Uk Middelburg Oost- en West-Souburg Koudekerke Zesawsch-Vlmnderen Retranchement Sluis Land- en Tuinbouw. RECHTSZAKEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN krachtvoer gedistribueerd en dekt de ver strekte hoeveelheid in veel gevallen de be hoefte lang niet. De consumptiemelkprodu cent moet er bijv. voor zorgen dat er in herfst en voorwinter veel versch gekalfde koeien zijn. Anders is er in dezen tijd veel te weinig melk. Deze koeien behoeven veel krachtvoer. Toen een melkgebruiker van die kracht- vcerschaarschte hoorde, liet hij zich als volgt uit. Minder geld uitgeven voor krachtvoer, dus meer verdienen op de melk. Dat deze simpele conclusie onjuist is, valt niet moeilijk te bewijzen. Een vol wassen koe die pas gekalfd heeft, geeft gemiddeld de eerste maanden 25 L melk per dag. Daarvoor is boven het andere voer minstens 5 Kg krachtvoer per dag noodig. Krijgt de koe slechts 3 KG kracht voer, dan spaart de boer ongeveer 19 cent per dag, maar de melkgift gaat terug tot ongeveer 16 17 liter. Men begrijpt dat een verlies van 8 liter melk meer beteekent dan een besparing van 19 cent voor kracht voer. Ook vrijwel alle andere productiekosten zijn reeds gestegen. Het staat dan ook voor deskundigen vast, dat een verhooging van den melk prijs van 10 op 12 cent volkomen gemoti veerd is en dat daardoor noch de boer, noch de slijter in een positie komen die zou uitgaan boven een zeer sobere belooning voor hun toegewijden en nuttigen arbeid. Nog altijd is de melk ons volwaardigste, ons edelste en tegelijkertijd ons goedkoop ste volksvoedsel. Laten wij hopen dat deze waardevolle voedselbron, tot heil van ons volk, ook in deze moeilijke tijden overvloe dig blijft vloeien. Aanbesteding. Voor het aanbrengen van de electrische licht, en krachtinstallatie in het nieuwe kantoorgebouw van de N.V. „P.Z.E.M." aan den Vlissingschen Singel te Middel burg is ingeschreven door de volgende firma's A. P. Brcmbacher, Oost- en West Souburg 18938 Ing. Bur. P. W. M. v. d. Pas N.V., Breda 15660 Mijnsen Co. N.V., Amsterdam 14230 Groeneveld Co., Amsterdam 14175 Breedveld Schroder, Amsterdam 13949 Electron, Breda 13885 Gebr. Veimeeren, Dongen 13275 N.V. El. Mij. v.h. Alberts en Kluft, Amsterdam 13096 van Rietscho ten en Houwens, Rotterdam 12590 en L. J. van 't Westende, Middelburg 11696. Geref. jeugdbeweging. Te Spui bij Axel is een Geref. Knapen- vereeniging en een Geref. Jongemeisjesver- eeniging opgericht en te Vrouwepolder eveneens een Geref. Jongemeisjèsvereeni- ging. Begin van brand. Gistermiddag is in de Segesrstraat ten huize van mej. M. een begin van brand ontstaan doordat het petroleumstel te dicht bij het behang was gezet. Esn voor bijganger waarschuwde de bewoonster en met een paar emmers water werd het vuur gebluscht. De brandweer werd wel gewaarschuwd, doch behoefde niet meer op te treden. De dame heeft van de politie een krach tige waarschuwing gekregen. Besmettelijke ziekten. In de week van 8 tot en met 14 October kwamen in onze provincie 11 gevallen van besmettelijke ziekte voor, nl. twee gevallen van febris typhoïdea en wel te St. Maar tensdijk en Tholen. Voorts 9 gevallen van roodvonk, nl. 3 te Terneuzen (w.o. 2 geval len in één gezin), 2 te Vlissingen en 1 in elk der gemeenten Middelburg, Oost- en West-Souburg, Ellemeet en Seroosker- ke (W.), Gemeenteraad. Morgenmiddag om 2 uur komt de ge