Uit Zeeuwsch-Vlaanderen pijnin STADSNIEUWS UIT DEN OMTREK NOOTJES Barakkenbouw wordt uitgebreid. De mobilisatie en het gezinsleven. Inschakeling van koopvaardij schepen in maritieme verdediging. Argentinië wenscht verwijdering van Rusland uit den Volkenbond. Vlissingert Oost- en West-Souburg Koudekerke Arnemuiden Goes Uitslag der Sint Nicolaas-prijsvraag Breskensche Courant. UITSLAG Breskens Aardenburg Cadzand Groede Retranchement Sluis W at er l andkerkje. T erneuzen Land- en Tuihboüw. MARINE LUCHT H. K. H. \Prinses Juliana woonde heden gewone wekeilijksche vergadering van het dagelijksch bestuur van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden bij. Het lig'fc in het voornamen om te bevor deren, dat de benoeming van den 4en en den 5den legerpredikant binnenkort zal ge schieden. 9 Met betrekking tot het denkbeeld om aan een commissie op te cüragen een rege ling te ontwerpen voor hen, die van de hui dige mobilisatie schade lijden, merkte de minister in de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake de defensiebe- grootimg op, dat de regeering daarvoor thans den tyd nog niet gekomen acht. Vanmorgen heeft generaal J. H. Reyn- ders, opperbevelhebber van land- en zee macht, een bezoek gebracht aan Rotter dam ter inspectie van de verschillende al daar gevestigde diensten, De minister van Defensie heeft besloten om, in afwachting van den uiteindelijken uitslag van de in gang zijnde beproeving opdracht te geven tot het op ruime schaal doen aanmaken en verstrekken van de in beproeving zijnde nieuwe uniformen. 9 In welingelichte politieke leringen te Brussel is men van meaning, dat het niet onmogelijk is dat België een zelfde hou ding zal aannemen als Zuidslavië en zal besluiten af te zien van het presidentschap van dsn Volkenbondsraad. In dat geval zou presidentschap aan Boüvië komen. Het stoffelijk overschot van Scheidemann, oud-rijkskanselier van Duitschland, is gis teren te Kopenhagen ter aarde besteld. De kist was gedekt met een roode vlag. Onder de vejle kransen was er een van dia „Liga der Duitsche socialistische partij". In het Duitsche rijkswettenblad wordt een decreet gepubliceerd van den Führer en oppersten bevelhebber van de weer macht op grond waarvan Gothenhafen, het vroegere Gdingen tot rrjksoorlogshaven wordt verklaard. p By het aanbrengen van springstofladin gen onder een weg bij een Belgische stad in de Maasvallei is gisteren plotseling een landmijn ontploft. Hierdoor werd een ser geant gedood en een soldaat ernstig ge wond. De bekende Duitsche legeraanvoerder uit den vorigen oorlog, generaal-veldmaar- schalk Von Mackensen, wordt morgen ne gentig jaar. De opperbevelhebber van het leger, generaal Von Brautisch, zal hem persoonlijk gelukwenschen en als geschenk van het leger met een schimmel vereeren. Professor Sigmund Freud, de beroemde Weensche psycholoog, die was uitgeweken naar Engeland en daar in September jl. gestorven is, heeft 22.850 pond sterling nagelaten. Zijn boekenverzameling over de psychologie en devpsycho analyse heeft hij vermaakt aan dochter Anna Freud. In de Argentijnsche provincie Cordoba is een goederentrein met 15 wagens bij het (passseeren van een hooge brug in een ri vier gestort, waarbij de machinist en de stoker, benevens drie passagiers gedood werdten. De oorzaak van de ramp is, dat de brug door storm beschadigd was. s Volgens een door de radio Boedapest uit gezonden bericht zullen in Hongarije spe ciale gasmaskers verkrijgbaar worden ge steld voor