Breskensche Courant Uit den omtrek J STADSNIEUWS I :ld, üën amer, idel eu, )el Dagblad voor Zeeland, waarin opgenomen de De gamalenvisschers staan er moeilijk voor. Convoyeering van neutrale schepen door oorlogsbodems van de geallieerden. Het Westfront in afwachting van het offensief. Vlissimen Aanwinst voor onze marine. EERSTE BLAD Hotel „Noordzee-Boulevard" 1 .a Brood, Gebak H DER's Souburg, •ijkijzers, zen en Souburg. erswaren i, Manu- B B dres. loudelijke Schrijf- Glas- en Speel- akartike- -Souburg H g 5 ILEN oen ier 30. erswaren. Chocolade, akken ;ratis. L, EN, Artikelen. 'KES, Souburg jenen, Souburg e prijzen. :erd. B H .8 8 B B J i NEN, uren RDER's >EL t-Souburg, dres voor het oorten stoelen anbevelend. verven 3.25, romen 2.50. Maurice", Til- DE KAART, roenewoud 67. :elïg in Haard- izen, ook in t aan te bieden s 20.-. Adres ugerstraat 12. VJissingsclte Courant 77ste JAARGANG NUMMER 249 ZATERDAG 21 OCTOBER 1939 Abonnementsprijs: 17 ct. per week of 2.20 per kwartaal. Franco per post 2.50. Afzonderlijke nummers 5 ct. Voor het buitenland neme men een abonnement op het postkantoor zijner gemeente. Advertentieprijs: Van 1—5 regels 1.25, iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties van 15 regel-. 50 cent, iedere regel meer 10 cent (max. 10 regels). Derde plaatsing gratis. Vooruitbetaling. Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr.,Bureaux Walstr. 58-60, Tel. 10 (2 lijnen), Giro No. 66287. Eigen kantoren teBreskens, Dorpsstraat, Tel. 21 Oos1;-en West-Souburg, Kanaalstraat 15, Tel. 35 V. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" UITVOER NAAR BELGIË, FRANKRIJK EN ENGELAND STAAT STIL. Pogingen het binnenlandsch gebruik te bevorderen. Sedert het begin van den oorlog is de toestand voor de Zeeuwsche gamalenvis schers belangrijk slechter geworden. De export van garnalen naar België (Frank rijk) is gaandeweg verminderd en tenslot te zoo slecht geworden, dat de voor Bres kens door de Nederlandsche Visscherij Centrale aangewezen garnalenvisschers- schepen de laatste weken slechts spora disch een bestelling ontvangen en allen op toerbeurt varen. Desondanks varen de vis- schersschepen iederen dag nog uit, omdat er de laatste weken veel zgn. pufgarnalen voor de drogerij te vangen zijn, welke vangsten tesamen met de bijvisch nog een redelijke besomming geven. De exploitatie kosten zijn echter door de sterk verhoogde olieprijzen belangrijk zwaarder geworden, zoodat de visschers aan dien kant weer een veer moeten laten. Aanvankelijk be stond er vrees, dat tot distributie van de olie zou worden overgegaan. Voor de vis scherij is het echter een gelukkige omstan digheid geworden dat automatisch een zeer groote beperking van het olieverbruik is ingetreden door het opleggen van talrijke motorkustvaarders. v De oorzaak van de slechte afzetmogelijk heden te Breskens liggen in het stopzetten van den uitvoer van België naar Frank rijk. Naar verluidtzou het Fransche ver gunningssysteem nog niet in orde zijn, ter wijl er bovendien geen of weinig vervoer middelen in Frankrijk ter beschikking zou den zijn. Hoewel de aanvoer van garnalen in België door hst stilliggen van schepen en andere redenen met meer dan de helft is teruggeloopen heeft dat geen verbetering voor de Zeeuwsche gamalenvisschers ge bracht. In Belgische visscherskringen wor den besprekingen gevoerd om den minister van economische zaken te verzoeken den irvoer van garnalen uit Nederland te ver bieden, totdat de uitvoer naar Frankrijk geregeld zal zijn. Ofschoon er een goede kans bestaat dat de uitvoer naar Frankrijk binnen afzienbaren tijd weder een aanvang zal nemen, zou een dergelijk invoerverbod een ramp zijn voor de Zeeuwsche garnalen- visscherij. Het Verkoopkantoor voor Garnalen te 's-Gravenhage tracht door bevordering van het binnenlandsch verbruik vergrooting van afzetgebied te bewerkstelligen, o.m. door