Sport UIT DEN OMTREK NOOTJES De provinciale ambtenaren en de luchtbescherming. Middelburg Oosf- ert West-Souburg Arnemuiden Veere MARINE EN LEGER GEMENGD NIEUWS LUCHTVAART RECHTSZAKEN BINNENLAND BUITENLAND FAILLISSEMENTEN WISSELKOERSEN INGEZONDEN STUKKEN MARKTBERICHTEN TOTO STOOMVAARTLIJNEN DAMMEN Dinsdagavond" Ï5f December zal de Eerste Kamer om half negen in openbar© verga dering bijeenkomen. Op 71-jarigen leeftijd is vanmorgen te Amsterdam overleden de oud-hoogleeraar prof, dr. H,_ Brugmans. Van bevoegde zijde wordt met beslist heid tegengesproken, dat aan het diep ar te- fent van Economische Zaken een nieuwe onregelmatigheid, buiten het geval van den gearresteerden hoofdcommies, zou zijn ont dekt. Een zeer bekende figuur uit de Leger des Heils-wereld, luit.-kolonel J. G. Brou wer, is volgens een op het nationaal hoofd kwartier te Amsterdam ontvangen bericht op 73-jarigen leeftijd te Bandoeng over leden. s Gistermiddag Is het s.s. „Zaandam" van de Holland- Amerika-lijn te Rotterdam aangekomen. Het schip had vier passa giers aan boord benevens een lading stuk- 'goed. m Gisteren Is in Groot-Brussel eeh begin gemaakt met de uitdeeling van distributie kaarten voor de levensmiddelen. Eenige rantsoeneering schijnt echter op het oogen- blik niet in het voornemen te liggen. Toen gisteren in den aanvang der Belgi sche kamerzitting een communnist het woord voerde, interrumpeerden socialisten hem met den uitroep „Leve Finland". De communisten protesteerden heftig en ont ketenden zooveel lawaai, dat twee hunner tot de orde moesten worden geroepen. «s De bijzondere rechtbank te Posen heeft gisteren volgens het D.N.B. drie Polen we gens moordj op Duitschers ter dood veroor deeld. 9 0 0 De lersche minister van landsverdediging heeft gisteravond in den Dail medegedeeld clat Eire een kwart millioen pond sterling "zal uitgeven voor de kustverdediging. Fritz Kuhn, de leidei' van den Duitsch- Amerikaanschen Bund te New York, is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2/2 toitj 5 jaar, wegens verduistering van geld uit de kas van den bond en wegens bedrogpleging. Kuhn was Zaterdag schul dig bevonden, maar het vonnis was uitge steld tot Dinsdag. Lord Nuffield heeft een millioen aandee- len in de maatschappij „Morris Motors" ter waarde van bijna 1.250.000 pond ster ling, beschikbaar gesteld voor de oprich ting van een centraal ziekenhuis voor de provincie. Nuffield heeft thans in totaal meer dan 16 millioen pond sterling ge schonken. Ter vergemakkelijking van de handha ving der Zweedsche neutraliteit worden mijnen gelegd in de Zweedsche territoriale wateren, in. het Zuidelijk deel der Botnische golf, tusschen 60 graden 15 minuten N.B. 9 9* Gisteren hebben studenten opnieuw pro- Finsche en anti-Sovjet betoogingen ge houden. 9 9 9 De Zweedsche koninklijke familie heeft een bedrag van 26.000 kronen bijgedragen bij de collecte van het Zweedsche Roode Krui3 voor ambulances voor Finland. Het publiek heeft reeds aanzienlijke bedragen bijeengebracht. Maarschalk Woepeifoe, de Chineesche dichter-krijgsman, is aan de ernstige bloed vergiftiging, die hij had opgeloopen, over leden. De Bxdtsche minister voor de scheep vaart heeft medegedeeld, dat de regeering thans Britsche scheepen vordert voor ver schepingen levensmiddelen, die gekocht zijn door het ministerie voor de voedsel voorziening langs de noordelijke