STADSNIEUWS Vlissingen UIT DEN OMTREK HERINNERINGEN AAN DE EERSTE OORLOGSDAGEN LUCHTVAART NOOTJES In de Peulenstraat te Hardinxveld is Woensdagavond de arbeider C. van Loon bekneld geraakt tusschen een vrachtauto, die een erf opreed en een autobus, de man werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Gorinchem vervoerd, waar hij gisteren is overleden. Het stoffelijk overschot van dr. Mann- heimer is gistermiddag voorloopig ter aarde besteld op de begraafplaats van Vaucres- son (Frankrijk). De „Evening Standard" meldt, dat Chur chill en het Lagerhuislid generaal Spears een driedaagsch bezoek aan de Manigot- linie zullen brengen. De bezichtiging begint Te Bill Morenih (Roemenië) is door blik seminslag brand ontstaan in een benzine reservoir. De brand greep om zich heen en tweehonderd wagonladingen benzine gingen in vlammen op. De schade is zeer aan zienlijk. Uit Memel wordt gemeld, dat opdracht is gegeven alle Litausche opschriften, welke nog in Memel zijn, verwijderd moe ten worden. De Duitsche autoriteiten laten bij Ceske Boejovice in Zuid-Bohemen een reusachtig onderaardsch vliegkamp aanleggen. Slechts Duitschers zijn bij den aanleg te werk ge steld. Twee buitenlandsche journalisten, de cor respondent van de „Tmes" en de „New- York Tmes" te Praag en een medewerker van Havas hebben bevel gekregen het pro tectoraat en Duitschland te verlaten. Zij werden beschuldigd van „verspreiding in het buitenland van onjuiste en tegen het Duitsche rijk gerichte berichten." Gemeld wordt, dat te Danzig nog steeds Polen gearresteerd worden. Zoo zijn thans een te Danzig gevestigde Pool en een Poolsch spoorwegbeambte in hechtenis ge nomen. 9 De Italiaansche commissie voor binnen- landsche zaken van de Kamer van fasces en corporaties heeft het wetsontwerp op „verlies der Italiaansche nationaliteit voor personen van Duitsche afkomst en taal in het gebied van de boven-Etsch" eenstemmig goedgekeurd. Zeven Italianen en een Duitscher, die wegens deviezensmokkelarij gearresteerd waren, zijn te Rome veroordeeld tot een boete van bijna vier millioen lire. bracht, nadat de eerste hulp was verleend door dr. Jansen, gemeentearts te Schalk wijk, daarbij geassisteerd door personeel van den Rijkswaterstaat, werkzaam aan het Amsterdam-Rijnkanaal. De stoffelijke resten van de drie slachtoffers werden ter plaatse gekist en overgebracht naar het lijkenhuisje van de gemeente Houten. Een der gewonden, eveneens een lid van de familie Boer, die met de andere gewon den naar het Stads- en Academisch zieken huis te Utrecht was overgebracht, is daar in den loop van den avond aan zijn kwets uren bezweken. De beide andere gewonden zij de gebroeders C. en A. Roodenburg uit Benschop. Deze hebben ernstige hoofdwon den opgeloopen. Hun toestand is gelukkig evenwel niet levensgevaarlijk. Nader verne men -wij, dat nog een derde lid van de fa milie Roodenburg, met zijn fiets achter de vrachtauto reed. Hij kwam evenwel met den schrik vrij, doch werd ter observatie eveneens meegenomen naar het stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht, waar zijn beide broers ter verpleging moesten worden opgenomen. HET HONDERDJARIG BESTAAN* DER SPOORWEGEN. Missings station wordt versierd. In September a.s. zal alom in den lande het feit herdacht worden dat honderd jaar geleden de eerste spoorwegdienst tusschen Haarlem en Amsterdam werd geopend. Aan het personeel zullen verschillende fees telijkheden worden aangeboden, doch het heeft gemeend zelf ook niet te moeten ach terblijven. Zoo denkt althans het personeel van het station Vlissingen er over. Reeds enkele maanden geleden werd alhier een commissie gevormd teneinde het eeuwfeest op eenigszins feestelijke wijze te herden ken. Trouw hebben de deelnemers iedere week hun bijdrage geofferd en zoo kon dezer dagen weer vergaderd worden om te beslissen op welke wijze de verzamelde gel den zouden worden besteed. Dit zal thans in hoofdzaak geschieden door het station op grootsche wijze te versieren naar ont werpen van den sierkunstenaar Wim Abe leven. Boven den hoofdingang op het z,g. tocht- portaal zullen 2% M. hooge houten pop pen worden opgesteld, voorstellende de rei zigers van 1839 in hun zwierige kleeder drachten, die de eerste locomotief „de Arend" ten afscheid wuiven en de moderne reizigers die thans de dieseltreinen bevol ken. 