consumptie bij de militairen. Proefnemin gen dienaangaande worden genomen. Daar naast neemt de afzet van gekookte con sumptiegarnalen in IJmuiden regelmatig en belangrijk toe. In verband daarmede is reeds een 7-tal Breskensche visscherssche- pe te IJmuiden gestationeerd. De uitvoer van gezouten consumptiegar nalen naar Engeland ligt geheel stil. De Engelsche regeering heeft den invoer van garnalen verboden, op grond van de over weging dat garnalen als een luxe-voedsel wordt beschouwd. Stappen worden onder nomen om dit verbod opgeheven te krijgen, waarbij gewezen kan worden op het feit, dat de invoer van versche zeevisch aan geen enkele beperking meer is onderwor pen, hetgeen voor den oorlog wel het ge val was. Indien echter het Engelsche in voerverbod mocht worden opgeheven dan zal van een lucratieve handel vooralsnog geen sprake kunnen zijn, gezien de hooge vervoerkosten die momenteel plus minus 7 cent per kg. zouden bedragen, de be perking van de scheepsgelegenheid en de daling van het Pond. De Zeeuwsch-Vlaamsche vischhandela- ren, die gewoon waren geregeld visch te koopen op de Belgische kustplaatsen, heb ben eerst door een verbod en daarna door lastige uitvoerformaliteiten vanwege de Belgische regeeringsinstanties ernstige moeilijkheden gehad met hun handel. In België is daartegen evenwel van resders- zijde protest gekomen, omdat de bemoei lijking van den uitvoer een slecht© uitwer king had op de prijsvorming van de ver sche zeevisch, die slechts door binnenland- sche handelaren gekocht kon worden, zeevisch, dis slechts door binnenlandsche handelaren gekocht kon worden. DUTTSCHE NOTA ONTVANGEN. In verband met het D.N.B.-bericht, vol gens hetwelk Duitschland door de pogingen der Engelschen, om den neutralen schepen convooi aan ts bieden, is genoopt tot een mededeeling aan de neutrale staten, waarin eraan wordt herinnerd, diat een ingaan op het Egelsche aanbod volkenrechtelijk den neutralen schepen hun neutraliteit ont neemt en dat zij dan als schepen van den vijand zouden kunnen worden behandeld, kunnen wij melden, dat van het Duitsche gezatschap zulk een nota aan het Departe ment van buitenlandsche zaken te 's-Gra- yenhage is ontvangen. VERKENNINGEN EN GESCHUTVUUR. Het Fransche legerbericht van gister avond luidt Activiteit van patrouilles en verkennings- afdeelingen tusschen Moezel en Saar. Wij hebben enkele gevangenen gemaakt. Plaat selijke activiteit van de artillerie in het zelfde gebied. Kalmte aan het front ten oosten van de Saar. Vooral in de streek tusschen Apach aan de Moezel en Merzig aan de Saar is de dag van gisteren gekenmerkt door een le vendige bedrijvigheid der verkenningspa trouilles en geschutvuur, aldus Havas. Men kan dus denken, dat in dezen sector even tueel een nieuwe Duitsche poging zal wor den ondernomen, ingeval de algemeene di plomatieke toestand of militaire noodzake lijkheden de Duitsche bevelvoering er toe zouden brengen voor een massaal offensief de troepen te gebruiken, die geconcen treerd zijn achter de stellingen van de Siegfriedlihie en waarvan men kortelings zekere eenheden dichter bij de vuurlinie heeft gebracht. Het legerbericht van hedenmorgen luidt: Een kalme nacht. Activiteit van de pa trouilles. Bedrijvigheid van de artillerie. Duitseh legerbericht. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend 3n het grensgebied tusschen Moezel en Saarbrücken, aan eenige sectoren van het front, groote bedrijvigheid van de artille rie en van de verkenningsafdeelingen. De vijand heeft gisteren ook het boschgebied „Warndt", ten westen van Saarbrückon, op twee dicht bij de grens gelegen hoog ten na, ontruimd. Aan de overige deelen van het Westelijke front is het rustig, af gezien van zwak plaatselijk storingsvuur der artillerie. Geen groot Duifcsch offensief. Van deskundige Duitsche zijde heeft men zich gisteren tegenover vertegenwoordi gers der