l Breskensche Courant Mjnhardtjes STADSNIEUWS EERSTE BLAD artikelen Dagblad voor Zeeland, waarin opgenomen de De Finsch-Russische besprekingen Kalme dag aan het front. De „City of Flint" doet Noorsche haven aan. Militaire opleiding van de Russische jeugd. De Amerikaansche neutraliteitswet Tejfen Kerstmis reeds extra belastingaanslag te wachten. Legervliegtuig in Ned.-Indië verongelukt. Herziening kostwinnersvergoedingen. De moord te Leidschendam. OVERZICHT VAN DEN GEMEENTERAAD. drillende gebruxksar- iing om er zoo lang hebben. Doelmatige materialen zijn van tch niet moet laten iffen van goedkoope men een koopje te een pan, een dek- }na in gebruik, dan iet goed sluit of een jet steeds giftvrij en veel gauwer dan so- •standige huisvrouw goedkoope prijzen zoo noodig, tot de materiaal haar egmgs- /oor babies by bestaat niet en- ing, doch tevens in pt op tijd verzorgd lieuwe wetten**, en dan in de laatste nnen heeft, om de lucht en bewe- ffen. as is voor dit doel fijne turfmolm, die senen, veel tijdbe- ders. ;ras, die gemaakt van het bed en e geprepareerde daarna met doek nden op de wijze Baby, die vooral mag hebben, ten- ngsvrijheid te ge- ter wijl alle vocht ogen wordt. De erdoor alle onaan- ;jes voorkomen ichtige turfmolm vervangen wordt, i natte luiers ligt, zijn huidje voor eer zijn weinige ipzak aan en be- cht dekentje, dan ïzorgd te maken, len. Een speciaal >r deze matrasjes t 8 a 10 van deze aik noodig te heb- erzijds, dat van geen sprake be- l steeds weet te in natte of vuile goede verzorging bijzondere geval- lan. Isleer kan toch worden, zonder turfmolm aan- it moge ietwat de tot dusverre baby op een ste- i een gummi en een enkel be- |n zal minder be- I-ELASTIEK. Im doen aan mo- lia Weidler, die it Wilde Westen der een halsket- lit kleine lang- ikjes.... gom- j in de klas der kt, heeft zij veel halsketting uit l Vlissingsclie Courant 77ste JAARGANG NUMMER 261 ZATERDAG 4 NOVEMBER 1939 Abonnementsprijs: 17 ct. per week of 2.21) per kwartaal. Franco per post 2.50. Afzonderlijke nummers 5 ct. Voor het buitenland neme men een abonnement op het postkantoor zijner gemeente. Advertentienrys: Van 1—5 regels ƒ1.25, iede; e regel meer 25 cent. Bij abonnement specia prijs. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent (max. 10 regels). Derde plaatsing gratis. Vooruitbetaling. Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr., Bureaus VValstr. 58-60, Tel. 10 (2 lijnen), Giro No. 66287. Eigen kantoren te:Breskens,Dorpsstraat,Tel.21; Oor - en West-Souburg, Kanaalstraat 45, Tel. 85 AANG "TifrllTil'MlitHÉ finsche tegenvoorstellen overhandigd. Gistermiddag zijn de Finsche onderhan delaars onder leiding van Paasikivi en mi nister Tanner op het Kremlin te Moskou aangekomen om de onderhandelingen met de Sovjet-Russische staatslieden, welke se dert 23 October onderbroken waren, voort te zetten. De besprekingen hebben ongeveer een uur geduurd. Men heeft den indruk, dat de onderhandelingen worden voortgezet. Waarschijnlijk zal vandaag weer een be spreking worden gevoerd. De Finsche mobilisatie. In een interview met de buitenlandsche correspondenten heeft de Finsche minister van buitenlandsche zaken, Erkko, gisteren geantwoord op de Russische beschuldiging, dat de volledige mobilisatie van Finland wees op voorbereiding voor vijandelijkhe den. Erkko noemde dit denkbeeld onge rechtvaardigd, en zei, dat de genomen stappen noodzakelijke defensieve maatrege len waren. Erkko eindigde zijn verklaringen met te zeggen, dat de volgende stap afhankelijk is van het besluit van de sovjets of het mo gelijk zal zijn de onderhandelingen voort te zetten op den grondslag der Finsche voor stellen. Ongeveer twee derden van de Rus sische voorstellen is reeds aanvaard in ge- wijzigden, voorloopigen vorm. DUIT8CHE VERKENNINGS TOESTELLEN NEERGEHAALD. Het Fransche legerbericht