GEMENGD NIEUWS WAT GEEFT DE RADIO? Bffi C .Agenda. D AFSCHUWELIJKE VONDST BIJ TERSCHUÜR. Verminkt vrouwenlak in koffer gestopt. Bramenzoekers hebben gistermorgen te circa 12 uur op den berm van den grooten verkeersweg AmersfoortApeldoorn nabij Terschuur een afschuwelijke vondst ge daan. Zij stuitten op him speurtocht door de struiken op een koffer en toen zij deze openden vonden zij het deerlijk verminkte lichaam van een vrouw, waaraan hoofd en ledemater, ontbraken. Het lijk was in ver- regaanden staat van ontbinding. De doode- lijk ontstelde bramenzoekers (kooplui, die op weg waren naar de markt in Bameveld en hun dcrst met de bramen langs den weg wilden lesschen), waarschuwden on middellijk den burgemeester van Bame veld, den heer J. Westrik, die zich verge zeld van den gemeente-veldwachter, en van een majoor der rijksveldwacht, naar de op gegeven plaats begaf om het eerste onder zoek te leiden. Ook werd het parket te Utrecht van de vreeselijke vondst in ken nis gesteld. De koffer met haar verschrik- kelijken inhoud is naar Utrecht opgezon den. Gistermiddag hebben de substituut offi cier te Utrecht, jhr. mr. J. E. W. Twiss Quarles van Ufford en de burgemeester van Bameveld een onderzoek ingesteld. Zij maakten bij het onderzoek gebruik van een politiehond, aangezien het vermoe den bestond, dat in den omtrek het hoofd en de ledematen begraven zouden liggen. Er werd evenwel niets gevonden en men acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de koffer met het stoffelijk overschot der vrduw reeds eenigen tijd in het struikge- was'heeft gelegen. Oproeping van den officier van justitie te Utrecht. Bij het lijk heeft men ondergoed aange troffen, waarin met Oost-Indische inkt het waschnummer 273 was gemerkt. De Officier van justitie te Utrecht ver zoekt allen waschinrichtingen dringend hem de namen van de cliënten met dit waschnummer 273 mede te deelen. Ernstige aanrijding op den rijksweg te Overschie. Gisteravond kwart voor elf reeds de 39- jarige bestuurder van een personenauto, de vertegenwoordiger A. P. T. uit Sehie- broek, met zijn auto met twee inzittenden, naar Katwijk, met een matigen gang langs den rijksweg bij Overschie. Bij de buiten plaats „De Tempel" wilde een motorrijder die op de parkeerstrook had gestaan, plotseling den weg oprijden. Ofschoon de bestuurder van den auto nog trachtte naar links uit te wijken, kon hij een aanrijding niet voortkomen. De motorrijder, de 21- jarige J. A. N. de K. uit Rotterdam, raakte met zijn elleboog het rechterportier en sloeg met den motor en de duorijdster mej. J. van O. mede uit Rotterdam, op den grond. Een dokter verleende de eerste hulp en constateerde bij den motorrijder een ge compliceerde linkerbeenbreuk en een lin kerschouderbreuk en bij de dame schaaf- wondjes. De motorrijder is per Roode Kruisauto in zeer ernstigen toestand naar het St. Franciscusgasthuis te Rotterdam vervoerd. Voor het behoud van het linker been wordt ernstig gevreesd. Het noodlottig auto ongeluk op den weg van A r n h e mE de. Naar wij verne men, is het tweede slachtoffer, de acht jarige G. van Sand uit Nijmegen, die in den nacht van Vrijdag jl. zwaar gewond werd bij de autobotsing op den weg Ede Arnhem tusschen een vrachtauto uit Nij megen en een uit Amsterdam, aan de ge volgen overleden. De toestand van het der de slachtoffer, den heer K. uit Nijmegen, is neig steeds zeer ernstig. Ernstig ongeluk on der Lent. Op den weg Nijmegen Arnhem onder Lent, heeft een noodlottig ongeluk plaats gehad, waarvan twee kin deren het slachtoffer werden. De bode R. uit Eist moest te Nijmegen eenige pakjes afgeven. Intusschen waren de 7-jarige W. P. van der A. en diens 13- jarig zusje op den wagen geklommen en meegereden, zonder dat de bode het wist. Onderweg, nabij het witte huis, is het ventje van den wagen gevallen en werd daarbij zeer ernstig gewond. Het kreeg een schedelbasisfractuur. Het zusje is later van angst van den wagen gesprongen en liep