personen die wenschen te tele- foneeren. Dit masker is bestemd en be schikbaar voor alle abonne's op het tele foonnet en zal in slfcaat stellen ook tijdens gasaanvallen te telefoneeren. DE DERDE DEKEN VOOR DEN SOLDAAT LIGT KLAAR. In de eerste weken van de mobilisatie leefde het leger in den letterlijken zin des woords te velde. Dat onder die omstandig heden kwartieren te wenschen overlieten, geen stroozakken werden verstrekt, priva ten onhygiënisch en waschgelegenheden primitief waren, behoeft geen verwonde ring te wekken. Eerst toen de spanning verminderde en geen onmiddellijk gevaar bleek te dreigen, was het mogelijk en geoorloofd verschillen de maatregelen te nemen zooals de ver strekking van stroozakken en van meer dan één deken om de legering geriefelij ker te maken. Naarmate de mobilisatie toestand langer duurt, zal in dit opzicht meer kunnen en moeten worden verricht, waarbij de minister o.m. haar hij in de me morie van antwoord aan de Tweede Kamer 'inzake de defensiebegrooting mededeelt, denkt aan den bouw van barakken. Noch tans zal ook dkn, teneinde buitensporige kostren te ontgaan, slechts aan bescheiden eischen kunnen worden voldaan en zal de soldaat zich in velerlei opzicht moeten weten te behelpen. De derde deken is reeds voorhanden en wordt bij behoefte uitgereikt. Thanö is en wordt in zeer ruime mate overgegaan tot barakkenbouw, ten einde in elke gemeente ten minste de helft van de scholen te kunnen ontruimen alsmede de stallen, teneinde deze weder beschikbaar te kunnen stellen aan de -boeren ten be hoeve van hun vee. Aangezien barakken bouw In verhouding tot de schadeloosstel ling voor kwartieren echter zeer kostbaar is en verplaatsing van barakk -,n mede hooge kosten met zich brengt, wordt tot dien bouw slechts overgegaan, wanneer het te voorzien is dat de troepen gedurende geruimen tijd ter plaatse zullen blyven, alsmede wanneer geen andere winterlege- ring op billijke voorwaarden kan worden verkregen. De bouw van de barakken geschiedt in hoofdzaak door aanbesteding bij burger- aannemers, De minister zal doen nagaan, in hoever re op de toelagen, inkwartieringsgelden en vergoeding van levensmiddelen der officie ren en onderofficieren kan worden be spaard. Naar het oordeel van den minister is het op zedelijke en paedagogische gronden zeer gewenscht gedurende de mobilisatie de in standhouding van het gezinsleven zooveel mogelijk te bevorderen. Daarom bestaat bij hem tenzij in bepaalde gevallen het dienstbelang zich daartegen uitdrukkelijk zou verzetten, bijv. bij verblijf in kleine kantonnementen geen bezwaar om aan gehuwde militairen, die buiten hun woon plaats dienen, te vergunnen hun gezin naar het kantonnement te laten overkomen. Daar de betrokkenen zich in dat geval als regel eveneens voor extra-onkosten (aanhouden van de woning, pensionkosten voor het gezin in het kantonnement) ge plaatst zien, bestaat naar in de memo rie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake de defeniebegrooting wordt mede gedeeld er aanleiding om hen in het genot van een toelage te stellen. PLANNEN IN VOORBEREIDING. Naar in de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake de defensiebe grooting wordt medegedeeld is het inscha kelen wanneer zulks noodig is van een aantal koopvaardijschepen in de mari tieme verdediging in voorbereiding. Het tempo wordt bepaald door het beschikbaar komen van het benoodigde materieel. Voor wat de regeling van deze aangelegenheid betreft en voor het bemannen van