UIT DEN OMTREK Adverteu 1 NOOTJES het bestuur der zegam. Middelburg Oost- en West-Souburg Eiggekerke Kloetinge Vit Breskens Aardenburg Oostburg Sluis kerk- tn schoolnieuws GEMENGD NIEUWS athletiek' 1NGEZÖND. De minister van buitenlandsche zaken en mevrouw Kleffens hebben gisternamiddag in de ambtswoning Lange Voorhout 38 de gebruikelijke nieuwjaarsreceptie gehouden. De grootmeesteres van H. M. de Konin gin, baronesse Tan Tuyll van Serooskerken, hield gisternamiddag een drukbezochte nieuwjaarsreceptie in huize Voorhout. Op een druk bezochte receptie in Hotel American te Amsterdam heeft de uitvinder van den momenteel meest gebruikten vorm van stenografie, de heer A. W. Groote, Zaterdag zyn tachtigsten verjaar dag herdacht, In een drukbezochte bijeenkomst in de groote zaal van Krasnapolsky te Amster dam heeft Zaterdagmiddag de moderne vakbeweging afscheid genomen van den heer F. van de Walle, die wegens het be reiken van den pensioengerechtigden leef tijd aftreedt als lid van het bestuur van het Nederlandsch Verbond van Vakvereeni- gingen, waarin hij verschillende functies heeft bekleed. Aan haar waardeering heeft de regeering uiting willen geven door hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Bij K. B. van 27 December is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau de heer ir. A. Groothoff, directeur-voorzit ter der directie van het staatsbedrijf der artillerie-inrichtingen. De K.L.M. stelt voor hen, die met de nieuwe vlucht naar Zuid-Afrika, welke op 15 dezer van Napels uit aanvangt, corres pondentie wenschen mede te geven, brief omslagen beschikbaar welke op aanvraag gratis worden toegezonden. O De toestand van het ijs op het XJsselmeer is zeer goed en betrouwbaar. Volendam is per schaats van Amsterdam uit over Mon nikendam en Marken goed te bereiken. a 9 Op de eierenmarkt te Baroeveld zijn over 1939 ruim honderd millioen eieren aange voerd, hetgeen circa 17 millioen meer is dan in 1933 en 3d millioen meer dan in 1937. Dit aantal van honderd millioen is in den tijd van het bestaan der eierenmarkt te Bameveld nimmer bereikt. 8 De expediteur die Donderdagochtend in de Vijzelstraat te Amsterdam een dienst bode, waarmee hij vroeger verloofd was, met een mes neerstak, tengevolge waarvan zij overleed, is thans op zijn aanvankelijke bekentenis teruggekomen. Hij verklaart thans, dat hij niet de bedoeling had om haar te dooden, maar dat hij in een vlaag van woede heeft gehandeld. De Amerikaansche Pool-onderzoeker vi- ce-admiraal Byrd, is met zyn schip „North- star" naar Dunedin vertrokken. Hij wil eerst naar de Walvischbaai gaan en ver volgens het andere schip van zyn expeditie, de „Bean", opzoeken. Te Gemert hebben dezer dagen inbrekers hun slag geslagen in het kantoor van. de coöperatieve stoomzuivelfabriek. Zij slaag den er in het kantoor van den directeur binnen te dringen en daar een bedrag van 6000 gulden buit te maken. In de mijn „Julia" te Eygelshoven is de veertigjarige gehuwde houwer Kowalskiuit Eygelshoven door vallend gesteente getrof fen en gedood. Het slachtoffer was vader van drie kinderen. Wegens bezuiniging zullen nog 147 amb tenaren van het Volkenbondssecretariaat worden ontslagen. Tot hen behoort Sokolin, de ondersecretaris-generaal, de eenige Rus sische functionaris. 