meenteraad van Souburg in openbare ver gadering bijeen. GEMEENTERAAD. Behandeling der begrooting. Het wegenonderhoud behoort tot de bevoegdheid van B. en W. Verlaging der personeele belasting. Woesnsdagmiddag te half twee kwam de gemeenteraad in een voltallige openbare zitting bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mede dat de twee geldleeningen tegen een rentevoet van 4% dienen te worden, aangegaan. Voorts is een verzoek ingekomen van de Landbouwvereenigingen om het Vereni gingslokaal op 't Zand beschikbaar te stel len voor een dezen winter te houden land- bouwcursus. Hierop werd gunstig beschikt. Hamerstukken. B. en W. stellen voor drie brandkranen van de gemeente Middelburg te huren, lig gende aan den Ouden Vlissingscheweg, voor een bedrag van 5 per stuk en per jaar. Aangenomen. - B. en W. stellen voor een korte aanvul ling in te voegen in de verordening op den Vee- en Vleeschkeuringsdienst Vlissnigen. Aldus besloten. B. en W. stellen voor t© besluiten tot vaststelling van een gemeenschappelijke re geling, betrekking hebbende op de inrich ting van een hulpziekenhuis, in verband met de bescherming van de bevolking te gen de gevolgen van luchtaanvallen. Aangenomen. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op het adres van A. de Visser, houdende verzoek om een tegemoetkoming «it de gemeentekas als bedoeld in art. 13 der L.O. wet. Aangenomen. De begrooting. Vervolgens komt aan de orde de behan deling van de bsgrooting voor 1940. De voorzitter geeft eerst gelegenheid voor het houden van algemeene beschou wingen. Geen der raadsleden verlangt het woord. Op een desbetreffende vraag van den voorzitter, merkt de heer LORIER op, dat het overbodig is de begrooting hoofdstuks- gewijs te behandelen. In de voorvergade ring is hier uitvoerig over gesproken. De voorzitter Wie verlangt er over een of meerdere posten van de begrooting het woord De heer LORIER wijst er op dat de be grooting slechts ee<n leidraad is, wij kunnen nog voor vele verrassingen komen te staan. Daarom heeft spr. er ook van af gezien algemeene beschouwingen te houden. Wel heeft het spreker onaangenaam ge troffen dat B. en W. in hun nota bij de begrooting er zoo nadrukkelijk op wijzen dat het wegenonderhoud tot de competentie van B. en W. behoort. Hij wil dit echter zien als een „slip of the pen" aangezien er een zeer goede verstandhouding is tusschen den raad en het college van B. en W. De heeren Kameraad, Geldof De Buck en De Lange sluiten zich hierbij aan. Het spijt den VOORZITTER dat hij zich hier vierkant tegenover moet stellen. Vele malen zijn B. en W. reeds vragen gedaan over het wegenonderhoud en dikwijls is er ongemotiveerde critiek op h.st beleid van B. en W. dienaangaande uitgebracht. Niet al leen door de raadsleden maar ook door de bewoners worden meermalen ongemoti veerde klachten geuit. Daarom hebben B. en W. het noodig ge oordeeld een en ander onder de aandacht te brengen. De raad mag niet knibbelen aan de bevoegdheid van B. en W. U heeft niet het recht, aldus spreker, deze zinsnede kwalijk te nemen,het is alleen een waar schuwing dat men door het maken van op merkingen een terrein betreedt waarop men niets te maken heeft. De heeren LORIER en KAMERAAD wij zen er nog op dat de raad het bedrag voor wegenonderhoud bij de begrooting vaststelt. Aangezien niemand meer het woord ver langt, wordt de