Alii -lift Sport LUCHTVAART Olympisch trainingskamp voor zweefvliegers- Van 12 tot en met 21 Augustus wordt op het vliegveld Welschap (Eindhoven) een zweefvliegkamp gehouden georganiseerd door den bond van zweefvliegclubs. In dit kamp zal worden geoefend voor de Olympische competitie welke is bedoeld om een ploeg samen te stellen, welke ons land op de Olympische zweefvliegwedstrij- den in 1940 in Finland zal vertegenwoor digen. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Overtreding van de Motor- en Rywielwet en/of het Motor- en Rrjwielreglement en andere verkeersverordenlngenJ. G. te Axel 7.50 b. s. 2 d. h. P. C. te Middel burg 5 b. s. 2 d. h. W. A. F. te Mid delburg 10 b. s. 2 d. h., met ontzegging van het recht om motorrijtuigen te bestu ren voor den tijd van één jaarA. R. te Vlissingen 2 b. s. 1 d. h. A. N. v. B. te Vlissingen 1 b. s. 1 d. h.W. H. te Middelburg 1 b. s. 1 d. h. P. D. te Mid delburg 3 b. s. 1 d. h. P. H. D. te Mid delburg 3 b. s. 1 week tuchtschoolJ. 0. v. W. te Koudekerke 3 b. s. 1 d. h. C. de V. te Middelburg 1 b. s. 1 d. h. J. H. te Westkapelle 3 b. s. 3 d. h. J. 1. E. te Vlissingen 3 b. s. 3 d. h. H. F. C. H. te Koudekerke 1 b. s. 1 d. h. Zich in kennelijken staat van dronken schap op den openbaren weg bevinden J. B. S. te Middelburg 10 b. s. 5 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over eens anders grondJ. J. J. te Vlis singen 1 b. s. 1 d. h. Overtreding van een der naar aanleiding van de Plantenziektenwet vastgestelde wet telijke voorschriften, na gedaan verzetA. F. te Serooskerke Bekrachtiging van het verstekvonnis 10 b. s. 5 d. h.) In de gemeente Vlissingen op den open baren weg wateren buiten de bakken J. M. v. d. B. te Vlissingen 3 b. s. 1 d. h. In de gemeente Middelburg zich door woorden en gebaren opdringen met het kenlijk doel zich door vreemdelingen te laten photcgrafeerenL. G. te Amemui- den 2 b. s. 1 d. h. S. de N. te Arae- muiden 4 b. s. 2 d. h. J. S. te Ame- muiden 3 b. s. 2 d. h. In de gemeente Vlissingen op den open baren weg spelen met kaarten B. A. te Vlissingen 2 b. s. 1 d. h. P. J. te Vlis singen 2 b. s. 1 d. h. J. B. te Vlissingen 2 b. s. 1 d. h. R. O. te Vlissingen 2 b. s. 1 week tuchtschool. Ergerlijke kindermishandeling. Voor den politierechter, mr. A. H. van der Giesen te Zutphen, had zich vanmor gen een echtpaar uit Hoenderloo te ver antwoorden wegens ergerlijke mishande ling van een achtjarig achterlijk kind. In de dagvaarding stond, dat de ouders den jongen hadden geschopt en geslagen. De politierechter merkte op, dat de so bere voorlezing van de dagvaarding door den officier van justitie eigenlijk een resu mé is van een drama, zooals er meer in ons land voorkomen, doch welke over het algemeen uit een doodelijke angst van de kinderen voor de ouders niet aan het licht worden gebracht. Het geval, dat hier thans wordt behandeld zoo zei spr. komt gelukkig maar zelden voor. Het onderzoek had aan het licht ge bracht, dat de stiefmoeder het kind had gepijnigd door de vingers van het knaapje tusschen een nijptang te knijpen. Ook de vader tuchtigde het kind. De blauwe plek ken op het lichaam van den knaap waren een gevolg van het slaan met een