een ernstige hersenschudding en een been breuk op. De slachtoffers werden ter plaat se behandeld door mevrouw de Boer uit Eist en dokter Feikema uit Nijmegen. Zij zijn naar het Canisius-ziekenhuis vervoerd. Was hun toestand gisteravond niet zonder levensgevaar, vanochtend is er een lichte verbetering ingetreden. Men hoopt de kin deren in het leven te kunnen behouden. De bode had het ongeluk niet bemerkt en is naar Eist doorgereden. Militair motorrijder tegen boom gereden en ern stig gewond. Gistermiddag is een militair motorrijder op den Amsteldgk te Amsterdam tegen een boom gereden. De militair sloeg tegen de straat en bleef be wusteloos liggen. Het slachtoffer, sergeant L. Weerman afkomstig uit Ouderkerk aan den Amstel, had een schedelfractuur op- geloopen. Hij is in zorgwekkenden toestand naar het O.L/.V.-gasthuis vervoerd. Auto geslipt; inzitten de uit den wagen gespron gen en omgekomen. Van ochtend slipte onder Giekerlt een auto, tengevolge waarvan dc bestuurder, de heer Dijkstra, bakker te Oenkerk, de macht over het stuur verloor en tegen een paar boomen botste. Een mede-inzittende, die onderweg was opgepikt, de 60-jarige A. van de W. uit Oenkerk, sprong uit den wagen. Hij sloeg met het hoofd tegen een boom en was vrijwel onmiddellijk dood. Meisje rukte zich los van moeders hand evniwerd door auto gegreplji. Op den Elspeeterweg nabij het station te Nunspeet wandelde gisteravond omstreeks zes uur de familie P. uit Amsterdam, die daar de vacantie doorbrengt. Eensklaps rukte het 5-jarig dochtertje, dat aan de hand van haar moeder liep, zich los en stak den weg over. Op dat oogenblik na derde uit de richting Vierhouten een per sonenauto. De bestuurder trachtte het meisje te ontwijken, doch slaagde hierin niet. Het kind werd tegen den straatweg gesmakt en bleef ernstig gewond liggen. In hoogst zorgwekkenden toestand is het meisje naar het ziekenhuis „Salem" te Ermelo overgebracht, waar het om half tien aan de bekomen verwondingen over leed. Derde man in oplich tingszaak aangehouden. Nog altijd was de Amsterdamsche politie doende den laatsten man op te speuren van het driemanschap, dat een koopman uit den Haarlemmermeer, die kantoor hield op het Damrak te Amsterdam, voor 1250 had opgelicht door hem met een knap ver haaltje, van een emigrant die weer in het bezit moest worden gesteld van zijn kost bare sieraden, over te halen in een café een pakje in ontvangst te nemen tegen genoemd bedrag. Het pakje, bleek bij opening niets anders dan bazatfrommel ter vaarde van een paar kwartjes te bevatten- Twee verdachten in deze zaak waren reeds eenige weken geleden aangehouden. Zij hadden een gedeeltelijke bekentenis af gelegd. De derde man en hoofdverdachte, was echter spoorloos. Men waande hem in België, tot de politie gistermorgen te Amsterdam den man, die een zeer goede bekende van de politie is, op het spoor kwam en hem kon aanhouden. De man, een bekend type uit de onder wereld, ontkent iets met de zaak uitstaan de te hebben. De koopman, die het pakje in ontvangst had genomen, heeft den man echter reeds herkend als degeen, die de hoofdrol in deze oplichtingsaffaire heeft gespeeld. Hij had eerst 250 voor een z.g. reisje naar Danzig om de sieraden te ha len, gekregen en later was in het café nog eens 1000 belooning betaald. De politie heeft met de arrestatie van dezen laatsten man een goeden slag ge slagen. Reeds meermalen heeft hg deel ge had in groote zaken, doch steeds heeft hij op een of andere wijze de mazen van het net, dat men hem had gespannen, ont glipt. In 1932 heeft hij eveneens voor een smolikelzaak in Duitschland een gevange nisstraf ondergaan. Van het geld is nog 150 op hem ge vonden. Lijk van vermiste vrouw aangespoeld. Op een zandplaat ten Oosten van Schiermonnikoog heeft men gistermiddag het lijk gevonden van mevr. HuizingaHuisman uit Leeuwarden, die sedert Zaterdag werd vermist. Het lichaam is naar het gemeentehuis overgebracht. Twee ernstige verkeers