begrooting zonder hoofde lijke stemming in zijn geheel aangenomen. Na de vaststelling van de begrooting werden de volgende voorstellen zonder dis cussie of hoofdelijke stemming aangeno men het voorstel tot centralisatie van de vuil- V'Srwijdering van het dorp met die langs de Vlissingsche straat en daarvoor een ver goeding vast te stellen van 500 per jaar idem om de korting op de jaarwedde van den gemeentewerkman ad 2^ ook na 1940 te verlengen voor onbepaalden tijd. idem tot vaststelling van den kostenden prijs per leerling voor 1940 op 10 idem tot vermindering van d-e opcenten op de hoofdsom der personeele belasting van 175 op 170, met ingang van het dienst jaar 1940. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt. Aangezien zulks in jaren niet is voorgekomen, gaf dis aanleiding tot groote hilariteit. De zeer snelle afwerking van de agenda ontlokte een der raadsleden de volgend-s ontboezeming „Als dat zoo blijft, voorzit ter, kun je ons wel vrij rooken geven, want we hebben geen tijd om een sigaar op te steken". Er he "schte zoo'n groote vroolijkheid in de raadszaal dat de woorden van den voor zitter „En hiermede sluit ik deze verga dering" door het gelach onverstaanbaar waren. De werkloosheid in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bij de organen der arbeidsbemiddeling in Zeeuwsch-Vlaanderen bedroeg op het ein de der maand September 1939 Aardenburg 0, Axel 12, Biervliet 0, Bres- kens 0, Cadzand 0, Clinge 3, Eede 0, Graauw c.a. 10, Groede 0, Hoek 4, Hontenisse 9, Hoofdplaat 0, Hulst 13, Koewacht 0, Nieuw- vliet 0, Oostburg 2, Overslag 0, Philippine 28, Retranchement 0, Sas van Gent 62, Schoondijke 0, St. Jansteen 4, St. Kruis 0, Sluis 3, Vogelwaarde 0, Waterlandkerkje 0, Westdorpe 8, IJzendijke 0, Zaamslag 3, Zuiddorpe 0, Zuidzande 0, Terneuzen 309. Totaal 470, waaronder 4 landarbeiders. Voor veilige scheepvaart. Hier ter plaatse is men momenteel bezig een rasterwerk te maken dat aan den in gang van het haventje van Cadzand ge plaatst zal worden om dit tegen drijvende mijnen te beveiligen. Gemeente-secretarie. De gemeente-secretarie alhier ia thans 's middags na 3 uur voor het publiek ge sleten. PRIJZEN AKKERBOUWPRODUCTEN. De Minister van Economische Zaken heeft besloten, de prijzen van verschillende akker bouwproducten van den oogst 1939 te ver- hoogen, met het oog op de gewijzigde eco nomische omstandigheden en de hoogere kosten, die de voorbereidingen van den oogst 1940 met zich medebrengen. De prijzen, die met terugwerkende kracht voor de reeds overgenomen granen zullen gelden, zijn rogge 9, wintergerst 9, zomergerst 9.40, haver 8, aardappelmeel ƒ10.75. Al deze prijzen berekend per 100 K.G. Suikerbieten, geleverd aan suikerfa brieken f 11.25 per 1000 K.G. De door den Minister aanvankelijk vast gestelde vergoeding voor bewaarloon van rogge, nl. 3 ct. per week na 15 December U rookt graag? WRIGLEY'S P.K. na elke pijp, sigaar of sigaret, verdubbelt het rookgenot. Het verfrischt de adem en houdt de tanden schoon en sterk. Kauw de verkwikkende P.K. na eiken maaltUd, het sterkt Uw ze nuwen en bevordert de spijsvertering. Koopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar bü de hand. H.T.S. Veel genot voor weinig geld: 5 cent aaaaaiaaaüAAA en 4 ct. per week na 1 April 1940, blijft van kracht. Hiermede vervalt de regeling inzake den toeslag van 1 per 100 K.G. voor