van gister avond luidt als volgt Een kalme dag aan het geheele front, eenige plaatselijke actie van de contact elementen. Het legerbericht van den ochtend van den 4den November luidt „Activiteit van patrouilles op verscheide ne punten van het front". Het Duitsche legerbericht. Het opperbevel der weermacht maakte heden bekend In het Westen plaatselijke activiteit van artillerie en verkenners zoo als den vorigen dag. Donderdag zijn naar Reuter meldt twee Duitsche verkenningsvliegtuigen neerge schoten. Vier Duitschers zijn gevangen ge nomen, twee hunner waren gewond. Een der gevangenen verklaarde, dat hij over Calais teruggekeerd was van een vlucht boven de Noordzee. Toen de Duitsche vliegtuigen bij de Britsche zóne over Fransch gebied vlogen, waren zij drie in getal. Onmiddellijk kwam het Engelsche en Fransche luchtdoelge schut in actie, terwijl jagers opstegen. Een der Duitsche toestellen werd neergeschoten door een Engelschen jager, een tweede werd neergehaald door het gecombineerde vuur van luchtdoelgeschut en vliegtuigen. Het derde kon ontkomen. DE NOORSCHE AUTORITEITEN INTERNEEREN PRIJSBEMANNING. De Noorsche admiraliteit deelt mede, dat de „City of Flint" met de Duitsche prijs- bemanning aan boord vergunning had ont vangen van Tromsas af langs de kust in de Noorsche territoriale wateren te varen. Vrijdagmiddag is de „City of Flint" met twee Noorsche oorlogsschepen te Hauge- sund aangekomen waar het anker werd uitgeworpen, zonder dat daartoe verlof was bekomen. Aangezien voor het schip geen geldige i'eden bestond, een Noorsche haven aan te doen, hebben de Noorsche autoriteiten be slist, dat het schip weer aan de Ameri- kaansche bemanning zal worden vrijgege ven en de Duitsche prijsbemanning ge ïnterneerd. MEISJES MOETEN EEN MITRAILLEUR KUNNEN BEDIENEN I Na de negende zitting van het commu nistische jeugdorganisatie „Komsomol Lenin" is in een radio-oproep de taak uit eengezet welke met spoed moet worden vervuld in de militaire opleiding van de Russische jeugd. In alle lagere, middelbare en technische scholen moeten groepen wor den gevormd en van de prilste jeugd af nioeten de kinderen worden gewend aan een ijzeren discipline en een methodische ppleiding. Ook moeten zij worden opgevoed in een geest van levendige vaderlandsliefde. Ook moet de militaire opleiding van de jonge meisjes niet worden verwaar loosd, zij moeten leeren een mitrailleur bedienen. Reeds telt men onder jonge meisjes talrijke pilotes en parachute- springsters. Iedere jeugdige Russische communist moet ten allen tijde bereid zijn de wapens op te nemen en tegen de vijanden van het land te strijden. EEN VERKLARING VAN ROOSEVELT. In een persconferentie heeft president Roosevelt zijn voldoening te kennen gege ven over de groote meerderheid, waarme de het huis van afgevaardigden het op heffen van het embargo op wapenen heeft goedgekeurd en hij gaf zijn toestemming tot het publiceeren van de volgende ver klaring „Ik ben verheugd, dat het wets ontwerp aan de Vereenigde Staten hun historische positie van neutraliteit terug heeft gegeven." Verder deelde de presi dent mede, dat hij een aantal proclama ties zal uitvaardigen, wanneer de wet on derteekend zal zijn, waarbij de toepassing van de wet zal wicirden geregeld. Te dien einde heeft hij besprekingen gevoerd met Serie en Cordell Huil. Na de onderteekening van de neutrali teitswet zal president Roosevelt een pro clamatie uitgeven, waarin hij de oorlogvoe renden zal opnoemen en een opsomming zal geven van de wapens, munitie en het oorlogsmateriaal, welke onder deze wet vallen. Roosevelt heeft een groote speling voor de uitlegging der wetsbepalingen. Hij zou er ook schroot in kunnen opnemen. De AmerikaanscLe scheepvaart voelt reeds de ernstige beperkingen als gevolg van het verbod van de oorlogszóne binnen te gaan. Amerikaansche