0 a Met ingang van 8 Januari zal de boot- dienst Zeebrugge-Harwich, welke bjj het begin van de vijandelijkheden werd ge staakt, gedeeltelijk worden hervat ten dienste van den export. De Duitsche specialist voor hartziekten, Dr. Wilhelm Neumann, die vier jaar gele den naar Engeland was uitgeweken, is Zondag in. Leamington overleden. Indien, zooals men verwacht, in het nieuwe jaar een koninklijk besluit afkomt inzake de inlijvng van nieuwe lichtingen tot de 28-jarigen, zou het Britsche leger een sterkte bereiken van minstens 2.500.000 man, ongerekend nog de overige strijd krachten en de bijdragen van de Dominions Britsch-Indië en de koloniën. Zaterdag is nabtj Manchester (Engeland) een weg verzakt en in de rivier Irwell te recht gekomen. Twee meisjes zijn op het nippertje ontsnapt, toen een aardmassa van duizenden tonnen afgleed. De meisjes ge raakten te water, doch bleven ongedeerd. tf Stefani meldt, dat het spoorwegongeluk by Torre Annunziata (Italië) 29 dooden en een honderdtal gewonden heeft geëischt. Het ongeluk schijnt veroorzaakt te zijn door een verkeerden wisselstand. De ber gingswerkzaamheden werden bemoeilijkt door koude en sneeuw. 0 9 President Roosevelt heeft Charles Edi son benoemd tot minister van Marine. Hij is een zoon van Thomas Edison, den be roemden uitvinder. Sinds den dood van den vorigen minister, Claude Swanson, was Charles Edison plaatsvervangend minister van Marine. Dezer dagen zijn wederom nieuwe Cana- deesche troepen, welke omvatten de artil- letrie af deelingen uit Winnipeg en Montreal, genie uit Toronto en Halifax en een aan tal Schotsche infanterie-re.gimenten, ver gezeld van him ei-gen corpsen papers, in Engeland aangekomen. Zaterdagavond is brand uitgebroken in het Amerikaansche ziekenhuis te Beyrouth. Twee verdiepingen werden een prooi dar vlammen. Er werd alleen materieele scha de aangericht. Bij de feesten ter gelegenheid van. de jaarswisseling zijn in de Ver. Staten 159 personen op gewelddadige wyze om het leven gekomen. In Zuid-Zweden leggen hevige sceeuw- Stprmen een groot deel van het verkeer stil. Autobussen kunnen niet meer rijden en de treinen hebben aanzienlijke vertra gingen. Ook in Denemarken heerschen sneeuwstormen. De bloedtransfusie-dienst. Men verzoekt ons plaatsing van het on derstaande Op Vrijdag 5 Januari a.s. zal dr. H. C. J. M. van Dyk, directeur van het Sint Franciscus Gasthuis te Rotterdam, in het openbaar een voordracht houden over den bloedtransfusiedienst. Dit belooft een be langwekkende avond te worden, daar dr. van Dijk, als oprichter van den bloedtrans fusiedienst te Rotterdam, by uitstek des kundig is. De burgemeester dezer gemeente heeft aan de besturen van een groot aantal ver- eenigingen in Vlissingen, nL de buurtver- eenigingen, vrouwenbonden, sportvereni gingen enz. een uitnoodiging gezonden, deze bijeenkomst te komen bijwonen, waar bij tevens het verzoek werd gedaan ver dere medewerking te willen verleenen door de leden hunner vereeniging, zoowel man nen als vrouwen, doch in het bijzonder de vrouwen, op te wekken in grooten getale op dien avond in het Concertgebouw aan wezig te zijn. Niemand mag deze gelegenheid laten voorbijgaan over dit voor ons allen zoo belangrijk onderwerp een uiteenzetting te hoor.en. De toegang is vrij. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie elders in dit blad. De nieuwe samenstelling. Naar wij vernemen is door Ged. Staten het nieuwe bestuur van de Zegam gekozen, schrijft het D. v. N.B. en Z. Het zal voortaan bestaan uit de he eren J. van Bommel van Vloten (G. S.), A. H. Stemerding en A. Rorye (Statenleden) mr. dr. R. W. Graaf van Lynden (secretaris en lid van den Raad van bestuur der P.Z.E.M.) en K. Brink, directeur van het Goessche gasbedrijf. Hoewel de functies door het bestuur zelve verdeeld zullen worden, staat vast dat de heer Van Vloten pres.