Atlanti sche route. Er zijn in Engeland nog 2% millioen pond sterling uitgetrokken voor bijstand aan werkloozen. Het ligt in het voornemen de ondersteuning voor een gehuwden werklooze te verhoogen met twee shilling per week en voor andere werkoozen boven de 16 jaar met 1 shilling per week. Voor kinderen zal6 pence per week meer gege ven worden. De Duitsche organisatieleider, dr. Ley, is gisteravond te Rome door Mussolini ont vangen. De dissidente socialistische groep-Nicole in Zwitserland, bestaande uit vier afge vaardigden, is door den nationalen raad niet erkend als parlementsfractie. De raad heeft de minimumgrootte der toegelaten fracties namelijk verhoogd tot vijf leden. 9 9 9 De Zweedsche minister-president Hansson heeft het Zweedsche telegraaf-agentschap medegedeeld, dat hij met de partijleiders besprekingen voert over een reorganisatie van zijn kabinet. Dit boekjaar was een jaar van hard en intensief werken, waarvan geconstateerd mag worden, dat de resultaten gezien mo gen worden. De jaarvergadering wordt voorgesteld het dividend als vc.lgt uit te keeren bak kerij 4i/2 kruidenierswaren, ook voor boter en suiker 4i/2 manufacturen 4% brandstoffen 4/2 schoenrepara ties 3 Uitkeeringen fondsen. Uit het ziekenfonds bakkerij werd aan 49 leden, met een totaal van 810 dagen, gra tis brood verstrekt, tot een totaal bedrag van 273.37. Aan dividend en tantième belasting moest worden betaald 20.85. Het saldo was op 30 September 3.257.44%. Uit het ziekenfonds winkels werd aan 49 leden, met een totaal van 828 dagen, gratis kruidenierswaren verstrekt, tot een bedrag van 430.03. Aan dividend en tantième belasting moest worden betaald 38.70, terwijl het saldo op 30 September 1399.41 was. Uit het overlijdensfonds bakkerij werd aan de nabestaanden van 18 leden uitge keerd een bedrag van 537.98, terwijl aan -belasting moest worden betaald 58.92. Dit fonds sloot op 30 September met 4.779.95. Het overlijdensfonds winkels keerde aan de nabestaanden van 13 leden een bedrag uit van 585.08. Aan belastingwerd be taald 57. Dit fonds sloot op 30 Septem ber met 3.052.28. Het saldo van het ziekenfonds personeel bedroeg per 30 September 14.041.46. Het Pensioenfonds personeel was op 30 September groot 24.915.19. De balans per 30 September sluit met een bedrag in debet en credit van 206.566.95. Zy worden ingeschakeld by de bescherming van eigendommen der provincie. In verband met de zeer bijzondere tijds omstandigheden hebben Ged. Staten ge meend, maatregelen te moeten nemen om de gebouwen, vaartuigen en andere inrich tingen, in gebruik voor den Provincialen dienst, zooveel mogelijk te vrijwaren voor de gevolgen van luchtaanvallen. Uitteraard is daarbij in de eerste plaats gedacht aan het complex der Abdijgebouwen, in een deel waarvan de Provinciale griffie geves tigd is en waarvan het behoud zelfs een meer dan provinciaal belang genoemd mag worden, doch daarnaast bezit de provincie in haar vloot, alsmede in enkele andere gebouwen meer of minder waardevolle be zittingen, welker behoud eveneens het ne men van voorzorgsmaatregelen ten volle rechtvaardigt. Naast het aanschaffen van de noodige materialen, en het beperken zooveel mo gelijk van het altijd aanwezige brandge vaar, werd de vorming van een luchtbe schermingsdienst, in hoofdzaak bestaande ui. provinciaal personeel noodzakelijk ge acht. Het is Ged. Staten