riem en een ploertendooder. Onder toezicht van de ouders werd een broertje eveneens tot mis handeling van het achterlijke knaapje aan gezet. De politierechter, die het onbegrijpelijk vond, dat deze dingen in 1939 nog kunnen voorkomen, merkte op, dat de ouders van geluk mogen spreken, dat er geen volks gerecht was. De officier van justitie, mr. W. A. des Tombe, eischte tegen den man drie maan den gevangenisstraf. De verdediger, mr. Bonga uit Apeldoorn, die in zijn pleidooi in het licht stelde, dat de ouders hun achterlijk kind niet begre pen en niet beseft hebben, dat hun opvoe dingssysteem onmenschelijk was, deelde mede, dat zij thans ontzetting uit de ouder lijke macht hadden gevraagd. Hij bepleitte een voorwaardelijke gevan genisstraf. De politierechter veroordeelde de vrouw tot zes weken en den man tot twee maan den gevangenisstraf. MARINE EN LEGER Hr. Ms. O. 19 te Alexandrie. Hr. Ms. onderzeeboot O. 19, onder bevel van luitenant ter zee lste klasse K. van Dongen, is heden te Alexandrie aangeko men. Oude marineschepen vallen onder sloopershanden. Gisteren vond te Den Helder een niet alledaagsche veiling plaats. Op dien dag zijn nl. drie oude marineschepen voorsloop vc "kocht. De onderzeeboot O 6, die in 1916 bij de Schelde te Vlissingen werd gebouwd, bracht 5727,77 op, het lichtschip „Haaks" dat van 1889 dateert, 4852 en de sleep boot „Vliegkamp I" X 437.50. VOETBAL Wordt Schouwen-Duiveland by Noord- Brabant ingelyfd? Zooals wellicht by velen bekend, wordt bij den Z.V.B. en den B.V.B. de kwestie behandeld bij welken bond de vereenigingen van het district Schouwen-Duiveland inge deeld moeten worden. De Sportkroniek schrijft naar aanleiding hiervan Het is een zeer moeilijke kwestie met dit geïsoleerde district, dat te weinig vereeni gingen telt om een eigen competitie te kunnen vormen. Het is een paar jaar gele den geprobeerd met een dubbele competi tie, maar 'de belanghebbende vereenigingen gevoelen daar niet veel voor. Niet alleen, dat het wat eentonig wordt, elkaar in één seizoen viermaal te ontmoeten, maar 'ook de publieke belangstelling vespeelt men er door en het is ook niet bevorderlijk voor de verhooging van het spelpeil. De gevolgen bleven dan ook niet uiteen paar vereeni gingen gaven het op. Vorig seizoen werd getracht met Zuid-Beveland een competitie te vormen, maar ook dit kon niet door gaan. Hoewel de K.N.V.B. in de hoogere reiskosten der vereenigingen wilde tege moetkomen, bleven de lasten toch nog te zwaar. Als we vermelden, dat één reisje de ver eenigingen op een kleine vijftig gulden komt, dan is dat begrijpelijk. Bovendien zijn het lange, ongeriefelijke reizen, en is men een geheelen dag van huis om ander half uur te voetballen. Eenige Walchersche vereenigingen, die dit seizoen Burgh moes ten bekampen, maakten de reis dan ook per vliegmachine Deze vereenigingen heb ben echter het geluk, in de omgeving van het vliegveld Vlissingen te huizen, maar de Zuid-Bevelandsche vereenigingen moeten beginnen met een vijftien gulden reiskosten uit te trekken voor ze op het vliegveld zijn, terwijl de vliegtocht zelf ook een flinke hap uit de clubkas neemt. En toch dient Schouwen-Duiveland ge holpen