Breskensche Courant Dr.Dushkind Vlissingen EERSTE BLAD Dagblad voor Zeeland, waarin opgenomen de Tè voorzichtig willen zijn Activiteit tusschen Moezel en Saar Finland is vandaag 21 jaar onafhankelijk. STADSNIEUWS Een welkome opdracht voor „De Schelde". ff e3»em*te«»isseii «an «lew daiq Ylissingsche Courant 77ste JAARGANG NUMMER 288 WOENSDAG 6 DECEMBER 1939 iDonnementsprgs: 17 ct. pei week ot ƒ2.20 per Kwartaaa. Franco per post ƒ2.50. Afzonderlijke nummers 5 ct Voor het buitenland neme men een abonnement op het postkantoor zijner gemeente. Advertentieprijs: Van 1—5 regels 1.25, iedere regeJ meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 cent, Iedere regeJ meer 10 cent imax. 10 regels). Derde plaatsing gratis. Vooruitbetaling. Uitgave: Firma f. V AN DE VELDE Jr.,Bureaus Walstr. 58-60, Tel. 10 (3 lijnen), Giro No. 66287. Eigen kantoren te: Bresbens, dorpsstraat,Xel.21; Oost- en West-Souburg, Kanaalstraat 15, TeL 35 AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLIC1TE1TSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" kort commentaar. De stopzetting der Prov. veerdiensten. De provinciale veerdiensten zijn gedeel telijk stop gezet en speciaal voor wat de verbindingen met Zeeuwsch-Vlaanderen betreft, beteekent dit een geduchte ver slechtering waarvan velen de dupe worden. Men denke slechts aan militaire verlof gangers, bedrijven die aan vaste uren ge bonden zijn, enz., om van particuliere be langen nog maar niet te spreken. Wij kunnen niet aan den indruk ontko men, dat die gedeeltelijke stopzetting beter voorloopig nog achterwege had kunnen blijven. De verbindingen met Zeeuwsch- Vlaanderen zijn waarlijk niet zoo ideaal, dat men er enkele (zeer belangrijke) van kan missen zonder groote schade op menig gebied. De stopzetting vindt haar oorzaak voor namelijk in de onberedeneerde angst van het groote publiek, dat in iedere mijn een ernstig gevaar ziet, maardat niet des kundig is. Ook wij zijn niet deskundig en wij zouden over deze aangelegenheid dan ook niet schrijven, ware het niet, dat zij die tot oordeelen wèl bevoegd zijn (de militaire mijn-specialisten en hooge auto riteiten in de eerste plaats) geen noemens waardig gevaar duchten 1 Mijnen die aan de oppervlakte drijven (en om zulke mijnen gaat liet hier toch uitsluitend) zijn naar het oordeel van hen die het weten kunnen, vrijwel zonder uit zondering onschadelijk. De veiligheid van de vaart kon dan ook eenigen tijd geleden zonder voorbehoud worden verzekerd. Sindsdien zijn twee mijnen gevonden wier onschadelijkheid niet voor 100 vast stond. En dit is aanleiding geworden tot een medëdeeling van dit feit aan den Pro vincialen bootdienst, met het gevolg dat de diensten bij donker niet worden uitge voerd. Wij hebben er ons te bevoegder plaatse echter van overtuigd, dat deze mededee- ling allerminst wil zeggen, dat nu van mijnen gevaar zou mogen worden ge sproken. Men blijft van oordeel, dat hier van geen sprake is alleen zal de onscha delijkheid der drijvende mijnen nu niet voor 100 maar, zeggen wij, voor 9714% kunnen worden gegarandeerd. O. I. zijn de verbindingen van Zeeuwsch-Vlaanderen met Noordelijk Nederland en omgekeerd, van dus danige beteekenis dat de Overheid den plicht heeft, deze te onderhouden zoo- lang het kan zonder gevaar voor per soneel, publiek en materiaal. Zy die tot oordeelen .bevoegd zijn, zeggen dat ook thans niet van gevaar mag worden gesproken düs dient te worden gevaren. Natuurlijk heeft het publiek het recht, te gelooven dat de deskundigen het mis hebben. Niemand is verplicht van de ver bindingen met Zeeuwsch-Vlaanderen ge bruik te maken en wie in het donker ge vaar vreest, blijve thuis. Maar de Overheid behoort Zeeuwsch-Vlaanderen zijn verbin dingen niet te