bedoel de schepen wordt gebruik gemaakt van krachten uit de scheepvaartbedrijven. Overigens wordt zoowel aan boord van de eigenlijke oorlogsschepen als op onder- zoekings- en bewakingsvaartuigen, zoome de brj de marinekustwacht gebruik ge maakt van veel koopvaardypersoneel, dat een verbintenis voor vast of kort verband heeft bij de Koninklijke marine-reserve. De Argentijnsche minister van Buiten- landsche Zaken heeft den secretaris-gene raal van den Volkenbond een telegram doen toekomen, waarin hij mededeelt, dat zijn regeiering van meening is, dat de Rus sische aanval op Finland de verwijdering van de Sovjet-Unie uit den Volkenbond rechtvaardigt. Nog een mijn aangespoeld. Behalve bij den Boulevard Bankerb is gistermorgen ook een mijn aangespoeld op het strand aan den Boulevard Evertsen, ter hoogte van het Wooldhuis en daarover de palen heen geslagen. Het gevaarlijke monster is gedemonteerd en later wegge haald. Heden geen avondschool Den leerlingen van de Avondschool voer Nijverheidsonderwijs en de gemeentelijke Handelsavondschool wordt in een publica tie elders in dit nummer medegedeeld dat in verband met het St. Nicolaasfeest de scholen hedenavond gesloten zullen zijn. Een nieuwe winkel die de aandacht trekt. Tijdens de dagen die aan het St. Nico laasfeest zijn voorafgegaan en waarop de binnenstad, vooral in de avonduren, zoo'n gezellige drukte te zien gaf, heeft tusschen de vele winkels in het bijzonder wel de nieuwe zaak in huishoudelijke artikelen van de Fa. P. van der Maden op de Klei ne Markt de aandacht getrokken. Dit mooie nieuwe pand mag zeker een aan winst in de rij van middenstandszaken worden genoemd. Nadat het oude pand met den grond gelijk gemaakt was, is hier een nieuw ge bouw uit gelen baksteen opgetrokken dat tot een der fraaiste in deze omgeving ge rekend kan worden. De groote smaakvol uitgevoerde etala ges die des avonds in een zee van licht baden, lokken reeds direct den voorbijgan ger tot stilstaan. Het ruime interieur is ook modern en geheel naar de eischen des tijds ingericht. Men vindt er royale rek ken en vitrines waarin alles is opgesteld vocrts is er een mooie verlichting, terwijl het geheel natuurlijk in frissehe kleuren is geschilderd, zoodat een gezellige verkoop ruimte is verkr gen. Begrijpelijk heeft het deze reeds jaren lang bestaande zaak in de afgeloopen da gen niet aan belangstelling ontbroken. De werkloosheid in onze gemeente. Bij den Gemeentelijken Dienst der Ar beidsbemiddeling alhier stonden gisteren als werkzoekenden ingeschreven 1 boek binder, 1 drukker, 1 letterzetter, 1 grond werker, 1 mastieker, 3 metselaars, 13 op perlieden, 24 schilders, 4 stucadoors, 6 timmerlieden, 1 verver, 1 machinaal hout bewerker, 1 mandenmaker, 1 politoerder, 1 stoffeerder, 2 kleermakers, 3 schoenma kers, 31 metaalbewerkers, 1 brood/banket bakker, 4 koks, 1 sigarenmaker, 5 slagers, 1 tuinman, 4 magazijnbedienden, 6 reizigers agenten, 2 winkelbedienden, 2 chauffeurs, 14 kellners, 23 looper3, 3 portiers, 64 trans portarbeiders, 30 kantoorbedienden, 62 varensgezellen (w.o. stuurlieden, machinis ten, stokers, matrozen enz.), 123 losse ar beiders. Vrouwen 1 winkeljuffrouw, 4 kan toorbedienden, 2 huishoudsters, 1 dienst bode, 3 werksters, 2 onderwijzeressen. Uitheemsche woorden op een Hollandsche tong! Als men 's avonds thuisgezeten, rustigjes zijn krantje leest. of het A.N.P. besluisterd voor het „nieuws" dat is geweest Als men Jan of Piet hoort spreken of men raakt eens aan den praat, dan hoort