's Avonds wordt een en ander door schijnwerpers verlicht. In do vestibule bij het plaatskaartenloket wordt een vlaggen- versiering aangebracht. Het mooiste be loven de perrons wel te worden. Het kop- perron, d.i, dat, waaraan do wachtkamers enz. zijn gelegen, wordt langs de bogen van de overkapping met groen en vlaggen versierd. In den hoek bij den uitgang naar de provinciale boot, ongeveer bij de Ko ninklijke wachtkamer, komen 2 3 meter hooge modellen van een oude raderboot en van een der nieuwe schepen van de stoom vaartmaatschappij „Zeeland". Tegenover het middenperron zal een model van „de Arend" worden opgesteld, terwijl het con- trölehuisje ter plaatse in een dieseltrein wordt herschapen. Van de drie perrons zal waarschijnlijk alleen 't middelste worden versierd. Dit zal van de financiën afhangen. Is er nog geld beschikbaar, dan zullen ook de andere een feestelijk aanzien krijgen. Op het midden perron zullen alle 56 palen waarop de over kapping steunt, met groen worden versierd. Aan den voet van eiken paal worden drie vlaggen geplaatst. De bogen tusschen elk samenstel van twee palen worden van kleine vlaggen voorzien, met daartusschen emblemen op den spoorweg betrekking heb bende. Voorts zal de stootblok bij het derde per son in een grooten bloemenbak worden ver anderd. Hierbij zal een op „veilig" staande seinpaal worden geplaatst, waarop een bord zal voorkomen met de mededeeling dat deze bloemenhulde door het personeel en oud-personeel van het station Vlissin gen aan de directie is aangeboden. Ten slotte wordt boven den ingang van het station tegenover de aanlegplaats van de provinciale boot nog een eenvoudige ver siering aangebracht, bestaande uit het vliegende wiel, het embleem der spoorwe gen, gedrapeerd door vlaggen. Wanneer alles aangebracht zal zijn, be gin September is dit het geval, dan zal de treinreiziger dus door een ware eere haag het station betreden of veriaben. Het behoeft natuurlijk geen betoog dat de voorbereidingen ontzaglijk veel werk kosten. Alles geschiedt echter de direc tie heeft ook in dien zin haar wenschen kenbaar gemakt door eigen personeel en oud-personeel in hun vrijen tijd. ALHAMBRA-THEATER. Een prachtig programma. Alhambra vertoont deze week een pro gramma van dusdanig gehalte, dat wij een bezoek van harte aanraden en wel vooral met het oog op de tweede hoofdfilm „Och tendpatrouille" waarvan wij straks meer vertellen. Een modem huwelijk, de eerste film, is een geestig gespeeld luchtig niemandalletje. Het heeft als „Leitmotiv" het feit, dat men in het leven nu eenmaal niet altijd met de omstandig heden zoc-als die zich voordoen, genoegen kan en mag nemen. Men moet weten aan te pakken en zich niet te groot achten voor eenvoudig werk. Men moet een kei;el en een flinke vrouw durven zijn en voor het waarachtige levensgeluk willen strij den. Wie maar steeds gelaten zijn verlies accepteert, in plaats van het uiterste te probeeren om het in winst te doen verkee- ren, die verliest juist daardoor altijd. De film illustreert dezen gedachtengang aan de hand van enkele mislukte huwelij ken, waar de ouders elkaar verlaten. Hun kinderen vinden elkaar echter, ondergaan eerst dezelfde moeilijkheden als hun ouders, staan