aangenaam te kunnen mededeelen, dat zij wat aangaat de Abdijgebouwen ten volle zijn geslaagd ambtenaren zoowel als arbeidscontractan ten, hebben vrijwillig allen hun volle me dewerking toegezegd. Doch ook is deugde lijke en geregelde oefening noodig en men mag zich niet ontveinzen, dat het thans gebleken enthousiasme door allerlei oorza ken zou kunnen verflauwen, en de moge lijkheid om te dwingen tot instandhouding', zoo noodig tot uitbreiding van hetgeen thans reeds werd verkregen, schijnt Ged. Staten daarcon even toelaatbaar als noo dig, althans wenschelijk toe. Noch het Ambtenarenreglement Zeeland 1928, noch het Arbeidsovereenkomstenbesluit bevat die bevoegdheid en dit is toch gewenscht. Ook in verband met de Pensioenwet voor de ambtenaren en ook voor de arbeidscon tracten dienen bijzondere bepalingen te werden opgenomen, die voor de beide ge noemde regelingen zijn vervat in bij de Staten aanhangig gemaakte wijzigingen. De wijzigingen omvatten naast de ver plichting tot het deelnemen aan oefenin gen en volgen van cursussen en ten slotte zoo noodig dienst verrichten, voor de amb tenaren de bepaling dat zij recht hebben op vrije geneeskundige en heelkundige be handeling ingevolge de Ongevallenwet 1921 en voor de arbeidscontractanten tevens het recht op een uitkeering van 70 van zijn laatstelijk genoten belooning als hij niet meer in dienst kan blijven. Voorloopig voor 5 jaren, maar dan telkens weer voer een ir r te bepalen tijdvak. Aanbestedingen. D- .rdingsnieur van den Provincialen Waterstaat heeft heden namens Ged. Sta ten aanbesteed het verbeteren van den weg over den zeedijk van den Stadspolder en van een gedeelte van den Molenweg, in de gemeente Kortgene, deel van den weg Kortgene (steiger)Colijnsplaat no. 8 van het provinciaal wegenplan. Inschrijvers A. Warrons, Ossenisse f 19400 K. Lucasse, Walsoorden 19270 Jos. de Maagd, Hontenisse 19169 Jos. Kindt en W. A. Warrens, Vogelwaarde 1£960; A. M. Kuiper, Middelburg ƒ17600; L. Timmer, Dordrecht 17500 gebr. M. H. en H. J. Kievit, Colijnsplaat 17395 J. den Oude, Biervliet en W. v. d. Berg, Bruinisse 17375 L. P. Korstanje, We- meldinge 17320 P. F. Voet, Klooster- zande 17280 C. Wiskerke, Nieuwdorp 17200 P. F. de Waal, Kuitaart 17200; D. Monshouwer, Zwijndrecht 17100 M. Andriessen, Scherpenisse en A. v. d. Werf, St. Maartensdijk 16850 Firma F. Duin houwer Sr., Goes 16840 W. v. d. Linde, Kattendijke 16612 P. M. Bouwense, Kortgene 16580 W. Wandel en A. W. Wandel, Nieuwerkerk 16554 L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke en M. Wandel, Schoon- dijke 16521J. H. v. d. Ven, Vlissingen 16500 L. van Boven, Ellewoutsdijk 16460J. H. Haringman, Colijnsplaat 16400 J. Hoogesteger, Wemeldinge 16380 P. de Regt, Terneuzen 15970 J. D. Jansen, Colijnsplaat 15584 M. W. Knuist, Goes en J. Knuist, 's-Heer Arends- kerke 15350 en C. de Rade, Rotterdam 15220. Een droeve herinnering. Morgen, 7 December, zal het tien jaar geleden zijn, dat de hoofdstraat van Mid delburg, de Langedelft, door een ongekend hevige ramp werd geteisterd en 7 panden geheel en enkele ten deele door het vuur werden vernietigd als gevolg van een brand, die in de toenmalige Fransche ba zaar was ontstaan. De herinnering gaat daarbij echter ook terug naar de groote hulp, die toen werd verleend door de brand weren van Vlissingen, Koudekerke, Goes, Bergen op Zoom en