men heel vaak een taaltje, waar men toch versteld van staat. Zoo ook was het met dat baasje, klein en pienter, goed bespraakt, van den tongriem wel besneden, waar j'n diplomaat van maakt. Hij had het over „non-agressie" „rip-ple-zal je" en „par-raat" ,kar-re-vanen'voor de schepen en zoo één voor ,,'t Schip van Staat" van een „pak" te „annul-teeren" „torpe-teedoos" in de zee, „proffo-kaasjes" en „an-tante" en „Gel-zinkziesche prim-ja" van „rip-plieken" en „prestig-ge" en „ge-ter-ro-ro-rizeerd" „Multe-maat-tums" „mom-bliseeren" en van „eva-gecureerd" Daarna nog gaf hij te kennen „kiek, in ben een „pat-trie-jot," die mijn „terrier-tor-riaal" wil schende, schiet 'k pief-poef-paf kep-t ...Ziet, dit laatste was goed Hollandsch en hij gaf 't op den „koop", Maar toen hij „ge-a-aJ-l-l-iebrd" wou zeggen, schoot zijn tong plots in een knoop. Heusch, gebruik geen vreemde woorden by hetgeen ge soms beweert 'tis de loop van alle dingen ,,'t Goed te doen dient 't eerst geleerd!" HA-VEE-WEE. Totaal 454 ingeschreven (vorige week 455), waarvan 187 in zorg; t.w. 92 in de werkverschaffing, 30 in de plantsoenen, 25 crisissteuntrekkers en 40 gesteunden van wege Maatschappelijk Hulpbetoon. Alzoo een vermindering van 1 werkzoekende. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghdl. 1, 2 en 3 December staan in het teeken der moreele en geestelijke herbewapening. Overal in den lande zijn bijeenkomsten georganiseerd. In de bijeenkomst in de Apollohal te Amsterdam heeft de voorzit ter, mr. dr. J. van Walré de Bordes, bur gemeester van Middelburg, een rede ge houden. EEN EIGENWIJZE WIELRIJDER. Een wielrijder meende gisteren in de Hu- go de Grootstraat te Amsterdam aan een particuliere auto ten onrechte geen voor rang te behoeven verleenen. Het gevolg was, dat hij ondanks de pogingen van den bestuurder van de auto om het te voorko men, werd aangereden en tegen de straat geslingerd. Met een ernstige schedelbreuk en een hoofdwonde werd hij door den G.G. en G.D. opgenomen en naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. Voor zijn leven wordt gevreesd. Gevonden voorwerpen. Koperen dop van patent-as, Nieuwe Vlis- singsche weg 145 kinderwantje, Dijk- straat 7zilveren armband, Nieuwstraat 56, belastingmerk, Weststraat 14. Belastingplaatje bij Klap, Weststraat 12. Loop der bevolking. Over de maand November. Vertrokken: H. Veis, E 316 naar Zwolle C. Boone, B 100 naar Mid delburg J. A. Noordermeer met gezin, B 274, naar Goes L. J. Steenland met gezin, E 40, naar Middelburg A. J. So- nius, E 212, naar Middelburg T. J, Looi- se, E 306, naar Rotterdam J. C. Geen- sen, D 90, naar Middelburg T. E. Ponse, Wilhelminalaan 1, naar MiddelburgC. Herrebout, E 201,naar Serooskerke C. I. Meliefste met gezin, B 464, naar Vlissin- gen E. Jobse met gezin, E 81, naar Rid derkerk. Ingekomen: W. Wagenaar, B 133, van Vrouwenpolder G. D. Remijn, E 48, van Middelburg L. Boone met ge zin, E 40, van VlissingenE. Wan jon, E 242, van O. en W. SouburgA. Glas met gezin, A 112, van Kapelle (Z.) A. C. Reniers met gezin, E 217, van Eindhoven L. Pieterse met gezin, E 349, van O. en W. Souburg A. Koole met gezin, B 359, van O. en W. Souburg J. van de Wege, A 112, van Oudenhoorn J. C. Oreel met gezin, E 225, van ArnemuidenL. van Sluijs, B 67, van Zoutelande. Been gebroken. In de mosselkokerij en pellerij van de N.V. Óestercultuurmaatschappij v.h. P. Vlaming en Zoon had de heer J. v. B. uit deze gemeente Vrijdagmiddag by het over stappen van de eene tafel op de