volgende plannen niet meer uitvoeren en militair gesproken is het Poolsche leger reeds vernietigd als de Russen uife bet oosten binnen vallen en het lot der overi gens dappere Polen bezegelen. De ouderwctsche Poolsche organisatie heeft tegen de ultra modem uitgeruste Duitschers in enkele weken het onderspit moeten delven. Westfront. Reeds vóór de oorlogsverklaring der ge allieerden waren Maginotlinie en Westwall bezet en beide door voorpostenstrooken be schermd. Om Polen te hulp te komen, heb ben de Franschen reeds spoedig de Duit sche voorposten aangevallen in de hoop, dat deze bedreiging de Duitschers zou dwingen troepen uit Polen naar het westen over te brengen, zoodat Polen opluchting zou krijgen. De Duitsche voorposten ver dedigden zich echter, moesten wel hier en daar terrein ontruimen onder den Fran schen druk, doch tot den Westwall zelf konden de Fransche troepen niet doordrin gen en dus kan gezegd worden, dat hun pogingen om Polen te helpen, mislukt zjjn. Naderhand hebben de Duitschers over de geheele frontbreedte tusschen Rijn en Moe zel, de Fransche vooruitgedrongen troepen, die nog steeds geveclitsaanraking hadden met de Duitsche voorposten, in een g'roo- ten aanval teruggeworpen op hun eigen oorspronkelijke voorpostenstroook vóór de Maginotlinie. „Teruggeworpen" is echter te sterk uitgedrukt, want de Franschen had den reeds, vrijwillig in den nacht vóór den aanval zelf hun troepen teruggenomen, op enkele mitrailleurnesten na. en lieten zoo doende de Duitschers een slag in de lucht doen, die den Duitschers door het artille rievuur verscheiden verliezen opleverde, terwijl de Franschen slechts enkele gevan genen verloren. Sedertdien zitten beide parttjen in hun eigen voorpostenstrooken, als bescherming der hoofdstellingen, ter wijl verkenningsondern-emingen in het „niemandsland" voortgang vinden, evenals wederzijds storende vuren der artillerie. Ook de luchtverkenning boven beide stol lingen gaat door, met als gevolg kleine luchtgevechten. Op dit front leven wij in afwachting wie zal het eerst een grooten aanval op touw zetten Zal dit wel ooit gebeuren Gezien de sterkte der beide stellingen is een succesvolle aanval haast ondenkbaar en zal geen der beide tegenstanders er vesl voor gevoelen zich aan zulk een hope- looze opoffering te wagen. Geen van beide bezit de noodige over macht om zich deze luxe te kunnen ver- «mrloven. Beide geven er de voorkeur aan, de eer aan de tegenpartij te laten. Blokkade, duikboot- en mijnenoorlog. Het evenwicht op het Westfront doet de tegenstanders zoeken naar andere midde- j mn om elkander baas te worden. Een dier middelen is, afsluiten van den toevoer van I noodzakelijke levensmiddelen engrondstof- en welke de tegenstander in zijn eigen land mist. De geallieerden, meester ter zee, passen daarvoor de blokkade toe, als gevolg waar van de Duitsche handelsvloot stil ligt in eigen of neutrale havens. De Duitschers kunnen de vijandelijke scheepvaart slechts te lijf gaan met duikboot en mijnen. Wel zijn er nog enkel© „raiders" buitengaats en zagen wij nog kort geleden het drama der „Admiral Graf von Spes", doch lang kan deze kruisersoorlog niet meer duren; één voor één zullen deze schepen het loodje leggen. De duikboot- en mijnenoorlog echter heeft in deze afgeloopen vier maanden reeds ruim een millioen ton scheepsruimte (van geallieerden en neutralen) naar den zeebodem te doen verhuizen en moet dus op den duur wel grooten invloed op den nood zakelijken aanvoer hebben. Zullen de ge allieerden deze