UIT DEN OMTREK Prins Bernhard op Walcheren. Middelburg Oost- en West-Souburg Arnemuiden Hoofdplaat Oostburg BINNENLAND MARINE EN LEGER SCHEEPVAARTBERÜCHTEN LAATSTE BERICHTEN Strooibiljetten op Nederlandsch gebied gevonden. Naar veiliger oorden. De reizigers die Zaterdagavond met de Westernland" van de HollandAmerika lijn, van hier naar de Ver. Staten vertrok ken, zijn wel op bijzondere wijze hun over tocht aangevangen. Tengevolge van den abnormalen toestand bij de spoorwegen konden de passagiers uit ons land niet per trein naar Antwerpen reizen om zich daar ju te schepen. Zij zijn daarom met de ple zierboot „Prinses Juliana" van Rotterdam naar Vlissingen gekomen. De ca. 150 personen hadden het zich op de dekken gemakkelijk gemaakt, terwijl een gramofooninstallatie opgewekte muziek deed hooren. Omstreeks half zeven lag de prinses Juliana" in de sluis. Na afgeschut te zijn, moest nog geruimen tijd gewacht worden, daar de „Westernland" op weg van Antwerpen, nog niet op de reede was ge komen. Het was reeds half negen geworden toen het in een zee van licht badende oceaanschip naderbij stoomde en vlak voor de haven de ankers liet vallen. Even later verliet de „Prinses Juliana" de haven c ging langszij van de „Westernland" voor het overgeven van passagiers en bagage. Een en ander nam geruimen tijd in beslag, zoodat de zeestoomer eerst enkele uren later de reis kon vervolgen met vele pas sagiers, die bij het aan boord gaan onge twijfeld een zucht van verlichting geslaakt zullen hebben, nu zij het bedreigde Europa kunnen verlaten. de mailboot is vandaag niet uitgevaren. Harwich voor burgerscheepvaart verboden. Terwijl andere scheepvaartlijnen de dien sten op Engeland hebben stopgezet, voerde de mij. „Zeeland" haar reizen nog uit. De twee nieuwe mailschepen „Koningin Em ma" en „Prinses Beatrix" zijn Zaterdag en Zondag resp. vervangen door de „Meck lenburg" en de „Prinses Juliana", die zoo als bekend, bij het in de vaart komen van de nieuwe schepen waren opgelegd. Vanzelfsprekend ondervindt men door den oorlogstoestand op zee groote moeilijk- beden. De formaliteiten die bij het vertrek ver vuld moeten worden, vergen thans veel meer tijd dan anders het geval pleegt te zjjn, zoodat bijv. de „Mecklenburg" giste ren met enkele uren vertraging de reis jnoest aanvaarden en zoodoende in plaats van om half zes volgens de dienstregeling, eerst tegen tien uur de haven alhier bin nenkwam. Vandaag zou de „Mecklenburg" inplaats van 13.50 uur, om 12 uur weer naar Har wich vertrekken. Daar deze Engelsche ha ven thans echter voor de geheele burger- scheepvaart verboden is, moest besloten worden vandaag geen tocht te maken. In middels is men in onderhandeling om toe stemming te verkrijgen naar Tilbury Docks, recht tegenover Gravesend aan de Theems te mogen varen. Mochten deze po gingen slagen, dan hoopt men morgenoch tend om 8 uur van hier te vertrekken. Ter herkenning voor de oorlogvoerende mogendheden is op den voorsteven van de mailschepen een groote rood-wit-blauwe vlag geschilderd, terwijl midscheeps het land van herkomstHolland, wordt aange geven. '{Zie verder Laatste Berichten). Intreden van da. M. den Boer by de Doopsgezinde gemeente. Na een vacature van slechts enkele maanden kreeg Zondagmorgen de Doops gezinde gemeente alhier een nieuwe pre dikante, daar da. M. den Boer, overgeko men van Stavoren, zich dien morgen aan de gemeente van Vlissingen verbond. Het kerkgebouw was voor deze bijzondere ge legenheid stemmig met palmen versierd. De dienst werd o.m. bijgewoond door af gevaardigden van de Ned. Herv. en Evang. Luth. gemeente, de Vrijz. Herv. en de Israël, gemeente, terwijl het gemeentebe stuur vertegenwoordigd was door den ge meente-secretaris, den heer F. Bisschop. De godsdienstoefening ving aan met ge meenschappelijk gezang van lied 225 vs. 1 2 (uit Ps. 