andere, hst ongeluk uit te glijden en zoodanig te vallen dat een zijner besnen brak. Nadat dr. De Haas hem medische hulp had verleend, werd hij naar het gasthuis te Middelburg overgebracht. Vrywillige voldoening van belasting. De Minister van Staat, Minister van Financiën, maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belas tingen naar inkomen en/of vermogen (ge- wetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Goes 29.64, onder letters W. M. voor lezers van de Met genoegen hebben wij vast gesteld, dat er voor de advertentie prijsvraag in het Sint Nicolaas- nummer van jl. Vrijdag veel be langstelling bleek te bestaan. Van de talrijke inzendingen, die ons hedenmorgen door bemiddeling van ons agentschap te Breskens bereikten, bleek het meerendeel uit goede oplossingen te bestaan. De zin, die uit de 25 omgekeerde letters gevormd moest worden, luidt als volgt St. Nicolaas koopt in Breskens. Na loting onder de goede in zenders is de uitslag van onze St. Nicolaas-prijsvraag thans als volgt vastgesteld lste prijseen waardebon van 5.aan D. J. Ornée, Dorps straat 49, Breskens. 2e prijs een waardebon van 2.50 aan A. Roest, Scheldekade, Breskens. 3e prijs een waardebon van 1.50 aan J. A. Gosseije, Volder straat 7, Oostburg. 4e prijs een waardebon van 1. aan Wed. Ghijseis-van Meenen Boulevard 40, Breskens. Deze waardebons werden heden aan de 4 gelukkigen toegezonden 0 en kunnen tot Zaterdag 16 Decem- ber a.s. uitsluitend bij een der Breskensche winkeliers, die een advertentie in ons St. Nicoiaas- nummer van jl. Vrijdag plaatsten, besteed worden. Vanzelfsprekend kon niet iedere jH goede inzending met een prijs worden beloondniettemin zijn wij allen, die aan de advertentie- prijsvraag hebben deelgenomen, erkentelijk voor de moeite, die men 9 zich getroost heeft. DE UITGEVERS DER VLISSINGSCH-BRESKENSCHE g COURANT. De aanstaande afsluiting der landwegen aan de zuidgrens. Het is te hepen, schrijft de Tern. Crt., dat de toestand, die hierdoor ten opzichte van het verkeer van Zeeuwsch-Vlaanderen met het overig deel van Nederland in treedt, de betrokken autoriteiten aanlei ding moge geven des te meer soepelheid te betrachten bij het invoeren der regeling voor de sluiting des landsgrens, opdat Zeeuwsch-Vlaanderen bij avond, nacht en morgen niet geheel van het overig Neder land zal geïsoleerd worden. Gevestigd: J. Risseeuw en ge zin, van Waterlandkerkje A. du Bois, van Groede J. J. van den Heuvel, van Middel burg; P. C. van den Heuvel, van Rotter dam; A. J. Meijer, van Rotterdam; J. A. Neufégliss, van Zuidzande A. van Belois, van BiervlietC. Vermeulen, van Terneu- zen P. B. van de Moortel, van GentC. P. de Koster, van Biervliet; N. Schieman, van GroedeJ. Risseeuw en gezin, van Groede. Vertrokken: B. Jenik en gezin, vertr. onb. waarh.; M. du Bois v.o.w.C. A. de Vuijst, naar Serbalawan N.I. F. Teuthof, naar KrommenieO. M. Hame- linck, naar IJzendijke; C. E. Luteyn-de Heus, naar Tomogon N.I. P. Risseeuw en gezin, naar Koepang N.I.; L. Kriest v.o.w.; I. H. Fenijn, naar Kats; J. Albnegtse en gezin naar Axel J. K. v. d. Burgt-Thyssen en gezin naar Amsterdam; R. v. d. Vlies naar Hulst; R. J. Dusebout, naar Amster dam. DE GEMEENTERAAD BIJEEN. Ontvangst van den Commissaris der Koningin. Maandag kwam de gemeenteraad in vol tallige zitting bijeen. Bij het betreden der raadszaal werd direct de aandacht getrok ken door een drietal bloemtuilen, welke dé tafels versierden. Dit in verband met de komst van den Commissaris der