te worden. De nog meest gemakke lijke oplossing zal ongetwijfeld zijn, deze eilanden, evenals Tholen, geheel op Bra bant te oriënteeren, waarbij financieelen steun van den K.N.V.B. ons gewettigd schijnt. Er zitten in SchouwenDuiveland onder de spelers en onder de bestuursleden menschen, die de voetbalsport en den K.N. V.B. met zijn aangesloten bonden geheel toegewijd zijn, die beider belangen gaarne op krachtige wijze willen dienen en dit be hoort gewaardeerd en gesteund te worden. Z.V.B. en Vlissingsche Courant. Op verzoek van den heer Imanse, secre- taris-eompetitieleider van den Z.V.B., dee- len wij aan geïnteresseerden nog mede, dat de inhoud van het artikel in ons blad van 29 Juli jl. ten aanzien van zijn persoon na drukkelijk wordt herroepen. Den heer Imanse persoonlijk kan geen bevoorrech ting van een bepaald blad worden verwe ten. KORFBAL SwiftBilthoven 25. De Westelijke 2e klasser K.V. Bilthoven, gisteravond bij Swift te Middelburg op be zoek, heeft ook deze derde ontmoeting tegen een Walchersche club in haar voor deel beëindigd. Een fiksche regenbui, vlak voor den aanvang, had het veld bijzonder glad gemaakt. Toch is het weer een pret tige wedstrijd geworden, geleid door scheidsrechter A. Berenpas. Na circa 13 min. nam Gert de Ru voor Swift de leiding (10). Voor de rust wist Ccr Dijkman tegen te scoren en met 11 brak half-time aan. Na hervatting wist Henk Bruggeman na 7 min. de thuisclub voor de tweede maal aan de leiding te helpen (21), toen er een kwartier verstreken was bracht Alex van Aller de partijen echter weer op gelij ken voet (22). E. van Schaik maakte daarop na een half uur 23 en na 42 min. 24. Cor Dijkman zag in de beginopstel ling nog juist kans om één minuut voor het eindsignaal den voorsprong op 25 te brengen. ATHLET1EK De a.s. internationale wedstrijden van Marathon op Zondag 27 Augustus. Bedriegen de voorteekenen niet, dan be loven de internationale wedstrijden van Marathon op Zondag 27 Augustus a.s. een succes te wo/rden. Het bestuur heeft in overleg met de T.C. een zoo attractief mo gelijk programma samengesteld, hetgeen er als volgt uitziet Heeren: 100 M., 800 M., 1500 M. en 3000 M. hardloopen, hoogspringen, ver- sp.mgen, kogelstooten en speerwerpen en tot slot twee estafettes, t.w. 4 x 100 M. en Olympische estafette, terwijl by vol doende deelname ook polstokhoogspringen zal worden ingelascht. Dames100 M. hardloopen, hoogsprin gen en verspringen. Van Belgische zijde werd reeds verzocht er rekening mede te houden dat de moge lijkheid bestaat dat men met een groot aantal athleten aan deze wedstrijden deel neemt. Wij verwachten dat de Nederland- sche cracks niet by hun Belgische collega's zullen willen achterblyven en in groote ge tale zullen inschrijven. WIELRENNEN DE RONDE VAN ZWITSERLAND. Gisteren is de zesde etappe van de ronde van Zwitserland van Luzern naar Lugano, een afstand van 205 K.M. verreden. In het landenklassement viel Luxemburg uit, door dat by een botsing met een auto zeven Luxemburgsche renners betrokken waren. Pierre Clemens werd zoo ernstig gewond, dat hy den stryd moest staken. In de alge- meene rangschikking leidt Zimmerman. Didier viel terug naar de derde