aanvallen op den duur de baas wordén Welke partij zal de blokkade het langst kunnen weerstaan? De toekomst alleen zal hierop antwoord kunnen geven. Luchtoorlog. Geen van beide tegenstanders heeft zich gelukkig nog durven wagen aan het ver-" nielen op 'groote schaal van des vijiands groote steden, wel wetende welke vergel dingsacties dit zou uitlokken. •Evenmin is nog, van welke zijde ook, ge tracht de luchtheerschappij te vermeeste ren. Mocht een der partij.en debeslissing op deh grond willen forceeren, dan zal zij wel beginnen met groot opgezette lucht acties om de meerderheid in de lucht te veroveren. Dit doet zij niet om het gewin op zich zelf, doch om bij de volgende grondoperaties geen last te hebben van overwegend ingrijpen van de luchtstrijd krachten van den tegenstander. Wat dus dusver is vertoond door beider lei luchtvloten, zijn maar verkenningen ge weest, zoowel te land als ter zee. Wat de lucht betreft is het drama al evenmin begonnen en staat ons.nog alles te. wachten. Finland. Hier hebben wij het meest recente oor- logstooneel. Het is eenerzijds getuige ge weest van de grootst denkbar© blamage voor de Russische militaire macht, ander zijds. hebben de dappere Finnen zich over dekt met onverwelkbaren roeni. De uitmoording van de meeste hoogge plaatste Russische militaire bevelhebbers wreekt zich op formidabele wijze. De te genwoordige machthebbers zijn geenszins in staat gebleken een veldtocht voor te be reiden tegen het kleine Finsche volk. De overweldigende Russische macht, beschik king hebbende over 8000 meest zware tanks en een reusachtige luchtmacht, is afgedeinsd tegen een legertje van 300.000 man met slechts weinig" hulpwapens. Wij kennen het verloop van dezen veld tocht. Op het oogenblik worden nog steeds aan vallen gedaan en afgeslagen op d© Kare- lische landengteop de andere fronten Russische stilstand, behalve guerilla-actie door de Finsche ski-afdeelingen, die zelfs den spoorweg van Leningrad naar Moèr- mansk, de basis voor al de binnenvallende Russische colonnes aan de oostelijke fron ten, op meerdere plaatsen hebben vernield, wat den Russen op groot ongerief komt te staan, doordat de aanvoer hokt. Het Russisch militaire prestige heeft een flinken knauw gekregen door deze misluk king, wat wel politieke gevolgen zal heb ben. Men kan dus verwachten, dat zij zoodra mogelijk zich zullen trachten te herstellen van den geleden smaad. De gevolgen zul len dus voor de Finnen wel niet kunnen uitblijven en het is voor hen te hopen, dat zij niet over het paard zijn getild door het voorloopig succes en zich wat hun doel einden betreft., weten in te. perken en trachten zoolang mogelijk stand te houden. Wat. zij tot dusverre hebben vertoond aan vaderlandsliefde en moed is intusschen het eenige mooie en verheffende, dat het geteisterde Europa de laatste vier maan den te zien heeft gekregen. ZWEEDSCH STOOMSCHIP GETORPE DEERD DOOR DUITSCHE DUHiBOOT. Het Zweedsche stoomschip „Svarton", metende 2465 ton, is vandaag door een Duitsclie duikboot getorpedeerd buiten de Noordkust van Schotland. Het schip zonk in anderhalve minuut. Twintig leden der bemanning worden vermist, elf overleven den begaven zich op een vlot en werden gered door een reddingboot. Nog een Estlandsch schip vermist. Ook van het Estlandsche schip „Agu" zijn sedert 3 September geen berichten meer ontvangen. Men vreest dat het schip, dat 2200 ton mat en een bemanning van 18 koppen aan boord had, op .de Noordzee op „DE VLAMMEN VAN VRIJHEID, DEMO CRATIE, REDE EN EERLIJKHEID MOETEN BRANDEND WORDEN GEHOUDEN" ■1 r.