Breskensche Courant SINT NICOLAAS üiddelburgsche ppij v. Stoomvaart Dagblad voor Zeeland, waarin opgenomen de Feest van menschelijkheid. TELEX. De Finnen bieden krachtig weerstand. Zal Amerika Rusland geen vliegtuigen meer leveren? ZAKENVERLOF De zee-oorlog eischt weer vele slachtoffers De inval in Finland zon reeds lang in het voornemen hebben gelegen. Bezorgdheid in Estland BINNENLAND Kapoentje oor m'n schoentje, oor m'n laarsje, erklaasje 1 IJldienst. Dag. dienst i-A'dam en tusschen- Verzendt nu met St. Zeeuwsche IJldienst. broote Markt 8. velkom. En toch, het aar U jaren het meest lezier van heelt is een of een Electr. Was- de Rijwiel Centrale ja". Komt U eens kij- u de beste tijd uw Beha-gwerk te laten Wacht niet tot het rdt. Aanbevelend, W. R, Vrouwestraat 37. |v.Midd.| v.Kott. Nov. |vm. uur 4 8 5 7 8 8 11 8 12 14 8 vm. uur arief Rotterdam—MM' en omgekeerd. le klasse f 2.25 klasse 3.50 Enkele ;se 1.35 Retour 2e 15. voor het vervoer van eren zeer billijk. ia bij ir te Rotterdam Er*®: laringvliet 89, Tel. 22727 52018. Gebrs. BUYTENHEK, le, Telet. 3521. J. SANDERS, Tel. ÖOSTERH OUT, Tel. 2® Isdnur retourbiljetten onbeperkt. Vlissingsche Courant 77ste JAARGANG NUMMER 286 MAANDAG 4 DECEMBER 1939 A O nne ment sprits: IV ct. pel week or 2.20 pel 1 Kwartaar. Franco per post 2.50. Afzonderlijke nummers 5 ct. Voor bet buitenland neme men een abonnement op net postkantoor zijner gemeente. Advertentieprijs: Van 1—5 regels ƒ1.25, ledei regeJ meer 25 cent Bi) abonnement speciale prgs. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent (max. 10 regels). Derde plaatsing gratis. Vooruitbetaling Uitgave: Firma F. VAN l»fc VELDE Jr., Bureaus Walstr. 58-60, rei. 10 (2 lijnen), Giro No. 66281. Eigen kantoren te: Breskens, "Jorpsstraat, Tel.21; Oost- en West-Souburg, Kanaalstraat 15. Tel. 35 1 Is bet nü wel de geschikte tijd om weer Sinterklaas te gaan vieren Laten wij beginnen met het stellen en beantwoorden van deze vraag, want de mi sère schijnt ons door alle narigheid van de laatste jaren crisis, gevolgd door oorlog tot een tweede natuur te zijn geworden. Een kreet van blijheid en verlangen klinkt ons toe als een vloek in een doodenbuis. De lampen der vreugde zijn, de een na de andere, uitgeknipt door crisisspook en oorlogsmonster. Past er nog licht in deze duisternis Ja juist nu Wat doen we als 's avonds de zon, de groot© en natuurlijke lichtbron van de we reld is ondergegaan Dan verzorgt ieder voor zich het) schijnsel, waarin hij door den avond heen den dag kan blijven zien. De een'knipt de electrische gloeilamp aan, een ander ontsteekt moeizaam het petroleum licht, sommigen vermeien zich met hun ge dachten in helt schijnsel van het vuur uit den haard. Maar iedereen wekt licht om zich heen. Behalve die zon, welke het licht spreidt om te doen zien, heeft de Schepper ons ook een bron geschonken, waaruit het licht der vreugde ons omstraalt. Die bron we hebben het ter "gelegenheid van Sinterklaas niot over de geestelijke vreugde is de al- gemeiewe wereldwelvaart. Ze is een zon met bij-zonnen, nl. die van vrede en liefde. Nu en dan echter het was zoo in heel de geschiedenis der mensheid gaat ook deze zon een poosje onder en worden we omhuld door de duisternis van armoe, ver driet en jammer. Waarom zouden wij in deze duisternis niet, ieder voor zich, het lampje onzer vreugde aanknippen en in dat schijnsel de genen onder ons betrekken, die zoo'n knop je missen Blijde gezichten te willen zien, prikkelt nog steeds den goedheidsdrang van het sociale wezen den ihensch. En anderen blij te maken, dus vreugde te vérschaffen is de goede daad, die in de Sinterklaasda- gen veelvuldig wordt toegepast. Daarom zijn deze regelen een beroep op U allen, om naar het voorbeeld van dien heiligen bis schop van Myra vreugde