Het rommelt nog in Slowakije Na gehouden bespreking zei de voorzit ter, dat hij Scheerens hierover zal onder houden. De heer Becu vroeg de mogelijkheid on eer de oogen te willen zien, om ter hoogte van de dreef van 't Westeinde het straatje ïjugs den Provincialen weg te willen door trekken. De voorzitter zeide toe dit te wil len bespreken. Vervolgens vroeg de heer Becu of er jjjn Klachten inkomen omtrent het weg gen van gestorven vee door de G.E.K.R.O. 'pe voorzitter zei, dat dit niet het geval vas. Pe heer W. van Haneghem meende zijn jvredenheid te moeten betuigen over de tfking van het nieuwe begraaftoestel. Hij U echter gaarne zien, dat dit toestel in rhand met de werkzaamheden van den jdienaar, door den gemeentewerkman •jd bediend. De voorzitter zeide, dat hij yover met Van Peenen heeft gesproken. voelt zelf, dat hij toch de persoon is het moet bedienen. Tervolgens vroeg de heer W. van Hane- jd of het niet mogelijk is, nabij het boe- ,-ol een plaats aan te wijzen waar afval c vuilnis kan worden geworpen. Na ge zien bespreking werd besloten, dat zal r.:len uitgezien naar een geschikte plaats. „Eendracht IVIaakt Slacht". ^dagavond 11 Maart jl. hield de mu- jürereeniging „Eendracht Maakt Macht" ha jaarlijksche uitvoering in de zaal van au heer P. A. Beun. ffegens afwezigheid van den voorzitter, heer P. C. Mazure, werd deze avond jsopend door den heer J. B. Risseeuw. De tjjd vóór de pauze was beschikbaar jiiteld voor de muziekvereeniging, terwijl u de pauze werd opgevoerd „Cel 13 is nij", een blijspel in 2 bedryven. Gezegd mag worden, dat allen hun beste tochten hebben gegeven. De muzieknum- ;ïs werden alle keurig uitgevoerd, terwijl a leden van de „Tooneelvereeniging Greede", hun beste gaven aan genoemd lispel hebben gewijd. Vooral den hoofd- jssonen Heintje, Kitty en Droogrek mag «zwoord van lof worden toegezwaaid. Het pfcel is zeer in den smaak gevallen. Na doop werd de avond voortgezet met een pwllig bal, dat tot in de kleine uurtjes fardé. SLUIS Een ongeval. Het ongeveer 4-jarig zoontje van den vrachtrijder S. te Sluis had het ongeluk bij het duwen tegen hekwerk dit op het rechterdijbeen te krijgen, waardoor een ga pende wonde in dit lichaamsdeel ontstond. Op zjjn geschrei kwam de moeder toeloo- pen. Het ventje werd overgebracht naar het ziekenhuis te Oostburg, waar het lichaams deel werd verbonden. HOOFDPLAAT Zeldzaam kroost. Bij den landarbeider J. Dierendonck te Hoofdplaat bracht een schaap jL Vrijdag een vijftal volslagen lammeren ter wereld. MARINE EN LEGER NAAMBOEK KONINKLIJKE MARINE 1939. Sterkte onzer vloot en van het korps officieren. Blijkens het nieuw uitgekomen „Naam boek Koninklijke Marine 1939" bestaat on ze vloot voor verdediging, zoowel van Ne derland als van onze overzessche gewesten, uit de volgende schepen en vaartuigen drie kruisers, één flottieljeleider, acht tor pedoboot jagers, vijf torpedobooten (Z), elf onderzeebooten (O), twaalf onderzeebooten (K), drie kustverdedigingsschepen, één ar tillerie-instructieschip (in afwerking), zes kanonneerbooten, vier rivier-kanonnesrboo- ten, zeventien mijnenleggers (waaronder twee tevens voor politietoezicht zeevissche- rij en één voor torpedowachtschip, zestien mijnenvegers, twee opnemingsvaartuigen (in N.-I.), en één torpedomotorboot (in N.