ü.. ü/eii-.!' in de derde zitting van het 76ste c:ngies'een rede' uitgësproken,. .waarin hij "o;m. zei: „Er is een groot verschil 'tusschen buiten dezen oorlog blijven en "beweren, dat deze oorlog ons niet aangaat. Wij be hoeven niet met andere naties ten oorlog te trekken, maar op zijn minst kunnen wij met andere naties er naar streven aanmoediging te geven aan de soort van vrede, die de moeilijkheden der wereld zal verlichten en daardoor cok onze eigen natie zal helpen. Wij moeten voor ons uitkijken1 en de mogelijkheden voor onze kinderen zien, wanneer de rest der wereld mocht worden overheerseht door gecon centreerd geweld alleen. Wij moeten voor ons uit kijken om de gevolgen te zien vcor onze eigen toekomst, wanneer alle kleine landen in de geheele wereld zich hun onafhankelijkheid zien ontnomen of louter aanhangels worden van betrekke lijk uitgestrekte machtige militaire sy stemen. Wij moeten echter voor ons uit kijken om te zien, wat voor leven onze kinderen zouden moeten leiden, wanneer een groot deel van de rest van de wereld gedwongen werd een God te aanbidden, die cpgelegd werd door een militairen heerscher of wel verboden, een God te aanbidden." „Wij moeten voor ons uitkijken en de gevolgen zien voor onze toekomstige ge slachten, wanneer de wereldhandel zou worden gecontroleerd dicor een of andere natie of groep van naties, welke die con trole door militair geweld instelt. De volkeren van andere landen hebben het recht een eigen regeeringsvorm te kiezen, maar wij in dit land gelooven nog steeds, dat een dergelijke keuze gebaseerd be hoord te zijn op zekere voorwaarden, •welke wij overal essentieel achten. Wij weten, dat wijzelf nooit geheel veilig in ens land zullen zijn, tenzij andere re- geeringen die vrijheden erkennen." Voortgaande sprak Roosevelt de hoop uit, dat hetgeen in de beide Amerika's wordt gedaan, welker 21 republieken eensgezindheid van idealen ten toon hebben gespreid in haar practiscïie betrekkingen, ook op an dere vastelanden gedaan zal kunnen worden. „Wanneer de tijd komt, moeten de Ver- eenigde Staten hun invloed gebruiken om de handelskanalen in de wereld te openen, opdat geen enkele natie zich in latere dagen gedwengen zal yoelen met wapen geweld na te streven, wat zij door vreed zaam overleg zeer wel verkrijgen kan. Ik leg den nadruk op bet leiderschap dat dit land op zich kan nemen, wanneer de tijd komt voor een vernieuwing van den wreld vrede. Als een eensgezind volk moeten wij op .dit vasteland de vlammen biandende hou den van de menschelfke vrijheid, rede, en démocratie en eerlijkheid als levende za-, ken, die behouden moeten worden voor de betere wereld, welke zal kernen. Mogen onze kinderen op het jaar 1940 wijzen als op een ander tijdperk, toen de democratie haar bestaan rechtvaardigde als het beste regeeringsinstrument, dat nog door de menschheid uitgedacht is." Finland meldtAanvallen afgeslagen, vijandelijke compagnie vernietigd. Rusland bericht„Niets belangrijks". gedaan. Wegens den storm en den sneeuw val waren de militaire operaties van vrij wel geen beteekenis. In de lucht: Ten aanzien van de alge- meene activiteit niets van belang te mel den. Op i Januari zijn volgens vast staande berichten drie Russische vlieg tuigen neergeschoten. In het legerbericht van het hoofdkwar tier van het Russische militaire district Leningrad wcirdt medegedeeld, dat zich ,p 3 Januari aan het front niets be'angrijks heeft voorgedaan. De Russische luchtmacht heeft Woens dag