te spreiden in de harten van wie bedroefd, wanhopig, arm en verlaten zijn. Dat béteekent voor onze diagen, dat men vreugde moet verspreiden in den kring van het gezin, van de familie in haar geheel, in den kring ook van vrienden en kennissen. Niet dat men man den vol met cadeaux moet laten uitdeelen, Neen we .moeten allen, al is het maar door hun genoodigde aanwezigheid, betrekken in de sfeer van dit typische feest, de sfeer, welke licht is. Wij moeten hen betrekken in onze Sinterklaasconversatie en hen mee laten opdeelen in hetSinterklaasspecu- laasje !Wij moeten voor kleine materieele verrassingen zorgen voor hen, die ons het naast staan, want allen behooren zij in dezen tijd - tcfc de armen, de bedroefden, de wajihopigen, die we hiervoren bedoel den. Denken we eens aan de jeugd van heden. Zij leeft in de zorgen dier ouders, in de grimmigheid van de overal en eiken dag dreigende gevaren, in de troosteloosheid van het verschiet. Grauw is het heden voor de jeugd en donker de toekomst. Laat voor deze jeugd klaar het schijnsel stralen van de Sinterklaassfeer, opdat deze later een lichtend steunpunt zal zijn in haar herinnering. En vergeten wij voor zoover wij dat nog doen kunnen ook de armen en ver iatenen niet, die wij, zonder dat ze er toe tehooren, vanuit onzen eigen kring kun nen opmerken, hopeloos aan den zelfkant ervan rondscharrelende. Laten degenen, die in dezen tijd nog geven kunnen, denken aan hen, voor wie het ontvangen veeal zelfs hard is. Een verrassing van ^Sinterklaas" kan niemand beleedigen, hiaar velen troost en vreugde verschaffen, niet enkel door het materieele, dat hen on verwacht toevalt, maar vooral door de ont vangen zekerheid, dat er aan hen gedacht Wordt en dat zij nog meetellen in de ont wrichte sameneving. En ook de gever zal in onze dagen nog wat licht kunnen gebruiken, juist nu er twijfel in hem komt, of het nog wel ooit weer licht zal worden. Arme mensch, die hunkert naar geluk en hst niet meer weet te vinden Haal in dat sombere uur eens een kind op uw knie, vertel het een oud verhaal van Sinterklaas en er zal licht komen achter de ramen. Bedenk dan even, dat twee straten verder de armoe-mensch woont met kinderen, die slechts het vale leven kennen en op Sinter klaas-avond hun klompje zullen zetten in een mateloos kindervertrouwen, maar op 6 December dat klompje leeg zullen vinden.... Md. Vla onze ontvangen wij alle nieuwsbe richten van Nederlandsche en Buitenlandsche Persbureaus. De .Vlissingsche Courant" waarin opgenomen de „Bres kensche Courant", is „bij" tot de laatste minuut. Rustige Zondag in Helsingfors. Beroep op den Volkenbond. In Helsingfors is het Zaterdag en Zondag rustig geweest. Ondanks de verbetering van de weersomstandigeheden hebben de Russen geen luchtaanvallen ondernomen, zoo meldt het D.N.B. Tot Zondagmiddag waren 700 Duitschers aan boord gegaan van het s.s. „Donau", verder veertig leden der Russische legatie 150 Italianen en 100 Estlanders. De „Donau" zou gisteravond vertrekken. Ook aan het front is slechts een zwak offensief der Russische troepen waargeno men. Zij zijn drie kilometer langs de kust opgerukt. Daarbij moet er op gewezen wor den, aldus meldt Havas, dat deze op- marsch nog steeds in het niemandsland voor de Finsche verdedigingslinies voltrok ken wordt. Zonder slag of stoot hebben de Russen verder de vier eilanden voor Kroon stad, die al byna 2 weken door de Finnen ontruimd waren, bezet. Het zijn de eilan den Seiskari, Hogland, Laavansani en Tyersari. Volgens uit Helsingfors ontvangen berichten zou het staken van het hom- bardeeren der Finsche hoofdstad moe ten worden toegeschreven aan d© op handen zijnde evacuatie van Duitsche onderdanen en van het personeel der Russische diplomatieke vertegenwoor digers. Wanneer deze evacuatie