-I.). Voor uitbreiding onzer vloot zijn op diverse scheepswerven in Nederland in aan bouw, dan wel is daartoe een aanvang ge maakt één kruiser (zal worden twee), één flottielje-leider, vier torpedobootjagers, acht onderzeebooten (O) en drie kanon neerbooten. Voorts zijn in gebruik voor bijzondere diensten in Nederland 1 torpedoboot, 2 opnemingsvaartuigen. Voor opleiding ma chinisten en stokers 1 ontw. fregat, 1 torpedoboot en 1 ontw. rivier-kann. boot. Voor den torpedodienst1 logementschip met transportvaartuig en torpedoboot. Verder 1 depotschip voor onderzeebooten, 1 wachtschip (ontw. fregat), 1 opleidings schip voor zeemiliciens (oud pantserschip), 1 wachtschip (ontw. pantserdekschip dit laatste te Vlissingen en 1 zeiljacht voor opleiding van adelborsten van het Konink lijk Instituut voor de Marine. Uit hetzelfde naamboek blijkt, dat het officierscorps be staat uit Beroepsofficieren 7 vice-admiraals (w.o. 4 boven de sterkte, in speciale betrekkin gen geplaatst), 2 schouten-bij-nacht, 21 kapiteins ter zee (w.o. 5 boven de sterkte), 36 kapitein-luitenants ter zee (w.o. 4 bo ven de sterkte), 145 luitenants ter zee le klasse, 187 idem 2e klasse, 39 idem 3e klasse. 1 luitenant ter zee le klasse la suits (Z.K.H. de Prins der Nederlanden) 10 officieren-vlieger le klasse, 41 idem 2e klasse, 12 idem 3e klasse 1 kolonel der mariniers, 2 luitenants-kolonel idem, 9 ka piteins idem (w.o. 1 boven de sterkte), 10 le luitenants idem 3 2e luitenants idem 2 hoofdofficieren van den marine-stoom- SCHERPE TOON VAN DE DUITSCHE PERS Wapens uit Duitschland naar Slowakye. In de hoofdstraten van Bratislava bevon- zich Zaterdagavond meer dan tiendui- wd personen om den eersten verjaardag 'M den Anschluss te gedenken. Met twee olra booten waren Slowaaksche Hlinka- prdisten en Duitsche S.S.-lieden uit Wee na overgekomen om de viering bij te wo- *L Karmasin, de leider der Duitsche minder- W ln Slowakije, hield een redevoering, Urin hg verklaarde solidair te zijn met Mowaken. h een interview verklaarde hij, dat hij allen tijde een beroep op dep Führer wo doen". Des avonds patrouilleerden voortdurend Pantserwagens door de straten van Bratis lava. Volgens berichten van Slowaaksche ^de zjjn by een gevecht tusschen Hlinka- prden en Tsjechische soldaten te Presov personen gedood- Volgens een Zaterdagavond om tien uur ÜE.T. uit Bratislava ontvangen bericht *ord daar ter plaatse tijdens de demon straties geschoten. Er werden verscheidene frsonen gewond. Verscheidene Joodsche winkelhuizen Hoesten het ontgelden. Tegenover de syna goge werd met een handgranaat gegooid. Niemand werd gewond. Volgens een door het hoofdkwartier van Hlinka garde te Bratislava gepubliceerd tommuniqué zijn by de jongste incidenten negentien leden der Hlinka garde gedood. Vr'"ens berichten uit goede bron is Za- j ^dagnacht door bemiddeling van de Duit- Kbe partij eer aanzienlijke hoeveelheid wa- fns van den Duitschen oever naar den wwaakschen oever gebracht. De Duit jes te Bratïslawa hebben op deze wijze geweren met munitie en automatische ^Pens ontvangen. Troepenversterkingen in Slowakije? J® ^en loop van Zondag zouden, volgens ••vas, in Slowakije troepenversterkingen jw aangenomen. Ook werd gemeld, dat Jechiache troepen werden samengetrok- e" ta Oostelijk Moravië, nabij de Slowaak sche grens. Door bemiddeling van het telegraaf- gentschap