aanvallen op Abo en Kemi aan de Bctnische Golf gedaan. Bijzonderheden zijn niet bekend. Per sonen, die van deze steden kwamen, heb ben aan Havas verteld, dat de bevolking als gewoonlijk blijk gaf van de grootste kalmte en dat de Russische luchtmacht, onder het voorwendsel de havens te bom bardeeren, voortdurende de burgerbevol king onder vuur nam. Volgens inlichtingen uit bevoegde krin gen is het door de Finnen cp de Russen buitgemaakte oorlogsmateriaal vrijwel on bruikbaar. De tanks verkeeren in slechten staat en zijn voor het grootste deel niet te herstellen. De vliegtuigen zijn onbruik baar, doch soms heeft men iets aan de on crdeelen. Het Finsche leger in den noordelijken sector is er in geslaagd opnieuw een front te vormen van Jeniskcski aan de Noor- sche grens tot de toendras en moeras wouden aan de oostgrens. Andere, zeer belangrijke eenheden hebben geheel den grooten weg' van Rovaniemi naar Petsamo bezet. Finsch legerbericht. liet Finsche legerbericht van Woensdag luidt: Te land: De gewone bedrijvigheid der Russische artillerie op dc Karelische Land engte. Bij de rivier de Paipale is het Rus sische geschutvuur in den loop van deri echtend heviger geworden, als voorberei ding van een aanval duurde het tot 13 uur voort. De aanval der infanterie was zeer heftig en werd niet zware verliezen voor de aanvallers afgeslagen, onder het vuur van Finsche artillerie en infanterie. In den avond is ook een aanval onder nomen tén noorden van Hatjalahtenjaervi. Deze werd eveneens afgeslagen. Ten noor den van het Ladogameer werd den ge- heelen dag gevochten om een militair steunpunt. Bovendien werd groote activi teit van geschut en patrouilles gemeld. Bij Aittojoki hebben de Finsche troepen een met machinegeweren versterkte Rus sische compagnie vernietigd. De Russische tegenaanvallen werden afgeslagen. Bij Raate in de buurt van Suomusalmi hebben de Finsche troepen vijf tanks en twee gevechtswagen" vernield. In der sector- Juntasrata hebben zij den linkeroever van het Kokojaervi-meer bereikt. Overigens geen nieuws v'ah het front. Ter zeeAan de kust van het Ladoga- e-ovp^ten voor- Ongeregeldheden te Leningrad en Moskou? De radio tc Rome verspreidde vol gens Reuter een bericht uit Tallinn, waarin melding wordt gemaakt van ernstige ongeregeldheden te Leningrad, die veroorzaakt zijn door een voedsel tekort, na d-1 verzending van voor raden naar de Russische troepen bij de Finsche grens. De omroeper deelde verder mede, dat ook uit Moskou berichten zijn ontvangen over soortgelijke ongere geldheden. Russische troepentrein verongelukt? Dé Finsche kranten publiceeren een be richt uit Riga, volgens hetwelk op den spoorweg naar Moermansk een Russische troepentrein verongelukt is. Een gr-cot aantal soldaten zou daarbjj om het leven gekomen zijn. In Leningrad gelooft men, aldus het bericht, dat het ongeluk is veroorzaakt door sabotage of door het op breken van de rails door Finsche ski patrouilles. Duitsche tegenspraak. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: „Van Engelsehe en Fransche zijde worden in de Europeesche pers berichten gelanceerd, volgens welke Duitschland Finland met land om militaire hulp gevraagd zou heb ben en dat Duitschland die hulp gezonden zou hebben in den vorm van officieren, technici en oorlogsmateriaal. Van bevoegde zijde wordt in dit verband geconstateerd, dat het overbodig is er cp te wijzen, dat al deze beweringen volledig uit de lucht gegrepen zijn. Noorsche artsen naar Finland. Twintig Noorsche artsen hebben vrij