Uit Zeeuwsch-Vlaanderen Uit den omtrek Mei Bier Overmorgen NOOT J Eb De ïtaliaansche Tevere berekent, dat door dienstplicht voor vreemdelingen in Frankrijk in geval van oorlog ongeveer 400.000 man in Frankrijk kunnen worden opgeroepen, waarvan bijna 120.000 Italia nen. Het blad protesteert tegen dezen „diefstal" van Italianen. a Een uit de Algerynache Sahara komende cycloon, die een snelheid had van 100 K.M. per uur is gisteren aan de Libysche kust aangekomen. Overal werden hevige zandstormen opgejaagd, waardoor het zicht bijna geheel werd verduisterd. Alle luchtdiensten zijn opgeschort. Het eerst In den vorigen herfst ingestel de Litausche propagandabureau heeft zijn werkzaamheden gestaakt. Het toezicht op de pers en de filmcensuur worden weer uitgeoefend door het ministerie van bui- tenlandsche zaken. De autoriteiten in Palestina hebben ver gunning verleend de Arabische restaurants die gedurende drie maanden gesloten wa ren, weer te openen. Van officieuze zijde meende men te we ten, dat koning Zog vandaag met zfln ge volg incognito in Istamboel zou aankomen en zich daar zou vestigen. De onderdirecteur der Guanajuato Con solidated mijnen in Mexico, de Amerikaan Oscar Lampe, is door bandieten ontvoerd. De ontvoerders eischen een losgeld van 13.000 dollar. Een nieuwe aanval der Chineesche troe pen op Nantsjang is mislukt door een hevig Japansch tegenoffensief. De Chinee- zen lieten 1500 dooden achter, terwijl de verliezen der Japanneezen slechts eenige tientallen manschappen bedragen. sche landen als 1 Mei leuze „Vrede". Wy roepen over heel de wereld uitbevorde ring van den vrede en van de welvaart. De groote spanning waaronder wij leven, dreigt in ons land het groote probleem der werkloosheid op den achtergrond te drin gen. De werkloosheid is in ons land nog ontstellend grootop 1 Maart 1939 waren er nog 348.000 werkloozen ingeschreven weliswaar ruim 40.000 minder dan een jaar tevoren, maar dat is niet het gevolg vait de maatregelen der regeering ter bestrijding der werkloosheid, doch een gevolg van het feit, dat het leger grooter is geworden en velen in het buitenland werk hebben ge vonden. Het plan van den arbeid, door de knapste koppen in de partij uitgewerkt en samen gesteld, werd met hoongelach ontvangen. Waar moet het geld vandaan komen en vanwaar de werkobjecten, zoo vroeg men. Doch wat ziet men thans? Dat stuk voor stuk de inhoud van het plan van den arbeid door anderen wordt aanbevolen. Groote werken zijn er, volgens spr., ge noeg uit te voeren en kapitaal is er vol doende. In kelders en kluizen ligt thans nog 1200 millioen gulden renteloos opge hoopt. De werkloosheid maakt de slachtoffers rijp voor extremistische invloeden. Wij mogen ons er over verheugen dat de demo cratische beginselen in ons volk zóó diep zijn ingeworteld, dat N.S.B. en communis me weinig succes hebben, doch het is een waarschuwing voor de regeering al het mogelijke te doen de werkloosheid te be strijden. Dat de werkloosheid kan verdwijnen, be wijzen de Scandinavische landen, waar de ramp der werkloosheid opgeheven is. Vervolgens wees spr. er op, dat tegen woordig op drieërlei manier Meifeest wordt gevierd. In Rusland en Duitschland wordt ook Mei-feest gehouden, doch deze hebben een anderen inslag dan in de democrati sche landen. In Duitschland en Rusland is het hoofdzakelijk militair vertoon, waar aan men gedwongen wordt deel te nemen. In Duitschland hield Hitier een Mei-rede tot de kinderen, waarin niet gesproken werd van vrede en broederschap, doch de kinderziel wordt vergiftigd met een ver heerlijking van het oorlogsgeweld. Deze mentaliteit is ons vreemd. Wij kun nen die niet begrijpen. Het Meifeest wordt hier misbruikt om haat aan te kweeken. De vredesboodschap