buitenlandsche pers gekeerd tegen tegen de Fransche voorstelling, als zou er bij de Duitsche actie der laatste dagen aan het Westelijk front van een offensief in grooten stijl sprake zijn geweest. Reeds het Donderdag gepubliceerde, samenvattende Duitsche legerbericht, aldus zegt men, bied vrijwillig ontruimd, hoogstens -an weerlegt een dergelijke voorstelling. De Franschen hebben het door hen bezette ge- het tempo van het Duitsche oprukken ver rassing gewekt hebben bij de Franschen, die veel meer tijd besteed hebben aan de aan de bezetting van het thans afgestane Duitsche grensgebied. Ook blijkt het uit het legerbericht van Donderdag duidelijk, zoo verklaart men voorts, dat gevechten van grooteren omvang zich in het Westen niet hebben voorgedaan. De sterkte van de Fransche troepen bij de verschillende on dernemingen heeft slechts eenmaal een ge heel regiment bedragen, overigens waren de aanvallers ten hoogste een compagnie sterk. MOEILIJKE TEWATERLATING VAN DE O. 21. Hedenochtend zou op het zgn. „Eiland" van een der hellingen in de daar speciaal voor Marine-opdrachten gebouwde groote loods, Hr. Ms. O. 21 te water worden ge laten, de eerste van een eerie van 7 gelijke onderzeeërs die thans bij verschillende Ne derlandsche werven voer de Marine in aan bouw zijn. Twee worden bij „De Schelde" gebouwd de O 21 die vanmorgen van sta pel liep en de O. 22 vier stuks t.w. de O. 23, O. 24, O. 26 en O. 27 worden bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij te Rotterdam gebouwd terwijl bij Wilton- Feyenoord in Schiedam de O. 25 op stapel staat. Alle schepen zijn gebouwd naar ontwer pen van het bureau scheepsbouw van het Departement van Defensie en het type is ontstaan uit de O. 16, de jongste onderzee boot die de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" aan de Marine heeft geleverd. Het schip. De afmetingen van al deze onderzeeërs en dus ook van het schip dat hedenochtend met zijn element kennis moest maken zijn Lengte 77,50 meter, breedte 6,20 me ter diepgang boven water 3.95 meter waterverplaatsing boven water 987 tons waterverplaatsing onder water 1205 ton. De maximale bovenwater snelheid zal ruim 19 knoop bedragen en die onder wa ter 9 knoop. Zoowel de romp als de motoren zijn bij „De Schelde" gebouwd. De onderzeeboot is bewapend met 1 kanon van 88 mm., 1 dub- belmitrailleur van 40 mm. en 8 torpedo buizen. Wie er waren. In het ruime kantoorgebouw van *,De Schelde" en, voor zoover zij van elders kwamen, bij het station, verzamelden zich de voor deze plechtigheid der tewaterlating uitgenoodigde autoriteiten waartoe van Marine-zijde o.m. behoorden vice-admiraal A. Vos, hoofd van de afdeeling materieel Zeemacht departement van defensie, de Commandant Zeeland kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman de opvolger van vice- admiraal Vos, de directeur van het Neder- landsch Loodswezen in het 6e district, de commandant van het Wachtschip te Vlis- singen, de commandant van den mijnen- dienst, de hoofdofficier M.S.D. Ie klasse D. W. Kwak inspecteur van den Marine Stoomvaart Dienst, ir. G. 't Hooft direc teur van het bureau scheepsbouw van het departement van defensie, ir. G. de Rooy hoofdingenieur der Marine, de aangewezen commandanten van Hr. Ms. O. 21 en O. 22, de hoofdwerktuigkundige voor de O. 21, verschillende andere officieren en ir. W. F. Pet, eerst-aanwezend electrotechnisch ingenieur. Het civiel gezag werd vertegenwoordigd door den burgemeester van Vlissingen den heer C. A. van Woelderen, terwijl voorts o.a. aanwezig waren 5e districtscomman dant der Koninklijke Marechaussee en de he-sr A. C. Metzelaar, directeur der Ne derlandsche Scheepsbouw Maatschappij. De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij was vertegenwoordigd door ir. K. van der Pols. Vele aanwezigen waren van hun dames vergezeld. De tewaterlating. Met auto's werd het gezelschap naar