achter den rug zal zyn, is een hevige vlieg tuigactie tegen de industrieele centra, havens en vliegvelden te verwachten. De evacuatie van Helsingfors wordt met kalmte en koelbloedigheid voortgezet, de buitenlandsche gezantschappen organisee- ren het vertrek van hun landgenooten. De Russen schijnen verbaasd over den sterken tegenstand, welken zij ontmoeten. Het Finsche leger is goed uitgerust en be schikt over 'n uitstekenden lichten mitrail leur in een verhouding van een mitrailleur op elf geweren. De Finsche autoriteiten hebben aan den Zweedschen radio-omroep als officieele cij fers opgegeven, dat als gevolg van de bom bardementen der Russen in geheel Finland 85 personen werden gedood en 181 gewond. Herovering van Petsamo bevestigd. Uit Kirkenaes wordt gemeld, dat de Finsche autoriteiten bij de grens bevesti gen, dat Petsamo door de Finnen heroverd is. Zij maakten 150 Russen krijgsgevangen. In het laatste Finsche legerbericht wordt medegedeeld, dat tengevolge van den hevi- gen sneeuwval weinig activiteit aan het front is te bespeuren, behalve ten noorden van het Ladoga-meer, waar het Finsche leger zeer actief is tn de vijand zware ver liezen heeft geleden. Het legerbericht voegt hieraan toe, dat de Russen moeilijkheden onder vonden by het oversteken van het be vroren meer, hierdoor boden zij een gemakkelyk doel voor de Finsche ar tillerie. Bovendien brak op vele plaat sen het ys onder de aanvallers. Russische vliegtuigen omlaag gehaald. Volgens een mededeeling van de Finsche legerleiding zijn Zaterdagavond in een luchtgevecht bij Valkjaevri twee Sovjet- Russische toestellen gedwongen te dalen. De toestellen zijn onbeschadigd 'in Finsche handen gevallen. Een ander toestel heeft een noodlanding gemaakt op een Karelisch vliegveld, de bemanning gaf door een witte vlag te kennen, dat zij zich overgaf. Bij de bemanning van een Sovjet-Rus sisch vliegtuig, dat boven Helsinki is neer geschoten terwijl het mitrailleurvuur richt te op de straten, zou zich een vrouw heb ben bevonden. Sovjet-Russisch legerbericht. De generale staf van het Russische mi litaire district Leningrad deelt mede Op 3 December zijn onze troepen verder opgerukt. Uit de richting van Moermansk werd de achtervolging van de zich terug trekkende Finnen voortgezet. Uit de rich ting van Uchta, Rebola, Vorosero en Pe- trosawodsk baanden zich onze troepen een weg door de niet dichtgevroren moerassen. Niettegenstaande het weinig ontwikkelde wegennet drongen zij door tot 40 of 45 KM. over de grens. Op de landengte van Karelië zijn onze troepen 30 tot 0 KM. over de grens opgerukt. Zjj hebben het station Mustamaeki bezet en naderen het station Na succesvollen strijd heeft de Oostzee- vloot in de Finsche Golf de eilanden Suur- saari, Seiskaari, Lavasaari, alsmede Groot- en Klein-Tytaersaari bezet. Tengevolge van het slechte weer is de luchtmacht niet in actie gekomen. Nikkelmijnen door Finnen vernield. Naar te Riga gemeld wordt zijn de nik- kelmijnen te Salnijaervi door de Finnen vernield, teneinde te verhinderen, dat de Russen deze mijnen gaan exploiteeren. Finland legt conflict aan Volkenbond voor. De, Finsche regeering heeft Zaterdag be sloten haar conflict met de Sovjet-Unie aan den Volkenbond voor te leggen. De Finsche vertegenwoordiger te Genève heeft opdracht gekregen daartoe de noodige stap pen te ondernemen. De leden van den Volkenbondsraad zijn daarop voor 9 December des middags om twaalf uur bijeengeroepen. Het desbetreffend besluit is genomen door den secretaris-generaal, Avenol. De convocatie behelst tevens een voor stel om de Volkenbondsvergadering op 11 December bijeen te roepen. DE NIEUWE FINSCHE REGEERING STREEFT NAAR OPLOSSING VAN GESCHIL. Het nieuwe Finsche kabinet heeft vol gens Havas in zijn eerste byeenkomst be