Uit Zeeu wsch - Vlaanderen UIT DEN OMTREK Beneden peil. NOOTJES Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koude Middelburg BINNENLAND De oorlog ter zee. Breskens Sluis Terneuzen Verschillende Nederlandsche schepen zijn Zondag in Nederland aangekomen. De „Stad Maassluis", „Soesterberg", Alkaid' „Algorab" en „Tibia" arriveerden te Rot terdam, terwijl het s.s. „Sumatra" met een lading soyaboonen en het s.s. „Gaas- terkerk" met een lading fosfaat te Am sterdam zijn aangekomen. Bij den landbouwer C. de Kam, hofstede „Roompot" in den Jacobapolder te Kam perland, is een kalf geboren met 5 pooten. De vijfde poot zit tusschen de schouder bladen van de voorste pooten. Het is een volslagen poot met een buigzaam kniege wricht en een teen. «9 Op 77-jarigen leeftijd is te Wassenaar overleden ir. M. C. F. J. Cosijn, oud-advi seur-verificateur van het rijksbureau voor zee-instrumenten te Leiden, welke functie hij van 19031928 bekleedde. n 9 De minister van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, heeft gisteren den centralen levensmiddelendistributieraad ge ïnstalleerd en hierbij een rede gehouden. De voorzitter van den raad, prof. mr. C. P. M. Rem me, beantwoordde deze toe spraak. s Heden is te Utrecht de wintervergadering van het R.K. Werkliedenverbond gehouden. De verbondsvoorzitter, de heer A. C. de Bruyn, sprak hierbij een rede uit. Het le dental steeg dit jaar van 100.185 op 1 Jan uari tot 205.872 op 1 October j.l. Tijdens de vorige oorlogsperiode steeg het leden tal met ongeveer 65.000 leden. 9'9 In een plechtige vergadering heeft het bestuur van de Amsterdamsche universi- teitsvereeniging gistermiddag het vijftig jarig bestaan dezer vereeniging herdacht. Aan burgemeester de Vlugt werd het eere lidmaatschap aangeboden. Gistermiddag is te Den Haag plotseling op 28-jarigen leeftijd overleden de bekende zwemmer en waterpolospeler J. M. H. van Oostrom Sciede. Koning Leopold van België heeft in ge zelschap van eenige officieren gisteren een regiment geïnspecteerd in de streek van Oostende. s» 9 a In den gemeenteraad van Parijs heeft een der leden voorgesteld om een straat in Parijs „Rue de Finlande" te doopen, in plaats van „Rue de Helsinki", teneinde op deze wijze het geheele volk te eeren en niet alleen de dappere hoofdstad. 9 S Het Britsche slagschip „Renown", het vliegtuigmoederschip „Ark Royal" en een Britsche kruiser zijn Zondag na een kort bezoek weer uit Rio de Janeiro vertrok ken. Ruim 30.000 personen brachten een bezoek aan de oorlogsschepen in de haven. De verduisteringsmaatregelen die in Oost-Pruisen opgeheven waren sedert het ©inde van de krijgsverrichtingen in Polen, zijn Zaterdag j.l. in Danzig en Plaipeda .(Memel) weer van kracht verklaard. Onverwacht heeft de Engelsche koning gisteren een bezoek gebracht aan het vlootcommando in Plymouth, waar hij de marine-etablissementen bezichtigde en met vele officieren en manschappen sprak. 9 9 T>r. Augusto Samuel Boyd, de eerste vice- president van Panama heeft voor het hooggerechtshof den eed afgelegd, om voorloopig het presidentschap te vervul len, nu de president, Juan Arosemena, is overleden. a Generaal Franco heeft opdracht gegeven, dat de meeste vliegvelden aan den land bouw terug gegeven zullen worden. De politieke junta heeft verder besloten een nationale arbeids-organisatie op te richten, naar het voorbeeld van de Italiaansche la- voro, om den arbeiders de bescherming van den staat te verzekeren. a Tijdens een vergadering te Jeruzalem Van Joodsche studenten, welke lid zijn van den bond voor toenadering tusschen Joden ©n Arabieren, is een resolutie aangenomen, waarbij wordt gezegd, dat de samenwerking tusschen