scheepvaartmaat schappijen hebben voor onbepaalden tijd het vertrek van verschillende schepen uit gesteld. De reederijen hebben medegedeeld zelfs genoodzaakt te kunnen worden de werkzaamheden tot het einde van den oor log te staken. Volgens den voorzitter van de commis sie voor de koopvaardij van het Huis van Afgevaardigden, Schuyler Bland, zal het gevolg van de wet zijn, dat 92 Amerikaan sche schepen uit de oorlogszones zullen worden genomen en dat acht buitenland sche handelswegen zullen worden opgege- EERSTE TERMIJN DER SUPPLETOIRE 15 OPCENTEN VERVALT 31 JANUARI. Minister De Geer heeft naar bekend voor het loopende belastingjaar nog 15 opcenten gevraagd en gekregen op de Ge meentefondsbelasting. Aangezien dit loo pende belastingjaar op 1 Mei 1940 eindigt, is het noodig, dat deze extra heffing voor de bestrijding van de kosten, voortspruiten de uit de mobilisatie, bij afzonderlijk kohier wordt geheven. Vooruitloopende op de wel te verwachten beslissing van de Kamers, heeft minister De Geer aan de betrokken belastingautori teiten opdracht gegeven, de voor deze extra-belasting benoodigde werkzaamheden met spoed aan te vangen en uit te voeren. Men verwacht dat de nieuwe belasting biljetten als een Kerstverrassing kunnen worden tegemoet gezien. Deze extra-belas ting mag worden betaald in vpf maande- lijksche termijnen, waarvan de eerste ver valt op 31 Januari. Zij die tot nu toe, nog geen aanslagbil jet in de inkomstenbelasting hebben ontvan gen ,om welke reden dan ook, zullen het kohier voor deze extra heffing toch afzon derlijk ontvangen, zoodat iedereen in ieder geval dit jaar twee aanslagbiljetten zal ontvangen. Vrijgesteld van deze belasting zijn die genen, van wie de hoofdsom van de Ge meentefondsbelasting beneden de drie gul den is gelegen, zoodat men geen extra ko hieren behoeft uit te schrijven voor be dragen van 20 en 30 cent. De 50 opcenten op de Gemeentefondsbelasting, welke over het belastingjaar 194041 worden geheven, worden gewoon op het normale aanslag biljet in rekening gebracht. GEVREESD WORDT DAT DE GEHEELE BEMANNING IS OMGEKOMEN. Aneta verneemt van den commandant der militaire luchtvaart te Batavia d.d. heden Hedenmorgen is, kort na het vertrek van het vliegveld te Ambon, een Glenn Martin "brandend neergestort bij het schiereiland Hitoe, tegenover Ambon. De gewestelijke militaire commandant begaf zich onmiddel lijk naar het terrein waar het vliegtuig was neergekomen en berichtte vandaar Het toestel is geheel verbrand. Omtrent het lot van de bemanning kunnen nog geen posi tieve berichten worden gegeven, ofschoon er weinig hoop bestaat. Het aantal inzit tenden van het toestel bedroeg vijf. De po sitie waar het vliegtuig zich bevindt, ver traagde het doorkomen van nauwkeurige feiten omtrent het lot van de zich aan boord bevindende personen. VELE VERHOOGINGEN ENKELE VERLAGINGEN. De Minister van Defensie heeft onder dagteekening van 2 November 1939 een regeling voor de kostwinnersvergoedingen vastgesteld, die in menig opzicht afwijkt van de regeling, welke tot dusver gold. Wel blijven de algemeene beginselen, waarop het instituut der kostwinnersver goedingen berust, ongewijzigd, doch de be rekeningsmethode van de vergoedingsbe dragen ondergaat een belangrijke verande ring en vooral een groote vereenvoudiging. In verband met de verhooging van het maximum van 2.50 tot 3, welk maxi mum in bijzondere gevallen nog kan wor den overschreden, zullen vele vergoedings bedragen worden verhoogd. Dit beteekent echter volstrekt niet, dat een algemeene verhooging zou plaats hebben. Er zijn ook vergoedingen, die verlaagd zullen worden, doch dit zal alleen, voorkomen ten aanzien van militairen, wier militaire inkomsten geacht worden dit toe te laten. De toegekende vergoedingen zullen alle aan de hand van de nieuwe voorschriften worden herzien, hetgeen