-commissaris blijft, terwijl den heer Brink als deskundige wel de functie van gedelegeerd commissaris zal toegewezen worden. De heer v. Tuinen wordt gehandhaafd als secretaris der Ze gam, maar krygt ook nu geen stem in het bestuur. Heinkenszand, Hoedekenskerke, Kapelle, Kattendijke, Kloetinge, Krabbendijke, Krui- ningen, Nisse, Oudelande, Ovezande, Ril- land-Bath, Schore, Waarde, Wemeldinge, Wolphaartsdijk en Yerseke eenevzijds en de gemeente Goes anderzijds. Gemeenschappelyke distributie-regeling. De burgemeesters van Poortvliet, Scher- penisse, St. Maartensdijk, Stavenisse, St. Annaland, Oud-Vossemeer en Tholen heb ben een gemeenschappelijke regeling ge troffen in zake inrichting van den distribu- tïedienat voor die gemeenten. Waterschap Schouwen. By K. B. is benoemd in de provincie Zee land tot heemraad van het waterschap Schouwen, C. A. Boogerd, te Noordwelle. Commissie herschatting gevorderde motorrijtuigen. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft benoemd tot leden van de commissie van deskundigen voor de herschatting van de ingevolge het inkwartieringsbesluit ge vorderde motorrijtuigen voor zooveel deze zich in de provincie Zeeland bevinden F. A. J. Lathouwers, Van der Does de Willeboissingel 13 te 's-Hertogenbosch A. P. Gertsen, Roerzicht 18 Roermond J. B. Nefkens, Straelsche weg 25 Venlo, en tot plaatsvervangende leden A. M. A M. van der Meulen, Wal 19 Eindhoven J. van Gorp, Kanaaldijk 57 Helmond en J. van den Berg, Bleekr»r*dijk 62 rood, Dordrecht. Bouw- «n woningtoezicht» Qed. Staten van Zeeland hebben een ge meenschappelijke regeling tot centralisatie van het bouw- en woningtoezicht op Zuid- Beveland vastgesteld. Hieraan wordt deelgenomen door de ge meenten Baarland, Bors&sla, 'a-Heer Abts- lewoutsdyk, 's-Gravenpolder, 's Heer Abts- kerke, 's-Heer Arendskerke, te-Heerenïioek, Vergaderingen Gemeenteraad. Het overlijden van den heer J. Onderdijk heeft tot gevolg, dat reeds in de eerste helft van Januari twee vergaderingen van den gemeenteraad plaats vinden. Reeds morgen, Woensdagavond te kwart over acht komt de raad bijeen tot be handeling van de geloofsbrieven van het nieuw benoemd verklaarde lid, den heer L. A. Bouman. Als de geloofsbrieven worden goedge keurd en tot zijn toelating zal zijn be sloten, kan in de tweede vergadering, die op Vrijdag 12 Januari op hetzelrde uur wordt gehouden, tot die toelating worden overgegaan en kan ook worden voorzien in de vacature van wethouder. Begin van brand in „De Roode Toren". Zaterdagavond bemerkte de heer Dron- kers bij het verlaten van zijn winkel aan de Vlasmarkt, brand in het magazyn „De Rcode Toren" van de firma Sluys Co. op den hoek van de Markt en de Vlasmarkt. Een gewaarschuwde agent van politie gaf de brandweer kennis, terwijl een an dere agent zich mar de woning van den bediende der zaal: begaf. Deze wist zich <!oor over een muurtje te klimmen een rui: in te slaan en een deur te forceeren, van achter toegang tot den winkel tt verschaffen en kwam toen tot de ontdelking, dat een aquarium vlam bad gevat, èoor een er ender bran dend petroleumkacheltje. Een en ander ontwikkelde een hevigen rook. De brandweer was spoedig met de magiras en de ladderwagen aanwezig. Vele toeschouwers maakten zich bezorgd over de gevleuge.de diertjes, die in de bekende volière- vcor het raam rond flad derden. Toen de deur gecpend was, bleek, dat de bediende, niettegenstaande den hevigen rook, reeds met emmers water het vuur bijna had bedwongen, zoodat door even spuiten vaa de brandweer erger werd voorkomen. Alleen hebben enkele bewoners van het aquarium het leven er btj gelaten. INBRAAK OP GEKELDERD. Jeugdige dader aangehouden. Nadat verleden week de diefstallen van licod van den molen aan het Seisbolwerk en van sigaren uit een winkel in de