die land bouwers, die gewoon waren de rogge van het eigen bedrijf te vervoederen. Voor peul vruchten en enkele andere kleinere artikelen heeft nog overleg met de landbouw-organi- saties plaats. De prijzen voor granen gelden voor ge middelde kwaliteit gezonde, houdbare, marktschoone granen," geleverd aan het door den provincialen voedselcommissaris aangewezen pakhuis, met dien verstande, dat, indien vervoer over meer dan 10 K.M. moet plaats vinden, de hoogere vracht aan den teler vergoed zal worden. In deze prijzen zijn begrepen de kosten van de commissionairs. De gemiddelde kwaliteit zal worden be paald aan de hand van een monster, dat door de Nederlandsche akkerbouwcentrale zal worden vastgesteld en dat zooveel mo gelijk het gemiddelde van den Nederland- schen oogst zal weergeven. Daar de omstandigheden en de gebruike lijke w\jze van levering in de onderscheidene provincies sterk van elkaar kunnen afwij ken, zal de provinciale voedselcommissaris onder goedkeuring van den minister rege len kunnen treffen, die de algemeene richt lenen in het voorgaande gegeven doen aan passen aan de plaatselijke omstandigheden. De bedoelde functionnaris kan de hieruit voortvloeiende geldelijke gevolgen, onder goedkeuring van den minister, in de uitbe taling verrekenen. Oude dame was van meening dat zij genoeg belasting betaalde. De 71-jarige W. L. W., een oude dame zonder beroep, had onjuiste aangiften voor de vermogens- en inkomstenbelasting ge daan. Zij had een vermogen van ruim een millioen, doch gaf op, ongeveer 800.000 te bezitten. Ook haar inkomstenbelasting had zij naar verhouding te laag opgegeven. Zij was voor deze feiten dezer dagen voor de strafkamer van de Haagsche rechtbank gedagvaard, doch zij was niet verschenen. Een getuige, inspecteur van de belastingen, lichtte de valsche aangifte toe en deelde mede, dat een neef van deze belastingen de noodige inlichtingen had verstrekt. De of ficier van justitie, jhr. mr. van Asch van Wijck, deelde in zijn requisitoir mede, dat verdachte een lastige, oude dame was met wie geen land te bezeilen was. Zij had ver klaard, dat zij van meening was, genoeg be lasting te betalen en daarom maar opgaf, wat haar goeddunkte. Zij kreeg er toch niets voor terug, vond ze. Het moet deze dame duidelijk worden gemaakt, dat zij deze recalcitrante houding niet kan volhouden, meende de officier. Zij had reeds een straf te pakken in den vorm van een fiksche navordering, doch ter waar schuwing wilde de officier een gecombineer de straf zien opgelegd, nl. een geldboete van 5000 en een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee maanden met een proef tijd van drie jaar. DE PLOTSELINGE WAS VAN DEN RIJN VEROORZAAKT MOEILIJK HEDEN. Havas seint De plotselinge en hevige was van den Rijn heeft onverwachts in den Elzas een uit een militair oogpunt zeer bijzondere siutatie geschapen. In den Elzas vormt deze rivier namelijk over een honderdtal K.M. een scheiding tusschen de beide ver dedigingsstelsels. Bij de kanalisatie werden de dijken opgehoogd, die thans hooger zijn dan de vlakten aan beide zijden van de rjvier. De meeste permanente versterkingswer- ken, Duitsche zoowel als Fransche, be staan uit betonblokken. Met het oog op het overstroomingsgevaar bestaan zij in deze streek niet uit diepliggende kazematten. De meeste blokken zijn op den dijk zelve. De blokhuizen aan de