Rotterdam, en niet het minste door de marine uit Vlissingen. Hoe ernstig de avond van 7 en de nacht van 7 op December zrjn geweest, blijkt na tien jaar nog als men het betrokken deel van de Langedelft in oogenschouw neemt. St. Nicolaas op bezoek. De buurtvereeniging „Braamstraat en omgeving" heeft gisteren haar leden een verrassing bezorgd door St. Nicolaas te verzoeken bij alle leden even aan te gaan en hun een surprise te overhandigen. Het behoeft geen betoog, dat dit bezoek door de leden op prijs werd gesteld. St. Nicolaasfeestjes op de scholen. Dinsdagmiddag bracht Sinterklaas, ver gezeld van 2 zwarte Pieten een bezoek aan de openbare school (Kom). Door eenige kindervrienden uit de ge meente daartoe in staat gesteld, waarvan enkelen aanwezig waren, o.m. de burge meester en mevrouw Horninge, heeft zwarte Piet rijkelijk gestrooid en eiken, leerling een uakje met lekkernijen uitgereikt. In de school met den Bijbel werden de leerlingen ook getracteerd. Beveiliging van het stadhuis tegen brandgevaar. Het Rijk heeft o.m. voor het stadhuis te veere een bedrag beschikbaar gesteld voor het beveiligen tegen brandgevaar. In een dezer dagen gehouden spoedvergadering heeft de gemeenteraad een en ander bet sproken en zich met de voorgestelde wijze van beveiliging accoord verklaard. Op de zolders zullen asbestplaten worden gelegd met plinten aan de kanten. De eerste en tweede vliering zullen worden verwijderd, terwijl de gang die naar de klokkenkamer leidt, wordt dichtgemetseld. Bij de draden van het speelwerk zal echter een huik worden gebouwd. Voorts zal de omloop bij den klokkenstoel worden beveiligd en aan de voorzijde van het stadhuis zullen overschuifplaten worden aangebracht, zoo dat geen «vuur of anderszins in de goten terecht kan komen. Tenslotte zal een lad der worden gemaakt om den klokkentoren te kunnen bereiken. VXCE-ADMIRAAL A. VOS GAAT HEEN. Als hoofd der afd. materieel zeemacht. Naar het Vad. verneemt zal vice-admi- raal A. Vos binnenkort, vermoedelijk met ingang van 1 Januari a.s., als hoofd van de afdeeling materieel zeemacht aftreden en als zoodanig opgevolgd worden door kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman. De vergoeding voor overgenomen kleeding en schoeisel. Op vragen van den heer Van Sleen be treffende d© vergoeding voor de door het rijk van gemobiltseerden overgenomen klee ding en schoeisel heeft de minister van Defensie geantwoord dat deze bij een brief van 12 April 1939, en bij legerorder 1939 no. 167 O. is geregeld. Er moet dan ook worden aangenomen, dat in algemeenen zin zij, die goederen medebrachten, welke aan het voorschrift voldeden, het hun toekomende uitbetaald hebben gekregen. Daar het mogelijk is, dat bij enkele af- deelingen de gegeven orders onvoldoende zijn uitgevoerd, zal bij legerorder worden bekend gemaakt, dat uitbetaling binnen den kortst mogelijken tijd behoort te ge schieden. Ten aanzien van de werkloozen, die als vervanger zijn opgeroepen werd be paald, dat zij bij opkomst geen eigen on dergoed en schoeisel behoefden me<l® te brengen. Zij zouden van rijkswege van het bnoodigde worden voorzien. Indien sommige deze goederen toch mee gebracht hebben en die goederen overgeno men zijn, behoort de vergoeding uitbetaald te worden. TWEE VRACHTAUTO'S DOOR SNELTREIN GEGREPEN. Spoorwegboomen niet gesloten. Vanochtend is aan het Oppel te Amers