Nieuwe Poortstraat door de aanhoudingen van de resp. daders IC. en S. spoedig wa ren opgelost stond de politie neg voor de taak ook den diefstal van een k;st met geld enz. uit de woning van den heer J. B. Geers aan de Rozenstraat ia den nacht van eersten op tweeden Kerstdag, tot klaarheid te brengen. Thans is de politie ook hierin volkomen geslaagd. Toen de politie Zaterdagavond genoeg aanwijzigingen had, ken zij den. vermoede- lijken dader, den 16-jarigen de B. wonende in de omgeving van het perceel waar de inbraak plaats had*, aanhouden en na Aan vankelijke ontkenning, viel de jongen door de mand en gaf hij ook aan waar het gestolene was verborgen. De politie heeft toen op een der aan gewezen plaatsen de met een scherp voorwerp geopende kist en op verschil'en- de andere zeer ver uit elkaar liggende plaatsen den inhcud der kist, zoo goed als geheel gevonden en naar het bureau overgebracht. Slechts 'n vrij gering gelds bedrag bleek niet meer aanwezig. De aangehouden jongen werd in ver zekering gesteld, terwijl wordt nagegaan in hoeverre vrienden, die bij het verstop pen behulpzaam waren, ook strafbaar zijn te achten. Zand of asch strooien! Nu de straten door de ingetreden vorst op verschillende plaatsen zeer glad zijn ge worden, wordt er de aandacht op gevestigd dat men verplicht is voor de huizen zand of asch te strooien. Opbrengst collecte voor Finland. De Zaterdag jl. alhier gehouden Roode Kruis-coilecte voor Finland heeft 160,23 opgebracht. Gevonden voorwerpen. Belastlngmerk by Verhage, Spoorstraat 14 belastingmerk bij Van Splunder, Rit- themschestraat 36. GEMEENTERAAD VOOR HET LAATST IN 1339 BIJEEN. Langdurigs discussies over een jachtrecht. Dezer dagen vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de heer J. Dekker. Tot de ingekomen stukken behoorde on der andere een Koninklijk besluit, waarbij in afwijking met het raadsbesluit en het besluit van Gedeputeerde Staten, 10.50 per Leerling wordt toegekend aan C. van Keulen, als tegemoetkoming in de kosten van vervoer van zijn kinderen, naar de Boaz-school te Meliskerke. De begrooting van het burgerlijk armbe stuur werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op 1771.67, met eon post van onvoorzien van 81.38. Als leden van bet burgerly'k armbestuur werden herbenoemd de heeren J. Lampert en J. Poppe, respectievelijk met 5 en 6 stemmen. Besloten werd in de polls van de verze kering tegen fraude de zgn. kostwinners- clausule op te nemen, hetwelk de gemeen te 1.50 per jaar kost- Ingekomen was een verzoek van den heer J. Puijpe tot het weder in pachten van het jachtrecht op het vroon bij Kledn- Valkenisse voor de som van 5 per jaar en een van de heer M. Kleinepier om het jachtrecht te huren voor 6 per jaar. B. en W. stelden voor het recht aan den heer Puype te verhuren, behoudens goed keuring van Ged. Staten, voor één jaar. Over dit voorstel ontspon zich een uitvoe rige discussie. De heer P. Janse stelde voor het recht onderhands te verhuren aan Kleanepiei voor 6 gedurende het jaar 1940. Het voorstel Janse werd aangenomen met 5 tegen 1 stem, die van denbeer Cop- poolse, waardoor mitsdien het voorstel van Burgemeester en Wethouders werd ver worpen. Tot agent der arbeidsbemiddeling werd definitief benoemd de heer F. de Wolf. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heeren E. H. Iemhoff, A. Janse Jz., C. Stuij, A. Janse Az. en P- Lampert Jz. Besloten werd tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van het voetpad naar Zoutslande, loopende over het perceel van den heer Joh. Wisse. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten de steunregeling op 1 Januari in werking te doen treden. Hierbij deelde de voorzitter mede, dat van de rijksinspectie voor de werkverruiming bericht was ont vangen, dat eventueel 20 arbeiders uit deze gemeente in de werkverschaffing kunnen worden geplaatst. Brj de rondvraag vroeg da heer P. Janse of het; heestergewas in de kom een weinig gesnoeid kon worden, wat door den voor zitter werd toegezegd. Aan het einde der vergadering gekomen, dankte de voorzitter de leden voor hun medewerking in het afgeloopen jaar. Ook de nieuwe leden dankte hij voor den pret- tigen geest, dien zij in de vergadering heb ben helpen bevorderen. Het is een jaar van veel zorg geweest en spr. hoopte dat 1940 beter zal zijn, al gelooft hij het niet. De heer Coppoolse bracht den voorzitter dank voor de goede leiding die hjj heeft ge geven. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. A.R. Kieevereenlging. Onder leiding van den heer C. Polderman vergaderde dezer dagen de anti-revolutio naire kiesvereeniging. De heer A. Schout, voorzitter der een- trale kiesvereeniging te Vlissingen, hield een inleiding over het onderwerp „politieke rondblik". Verschillende aanwezigen maakten ge- bruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen, die door den inleider uitvoerig werden beantwoord. Oud-burgemeester Zandee onderscheiden. Bij K. B. van 23 December 1939, is be noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau C. Zandee, oud-burgemeester der gemeente Kloetinge. m, Kerstfeest voor de militairen. Men schryft ons Dezer dagen vierde het comité van het Christelijk Militair Tehuis alhier met de militairen Kerstfeest. De groote zaal van lokaal Weykman was geheel bezet met mi litaire belangstellenden. Het was een ge saagde avond waarop wij met dankbaar heid mogen terugzien. Bij kerstboom, lied en muziek herdachten wij het Kerstfeest, de geboorte van den Vredevorst te Beth lehem. Ds. Goudswaard, voorzitter van 't comité opende de samenkomst. Wy zongen „Hoe zal ik U ontvangen?" De samenzang der Kerstliederen werd begeleid door vioolmu ziek van het ensemble van Melle. De veld prediker, dr. Lekkerkerker, hield de Kerst toespraak. Daarna werden wij vergast op enkele liederen van het zangkoor van den heer Basting, waarna in de pauze versna peringen werden uitgedeeld. Ds. de Vries van Schoondijke gaf daarna een kerstver haal getiteld „De Joodsche schildwacht". Daarna weer zingen, begeleid door ensemble van Melle. Ook ontbrak het niet aan de noodige declamatie, waarop de heeren Ver- duyn, Meeuwsen en nie.t te vergeten korpo raal Brand ons onthaalden. De stemming en sfeer in de zaal was gepast, overeen stemmende met het groote heilsfeest, dat wy herdachten. Ds. de Vries sloot reeds laat in den avond dc vergadering met een kort slotwoord en dank aan God. Benoeming onderwQzere®. Aan de Bijzondere school alhier is tot onderwijzeres benoemd mej. A. Oostveen te Koudekerk (Z.H.). I P Slachtoffers van gladde wegen. Wegens de gladheid van den weg kwamen in de laatste dagen 2 vrouwen zoodanig te vallen, dat de ingeroepen geneeskundige hulp een beenbreuk moest constateeren. Kantongerecht Oostburg. By Kon. besluit, van 29 December 1939, is aan P. Erasmus, op grond van het be- reiken van de wettelijke leeftijdsgrens, met ingang van 1 Januari 1940, eervol ontslag verleend als kan tonrechter-plaatsvervanger in hot kanton Oostburg, onder dankbetui ging voor do als zoodanig bewezen dien sten. Locomotief ontspoord. Zondagmiddag te kwart voor twee ia de locomotief van een tram van de Stoom tram-maatschappij Breskens-Maldeghem tusschen Cadzand en Retranchement ont spoord. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. De stoot was zoo hevig, dat verschillen de passagiers vten hun banken vielen. Daar de loconaotief midden in het land derailleerde, wareia de passagiers gedwon gen hun reis te voet .naar Retranchement te veirvoJgen. Daar aangekomen konden de passagier aanvankelijk geen taxi krijgen, omda. mij het niet waagde het gladde wegdek berijden. Tenslotte stelde zich een chauffeu hl schikbaar om de menschen naar hun pluaj van bestemming te brengen. Voor vele! was dit een duur reisje op den koop tpffj daar men nu nog de kosten van de tatj moest betalen. Herstel van de kerk van het Heilig Graf, De herstelwerkzaamheden in de kerit van het Heilig Graf te Jeruzalem, welke enkele jaren geleden zijn begonnen, zijn' voor het oudste deel van de kerk gereed De bekende kapel van Sint Helena, waar van de stijl een mengsel is van Romaansch, byzantijnseh en gotisch, is hersteld. Hier- bij zijn fraaie kapiteelen uit den tijd van keizer Hadrianus, oude tegelvloeren en twee altaren uit den tijd der kruistochten aan het daglicht gekomen. Benoeming onderwijzeres. Tot onderwijzeres aan de Chr. School voor bijzonder lager onderwijs te Middel burg is benoemd mej. G. W. Swankhuisen, thans tijdelijk onderwijzeres aan die school. De BURGEMEE: Vlissingen en Me\ WOELDEREN—SPR) gen dank voor de ve: schen en bieden wed beste wenschen vooi jaar aan. Ondergeteekenden delijk dank voor 'dj gelukwenschen en b» keerig de hunne aan.l W. P. EDELMAi C. A. EDELMAI1 MARINE EN LEGER Defensie bestelt zes onderbeebootjagers. Het departement van Defensie heeft Za terdag zeg onderzeebootjagers besteld. Drie daarvan zullen worden gebouwd door de Nederlandsche Dok Maatschappij N.V. te Amsterdam en drie door J. en K. Smits scheepswerven te Kinderdijk. De turbines voor deze schepen zullen worden vervaardigd door de N.V. Machine fabriek Stork en Co. te Hengelo, doch wor- if den geïnstalleerd door de scheepsbouwers. De afmetingen van de zes onderzeeboot jagers zijn de volgende lengte 65 meter, breedte 6,8 meter en diepgang 2 meter. Het standaard deplacement is 395 ton en de maximum snelheid 24 mijl. De booten wor den bewapend met'mitrailleurs van 40 mil limeter en dieptebommen. Per „Johan van Oldenbarnevelt" 30 De cember van Genua naar Ned.-Indië ver trokken, reist de officier M.S.D. der le kl. J. A. Steernberg. Bij K. B. van 29 December is aan den vice-admiraal J. J. C. Graaf van den Bosch op zijn verzoek, met ingang van den 1 Ja nuari 1940, wegens langdurigen dienst, eer vol ontslag uit den zeedienst verleend, on der dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewezen langdurige en gewicht! ge diensten. Afscheid ds. H. Janssen. De leger- en vlootpredikant in algemee- nen dienst, ds. H. Janssen, die met ingang van 1 Januari 1940 als zoodanig is opge volgd door ds. W. G. Harrenstein, tot dus- de reserve-veldprediker, ds. J. lavesloot, dc j.l. afscheid genomen van den minister van defensie. Bij dit afscheid waren aanwezig zijn opvolger benevens de leden van het bureau van den leger- en vlootpredikant, de reserve-veldprekier, ds. J. Ravesloot, reserve kapitein in algemeenen dienst ds. G. J. Dieperink, alsmede de secretaris-generar van het departement an defensie, de hee C. Ringeling en het waarnemend hoofd var. de eerste af deeling van dat departement mr A. H. Kemerlingh Onnes. De minister deelde mede, dat ds. Jansser. bevorderd is tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. De Heer en Mevr. ST, SLiCHER betuigen hl dank voor de hun wisseling gebrachte schen en bieden we hunne aan. De Heer en Mevr. HAZEO danken voor ken van belangstelli: trede van het nieuwe den wederkeerig hui schen aan. Ondergeteekende hartelijken dank voel de jaarwisseling geb wenschen en biedt de zijne aan. De Heer en Mevr. LC NAHMENS danken I de ontvangen geluk 1 bieden wederkeerig De Heer en Mevr. 