ontnemen, zoolang niet ab soluut vast staat, dat het niet anders kan. En, nogmaals, de militaire deskundigen die over het al of niet gevaarlijk zijn van drijvende mijnen uitsluitend tot oordeelen bevoegd mogen worden geacht, zeggen dat van „mijnengevaar" allerminst kan worden gesproken, hoogstens van een veiligheid die niet meer ten volle 100 is. De Provinciale Staten zullen goed doen, aan een en ander in de zitting die 19 dezer begint, de no.odige aandacht te schenken de aangelegenheid is er belangrijk genoeg voor. Tusschen Moezel en Saar is de vijande lijke artillerie in den nacht van 3 op 4 December ten Noorden van Sehndorf actief geweest, zoo meldt het Duitsche nieuws bureau. Na twaalf uur des middags begon een levendig- storingsvuur, dat. tegen den avond heviger werd en overging tot een vuur- overval op het voorterrein ten zuiden van Merzig. in verband daarmede stond een geringe vijandelijke activiteit der lucht macht. In den nacht van 4 op 5 December Jagen Oberperl en. Hammelsberg weer on der artillerievuur uit de streek van Sierk. Ten zuid-en van Eppenbrunn werden Fran sche verkenningstroepen door schijnwer- denS ^es^eun^- ZÖ honden afgeslagen wor- Volgens Belga is het krachtige artillerie vuur ten oosten van de Moezel pas tegen ^es uur Dinsdagavond geëindigd. Te vier dhr poogden de Duitschers het station e Apach te overvallen. Zij zijn genaderd de rotonde, waar zich een hevige ont ploffing heeft voorgedaan. De „Trouee de basle" verstrekt. De v..~ - speciale correspondent van Reuter u het Fransche leger schrijft, dat de z.g. ouee basle" thans door de Franschen fc\ ,VeJsterkt m verband met de Duitsche ïiificaties. Volgens het verdrag van West- a Van 1815 mochten geen versterkingen hhgelegd worden, binnen een straal van 15 K.M. rondom Bazel. In Maart 1938 begon nen de Duitschers verdedigingswerken te bouwen, waarbij zij aanvingen met machi negeweernesten en eeii paar kleine geschut- torens. De toestand is thans volkomen an ders. Tot aan het punt in den Rijn,, dat de plek aangeeft, waar de Fransche, Duitsche en Zwitsersche grenzen elkander ontmoe ten, staan de troepen der tegenstanders tegenover elkander. Aan den Franschen kant, over een meer vlak terrein, waar voor het bloote oog ook alleen prikkeldraad, tankvallen en loopgraven hier en daar zichtbaar worden., staat een ingewikkeld systeem van verborgen geschut, licht zoo wel als zwaar, gereed om op het eerste sein een doodelijk vuurgordijn voor iederen aan valler te leggen. FELLE STRIJD OM DE ZELFSTANDIG HEID TE VERDEDIGEN. Volgens te Stockholm ontvangen berich ten hebben do Finnen in bet noorden twee sterke verdedigingslinies ingericht, een buiten Petsamo en de ander bij het cen trum der nikkelmijnen, Salmjaervi. Men verwacht, dat daar een beslissend gevecht zal worden geleverd. De laatste in Finsche kringen ontvangen berichten melden, dat de Finnen aanzien lijke vorderingen hebben gemaakt in de streek van Salmi en „zeer zware verliezen" hebben toegebracht aan de Russen. Ook melden zij vorderingen te hebben gemaakt op d-e Karelische landengte. Volgens een Finsche bron in Londen wordt de Finsche gezant in Moskou in de legatie vastgehouden en kan hij het land niet verlaten. De krijgsverrichtingen. Volgens de laatste Sovjet Russische mi litaire bulletins .is het roode leger tus schen de 25 en 29 mijl opgerukt op de Ka relische landengte. Na vijf dagen van strijd staan de Russi sche troepen dus nog pas binnen schootsaf stand van de zgn. Mannerheimlinie, die door buitenlandsche militaire ingenieurs v.oor de Finnen is gebouwd. Reuter berichten uit Kirkenes melden, dat men waargenomen heeft, dat Sovjet- Russische oorlogsschepen gisteren troepen aan land hebben gezet aan beide kanten van den fjord van Petsamo. De