Ceteka ontkent het Tsjechische niaterie van oorlog categorisch in het daten,an<3 111 omloop gebrachte berichten, w *an de STCns van Duitschland en Slo- ue troepen zouden zijn geconcentreerd, ken n* 18 ilet te bratïslawa en omstre- lansk men Seweest- Minister Tep- y> die de functie van president waar neemt, heeft den bevelhebber der Tsjechi sche troepen verzocht deze terug te trek ken, ten einde de bevolking niet den indruk te geven, dat Praag Slowakije een militaire dictatuur wil opleggen. Tengevolge van dezen eisch werden de troepen in de kazernes geconsigneerd. In bun plaats hebben Hlinka-gardisten de openbare gebouwen bezet. De Weensclie radio-omroep wekt den Slowaken op vol te houden. De Weensche radio-omroep zond Zater dag ieder half uur een opwekking aan de bevolking van Slowakye uit, den strijd tegen de Praagsche regeering voort te zet ten. Deze uitzendingen geschiedden in het Slowaaksch. De nieuwe Slowaaksche regeering samengesteld. Het nieuwe Kabinet van Slowakije is Za terdag als volgt samengesteld. Minister-president Sidor (thans vice- premier der centrale regeering) binnen- landsche zaken Sokol (president van Slo- waakschen landdag) onderwijs Sivak (af gevaardigde) handel en openbare werken Stano (vice-president van Slowaakschen landdag, industrie, arbeid en landbouw Satko (afgevaardigde) financiën Hrncar en justitie Gejza Fritz, Scherpe toon van de Duitsche pers. Ingevolge aan Tsjechen toegeschreven anti-Duitsche incidenten in Bruenn en Bra tislava, is de toon der Duitsche bladen tegenover de gebeurtenssen in Slowakfle zeer scherp geworden. De berichten worden op de eerste pagina groot opgemaakt. De Voelkischer Beobachter spreekt van een brutalen Tsjechischen terreur in Slowakye en zegt, dat ook in Praag weer de gevolgen van de anti-Duitsche hetze te onderschel den zijn. Het 12-Uhr blatt spreekt van „Benesj-methoden" en de B.Z. am Mittag stelt vast, dat de situatie zich op dreigende wijze verscherpt. Voorts maakt het Duitsche nieuwsbureau melding van een reeks tegen Duitschers ge richte incidenten in verschillende steden van Slowakye. Te Beriyn zijn nog geen diplomatieke stappen in verband met den toestand in Slowakije bekend gemaakt. Officieele krin gen leggen nog steeds slechts den nadruk op de belangstelling, waarmede zij de aan gelegenheid waarnemen. Tevens wijzen zy op het feit, dat Duitschland als garant van de Weensche arbitrage min of meer rechtstreeks betrokken is bij deze aange legenheid. vaartdienst le klasse, 7 idem der 2e klasse (w.o. 2 boven de sterkte), 67 officieren van den idem le klasse (w.o. 2 boven de sterk te), 75 idem der 2e klasse en 20 idem der 3e klasse 3 hoofdofficieren van gezond heid der le klasse, 3 idem der 2e klasse, 27 officieren van gezondheid le klasse, 21 idem 2e klasse 1 hoofdofficier van admi nistratie le klasse, 3 idem der 2e klasse, 33 officieren van administratie le klasse, 29 idem 2e klasse en 7 idem 3e klasse 1 officier-monteur. Reserve-officieren 24 kapitein-luitenants ter zee; 43 luitenants ter'zee le klasse (w.o. 10 voor onbepaalden tijd in vasten dienst), 221 idem 2e klasse (w.o. 18 als voren), 115 idem 3e klasse11 officieren vlieger 2e kl. 13 officieren-zeewaamemer 2e klasse1 luitenant-kolonel der mari niers, 1 kapitein idem, 9 le luitenants idem, 3 2e luitenants idem 2 officieren