GEMEENTERAAD SOUBURG. UIT DEN OMTREK Middelburg Arnemuiden Oost- en West-Souburg MARKTBERICHTEN Goede resultaten van het waterleidingbedrijf. Tariefsverlaging in zicht. De schoonmaaksterskwestie opgelost. Gistermiddag Vergaderde de gemeente- 1 raad van Souburg, onder voorzitterschap van burgemeester A. H. S. Stemerding. Aanwezig 10 leden. Afwezig wegens ziekte de heer M. Arendse. De notulen van het behandelde in de Vorige zitting werden goedgekeurd. Mededeelingen. De VOORZITTER deed mededeeling van goedkeuring door Ged. Staten van ver schillende raadsbesluiten. Kasopname heeft plaats gehad van het Burgerlijk Armbestuur; het Woning-be drijf en de boeken van den gemeente-ont vanger. Van de Souburgsche caféhouders i9 een Verzoek ingekomen om het sluitingsuur te bepalen op 12 uur. Dit adres zal behandeld worden bij de politie-verordening. Van den - opperbevelhebber van land- en zeemacht is een brief ontvangen betreffen de de vaststelling van een verordening ex art. 12 der oorlogswet. De naar aanleiding hiervan gemaakte opmerkingen zijn doorgezonden aan den opperbevelhebber. Rekening Burgerlek Armbestuur. Overgelegd wordt de rekening over 1938 Van het Burgerlijk Armbestuur. De VOORZITTER stelt deze in handen van de heeren De Pagter en Janssen ter onderzoek. De heer JANSSEN wijst er op, dat voor het Burgerlijk Armbestuur ook nog buiten de gemeente gekocht wordt. Hij dringt er op aan, dat zooveel mogelijk bij de Sou burgsche winkeliers besteld wordt. De VOORZITTER acht het beter dit punt te bespreken wanneer door de com missie rapport wordt uitgebracht. De heer JANSSEN (s.d.a.p.) kan zich hiermede vereenigen. Wyziging gemeentebegrooting. Overgegaan wordt tot wijziging der ge- meentebegrooting 1939. De heer JANSSEN bespreekt de subsi die voor kinderherstellings- en vacantie- kolonies en geeft uitdrukking aan zijn groo- te teleurstelling over de houding van Ged. Staten. Hierdoor komt de vereeniging in groote moeiijkheden. Er is een nadeelig saldo en dit wordt een strop voor het vol gend jaar. De uitzending van kinderen komt daardoor in het gedrang. Ook dit jaar is slechts de helft der kinderen uitge zonden. Hij betreurt deze houding ten zeer ste, temeer daar het hier slechts een be drag van 35 betreft. De heer SUURMOND (a.r.) bespreekt die benoeming van een schoolarts. Wij moe ten nu met Vlissingen en Middelburg een gemeenschappelijke regeling treffen. Spr. is hier in principe niet tegen, maar wil toch gaarne de voorwaarden afwachten alsvorens een definitief besluit te kunnen nemen. Hg moet eerst de consequenties kunnen overzien. De VOORZITTER zegt, dat ook. B en W. de beslissing van Ged. Staten inzake de subsidie aan de kinderherstellingskolonies betreuren, en zij hebben hierin noode be rust om de begrooting niet in gevaar te brengen. Wat den schoolarts betreft, wijst de VOORZITTER er op, dat de raad nog in geen enkel opzicht gebonden is. De regeling komt later nog in openbare behandeling. Waterleidingbedrijf. Voorgesteld wordt tot wijziging der be grooting 1939 van het waterleidingbedrijf. De heer LEENHOUTS (s.d.a.p) is zeer tevreden over den gang van zaken bij dit bedrijf. In de toekomst ziet spr. reeds tariefsverlaging. De VOORZITTER koestert ook de hoop, dat binnen afzienbaren tijd tariefsverla ging kan plaats hebben. Vee- en vleeschkeuringsdienst. Voorgesteld wordt tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling van den vee- en vleeschkeuringsdienst. De heer