Uit den omtrek NOOT,Ei De nationale bond „Het Mobilisatie- kruis", zal het feit, dat op 1 Augustus 25 Jaar geleden de mobilisatie werd afgekon digd, te Rotterdam herdenken. Aan den uitgang van het station te Lodz '(Polen) hebben gisterochtend voorbijgan gers alle uit Duitscbland komende kranten in de Duitsche taal, verbrand. De bekende bankier baron Louis Roth schild, die op 16 Maart van het vorig jaar te Weenen werd gearresteerd, heeft, naar Reuter te Londen verneemt, de stad thans mogen verlaten en is in goede gezondheid te Zürich aangekomen. Ter gelegenheid van den vierden sterf dag van Pilsoedski is gisteravond gedu rende drie minuten het verkeer in War schau stilgelegd, terwijl kanonschoten wer den gelost. In verband met het dreigend gevaar van Vermindering van het groenten-contingent in Zwitserland heeft het bestuur van den bond Westland, gisteren een telegram aan den minister van economische zaken ge zonden, waarin de bond zg'n ongerustheid Uitspreekt over deze vermindering. C 9 De rechter van instructie, die het onder zoek leidt inzake den brand op het Fran- sche mailschip „Paris" heeft de voorloo- pige invrijheidsstelling gelast van Cesar Franck, die op 23 April was ingesloten onder verdenking, schuldig te zijn aan het Uitbreken van den brand. In de Fransche concessie te Sjanghai is feen ambtenaar der Chineesche regeering doodgestoken. Het slachtoffer, Pan-Tsjen- Toeng, vertegenwoordigende het ministe rie van verkeer bij het kantoor van de Great Northern Telegraph Company. Een Verdachte is gearresteerd. De motieven Van den aanslag kent men niet. De studenten van de universiteit van Belgrado zgn voor twee dagen in staking gegaan om te protesteeren tegen de ver traging in de totstandkoming van het accoord tusschen Serven en Kroaten. De Fransche Kamer heeft gisteren met 375 tegen 230 stemmen een motie van ver trouwen in de regeering aangenomen. Bij het onderzoek dat is ingesteld naar aanleiding van de ontploffingen te Man chester is een depót van ontplofbare stof fen gevonden. Een hevige brand heeft een machine fabriek in de omgeving van Chesterfield Welke voor de Engelsche regeering werkte, Verwoest. De materieele schade is zeer groot, doch persoonlijke slachtoffers zijn niet te betreuren. De oorzaak is niet be kend, De gemeenteraad van Myslowick in Poolsch Silezië, heeft besloten 1700 kilo gram brons aan te bieden aan het fonds Voor de Poolsche landsverdediging. Dit brons is afkomstig van de standbeelden van de Duitsche keizers Wilhelm I en Friedrich III, welke op pleinen van deze stad hebben gestaan. Men verwacht, dat binnenkort de verlo ving van de tweede zuster van den Egyp- tischen koning, Prinses Fayza, met haar neef Nabil Izzet Hassan bekend zal worden gemaakt. Prinses Fayza is 15 jaar en Prins Hassan 25. legenheid op Zaterdag en Zondag, thans is het van Donderdag 18 Mei tot en met Zaterdag 30 September de geheele week door gedurende enkele uren per dag ge opend. In een in dit nummer voorkomende pu blicatie van het Gemeentebestuur worden nadere bijzonderheden medegedeeld omtrent de openingstijden en de kosten van de toegangskaarten, welke laatste zeker voor iedereen overkomelijk zijn. CRITIEK OP VLISSÏNGENS WONINGBOUW. Gold niet ülle bouwplannen. In de jaarvergadering van de Prov. Zeeuwsche Schoonheidscommissie te Hulst is o.m. het jaarverslag voorgelezen en goedgekeurd, doch voor de sluiting dier vergadering