uit het democrati sche Amerika heeft onze harten met nleu- de hoop vervuld en de verwachting gewekt, dat aan de overweldigers een halt wordt toegeroepen. Het is geen toeval dat het socialistische Mei-feest wordt gehouden op het tijdstip van het ontwaken der natuur, aan het be gin der lente. Dit is symbool van het vrij heidsgevoel in de harten der menschen. Alle onderdrukking, de eeuwen door, zal niet kunnen verhinderen, dat eenmaal de vrijheid zal komen. De Joden hadden in oude tijden, na de onderdrukking in Egypte en bij hun intocht in het beloofde land hun vrijbeldsfeest, evenals de Christenen hun Opstandingsfeest instelden. Zoo ook vieren de socialisten hun lente feest, geboren in strijd en moeite. De eer ste Mei-feesten werden voor 50 jaar ge houden onder militaire bewaking en met knuppelslagen der marechaussée. In deze 50 jaar is veel veranderd, ten goede en ten kwade. Wij kunnen nu in ons land onze Mei-feesten ongehinderd houden (al was het in Vllssingen verboden met meer dan 25 personen in groepsverband te wandelen) en spr. hoopt ook dat de regee ring nog eens zal inzien hoe kleinzielig het is, het dragen van een roode tulp in het openbaar te verbieden, Niets zal in staat zijn den zegevierenden loop van het socialisme tegen te houden. Den millioenen socialisten in andere lan den, die thans verdrukt worden, roept spr. toe, dat de democratische landen trouw zullen blijven aan hun beginsel en dat ook voor de vervolgden uiteindelijk de verlos sing zal dagen. Spr. besloot zijn bezielend betoog met te zeggen Door de vlammen van haat en vervolging heen zal tóch het socialisme komen 1 (Applaus). Na de pauze werd het tooneelstuk t „Zij, die nableven" opgevoerd, een dramatisch spel in één bedrijf, door Otto Zeegers. Het spel verplaatste ons op een Mei avond in een Belgisch gehucht, tijdens den wereldoorlog, waar enkele vrouwen in angstige spanning verkeeren over hun in den oorlog zijnde mannen of verloofden. Eén van hen komt nooit terug, terwijl na maanden onzekerheid de twee anderen te- rugkeeren, doch de één mist een arm en de ander zijn beide oogen. Er werd buitengewoon suggestief ge speeld en het was of de werkelijkheid zich aan ons oog vertoonde. De oude 88-jarige moeder, die in vroegere oorlogen haar man en twee zoons had verloren en nu haar jongsten zoon blind ziet terugkeerende wanhoop der vrouwen, het ingetogen spel van pastoor Laurent en van den blinden soldaat...... dit alles verklaarde de stilte in de zaal bij dit ontroerend spel. De strekking van dit dramatisch gegeven vertolkte zich in de uitgesproken hoop op een mooiere en betere toekomst, wanneer de menschheid, door de komst van het socialisme, de wapens zal neerleggen. Spontaan applaus beloonde de spelers voor hun fraaie speL Tot slot zong „de Volksstem" met orkest begeleiding de „Strijdliederen Fantasie No. 1" van Hendrik Alting. De heer van Oorschot constateerde dat in ernstige stemming het Mei-feest was gevierd, als gevolg van de groote spanning Christelijke wijkverpleging op Walcheren's N.W. deel. Aan het jaarverslag over 1938 van de Vereeniging tot Christelijke wijkverpleging op Walcheren's N.W. deel, ontleenen wij het volgende Dankbaar maken wij er dan weer mel ding van, dat er een jaar voorbijgegaan is, in welk het mogelijk is geweest zieken en hulpbehoevenden, die daarvoor in aanmer king kwamen en woonden in de dorpen Domburg, Westkapelle, Aagtekerke, Oost- kapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Sint Laurens en Vrouwenpolder een deskundige en liefderijke verpleging te geven. De rekeningen sloten met een voordeelig saldo voor DomburgWestkapelleAagte kerke met 28.29, met een nadeelig saldo voor OostkapelleGrijpskerke met 106.66, voor SerooskerkeSt. LaurensGrijpsker