JACQUES (Sgb.) wijst er op dat Vlissingen als noodslachtplaats zal worden aangewezen en vraagt of te Sou burg dan nog een noodslachtplaats zal noodig zijn. De VOORZITTER antwoordt dat dit in derdaad noodzakelijk is. Verhuring archiefruimte. Voorgsteld wordt tot onderhandsche ver huring van archiefruimte aan de Ned.Herv. Kerk. De heer VAN DE PUTTE (a.r.) vraagt welke werkzaamheden de gemeente nog Een zware ontploffing. In verschillende gemeenten op Wacher ren en in Zeeuwsch-Vlaanderen, vooral in het kustgebied, is gistervond omstreeks kwart voor zeven een zware ontploffing gehoord, die hier en daar de huizen deed trillen. Een door de Marine ingesteld onderzoek heeft geen resultaat opgeleverd. De moge lijkheid dat men hier met een mijnontplof- fing te doen heeft gehad, is niet uitge sloten. Nederlandsche Bond van Lager Loodspersoneel. Dezer dagen werd te Rotterdam de alge- meene jaarvergadering van bovengenoem- den bond gehouden. O.m. was de afdeeling Vlissingen vertegenwoordigd. Tot voorzitter werd benoemd de heer G. C. de Hondt en tot secretaris (voor den tijd van 1 jaar) de heer J, Alta, beiden le- ten opzichte van dit archief te verrichten heeft. De VOORZITTER zegt, dat het archief o.a, toch stofvrij moet gehouden worden. De heer SUURMOND wijst er op dat het hier een privé-aangelegenheid betreft. De kerkvoogdij geeft haar archief in bewa ring bij de gemeente. Maar wie draagt de verantwoordelijkheid? vraagt spr. Het lijkt hem nog niet zoo eenvoudig. De VOORZITTER zegt, dat het archief historische waarde heeft en de kerkvoog- dij stelt er prijs op, dit in de brandvrije kluis der gemeente te bewaren. De gemeente neemt geen enkele verant woording op zich. Rekening-courant-overeenkomsten. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot het sluiten van rekening-courant- overeenkomsten met de Bank van Nederl. Gemeenten en de Boerenleenbank te Sou burg. Wachtgeldregeling Mij. Zeeland en S.H.V. Burg. en Weth. stellen voor bij te dra gen in de uitkeeringen der wachtgeldrege ling ten behoeve van arbeiders der Mij. Zeeland en S.H.V. Dit voorstel wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Brandweerzaken. Nadat de VOORZITTER nog enkele in lichtingen heeft verstrekt, wordt een brandweerverordening vastgesteld. Eveneens wordt goedgekeurd een in structie voor den brandweercommandant. De schoonmaaksterskwestie opgelost. B. en W. stellen voor mej. Pieterse in het nieuwe gemeentehuis soortgelijken arbeid op te dragen als zij in het oude gemeente huis verrichtte. De heer SUURMOND zegt, dat dit voor stel in het licht der huidige gemeente politiek moet bezien worden en wel aan leiding zou kunnen geven tot discussie. Spr. wil echter het voorstel nemen zooals het hier ligt. Spr. meent, dat tegenwoordig meerma len de belangen van de ambtenaren pri mair en die der gemeente secundair zyn. Spr. vraagt of de concierge ook met dit voorstel genoegen neemt. De heer DE PAGTER (c.h.) kan volko men met het voorstel van B. en W. mee gaan. Hij noemt dit een eerherstel voor mej. Pieterse. De VOORZITTER is verheugd dat er geen bezwaren bij den raad zijn gerezen tegen het voorstel. Het is zakelijk gesteld, los van de personen. De concierge kan zich geheel met deze regeling vereenigen. Hier is geen sprak van eerherstel, indien dit zoo was zou het vorig college van B. en W. feitelijk in beschuldiging worden gesteld. Het voorstel, wordt daarna zonder hoof delijke stemming aangenomen. Verder wordt