zijn aan de passage omtrent den massalen woningbouw in Vlissingen nog enkele woorden toegevoegd, zoodat deze thans in extenso als volgt luidt „Een woord over de plotseling opgeko men massale woningbouw te Vlissingen mag hier niet ontbreken. Onzerzijds is met ernst er op gewezen, dab bij een omvang als de woningbouw daar verkreeg, het van groot belang was te bevorderen, dat door de leiding van een deskundige hand een harmonisch geheel werd verkregen, en dat het wel belangrijk was, dat een gemeente flink groeide, van nog grooter belang, hoe zij groeide. De grondslag daarvoor was in een groot deel der Voorgelegde plannen niet aanwezig, inte gendeel, deze gaven der commissie de over tuiging, dat de stad met deze woonwijken wel grooter, maar zeker niet grootscher eou worden". De gespatieerde woorden „in een groot deel der plannen" zgn, zoo vernemen wij van de Prov. Schoonheids commissie, aan deze zinsnede toegevoegd omdat deze critiek inderdaad niet alle doorgelegde Vlissinger bouwplannen mocht geldenzoo vallen de bouwvereeniging „Goed Wonen" en de „Vereeniging tot ver betering der Volkshuisvesting" hier buiten, eensdeels omdat zij reeds bouwden voor de Prov. Schoonheidscommissie haar werk zaamheden aanving, anderdeels omdat ook nadien deze vereenigingen geen op- of aan merkingen op door haar ingediende bouw plannen van de Prov. Zeeuwsche Schoon heidscommissie ontvingen. Met het oog op het goede doel nemen wy bovenstaand bericht dat ons namens de Prov. Zeeuwsche Schoonheidscommissie wordt toegezonden, op. Wij mogen in dit verband echter niet nalaten te vermelden dat het bewuste jaarverslag niet in ons dagblad is gepubliceerd, aangezien genoem de commissie het ons niet deed toekomen evenmin zond zij ons een uitnoodiging voor de jaarvergadering te Hulst. Hetgeen voor een commissie met een provin ciaal karakter minstens een verzuim moet worden genoemd. „Luxor"-Theater. Vijf mülioen zoeken een erfgenaam. Dit hoofdnummer is een amusements film van de beste soort waaraan men van begin tot einde volop zijn vreugde beleeft. Deze verdienste dankt zij voornamelijk aan den grooten Duitschen komiek Heinz Rühmann, die in deze buitengewoon grap pige comedie op onverbeterlijke wijze de dubbelrol speelt van Peter en Patrick Pett, twee neven, die beiden geïnteresseerd zijn bij een erfenis van een slordige vijf mil- lioen, nagelaten door een oom in Amerika, onder voorwaarde, dat Peter de gelukkige bezitter zal wezen, indien zijn huwelijk ge lukkig is, terwijl in tegengesteld geval Patrick de erfgenaam wordt. Notaris Gould (Heinz Salfner), belast met de uit voering van deze uiterste wilsbeschikking, verzekert zich van de medewerking van mr. Blubberboom (Oskar Sinra), die toch naar Europa gaat, doch wien dit fortuin persoonlijk ook niet onwelgevallig zou we zen, weshalve deze een geraffineerd spel letje enscèneert en het meisje Mabel (Leny Merenbach), dat verplichtingen aan hem heeft, tot mevrouw Peter Pett promoveert. Met Peter's vrouw Hix (Vera von Lan gen), die met den Schotschen neeft Pa trick in aanraking is gekomen, Peter en Mabel, ontstaan nu de dolste situaties. Het eene zotte avontuur volgt op het andere, doch tenslotte komt alles toch op zijn pootjes terecht. Ook de erfenis, die Peter en Patrick broederlijk deelen. Als tweede hoofdfilm wordt vertoond De strijd om de goudader, gebaseerd op een verhaal van Jackson Gregory, waarin de bekende