Koningin voor zijn gewoon officieel bezoek. Het was een zeer korte vergadering. Slechts één punt stond op de agenda, n.l. verhuring kazerne der marechaussee. De voorzitter deelde mede, dat uit het in 1936 gesloten contract blijkt, dat de huurder recht heeft op 10 optiejaren. In het schrijven van den commandant der Koninklijke Marechaussee in Zeeland werd gevraagd de huur voor één jaar te verlengen. De heer Catsman zou de ver lenging gaarne voor een grooter aantal jaren zien aangegaan. Uit wat de voorzit ter mededeelde bleek ook dat dit de be doeling van B. en W. was, die dan ook in dien geest met de bevoegde autoriteiten zouden onderhandelen." In verband met de komst van den Com missaris der Koningin moest de post der begrooting 1939, waaruit de uitgaven dier ontvangst moeten bestreden worden, ver hoogd worden. Deze wijziging werd goed gekeurd, waarna de zitting gesloten werd en de raadsleden verzocht werden bijeen te blijven teneinde de komst van den Com missaris der Koningin ~f te wachten en aan hem te worden voorgesteld. Opbrengst collectes. De alhier gehouden collectes voor de zending brachten 101, die voor de sticht ting Kinderzorg te Middelburg 70 op, Loop der bevolking over November. Gevestigd: W. Slokkers van Rot terdam E. de Vey van OostburgS. E. Desmidt van Knocke. Vertrokken: A. du Bois naar Breskens T. de Bree naar Cadzand A. J. D. van Damme en gezin naar Standdar- buiten J. de Ridder naar Ichtegem (B.) N. Schieman naar Breskens J. Risseeuw naar BreskensE. Salomé naar Breskens. Geslaagde muziekuitvoering. Zaterdag had voor een stampvolle zaal de najaarsuitvoering plaats van de mu- ziekvereeniging „Ons Genoegen". Eerst werd het muzikale gedeelte van het pro gramma afgewerkt onder leiding van den heer E. v. d. Bussche. De verschillende nummers werden keurig uitgevoerd. Het tweede gedeelte was een tooneelstuk „Verwoest Geluk", dat onder leiding van den heer H. Zwier goed vertolkt werd. Tot slot volgde er een geanimeerd bal. De alhier gelegerde soldaten mochten 5en avond gratis bijwonen. De Commissaris der Koningin bezoekt onze gemeente. Maandagmorgen te kwart voor elf bracht de Commissaris der Koningin' een bezoek aan onze gemeente. Na een onder houd öp het gemeentehuis dat ongeveer l/2 uur duurde, vertrok hij weer per auto. In verband met dit bezoek woei van den toren van hét stadhuis alsmede van enkele particuliere huizen de Nederlandsche drie kleur. Paard doodgevallen voor wagen. Toen de landbouwer G. van de Vijver Zondagmorgen uit de kerk te Oostburg huiswaarts keerde en met vrouw en drie kinderen bijna thuis was ter hoogte van Bakkerndam (Waterlandkerkje), waar hy woont, viel zijn paard voor zijn rijtuig zon der eenig teeken te geven van ongesteld heid morsdood neer. Allen vielen uit het rijtuig zonder zich gelukkig noemenswaar dig te bezeeren. Roer verspeeld. De sleepboot „Hoogezand" heeft alhier binnengebracht het Nederlandsche sleep- schip „Combinatie 2", dat te Hansweert bij het binnenkomen der haven aan den grond geraakt is en het roer verspeeld had. Het schip zal op de werf alhier repareeren. KERK- EN SCH00LN1EUWS Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Nieuw- en St. Joosland G. J. H. Gijmink, cand. en hulppr. te Ugchelen, die bedankte voor West-Terschelling en voor Ned.