65), waarna mej. da. Den Boer eenige gedeelten uit Psalm 27 las en Voorging in gebed. Na het zingen van Lied 239 2 (uit Ps. 27) koos de predikante tot tekst Lukas 12 36 (le ged.) „Zijt gij den menschen gelijk, die op den Heer wachten". Da. Den Boer begon haar onder groote aandacht gevolgde predikatie met te zeg gen, dat het wel een wonderlijke eerste Zondag is, dien de gemeente en wij met elkaar beleven. Wtf staan opeens midden m de spanning en den nood der wereld, waar wij ons niet los van kunnen maken. Goddank, dat het leed der wereld de ge meente niet onbewogen laat. Spreekster heeft verlangt naar dit uur, waarop zij zich aan de gemeente van Vlis singen zou verbinden. Wij zijn hier niet nijeen om naar menschen te luisteren, doch naar een woord dat tot ons komt uit Gods Wereld. Spr. stelde de vraag hoe de ge meente in de wereld moet staan. Het jachten op den Heer is de voornaamste taak en in Jezus Christus komt het leven de woord tot de gemeente en roept haar op zich aan Hem te geven. In de bangheid ook van dezen tijd komt net woord van Christus persoonlijk tot al en om op Hem te wachten, en heel ons even. moet getuigen van den levenden Heer. I>e tegenstelling tusschen deze wereld en -t Godsrijk dat wij wachten, is groot en t kan tot ontmoediging leiden, doch-wij Selooven dat de Heer ons een taak heeft Sesteld om i^ Zijn dienst .te vervullen, Je-- zus Christus, Die den weg van het kruis is gegaan en daardoor de wereld heeft over wonnen, eischt gehoorzaamheid, ook al gaat de weg door de diepte heen. Christus, aldus eindigde spr., is ook de opgestane, levende Heer, tot Wisn wij mo gen komen in al de onrust van dezen be wogen tijd. Na samenzang van Lied 311:2 „Amen, Jezus Christus, Amen sprak da. Den Boer haar nieuwe gemeente toe en zei, dat zij zich aan de roepstem die van Vlissin gen tot haar kwam, niet kon onttrekken. Het viel haar echter niet gemakkelijk, want zij had haar werk in het hooge noor den lief. Ook is deze gemeente veel grooter en daarom hoopte spr. vooral in dezen moeilijken tijd op aller steun en medewer king. Zij dankte voor het groot vertrouwen waarmee de gemeente haar reeds is tege moet gekomen. Binnenkort hoopte zij in een samenkomst met alle gemeenteleden nader kennis te maken en zij sprak den wensch uit, dat Christus het werk moge zegenen en vruchtbaar maken door Zijn geest. Vervolgens richtte spr. zich tot den ksr- keraad, verschillende commissies in de ge meente, vooral het kringleven, dat zoo bloeiend is organist en koster, de verte genwoordigers der Zeeuwsche Doopsge zinde broederschap, en van de gemeente te Aardenburg, welke zij dankte voor den steun gedurende de vacature. Zij dankte den vertegenwoordiger van het gemeente bestuur en der resp. kerken voor hun te genwoordigheid en eindigde haar toespraak met den wensch, dat allen mogen wandelen in eenheid des Geestes door den band des vredes. Nadat nog gezongen was Lied 2541 ■en 2 eindigde da. Den Boer de plechtige godsdienstoefening met het Onze Vader. Het gebruik van antimosterdgas- poeder. Naar aanleiding van de dezer dagen in ons blad gepubliceerde opgave der Ned. Ver. voor Luchtbescherming voor verbandmidde len enz. die ieder ter beschikking moet heb ben, zijn ons enkele vragen gesteld ten aan zien van het gebruik van antimosterdgas- poeder of bleekpoeder. Het hoofd van den geneeskundigen dienst van den gemeentelijken luchtbeschermings dienst, dokter R. Grippeling, deelt ons naar aanleiding hiervan het volgende mede Antimosterdgaspoeder of bleekpoeder wordt gebruikt bij een vermoedelijke infec tie met mosterdgas. Men handele hierbij als volgtkleeren uittrekken en ter desinfectie verwijderen. De geïnfecteerde plaats met een stukje verbandgaas bedekken, daarna dit gaasje verwijderen. De plaats nu behandelen met een papje van het antimosterdgaspoe der. Dit tien a vijftien