beide bevolkingsdeelen een der ©erste vraagstukken moet zijn, welke in Palestina wordt opgelost en dat de regee ring hierin actief moet helpen. Kerstnachtviering in de Evang. Lutb. Kerk. Evenals vorige jaren, zal ook thans weer in de Evang. Luth. kerk alhier en in Mid delburg aanden vooravond van den Isten Kerstdag (dus 24 Dec.) een Kerstnacht- viering gehouden worden en wel van 's avonds 11 uur tot 12.05. In deze samen komst wordt het gemeenschappelijk zingen van klassieke Kerstliederen afgewisseld met solozang, reciet en orgelspel, terwijl de voorganger een korte toespraak zal houden naar aanleiding van het Kerstgebeuren. De samenkomst is voor ieder vrij toegankelijk. Waar de belangstelling voor soortgelijke Kerstnachtvieringen vorige jaren zeer groot was, is het te verwachten, dat ook dit jaar velen dezen plechtigen dienst zullen wen- schen bij te wonen. Lange diensttijden op de veerboot VlissingenBreskens. In de afdeelingsvergaderingen van de Provinciale Staten hebben verschillende leden verkorting van den diensttijd van het personeel op den veerdienst Vlissin- genBreskens gevraagd. Naar werd mede gedeeld hebben deze menschen zes weken achter elkaar dienst met slechts twee Zon dagen als vrije dagen. Dit komt dus hier op neer dat zij telkens twintig dagen achter elkaar in touw zijn. Bovendien maken 2ij weken van 75 uur en als er een vrije dag in valt 66 uur. In het georganiseerd over leg is een en ander ook reeds ter sprake gekomen, hetgeen tot resultaat had dat de toezegging werd gedaan dat de arbeidstijd verkort zal werden en elke week een dag vrij zal worden gegeven. Gedeputeerde Staten zullen, naar zjj me dedeelden, een onderzoek instellen. Competitie-damwedstrijd. Gisteravond werd alhier voor de compe titie van den Zeeuwschen Dambond een wedstrijd gespeeld tusschen Vlissingen I en Aagtekerke I. De uitslag is als volgt Vlissingen IAagtekerke I. L. Goedbloed Jr.A. Willemse 11 2. C. v. BiemenL. Trieller 11 3. A. KeijmelD. Trieller 02 4. O. HellingaJ. Maljaars 11 5. G. LuwemaS. Blaas 02 6. C. K. KaanC. Jongepier 20 7. J. v. EgeraatD. Hugense 20 8. J. A. v. BloppoelP. Bimmel 02 9. J. BosselaarG. Wattel 20 10. J. F. de KrjjgerA. Provoost 11 De uitslag is gelijk 1010. Zij die kwamen en gingen. Gedurende de le helft van December hebben zich in deze gemeente Gevestigd C. L Meliefste, arbeider, Bonedijkestraat 94, van Koudekerk©. J. V. van der Burgh, plaatwerker, Gra venstraat 6a, van Schiedam. M. P. Edwards van Muijen, winkelierster, Nieuwendijk 43, van Middelburg. P. W. C. de Vos, luit. ter zee 2e klasse, Hr. Ms. Wachtschip, van Den Helder. J. van Boven, koperslager, Nijverheid straat 15, van Rotterdam. A. C. Geus, timmerman, Paardenmarkt 39, van Hoedekenskerke. H. R. van Velzen, kolendrager, Joost de Moorstraat 1, van Venlo. L. J. Boumans, smidsleerling, Margrie tenlaan 3, van Oeffelt. L van Bel, zwemonderwijzer, Glacis- straat 143, van Gouda. G. Poortvliet, kolentremmer, Van Dis- hoeckstraat 5, van Middelburg, B. Kousemaker, electricien, Callenfels- etraat 7, van Middelburg. P. A. Hermans, lasscher, Hendrikstraat 8, van O. en W. Souburg. W. Rijken, sergt. maj. K.M., Schelde- straat 50, van O. en W. Souburg. B. Sinke, slager, Vrijdomsweg 48, van Middelburg. A. Smit, bootsman K.M., Bonedijkestraat 18, van Den Helder. E. de Lange, magazijnbediende, Kanaal straat 92, van Den Helder. terwijl in dezelfde periode Vertrokken J. H. E. Woltering, kantoorbediende, Schuitvaartgracht 85, naar Voorburg. C. PoldermanBostelaar, zonder, Bloe- menlaan 84, naar Koudekerke. M. Delfos, zonder, Baljuwstraat 20, naar Den Helder. B. P. Heijkoopv. Daele, zonder, Prin senstraat 15, naar Den Helder. A. M. de