ongevallen te Groningen. In den vooravond zijn gisteren te Gronin gen twee ernstige verkeersongevallen ge beurd. Om half zes is aan de Winschoter kade de krantenlooper D. L. uit Groningen, die per rijwiel den weg overstak, door een vierwielige vrachtauto aangereden. De man liep een hersenschudding, een arm- fractuur en een ernstige hoofdwonde op. Hij is naar het Academisch ziekenhuis overgebracht. Om zeven uur reed de 25-jarige gehuwde wielrijder P. Veenstra uit Hoogkerk, van Groningen naar huis. Achter hem reed een vrachtauto. Van de andere zijde naderde een wielrijder, een kennis van Veenstra. V. wilde zijn vriend tegemoet rijden en stak den weg over. Hg werd gegrepen door de achter hem rijdende auto en door de voor ruit geslingerd. Met een hersenschudding werd hij in ernstigen toestand naar het Academisch ziekenhuis vervoerd. De auto werd aan de voorzijde vernield. Ongevallen op den weg. Gistermiddag te vier uur is in de Van der Duynstraat te Amsterdam een 4-jarig knaapje door een auto aangereden. Het kind is met zware verwondingen naar het Wilhelmïnagasthuis overgebracht en al daar ter verpleging opgenomen. Omstreeks half tien gisteravond is bij het oversteken van de straat op den N.Z. Voorburgwal, een bejaarde man door de tram overreden. Hij bekwam een hersen schudding en eenige hoofdwonden. De G.G. D. vervoerde hem naar het Binnengast huis. Gedeelte van voorgevel ingestort. Gisternamiddag is bij het verrichten van herstelwerkzaamheden aan den voorgevel van het vereenigingsge- bouw „Ons Huis" te Ede een gedeelte van den voorgevel ingestort. De ongeveer 30- jarige arbeider H. Brouwer uit Lunteren werd door het vallend gesteente getroffen. Hij brak eenige ribben en een arm en is naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht. De oorzaak van het instorten kon nog niet worden vastgesteld. Alle voorzorgs maatregelen waren genomen. De bouwpoli- tie stelt een onderzoek in. Slecht seizoen aan de Belgische kust. Dikwij's word er van de hot-'houc'e.s en pension houders aan de Belgische kust gezegd, dat het klagers zgn, die geen nood hebben, maar thans dient getuigd dat zij dit jaar reden tot klagen hebben, aldus het Laat ste Nieuws. Het seizoen wordt, en iet blad heeft het hier in het bijzonder over hotel houders en handelaars uit Oostende, voor velen een ramp. Het zgn de laatste veertien dagen van Augustus niet, die veel zullen veranderen, evenmin als September. Waaraan is dezen toestand toe te schrij ven? Aan de internationale verwikkelin gen? Zeker voor een goed deel, maar toch in overwegende mate aan het slechte we der, dat wij tot de laatste dagen, gekend hebben. Schier geen dag ging voorbij of er was regen. Het is opvallend, hoeveel Nederlandsche auto's thans naar de kust en voornamelijk naar Oostende komen. Men kon zulks vooral opmerken bij de geboorte van het prinsesje, toen alle auto's van over den Moerdijk met oranjelint versierd waren. Is het Engelsche element getrouw geble ven? Toch in groote mate, alhoewel er ook een afval is bij verleden jaar. Ook vraagt men zich af of men ook hier niet, zooals in Engeland, zal moeten over gaan tot de holiday-kampen, zooals men er aantreft in talrijke Engelsche badsteden. Natuurlijk zien hotelhouders en pension houders dit met geen goed oog. Menigeen is dan ook tegenstander van de proef, die het volgende jaar zal gewaagd worden door een Engelsche maatschappij in het oud- Palace Hotel, alhoewel verzekerd wordt, dat deze klientool niets te stellen heeft met die van de reisagentschappen. Het Fransche element is gedund. De muntwaarde is daar de groote schuld van. De Panne en andere badsteden uit het Zuid-Westen weten daar het best van mede te spreken. Zij die het meest getroffen worden door het slechte seizoen zijn de groote hotels. Naar verluidt, was er reeds sprake in Juli enkele groote hotels te sluiten. Zijn onze groote hotels verouderd? aldus vraagt het blad. Eischen zij te veel perso neel in vergelijking met