de groote loods op het Eiland gebracht, waar momenteel twee onderzeebooten en twee torpedobootjagers in aanbouw zijn, zoodat er groote bedrijvigheid heerscht. Maar vandaag moest de eerste onderzeeër van de helling gaan van dezelfde helling volgt binnenkort de O. 22 en van de tweede helling onder de overkapping gaat over een paar maanden de eerste der beide torpedo bootjagers te water (de tweede wordt op een helling buiten gebouwd, die thans ook wordt overkapt). Binnen zeer afzienbaren tijd zullen hellingen en loodsen die schatten geld hebben gekost en speciaal voor de uitvoering van Marine-orders werden ge bouwd, dus weer vrij komen. Men ziet bij „De Schelde" dus met spanning naar ver dere Marine-orders uil, die het mogelijk zullen maken zoowel materieel als perso neel in bedrijf te houden. Mevrouw W. M. Kwak-Bout, de echtge- noote van den Inspecteur van den Marine Stoomvaart Dienst genoot de eer heden ochtend van de nieuwe werfinstallaties op het Eiland het eerste schip te water te laten. Kort vóór heb groote moment was het o ider de kiel de gebruikelijke drukte van werfpersoneel dat de laatste hinderpalen wegnam om den stapelloop mogelijk te maken. Toen klonk het signaal dat men gereed was... de draad werd doorgekapt... Vol spanning keken alle genoodigden en he'. in de grocte loods werkzame Sch.lae- personeel naar het glanzend groen geschil derde schip, dat echter niet in beweging kwam. Mevrouw Kwak hield aanvankelijk dr champagneflésch g'ereed, maar deze kon nog geen dienst doen. Onder de kiel werd hard gewerkt. Inge nieurs en technici namen de noodige maat regelen, hydraulische persen zoemden en het geluid van krakend hout deed zich hooren. Dreunend weergalmden de doffe slagen van zware voorhamers. En intus- schen verstreek de tijd. De O. 21 bleef staan. Toen ons blad tegen een uur ter perse moest, was in de situatie nog geen verandering gekomen. Sluiting bureau militaire zaken enz. Men verzoekt ons de aandacht te vesti gen op de in dit nummer voorkomende pu blicatie van het gemeentebestuur waarin wordt medegedeeld dat het bureau voor militaire zaken, bevolking en burgerlijke stand, voorloopig van des Maandags tot en met Vrijdags 's middags nè. 3 uur en des Zaterdags na 12 uur voor het publiek ge sloten zal zijn. Luxor-Theater. Polygoon brengt binnenlandsch allerhan de, waarin vooral interessante opnamen van de inpoldering van het N.O.-deel der Zuiderzee de aandacht trekken. Na aan kondigingen van „De Jantjes" en „De laatste waarschuwing" gaat de eerste hoofdfilm Manége. een Duitseh product, geregisseerd door Carmine Gallone, en, zooals de titel be reids aangeeft, gebouwd op het typische, kleurige circusleven, zoowel voor al9 ach ter de schermen. De twee gebroeders Ar- len, voorgesteld door Albert Matterstock en Attila Hörbirger, vormen als koningen der lucht samen een wereldsensatienum- mer, waardoor het niet mogelijk is, dat zij, nadat de oudste het huwelijk van zijn broer onherstelbaar verminkt heeft, ge scheiden optreden. Daar de een niets be- teekent zonder den ander blijven zij dus samenwerken, doch spreken buiten de ma nége geen woord met elkander. Een twee de sensatienummer, de auto des doods, w ^bracht door Anneliese Uhlig onder dwang van kaar stiefvader (Otto Wer nicke), wordt aanleiding, dat de oudste Arlen zijn schuld kan vereffenen en een verzoening tot stand komt. De genoemde artisten, waarbij nog vermeld moet wor den Lucie Höflich als de moeder van An neliese, geven uitstekend spel te zien in deze dramatische rolprent, waarin het echter niet aan komische afwisselingen ontbreekt en veel kijkspel wordt geboden. Het groote bezoek op dezen première- avend gold ongetwijfeld de sterren Mar iene Dietrich en Charles Boyer, die in de gekleurde film van United Artists, De turn van Allah naar den roman „The garden of Allah" van Robert Hichens, de hoofdrollen spe len. Mariene is