Voogd, dienstbode, Molenstraat 40, naar Miduelburg. A. T. de Jonge, dienstbode, Glacisstraat 161, naar Overzande. A. W. L. van Megen, stuurman, Bad huisstraat 100, naar Den Haag. M. van der Lee, zonder, Breestraat 5, naar Oss. I. Sanderse, klerk R.D.B., B. Ewout- straat 50, naar Bergen op Zoom. P. Goedbloed, korp. schrijver, Noord straat 43, naar Den Helder. O. J. Fischer, matr. roeier, Onderstraat 9, naar Rotterdam. W. J. van Orch, marinier le kl., Hen drikstraat 32, naar Den Helder. P. H. Rueb, kapitein, Schuitvaartgracht 251, naar Rotterdam. F. van der Vies, stuurman, Hobeinstraat naar Amsterdam. C. J. H. Verboom, advocate, Houtkade 14, naar Hilversum. E. Batten, zender, Kasteelstraat 49c, naar Breskens. G. J. van der Heijden, machinist N.S., Hobeinstraat 40, naar Amsterdam. L. A. Boone, kantoorbediende, Paul Kru- gerstraat 4, naar Koudekerke. J. M. Hurkmans, arbeider N.S., Molen straat 3, naar Maasbree. J. J. Lipjes, machinist, Boulevard de Ruyter 78, naar Terneuzen. J. A. C. Touburg, onder-machinist N.S., Paul Krugerstraat 4, naar Zutphen. R. M. J. Scheffer, sergt. macht., Kanaal straat 108, naar Den Helder. P. Schouwenaar, zonder, B. Ewoutstraat 50, naar Obbicht. Een nieuwe zaak in een nieuw stadsgedeelte. Het is niet zoo slecht bekeken om in een stadsgedeelte, waar den laatsten tijd een geheel huizencomplex verrezen is, een nieuwe zaak te openen. Juist een winkel van noodzakelijke levensbehoeften kan in deze omgeving goed van pas komen. Heden middag vond de opening plaats van het nieuw gebouwde zakenpand Bonedijke straat 27, waarin het levensmiddelenbedrijf van den heer C. Eiff is gevestigd. De zaak past zich aan bij den modernen stijl, welk© in deze omgeving gevolgd wordt. Ook het interieur is keurig inge richt. Alles is in lichte kleuren gehouden en de artikelen zijn in stofvrije bakken of vitrines geborgen. Een aparte kast en eta lage is ingericht voor rookartikelen. De winkel maakt een zeer goeden indruk. HET VRAAGSTUK DER WERKVERRUIMING. Gedeputeerde Staten zijn diligent. Het vraagstuk der werkverruiming heeft in alle afdeelingen der Provinciale Staten een punt van bespreking uitgemaakt. Gedeputeerde Staten hebben in antwoord op de verschillende vragen geantwoord dat zij gaarne de gevraagde activiteit ter zake van de werkverruiming zal ontwikke len. Zooveel als mogelijk is, wordt de indu strialisatie in onze provincie bevorderd. Mo menteel worden pogingen aangewend een textielschool te stichten. De afbakening van de grenzen tusschen P.Z.E.M. en Zegam, de gasvoorziening ten plattelande, ruilver kaveling en egaliseering van gronden zijn vraagstukken waaraan het College zijn vol le aandacht geeft. Ten aanzien van de Grondverbeteringsmaatschappij die nog niet wettelijk erkend is, moet gewacht worden op een wetswijziging. Voorts wordt nog medegedeeld dat de commissie voor de Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets) helpen snel en goed. Doos 50 ct. Proeidoos 10 ct. werkverschaffing zeer actief is en in haar vergaderingen, die vrijwel geregeld worden gehouden, steeds meerdere plannen tot werkverruiming onder de oogen ziet. Goed voorbeeld. Een stadgenoote, die onbekend wenscht te blijven, zond den penningmeester van de vereeniging tot bezoeken der armen 100, ir de hoop dat haar goede voorbeeld zal worden nagevolgd. IJspret. De exploitant van St. Joris is er vlug by geweest om de tennisbanen in den tuin te doen onderloopen. Gistermiddag en -avond is er reeds veel gebruik gemaakt van deze gelegenheid om te rijden. Het was er steeds gezellig en niet te druk. De baan op het één c.M. dikke ijs was goed verzorgd en na de avondpret is de baan geveegd en opnieuw onder water