de instructie voor de schoonmaakster vastgesteld. Rondvraag. De heer BOUFF (s.d.a.p.) wijst er op dat eenigen tijd geleden bij het Wissel een verlichtingspaal stukgereden is en deze nog niet is hersteld. De VOORZITTER zegt, dat hierdoor een geschil tusschen de P.Z.E.M. en de Provin cie is ontstaan. t De heer VAN DE PUTTE bespreekt het dempen van een sloot in de Ritthemsche straat en is van meening dat voor de om wonenden een andere regeling is getroffen dan vroeger in dergelijke gevallen. Er is wel wat misbruik gemaakt van de welwil lendheid der verzoekers. Spr. zou het billijk vinden dat deze menschen een tegemoet koming kregen. Verder wijst spr. nog op andere dringend te dempen slooten. De VOORZITTER zegt, dat de heer Van de Putte niet geheel juist is. B. en W. heb ben hier geen enkele verplichting, doch het gezondheidsbelang eischte, dat de sloot gedempt werd. De gemeente heeft hiervoor kosten ge maakt en het is billijk dat de bewoners zelf voor de erfafscheiding zorgen. De belang hebbenden zelf hebben hiertegen geen be zwaar gemaakt. De heer JANSSEN vraagt de aandacht van B. en W. voor den slechten toestand van het trottoir begin Burchtstraat—het Zwaantje. Met de vele regens staat het daar vol plassen. De VOORZITTER zegt een onderzoek toe. Hierna wordt de vergadering te 10 voor drie uur gesloten. den van het hoofdbestuur voor het 6e dis trict, terwijl de heer Zwolsman opnieuw voor den tijd van 1 jaar werd benoemd tot administrateur-penningmeester van den bond. De heer Q. C. de Hondt werd aangewe zen als lid van het algemeen bestuur van „De Centrale" en de heer J. Alta als diens plaatsvervanger. Hierna werden, volgens de Centrale, de voorstellen van de afdeelingen behandeld. Die voorstellen, welke werden aangeno men, zullen te gelegener tijd onder de aan dacht worden gebracht van de betrokken autoriteiten. Ten opzichte van de verder te nemen maatregelen betreffende de veiligheid aan boord van de loodsbooten, in verband met het „mijnengevaar", zal overleg worden gepleegd met de Loodsenvereeniging „Ne derland" en de „Vereeniging van Machine- personeel bij het Loodswezen". Een uitvoerige gedachtenwisseling had plaats over de salarissen en loonen van het lager loodspersoneel. Algemeen was men van meening, dat deze te laag waren. Ver gelijkingen werden getroffen met de gages van stuurlieden en matrozen ter koopvaar dij, waarbij bleek, dat de laatsten in gun stiger positie verkeerden. Ook kwam bij deze bespreking duidelijk naar voren, dat, in verband met de stijging der kosten voor het levensonderhoud, voor velen die gehuwd zijn, het vrijwel onmoge lijk wordt behoorlijk rond te komen. De reeds ingezette actie voor een toeslag op het salaris in verband met de stijging van het indexcijfer, werd door allen onder steund. Tevens kwam ter sprake om, indien de door het loodsbestuur te nemen veiligheids maatregelen inzake het „mijnengevaar" niet de gewenschte bevrediging zouden brengen, dat het dan alleszins billijk zou zijn het daarbij betrokken personeel een toeslag toe te kennen op het salaris, over eenkomstig de reeds getroffen maatrege len voor de opvarenden voor de Nederland- sche koopvaardijschepen. De veiligheidsstelling werd echter nood zakelijk geacht. Benoeming productiecommissaris. De minister van economische zaken heeft benoemd tot productiecommissaris voor den akkerbouw en weidebouw voor de provincie Zeeland: ir. C. J. Droogendijk, rrjkslandbouwconsulent te Goes. Eén