ke met 132.26. Alhoewel laatstgenoemde nadeelige saldi nog uit batig slot van vo rige jaren kunnen worden geput, zullen wij wel terdege waakzaam moeten blijven voor de toskomst. Op 31 December 1938 bedroeg het aantal leden en begunstigers voor de diverse ge meenten Domburg 231, Westkapelle 246, Aagtekerke 118, Oostkapelle 409, Grijps kerke 162, Serooskerke 292, Sint Laurens 149, Vrouwenpolder 66. Zr. G. Traas bracht in de afdeeling Dom burgWestkapelleAagtekerke 3336 (vo rig jaar 2581) bezoeken. Hieronder waren begrepen de ziekenbezoeken en huisbezoe ken voor de t.b.c-bestrijding. Aan 9 (13) patiënten werd na overlijden de laatste hulp verleend. Van Westkapelle werden 2 patiënten naar Middelburg gebracht. Onder de badgasten riepen 4 patiënten de hulp van de zuster in. Eiken Woensdag en Donderdag werd er geholpen op het zuigelingenbureau te West kapelle en Domburg. Zr. A. M. Schaberg legde in de afdeeling OostkapelleGrijpskerke 3160 (3657) be zoeken af. Na overlijden werd 7 (8) maal de laatste hulp verleend. Het consultatie bureau voor zuigelingen ten huize van dr. v. d. Harst te Oostkapelle werd gaarne door de moeders met de baby's bezocht. Zr. J. Smit bracht in de afdeeling Se rooskerke St. Laurens Vrouwenpolder 2575 (2310) bezoeken voor verpleging en t.b.c.-bestrrjding. Bovendien werden er 321 (157) bezoeken voor de kinderhygiëne gebracht. De con- sultatie-bureaux voor zuigelingenbescher ming te Serooskerke en Sint Laurens wer den regelmatig bezocht. In al de verslagen komt weer duidfelyk uit, hoe onmisbaar dit zegenrijk werk der wijkverpleging is. Voorts wordt melding gemaakt van het overlijden van mejuffrouw C. Sprenger, eenelid der vereeniging. In de bestaande vacatures werden be noemd mr. F. L. S. baron van Tuyll van Serooskerken te Domburg en da H. A. van Loon te Grijpskerke. Eerstgenoemde aan vaardde tevens het voorzitterschap der vereeniging, nadat eerst ds. F. G. H. Nico- laï tijdelijk het voorzitterschap had waar genomen. Middelburg Concert en optocht in het water gevallen. Op 30 April 1938 kon, niettegenstaande den regen het concert op de Markt ter eere van den 29sten verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana plaats hebben, doch moest de voorgenomen fakkeloptocht worden af gelast. Het was gisteravond nog erger, r REISBUREAU „V-ISSINGEN" LISSONE-LINDEMAN ROTTERD. LLOYD Boulevaro de Ruyter 40, Telef. 38 I v om ons heen. Spr. hoopte dat ook in de toekomst alle aanwezigen hun plicht zul len vervullen ten opzichte van het socialis tische beginsel, want daardoor alleen kan de overwinning komen. Hij bracht dank aan „de Volksstem" en het orkest voor de keu rige uitvoering aan den spreker voor zijn gloedvol betoog en sloot, nadat allen staan de de Internationale hadden gezongen, den goedgeslaagden avond. De werkloosheid In onze gemeente. By den Gemeentelijken Dienst der Ar beidsbemiddeling alhier 6tonden gisteren als werkzoekenden ingeschreven Mannen8 grondwerkers, 1 mastleker, 3 metselaars, 5 opperlieden, 5 schilders, 2 stucadoors, 5 timmerlieden, 1 verver, 1 op zichter, 1 machinaal houtbewerker, 1 man denmaker, 1 meubelmaker, 2 politoerders, 3 kleermakers, 4 schoenmakers, 42 me taalbewerkers, 8 brood/banketbakkers, 1 kok, 1 sigarenmaker, 6 slagers, 1 tuinman, 2 magazijnbedienden, 9 reizigers/agenten, 5 winkelbedienden, 3 chauffeurs, 9 kell- ners, 19 loopers, 2 portiers, 49 transport arbeiders, 19 kantoorbedienden, 1 onderwij zer, 28 varensgezellen (w.o. stuurlieden, machinisten, stokers, matrozen enz.) en 142 losse arbeiders. Vrouwen 2 kantoorbedienden, 2 dienst boden en- 7 werksters. Totaal 401 ingeschrevenen, vorige week 403, waarvan 210 ih steun, te weten 118 in de werkverschaffing, 33 in de plantsoe nen, 