gezet. N.V. KONINKLIJKE NED. ZOUTINDUSTRIE BOEKELO Jhr. ir. J. L, Boreel f De ingenieur van dsn polder Walcheren, jhr. ir. J. L. Boreel, die reeds ©enigen tijd in het gasthuis te Middelburg vertoefde en aldaar een operatie heeft ondergaan, is gisteren op 54-jarigen leeftijd overleden. Met jhr. Boreel is iemand heen gegaan, wiens naam steeds onverbrekelijk zal ver bonden blijven aan de bemaling van den polder, waarvan het overgroots nut, juist 'in de achter ons liggende maanden weer zoo ten volle bewezen is. Toen jhr. ir. Boreel zijn werk te Middel burg in 1921 aanving, was de tegenstand van bspaalde zijde tegen bemaling van den polder nog niet gebroken. Zijn plannen tot bemaling van het deel van het eiland ten westen van het kanaal, zijn echter ten slotte aangenomen en wie even terugdenkt aan de groot© watervlakten, die in de lage deelen van den polder kon-den ontstaan, zal het groote nut van het in het kanaal uit komend© gemaal „de Boreel" volkomen er kennen. Het was ook volgens de plannen van den volgens menschelijk begrip veel te jong overledene, dat nu een paar jaar ge leden het gemaal aan de Zuidwatering in gebruik werd gesteld. Ten slotte is nu ook bjj Veer© een klein gemaal verrezen. De achterblijvende familie, moge over tuigd zijn, dat de wijze waarop wijlen jhr. Boreel, dit levenswerk heeft voltooid, in breeden kring ten hoogst© wordt gewaar deerd en in herinnering zal voortleven. De overledene was officier in de orde van Oranje-Nassau. Het is wel treffend, dat slechts drie en een halve maand na het verscheiden van de heer J. A. Vertregt, voorzitter van het bestuur der Ambachtsschool, die zich thans jhr. Boreel ontvallen ziet, die als onder voorzitter en als voorzitter van de com missie van onderwijs jarenlang met wijlen den heer Vertregt heeft samengewerkt. De overledene was ook dirigeerend lid van de Teekenacademie en van het regenten-colle ge over het huis van bewaring. De ter aarde bestelling zal Donderdag middag te half drie plaats hebben op de algemeene begraafplaats te Middelburg. STOOMVAARTLIJNEN Vit- en thuisvarend* schepen. „Beimekcm" 17 Dee. te Belawan „Poelau Roebiah" 18 Dec. te Kaapstad „Singkep" (uitr.) 18 Dec. te Port Said „Saparoea" 18 Dec. van Calcutta „Jagersfontein" 17 Dec. te Calcutta „Madoera" 20 Dcc. te Honoloeloe verwacht WETSONTWERP WIJZIGING WONINGWET VERWORPEN. De Tweede Kamer heeft hedenmorgen het wetsontwerp tot wijziging der Woningwet verworpen met 52 tegen 19 stemmen (ge mengde stemming) PRINSES JULIANA. H.K.H. Prinses Juliana woonde heden de gewone wekelijksche vergadering bij van het dagelijksch bestuur van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden. ALGEMEEN BESTUUR A.N.W.B. Het algemeen bestuur van den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. heeft te Amster dam zijn wintervergadering gehouden on der voorzitterschap van den heer H. P. J. Blcemers. De vergadering heeft de begrooting voor het jaar 1940 goedgekeurd en vastgesteld 0^ een eindcijfer van 1.139.800. Tot lid van het dagelijksch bestuur werd benoemd de heer P. F. Zimmerman, te Rot terdam. De aan de beurt van aftreding zijnde buitengewone leden van het dage lijksch bestuur, de heeren C. R. T. baron Krayenhoff, Ernst Crone en jhr. mr. W. Michiels van Kessnich werden herbenoemd. TIJDELIJKE VERHOOGING UURLOON VAN P.T.T.