Buck Jones de hoofdrol speelt. Hij is de held, die met succes den strijd tegen kwade elementen voert, waarbij voldoende gelegenheid krijgt zijn kunnen te toonen en natuurlijk na alle opwinding, welke deze rolprent geeft, rust vindt aan de zijde van de vrouwelijke hoofdfiguur, in dit geval Noel Francis. In het Polygoon-nieuws zagen wij o.m. aardige opnamen van den voetbalwedstrijd NederlandBelgië de viering van den jaardag van H.K.H. Prinses Juliana, waardoor wij het voorrecht genoten het Prinselijk gezin te aanschouwen manoeu vres van de Koninklijke marine, vereerd met de aanwezigheid van H.M, de Ko ningin en Z.K.H. Prins Bemhard, bene vens van de militaire maatregelen aan onze land- en zeegrenzen. Een hoogst in teressante film over de sport aan de Ame- rikaansche universiteit te Dartmouth com pleteert het programma, waarmede men zich eenige uurtjes kostelijk kan amusee ren. Alhambra-Theater. Uit het wereldnieuws valt in het bijzon der te vermelden een bioemenfestrjn in Amerika en een filmische verwijzing naar de bezetting van Albanië. Men ziet n.l. een reproductie van het huwelijk van het thans verdreven koningspaar en hoe de Italiaam- sche minister Ciano vriendelijk glim lachend het jonge koninginnetje de hand kust. Lord Jeff. Dit is een frissche, uitstekend bezette film, die in ieder opzicht meevalt. Freddie Bartholomew speelt met buitengewoon ta lent de rol van ingebeeld jongmensch, welks talenten misbruikt worden door een misdadigerspaar bij het ontvreemden van juweelen. De jonge Braemer komt daar door in een der beroemde opleidingsscholen voor de Engelsche handelsmarine. Hoewel hij eerst wil wegloopen en weer In contact geraken met zgn oude vrienden, waardoor hg zgn kameraden last veroorzaakt en dood verklaard wordt, zoo is het eind der menschkundige training toch, dat hij als jong matroos zich kan inschepen op den kolos „Queen Mary", nadat eerst nog op spannende wijze op het laatste oogenblik de juweelendieven gearresteerd worden. Niet alleen aardig en volmaakt ongekun steld, ook zeer knap is het spel dier a.s. zeelui, welke voorbestemd zijn eens het sieraad der koopvaardijvloot te worden. Uiterst suggestief is de milde en toch ste vige opvoedingsmethode, welke hier wordt toegepast. Op de taak van marine- en handelsvloot wordt nadrukkelijk in deze film gewezen. Als vele films in dezen tijd is haar doel ook propaganda. Propaganda om de flinke, eerlijke mannen van den daad te krijgen, die het Britsche imperium van noode heeft om het te schragen en waarop de bekende, Engelsche melodie tel kens wijst. Doch niettemin, en wellicht ook juist hierom, een film, die zeer bekoort, eenvou dig doch alleszins oprecht, overtuigend en in alle opzichten knap werk. ItEISBL'KEAU .V „ISS1NGEN' LIS SO NE-LINDEMAN ROTTERD. LLOYD Boulevaro de Royter 40, relet. 38 V. Morgen gaat 't beter. Deze schetsmatige, zwakke film heeft het voordeel van de HoUandsche taal, zoo dat geestige of puntige gezegden onmid dellijke reacties veroorzaken. Bovendien zien wij vele bekenden, w.o. Guus Weitzel, Kommer Kleyn, Theo Frenkel en vele an deren in levenden lijve voor ons. Lily Bouwmeester speelt de onwaar schijnlijke rol van het meisje, dat met moeite slaagt voor haar eindexamen, ein delijk een baantje krijgt en door een toe val als „het meisje met de sprookjesstem" eiken avond tegen 12 uur voor de radio een soort preekje moet houden, waarvan telkens de kern