foort een ernstig ongeluk gebeurd. Aan weerszijden van de Eem bevindt zich ter plaatse een overweg. Beide spoor wegovergangen worden door één beambte bediend. Doordat de boom niet tijdig ge sloten was, is op elk van beide overwegen een vrachtauto gegrepen door den sneltrein naar Enschedé, die om 9 uur 59 uit Amers foort vertrok. De eene wagen werd ernstig beschadigd, doch de beide inzittenden, de expediteurs B. uit Amersfoort, vader en zoon, kwamen er zonder letsel af. De andere auto daaren tegen werd geheel versplinterd en kwam in de Eem terecht. Een der inzittenden, wiens identiteit nog niet bekend is, tracht te onder de spoorbrug door naar den wal te zwemmen. Toen men hem op het droge had, bleken de levensgeesten te zijn ge weken. Men weet niet, hoeveel menschen in den wagen zaten. Politie, militairen en burgers zoeken naar eventueele andere slachtoffers. NOODLANDING VAN EEN VLIEGTUIG BIJ SCHIERMONNIKOOG. Reddingsboot uitgezonden. Op de post van het reddingsstation Oost- mahorn is vanmorgen bericht ingekomen, dat in noordwestelijke richting van het eiland Schiermonnikoog een vliegtuig nood seinen gaf en daalde. Men vermoedt, dat het een Duitsch toestel is. De motorreddingboot „Insulinde" van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maat schappij is onmiddellijk ter assistentie uit gevaren en zal trachten hulp te verleenen. Vanzelf gaan onder de bestaande om standigheden de gedachten spoedig uit naar het mijnengevaar, doch daartegenover staat, dat op de vischgronden, waarop het schip zich bevond, practisch of weinig mijnen gevaar bestaat, terwijl de weersgesteldheid alle reden heeft gegeven, om te denken aan de mogelijkheid van verlies van het schip tengevolge van noodweer. Er bevinden zich elf opvarenden aan boord. Luchtlijn Tsjo^ngkingMoskou geopend. Gisteren is een luchtdienst voor post en passagiers tusschen Tsjoengking en Moskou geopend. Hst eerste vliegtuig is vertrokken van Hami naar Sinkiang, waar een Rus sische machine de reis naar Moskou zal voortzetten. Het zal een wekelijksche dienst zijn. De tocht duurt vier dagen. Uitspraak politierechter. De politierechter te Middelburg behan delde gisteren de volgende zaken P. K., 19 jaar, werkman te Souburg verdacht van het verbruiken van benzine op Zondag in een auto te 's-Hesr Arends- kerke op 1 October jL, 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. C. H., 20 jaar, landbouwer te Ellemeet, verdacht van hamsteren van een vat met 200 liter petroleum te Ellemeet op 18 Sep tember jl., 10 boete subs. 5 dagen hech tenis. G. J. M. I., 37 jaar, kok te Souburg, verdacht van het valschelijk opmaken van een gezinsinkomstenkaart te Souburg op 30 September, 7 en 14 October jl., 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk en 10 boet© subs. 5 dagen hechtenis. G. D. W., 41 jaar, handelaar te Veere, verdacht van mishandeling van K. Krom- breuk te Veere op 31 October jl., vrijge sproken. W. B,, 22 jaar barbier te Nieuwvliet, verdacht van huisvredebreuk in den winkel van S. Tollenaar t© Nieuwvliet öp 3 No vember jL, 1 maand gevangenisstraf voor waardelijk. R. F. H., 26 jaar, rijwielhersteller te Zuiddorpe, verdacht van het gebruiken van benzine in ©en mot°rrytuig °P Zondag 5 November jl., no. 1/25 boete subs. 10 5 dagen hechtenis. L. d. B., 28 jaar, stroohandelaar te Hontenisse, verdacht van het gebruiken van benzine