ontvanger voor Biggekerke en Zoutelande. Bij Koninklijk besluit is bepaald dat de gemeenten Biggekerke en Zoutelande wor den aangewezen als gemeenten, waar de bediening van ontvanger door denzelfden persoon wordt bekleed. Handelsregister Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden (Middelburg). Wijzigingen: N.V. Bataafsche Import Mij. Verkoop kant. van. „Kon./shell" prod. Goes, Albert Joachimkade 7. Bek.: J. M. Tielman, Gin- neken. M. Maas, Vlissingen, Singel 126, timmer man en aann. Overl. E.: M. Maas. Han- delsn. gew. in: Wed. M. Maas. Nieuwe E.: Wed. M. MaasHoogstad. N.V. Rubber Mij. „Tjibantjet", Houtkaai 11, Middelburg. Stat. gew. N.V. Scheepvaart Mij. „Reze", Kruinin- gen, Hansweert, Schoolstr. 405b expl. kust vaart. Comm.: H. van Maaren dir. gewor den. Dir: L. M. van Maaren comm. gewor den. N.V. Kon. Mij. „De Schelde", Vlissingen, Glacisstraat 165. Nieuwe comm.: J. J. C. van Dijk, 's-Gravenhage; G. J. Bensink, Rotterdam. Speckens' Brood- en Banketbakkerij, Vlissingen, C. Buskenstr. 76. Overl. E.: L. C. M. Speckens. Nieuwe E.: Mevr. de wed. S. A. J. M. SpeckensKlijberg. Opheffingen Pension „Kaapduinen", Koudekerke, Dishoek B 60. Th. Wijtman, Lange Delft 107, Middel burg, manuf.handel. EEN GOEDE WEEK VOOR DE GARNALENVISSCHERIJ. Ankervisschers hadden het druk. Na een gedwongen rustperiode door de aanhoudende Novemberstormen zijn de garnalenvisschers Maandag weer uitgeva ren. Hoewel de verwachtingen t.a.v. de vangsten niet hoog gespannen waren, ble ken de resultaten al aanstonds mee te vallen. Daarbij kwam de gelukkige om standigheid dat door het slechte weer een flinke binnenlandsche vraag naar garnalen was ontstaan, waardoor groote bestellingen door het Verkoopkantoor voor Garnalen konden worden geplaatst. Dinsdag jl. kon den de vangsten van de te Breskens en Vlissingen gestationeerde visschers zelfs onbeperkt worden geleverd, waarbij ver scheidene schepen in staat waren 100 kg tot 180 kg te leveren. De garnalen waren deels bestemd voor den leurhandel, deels voor garnalenpellerijen in Holland, terwijl een derde kwantum werd geconsigneerd naar Engeland. Naar wij hebben vernomen is voorts Woensdag een proef genomen met de verzending naar Engeland via den Belgischen maildienst OostendeDover. Daarentegen konden de te Veere ge plaatste visschers niet deelen in de leve ringen, om ons niet bekende redenen. Het schijnt dat aldaar de vangsten niet buiten gewoon groot zijn. Met ingang van Maandag 11 De cember wordt de zeefwijdte voor han delsgarnalen verkleind tot 6y2 mM. in de plaats van de 7 /2 mM. zeef die tot heden gebruikt werd. Voor pellerij- garnalen is de zeefwijdte vastgesteld op 5 mM. De ankervisscherij. De ankervisschers hebben in de afgeloo- pen weken druk werk gehad. Op het eind van de vorige week heeft de Vli. 24 een anker opgehaald van het Engelsch s.s. „Newton Pine". Daarna heeft de Vli. 28 Dinsdag een groot anker in de Visschers- haven gedeponeerd van het Deensche s.s. „Fionia" en tenslotte lijkt nog een anker op de reede verloren te zijn door een Grieksch stoomschip, de „Teti NomicoS". Dit anker is nog niet gevonden. Zooals op alle visscherygebied is ook in dat vak nog al concurrentie, want voor het anker van het Deensche stoomschip waren Zondag niet minder dan 5 schepen aan het dreggen. De stormachtige periode heeft ook groo- ten invloed gehad op de consignatiezendin gen van IJ muiden naar de vischaf slagen te Arnemuiden en Vlissingen. Aanvanke- lyk