op het punt te scheiden, maar weten toch te winnen en het levensgeluk te vin den het geluk, dat menschen elkaar kun nen schenken, wanneer ze maar eenmaal hebben leeren begrijpen waar in het leven het zwaartepunt ligtwat belangrijk is en wat niet. Wayne Morris en Priscilla Lane spelen vlot en goed de hoofdrollen in dit, door re gisseur Stanley Logan uitstekend vervaar digde Warner-product. En zij worden hier bij door vele anderen bijzonder goed ter zijde gestaan. Een groote tegenstelling tot dit luchtige en kluchtige blijspelletje, vormt de film die na de pauze de aandacht vraagt, Ochtendpatrouille, eveneens een Warner Bros-film en geregis seerd door Edmund Goulding. Errol Flynn en Basil Rathbone vervullen de hoofdrol len, maar hun misschien wat minder be kende collega's, doen in spel niet voor hen onder. Deze dramatische rolprent is romantisch en avontuurlijk. Maar hij is tevens, mis schien zonder dat dit de bedoeling van de vervaardigers is geweest, een aanklacht tegen den gruwelijken waanzin van den oorlog. En daarom moet men deze film zien juist nu. Men krijgt er een kijkje door in de mili taire vliegerij .gedurende den wereldoorlog den tijd dat de vliegerij eigenlijk nog in de kinderschoenen stond. Den tijd ook, waarin commandanten hun mannen met gammele wrakke machines de lucht in moesten stu ren, een vrrjwel zekeren dood tegemoet. En het materiaal was niet beter of slechter dan de vliegers zelf. Want de geroutineer de piloten vielen voor en na als slacht offers van de gevaarlijke opdrachten die hun werden gegeven. En hun plaatsen wer den voortdurend ingenomen door steeds jengere vervangers, door kinderen bijna. Door jongens met slechts enkele uren vlieg-ervaringjongens die niet de minste gevechtsroutine hadden opgedaan en dus een wisse prooi werden bij het eerste ge vecht het beste. Wie in deze film alleen van het verhaal wil genieten, zal niet bedrogen uitkomen men krijgt er spanning en sensatie in rui me mate. Maar belangrijker dan dit, ach ten wij het feit, dat deze beklemmend ster ke rolprent zulk een aanklacht vormt REISBUREAU „VLISSINGEN" J LISSONE-LINDEMAN ROTTERD. LLOYD Boulevard de Ruyter 40, Telef. 38 tegen de uitwas van onze beschaving diè „oorlog" heet. „Een mensch is een wreed* dier, dat zich bij tijden ontspant door zich zelf te vernietigen" zegt een der schrij nende teksten die op het witte doek ver- Talloos velen zijn in den wereldoorlog gesneuveld. Millioenen en millioenen En waarvoor Wie met angst in het hart gadeslaat hoe thans, 25 jaar na het uitbreken van die vreeselijke orgie van zelfvernietiging, de legers weer gereed staan elkaar naar de keel te vliegen, kan slechts verbijsterd vragen waarvoor? Waarvoor tochwaar het leven toch zoo zoet, de wereld zoo schoon, de aarde zoo vruchtbaar is Waarvoor? Een sympathieke daad. In verband met het 40-jarig jubileum van Wiun zaak hebben de dames Motké alhier ten behoeve van de algemeene ar men van Vlissingen een bedrag beschik baar gesteld, dat door de Gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon is aangewend om ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Irene aan de door dezen dienst ondersteunden een krenten brood en een pakje boter te verstrekken. Vlissingsch scheepvaartnieurvs. Aangekomen: „Koningin Emma" van Harwich (verwacht) Nederlandsche m.s. „Vesta" van Gravelines „Setas" van Londen „Eton", „Lark", „Zeemeeuw", „Pascholl" van Antwerpen Noorsch mt.s. „Minister Wedell" van Corpus Christi Noorsche m.t.s. „Mylla" van Kristineham Nederl. m.s. „Truida" van Londen naar Utrecht. Om te bunkdren: Nederl. mo torschoener „San Antonio" van Haukipu- das „Vledderveen" van Antwerpen. Vertrokken: „Prinses Beatrix" naar Harwich „San Antonio" naar Lan- derneau „Vesta", „Tiny", „Trio", „Setas" naar