plaats. De zesde etappe werd gewonnen door den Belg Somers, die een voorsprong van ruim 1 minuut op de overige renners had weten te verkrygen. De uitslag luidt Zesde etappe LuzernLugano, 205 K.M. 1. Somers (België) 6 uur 15 min. 30 sec. 2. Amberg (Zwitserland) 6 uur 16 min. 42 sec.3. Egli (Zwitserland) 4. Bolliger (Zwitserland), beiden zeifden tyd. De algemeene rangschikking luidt 1. Zimmermann (Zwitserland) 32 uur 50 min. 40 sec.2. Bolliger (Zwitserland) 32 uur 51 min. 16 sec. 3. Didier (Luxem burg) 32 uur 51 min.. 16 sec. Het landenklassement luidt1. Zwitser land 98 uur 33 min. 52 sec.2. Italië 99 uur 44 min. 41 sec. ZWEMMEN Jenny Kammersgaard over de Oostzee. De Deensche zwemster Jenny Kammers gaard, die gisteravond om 8 uur te Dars» is gestart voor een tocht over de Oostzee, kwam vanmorgen om 6.15 uur aan de oostkust van Falster, enkele kilometers ten noorden van Gedsor, aan. Aan het strand waren duizenden tezamen gekomen, om de koene zwemster een enthousiaste ontvangst te bereiden. Zy kwam moe, doch volkomen fit uit het water. WATERPOLO De ScheldeDe Bruinvisch gestaakt. De waterpolowedstrijd voor de competi tie van den Z.Z.K. tusschen De Schelde en De Bruinvisch te Temeuzen gespeeld is 35 sec. voor het einde met den stand 23 ge staakt, daar de Schelde-spelers het water verlieten, wegens het, volgens hun oordeel, onrechtmatig toekennen van het derde doelpunt aan De Bruinvisch. Volgens art. 20 (Strafbepalingen) van het waterpolocompetitiereglement wordt De Schelde nu met 2 verliespunten ge straft wegens „zonder verlof van den scheidsrechter het speelveld verlaten vóór den speeltijd is verstreken, zoodat de com petitiestand wordt De Zeehond 4 3 1 0 7 17—3 De Bruinvisch 4 3 1 0 7 16—4 De Schelde 4 2 0 2 2" 11—12 T.Z. P.C. 4 1 0 3 2 7—13 Scheldestroom 4 0 0 4 0 2—21 "2 verliespunten in mindering. De betoverde kanarievogel door G. Th. Rotman kwam vlak bij de vogelkooi op buurmans vensterbank te liggen. Aldus de „oever verbinding" tot stand gekomen, nam Kees je een lang eind touw en bond daar het haakje van vader's vishengel aan. Toen gooide hy net zo lang het haakje naar de kooi, tot het om een der tralies bleef zit ten. En nu kwam het moeilijkste schokje voor schokje trok hy de kooi naar zich toe 6. In een wip verhuisde de kanarie nu naar een oud, leeg kooitje, dat Kees op zolder gevonden had. „Poes, poes, poes riep Keesje nu. Poes kwam kopjes gevend aan. „Ja, poes, je zult hier een poosje in moeten zei Kees. En hij pakte poes op en stopte haar in de kanarie-kooi. Waarop hij met de kooi weer naar het raam liep.... GEMENGD NIEUWS Veehouder verongelukt. De 36-jarige veehouder K. U. de Jong te Jubbega, is tydens den arbeid by een stroohoop in een hooivork gevallen. Hier door werd de hartstreek geraakt. Het slachtoffer liep nog twintig meter in de richting van zyn huis, doch viel toen dood neer. Kindje trekt pan met soep om. Het 1-jarig kindje van het gezin Bierens uit de Hoogstraat te Waalre trok Woensdag in een onbewaakt oogen- blik een pan soep van het fornuis. Het kreeg den gloeienden inhoud over het lichaampje. Met ernstige brandwonden overdekt is de kleine naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht, waar