in ©en motorfiets op Zondag 5 November jl. te Hulst, 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. J. R. B., 24 jaar, kleermaker tè Brou wershaven, en R. de W., 37 jaar, oliehan delaar te Zierikzee, rssp. verdacht van het hamsteren van 200 liter petroleum en het leveren daarvan te Brouwershaven op 6 Novmber jl., no. 1/25 boete subs. 15 da gen hechtenis en no. 2 f 20 boste subs. 10 dagen hechtenis. M. H. M., 32 jaar, leidekker te Maas tricht, verdacht van diefstal van gereed schap te Vlissingen in Juni 1939 ten na- desle van J. Brinkhuis e.a., 14 dagen ge vangenisstraf. Ch. L. v. d. B., taxiverhuurder te West- kapelle (B.), verdacht van poging tot ver boden uitvoer van 29 liter benzine te St. Anna ter Muiden op 23 October jl., 15 boebs subs. 10 dagen hechtenis. D. K., 50 jaar, landbouwer te Oosterland, verdacht van oplichting door den plaatse- lijken bureauhouder voor voedselvoorziening in oorlogstijd te Oosterland te bewegen door listige voorwendsels aan verdachte een vervoerbewijs voor 200 kg. lijnkoeken, ontslagen van rechtsvervolging. G. J. J., 48 jaar, colporteur te Zwolle, verdacht van verduistering van gelden die hij van klanten had geïnd en die hij moest afdragen aan een wasscherij te Goes in Augustus 1939, 3 maanden gevangenis straf met bekrachtiging verzetvonnis. J. J. de J., 37 jaar fitter te Zierikzee, verdacht van diefstal van gas te Zierikzee in October jl., ten nadeele van de gemeente Zierikzee, 2 maanden gevangenisstraf voor waardelijk en 30 boete subs. 15 dagen VREEMDE VLIEGTUIGEN TEN NOORDEN VAN DEN HAAG GESIGNALEERD. De regeeringspersdienst meldt, dat he denochtend vroeg een tweetal vreemde vliegtuigen van onbekend gebleven nationa liteit ten noorden van Den Haag 'zijn ge signaleerd. De vliegtuigen werden door een batterij luchtdoelartillerie bescchoten, waar op zij van koers veranderden en ons rechts gebied verlieten. GEEN ROEMEENSCHE TANKWAGONS IN DUITSCHLAND, ZEGT HET D.N.B. Naar aanleiding van het bericht, als zou de directie der Roem'eensche spoorwegen ongerust zijn doordat, herhaalde vertoogen ten spijt, sedert bijna twee maanden 2800 Roemeensche tankwagons in Duitschland zouden worden vastgehouden, verneemt he/ D.N.B. van bevoegde Duitsche zijde, dat zich op het oogenblik in het geheel geen tankwagons der Roemeensche Staats spoorwegen in Duitschland bevinden. De rechtbank te Middelburg heeft gis teren failliet verklaard P. Schelfhout, tim merman en aannemer te Hulst, Tuinstraat. Tot rechter-commissaris werd benoemd mr. J. H. F. Bloemers en tot curator mr. H. B. L. de Rechter, advocaat en procureur te Hulst. Noteering van 6 December, nam. 3 uur. (Officieel). Londen 7.35, Berlijn 75.60, Parijs 4.16%, Brussel 31.07, Zwitser land 42.24, New York 1.88 7/16. DUITSCH VLIEGTUIG AAN OOSTKUST VAN ENGELAND AANGESPOELD. Vanochtend vroeg is een Duitsche twee- motorige eendekker voor de Oostkust van Engeland in zee gestort. Het stoffelijk overschot van den vlieger is aangespoeld en het wrak van het toestel is op het strand geworpen. Men heeft geen vuur van de luchtdoel- artillerie gehoord en ook geen Britsche ge vechtstoestellen in de lucht gezien. Blijk- baar heeft de vlieger de contröle over zijn toestel verloren- Buiten verantwoording der redactie. De kopij wordt nimmer teruggegeven WAAROM VERGAT ST. NICOLAAS DEZE MILITAIREN. Mijnheer de Redacteur, Ergens op