minuten laten zitten,- daarna met zachte zeep en warm water af spoelen (zoo min mogelijk wrijven). Hierna eenige malen naspoelen met de oplossing van een chlooramine tablet en 100 gram water. Tijdens de behandeling bij voorkeur de handen met het antimosterdgaspoeder in wrijven en gebruikt verband vernietigen. Inplaats van het antimosterdgaspoeder kan ook de gewone bleekpoeder worden ge bruikt. Aan te rade nis aanschaffing van de gasdoos tevens verbanddoos, samenge steld door de Ned. Mij. ter bevordering der Pharmacie. Een onvrijwillg modderbad. Zaterdagavond omstreeks acht uur is een naar schatting zesjarig knaapje bij het spelen van den muur aan de Visschers- haven gevallen en in de modder terecht gekomen. Nadat het ventje uit zijn benar de positie verlost was, is het, geheel on der de modder, naar dr. Detmar gebracht, daar hij een bloedende wond aan het hoofd had opgeloopen. Nadat de wond schoonge maakt was is hij naar het St. Josephzieken- huis overgebracht waar hem verdere ge neeskundige hulp werd verleend. Later op den avond kon de jongen huiswaarts kee- ren. Een 40-jarig jubileum bij de Kon Mij. „De Schelde". Op 3 dezer herdaht die heer J.Antheunis- sen, afdeelingschef bij de af deeling alge- meene zaken van de N.V. Kon. Mij „De Schelde" den dag, waarop hij vóór 40 ja ren in dienst trad van genoemde maat schappij. Daar dit jubileum op Zondag viel, ver zamelden zich Zaterdag 2 dezer, in zijn bu- rec.u. de ambtenaren en bazen van genoem de afdeeling, alwaar de jubilaris werd toe gesproken door zijn onmiddelijken chef, den heer F. C.Matzinger, die hem gelukwensch- te en prees wegens zijn hulpvaardigheid en prettigen omgang, wat speciaal in zijn werkkring van zeer groote waarde is. Onder het aanbieden van bloemen en en kele geschenken namens allen, wenschte de heer Matzinger den jubilaires nog vele ja ren van ongestoorde gezondheid en werk kracht toe. i '3T Vanmorgen heeft Z. K. H. Prins Bern hard, vergezeld van zijn waarnemend ad judant, majoor H. J. Phaff, een bezoek ge bracht aan Walcheren, o.m. Vlissingen en Middelburg, waar hij namens H. M. de Koningin militaire objecten in oogen- schouw nam. Handelsregister Kamer van Koophandel. Nieuwe inschrijving: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). J. C. Engelbert, 's Heerenhoek, Burg, Ti- mansweg 11, timmermans- en aannemers bedrijf. Wijzigingen: Westelijk Noord-Brabant (Breda). Coöp. Boerenleenbank, St. Annaland, Proc.h. Adr. D. Goedegebuure. N.V. Waterleidingmij. Tholen, Tholen, Bo termarkt 1. Overl. comm.W. Dronkers, PoortvlietJ. M. van Bommelvan Vloten, Goes. Nieuwe comm.B. J. van Oeveren, Beproeven van de electrische sirenes. Zaterdagmiddag omstreeks één uur klonk tot tweemaal toe met eenige tusschenruim- te het geluid van een der sirenes over de stad en reeds zagen wij bij de luchtbe schermingsdienst betrokken personen zich naar hun post spoeden. Spoedig bleek het loos alarm te zijn en ook geen oefening te beteekenen. Men is begonnen met het beproeven der electrische sirenes en zal daarmede ook de volgende dagen des morgens en des mid dags voortgaan. Tot zes uur kan men het hooren van de sirenes rustig aan zich voor bij laten gaan. Hoort men ze na zes uur des middags loeien, dan beteekent dit voor allen, die bij de luchtbescherming hooren, dat zij zich paraat moeten toonen, dus dat een plotselinge oefening wordt gehouden. De lantaarns op den Noordsingel. Naar aanleiding van een klacht over het feit dat de lantaarns op den Noordsingel niet één lijn volgen met de boomen, en daardoor het verkeer bemoeilijkt wordt, werd thans aan den raad medegedeeld, dat gemeentebedrijven er bezwaar tegen heb ben die lantaarns te verplaatsen, omdat ze dan den weg ter plaatse niet voldoende zul len verlichten. Wel wordt het een oplossing geacht de lantaarns ten deele wat te schil deren. De