het klanbsneijfer? Zooveel vragen, waarover de hotelhouders het zelf eens moeten zijn. Twee schoolmeisjes in de Vereenigde Staten ontvoerd. Op 7 Augustus heeft een individu te Bocarton (Florida) twee meisjes van 17 en 19 jaar, die op een ly ceum te Miami waren, ontvoerd met ds be wering, dat hij haar zou helpen filmster te worden. De politie heeft thans het door kogels doorzeefde lijk van de jongste ge vonden in de mosrassen bij Bocarton. Het oudste meisje is ongedeerd teruggevonden in een hut bij deze moerassen. De ontvoer der, een zekere Jefferson, is gearresteerd. Jefferson, die 34 jaar is, bekende de meis jes te hebben ontvoerd ofn een losgeld van de ouders te krggen en de jongste te heb ben gedood. Tijgerplaag in het ge bied van Brebes. Een corres pondent van de „Locomotief" te Brebes schrijftIn het district Bandjarhardjo heeft men in den laatsten tgd veel last van roofdieren ondervonden. Onlangs werd in de buurt vag de desa Pareredja een panter, die eenige kalveren gestolen had, 's nachts doodgeschoten. Kort daarop deed zich een soortgelijk geval voor. In de omgeving van de desa Blandongan werd men opgeschrikt door een vrij grooten zwarten tijger, die op klaarlichten dag een geit roofde. De be volking had dezen roofzuchtigen tijger zelf kunnen afmaken. Nauwelijks is de be volking van beide genoemde desa's van deze plaag der roofzuchtige dieren bevrijd, of een nieuwe tijgerplaag doet zich thans bij een andere desa, t.w. bij de desa Djai- kar, gelden. Uit den aard der zaak is deze plaag voor de bevolking van genoemde desa een doorn in het oog. Het treurigste van het geval is echter, dat de bevolking in de meening verkeert met een trjger- mensch, de z.g. Matjan-siloeam te doen te hebben. Niemand wilde van het door het roofzuchtige dier berokkende verlies aan gifte doen bg de betrokken autoriteiten, uit vrees door den Matjansiloeman opge merkt of bespied te worden, waardoor men hetzelfde lot als dat van de verdwenen geiten zal moeten ondergaan. Deze „weerwolf" heeft volgens de bevol king ergens in de omgeving van Djaikar op den voet van Goenoeng Koembang een hol, dat door de bevolking heilig wordt verklaard. De bevolking van meergenoemde desa Djaikar wordt zonder twijfel door haar bijgeloof aan het bestaan van zoo'n raadselachtig wezen, zeer gedupeerd. Kruising van aard appels en tomaten. Op de landbouwtentoonstelling te Moskou is in de afdeeling voor plantenteelt een nieuwe plant te zien, aan welks wortels zich aard appels bevinden terwijl aan de stam rgpe tomaten hangen. Deze hybride van aard appels en tomaten werd door een jong student van het biologische station „Fran se" in Moskou verkregen. Andere jonge studenten van dit instituut brengen op de tentoonstelling ook nieuwe aardappelsoor ten, die zij door kruising van verschillende soorten verkregen. „G o 1 d r u s h" in Noord- Mexico. Van de bevolking van den Noord-Mexicaanschen staat Sonora heeft zich een „goldrush" meester gemaakt, na dat men in de omgeving van „El Mezguite" in de nabijheid van Magdalena, een station aan den South-Pacific-spoorweg, goud heeft ontdekt, dat gemakkelijk te winnen moet zijn. Vele inwoners van den staat Sonora heb ben hun werk neergelegd en zijn thans van 's morgens vroeg tot 's avonds laat op zoek naar het verleidelijke gele metaal. Er wordt verklaard, dat vondsten van tien kilogram daagsch aan de orde van den dag ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiii ZATERDAG 12 AUGUSTUS Hilversum I, 1875 en 414.4 M. V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. (Ca. 8 16 Berichten). V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Voor arbeiders in 'de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Ca. 12.15 Berichten). 2.00 Causerie „Een plan voor onvolwaardige ar beidskrachten". 2.20 Liedjes met pianobege leiding. 3.00 Reportage. 3.40 V.A.R.A.-orkest. 4.30 Causerie „Handschrift kunde". 4.50 Gramofoonmuziek. 5.30 Causerie „Filmpubli- citeit". 