het gis teren is bezweken. Jongen door auto aan gereden en gedood. Op den Berghemscheweg te Oss is vanochtend de 11-jarige zoon van de familie Smits onder een personenauto uit Den Bosch gekomen, doordat hij plotseling achter een melkwa gen vandaan kwam. De knaap werd ern stig gewond. Nadat hem geestelyke en ge neeskundige hulp was verleend, is hy naar het ziekenhuis overgebracht. Onderweg is het slachtoffer overleden. Van paard gevallen, door auto overreden en gedood. Op den Utrechtschen weg, naby het ryksopvoedingsgesticht voor jon gens, is vanmiddag omstreeks twee uur de opperwachtmeester J. F. Kruitwagen, door dat zijn paard schichtig werd en uitgleed, vlak voor een passeerende auto komen te vallen. Hij werd overreden en daarby zoo ernstig gewond, dat hij kort na aankomst in het nabygelegen ziekenhuis de Lichten berg is overleden. PREDIKBEURTEN ZONDAG 13 AUGUSTUS 1939. Ned. Herv. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. Kerkdienst voor jongeren. 10 uur Kerkdienst. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. G. SMEENK. 5.30 uur Ds. G. SMEENK. Chr. Geref. Kerk. 9.30 uur Leesdienst. 5 uur Leesdienst. Evang. Luth. Kerk. 10 uur Ds. C. F. NOLTE. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Vrijzinnig Hervormden. Geen dienst. Gereformeerde Gemeente De Lanoystraoi). 9.30 uur Preeklezen. 2 uur Preeklezen. 6 uur Preeklezen. Hersteld Apostolische Zendingsgemeente. (Molenstraat Hoek Bakkersgang). Kerkdienst 10 en 6 uur. Hersteld Apostolische Zendingsgemeente. (Lokaal Vrouwestraat 45). Kerkdienst 9.30 en 3.30 uur. Leger des Hetls. Gravenstraat 8. Zondag 7.30 uur Bidstond. Zondag 10 uur Heiligingssamenkomst. Zondag 8 uur Verlossingssamenkomst. Leider JOS. GOVAARS uit Ned.-Indië. Maandag 8 uur Smalfim-vcrtooning, SOUBURG Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. L. B. TJEBBES, Emcrit. pred. te Middelburg 2 uur Ds. L. J. C. VISBEEK, van Vlissingen West-Souburg (Marnixschool). Geen dienst. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. H. W. VAN DER LAAN, van Sleen 2 uur Ds. H. W. VAN DER LAAN, R1TTHEM. 9.30 uur Candidaat S. W. DE VRIES, Voorganger der Herv. Evangelisatie Coevorden 2 uur Ds. H. BARTLEMA. KOUDEKERKE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. Ph. A. WARNERS. 2 uur Ds. M. VAN EMPEL, van Middelburg 'T ZAND. 10 uur Ds. VAN KOOTEN. 2 uur Ds. PH. A. WARNERS. BIQQEKERKE. Ned. Herv. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. MIDDELBURG. Geref. Kerk in Hersteld Verband. 10 uur t Preeklezen. 6 uur Geen dienst. Chr. Geref. Kerk. 10 uur Ds. J. JONGELEEN, van Apeldoorn 2 uur Ds. J. JONGELEEN. Ned. Herv. Kerk (Geref. Bond) St. Pieterstraat. 10 uur Ds. KOLKERT, van Lopiker—Kappel 6 uurDs. KOLKERT. Waalsche Kerk (Egllse Walonne). Pas de Service, ARNBMUIDEN. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur De heer F. LUIJDJES* Van telden 2 uur De heer LU1JDJES. 6 uur i De heer LUIJDJES. Geref. Kerk 9.30 uur: Ds. BREMMER, 2 uurj Ds. BREMMER. KLEVERSKERKE, Ned. HervKerk. 10 30 uur 7 Geen dienst. 