nu eens niet de veeleischen- de maiair de opofferende vrouw, wie het reizen en trekken niet bevalt en die naar de woestijn gaat, om zichzelf terug te vin den. Terzelfder tijd is uit het Trappisten klooster bij Tuilis een monnik ontvlucht en het lot voert nu deze beide menschen te zamen. In de eindelooze zon-zandvlakte bloeit een barnende liefde op, rij huwen en vinden elkaar voor eeuwig, maar op hun huwelijksreis komt reeds de ontknoo ping, welke een tragisch einde van een kortstondig geluk beteekent, daar Mariene door groote zelfopoffering den ex-klooster ling tot zijn plicht terugbrengt, vermits op een liefde len koste van het Allerhoog ste geen zegen kan rusten. Het ontroe rende spel van Mariene Dietrich, de prach tige uitbeelding van de mannelijke hoofd rol doctr Charles Boyer, de schitterende, in natuurlijke kleuren weergegeven, Oos- tersche entourage en de voortreffelijke regie van Richard Boleslawski maken dit romantische verhaal van een verboden liefde in het zonnige zand van de Sahara tot een boeiende film van exotische schoonheid. Een buitengewoon mooi programma „Alhambra'-Theater. Uit het journaal zouden wij willen aan stippen evacuatie van Engelsche school kinderen en imposante opnamen van wal- vischvangst. Bij de eerste is het zeer wel sprekend voor dezen tijd, de peuters een zoo geheel andere omgeving te zien bin nengaan. Eerlijkheid is óók niet alles. Deze film is geen moment ernstig bedoeld. Zij is een aaneenschakeling van een hoop nonsens rond den dwazen patroon van een circus, dat door woedende schuldeischers van plaats tot plaats gejaagd wordt. De bedoeling heeft voorgezeten een buikspre ker met zijn twee poppen zoo veel moge lijk te doen optreden. Zoo wel stekelige als rake opmerkingen geeft dit duo voortdu rend ten beste en ongetwijfeld is dit van den buikspreker knap werk. De laatste wordt ondertusschen nog verliefd op de knappe dochter van den halfgaren spulle- baas, die door zijn enormiteiten ten slotte nog bewerkt, dat het meisje niet den sul- ligen zoon van een rijke familie huwt doch haar waren Jozef. Het geheel is wat flauw, al verwekken de poppen hilariteit, zoo bijv, wanneer Charlie uit den gapenden muil van een krokodil komt kruipen. De bakvisch. Deanna Durbin is nu eenmaal een aller liefst, allerinnemendst meisje. Van gelijke hoedanigheid is haar zingen. En als bak visch speelt zij haar rol, zonder dat men eenige fout kan ontdekken. Integendeel, terwijl zij zich voor overdrijving en on echtheid hoedt, is zij precies zoo'n meisje in dezen benijdenswaardigen leeftijd met haar dagboek, haar droomen, haar idealen en haar vechtlust voor deze droombeelden. Dit nummer bestaat uit 2 bladen 9cl»eurlenïsse«a van Jen ging Aan het Westfront is het vrg kalm. (Pag. 1, eerste blad)j Moeilijke te waterlating van de O. 21. (Stadnieuws^ Auto met militairen van een dijk e- gledenverschillende ernstig gewon den. (Pag. 1, eerste blad). Vrachtauto van de „Gekro" veronge lukt 2 dooden. (Gemengd nieuws^ ZIE VERDEK EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN RESTAURANT Serveert U Zondag 22 Oct. onder staand menu a 3.per couvert, Huitres de Zélande. Crème d'Asperges. Noisettes de Veau Petits pois au beurre Pommes natures Perdreau flambé Perigourdine Compote de Poires Bavarois aux fraises Fruits. Reserveert Uw tafel. Tel. 164. Ook met haar geschiktheid tot fantaseeren. Het is het oude verhaal van het jonge meisje, dat een dweepende jeugdliefde koestert voor den ouderen man. Deze laat ste is hier een bereisd en flink journalist, een beroemdheid, die in rust op een land goed komt werken, doch daarbij het hart van een jong, gevoelig meisje in hevige onrust brengt, zonder het te willen of te weten. De leugen van een huwelijk moet te hulp komen om de bakvisch weer in even wicht en naar haar jeugdvriend terug te brengen. In deze film wordt variatie gebracht door een aardige