Finnen hebben niet getracht de ontscheping te verhinderen, doch wachten de Russen in Petsamo af, dat, naar gemeld wordt, thans krachtig versterkt is. Men spreekt de berichten tegen, volgens welke de nikkelmijnen van Petsamo in brand zouden zijn gestoken. De sneeuwval was gisterochtend opge houden, doch niet lang daarna sneeuwde het opnieuwj waardoor de vijandelijke aan vallen bemoeilijkt werden. Russische versterkingen stroomen over zee en langs de spoorwegen toe, de Rus sen zijn echter nog niet sterk genoeg om een aanval op het Finsche hoofdfront te wagen. Het stadion, waar het volgend jaar de Olympische spelen zouden worden gehou den, wordt thans gebruikt voor defensie doeleinden. De afweerbatterij, die er is op gesteld, heeft reeds een vliegtuig neerge schoten. Mededeeling van Finsche hoofd kwartier. Het Finsche hoofdkwartier heeft Dins dagavond medegedeeld, dat de Zaterdag en Zondag aan het Karelische front tame lijk rustig zijn verloopen. Maandag en Dinsdag hebben de Russi sche troepen verscheidene aanvallen on dernomen. Ds Finsche troepen bezetten thans de linie UsikirkkoRaudu. Ten noorden van het Ladogameer doen de Rus sen gesteund door gepantserde eenheden aanvallen in den sector van Suojarvi. Aan gezien deze eenheden afhankelijk zijn van den toestand der wegen volgen de Russen bij hun aanvallen de richting der hoofd- verkeerswegen. De infanterie, welke op -de gemotoriseer de eenheden volgt, heeft enorme verliezen geleden. De Finsche luchtmacht heeft ver kenningsvluchten gemaakt boven 't gebied, dat door den vijand in bezit is genomen en heeft vijandelijke eenheden gebombardeerd. Bij het dorp Salmi aan den oever van het Ladogameer wordt nog steeds gevochten. Russische zeestrijdkrachten hebben vier eilanden bezet in het oostelijk deel van de Finsche Golf. Zij vallen thans het eiland Suursaaei aanf waar zij troepen aan land hebben gezet. In drie dagen tijds werden 64 Russische tanks vernietigd. mij. „nederland" bestelt groot vrachtschip: Zal het materiaal geleverd kunnen worden „De Schelde" heeft druk werk aan de verschillende schepen die momenteel wor den gebouwd en zij heeft nog maar kort geleden de officiëele opdracht ontvangen voor het nieuwe schip dat den dienst Vlis singenBreskens zal moeten onderhouden. Toch zijn nieuwe opdrachten in verband met het vrij komen van eenige hellingen en het daardoor in een min of meer nabije toekomst dreigende ontslag van personeel, zeer welkom. Daarom verheugt het ons bijzonder te kunnen berichten dat gisteren weer een belangrijke order is geplaatst, een feit dat wij op verzoek van de betrok ken maatschappij eerst heden melden. De N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland" heeft namelyk opdracht gegeven tot den bouw van een groot vrachtschip van ca. 13.000 ton met be perkte passagiersaccommodatie voor ca. 8 menschen. De lengte zal 490ft bedragen, de breedte 63ft en de holte 39ft, terwijl het schip een machine vermogen krijgt van 8000 P.K. en door 1 schroef zal worden voortgestuwd. Werkspoor zal den Sulzer-motor en de hulp werktuigen leveren. Het schip wordt van hetzelfde type als de „Java" die reeds in de vaart is en de „Sumatra" en „Celebes" die voor dezelfde maatschappij bij de Ne- üerlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam in aanbouw zijn. w Wij vernemen dat het materiaal voor het hier ter stede te bouwen groote «-chip, in- tusschen besteld is. Het mag in deze om geving overbodig worden geacht, in den breede duidelijk te maken dat en waarom zulk een order van de groctste beteekenis is voor de werf, haar talrijke personeel en de gemeenten waar dit personeel woont om van de belangen der betrokken neven industrieën nog maar te zwijgen. Scheeps bouw levert werk in zeer