5.45 Gramofoonmuziek, fi.00 Orgelspel. 6.28 Berichten. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 V.A R A.-Kalender. 7 05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. V.P.R.O. 7.30 Cyclus „Langs steden en dorpen". V.A.R.A. S.OO Herhaling S.O.S.- bcrichten. 8.03 Berichten A.N.P., V.A.R.A.-Varia. 8.20 Gramofoonmuziek. S.30 V.A.R.A.-orkest. 9.00 Puzzle-uitzending. 9.15 „The Ramblers" en solisten en interview. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 V.A R.A.-orkest. 11.15 Zang en piano. 11.30 Gramofoonmuziek. Hilversum H, 301.5 M. KR.O. 8.00 Gramofoonmuziek. (Ca. 8.15 Berichten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig half uurtje. 12.00 Berichten. 12.15 De K.R.O.-Melodisten, 1.00 Gramofoonmuziek. (Ca. 1.15 Berichten). 1.30 Vervolg K.R.O.- Melodisten. 2.00 Handenarbeid voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 John Kristel en zijn Troubadours. 4.30 Filmduetten. 4.45 John Kristel en zijn Troubadours. 5.15 Sportoverzicht. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 De K.R.O.-Nachte gaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek week overzicht. Ca. 6.45 Be richten. Hierna Gra mofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Religieuze causerie. 7.35 Actueefe actherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. en K.R O.-mededeelingen. 8.15 Religieuze overpein zing met muzikale om lijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.45 Vroolijk Zaterdag avond-programma. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Gramofoonmuziek. Droltwich, 1500 M. 11.20 11.50 12.20 12.50 1.20 1.50 2.20 Pianovoordracht Gramofoonmuziek. Dc „Karl Cayfus Players". Gramofoonmuziek. Reportage. Zang. Causerie „The Country Housewife". John Reynders en zijn orkest. Pianovoordracht. Dansmuziek. Charles Ernesco en zijn kwintet en sofist. Orgelconcert. Phil Watts en zijn orkest m.m.v. solist. Reportage. Berichten. Causerie „Wild Bri tain Game Birds". Orgelconcert. Zang en piano-duetten. Gevarieerd program- 9.20 Berichten. 9.50 Causerie „Dominion Commentary". 10.05 Radiotooneel. 10.35 Orgelconcert. 10.50 Herman Darewski en zijn orkest m.m.v. solisten. 11.50 Dansmuziek. 12.15 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. 9.00, 9.30 en 10.25 Gramo foonmuziek. Zang. Gramofoonmuziek. 1.45 Het Van de Walle-orkest. Gramofoonmuziek. 3.35, 4.40 en 6.05 Gra mofoonmuziek. Chansons. Gramofoonmuziek. Zang met pianobegelei ding. Gramofoonmuziek. Vioolvoordracht. Reportage. Pianovoordracht. Gramofoonmuziek. Eddy Foy's dans- orkest. 12.30 1.00 1.10 2.50 7.20 7.35 8.25 8.50 9.20 10.20 10.50 11.20 Keulen, 456 ÖL 6.50 Gramofoonmuziek. 7 35 Egcn Kaiser's orkest, 8.50 Schupo-orkest. 10.35 Gramofoonmuziek, 12 20 Kur-orkcst Bad Rothenfeldc. 1.35 Het Omroeporkest. 2.30 Populair concert. 4.20 Het Omroepkleinorkest en solist. 6.05 Pianovoordracht. 7.10 Zang. 8.35 Militair concert. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Leo Eysoldt's orkest, het vroolijk instrumen taal kwintet cn solist. 12.20 Gramofoonmuziek. 2.20 Soldantenkoor en mili tair orkest. Brussel, 322 M. Gramofconmuziek. en 1.30 Het Omroep orkest. Gramofoonmuziek. Zang en piano. Herinneringen uit 1904. Gramofoonmuziek. „The Rectors" en Willie Lewis' orkest. Radiotooneel. Gramofoonmuziek. Omroeporkest. Gramofoonmuziek. Omroeporkest. Gramofoonmuziek. Jef van Hoof's koper ensemble. Symphonicconccrt cn solist. Populair concert. Gramofoonmuziek. 5.35 6.15 6.20 6.50 7.05 Brussel, 484 M. I en 2.20 Gramofoon muziek. !0 Zang. 15 Jazz-pianodueten. 10 Gramofoonmuziek. !0 en 5.55 Jo Bouillon's orkest en „The Lanigl- ro's". 15 Gramofoonmuziek met toelichting. 15 Gramofoonmuziek. 10 Sarba-orkest en solis ten. 10 Symphonieconcert en solist. In de pauze Gramofoonmuziek. 10 Gramofoonmuziek. 15 Jo Bouillon's orkest en „The Lanigiro's", 15 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. ope- 8.35 „Waldmeister", rette. 10.20 Berichten. 10.40 Viool en piano, 11.05 Berichten. 