sloten, alsnog te zoeken naar een vreedza me oplossing voor het RussischFinsche conflict door nieuwe voorstellen te doen aan de regeering te Moskou. Te dien einde werd de gezant van Zwe den, die thans heiast is met de behandeling der aangelegenheden van Finland in de Sovjet-Unie verzocht een stap te doen bij de Sovjet-regeering om te vernemen, of deze bereid is de onderhandelingen te her vatten. Finsche „volksregering" sluit pact met Moskou. Molotov heeft Zaterdag den minister president van de Finsche volksregeering ontvangen om besprekingen te voeren over het sluiten van een pact van vriendschap en non-agressie. De onderhandelingen wer den gevoerd tusschen Kussinen, Stalin en Worosjilov en hadden tot resultaat het afsluiten van een pact van vriendschap en wederzijdschen bijstand. Het pact van vriendschap en wederzijd schen bijstand tusschen de Sovjet-regeering en de Finsche volksregering behelst o.a. dat de Sovjet-Unie aan Finland het district van Sovjet-Karelië afstaat met een totale oppervlakte van 70.000 vierkanten kilome ter. In ruil daarvoor verklaart de Finsche republiek zich bereid, de grens op de Kare- lische landengte iets te verleggen en aan de Sovjet-Unie een gebied af te staan met een oppervlakte van 3970 vierkanten kilo meter. De Sovjet-Unie zal aan Finland een schadeloosstelling betalen vas 120 millioen Finsche mark voor de spoorlijnen, welke zich op dat gebied bevinden. Finland geeft aan de Sovjet-Unie voor dertig jaren in pacht het schiereiland Han- goe en omliggend gebied en een bepaald aantal der omliggende eilanden, waarop de Sovjet-Unie vlootbases zal bouwen. Boven dien staat de Finsche republiek aan de Sovjet-Unie het recht toe, op die eilanden een strikt beperkt aantal land- en lucht strijdkrachten te legeren. Voorts staat de Finsche volksregeering aan de Sovjet-Unie af het schiereiland van Ribaczy en Sredni, alsmede een aantal kleine eilandjes aan de kust van de Noordelijke IJszee voor een bedrag van 300 millioen Finsche marken. (Wij herinneren er in dit verband aan, dat de zgn. Finsche volksregeering geen enke le officieele bevoegdheid bezit. Red.) Oorlog in den aether. De Russische radio gaat voort het Fin sche volk op te wekken tot den opstand, evenals dat tijdens de belegering van War schau het geval was. In navolging van de Duitsche methoden heeft Rusland een ze ker aantal zendstations opgericht, die in het Finsch omroeepen. Het omroepstation van Helsingfors heeft de bevolking in ken nis gesteld van het bestaan van deze zen ders en den raad gegeven, op haar hoede te zijn tegen deze uitzendingen, die bij het invallen van den nacht beginnen. Sovjet-Russische eenheden parachutisten, die geland zijn achter de versterkte linie in Karelië, zijn Zaterdag terstond vernie tigd door de Finsche troepen. Zonder den naam van eenig land te noe men heeft president Roosevelt in een for- meele verklaring heden gezegd, dat de re geering der Vea-eenigde Staten hoopt, dat de Amerikaansche fabrikanten en exporteurs van vliegtuigen en vliegtuiguitrustingen en -materialen aandachtig zullen zijn aan de politiek der regeering, die „ongepro- voceerd bombardeeren" van burgers ver oordeelt. De regeering hoopt, dat, opdat derge lijke onuitgelokte bombardementen geen materieele aanmoediging zullen krijgen, Amerikaansche fabrikanten en exporteurs van vliegtuigen, vliegtuiguitrustingen en -materiaal dat van wezenlijk belang is voor de vliegtuigvervaardiging, dit feit in dachtig zullen zijn alvorens te'onderhande len over contracten voor den uitvoer van deze artikelen naar naties, die klaarblijke lijk schuldig staan aan dergelijke niét uit gelokte bombardementen. „De Gouden Nagel" kan hierdoor z'n clientèle weer coulant zooals voorheen bedienen. „D£ GOUDEN NAGEL" Waistraat 82, Vlissingen. Dit nummer