ruime mate. Daarom is het maar te hopen, dat de oorlogsomstandigheden, de daarmee ge paard gaande ontwrichting in de trans portmogelijkheden en de metaalbehoefte van verschillende landen, niet tot moei lijkheden zullen leiden bij de verkrijging van het voor dit nieuwe schip noodzake lijke materiaal. V erkeersongeval Hedenochtend omstreeks acht uur had op den Marinedam een aanrijding plaats tusschen een wielrijder komende van het Eiland en een luxe auto die uit de tegen overgestelde richting kwam. Het rijwiel werd hierbij ernstig beschadigd. De berij der liep gelukkig slechte enkele schram men aan de handen op. Alg. Ned. Bond van Handels- en Katoor- bedienden. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende Eenigen tijd geleden heeft de Algemeene Ned. Bond van handels- en kantoorbedien den een actie ingezet, om tot verbetering te komen van het salarispeil van de groe pen kantoor- en winkelpersoneel. Behalve dat de werkgevers daartoe een schriftelijk verzoek ontvingen, tracht men door middel van openbare vergaderingen de groepen kantoor- en winkelbedienden voor dit, naar het inzicht van dezen vakbond zeer billijk verlangen, te activeeren. Te Vlissingen vindt deze openbare ver gadering plaats op Maandag 11 December in het Concertgebouw. Voor nadere bij zonderheden verwijzen wij naar de adver tentie elders in dit blad. AMERICAN CIGARETTE St. Nicolaasfeest Nuts-Fröbelschool. De viering van dit kinderfeest by uitne mendheid is gisteren in deze school van voorbereidend onderwijs weer een hoogtij dag in het kinderleven geworden. De kleu terschool toch is wel een van de meest geschikte plaatsen daartoe, daar het kleu- terdom nog geheel en al leeft in die heer lijk onschuldige mystieke sfeer, vol fanta sie, ongekunsteldheid en blij vertrouwen en gelukkig nog niets beseft van de ver scheurde wereld, welke ook op deze maand der verwachting haar stempel drukt. We kenlang hebben de peuters zich al ver heugd op de komst van den goeden Sint en onder de lieve leiding van de directrice, mej. M. Tupker, en hare onderwijzeressen en assistenten hebben zij een schat van Sinterklaasliedjes, spelletjes en speellied- jes geleerd, teneinde den jaardag van den goeden Bisschop tot een waren feestdag te maken, In het bijzijn van schoolbestuur en ouders der leerlingetjes hebben de kleuters St. Nicolaas op dezen met spanning verbeiden morgen met een hartelijk welkomstlied ontvangen, daama nog een reeks van die snoezige toepasselijke liedjes gezongen en vervolgens, al naar gelang van hun kunnen, vergast op spel en zang, waarbij aan de aankleeding de uitersts zorgen waren be steed. Het was in één woord beeldig, wat de kindertjes presteerden, zoowel op ryth- misch gebied als in het kabouterspelletje der kleintjes, in „Vliegers" van Haamstra, „Het matroosje" van Abrahamsz en „Va ren" van Wamink door de middelklasse en in „Bruidsvaart in de sneeuw" van Hen- drika van Tussenbroek en ,,'t Tuinierster- tje" van E. Jacques Dalcroze door de grootsten. Sint Nicolaas heeft met kennelijk ge noegen en groote tevredenheid een en an der gevolgd en op werkelijk origineele wij ze heeft de Bisschop, die alles weet, goed zoowel als kwaad, zich met de hummels onderhouden. Al zijn knechten hadden er voor gezorgd, dat in het groote boek alles over de kindertjes stond opgeschreven, het geen tot menig aardig moment aanleiding werd. Klein en groot hebben heerlijk genoten en voor dezen morgen in kleuterland gel den zeer zeker De Genestet's woorden uit „De Sint-Nicolaasavond" „O wèl hem, wie dat feest nog altijd meeviert met een kin derlijken geest Sint was dan ook gewis de tolk van al len, toen hij de directrice, mej. Tupker, en haar staf dankte voor de moeite en den arbeid, welke zij zich voor dit