-PERSONEEL IN TIJDELIJKEN DIENST. In verband met de koude. Te rekenen van 16 December 1939 is het uurloon van de hulpbestellers, arbeiders in trjdelijken dienst, adspirant-bestellers en jongelingen, in dienst bij P.T.T., alsmede van het hulppersoneel bij den technischen dienst, werkzaam in den buitendienst, vol gens den plaatselrjen loonstandaard, in ver band met de heerschende koude, tot nader order met 10 ce* t verhoogd. DE IN BESLAG GENOMEN „DÜSSELDORF" BUITEN SANTIAGO AANGEKOMEN. Een Britsch oorlogsschip is buiten San tiago verschenen. Het escorteerde het Duit- sche koopvaardijschip „Düsseldorf", groot 4930 ton. De „Düsseldorf" zal als Britsch schip in dienst genomen worden. Men ge looft dat de Duitsche bemanning aan boord van het oorlogsschip gevangen zit. Een Chlleensche torpedoböotjager, de „Albea", vaart in de nabijheid om eerbiediging van de Chileensche territoriale wateren te ver zekeren. Noorsch schip op mijn geloopen. Het Noorsche stoomschip „Glittrefjaelt" (2400 ton) is gisteren op de Noordzee op een mijn geloopen. Wij kunnen het best hebben, te worden aangevallen op iets dat wij schreven. Dat behoort nu eenmaal bij de geneugten van het krantenvak. En als wij „geneugten" zeggen, is ons dat ernst, want een pittige gedachtenwisseling met een serieus tegen stander is ons een groot genoegen. Zulk een „verschil van meening" moet echter op een zeker peil staan. Dat is he laas niet het geval met het antwoord van de Middelburgsche Courant op ons artikel van Zaterdag. Wij kronkelen ons als een glibberige aal, zegt het blad gaven een ietwat kinderlijke beschouwing over de taak van de Pers hadden ons niet maller in de kaart kunnen laten kijken snapten niet wat Ged. Sta ten beoogden, enz. Het blad besluit zijn „antwoord" met de mededeeling dat het thans het laatste woord heeft vermorst „aan het nu volkomen potsierlijk geworden kwestietje". Wij vreezen zeer dat de consequenties van hetgeen misschien met de Zegam staat te gebeuren, de grenzen van „een potsier lijk kwestietje" wel ietwat zullen blijken te overschrijden Maar wij hebben nog te veel zelfrespect om in te gaan op een reeks „sterke uit drukkingen" als de hierboven vermelde. Zulk een methode van aanvallen signa leert men slechts men gaat er echter niet dieper op in en laat het oordeel gaarne en in vertrouwen aan den lezer. Littausch schip door Duitschers opgebracht. Het Littausche vrachtschip „Kretinp dat van Zweden naar Riga voer, is volgens Havas door de Duitschers op 3 December aangehouden en naar Stettin opgebracht. Tot dusverre weet men niet om welke rede nen zulks is geschied. Italiaansch vaartuig nam overlevenden van getorpedeerd Britsch schip aan boord. De kapitein van het te Genua uit Rotter dam aangekomen Italiaansche vrachtschip „Caterina Gerolimich" heeft gerapporteerd, dat hem op 19 November jl. in het Kanaal een Duitsche duikboot naderde, die hem verzocht elf Britsche zeelieden, waaronder vier gewonden, aan boord te nemen van het Engelsche s.s. „Darino" (1361 ton), dat door deze duikboot was getorpedeerd. Het T liaansche vrachtschip heeft de over levenden aan boord genomen en naar Dover gebracht. Volgens de geredden is de „Da rino" binnen vier minuten gezonken en zijn de andere zestien leden der bemanning, waaronder de kapitein, omgekomen. WISSELKOERSEN Noteering van heden 19 December, 14.45 uur (officieel) Londen 7.41% Berlijn 75.50 Parijs 4.21Brussel 31.28 Zwitserland 42.17% New-York 1.8725/18. Schade aan groente en gewassen tengevolge van de vorst. De vorst heeft in Zeeuwsch-VIaanderen de nog te velde staande groenten en kool soorten vrqwel bedorven. Groote hoeveel heden ingekuilde aardappelen heeft men in allerijl extra zwaar toegedekt, zoodat ge hoopt wordt dat deze voor vorstschade ge vrijwaard blijven. In de kleine tuintjes, die talrijke ar beiders in deze streek hebben, is, volgens le N.R. Crt. ook vrijwel alle groent© door de vorst onbruikbaar geworden, hetgeen voor deze menschen een grooten tegenslag en schadepost beteekent. Wolhandkrab