uiteraard eenigen tijd in beslag zal nemen. Intusschen be staat de verwachting; dat door de inge voerde vereenvoudiging deze herziening toch vrij snel zal kunnen verloopen. Be verhoogingen zullen worden toege kend met ingang van 1 September jl., de verlagingen met ingang van 26 Septem ber a.s. Vor hen, die bij de opkomst steuntrek kend waren, wordt tevens een vergoeding ingevoerd voor het gemis van bons voor brandstoffen. VERMOEDELIJK TWEE DADERS GEARRESTEERD. Sneller dan men in het algemeen neg verwacht had, is in verband met den moord op den veekoopman van der Horst uit Leidschendam een arrestatie verricht, welke, naar men verwacht, in deze duis tere zaak licht zal kunnen brengen. De Rotterdamsche politie heeft nl. gister avond een jongen man aangehouden, waar van men verwacht, dat hij bij dezen moord betrokken is. Hij wordt hedenochtend voor den rech- ter-commissaris te 's-Gravenhage, mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder, geleid. De pclitie neemt aan, dat er twee daders zijn ge weest, waarvan zij nu een te pakken heeft. Of dit juist is, zal natuurlijk nog uit het verhoor en het verdere onderzoek moeten blijken. Een arrestatie te Amsterdam. Gisteravond hebben eenige rechercheurs van de Rotterdamsche politie, vergezeld van een inspecteur der Amsterdamsche centrale recherche in een woning in de Groote Bickerstraat een man aangehou den, die er van wordt verdacht betrokken te zijn bij dit misdrijf. Hij is op transport gesteld naar Rotterdam. Oak is in het holst van den nacht op het hoofdbureau van politie een ernstig beschadigde auto binnengebracht, welke in een pakhuis te Amsterdam in beslag is genomen. Men vermoedt, dat de dader van den moord met dezen wagen is weg gereden. De moord zou dan waarschijnlijk in dit voertuig zijn gepleegd. Het onderzoek is thans in handen van de Rotterdamsche en Haagsche recherche. ALHAMBRA-THEATER. Paramount wereldnieuws brengt den Duitschen opmarsch in Polen en Britsche trcepen, alwéér, op weg naar het Weste lijk front. Zeer mooi, ook door fotografie, is de bouw van een uiterst sterken vuur toren te Ouessant. Drie man in de sneeuw. Deze filmklucht is een wel zeer onder houdende amusementsfilm. Niet alleen door de origineele invallen en charmante ver wikkelingen, doch zeker ook door den zeer geestigen dialoog, dien men tegenwoordig in Amerikaansche films zoo vaak genieten kan. Daarbij de lichte sfeer van zon en sneeuw, een comfortabel hotel, chique toi letten, een mondain, gemaskerd bal, ro mantiek en prettige liefde, zoodat het ge heel in vlot tempo gespeeld, nooit aflaat de vroolijke stemming vast te houden. Het zijn vooral de goede spelers als Robert Young en Mary Aster, de knappe „vamp", die deze geestige comedie tot aller ver maak brengen. Het gegeven is vrij eenvoudig. Het is de verwisseling met een rijken zakenmag- naat, die eens een tijdje van onder den plak van zijn huishoudster wil en incog nito reist, welke de oorzaak is van al het genoegelijke geharrewar. Waarbij nog komt, dat de rijkaard in de strikken raakt van een sluwe schoone, welke hem door ziet. Hoe de man weer op het oude pad wordt terug gebracht en tevens een schoonzoon krijgt, is moeilijk na te ver tellen. Daarvoor ga men dit vroolijke en luchtige geval zelf zien. De Citadel. Dr. A.J. Cronin's boek is door mil- lioenen gelezen. Dit verklaart wel de ster ke belangstelling, die de film, onder de kundige regie van King Vidor vervaar digd, overal geniet. Dit feit ontslaat ons tevens van de weergave van dit boeiende, vaak ontroerende, zuiver-menscbelijke ver haal van strijd en overwinning, van het maken van fouten en van het herstel hiervan. De film, die den moed neeft een sociaal probleem in het brandpunt der publieke aandacht te trekken, is even ernstig, even boeiend, toont evenveel facetten, als het veelgelezen boek. Dit laatste