2.30 uurDs. P. FAGEL', WISSELKOERSEN Noteering van 11 Augustus, des nam. 3 uurLonden S 8.73%, Berlijn 74.95, Pa- rys 4.94%, Brussel 31.70, Zwitserland 42.15, New-York 1.86%. t N DE DEER staat wijd open voor koopjes op elk gebied, betrekkingen gevraagd en aangeboden, kamers en huizen te huur enz., wanneer U het goede besluit neemt, zooals zoo vele duizenden anderen, om vaD onze Kleine MARKTBERICHTEN GEM. VISCHMIJN VLISSINGEN, 10 Augustus. Kleine aanvoer. Garnalen, kleinhandel 1852 ct. per Kg. Zoodjes 0.504.20. 2 vischbotters. Pufschar 4.805.40, pufschol 4.10 per mand, mooie schar 4.905.40, middel schol 44.10, mooie schol 4.605.70, alles per 20 Kg. Con3ignatiozendingen schar 1.701.80, gul 1.301.40 per 10 Kg. ■o FRUITVEILING MIDDELBURG. 10 Augustus. Appels: Madeleinen 1—10 ct., Perzik- roode zomerappel 211 ct., Zoet St. Jan 2—12 ct., Keswick 14 ct., Earley Victoria 1—3 ct., The Queen 6 ct.Peren Ooms kinderen 110 ct., N. Holl. Suikerpeer 1— 5 ct., Précose de Trévoux 110 ct., Clapps Favorite 511 ct., Suikery 13 ct., Brui ne heeren peren 14 ct.. Spuitjes 12 ct., Triumphe de Vienne 14 ct., Bonne de Loui se 5 ct. Pruimen Belle de Louvaine 8 14 ct., Reine Victoria 1120 ct., Washing ton 519 ct., Czarpruim 515 ct., Oranje- pruim 56 ct., Princepruim 6 ct., Blauwe pruim 515 ct., Blauwe stoofpruim 35 ct., witte pruim 1718 ct., Earley Laxton 5 ct. Druiven Franckenthaler 3145 ct., Black Alicante 3538 ct., Roem van 't Westland 40 ct. Diversen Roode bessen 512 ct., witte bessen 5 ct., Kruisbessen 34 ct., Tomaten 49 ct., Morellen 18 ct., alles per Kg. Perziken 0.510 ct., Net- meloenen 522 ct., Suikermeloenen 1220 ct., Annanas meloenen 613 ct., alles per stuk. AARDAPPELVEILING MIDDELBURG 11 Augustus. Mitlotheams, groote 8595 ct., drielin gen 4447 ct.. kriel 33 ct., bonken 6684 ct.Blauwe Eigenheimers, groote 7186 ct., drielingen 5033 ct., bonken 6164 ct. Bintjes, groote 57—72 ct., drielingen 28 ct., kriel 2435 ct., bonken 6077 ct. Bevelanders groote 75 ct., drielingen 26 38 ct. Schoolmeesters, groote 4951 ct., drielingen 30 ct., bonken 69 ct. Zeeuwsclie blauwe, groote 82—85 ct., alles per 25 Kg. GEM. VISCHMIJN BRESKENS. 10 Augustus. 51 vaartuigen. 2130 Kg, garnalen. Pel- lerygarnalen 447 Kg. Kleinhandel 2735 ct., export 23—38 ct. Zoodjes ƒ0.70—ƒ4.40. STOOMVAARTLIJNEN Z7if- en thuisvarende schepen. „Alcyone" '(thuisr.) 9 Aug. van Rio de Jan, „Algenib" (thuisr.) 10 Aug. van Cairns „Baloeran" (thuisr.) 11 Aug. v. Marseille „Beemsterdijk" (uitr.) 11 Aug. te Antw. „Bengkalis" 10 Aug. te Manilla van Van couver „Bilderdyk" 10 Aug. te New York „Blommersdyk"(thuisr.) 11 Aug te N. York „Hebe" 11 Aug. te Amsterdam .Heemskerk" 10 Aug. te Amst. v. Hamburg „Hoogkerk" (uitr.) 10 Aug. te Antw. „Japara" (thuisr.) p. 10 Aug. K. Guardafui „Kedoe" 9 Aug. te Panama City „Kota Baroe" .(thuisr.) 11 Aug. van Singa pore „Mapia" 10 Aug. van Colombo „Nieuw Amsterdam" 11 Aug. te New York van Rott. „Oranje" (toeristenreis) 10 Aug. van Pon- ta Delgrada „Slamat" (thuisr.) 11 Aug. van Gibraltar „Soekaboemi" (thuisr.) p. 11 Aug. Gibr. „Streefkerk" (thuisr.) 9 Aug. te Suez „Springfontein" (thuisr.) 10 Aug. te Antw. „Veendam" 11 Aug. te New York „Volendam" 10 Aug. te Rott. v. New York „Zaandam" 14 Aug. 2 uur Gr. tijd te Rot terdam verwacht

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 6