is, dat het morgen weer wel beter zal gaan. Na een zoo'n kwalitatieve uitstekende film uit het voorprogram valt het tooneel- matige, dat de Hollandsche film in enkele producten aardig overwonnen had, dubbel op. Ook de moeite die de camera telkens heeft de spelers op het doelvak te krijgen. Niet alleen de krantenman is hier vaak een parodie, ook de school is dit weer in deze film, evenals de onmogelijke leerares. En er zgn in Nederland toch zooveel scho len, zoowel als kranten Onwezenlgk en goedkoop doet eveneens aan de ongevoe lige tante van de jeugdige wees. En zoo waar slaagt men er weer in, zrj het ook kort, Jordaan-goedheid in te lasschen van Aaf Bouber als waardin. Van deze zwakheden moet de Holland sche film verlost worden, wil het ook voor haar morgen beter gaan. Dait ze toch wel prettig stemt, komt TIENDE LANDBOUWONTWIKKELINGS DAG IN ZEELAND. Ir. F. P. Mesu over „Cultuurtechnische Onder leiding van den heer mr. P. Diele- man, voorzitter der Zeeuwsche Landbouw- raaatschappij, die van zijn ziekte weer zoo goed als geheel hersteld is, werd heden te Goes de tiende Zeeuwsche landbouwontwik kelingsdag gehouden. Spr. sprak er zijn blijdschap over uit, dat hij in staat is dezen dag leider te zgn. Het is nu de tiende ontwikkelingsdag. Steeds hebben deze dagen zich gekenmerkt door groote opgewektheid. Dagen als deze brengen groot nut. Ze verdiepen de kennis. Ze geven richtlijnen voor de kennis en- doen nadenken. Spr. toonde vervolgens aan, dat de „agrf- kultur" de grondslag is van alle cultuur. In de kracht des Geestes moeten wij veel rommel uit ons denken en gemoedsleven wegdoen en versierd worden met ware idealen. Niet by de pakken neerzitten. Na diepe schuldbelijdenis het hoofd omhoog, hulp van God verwachtend en de talenten door Hem geschonken, aangewend om vooruit te komen. Na dit openingswoord hield de heer ir. F. P. Mesu, directeur van den cultuurtechni- schen dienst te Utrecht een rede over „Cultuurtechnische mogelijkheden in Zee land". Spr. behandelde o.m. het rapport-West- hoff. Voor Zeeland worden er o.a. ge noemd Wegenwaarvan de voorbereiding klaar is 21 Km., in voorbereiding 3 Km., in de toekomst mogelijk geacht 150.000. Waterlossingen resp. 49 Km., 53 Km., 2.600.000. Verbetering bouw- en weiland j resp. 73 H.A., 258 H.A., 22.560 H.A. Verbetering dijkenresp. 4 Kn., 8 Km., 40.000. Ruilverkaveling in de toekomst moge lijk geacht 31.000 H.A. Inpoldering Sloe idem 500.000. Arbeidsloonen: werken waarvan de voor bereiding klaar is 577.000, in voorberei ding f 1.570.000, in de toekomst mogelijk geacht 26.892.000. Andere kosten: resp. 165.000, ƒ757.000, 770.000. Welke cultuurtechnische werken komen nu in Zeeland in aanmerking om in werk verschaffing uitgevoerd te worden 1. Verbetering afwatering en draineering. In zeer vele slooten is de waterstand te hoog of de capaciteit te gering. Door sa- wenwerking of samenvoeging van polders is hier veel te bereiken. Aan draineering geeft spr. verre de voorkeur boven begrep- peling. 2. Verbetering gemeente- en polderwe gen. Veel is hier gedaan maar veel is er nog te doen. Onverharde wegen dienen van een zandkist te worden voorzien, terwijl de afwatering dient verbeterd te worden. Zoo mogelijk moet men zorgen voor een een voudige verharding. Verbreeding is in veie gevallen noodig, evenals afsngding van bochten voor het modem verkeer. 