'i zeggen, met wederld wenschen, hartelijk belangstelling op 1 J vonden. Onder aanbiedinj wederkeerige geluk tuigen de Heer en W H. VAN RAALTE1 hartelijk dank voor blijken van belangs intrede van 1940. ZWARE BINNENBRAND TE ROTTERDAM. Twee verdiepingen uitgebrand. Vermoedelijk, doordat men met bel. van een lucifer had gezocht naar klet in een kast, is vanmorgen brand ontst.. -i in de woning van de familie Bozna opi te tweede étage van een pand aan de vernestraat te Rotterdam. Toen het vuur ontdekt werd, viel er aan blusschen niet meer te denken en de fa milie Bozua, bestaande uit man, vrouw en vier kleine kinderen, moest overhaast /luchten. Ook de bewoners van de derde étage moesten het huis snel verlaten en de heer D. Hagen, die op zolder een kamertje beeft, zag zich den weg naar beneden zelfs afgesloten, zoodat hy, over het dak naar de buren moest gaan. De brandweer was spoedig ter plaatse. Bij het blusschingswerk bleek bet noodig ook de belendende woningen te ontruimen. Spoedig was het gevaar voor uitbreiding geweken en weldra kon men zeggen, dat de brand gebluscht was. De tweede en derde étage brandden to taal uit. Ook het dak kreeg schade even als dat van het naastgelegen huis. De benedenverdiepingen liepen veel wa terschade op. Verzekering kekt de schade, behalve die van het gezin Bozua, waar de brand be gonnen is. Het werk van de brandweer werd zeer l>emoeilijkt door de felle koude. Het bluschwater bevroor spoedig en maak te de straat spiegelglad. DE BRAND IN DE PAUSELIJKE KANSELARIJ. Het onderzoek naar de oorzaak van den brand in de Pauselyken kanselarij heeft uitgewezen, dat het niet mogelijk is, dat de braad door kortsluiting is ontstaan. De oorzaak is te zoeken ofwel ir onvoor zichtigheid, ofwel kwaadwilligheid. Verscheidene personen, die hebben deel genomen aan het herstelwerk, moeten zich ter beschikking van de politie houden. ORONKEN SOLDAAT PLEEGT VERZET. Vanmiddag wilde de politie op het Bella- mypark te Vlissingen overgaan tot de aan houding van een soldaat die in dronken toe stand verkeerde. De landsverdediger bleek met zijn arrestatie niet veel op te hebben en begon verzet te plegen. Nadat assistentie was gekomen, is hy naar het bureau over gebracht en ter ontnuchtering ingesloten. De DIRECTEURl PROV. STOOMBOC DE WESTER-SCHE DE JONGE danken vangen gelukwens jaarwisseling en keerig de hunne aart De Heer en Mevr. O MONFROOY zeggi dank voor de ontv wenschen en biedei de hunne aan. De Heer en Mev DE VELDE—WALI ken hartelijk voor Nieuwjaarswenschef wederkeerig de hur De Heer en MeV danken hartelijk vd gen Nieuwjaarswer den wederkeerig dt De Heer en Mi VELDE—'THEUNIS hartelijk dank voorl gelukwenschen en keerig de hunne aal Wereldrccortlhonde Erkki Tamila, de j afstandslooper, is Tamila was wer| afstand 15 mijl met min. 48.6 sec., ger 1937 te Joensuu. Vj reldrecord over 25.C van 1 uur 21 min.i September 1.1. te JoJ Buiten erar. t>oJ De kopij wordt i EEN VOORDEEL Mynheer de Rel Gaarne zou ik rant geplaatst zieJ voorbaat dank. Als vader van seerden maakte ik I reis naar diens leg- zijn tijd eenigszlns J pen doorbrengen m| I Ten zeerste was Ik daar, in het eer een waar feestmi keurig georganiseei hun kwartieren een prettig Keirstf zoodanig, dat ik c genoegen gemaakt I zoekende echtgenoo in het feest betrokl Eveneens wekte toen ik vernam dal een vereeniging ge zich ten doel stell< of verloofden die l

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 2