Antwerpen „Vledderveen" naar Lon den „Anna" naar Duinkerken „Eton" naar New Castle „Lark" naar Southamp ton „Zeemeeuw" naar Goole „Pascholl" naar Gosport. Luxor-Theater. Be vrouw met den blauwvos. De vooral om haar donker-getimbreerde stem bekende actrice Zarah Leander, Willy Birgel en Paul Hörbiger zijn de drie ster ren, die in de Ufa-film „De vrouw met den blauwvos", gebaseerd op het tooneelstuk „Der Blaufuchs" van F. Herczeg, onder regie van Viktor Tourjanski voortreffelijk de hoofdrollen spelen. Zarah Leander is hierin de knappe Ilona, gehuwd met den privaat-docent Stephan Paulus (Paul Hör biger), die dermate in zijn werk opgaat, dat hij z(jn vrouw in verschillende opzich ten verwaarloost. Op een eenzamen land weg ontmoet Ilona den vlieger Tibor (Wil ly Birgel) met wien zij een onschuldige flirt heeft doch daarna komt Tibor tot de ontdekking dat Ilona de echtgenoote is van zijn besten vriend Stephan en dat hun huwelijk niet'gelukkig is. Dit doet hem alle aanspraken op Ilona opgeven, die echter met alle middelen, waarover een mooie, charmante vrouw beschikt, strijdt voor een groote liefde, welke eindelijk dan toch be antwoord wordt. Hoog in de lucht geeft Ilona aan Tibor haar ja-woord. Ock in deze boeiende film kan men van de merkwaar dige zangstem van Zarah Leander genie ten en wel in een czardas op een Hon- gaarsch oogstfeest en in het lied „Kann die Liebe Sünde sein?" De zwerver der zee. Ook in de tweede hoofdfilm speelt de liefde een hoofdrol. Aan boord van een walvischvaarder is de kapiteinsdochter Janet Drew (Diana Gibson) verliefd op den eersten stuurman Rand Husk (Maroni Olsen). Plotseling duikt de parelvisscher Duke Slade (John Wayne) uit zee op en even plotseling is hij door den kapitein, wiens einde nadert, in den echt verbonden met Janet. Dit onverwachte huwelijk zaait tweedracht aan boord en een deel der be manning slaat aan het muiten. Duke on dervindt meer last dan gemak van den huwelijken staat. Een vechtpartij blijft van zelf niet uit, maar uiteindelijk vinden de partijen elkander toch. Opnamen van de walvischvangst volgens oud-systeem en van het schip in den strijd tegen de elementen trekken de aandacht in deze spannende film, waarin de zwarte bediende-kajuits jongen Kalo (Paul White) zorgt voor de vroolijke noot. Polygoon-nieuws completeert dit vacan- tieprogramma, dat bij de première reeds een aardige belangstelling trok. SCHEEPSBOTSING VOOR VLISSINGS BOULEVARD. Beide schepen maken water. In den vroegen ochtend, om kwart voor vijf, heeft voor Vlissingen, nabij den Ge vangentoren een aanvaring plaats gehad tusschen het Nederlandsche stoomschip „Heemskerk" en het Zweedsche s.s. „Ge- rania". Tot op dit oogenblik zijn geen na dere bijzonderheden omtrent de oorzaak bekend. De „Heemskerk" was van Amster dam op weg naar Antwerpen. Het schip dat water maakt in de voorpiek, is op de reede van Vlissingen voor anker gegaan voor expertise en in afwachting van ver dere instructies. Het was vanochtend nog niet bekend of het schip naar Antwerpen zou doorvaren of naar Amsterdam zou 1 terugkeeren. De „Gerania" is er wel het slechtst af gekomen. Zij maakte nogal water en is daarom teneinde zinken te voorkomen, door de sleepboot „Goliath" uit Vlissingen nabij Breskens op een zandbank gezet. Niettegenstaande geregeld wex*d gepompt, drong er één voet water per uur in de ruimen, door een gat dat zich aan den zij kant bevond. Vanmorgen was de „Goliath" nog steeds in de nabijheid en verwacht werd dat het schip naar een plaat nabij Rammekens zou worden gesleept om daar gedicht te worden. Het schip dat leeg moet zijn geweest, was op weg van Antwerpen naar Archangel. De „Heemskerk", ex Duitsch s.s. „Wit- ram" is eigendom van de Vereenigde Ne derlandsche Scheepvaart Mij., meet 6516 bruto