3. Inpoldering en bevordering van aan wassen. Ook op dit gebied is in werkver schaffing reeds belangrijk werk verricht (o.a. op de slikken in het Sloe, waar de re sultaten zoo gunstig zijn, dat vermoedelijk over enkele jaren tot inpoldering van een groot deel van het Sloe kan worden over gegaan). Hier wordt men echter belemmerd door nationale en internationale belangen. 4. Duinbebosschingem. Vooral op Wal cheren en Schouwen-Duiveland kan hieraan veel worden gedaan. Als voorbeeld noemt spr. Zoutelande. 5. RIoleering en drinkwaterleiding. Een waterleiding is van groot belang ook in de dorpen en op de boerderijen zoowel voor door de typische omgeving van de radio, waarin ze een makkelijk decor vond en het pittige spel, de sprekende oogen, de lieve stem, doch vooral de slagvaardigheid van Lilly Bouwmeester. Vlissingsch scheepvaortnieuws. Aangekomen: „Mecklenburg" van Harwich (verwacht) Nederlandsche m.s. „Trio" en „Truida" van Antwerpen. Om te bunkeren: Engelsch s.s. „Luimneach" van AntwerpenNed. s.s. „Keilehaven" van HavreEngelsch s.s. „Ramon de Larrinaga" van Duinkerken Grieksch s.s. „Margarita Chandri" van Rotterdam. Vertrokken; „Prinses Juliana" naar Harwich „Luimneach" naar Lim- merick „Keilehaven" naar Limmerick „Teuna" en „Albatros" naar Londen; „An na" naar Duinkerken„Ramon de Larri naga" naar Buenos Ayres „Margarita Chandri" naar Beira „Trio" naar Great Yarmouth„Truida" naar Fareham. Ouderavond school E. In ons blad van Donderdag publiceerden wij het verslag van een ouderavond van de openbare lagere school E. Het hoofd der school, de heer J. Butler, verzoekt on3even te willen vermelden dat hij niet gezegd heeft dat de verhuizing van de Groote Markt naar de Bouwen Ewoutstraat geen verbetering is gebleken. Hij heeft de toe stand vergeleken tusschen den tgd dat de school reeds vroeger in de lokalen in de Bouwen Ewoutstraat was gevestigd en thans en dan is de situatie van nu aan merkelijk beter. Wel wordt de goede fiet senbergplaats gemist die op de Groote Markt aanwezig was; de speelplaats wordt binenkort verbeterd door gedeeltelijke be tegeling. mensch als dier. Een polderbestuur moet echter goed opletten dat het polderwater niet wordt verontreinigd door riool- en af valwater van fabrieken. 6. Verbetering van gronden door woelen en egaliseeren. In de oude kernen der Zeeuwsche eilanden zijn honderden H.A. vrijwel ongeschikt voor akkerbouw wegens het voorkomen van spier of wegens het on-egaal oppervlak. In Groningen en Friesland zijn proeven genomen met het woelen van knikgronden (het bovenbrengen van onder-liggende kalk- rgke gronden). Dit geschiedt in werkver schaffing met subsidie in de loonen. Als het egaliseeren met zorg geschiedt, leidt het tot belangrijke verbetering. 7. Ruilverkaveling. Vele oude kernen van de Zeeuwsche eilanden (spr. wijst op mid den-Walcheren, Poel bij Goes, Iersche Moer, midden-Schouwen), hebben een grilligen vorm. Het eene perceel moet over het an dere uitweg hebben. Ruilverkaveling kan hier verbetering brengen. Spr. ging vervol gens uitvoerig de uitvoering van de wet op de ruilverkaveling na. De werkloosheid in onze omgeving. De stand der werkloosheid in het dis trict Middelburg luidde per 29 April aldus: Middelburg 654, Vlissingen 401, Aagte- kerke 16, Amemuiden 138, Baarland 19, Biggekerke 14, Borssele 53, Brouwersha ven 28, Bruinisse 97, Burgh Coiyns- plaat 12, Domburg 32, Driewegen 12, Drei- schor 6, Duivendgke 6, Eikerzee 10, Elle- meet 