kinderfeest hadden getroost. De kindertjes beloonde hij met liet geliefde strooien en „grabbe len", met allerlei lekkers en een mooi ge schenk naar hun verlangen. Een verruk kelijke morgen 1 Een geslaagd Sint Nicolaasfeest. De moderne arbeidersbeweging bood gis termiddag in het Concertgebouw aan 500 kinderen een Sint Nicolaasfeest aan, waar aan medewerking verleende het kinderkoor „Jcng Leven", hetwelk de kinderoperette „De Prins van Sind" opvoerde, waarmede zij dezer dagen zoo groot succes oogste. Naast de gebruikelijke versnaperingen, kregen alle kinderen tevens een geschenk mee naar huis. Het was een in alle op zichten geslaagd Sint Nicolaasfeest, waar bij de goede Sint in eigen persoon aanwe zig was. St. Nicolaasfeest je Bijz. Neutr. School der „Vlissingsche Schoolvereenigïng". Door de steeds groeiende belangstelling van de ouders kan het St. Nicolaasfeestje iniet meer in het handenarbeidlokaal van de school gehouden worden. Het vorige jaar resideerde de goede Sint in „Britan nia". De sluiting van dat hotel noodzaakte het bestuur het feestje in „Intime" te or- ganiseeren. Per autobus werden de leerlingen daar heen vervoerd, wat op zichzelf al een feest was. Er werd dapper gezongen en de kleintjes voerden eenige alleraardigste bewegings spelletjes uit. De Sint met zijn beide zwar te knechten genoten zichtbaar van het ge- bodene en in niet mindere mate de aan wezige ouders en belangstellenden. Natuurlijk werden aan hen, die het ver dienden, pluimpjes gegeven of repriman des uitgedeeld. Het was een zeer geslaagd feestje. Gevonden voorwerpen. De Commissarie van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd twee heerenrij wielen een damesrijwieltwee sleuteltjes aan touwtjeblauw wollen want met witte blokken aan don kap; blauwe kinder muts blauwe met beige mantelband ko peren nummerplaat no. 1031 bruine por- temonnaie met eenig geld R.K. gebeden boekje twee Zeis Ikon-sleutels aan sleu telketting en dat inlichtingen zijn te be komen omtrent een petroleumlampje bij G. de Nooijer, Vrouwestraat 27 zeildoeken met wol gevoerden handbeschermer bij J. Bimmel, Koudekerkscheweg O 22 houten autostep bij J. Heijliger, Verk. Quakke- laarstraat 26 blauw zeildoeken regen kapje bij C. Bimmel, Verk. Quakkelaar- straat 125 gekleurde schort bij A. C. Maas, Koudekerkscheweg B. 340 te Koude- kerke; rood bruinen hond, ongeveer 40 cM. hoog bij Lommers, Sarazijnstraat 6 rood regenkapje bij M. Ie Nooijer, Verk. Quak- kelaarstraat 127; een Rijk. distributiekaart bij mevr. Bongers, Paul Krugerstraat 68 rood kinderhoedje bij Meerman, Beurs straat 25 een damesschoen (blauw suède) en een armbandje met naam „Jeane" bij van Haren, Walstraat 68; Rijksdistributie- kaart bij Boucherie, Noordstraat 53 wit wollen kinderwantje bij S. Meerman, Bo- nedijkestraat 9 groen regenkapje bij de Ridder, Breewaterstraat 43; zwarte dames handschoen bij A. Corbijn, Groote Markt 11 roode kinderhandschoen bij M. Izebout, Clijverstraat 40 bruine j<-ngenspet bij N. Suurland, Molenstraat 4C paar bruin wol len wanten bij A. Corbijn, Groote Markt 11; wollen meisjeshandschoen en een rijwielbe- lastingmerk in étui bij P. Meerman, Gla- cisstraat 15; gouden(?) horloge in meta len étui bij Leijten, Riebesstraat 52 blauwe slipover bij mevr. van Beers, van Dlshoeckstraat 53boven (Maandag terug te bekomen) grijs groene handschoen bij Meulmeester, Weststraat 16 bruine man telband bij Geleijn, Noordstraat 62 glacé handschoen (rechter) bij Schuit, Steenhuis- straat 24 groene vulpen bij Maasbom mel, Aagje Dekenstraat 105 kunstgebit met 4 tanden bij de Jonge, Breewater- Dit nummer bestaat uit 2 bladen Finland is vandaag 31 jaar onafhan kelijk (Pag. 1, eerste blad^ Een mooie opdracht voor „De Schelde", (Pag. 1, eerste