-Indië (Prot. kerk). Afscheid, intrede en bevestiging. De te Arnemuiden beroepen Ned. Herv. predikant ds. H. K. van Wingerden te Me lissant, hoopt Zondag 1 Januari 1940 aldaar afscheid van zijn gemeente te nemen. Zyn int *ede in zijn nieuwe gemeente hoopt hij op Zondag 7 Januari te doen. Des morgens zal de predikant door ds. Bouw te Haaf- ten bevestigd worden. Benoemingen. Aan de Herv. school te Wemeldinge is benoemd tot onderwijzeres mej. K. Schou- wenaar te Klundert. Examens. Geslaagd voor het machinistendiploma A de heer H. Diesvelt te Vlissingen. STEUN VOOR GEDENATUREERDE AARDAPPELEN. De minister van Economische Zaken heeft besloten, uit net landbouw-crisisfonds steun te verleenen ten behoeve van de telers van aardappelen, die bij een der crisis-organisaties zijn aangesloten, over aardappelen, welke na 1 October 1939 zijn gedenatureerd. Het steunbedrag zal wekelyks worden vastgesteld. Voor het tijdvak aanvangende met ingang van 2 October 1939 en eindi gende met ingang van een nader te bepa len datum is het steunbedrag vastgesteld op ƒ0.50 per 100 Kg. gedenatureerde aard" appelen van alle rassen. en lende het bestt Neem e« vlugwerl? K Hr. Ms. onderzeeb ber jl. van Monolulu zetting van de reis m De O. 23 te Van een der overd Rc-tterdamsche Drot vanmorgen met goec laten de onderzeebo voor de Nederlandse! De doopceremonië] van de laatste, belets lating geschiedde doe Romer, echtgenoote deeling materieel zee tement van defensie. Tot de autoriteiter dundoek en vlaggen de onderzeebootloods dezë plechtigheid den o.m. vice-admir; Hooft, chef van het van het département Boreel, souschef vanL tein ter zee L. F. bureau torpedo- en pitein ter zee L. A. Alvorens de O. 23 te vertrouwen, hield toespraak, waarin boot toewenschte, hebben op haar reiz derlandsche vlag nen, daar, waar Koni zullen eischen. Onde gleed de O. 23 daar water van de Nieuw De genoodigden volgens in de hal waar de eerewijn waar de directeur Droogdok Maatschap legenheid vond hulde persoon en aan het raai Vos. Vice-admiraal Vos deerende woorden to werf en haar uitgebr werkers, die hij hul arbeid in het algeme •'voor de Nederlandse! zonder. Maiine-reportag Zaterdag 9 Decemt R.A. het eerste deel 1 die aan de Marine is nacht Z.E. Jolles woord. Vervolgens w geven van de vlagt oefentocht van den on zending vindt plaats 1 Diefstal van schee mai Twee kwartiermees dienst hebben zich als touw, verf, sloepr rende aan het rijk, ve gen van den eein, den B. had de ander, de aantal goederen, waai had, zonder de noodi| zijn superieur, afgege De beide kwartieri den zeekrijgsraad te deeld tot 6 maanden aftrek van de prevent gradatie tot matroos burger, die van deze 1 getrokken, is door 50 boete veroordeel Ten B. had in dit v teekende hooger deelde hij voor het Ho hof mede, zijn rol kit die van zijn maat, en is gestraft. Het Hof legde hem nisstraf van 4 maande de preventieve hechte: degradatie. luchtverdedig BESCHE Voldoende vliegtuigen De vraag of ons lan yliegtuigen en luchtc is moeilijk te beantwo deze strijdmiddelen beter. De regeering bewapening niet ve. redelijke gronden noo den geacht. De sterkt luchtvloot komt haar - de toestellen door mot voorshands voldoer Sen achtte zij het no strijdingsmiddelen op breiden. Ten aanziet! van verouderde vlie schaffing van luchtdoe •7 waartoe bereids is «nnenkort bij suppl hoodige gelden worden Geen ondt Naar den bouw van prs heeft de minisl aderzoek doen inste enorm. Aangezien g richtmacht mede lam d°or bombardeering v ngging dezer velden «Jt de ligging van de Piaats van ondergrond! geheim te houden) ri idchtwapen voor door verspreiding de vliegtuigen en den e al bulplandingsten

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 2