troep jongelui, die too- neel en muziek ten beste geven. Jammer is het, dat Melvyn Douglas als de begeerde held zich moet temperen om het meisje niet heelemaal het hoofd op hol te bren gen. Het is, tegenover het vervelende ge zicht en de monotone mimiek van Jackie Cooper, den jeugdvriend, zeer begrijpelijk, dat hij indruk maakt op het meisje. Tot een van de aardigste en scherpst geziene tooneeltjes behoort wel, hoe de bakvisch haar liefste verdedigt tegen laster- en afbraakpogingen. Zoo zijn er vele goede, psychologisch juiste trekjes. MAN DOOR MILITAIREN MOTOR RIJDER AANGEREDEN. Aan de verwondingen overleden. Gisteravond kwam de 59-jarige ketel lapper J. C. Outermans, wonende te Mid delburg, met zijn hondenkar, waarmede hij steeds naar buiten trekt om reparaties aan ketels e.d. te verrichten, over den rijks straatweg van Am em ui den naar Nieuw- en St. Joosland. Hij hield goed rechts van den weg en had, als altijd, verlichting aan zijn kar. Dicht bij Nieuwland kwam hem een militaire motorrijder achterop rijden. Ver moedelijk heeft deze O. met zijn kar te laat gezien. Hij reed althans op den man af, waardoor deze kwam te vallen. Met een zware hersenschudding en een gebro ken been is de man in ernstigen toestand per Ontboden ziekenauto naar het gasthuis te Middelburg overgebracht. Gisteravond laat is hij aan de verwondingen overleden. De kar werd evenals de hond, die onge deerd was, met een vrachtauto naar Mid delburg vervoerd en zou in de Graven straat worden afgeladen, omdat O. in de Zusterstraat woonde. De auto reed met het dak tegen een lantaarnpaal aan, die deerlijk gehavend werd. In de omgeving was ook een verkeers bord beschadigd en de stoepen hebben er ook nog al veel te lijden wanneer groote auto's hun weg door de straat kiezen. Van andere rijde wordt ons omtrent dit ongeluk nog gemeld Vrijdagavond omstreeks zes uur kwam vanuit de richting Middelburg, gaande langs den rijksstraatweg, naar de richting Goes een motorrijwiel aangereden. Even voorbij Nieuwland gekomen, door een ster ke regenbui overvallen, wilde de militaire motorrijder terugkeeren naar Nieuwland, om even te schuilen. Teruggekomen tot bij den Kruisweg, volgde plotseling een hevi ge botsing met een hondenkar, die van achteren werd geraakt. Door de hevige botsing sloeg de motorrijder over zijn mo tor heen en bleef eerst op den weg liggen. De motorrijder was gewond aan het hoofd, zijn oor bloedde, ook scheen hij een slag tegen zijn borst te hebben gekregen. Dok ter de Weerd uit Nieuwland, spoedig ter plaatse, verleende medische hulp. De bege leider van de hondenkar, genaamd O., wo nende te Middelburg, lag bewusteloos op den weg. De aanwezigen waren geroerd om het gedrag van den hond, die maar steeds om zijn meester heen liep. Op ad vies van dokter de Weerd werd de gewonde overgebracht naar het ziekenhuis te Mid delburg. Ofschoon de geheele inhoud van de hon denkar over den straatweg lag uitge spreid, viel de materieele schade aan kar en motorrijwiel op het eerste gezicht nog al mee. Wij vernemen, dat de gemeente-politie van Nieuw- en St. Joosland tezamen met de marechaussee, deze gebeurtenis in on derzoek heeft. Geref. Jeugdbeweging in Zeeland, Vanwege de afdeeling Zeeland van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigingen op Geref. grondslag zal Vrijdag 27 October a.s. in het Militair tehuis te Middelburg een leidersvergadering worden gehouden waarin als spreker zal optreden de heer IC B. bij de Vaate van Nieuwerkerk, penning meester der afdeeling, met het onderwerp? „De Bondsorganisatie". Voo'r Zeeuwsch-Vlaanderen zal eveneens een leidersvergadering wordèn gehouden nl. op Zaterdag 8 October a.s. in Ons Huis te Terneuzen. Hier zal hetzelfde onderwerp worden ingeleid door den voorzitter van de Zeeuwsche afdeeling, de heer Jacq. de Smit te Souburg.

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 1