geulen in de straten. Naar aanleiding van opmerkingen over de onaangename gevolgen van het graven van geulen in de straten voor telefoonkabels e.d. wordt aan den raad een rapport overgelegd van den directeur der gemeentewerken, waarin deze mededeelt, dat gewoonlijk twee of driemaal moet worden herbestraat eer de bestrating weer normaal is. Men moet eerst de steenen boven de geulen wat hoog leggen, omdat ze toch zakken. Legde men ze direct gelijk met de andere bestrating, dan komen er putten van. Rekening kindervoeding. Aan den gemeenteraad is overgelegd de rekening 19381939 van de vereeniging Kindervoeding. Deze wijst een eindcijfer aan van ƒ3301.52 en een voordeelig saldo van 591.30%. De kwestie der Midza-borden. B. en W. herinneren er den gemeente raad aan, dat op 26 Juli de heer P. Bos, handelende als gemachtigde van J. J. Grrjs- peere, een verzoekschrift heeft ingediend, waarin hij in beroep komt tegen hun be sluit van 30 Juni, tot weigering van bouw vergunning voor het aanbrengen van een „Midza"-reclamebord uitstekend aan den voorgevel van perceel Lange Burg 35. Overeenkomstig art. 22 sub 4 der Bouw verordening hebben Burg. en Weth. den requestrant in de gelegenheid gesteld zijn beroepschrift ten overstaan van hun col lege mondeling toe te lichten. Het hiervan opgemaakte procesverbaal wordt aan den Gemeenteraad overgelegd. Burg. en Weth. adviseeren den raad op het onderhavige verzoekschrift afwijzend te beschikken. Indien de Raad meegaat met het advies van burgemeester en wethouders, ligt het in het voornemen van het college, te be vorderen, dat er in Middelburg een behoor lijke reclame-verordening tot stand komt, zooals reeds in zoovele gemeenten van ons land bestaat. Met het aanbrengen van bor den plat tegen den gevel of in de vitrine worden de belangen der Midza-Combinatie niet geschaad. De mobilisatietoestand. toch wel van groote beteekenis, dat onder hen, die mede willen werken een persoon van ruim 79 jaar en een van 72 jaar zijn, die daarmede een voorbeeld geven aan de personen van middelbaren leeftijd. Opbrengst collectie. De vlagjesdag, welke Zaterdag werd ge houden ten bate van de geestelijke verzor ging der dienstdoende militairen, heeft op gebracht 32.33 J/2. Militair tehuis geopend. Evenals in de mobilisatie 19141918 zijn thans ook weer in deze gemeente eenige compagnieën militairen gelegerd. Daarom is op initiatief van zuster van de Klooster en ds. H. Scholing een comité opgericht, waarin verschillende dames zitting hebben, teneinde een militair tehuis te stichten. Reeds Donderdagavond vond de opening plaats in een loods welke welwillend afge staan is door N.V. Oestercultuur Mij. v.s. P. Vlaming. Deze avond werd geopend door ds. Scholing wiens rede beantwoord werd door den commandant der troepen. De groote belangstelling van de zijde der militairen getuigde van bijzondere waar- deering hetgeen ook bleek uit de prettige en aangename stemming die er heerschte- Den aanwezigen werd gratis thee aange boden. Arbeidsongeval. Een inwoner uit deze gemeente die te Nieuw- en St. Joosland uit een schip steen loste, kwam met een geladen kruiwagen zoodanig te vallen dat de steenen op zijn handen terecht kwamen. De man moest zich onder geneeskundige behandeling stel len. Onder de paarden terecht. Zaterdagmiddag kwam de ruim 70-jarige A. van Acker per rijwiel van de markt te IJzendijke. Van tegenovergestelde richting kwam een wagen met veldvruchten be stuurd door den knecht van den land bouwer Cammaert. Door een verkeerde manoeuvre van den wagen kwam de heer A. in botsing met de paarden, waardoor hij kwam te vallen en onder de paarden terecht kwam. Gelukkig waren deze spoedig tot stilstand gebracht en kwam de man er met de schrik en een kleine ontvelling af. Zijn rijwiel werd zoo danig vernield dat het niet meer te berij den was. Dr. Oorfc bevestigd. Na in den voormiddag door ds. Borgman, voorganger der Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Middelburg in zijn ambt te zijn bevestigd, verbond ds. F. Oort, over gekomen uit Amersfoort, zich 's middags aan de Hervormde gemeente alhier. Hij las voor uit 1 Petrus, hoofdst. 