bestaat uit 2 bladen Drie verschillende Duitsche duikbooten vernield. De „Paris Soir" meldt, dat een Duitsche duikboot tot zinken is gebracht door een Franschen torpedoboot jager, die een con- vooi escorteerde. Voorts werd volgens Reuter Zaterdag te Londen bekend gemaakt dat een vroegere treiler uit Grimsby, thans dienst doende als marinevaartuig, ook een Duitsche duikboot tot zinken had gebracht, en naar men ge looft, nog een andere duikboot zwaar be schadigd. Een lid der bemanning zei Tij dens een patrouilledienst aan de Oostkust hebben wij deze week meer dan één Duit sche duikboot waargenomen. Stellig hebben wij een duikoot door dieptebommen tot zin ken gebracht. Wat de tweede duikboot be treft, ook hierop lieten wij dieptebommen vallen, terwijl later olie aan de opper vlakte verscheen. Voorts deelt het Britsche ministerie voor luchtvaart mede, dat verkenningsvliegtui gen van.de Britsche kustwacht tijdens een patrouillevlucht boven de Noordzee een Duitsche duikboot boven water hebben ver rast en aangevallen. De duikoot werd bij den commandotoren getroffen en vernield. De onderzeeboot werd door een enkele bom vernield. Er zijn geen overlevenden. De pogingen der bemanning de duikboot onder water te brengen, toen zij de vlieg tuigen hoorden naderen, werden te laat ingezet. Door de ontploffing werden deelen van het schip en andere wrakstukken in het rond geslingerd. De zee werd over een groot oppervlak met olife bedekt. Duitsch mailschip bij Kaapstad door eigen bemanning tot zinken gebracht Het Duitsche mailschip „Watussi" is door de eigen bemanning buiten Kaapstad tot zinken gebracht. Het schip, dat 9521 ton meet, was op 23 November weggevaren van Mozambique. Het schip werd Zaterdag om half elf ten Zuiden van de Kaap ontdekt en het kreeg bevel op te stoomen naar Simonstown. Terstond werd het bevel opgevolgd. In middels echter was de Duitsche beman ning in de ruimen druk bezig en na korten tijd zagen de Zuid-Afrikaansche vliegers ook rook uit het schip opstijgen. De be manning ging haastig in de sloepen. Later zag men het schip van voor- tot achter steven in brand staan. De uit 155 koppen bestaande bemanning en de 43 passagiers, o.w. veertien vrouwen en twee kinderen, zijn gisteren te Kaapstad behouden aan land gebracht. Menschenlevens zijn niet verloren ge gaan. Gisteren meldde Reuter dat nog een Duitsche duikboot is vernield, die ontdekt was door een kleine visschersboot, welke de vlootautoriteiten waarschuwde. Dezen slaagden erin de duikboot in een opgezette val te lokken, waarop de aanval werd on dernomen en de onderzeeër met diepte bommen vernield werd. Olietankschip in de lucht gevlogen. Het olietankschip „San Calisto" is Za terdag buiten de Zuidkust van Engeland in de lucht gevlogen. Twee mannen werden gedood. De overige leden der bemanning, die uit 30 tot 40 koppen bestond, is door een reddingboot en een mijnenveger opge nomen en aan land gezet. Zeven man ble ken ernstig gewond te zijn. De „San Calisto" was op twee mijnen geloopen, die, naar men gelooft, onderling met een ketting verbonden waren. De „San Calisto" meet 8010 ton. Noorsch schip aan Engelsche kust vergaan. Het Noorsche schip „Arcturus", meten de 1277 ton, is Vrijdagochtend voor de Oostkust van Schotland op een mijn geloo pen. Van de uit 17 personen bestaande be manning zijn acht door het Deensche schip „Ivar" gered. Omtrent het lot van de an deren is niets bekend. Fransch schip op myn geloopen. Het s.s. „Floride" van de Compagnie Générale Transatlantique is op een Duit sche mijn geloopen. Het schip slaagde er in zichzelf op het strand te zetten in de nabijheid van een Fransche haven. Er zijn twee slachtoffers. Zweedsch schip op een myn geloopeïv Het Zweedscbe schip „Rudolf", dat van Hartlepool op weg was naar Malmoe met