reg. ten en werd in 1919 gebouwd. De „Gerania", ex Grieksch s.s. „Anas- tassios A." behoort te Gefle (Zweden) thuis, meet 2147 bruto reg ton en werd in 1894 gebouwd. Prettige verhoudingen. Gemeenteraad weigert portret van oud-burgemeester. Eenigen tijd geleden nam de heer A. Boogerd ontslag als burgemeester der ge meente Kerkwerve (Schouwen Duiveland). Dezer dagen bood hij aan de gemeente zijn portret in lijst aan met het verzoek om het in de raadzaal te willen ophangen. Het bleek evenwel, schrijft het D. v. N.B. en Z., dat noch het huidige gemeentebestuur noch de Gemeenteraad ook maar eenigen prijs op het aanbod stelden. B. en W. stelden koudweg voor om het aanbod enkel voor kennisgeving aan te ne men. Slechts een der raadsleden bleek den vertrokken magistraat eenigszins goedgun stig gezind te zijn en stelde voor het aan bod te aanvaarden. De meerderheid van den Raad was hier pertinent tegen. Zij voelde er niets voor om in den vervolge bg te houden raadsver gaderingen het portret aan te staren van een bestuurder, aan wien zij de meest on aangename herinneringen hadden op alle gebied en die bij zijn vertrek niet eexxs af scheid had genomen van den Raad. Het besluit was, dat de Raad het aan bod van den oud-burgemeester dan ook niet wilde aanvaarden, ook niet voor het archief. Handelsregister Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden (Middelburg). Wijzigingen: Rottex-d. Bankvereon. N.V. Vlissingen, Nieuwstr. Nieuwe bijz. proc.: G. van Weele. Sxgarenmag. Bosdijk, Langeviele, Mid delburg. Uitgetr. E. W. J. Bosdijk. Nieu we E. A. Walraven. Techn. Install. Bur. Bickelmayer, Goes, Oostwal, aanl. centr. vexwarm. en warm- watervoorz. Ontslag aan beh. K. J. W. Bickelmayer. Filiaal Goes opgeh. Zaak door K. J. W. Bickelmayer voor eigen rek. voortgezet. E. K. J. W. Bickelmayer. N.V. Landbouw Mij. „De Bathpolders", Rilland-Bath, landbouw. Overl. Comm. J. M. van der Schalk, Schiedam. Nieuwe Comm.W. Koning, Wassenaar. Middelburg Concert op het Molenwater. Gisteravond gaf „Oefening na den Ar beid" een conccert op het Molenwater, en al had men grootere belangstelling ver diend, zij die er waren, hebben blijk ge- gegeven het gebodene tex'echt zeer te waar- deeren. Congressisten bezoeken Walcheren. Vrijdag 8 September a.s. houdt de fede ratie van organisaties, werkzaam in het belang van de schoonheid van stad en land, haar jaarvergadering in de Statenzaal te Middelburg. Nadat de deelnemers Zaterdag door het gemeentebestuur zullen zijn 'ont vangen, maken zij een rondrit over Wal cheren waarbij een bezoek aan enkele bouwwerken zal worden gebracht. Arnemuiden Arncmuidsche visscher doet een bijzondere „vangst". Toen Vrijdag het motorvisschersvaartuig de A.R.M. 35, schipper L. Schroevers, in de nabijheid van de haven van Burghsluis ter vischvangst was en daarbij zijn vischnet moest ophalen om de vangst aan boord te hgschen, bleek dat er een zwaar voorwerp in het net zat. Toen dit boven water kwam bleek het een kist te zijn die na aan boord te zijn gebracht geopend werd. De iixhoud van deze houten kist bleek te bestaan uit een 32-tal verschillende voorwerpen zooals borden, bekers, vaasjes en een tweetal aschbakjes, alles vervaardigd van aarde werk, dat er nog bijzonder gaaf uitzag. Daar deskundigen deze vondst nog niet gezien hebben, kan niet met zekerheid ge zegd worden uit welk tijdperk dit alles is. Het hout van de kist was al zoodanig ver waterd dat zij niet meer drijvend kon blij ven. Direct zonk een stuk toen het in zee werd gewoi-pen, terwijl het verpakkings materiaal geheel verteerd was. Wel een bewijs dat deze kist geniimcn tijd op den zeebodem ge'eeen heeft. 