bleven de aanvoeren op een behoorlijk peil, doch vooral de afgeloopen week wa- rerf de zendingen beduidend kleiner. Deze schaarschte bracht voor de leurders groo te moeilijkheden mede. Zooals bekend schrijft het Reglement voor de visschery op de Zeeuwsche stroo men voor, dat o.a. de minimum-maat voor tong 20 cM. is. Hoewel daarover twijfel bestond werd thans van zeer bevoegde zij de bevestigd dat na de jongste regeerings- circulaire ook voor de kleine tong van de Zeeuwsche stroomen de minimum-maat is opgeheven. In de Veersche stadshaven heeft deze week een vrij ernstige botsing plaats ge had tusschen twee visschersvaartuigen. De Arm. 17 kwam vanuit het kanaal om naai de visscherij te gaan en de Ve. 6 ging van uit de Veersche haven eveneens naar bui ten. Beide schepen waren getijktijdig aan den buitenkant van de haven en botsten op elkaar. De averij viel niet mede, want de stevens van beide schepen waren geheel ingedrukt, de lier van zijn plaats gescho ven en eenige boorden en berghouten ont zet. De totale schade beliep naar schatting 225 voor beide schepen, van welk bedrag een gedeelte door het Provinciaal Onder steuningsfonds voor visschers in Zeeland zal worden gedragen. Sint Nicolaas in Dishoek. Men schrijft ons o.m. Op gezellige wijze heeft de batterij Dis hoek het St. Nicolaasfeest gevierd. Alvorens de commandant een kort ope ningswoord sprak werd op eenigszins plechtige wijze het nieuwe tooneel inge wijd. Onder het zingen van het Wilhelmus werd het gordijn geopend en konden we het werkelyk keurige tooneeltje aan schouwen. Voor de pauze werd een afwisselend cabaretprogramma ten tooneele gebracht door de verschillende „Dishoekartisten". Het voor deze avonden bijna onmisbaar geworden Jesayes-ensemble verleende ook nu weer op uitstekende wyze zyn muzikale medewerking. Vooral de humoristische schets „Het groote lot" viel bijzonder in den smaak. Ook de liedjes met refreintjes, o.a. „Helder de bolder we hebben een koe op zolder" sloegen flink in. De voordracht van dienstplichtige Fre- geres veroor-zaakte keer op keer onbe daarlijke lachsalvo's. De goed gespeelde vioolsolo (Czardas) door B. de Ruysscher had een aandachtig gehoor. Nadat na de pauze nog een liedje en wat muziek ten beste was gegeven, was het groote moment gekomen dat de com mandant Sint Nicolaas met zijn 4 knech ts i kon verwelkomen. Voordat de zwarte pieten de cadeautjes uitdeelden, moesten natuurlijk eerst nog „de zoete en ondeu gende jongens" bij Sint Nicolaas komen. Dit verwekte geweldige hilariteit en er is dan ook danig gelachen om goede raad gevingen van den Sint en de snaaksche opmerkingen van de knechten. Hierna werd den Sint nog een liedje toegezongen en werd het programma verder afgewerkt. Ook de commandant van het 4e depot compagnie te Vlissingen, die met zijn echt- genoote aanwezig was, heeft de mannen in Dishoek op een geestig toespraakje ver gast. Maar alvorens de commandant het slotwoord sprak, werd den sergeant Cas- tenmiller namens alle medewerkers een souvenirtje aangeboden als blijk van er kentelijkheid voer wat hij voor dezen avond in Dishoek was dan ook èl en heeft avond in Dishoek was dan ook él en heeft onzen jongens, aan dat deel van de kust een genoeglijken avond en een prettige herinnering gegeven. Faillisement. Geëindigd is het faillissement van L. Muylaert te Sas van Gent. Buitenlandsche onderscheiding. Naar wij vernemen is de heer dr. S. S. Smeding, voormalig directeur-hoofdredac