willig dienst genomen voor Finland. Noor wegen. hoopt ook binnenkort gevolg te kunnen geven aan Finlands verzoek om Dit nummer bestaat uit 2 bladen Weer luchtaanvallen op Finsche steden, (Pag. 1, eerste blady De oorlog ter zee bljjft slachtoffers eischen. (Pag. 1, eerste blad) President Roosevelt pleit voor een be tere wereld. (Pag. 1, eerste blad) Spionnage-centrale in Finland ontdekt. Nieuwe arrestaties in het protectoraat. (Buitenland) Een geweldig tekort op de Amerikaan- sche begrooting. (Pag. 1, eerste blad)' 2 clandestiene distilleerderijen in Am sterdam in beslag genomen. (Gemengd nieuws) Eenige millioenen Engelsehe arbeiders verlangen meer loon. (Buitenland). ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN 100 verpleegsters. Ruim 25.000 rugzakken zijn thans in Noorwegen bijeengebracht voor de Finsche strijdkrachten. Finsche successen. De correspondent van de „Social Demo- kraten" in Finland bericht, dat twee Sov jet-Russische divisies bij Aglajaervi op het punt staan omsingeld te worden. De toestand van de Russen in dit moerassige gebied is zeer ernstig, aangezien zij van hun ravitailleeringsbases zijn afgesneden. De Russische verliezen aan het geheele frent zijn enorm groot in vergelijking met de Finsche verliezen. Bij' Suomussaimi zijn slechts 100 Finnen gesneuveld tegen dui zenden Russen. Ook de Finsche luchtmacht is actief. Het ia zeker, dat de luchtmacht heeft geholpen bjj het vernielen van den spoor weg naar Moermansk. Op een brug, welke door de Finnen werd vernield, is een ge heele trein met tanks in een rivier ge vallen. Bovendien hebben Finsche vlieg- tuigèn millioenen pamfletten uitgeworpen. Volgens niet bevestigde geruchten zouden de Finnen de Russische bases op het Estlandsche eiland Oesel hebben gebom bardeerd. Het Estlandsche eiland Oesel door Finnen gebombardeerd. Finsche bommenwerpers, met een Ita- liaansch Savoia-vliegtuig, bestuurd door een Italiaanschen vrijwilliger aan het hoofd, hebben gisteren het Estlandsche eiland Oesel gebombardeerd, welk eiland, naai- men gelooft, door de Russen ge bruikt wordt als basis voor de vlieg tuigen, die tegen de Finsche Westkust opereeren. De aanvallende vliegtuigen vlogen op geringe hoogte ever Oesel, waar een aan tal branden ontstond. Later keerden zij, nog lager vliegend, terug en bestookten de Russen, die de branden trachtten te blusschen, met machinegeweervuur. De Finnen werden door het afweergeschut onder vuur genomen, doch zij konden zonder verliezen thuis kernen. Een verkenningsvliegtuig, dat later over Oesel vloog, stelde vast, dat aanzienlijke schade was aangericht en dat de branden nog voortwoeden. Finsche vliegtuigen zijn ook opgetreden nabij Moermansk, waar zij, naar gemeld wordt, een groote pétroleumopslagplaats hebben vernield. De spoorwegen, spoorwegknoopputen en goederen-opslagplaatsen achter de Rus sische linies zijn eveneens gebombardeerd. De lezers vinden elders in ons blad cm groote kaart van Finland. Wij raden aan deze uit te knippen en te bewaren; men zal er bij het volgen van hetoorlogs nieuws veel gemak van hebben. Het tekort op de begrooting der Ver- eenigde Staten bedraagt voor de eerste zes maanden van het financieele jaar 1939-40 2.023.238.159 dollar, aldus een mededee- ling van het departement van de schat kist. De totale uitgaven bedragen 4.767.467.673 dollar, de inkomsten 2.744.299.513 dollar. Over het einde Juni 1940 afloop'ende jaar zal het tekort naar schatting 4 milliard bedragen.

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 1