4, Ellewoutsdgk 14, Goes 193, 's Gra venpolder 22, Grgpskerke 6, Haamstede 59, 's Heer-Abtskerke 6, 's Heer-Arendskerke 58, 's Heerenhoek 47, Heinkenszand 32, Hoedekenskerke 69, Yerseke 81, Kapelle 31, Kats 19, Kattendijke Kerkwerve 7, Kloetinge 19, Kortgene 14, Koudekerke 43, Krabbendijke 33, Kruiningen 64, Melisker- ke 17, Nieuwerkerk 30, Nieuwland 11, Nis- se 2, Noordgouwe 5, Noordwelle 8, Ooster- land 80, Oostkapelle 13, Oudeiande 15, Ouwerkerk 38, Ovezande 38, Renesse 3, Rilland-Bath 18, Ritthem 3, Schore 6, Se- rooskerke (W.) 12, Serooskerke (S.) 5, St. Laurens 7, Souburg 95, Veere 13, Vrouwen polder 14, Waarde 19, Wemeldinge 51, Westkapelle 106, Wissekerke 76, Wol- phaartsdyk 40, Zierikzee 192, Zonnemaire 1, Zoutelande 6. Totaal stonden per 29 April 3243 perso nen als werkzoekenden ingeschreven. Handelsregister Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden (Middelburg). Inschryvingen: N.V. de Middelburgsche Schouwburg, Dir.B. A. van Verre, Voorz. Comm.P W. M. Hoegen van Hoogelande. Secr. Comm. Mr. G. W. A. de Veer. Comm. Mr. F. W. Adriaanse P. H. Blaauw R. de Muynck. W y z i g i n g e n i S. van den Hamer, Veere, «nolenaarsbedr. Uitgetr. E.S. van den Hamer. Handelsn. gew. in A. J. van den Hamer. Nieuwe E. A. J. van den Hamer. A. Houterman Zonen, Serooskerke (W), molenaarsbedr. Venn, onder firma ontb. Handelsn. gew. infa. Gebr. Houterman. Venn. P. en K. Houterman. De Ned. Bank N.V., Goes. Ben. plv.- corr.A. S. van Liere, Kloetinge. Opheffing: L. Verhage, Koudekerke, aannemersbe drijf. Middelburg De nieuw benoemde burgemeester. Van andere zijde vernemen wij nog dat de nieuw benoemde burgemeester eerst in de rechtswetenschappen en daarna In de staatswetenschappen studeerde. Na het be ëindigen van zijn studie kwam hij op het departement van buitenlandsche zaken. Vandaar is hg naar den Volkenbond uitgei zonden, waar hij als membre de section werkzaam was. In deze functie heeft hjj verschillende belangrijke opdrachten moe- ten uitvoeren. Mr. dr. van Walree de Bordes is gehuwd en vader van vier kinderen. Hy behoort niet tot een politieke vereeniging, doch is de Chr. Hist, beginselen toegedaan. Hij ig lid van de Ned. Herv. kerk. Weer 62 candidaten. De stemgerechtigden voor de verkiezing van leden vam den gemeenteraad, zullen, als alle personen, die op de candidatenljjs, ten staan, worden gehandhaafd, keuze heb ben uit totaal 62 vrouwelijke of mannelijke stadgenooten (resp. 4 en 58). Het aantal is gelgk aan dat der raads- verkiezing in 1935. Wel zgn twee lijsten van toen nu niet ingeleverd en wel van de destijds bestaande ec. finan. party 1935 (mr. Kuipers, mi'. Schmidt Degener c.a), met 4 en de Communistische party met 1 candidaat en heeft de anti-rev. party thans 11 in plaats van 12 candidaten, doch dit verlies van 6 vindt compensatie in het feit, dat de liberale Staatspartij en de SJD.A.P, ieder 2 en de Staatk. Geref. Party en de anti-fascisten ieder 1 candidaat meer heb ben. De econ.