wordt vrij wel gevolgd, al vat de film dan na de apotheose van de hartstochtelijke rede van Dr. Manson voor het tribunaal der Engelsche medici, het einde samen en zien wij den begaafden, moedigen dokter met zijn vrouw, tot inkeer gekomen na ^en protserig en onmanlijk snobisme, samen den weg naar „De Citadel" weer strijdend beklimmen. Men weet, dat in het boek' de man dezen opgang alléén moet gaan. Robert Donat als Dr. Manson en Rosa lind Russel, de onderwijzeres, later dok tersvrouw, zijn prachttypen om dit dage- lijksche, onopzettelijke heldhaftige leven te verbeelden. Niet minder is dit Ralph Richardson als de dronken Denny, zijn het de mijnwerkers in de armoedige dorpen met monotone rijen huizen van één deur en één raam, waaraan Old England nog zooveel verbeteren kan, of de society-dok- ters en beunhazen, wien alle verdere stu die vreemd wordt, omdat zij veel te ge makkelijk krankzinnig hooge honoraria kunnen berekenen aan rijke nietsnutten en zich niet bewust worden, hoe zeer zij hun beroep publiekelijk vernederen. De sterke uitbeelding maakt, dat men meeleeft met de geheele film, met de komst vin den jongen, geestdriftigen dok ter in het morsige stadje Blenelly, met de onderwijzeres, die de Citadel blijft zien, met de mijnwerkers en het groote onge luk, met den strijd tegen domheid en bij geloof, met alles, dat dit boek tot zijn blijvenden indruk bracht. Zoo is dan ook deze voortreffelijke, scherp typeerende film geworden tot een nobel stuk werk, dat men om den reali teitszin moet prijzen en uot de zeer goede filmproducten kan rekenen. Dit nummer bestaat uit 2 bladen §cbc urlcntsscw van den dag Duitsche prijsbemanning van „City of Flint" in Noorwegen geïnterneerd schip aan Amerikaansche bemanning teruggegeven. (Pag. 1, eerste blad^ Legervlegtuig met 5 inzittenden in Ned.-Indië verbrand. (Pag. 1, eerste blad), België heeft een nijpend gebrek aan scheepsruïmte. (Scheepvaart), De kostwinners-vergoeding wordt an dermaal verhoogd. (Pag. 1, eerste blad). De wilde staking in het Amsterdam sche havenbedrijf is ten einde. (Scheepvaart)^ Auto te Veendam te water gereden j twee dooden. (Gemengd nieuws), ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN Tegen Gevatte koude» Koorts, Griep» Ze zijn niet rond, doch hartvormig. pen prettige zittingalle voorstellen aangenomeneen praatje over de „Zeeland" de stadsuitbreiding kost geldde Raad zit in den knoop met wethouder Knoop. Het was gisteren weer prettig werken met den gemeenteraad Was de eerste zit ting in de nieuwe samenstelling wat lang dradig door de praatzucht van vele nieu welingen (die van enkele „oude-rotten" echter niet te vergeten de tweede zitting was al veel beter en gisteren ging het prima. De Raad heeft in korten tijd verschillen de voor de gemeente belangrijke onderwer pen behandeld. Er is wel degelijk het woord gevoerd. Maar alleen bij punten, waar het inderdaad gemotiveerd kan wor den geacht, dat er wat over werd gezegd. En het laatste gebeurde dan tot onze groote voldoening op de wijze zooals wij dat van den Raad in zijn vorige samenstel ling gewoon waren geraakt zonder over bodige uitwijdingen of herhalingen kort en krachtig. Systeem van spijker-op-den- kop-slaan I Op die manier is de verslag- geverij geen last maar een lust. Bravo, vroede moeder en vaderen t 9 Het voorstel tot het sluiten van een geldleening van 153.000 bij de Centrale Arbeiders Verzekering- en Deposito Bank a 4y2 werd aangenomen, evenals trou wens* alle andere voorstellen die op de agen da voorkwamen. Dr. Spuyman kan achter zijn tuin de gewenschte ondergrondsche schuilplaats laten bouwen nu hem de grond hiertoe is verkochtde noodige rioleering en bestrating in en nabij de Boschjeslaan zullen er komen en de kaze matten in het Roeiershoofd waar wij reeds eerder over schreven, zullen voor luchtbe schermingsdoeleinden