65 jaar geleden brak de wereldoorlog uit In navolging van de Mij. „De Schelde?', ,JHeeland", Gasfabriek en ,JSlectrotinfabriekheeft het Vlissingsch Steuncomité besloten aan degenen wier kostwinners onder de wapenen zijn, een tegemoetkoming te verstrekken van ƒ2.per week aan gezinnen zonder en S.per week aan gezinnen met kinderen, als tenminste de ontvangsten zulks toe laten. De burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat met ingang van 11 Augustus 191Jf de staat van oorlog is verklaard in de provinciën Zee land, Noord-Brabant, Limburg en Gelderland ten zuiden van de Waal, ingevolge Kon. besluit van 10 Aug. Door den burgemeester is een wijziging gébracht in den prys der levensmiddelen waarvan de officieele bekendmaking in de V. C. is opge nomen. Zij die klachten hébben om trent de overschrijding dezer maxi mumprijzen door winkeliers kunnen zich vervoegen aan het bureau van politie. Van het Duitsche stoomschip Maine", dat sedert SI Juli alhier op de reede ligtzijn 600 passagiers opgenomen door de Administrateur de Badtsen hedenmorgen binnen door naar Rotterdam vertrokken. Zij zullen aldaar aan boord gaan van een neutraal schip en naar Amerika vertrekken. De „Maine" zal hier op de haven komen. Acm het verzoek va/n de heeren Stavernum en J. Andriesse om lec tuur beschikbaar te stellen voor de soldaten en bemanning der oorlogs schepen is door zeer vélen voldaan. Een uitgebreide collectie werd ont vangen en zal zoo spoedig mogelijk verdeeld worden. Koudekerke Loop der bevolking. Gevestigd: M. Midavaine, goud smid, E 28 van MiddelburgW. van der Zwan met gezin, machinist mij. Zeeland, E 28 van MiddelburgB. Teimont, dienst bode, E 69 van IJzendijkeG. Keinhorst met gezin, bakker, E 310 van Rotterdam J. A. Edelman, timmerman, B 334a van RotterdamM. W. van 't Hoff, zonder, E 202 van Den HelderP. den Broeder met gezin, klerk P.Z.E.M., D 219 van O. en W. Souburg C. J. Gillissen Verschage met gezin, zonder, E 206 van Vlissingen R. J. Scheele, landoouwer, E 98 van Dip- pacb (Luxemburg) J. Fiiius, verpleegstex-, A 6 van Bergen op Zoom K. Melis, typo graaf, B 189 van Temeuzen E. Boerman, z nder, E 139 van Sas van GentG. Ph, Feij met gezin, kantoorbediende, Wilhelmi- nalaan 16 van Vlissingen J. M. C. van Hees, zonder, D 148 van Alphen en Riel P. J. Duine, bankwerker, B 230 van Vlis singen C. Herrebout, huishoudster, E 201 van Kloe tinge. Vertrokken: A. Matthijsse, landbouwer, naar Meliskerke C. A. Com- melin, zonder, naar Middelburg N. Arend- se, zonder, naar Vlissingen H. Meiessen, bouwkundig oplichter, naar Veghel H. J. Neugebauer, timmerman, naar Middelburg O C. Kooman, kantoorbediende, naar Vlis singen. Een nieuwe Oceaanvlucht. Een vliegtuig, dat niet geïdentifieerd kon worden, heeft naar uit Saint John (New Foundland) wordt gemeld, gisteren op groote hoogte de Fransche kolonie Saint Pierre gepasseerd in Oostelijke richting. Men veronderstelt, dat het de vliegers Loeb en Dickes zijn, die gisterochtend van Saint Peters op Nieuw Schotland zgn ver trokken om naar Ierland te vliegen. TWEE AMERIKAANSCHE BOMMEN WERPERS VERONGELUKT. Een bommenwerper van het Amerlkaan- sche vliegkampschip „Saratoga" is gister middag tijdens schietoefeningen bij San Diego brandend omlaag gestort. De beide inzittenden zijn om het leven gekomen. Voorts zijn gisteren twee officieren van het leger en zeven recruten om het leven gekomen tot een bommenwerper te Lang- lcyfield (Virginië) verongelukte. Het ministerie van oorlog meldt, dat het vliegtuig bij het vertrek verongelukte. Alle negen inzittenden zgn levens verbrand. Twee Italiaansche militaire vliegtuigen verongelukt. Twee Italiaansche jachttoestellen zijn gisteren nabij Ciampino met elkander in botsing gekomen en neergestort. Een der b stuurders werd gedood, de andere redde zich het leven door van zijn valscherm ge bruik te maken.

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 2