5 en koos als zijn tekst het laatste gedeelte daaruit. Hij werd daarna toegesproken door den secre taris van kerkvoogden namens dit college, door ds. de Visser van Cadzand namens den Ring en door den consulent ds. Staal, die hem gegluk wenschte namens den ker- keraad in de gemeente. BELGISCHE GRENSKANTOREN GESLOTEN. De A-N.W.B. heeft bericht ontvangen dat verschillende Belgische grenskantoren, o.a. dat te Wernhout op den weg van Breda naar Antwerpen, gesloten zijn. Langs die kantoren wordt niemand meer in België toegelaten. Wel is het voor Nederlanders, die in België verblijven nog mogelijk terug te keeren. Ook de gelegenheid om grens- documenten van motorrijtuigen door de Belgische douane voor definitieven uitvoer te laten afstempelen, blijft nog open. EEN VERZOEK AAN HET BEDRIJFSLEVEN. De Minister van Economische Zaken brengt ter kennis van het bedrijfsleven. De thans ingetreden internationale toestand zal de reeds bestaande moeilijkheden voor het bedrijfsleven ongetwijfeld vergrooten. Zoo als bekend, is gedurende de laatste weken reeds een complex van maatregelen getrof fen, dat er op gericht is aan den toestand het hoofd te bieden. Er wordt door de be trokken instanties onafgebroken gewerkt aan het verder aanvullen van deze rege lingen, teneinde een zoo goed mogelijk functionneeren van de volkshuishouding in al haar geledingen te verzekeren. Men kan evenwel niet vernachten, dat aanstond aan alle moeilijkheden kan worden tegemoet ge komen. Om de werkzaamheden van het reeds zwaar belaste ambtelijke apparaat niet te bemoeilijken, wordt met nadruk ver zocht in ieder geval de eerstkomende dagen het telefonisch, telegrafisch en schriftelijk contact met het departement tot het uiter ste te beperken. He is voorts dringend gewenscht, dat het bedrijfsleven zich, in afwachting van nog verdere door de regeering te treffen maat regelen, van elke abnormale transactie en van transacties tegen hoogere dan tot dus verre geldende prijzen onthoudt. De minis ter zal niet aarzelen de gevolgen van al der gelijke transacties, welke schadelijk zijn voor het algemeen belang, met behulp van de ter beschikking van de regeering staande wettelijke bevoegdheden, ongedaan te maken. DE REACTIE IN INDIL. De oorlogsverklaring van Engeland is hier allerwege met den diepsten indruk ont vangen. Ofschoon deze uiterste maatregel Wel werd verwacht, koesterde men tot het laat ste moment toch nog de hoop op een gun stige wending. De reis van den gouverneur-generaal naar Celebes, de Molukken en Borneo is afgelast. De Indische regeering heeft, via Aneta en de omroep-vereeniging N.I.R.O.M. een uit- rig uittreksel van de neutraliteitsprocla- matie gepubliceerd. Bij Kon. besluit van 1 September 1939 is met ingang van den datum van dit besluit aan den luitenant ter zee der 3e klasse bij de Koninklijke marine-reserve W. J. Ritte, op zijn verzoek eervol ontslag uit den dienst bij die reserve verleend, en is benoemd tot officier-vlieger der 3e klasse bij de Konink lijke marine de heer W. J. Ritte voornoemd. Bij beschikking van den Minister van Defensie zijn de benoemde officieren van gezondheid der 2e klasse D. Schotanus, G.' A. CataLani, A. W. Fries en J. W. Botter- man, den len September 1939 geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Wil lemsoord. De „Breinen" naar Engelsche haven opgebracht Radio-Parijs deelde gisteravond mede, dat de Duitsche oceaan-stoomer „Bremen" van de Hamburg-Amerika-Lijn, die deze week eenigen tijd door de Amerikaanseeh douane is opgehouden en daarna zonder passagiers