-financieele party had In 1935 346 en de C.P. 92 stemmen. Het aantal candidaten bg de Statenverkiezing op 19 April bedroeg in Middelburg 103, waarvan 29 geen enkele stem en 14 slechts één stem verkregen. Vereeniging voor veilig verkeer „Middelburg en omstreken". Gisteravond werd in de bovenzaal van de Vergenoeging de jaarvergadering ge- houden van de Vereeniging voor Veilig Verkeer „Middelburg en omstreken". De voorzitter, jhr. F. Beelaerts van Blok land, sprak een openingswoord. De secretaris, de heer R. A. Avink, bracht vervolgens het jaarverslag over 1938 uit, waarin hij het eerst herinnerde aan de op 11 en 15 Januari gehouden spe ciale keuringen van de remmen en ver lichtingen van motorrijtuigen en rg wielen, waarbij op 69 motorrijtuigen en op 119 rij wielen aanmerkingen waren te maken. Van 238 werd op 24 April schriftelijk en op 10 Mei practisch verkeersexamen afgenomen en aan 213 leerlingen kon op 21 Juli ten slotte een diploma worden uitgereikt. De rekening van den penningmeester, den heer Dronkers Jr., sloot met een batig saldo van 175.70. Het ledental steeg van 316 tot 324 en dank zg vooral het werken van den heer P. A. Wondergem, steeg het nu i"eeds weer tot tegen de 400. De heer W. H. Segboer bracht namens de kascommissie een gunstig verslag uit over de rekening 1937, waarna tot com missie voor de rekeningen over 1938 en later ook 1939 werden benoemd de heeren Parren, Paul en Wit. Bg de nu volgende bestuursverkiezing zei de voorzitter dat het hem speet we gens vertrek uit de gemeente als voorzit ter te moeten heengaan. Tot voorzitter werd bg acclamatie geko zen mr. B. J. Besier, thans vice-voorzitter. Tot bestuurslid werd gekozen de heer M, J. Louws en herkozen de heeren J. A. van Overbeeke, dr. S. S. Smeding en E. Vis- scher. In de plaats vam den heer P. Dreg- mans, burgemeester van Serooskerke, die zich niet meer beschikbaar stelde, werd het bestuur gemachtigd te trachten een der andere burgemeesters van een omlig gende gemeente aam te zoeken. Na de pauze was aan de orde de be kendmaking van den uitslag vam het ver zwaard bestuurdersexamen. Mr. Besier, voorzitter der examencom missie kon diploma's uitreiken aan de hee ren H. de Nooier, A. Jaocbse, J. Kamp mam, A. M. Wondergem, G. Hovestadt, A. Louwerse, J. Bliek, A. C. de Witte, J. Bal» jeu, L. C. v. d. Weel, L. H. H. Parren, L, Jobse, P. Ph. Paul, H. v. d. Welle, C. Hondsmerk en W. H. Segboer. De heer Parren bracht namens de cur susten danfc. Na de rondvraag nam mr. Besier het woord en richtte zich tot den scheidenden voorzitter, die tevens de eerste voorzitter der vereeniging was. Uit naam der ver eeniging bracht spr. jhr. Beelaerts harte lijk dank voor alles, wat hg voor de ver eeniging heeft gedaan, veelal op zyn eigen initiatief. De heer Avink bracht zijnerzijds jhi'i Beelaerts hartelgk dank. Oost- en West-Souburg Een goede verbetering. Was ons Burgswegtje ongeveer ander half jaar geleden voor het grootste ge deelte nog zoo'n echte landelgke grintweg met aan beide kanten een moddersloot met bonkige oude tronken diep in do kanten gegroeid in welker half vermolmde gaten in het voorjaar, wanneer nog geen blade ren een schuilplaats voor hun nestje boden, merels een rustige broedplaats vonden thans is deze verbindingsweg tusschen Vlissingsche straat en Ritthemsche straat in korten tgd herschapen in een breeds straat met trottoirs en over de geheele lengte vol gebouwd met moderne wonin gen, die gezien rncgen worden en bijna allen reeds bewoond zgn. Tegenover het fraaie bloemperk ter hoogte van de Wil» helminastraat valt een zeer mooi verge zicht op onzen toren met daarachter ge legen kerk te bewonderen, ongetwyfeld een der mooiste gezichten op onzen ouden to ren. Voor het aanleggen vam twee nieuwe straten is, zooals reeds gemeld in de Vlis-

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 2