geviseht. Maandagmiddag bracht het visscbers- vaartuig BR. 24 een vrij groot exemplaar van een wolhandkrab, dat men dien dag gevangen had, aan den wal. Vereeniging voor Zieken huis verpleging in Zeeuwsch-VIaanderen. In een alhier gehouden vergadering van do plaatselijke afdeeling van de vereen'- ging „Ziekenhuisverpleging in Zeeuwsch- VIaanderen" werden de aftredende leden de heeren A. Jongman, voorzitter, A. Ameele, penningmeester en secretaris, S. A. van Hal, Ch. Hermans en F. Brandt, bestuursleden, als zoodanig herkozen. Konijnen-tentoonstelling. Zaterdag en Zondag hield de konijnen- vereeniging „Ons Belang" een tentoonstel ling in café „Wilhelmina". Er waren on geveer 90 inzendingen. Het aantal bezoe kers was dit jaar 75 grooter dan het vorige jaar. De keurmeester, de heer R. van der Beke uit Maldeghem (België), kende de prijzen als volgt toe Vlaamsche Reus, haaskleuroude ram G. J. de Smidt le prijs en eereprijs jonge rammen G. J. de Smidt 2e prijsoude voedsters G. J. de Smidt le prijs jonge voedsters G. J. de Smidt twee le prijzen en eereprijs. Witte Vlaamscho Reuzenjonge ram men P. Clyncke le prjjsoude voedsters Alois Tas le prijs en eereprijs jonge voed sters Alois Tas le en 2e prijs en eereprijs; K. J. v. Tatenhove le prijs en eereprijs P. Clyncke le, 2e en eereprijs. Nesten met voedster, Witte Vlaamsche Reus P. Clyncke eereprijs. Black and TanA. Coppena le prijs en eereprijs. Nesten zonder voedster» Witte Weener J, F. Bauer 2e prijs, Witte Weener oude rammen J. Leysen- naar le prijs J. F. Bauer 2e prijs jonge rammen J. F. Doolaege le prijs J. Ley- sennaar 2e prijs oude voedsters J. F. Doo laege eereprijs jonge voedsters J. F. Doo laege twee eereprijzen en één le prijs J. Leysennaar drie 2e prijzen. Castor Red oude ram F. B. Quataert le prijsjonge rammen 'F. B. Quariiert le en eereprijs oude voedsters F. B. Quataert le en eereprijs. Papillon oude ram J. F. Bauer 2e prijs; oude voedster J. F. Bauer 2 e prijs. New Zealand Red jonge ram J. J. Ver- hage eereprijs. Groot Zwart Zilveroude ram J. F. Doolaege ie prijs. Klein zilver jonge ram (zwart) A. Cop- pens le prijs oude ram (geel) J. Leysen naar 2e prijs jonge rammen J. Leysen naar le prijs en eereprijs oude voedsters J. Doolaege le prijs en eereprijsJ. Ley sennaar le prijs (bruin) J. Doolaege le prijs. Hollanders (zwart) jonge voedsters René Dusarduyn le en eereprijs. Black and Tan oude rammen A. Cop- pens twee le en twee eereprijzen jonge rammen A. Joppens le prijs oude voed ster A. Ccppens 2e prijs jonge voedsters A. Coppens le, 2e en eereprijs. Pool (roodoog) oude ram A. Coppens 2e prijs oude voedster A. Coppens le en eereprijs. De heer A. Coppens behaalde dit jaar het kampioenschap. Plechtige Duitsche godsdienstoefening In de Ned. Herv. Kerk. Zondagavond j.l. zijn in een Duitsche godsdienstoefening in de Neder landsch Hervormde Kerk alhier, welke geleid werd d' oor Ds. Fischer, een heer en een dame uit het Protestansch vluchtelihngenkamp door den doop in de gemeente opgenomen. Ds.Fischer die Hervormd predikant van de Duitsche gemeente in Amsterdam is, was speciaal voor deze dienst overgekomen. Ds. Beukenhorst en de predikant van het Protestantsch vluchtelingenkamp woon den den dienst bij. Na den doop werd staande door de ge heele gemeente een Duitsch lied gezongen. De plechtige dienst werd besloten met het „Onze Vader". Geslaagd voor vakexamen b(j P.T.T. Aan het te 's-Gravenhage gehouden vak examen in den post-, telegraaf- en tele foondienst heeft voldaan de adjunct-com mies bij den post-, telegraaf- en telefoon dienst J. A. Weqnen, van het post- en te legraafkantoor te Neuzen,

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 2