11.20 Zie Keulen om 11.00, illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|[|||||||llll|l||||||||||||||l!llll||||||l!lllll|||||||||Illlllllllll|||||||||||||||l|||||||[||||||l!|||l||||||||||||!ll||||||||||!l||||!||||||||||||||||||||l|||j||,lllljg moet zijn en dat de goudzoekers een inko men van in totaal veertig tot vijftig dui zend pesos per dag zouden hebben. Ge middeld schijnt iedere goudzoeker dage lijks ongeveer twintig tot dertig gram goud uit het zand te wassen. Dit goud wordt door de opkoopers met 4.75 pesos per gram betaald. Een ambtenaar van de „Cananea Cop per Company", een van de belangrijkste mrjnbouwondememingen in het Mexicaan- sche Sonora en het Amerikaansche Ari zona, verklaarde, dat de goudschat van „El Mezquite" een van de rijkste is, welken men ooit in Mexico ontdekt heeft en dat men dagelijks goud tot een waarde van onge veer 50.000 pesos wint, zonder dat er daar bij sprake is van een georganiseerde win ning. Zou men het bedrijf behoorlijk orga- niseeren, dan zou de opbrengst ongetwij feld nog veel hooger zijn. Reeds meer dan 2000 goudzoekers heb ben zich naar „El Mezquite" begeven. Eenigen van hen deden tot nog toe bgna fantastische vondsten. Zoo wordt er ver teld, dat een kleine boer, Javier Gomez geheeten, die zijn stukje land verlaten had om goud te zoeken, op één dag bijna vier kilogram goud gewasschen zou hebben. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur Vlissingen Den Helder Weer lichte motregen zwaar bewolkt Windzwak W.N.W. Temperatuur 15 gr. Min. hedennacht15 gr. Neersl. afg. etm.5 m.m. zwak W.Z.W. 17 gr. 15 gr. 1 m.m. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur Voor het Zuiden vooral aanvankelijk regen, betrokken tot zwaar bewolkt, later brekende bewolking, koeler, zwakke tot matige Zuidelijlce tot Westelijke wind. Voor het N-W.regenbuien, gedeeltelijk bewolkt, weinig verandering in tempera tuur, zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind. Buitenlandsch Weerbericht. Eedenmorgen uit officieele gegevens Samengesteld door het Kon. Meteorologisch In de afgeloopen 24 uur trok het systeem van storingen over het Kanaal, de Noord zee en Zuid-Noorwegen verder. Het bracht plaatselijk veel regen in Zuid-Engeland, ons land, Denemarken en Zuid-Scandinavië. De kern van de depressie, welke thans ten Zuidoosten vrji IJsland ligt, veranderde weinig van diepte. Ten Zuiden van deze kern worden over de Britsche eilanden koele luchtmassa's aangevoerd, waarin lichte buien optreden. Het hoogedrakge- bied over Finland breidde zich Zuidwaarts uit. Een rag van hoogen luchtdruk over Zuid-Duitschland en Midden-Frankrijk vormt thans een verbinding met het Azo- ren hoogedrakgebied. In Finland en Noord- Scandinavië en de Baltische staten heerscht fraai warm weer. In Polen en Duitschland nam de oewclking af en werd het geleide lijk warmer. Ook in Midden- en Zuid* Frankrijk en Zwitserland heerscht rustig, nog tamelijk koel weer. S torm waarschuwingsdiens t. Hedenmorgen te 7.40 uur werd geseind aan de posten van Delfzijl tot Nieuwe Sluis „attentiesein neerhalen". WEERBERICHT VOOR BELGIË. Matige wind van Zuidwest tot West. Over het algemeen betrokken hemel met regen. In het Westen afwisselend bewolkte hemel en opklaringen. Nachtelijk minimum van 1015 graden. De barometer blijft onveranderd. VAN PUBLIEKE VERMAKELII KNEUEN. VERGADERINGEN. ENZ. „Alhambra"-theater. Van Vrijdag 11 tot en met Donderdag 17 Augustus „Och tendpatrouille" en „Een modem huwe lijk", „Luxori'-theater. Van Vrijdag 11 tot en met Dinsdag 15 Augustus „De vrouw met den blauwen vos" en „De zwerver der zee". Kunstkring „Het Zuiden", Seizoen-ten toonstellingen, 10.3012 en 25 uur. Paviljoen „W'andelpier". lederen avond optreden van Caroline Dassi en haar Show-orkest, LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN Augustus Vrijdag 11 Zaterdag 12 Zondag 13 Maandag- 14 9.04 9.02

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 7