een lading steenkool, is ook, volgens het D.N.B., Zondagochtend voor de Britsche kust ten noorden van Newcastle op een mijn geloopen. Naar verluidt is de uit 23 koppen bestaande bemanning erin geslaagd ir de booten te gaan. «an dew damtg De mobilisatie kost meer dan 1.7 millioen per dag. (Pag. 1, eerste blad). Verschillende Duitsche duikbooten ver nield. (Pag. 1, eerste blad). Worden de Olympische spelen afgelast. (Pag. 1, eerste blad), Talrijke schepen op mijnen geloopen. (Pag. 1, eerste blad), Ernstig electrlciteitsongeval in Gro ningen by kortsluiting sloeg groole steekvlam in gelaat van monteurs. (Gemengd nieuws)] ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN WAAROM GEEN ENGELSCH-FRANSCH- RUSSISCH PACT TOT STAND KWAAL De Britsche draadlooze dienst meldt, dat er, te oordeelen naar de beschikbare ge gevens, geen twijfel aan bestaat dat de bezetting van Finland, evenals die van de Oostzeestaten, door Stalin vóór de sluiting van het Russisch-Duitsche pact in Augustus jl. met kracht werd bepleit. Men gelooft, dat Hitier bij voorbaat dezen Russischen eisch moest inwilligen als gedeelte van den prijs voor het pact van Moskou, dat vol gens de berekening van den rijksminister van buitenlandsche zaken tot resultaat zou hebben, dat Groot-Brittannië en Frankrijk buiten den oorlog zouden blijven, welken Hitler van plan was tegen Polen te ont ketenen. Deze lezing der gebeurtenissen vindt steun in de thans voor de eerste keer in gezaghebbende kringen medegedeelde fei ten ten aanzien van de mislukking der En- gelsch-Fransch-Russische onderhandelingen. Groot-Brittannië en Frankrijk hadden maanden vóór den inval in Polen, gepro beerd met de Sovjetregeering een pact te sluiten, dat beoogde een Duitsche agressie tegen te gaan. De loop dezer onderhandelin gen was geheim gehóuden. Thans wordt evenwel toegegeven, dat de voornaamste reden voor haar mis lukking de weigering was der regee ringen van Frankrijk en Groot-Brittan nië toe te geven aan de Russische eischen, die de integriteit der Oost zeelanden en van Finland zouden heb- hen in gevaar gebracht. Als deel van hun prijs voor een bondgenootschap drong de Sovjetregeering er by Groot- Brittannië en Frankrijk op aan, dat zij Finland en de Britsche landen zouden overreden, vlootbases aan de kust van Oesel en Dagoe en de Aanlandseilan- den ter beschikking te stellen van de Russische vloot. Uiteengezet wordt, dat Groot-Brittannië en Frankrijk niet be reid waren een handeltje te maken van de souvéreiniteit der kleine staten. Von Ribbentrop, aldus wordt gezegd, betoonde zich minder scrupuleus. Het openen der vijandelijkheden tus schen Rusland en Finland wekt zeer leven dige bezorgdheid in Estlandsch regeerings- kringen zoo melden uit Tallinn ontvan gen berichten. Deze kringen vreezen voor represailles van Finland ten opzichte van de luchtbases, die Rusland in Estland heeft gevestigd en vanwaar de watervlieg tuigen opstijgen, die Finsche steden bom bardeeren. M©n verwacht de ergste conse quenties van deze gebeurtenissen. Men vraagt zich af, of de Russische regeering niet de recent© overeenkomsten betreffende den wederzijdsch-en bijstand zal uitleggen als een verplichting voor Estland om deel te nemen aan den oorlog. DUURTETOESLAG IN DE METAAL INDUSTRIE. De onderhandelingen in de metaalindus trie zijn voor het jaar 1939 beëindigd. Het hoofdbestuur van den Metaalbond heeft besloten zyn leden te adviseeren in de week, vóór Kerstmis aan de werklieden een extra uitkeerïng te geven, bestaan "a uit het uurloon over zeventien uren. De Deteekenis hiervan is, dat in die week 35 procent van het weekloon extra zal wor den betaald, wat gelijk staat met een toe slag van vijf procent van het loon over zeven weken.

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 1