op te nemen naar Duitschland terugkeerde, onderweg zou zijn opgevan gen door Britsche oorlogsschepen en naar een Engelsche haven zou zijn gebracht. Reeds eerder waren berichten ontvangen, dat de „Bremen" op zijn terugreis naar Europa door een Engelschen kruiser werd achtervolgd. Havas meldt uit Washington, dat de Duitsche schepen, die zich op het oogen- blik in de Stille Zuidzee bevinden, zich naar Mexicaansche havens spoeden. DE VERBINDING MET ENGELAND. Anderdaagsche dienst van de Stoomvaart- Maatschappij „Zeeland". De Stoomvaart Maatschappij „Zeeland'' /eelt nader mede, dat onvoorziene omstan digheden voorbehouden, met ingang van morgen 5 September haar dienst van en naar Engeland om den anderen dag zal worden uitgevoerd. In verband met de sluiting der haven van Harwich door de Britsche autoriteiten wordt de dienst ver legd naar Tilbury Docks aan den noorde lijken oever van de Theems, vanwaar spoorverbindingen met Londen bestaan. Gedurende de maand September zal op oneven data een boot van Vlissingen en op de even data een boot van Tilbuiy Docks vertrekken. Het vertrekuur zoowel van Vlissingen als van Tilbury Docks is be paald op zes uur vm. Met het oog op dit vroege vertrekuur bestaat de gelegenheid aan boord te over nachten. Naar wij vernemen is van verschillende plaatsen in het Oosten des lands, nadat hedennacht het bericht van den regeerings- persdienst over het verschijnen van vreem de vliegtuigen boven ons land bekend was geworden, de mededeeling ontvangen van van het vinden van strooibiljetten. Deze droegen het opschrift „Waarschuwing", „Groot-Britarnie aan het Duitsche volk'", In deze biljetten wordt o. m. gezegd, dat de Duitsche regeering Engeland den oorlog opgedrongen heeft, dat deze oorlog volkomen onnoodig is, dat het Britsche volk in vrede met het Duitsche volk wil le ven, dat het Duitsche volk aan de rand van een bankroet leeft, dat de nazi-censuur al tijd de waarheid aan het Duitsche volk onthouden heeft, dat Engeland en zijn bond- genooten onoverwinnelijk zijn, dat het Duit sche volk recht op vrede heeft, dat Enge land ook den vrede wenscht en bereidt is dien met iedere Duitsche regeering te slui ten, die oprecht vredelievend gezind is. Het Duitsche nieuwsbureau heeft in zijn telegrammendienst heden melding gemaakt van het bericht van den Nederlandschen regeeringspersdienst betreffende de stap pen der Nederlandsche regeering naar aan leiding van het vliegen boven Nederland. Het Duitsche nieuwsbureau voegt, na het bericht volledig aangehaald te hebben, daaraan het volgende toe „Hiermede heeft Engeland de neutrali teit van Nederland, welke het vóór eenige uren nog eerst cpnieuw had gegarandeerd, geschonden,"- Nutsspaarbank. In de Nutsspaarbank Coosje Busken- straat werden in de maand Augustus 778 inlagen gedaan tot een bedrag van 83.780.44 en 983 terugbetalingen tot een bedrag van 116.164.29. Er werden in die maand 30 nieuwe boekjes uitgegeven, waardoor het aantal spaarders steeg tot 9267. Hun tegoed werd gebracht op 3.198.603.50. Ter lediging werden aange boden 79 spaarbusjes inhoudende 1012.94 en met 1640 zegels werd bespaard 82, welke bedragen op de spaarboekjes wer den bijgeschreven* Zaterdag hebben wij nog eens een kijkje genomen op verschillende bureaux, die een der onderdeelen behartigen der werkzaam heden, die voortvloeien uit den huidigen abnormalen toestand. Op liet bureau, waar het comité voor de jeugdige helpers en helpsters zitting heeft, hadden zich reeds 235 aangemeld. Het is zeker voor oudere vrouwen moei- 1 ijker zich op te geven voor hulp, maar toch waren er op deze afdeeling reeds 105 ahngiften. Het geringste aantal aangiften was op het bureau waar de mannelijke krachten zich moeten aanmelden. Hier hebben zich Zaterdag 40 personen opgegeven. Het is

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 3