als schuilplaatsen worden ingericht. Naerebout zal het binnenkort hooger op gaan zoeken en de Boulevard Bankert tus- schen Naerebout en het vroegere haventje van Meijer wordt verbreed. De voorzitter stelde den heer De Ruiter gerust die zich afvroeg of de zee het in de nabijheid van het strand te halen zand wel weer zou ge lieven terug te brengen. Tevens antwoord de hij op de opmerking, o.m. van den heer Post, die bezwaar had tegen uitvoering in werkverschaffing, dat de gemeente naar objecten voor werkverschaffing zoekt en dat deze verbeteringen er anders zeker in afzienbaren tijd niet zouden komen. Over de gebeurtenissen bij de „Zeeland" is nog het een en ander gezegd, waaruit wel overduidelijk bleek dat hetgeen ons blad over deze kwestie enkele malen heeft geschreven, volkomen juist was. Wethou der Rorije beantwoordde enkele sprekers en deelde in dit verband o.m. mede, dat het wachten nog steeds is op de commissie uit de vier departementen die een besluit moet nemen ten aanzien van de wijze waarop het Zeeland-bedrijf van regeeringswege zal worden gesteund. Pas d&arna zal een defi nitieve wachtgeldregeling voor het perso neel tot stand kunnen komen. Nu wordt van week tot week, na verkregen machti ging van den Minister van Sociale Zaken, wachtgeld uitbetaald aan al het personeel tusschen 21 en 65 jaar dat hiervoor in aan merking komtook aan de indertijd ont slagenen. De heer König heeft Burge meester en Wethouders namens organisa ties en personeel bedankt voor hun warmen steun de wethouder betrok hierin den dienst van Sociale Zaken en speciaal den directeur van dien dienstden heer Hart- land. Met het door de gemeente aan deze wachtgeldregeling deelnemen, verklaarde de Raad zieh natuurlijk accoord. Vermelaen wij van de agenda tenslotte nog, dat een wijzig -ing van den kapitaal- dienst van het waterleidingbedrijf werd goedgekeurd, die hierop neerkomt, dat het voordeelig saldo van 7.023.03 verandert in een nadeelig dito van 7.576.97. Een en ander als gevolg van de meerdere werk zaamheden die de steeds aanhoudende stadsuitbreiding noodig maakt. De rondvraag leverde nog een paai' be langwekkende punten op. Zoo een kleine gedachtenwisseling over de mededeeling van den voorzitter, dat hij niet kan optre den' tegen het verspreiden van de anti- Engelsche pamfletjes inzake thee, suiker e.d. Dit in antwoord op een vraag van den heer Verhagen in de vorige zitting. Eigen lijk bestaat hier ter stede geen colportage- vraagstuk, dank zij het tactisch optreden der gemeeente-politie. En de heer Van Oorschot drong er op aan, zulk een vraag stuk ook niet te laten ontstaan, door aan de kwestie meer aandacht te schenken dan ze verdient. Als men de zaak negeert, iso- leeren de betrokkenen zichzelf wel. De knoop met wethouder Knoop is nog altijd niet ontknoopt en het begint er naar uit te zien, dat het gemeentebestuur tot de onaangename operatie van doorhakken zal moeten overg-aan. De heer De Ruiter, die over deze kwestie terecht al meer het woord heeft ge voerd, bracht de zaak gisteren andermaal op het tapijt en was zeer positief in zijn mededeeling dat er geen sprake van is, dat wij den heer Knoop als wethouder zul len zien terugkeeren vóór de mobilisatie tot het verleden behoort. De voorzitter bevestigde, dat de heer Knoop geen vrijstelling zal kunnen krijgen, maar hij voegde er aan toe, dat de wethou der hoopt, naar Vlissingen te worden over geplaatst. Uit den Raad werd er echter op aangedrongen nu eindelijk zekerheid te ver krijgen, opdat zoo noodig andere maatre gelen ter voorziening- in den vaceerenden wethouderspost kunnen worden genomen. De voorzitter heeft toegezegd, te zullen pogen voor de volgende zitting zekerheid te verki'ijgen, opdat de Raad eenigerlei besluit kan nemen. Het twintigste Raadslid.

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 1