Fransche zijde zijn nog niet binnen het bereik van den stroom. Men hoort er duidelijk, dat aan Duitsche zijde met waterpompen wordt gewerkt. WEER VERKENNINGSVLUCHTEN BOVEN NOORDWEST DUITSCHLAND. Het Britsche ministerie van luchtvaart maakt bekend, dat vliegtuigen van de ko ninklijke luchtmacht gisteravond met suc- ce, verkenningen hebben uitgevoerd boven noordwest Duitschland. De vliegtuigen, wielke aan den tochb hebben deelgenomen, hebben hun doelen bereikt en zijn alle vei lig teruggekeerd. DE BULGAARSCHE REGEERING AFGETREDEN. Hedenmiddag meldde Havas, dat de Bul- gaarsche regeering is afgetreden. KERK- EN SCH00LNIEUWS Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende De pnactijkexamens in Boekhouden en Handelscorrespondentie en de examens voor Hoofdcorrespondent (Fransch, Duitsch of Engelsch)af te nemen vanwege de Vereeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen, zullen 's avonds worden gehouden op Maandag 18 December, Dins dag 19 December en Woensdag 20 Decem ber a.s. in 45 plaatsen van het land. De aanmelding sluit 24 November a.s. Het prospectus der examens is gratis verkrijg baar bij het secretariaat, Dennenlaan 4, Hilversum, bij den administrateur den heer H. Broeders, Zocherstraat 66, Amsterdam (W) en bij den boekhandel. Examens. Voor het ingenieursexamen scheikundig ingenieur zijn te Delft geslaagd de heeren J. J. Ghijsen, Middelburg en H. J. Ringers, Kruiningen. DIEFSTAL IN EEN SCHILDERS ATELIER TE NIJMEGEN. De politie te Nijmegen heeft, na een diep gaand onderzoek, verscheidens verdachten gearresteerd, die er van beschuldigd wer den deel genomen te hebben aan een dief stal met braak in het atelier van den kunst schilder L. aldaar, waarbij de laatste keer eenige doeken zijn gestolen. De politie heeft den 26-jarigen H., die eenige gestolen doeken te koop had aan geboden gearresteerd. H. is heden naar het huis van bewaring te Arnhem overge bracht. Twee jaar geleden is in het zelfde ate lier van L. ook ingebroken. In verband met deze zaak heeft de politie gisteren twee broers van H. en een zekere van S. gear resteerd. De politie zet het onderzoek in deze zaak voort. Zij heeft slechts in het be gin van de week één doek in een bosch bij den Kwakkenberg te Nijmegen gevon den en in beslag genomen. MANUFACTUREN WEGENS PRIJSOPDRIJVING IN BESLAG GENOMEN. Op verzoek van een manufacturier te Dieren heeft de politie beslag gelegd op een voorraad goederen, welken hij in con signatie had van een fabriek te Utrecht. Tegen de directie dezer fabriek is proces verbaal opgemaakt wegens prijsopdrijving, meldt het Vad. De Dierensche winkelier was contrac tueel verplicht, de goederen te verkoopen tegen de door den leverancier vaistgeste'de prijzen. Hij kreeg echter opdracht, nadat een gedeelte des nachts per vrachtauto bij hem was weggehaald om te Utrecht op nieuw te worden geprijsd, de rest zelf van de hoogere prijzen te voorzien. Het publiek trok uit die plotselinge ver hooging de conclusie, dat de winkelier zich aan prijsopdrijving schuldig maakte. Deze beklaagde zich hierover bij den leveran cier, die daarop de relaties met dezen af nemer verbrak en een vrachtauto z^nd om den nog aanwezigen voorraad terug te nemen. De detailist weigerde evenwel, de goe deren af te geven, maar wendde zich tot de politie. Tegen de directie van de fabriek, die talrijke filialen in den lande heeft, waar