teur van de Middelburgsche Courant, voor zitter van de Zeeuwsche pervereeniging en correspondent van de Luxemburger Zei- tung, op 14 November benoemd tot ridder in de Kroonorde van België. De Belgische consul te Vlissingen de heer J. E. Boonstra, heeft den heer Sme ding de versierselen der onderscheiding vanochtend' op het consulaat uitgereikt, Het Groene Kruis. Gistermiddag had de algemeene vergade ring plaats van de vereeniging Het Groene Kruis onder voorzitterschap van dr. H. Reilingh. Uit de mondelinge mededeelingen van de secretaresse, mej. M. Callenfels, bleek, dat het ledental tusschen de 2400 en 2500 bleef. Van het magazijn wordt een zeer druk gebruik gemaakt. De penningmeester, mr. J. F. van Deinse, bracht het financieel verslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging zich op dit ge bied niet heeft te beklagen. De vergadering herkoos bfl acclamatie tot bestuurslid dr. H. Reilingh, Goed afgeloopen. Hedenmorgen bemerkte de werkman P. M., wonende te Souburg, die werkzaam is bij de uitbreiding van het gebouw der R.H. B.S. te Middelburg en die op ongeveer tien meter boven den grond in een der lokalen op een plank stond, dat deze aan het ver schuiven ging. De man nam een sprong en kwam neer op enkele planken en latten. Een tehulp geroepen dokter constateer de alleen een kneuzing aan een der voeten en verwonding aan een elleboog. De man is er dus bijzonder goed afgekomen. Prot. Chr. Bond /an Spoor- en Tramwegpersoneel. De afdeeling VlissingenMiddelburg van bovengenoemden bond hield gisteren in de zaal „Rehoboth" haar 23e jaarvergadering, welke vry goed was bezocht. Om ongeveer 8 uur opende de voorzitter, de heer van Averen de vergadering met het laten zingen van psalm 138 1 en 4, schrift lezing en gebed. In het openingswoord werd medegedeeld, dat, in verband met de hui dige omstandigheden, deze vergadering een sober karakter droeg. Na zingen van het bondslied bracht de secretaris verslag uit, waarna een voordracht ten beste werd ge geven. De bondsbestuurder, de heer Eikel boom, sprake een rede uit, terwijl verschil lende afgevaardigden de beste wenschen voor de afdeeling uitspraken. Uit de Chr. zangvereeniging „Soli Deo Gloria" was een dubbel kwartet gevormd, dat eenige ver dienstelijk uitgevoerde stukjes ten gehoore bracht. Ds. L. C. Spijkerboer, Ned. Herv. predi kant te Souburg, sprak het slotwoord. Het vereenigingsgebouw. Donderdagavond hield de vereeniging „De Arne" (Vereeniging tot stichting van een vereenigingsgebouw) een algemeene ledenvergadering. Medegedeeld werd dat de officieele ope ning van het vereenigingsgebouw op Vrij dagavond 15 December a.s. zal plaats vin den. Als concierge werd aangesteld de heer Joost van Belzen Dzn. Verder werd een huishoudelijk reglement vastgesteld en de tarieven voor het ge bruik van het gebouw besproken en be paald. SCHEEPV AARTBERICHTEN Motorboot „Hunze 8" bij Urk gestrand. Vannacht is, tijdens een hevig storm weer, de motorboot „Hunze 8" van de Hun- ze-maatschappij, Groningen, gestrand op de „Vormt" een zandplaat bij Urk. Daar er geen gevaar aanwezig is, blij ven de drie opvarenden voorloopig op het schip. Een sleepboot van de firma Hoekman op Urk, de „Albert 2" is ter assistentie aan wezig. Men zal trachten het schip, dat ge laden is met stukgoederen, te lossen. Zweedsch schip aan den grond geloopen. Bij Langsand voor Skutskaer is het Zweedsche schip „Syd" aan den grond ge loopen. De dertien opvarenden