blad), De stopzetting der provinciale veer* diensten. (Kort commentaar^ De provinciale ambtenaren ingescha keld bij de luchtbescherming van eigen dommen der provincie. (Provincienieuwsjj Brutale juweelendiefstal te Rotterdam opgehelderd 2 arrestaties. (Gemengd nieuws) ZIE VERDEK EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN straat 51 blauw kinderwantje met licht blauw kruis bij J. van Sorge, Slijkstraat 32 rijwielbelastingmerk bij C. F. Moens, Margrietenlaan 42 wollen handschoen bij Huiszoon, Pduimstraat 15 bruin lederen damesportemonnaie met ritssluiting en eenig geld bij T. Kamermans, St. Jacob- straat 17 sleutel van een haardkachel bij I. van der Linden, Dijkstraat 19 bril met hoornen montuur bij Asard, Schuitvaart- gracht 39 wit wollen kinderwantje bij de Baar, Primulalaan 20. Kerstverrassing voor Schelde-personeel, Wij hebben reeds gemeld, dat tusschen de hoofdbesturen van de samenwerkende organisaties in het metaalbedrijf en het hoofdbestuur van den Metaalbond onder handeld is over een duurte-toeslag. Naar aanleiding hiervan heeft de Metaalbond zijn leden geadviseerd, den arbeiders, zoo dit eenigszins mogelijk is, in de week voor Kerstmis een extra uitkeering van 2 dagen of 17 uur loon te geven. Dit komt neer op een duurtetoeslag over 7 weken van 5 °/a In Januari a.s, zal de toestand dan ander maal onder oogen worden gezien. Naar wij vernemen, heeft de directie van „De Schelde" besloten, bovengenoemde extra uitkeering aan haar personeel uit te betalen. „De Broederband" in 19381939. Aan het jaarverslag over het boekjaar 19381939 van de coöperatieve broodbak kerij en verbruiksvereeniging „De Broe derband" u.a. alhier, dat hedenavond in de jaarvergadering wordt uitgebracht, ont- leenen wij De omzetten zijn flink vermeerderd, nl. tot een geldsbedrag van 42.472.98%. De omzetten in de verschillende afdee- lingen waren vorig jaar dit jaar Bakkerij, inbegr. banket 110.160.Q8y2 110.570.71% Banketwinkel, kruideniersw. - 1.549.57 - 1.645.22 W.Nieuwendijk - 39.542.44 - 46.968.82% W. Scheldestr. - 58.974.38 - 64.665.78% W.Goed Wonen - 30.125.08 - 46.758.70 W. Souburg - 31.814.55 - 37.735.48 W. Tuinstad - - 1.999.41 W. Manufact. - 20.449.90 - 29.509.21% Afd. Brandst. - 28.470.86 - 32.706.50 330.086.86% 372.559.85 Dit resultaat is verkregen door de z.g, inwendige zending, waardoor vele leden, die eertijds slechts halve verbruikers wa ren, nu volle verbruikers zijn geworden èn door een flinke stijging van het ledental. Aan het eind van het boekjaar, nl. op 9 September kon worden overgegaan tot het openen van den 5en kruidenierswinkel in de Bloemenlaan, hoek Anjelierenlaan. Uit de omzetten spreekt overduidelijk, dat deze winkel in een groote behoefte voor ziet. Ook de verbouwing in den winkel Goed Wonen is dit boekjaar tot stand gekomen. Ook de afdeeling brandverzekering doet het best. Het ledental bedroeg per 26 September 1938 1462, terwijl per 30 September 1939 1594 personen lid waren. Thans zijn er ook leden in Breskens, Dit ledental is dit jaar gegroeid tot 35. Aan de propaganda werd ook dit boek jaar de noodige aandacht besteed. De pro- pagandadienst kon hierbij op mooie resul taten bogen. Er werden dit boekjaar 25 bestuursver gaderingen gehouden, welke gewoonlijk door het geheele bestuur en college van commissarissen werden bijgewoond. Door overplaatsing naar Rotterdam noest de secretaris, de heer H. B. Wolte ring, ontslag nemen. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld A. de Bart, le voorzitter W. A*. Gilissen-Verschage, le secretaris A. Kole, le penningmeester B. Hubregtse, 2e voor zitter L. P. van Oorschot, 2e secretaris j J. T. Visser, 2e penningmeesterL. Hof-! man, bestuurslid.

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 1