ook de oude voorraad tegen verhoogde prijzen wordt verkocht, zal worden opge treden. De zaak is ter kennis van het departe ment van economische zaken gebracht. SCHIETPARTIJ TUSSCHEN SMOKKELAAR EN MILITAIREN. Dinsdagavond heeft bij de Duitsche grens tusschen Vlodorp en Herkenbi sch een schietpartij plaats gehad tusschen een smokkelaar die geen gevolg gaf aan den oproep van de militairen, die ter plaatse op post stonden. Een man op de fiets met een pak bij zich passeerde tegen 11 uur in den avond den post en werd aangeroepen, doch gaf geen gevolg hieraan en werd gewaar- scuuwd als hij niet afstapte, dat er zou worden geschoten, waarop de burger bij den rand van het bosch afstapte en tevens riep „schiet maar." De militairen losten een paar schoten in de richting van den smokkelaar, die ant woordde met revolverschoten. Na een krachtige achtervolging door de militairen en de marechaussee is het, naar het Vad. meldt, niet mogen gelukken den burger, die ter plaatse zeer goed bekend schijnt te zijn, te achterhalen. INTERESSANTE CIJFERS IN EEN ETMAAL. Mr. Diepenbrock heeft in Zonnewijzer 1940 verschillende statistische gegevens van het jaar 1937 omgerekend over een duur van 24 uren en komt dan tot de vol gende sprekende getallen Dagelijks worden in Nederland 466 kin deren geboren, waarvan er 211 katholiek gedoopt worden. Zeven van deze kinderen zijn buiten huwelijk geboren. Acht niet-katholieken treden gemiddeld in Nederland per dag toe tot de Kath. kerk. 216 paren treden per dag in het huwe lijk; daarvan sluiten er 109 een kerkelijk huwelijk. Per dag worden in Nederland 18 huwe lijken ontbonden door den rechter en wor den 2 echtparen gescheiden van tafel en bed. Zeventig menschen worden per dag in ons land door den strafrechter veroor deeld, waarvan er dertig gevangenisstraf krijgen. Vier van hen zijn betrokken bij een zedenmisdrijf en 2 minderjarigen worden per dag in Nederland daarvan het slacht offer. Eiken dag worden er 10 minderjarigen veroordeeld. Per dag sterven in Nederland 207 men schen, dus elke zeven minuten een. Hier onder zijn 8 zelfmoorden en 3 plotselinge sterfgevallen zes sterven er eiken dag door een ongeluk. DE ONGEVALLEN MET DE „NACHTE GAAL" EN HET „KREKELTJE". Openbaar onderzoek op 26 October a.s. Een commissie uit den raad voor de luchtvaart heeft besloten een openbaaif onderzoek te doen instellen met betrekking tot het ongeval, hetwelk op 6 Juni 1939* nabij het luchtvaartterrein Schiphol is over komen aan het vliegtuig PH-AKN (Nachte gaal). Verder zal een onderzoek worden ingesteld naar het ongeval, hetwelk op 10 Juni 1939, op het strand te Vlissingen is overkomen aan het vliegtuig PH-AJK (Krekeltje). De openbare zitting zal plaats vinden op Donderdag 26 October a.s., des middags om 3 uur in het departement van water staat. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 19 October, 2.45 uur. Geringe affaire. Lustelooze markt. Onregelmatige koers be weging. Amerikanen lager. Beleggingen kalm. De onberekenbare politieke toestand maakt iedere gevolgtrekking ten opzichte van de effectenbeurs onmogelijk en men houdt zich dan ook geheel gereserveerd. Vandaag was de handel van zeer geringe afmetingen. De kleine koersinzinking in New York riep voor Amerikaansche fond sen lagere noteeringen te voorschijn. De affaire in deze papieren was echter verre van groot. De belangstelling