zijn gered. Men poogt thans het schip te bergen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het be roep naar Nieuw- en St. Joosland cand. G. J. H. Gijmink, hulpprediker te Ugchelen (Beekbergen). Geref. Kerk. Benoemd tot hulpprediker te Bodegraven, cand. W. C. P. den Boer, Zierikzee. Ds. Reddingius naar Djocja. Naar Aneta uit Semarang verneemt zal ds. Reddingius, die tot nog toe als predi kant te Semarang stond, de plaats van den vertrokken ds. Nieuwpoort te Djocja be- kleeden. In Semarang blijven dus slechts twee predikanten over, bijgestaan door een godsdienst-leeraar. Pauselijke plechtigheid. Gisterochtend heeft Z.H. de Paus de Pontificale H. Mis bijgewoond, welke werd opgedragen in de kerk van Maria de Meer dere ter gelegenheid van het feest van de Onbevlekte Ontvangenis van Maria, ter herdenking van het feit, dat de Paus veer tig jaar geleden op 3 April 1899 in deze kerk zijn eerste H. Mis heeft gelezen. De kerk was zeer vol, o.a. waren aan wezig Koningin Victoria van Spanje, de Prins van Asturië, talrijke leden van het diplomatieke corps en hoogwaardigheids bekleders van de Italiaansche regeering. De Paus heeft gisteren maarschalk Balbo in audiëntie ontvangen. Katholieke missiepost by luchtaanval in China vernield. Het Chineesche persbureau meldt, dat de katholieke missiepost te Hweitsjau aan den voet van den bekenden Hoearmgsjan- berg in zuidelijk Anhwei nabjj de grens van Tsjekiang Zondagmiddag j.l., volgens een gisteren te Tsjoengking ontvangen bericht, is vernield bij een luchtaanval door zes Japansche vliegtuigen. Vernomen wordt, dat de Fransche vlag duidelijk op het dak van het gebouw was geschilderd. Er wordt geen melding gemaakt van persoonlijke ongelukken Tijdelijk onderwijzeres. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de schcol voor C.V.O. te Wemeldinge is benoemd mej. K. Schouwenaar te Klundert. Patrimonium vergadert. Gisteren hield de afdeeling Souburg van Patrimonium haar jaarvergadering. De voorzitter opende op de gebruikelijke wijze en héette alle aanwezigen welkom. Na be handeling der notulen werden de jaarver slagen uitgebracht. De ontvangsten bleken te zijn 120.66 en de uitgaven 99.38, zoo dat er een batig saldo is van 21.28. In de bibliotheek zijn 91 nummers. Een kascommissie werd benoemd, be staande uit de heeren Polderman en P. Suur.nond. Van de afdeeling Kalium was een verzoek om financieelen steun ingeko men, waaraan werd voldaan. De voorzit ter, de heer P. A. v. d. Putte en de pen ningmeester, de heer W. Suurmond, werden in hun functies herbenoemd. Na dit huishoudelijk gedeelte volgde een ir'oiding van den heer P. Suurmond, die tot titel droeg „Souvereiniteit In eigen kring". Hierop volgde eenige bespreking, waarna de vergadering met dankzegging geëindigd werd* WISSELKOERSEN Noteering van heden, 9 December, 12 uur (officieel) Londen 7.36; Berlijn 75.55; Parys 4.17 y2; Brussel 31.06; Zwitserland 42.24; New York 1.88 7/16. GROENTENVEILING MIDDELBURG. 8 December. Veldsla 612 ct., Spruiten 515 ct„ Witlof 1016 ct., Schorseneeren 1213 ct., Koolrapen y21 y2 ct., Waspeeën 3 Va ct., Andijvie 27 ct., Breekpeeën 2 ct., Uien y22 ct., Savoye kool 25 ct., Roode kool 23 ct., Boerekool 1%—3 ct., Prei 3y24 ct., alles per kg. Peeën iVs —4 ct., Rapen 12 ct., Kroten 13 ct., Selderie y22 y2 ct., alles per bos Bloem kool 220 ct., Andijvie y22 ct., Knok selderie 24 ct., alles per stuk.

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 6