19 crisissteuntrekkers en 40 gesteun- den vanwege Maatschappelijk Hulpbetoon. Ai zoo een vermindering van 2 werkzoe kenden. toen noch het concert, noch de optocht konden plaats hebben. Was het des morgens tijdens de militaire marsch door de stad nog droog, in den middag begon het steeds harder te regenen en toen een paar bestuursleden van het Middelburgsch Muziekkorps, dat des avonds zou musiceeren, om ongeveer 5 uur een kykje op de tent op de Markt gingen ne men, bleek hen, dat het dak van de tent verre van waterdicht is, zoodat de vloer hier en daar dreef van het waterToch besloot men met de beslissing over het al of niet doorgaan te wachten tot kwart voor zeven. Het was echter blyven regenen en het bestuur kon niet anders doen, dan het concert uitstellen tot hedenavond. Het be stuur ondervond nog een moeilijkheid, na melijk, dat de torenwachter de bekende vlaggetjes niet kon vinden waardoor dit waarschuwingssein van aflasten niet kon worden gegeven. Na het concert zou Uit het VolkVoor het Volk een fakkeloptocht organiseeren met medewerking van Oefening na den Arbeid en de signaalafdeeling van Achil les. Ook hiervan kon niets komen, De Liberalen en de jongeren. Gisteravond hield de afdeeling Middel burg der Liberale Staatsparty haar eerste vergadering onder voorzitterschap van den nieuw gekozen voorzitter, dr. S. S. Sme ding. In zijn openingswoord wees spr. op het by de jongste Statenverkiezing behaalde succes. Spr. wijdde verder o.m. woorden van groote waardeering aan den vertrek- kenden voorzitter, den heer A. Meijer, die verhinderd was de vergadering bij te wo nen. Nieuw- en St. Joosland Elerzoekers Ioopen twee processen-verbaal op. Ofschoon het de politie bekend was dat in de laatste dagen veel eieren werden ge raapt op de schorren in het Sloe, waren de eierenzoekers er nog steeds in geslaagd, ondanks achtervolging, te ontsnappen. Bij de controle die hedenmorgen werd gehouden, is een tweetal eierenzoekers aangehouden. Niet minder dan 14 eieren afkomstig van beschermde vogels als vischdiefjes, sterns en tureluurs, hadden zy bij zich. Tijdens het opmaken van het proces verbaal, kwam uit him zakken bo vendien nog een 7-tal eieren te voorschijn, eveneens van beschermde vogels. Deze eierenzoekers hadden extra pech, want toen zy weer verder wilden ryden, zag de burgemeester dat zij ook geen belasting plaatje op hun fiets hadden. Onmiddellijk volgde inbeslagneming. Ook hiervan werd proces-verbaal opgemaakt. De zoekers, die werden verbaliseerd zyn zekere v. B. en B., beiden wonende te Amemuiden. Moge dit een waarschuwing zijn voor anderen Haamstede Het Groene Kruis organiseert zgn. Moedercursussen. Onder leiding van zuster Switters uit Vlissingen is Vrijdagavond in het lokaal der Lagere Tuinbouwschool alhier een zgn Moedercursus aangevangen. Ruim 40 vrouwen en meisjes uit de gemeenten Haamstede, Burgh en Renesse gaven zich voor dezen cursus op, die uit een 8-tal les sen zal bestaan. Deze cursus die uitgaat van het Groene Kruis, voorziet dus blijk baar in een behoefte. Oost- en West-Souburg De regen als spelbreker. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana wapperde Zondag van den toren en eveneens bij verschillen de particulieren de driekleur. Maandag werd eveneens in verschillende straten ge vlagd. Dat er niet zoo druk gevlagd werd als anders, zal wel aan het ongunstige weer te wijten zijn. De onophoudelijk neer vallende regen hield ook de kinderen van de straat, en waar deze laatste het fees telijk aanzien met hun oranjemutsjes, strikjes en sjerpen, helpen verhoogen, was er van feest niet veel te bespeuren. Het aangekondigde concert van Vlijt en Vol harding is niet doorgegaan, eveneens als gevolg van het slechte weer. Goes Jaarvergadering Patrimonium. De afdeeling Patrimonium hield Maan dagavond onder leiding van den voorzitter den heer A. de Lange, haar jaarvergade ring. De secretaris, de heer B. P. Davidse, bracht het jaarverslag uit De penning- Solistenconcours te Hulst. Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de muziekvereeniging „Vlijt en Vol harding" te Hulst, werd Zondag een so listenconcours gehouden. Er waren 36 deelnemers. De jury bestond uit de hee- ren Alfons Ellegiers en Jozef de Koek, beiden bekende Belgische musici. De uitslag was als volgt Afdeeling uitmuntendheid: H. de Gucht te Hulst, piston, 94 pt., Ie pr. P. v. Daele, IJzendijke, trombone, 76 p., 3e pr.C. de Smit, IJzendyke, sax soprano, 96 pt., Ie pr.P. v. d. Walle, Biervliet, bugle, 93 pt., Ie pr.W. J. Ver sprille, Schoondijke, klarinet, 98 pt., Ie pr. P. Verhage en J. Lako, Zuidzande, clarinetten, 91 p., Ie pr. Eere afdeeling: M. J. v. d. Boom, IJzendijke, piston, 95 p., Ie pr. J. W. de Zwart, Schoondijke. clarinet, 100 punten, 1ste prijs beste prestatie van het concours) A. W. Gos- sye, Oostburg, bugle, 90 p., Ie pr.P. Ver hage, Zuidzande, clarinet, 92 p., Ie pr. Derde afdeeling: L. Herwegh, St. Jansteen. trombone, 80 p., Ie pr. B. L. Pilaet, Clinge, piston, 82 p., Ie pr. L. v. Hove én J. Pleunis, Hulst, clarinetten, 84 p., Ie pr. J. de Waal, Sluiskil, bugle, 64 p., 3e pr. A. v. d. Bran den, Clinge, tuba, 87 p., Ie pr. F. de Vos, St. Jansteen, sax. alto, 88 p., Ie pr. Jos Simoen, Sluiskil, bariton, 69 p-, 3e pr. F. A. Pilaet, Clinge, bugle, 82 p., Ie pr. Robert Schelfaut, Sluiskil, piston, 67 p., 3e pr. J. Burm, Hulst, trombone, 81 p., Ie pr.G. de Wijn, Sluiskil, tuba, 85 p., Ie pr.René Schelfaut, Sluiskil, bugle 53 p., 3e pr. Tweede afdeeling: Em. Eeckhout, Hulst, 89 p., Ie pr.J. v. d. Walle, Hulst, clarinet, 63 p., 3e pr. J. Verplanken, Sluiskil, sax. tenor, 88 p., Ie pr.A. v. d. Kelen, Clinge, trompet. 88 p.. Ie pr. C. Heirman, Hulst, clarinet, 85 p., Ie pr. H. W. Gossije, Schoondijke, bariton, 75 p., 2e pr. R. Lockefeer. Hulst, tuba, 84 p.. Ie pr.B. Eekhout, Schoon dijke, clarinet, 84 p., Ie pr. Eerste afdeeling: P. Narijaert, Schoondijke, trompet, 71 p., 2e pr. Jos v. d. Bunder, IJzendijke, sax. tenor, 62 p., 3e pr. A. de Roeijer, West- dorpe, clarinet, 87 p., Ie pr. J. F. v. d. Kelen, Clinge, piston, 86 p.. Ie pr.W. J. Gossye, Schoondijke, tuba, 80 p., Ie pr. P. v. Staveren, IJzendijke, alto, 78 p., 2e pr. Breskens DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. Een muzikale wandeling van het garnizoen. Maandagmorgen is de Breskensche bur gerij getuige geweest van een voor haar ongewoon schouwspel. Ter gelegenheid van de.i SOsten verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana maakte het garnizoen van Bres kens een muzikale wandeling door de met vlaggen versierde gemeente. Te kwart voor elf stelden de muziekvereeniging „Uit het volk, voor het volk" en de troepen zich op het Vcerplein op. Daar werden de ver schillende secties door den garnizoenscom mandant, kapitein Dekker, geïnspecteerd. Vervolgens zetten de troepen zich in be weging en marcheerden op de maat van een pittig geblazen marsch via Schelde- kade, Oranjeplein, Prinses Julianastraat en Molenwater naar de Dorpsstraat waar voor het gemeentehuis stonden opgesteld de mi litaire staf en de burgerlijke autoriteiten, o.m. burgemeester Drost en diens echtge note, burgemeester Waghto van Groede, de beide wethouders van Breskens, de heeren A. J. Cambier en N. Bino en verder raads leden en tal van genoodigden. Met groote belangstelling werd het défilé gade gesla gen. Aan het einde der Dorpsstraat werd rechtsomkeert gemaakt en door den Lan- geweg naar de weide van den heer Abr. Manneke gemarcheerd. Hier werden