concentreerde zich, zooals gebruikelijk, in hoofdzaak op Anaconda's en de Staalaandeelen, waarvan vooral Republic Steels eenige beweging veroorzaakten. Onder beurstijd viel een kleine verbetering waar te nemen, doch de aanvankelijke verliezeh konden hiermede toch geenszins worden achterhaald. Voor Amerikaansche Luchtvaartaandeelen be stond eenige belangstelling, waarbij zich vooral affaire ontwikkelde in North Ame- rivan Aviation. De locale markt was zeer stil. Koninkl. werden eenige procenten lager ingezet en zakten daarna nog een kleinigheid in en hiermede ging de gisteren behaalde koers winst weer geheel verloren. De belangstel ling voor Scheepvaartfondsen was sterk geluwd. De koersen voor de toonaangeven de aandeelen konden meerendeels gehand haafd blijven. Onder beurstijd kwam in de noteeringen geen verandering van beteeke- nis. In Rubberaandeelen ging weinig om. Amsterdam Rubbers kwamen in de onmid dellijke nabijheid van de 200 procents- grens, maar zakten later op den middag weer een kleinigheid in. Voor de incouran- tesoorten kwamen de noteeringen op on systematische wijze tot stand, waarbij noch naar boven, noch naar beneden groo te afwijkingen vielen te constateeren. Ta bakken waren verwaarloosd en vrijwel on veranderd, behoudens Senembah's, die en kele procenten zagen verloren gaan. Sui- keraandeelen trokken nauwelijks belang stelling. H.V.A.'s bewogen zich op het peil van gisteren. De Industrieelen trokken nauwelijks belagstelling en vertoonden niets bijzonders. Op de Beleggingsafdeeling was de stemming voor de Nederlandsche Staatsobligatiën uit de jongere emissies iets verbeterd zoodat meerendeels iets hoo gere noteeringen te voorschijn kwamen. De Oude Schuld was bijna onveranderd. Van de buitenlandsche fondsen ontmoetten de 4 pet. en de 3% pc. obligatiën Frankrijk wederom eenige kooplust. Duitsche waar den hadden een ongeanimeerd voorkomen. Prolongatie 2 procent. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 19 October, 14.45 uur (officieel) Londen 7.54 Berlijn 75.25 Parijs 4.27'/2 Brussel 31.65 Zwitserland 42.27}^ New York 1.88 7/16. MARKTBERICHTEN VISCHMIJN VLISSINGEN. Woensdag 18 October. Ruime aanvoer. Garnalen, kleinhandel 1617 ct. per kg., zoodjes 0.504.50. Consignatiezendingen schar 1.7(12, gul 2.603.20, snoekbaars 3 p. 10 kg. GROENTE NVEILING MIDDELBURG. 19 October. Veldsla 25 ct., Spinazie 7.17 ct., Pos-* telein 1417 st.s Suikerboonen 624 ct., Snijboonen 636 ct., Schorseneeren 12 ct., Andijvie 2 ct., Uien 1—3 ct., Savoye kool 14 ct., Roode kool 24 ct., Prei 24 ct., alles per kg. Peeën 1—3 ct., Rapen 1—3 ct., kroten 1—2% ct., Selderie 2 ct., alles per bosBloemkool 220 ct., An« dijvie 1 ct., kropsla 1 ct., kom kommers 1—1% ct., Knolselderie 1—2 ct., alles per stuk. MIDDELBURGSCHE MARKT, 19 October. Aangevoerd door de Walchersch® boerinnen. Boter 0.87% per 5 ons. Eieren 6.25 per 100 stuks. Poelje-eieren 4.50 per 100 stuks. Eendeieren 6 per 100 stuks. Noteering handelaren, Boter 0.85 per 5 ons. Eieren 6 per 100 stuks. Poelje-eieren 4.50 per 100 stuks. Particuliere prijs marktzetterfl Boter 0.95 per 5 ons. Eieren 7.25 per 100 stuks. Poelje-eieren 5.50 per 100 stuks, Eendeieren 7 per 100 stuks. Particuliere prijs handelaren, Boter 0.97% per 5 ons. Eieren 7.25 per 100 stuks. Poelje-eieren 5.50 per 100 stuks,

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 3