Walcheren zitten verscheidene militairen, die ter Verdediging van het va derland zijn opgeroepen, in hun kwartier op Sint Nicolaasavond en overpeinzen hoe het feest nu thuis wordt doorgebracht. Maar toch zijn ze eenigszins optimistisch gestemd, want nietwaar in de cou ranten is toch zoo'n actie gevoerd betref fende pakjes voor militairen en verder zijn er toch nog buren etc. Maar na verloop van enkele uren verdwijnt dat optimisme, want de goede Sint is de deur geheel voor bij gegaan, waarschijnlijk heeft hij de cou ranten niet gelezen, ofwel is hij van mee ning, dat de militairen niet „verwend" mogen wordenMet een illusie armer gaan zij dan maar vroeg naar him slaap kamer, i.e. stroozak en een gedeelte be trekt de wacht, opdat de burgerij ter ruste kan gaan met de zekerheid dat de weer macht paraat is N. N. VISCHMIJN VLISSINGEN. Dinsdag 5 November. Zeer groote aanvoer. Garnalen, kleinhan del 16—18 centpellerij 15 cent per KG, Zoodjes 0.702.70. FRUITVEILING MIDDELBURG. 5 December. AppelsGoudreinette 311 ct, Ster appel 39 ct., Zoete Ermgaarde 19 ct., appel 39 ct., Zoete Bellefleur 23 ct., Zure Bellefleur 27 ct., Zoete Ermgaarde 19 ct., Campagnezoet 36 ct., Graüw- zoet 711 ct., Cox Orangepippin 24 ct., Notarisappel 38 ct., Jac. Lebel 12 ct., Roode Ribbing 39 ct., Jonathan 411 ct., Ontario 6 ct, Kattebollen 34 ct, Pre sent van Engeland 47 ct. Peren Gie- ser Wildeman 29 ct., St. Re^y 34 ct., Bergamot 36 ct, Kleipeer 17 ct., Pondspeer 35 ct., Winterlouwtjes 2 ct., Comtesse de Paris 1220 ct., Josephine de Maline 15 ct., Bezie van Schonauwen 9 ct, Knobbel Schaumontel 913 ct., Délive d'Hiver 16 ct.. Tomaten 913 ct., Black Alicante 1520 ct., alles per Kg. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te üe Bilt. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur Vlissingen: Den Helder: Weer: betrokken betrokken Wind: zwak N.O. matig N.N.O. Temperatuur: 3 gr. 6 gr. Min. hedennacht: 3 gr. 4 gr. NeersL afg. etm.8 m.m. 0.4 m.m. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur Mistig of betrokken, tegen den middag hier en daar opklarend. Geen neerslag van beteekenis. Meest zwakke wind uit noorde lijke tot westelijke richtingen. Weinig ver andering in temperatuur. Uit- en thuisvarende schepen. „Garoet" (uitr.) 4 Dec. van Port Said „Sibajak" (uitr.) 4 Dec. van Gibraltar, 7 Dec. 7 uur te Napels verwacht „Statendam" 5 Dec. te New York „Bengkalis" 5 Dec, te Los Angelos „Boschfontein" (charter) v. Java n. Van couver, 4 Dec. te Los Angeles „Garoet" (uitr.) 5 Dec. - an Suez „Java" 4 Dec. te New York „Kedoe" (thuisr.) 6 Dec. van Batavia „Madoera" 4 Dec. van rebu „Mapia" 5 Dec. v. New York te Batavia „Saparoea" 4 Dec. van Belawan „Sitoebondo" (uitr.) 6 Dec. te Sabang „Statendam" 5 Dec. te New York „Tabinta' 5 Dec. te Amsterdam „Tjikandi" 5 Deec. te Amsterdam Een damwedstryd. Maandag werd te St. Laurens een dam wedstryd gespeeld tusschen de vereenigüté Koudekerke en Gapinge. .De uitslag is als volgt 1. C. LouwerseG. M. v. d. Voorde 1—1 2. A. v. MaldegemKr. Wieelmaker 2—0 3. H. PaauweE. A. Schuitema 0—2 4. A. de NoodJ. Poppe 0—2 5. J. A. VosJ. Lijnse 2—0 6. J, LooiseG. Klap 0—2 7. J. PouwerW .de Potter 0—2 8. L. MersieA. Aarnoutse 0—2 9. A. C. Melis—A. Joose 2—0 10. W. SpruitA. de Lange 0—2 Deze wedstrijd werd gewonnen door Kou dekerke met 713,

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 2