de - meester, de heer A. Hillebrand, boekte een batig saldo van 18.29. De aftredende bestuursleden G. Ecjf. hardt, G. Hollestelle en A. Hillebrand wr, den herkozen. Ten slotte hield de heer A. Vingerling een referaat over„Verplichte arbeids- dienst?" manschappen in carré opgesteld. Inmiddels waren ook de burgerlijke autoriteiten ge arriveerd. De garnizoenscommandant spreekt, Garnizoenscommandant, kapitein Dekker hield toen voor het front der troepen een toespraak waarin hy zich o.m. richtte tot de burgerij van Breskens hij sprak zyn groote voldoening uit over de wijze waar- op de militairen hier ontvangen zijn. Vanaf het moment dat het mobilisatie-telegram de manschappen naar Breskens opriep, heeft de bevolking alle mogelijke mede werking verleend. Een bijzonder woord van dank sprak de garnizoenscommandant tot he gemeentebestuur van Breskens dat niet minder dan de burgerij getoond heeft den militairen alle mogelyke medewerking te willen geven. Vóór Paschen, aldus spr., zat hier in Zeeuwsch-Vlaanderen de gedachte voor, dat men bij een eventueel gewapend conflict dit gebiedsdeel wel spoedig prijs zou geven. Na de komst der militairen ia men daar wel anders over gaan denken en de burgerij is daar dankbaar voor. Als een blijk van waardeering voor de medewer king van de heele bevolking gaf het gar nizoen dezen dag dit militaire schouwspel Tegelijkertijd om luister bij te zetten aan de viering van den verjaardag van onze Kroonprinses wier naam onverbrekelijk is verbonden aan het huis van Oranje, dat reeds meer dan 4 eeuwen ons volk regeert. De commandant eindigde zyn toespraak met een driewe-j. hoera voor de Prinses waarmee alle manschappen met de wa pens in de hoogte instemden. Toespraak van den burgemeester, Burgemeester Drost trad dan naar vo ren en richtte zich tot den commandant. Hij zei ongeveer: Meneer de garnizoenscom mandant, met bijzondere gevoelens van blijdschap hebben wij dit voor Breskens ongewone schouwspel gadegeslagen. Op den verjaardag van onze geëerbiedigde Prinses vervult ons dat met blijdschap. We spre ken de hoop uit dat Prinses Juliana, zoo God het wil, nog eens Koningin zal wor den van ons vrij land en volk. Toen na Paschen, het garnizoen hier te Breskens zy het dan met stille nxun, aankwam, werd het door ons met groote blijdschap en voldoening ontvangen. Die blijdschap willen wij gaarne toonen en ik hoop U binnenkort mededeeling te kunnen doen van een tastbaar blijk van waardeering dat wij de te Breskens ge legerde militairen, die hun haardsteden verlaten hebben, om Zeeuwsch-Vlaande ren te verdedigen, willen aanbieden. Wij hopen het garnizoen te Breskens nog lang te mogen houden." De garnizoenscommandant zegde hier voor dank. Vervolgens gaf hij het com mando „Presenteer geweer waarop de muziekvereeniging het Wilhelmus speelde. Na deze plechtigheid werden de officie ren bij den commandant ontboden en zjj kregen bevel de troepen na^jr hun stellin gen terug te laten marcheeren. Na afloop verzamelden de officieren zich op het go- meentehuis. Voor de rest van den dag kre gen de soldaten vrij van dienst. Begrijpelijkerwijs trok dit militaire schouwspel groote publieke belangstelling. Propaganda-avond N.C.V.G.B. Dinsdag 9 Mei a.s. houdt de Nederland- sche Centrale bond van Chr. Arbeiders (eters) in de bedrijven van voedings- en genotmiddelen een propaganda-avond in zaal Wykman, Achterweg. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Biervliet Do verjaardag van de Prinses. Maandagavond gaven de muziekvereeni ging „Harmonie" en het zangkoor „Excel sior" concerten op de Markt ter eere van den verjaardag der Prinses. Door het slechte weer was de belangstelling niet groot

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 2