van den marinestoomvaartdienst le klasse, 58 idem 2e klasse, 23 idem 3e klasse 12 officieren van gezondheid le klasse5 idem 2e klasse 1 officier van administra tie le klasse en 11 idem der 2e klasse. Opgave overgeplaatste onderofficieren der marine. Sergeant-vliegtuigmaker (M) I. H. Thee- wis, van de Kooij naar kazerne Amster dam, gedetacheerd bij de monteursschool te Amsterdam. Sergeant-vliegtuigmaker (M) H. J. Spor- ken, van „de Mok" naar kazerne Amster dam tewerkgesteld by de K.L.M. te Schip hol. Majoor-machinist D. W. Spraakman, van onderzeedienst naar wachtschip Vlissingen, wordt tewerkgesteld by den bouw van de O 22 bij de Kon. Mij „de Schelde". Majoor-machinist B. C. van Gent, van onderzeedienst naar afdeeling mariniers Rotterdam, tewerkgesteld bij den bouw van de O 23 bij de Rott. Droogdokmaatschappy. Majoor-machinist J. Eekhart, van Van Speijk naar onderzeedienst. Bootsman W. J. F. S. Karsten, van Van Speijk naar Z 7. Bootsman P. Monderman, van Van Speyk naar Z 6. Bootsman P. Houterman, van Z 6 naar Van Spetjk. Bootsman T. Leether, van Z 7 naar Van Speijk. Sergeanten-vlieger W. H. Avenarius, P. Buijnink en A. W. J. de Groot, van de Kooy naar de Mok. De a.s. reis van de O. 16 via de Kaap. Als opvolger van luitenant ter zee der le klasse B. C. M. Schouten is luitenant ter zee der le klasse P. A. Mulock van der Vlies Bik belast met het bevel over Hr. Ms. O 16. meldt de N. R. Crt. Onder bevel van laatstgenoemden officier zal deze bodem in Mei vertrekken naar Oost-Indië, welke reis, gelijk reeds gemeld, zal worden gemaakt via Kaap de Goede Hoop en waarbij onder de opvarenden zal behooren dr. Nieuwenkamp, de opvolger van prof. Vening Meinesz, die zwaarte krachtmetingen zal verrichten. Ontslag uit den zeedienst. Sergeant-ziekenverpleger A. Rokus. Ver bindings vaartuig „De Mok 1" te water gelaten. Zaterdagmiddag is op de rijkswerf te Willemsoord met goed gevolg te water ge laten het verbindingsvaartuig „De Mok 1" bestemd voor een geregelds verbinding tus schen Den Helder en het vliegkamp „De Mok" op Texel. De plechtigheid die werd opgeluisterd door het muziekcorps van de „Tromp" werd bygewoond door tal van marine-autoriteiten, alsmede door burge meester G. Ritmeester van Den Helder. De marinecommandant was wegens uitstedig- heid verhinderd. Nadat de directeur van de rijkswerf ir. S. Visman, een kort welkomstwoord had gesproken en het verloop van de werk zaamheden had geschetst, verzocht hij de echtgenoote van den commandant van „De Mok", kapitein-luitenant ter zee G. G. Bo- zuwa, de doopplechtigheid te verrichten. Nadat mevrouw Bozuwa deze handeling had verricht, kwam er terstond beweging in het vaartuig, dat onder de tonen van het Wilhelmus vlot te water gleed. De „De Mok 1" heeft een lengte van 37.71 meter, in loodlijnen bedraagt de lengte 34.80 me ter, de holte 3.10 meter. De watergang Is 180 ton, terwijl twee Kromhout-dieselmoto ren, elk van 200 p.k. het schip een snelheid geven van maximum 12 my'L Het schip kan normaal 160 personen vervoeren. Terstond na de tewaterlating van „De Mok 1" werd de kiel gelegd voor een tweede verbindings vaartuig „De Mok 2", dat iets kleiner zal zijn dan de „De Mok 1". Op 11 Maart 1939 zijn aangesteld tot dienstplichtig sergeant-titulair de dienst plichtige korporaals A. Bakker, M. Dok- kum, W. Lievaart, A, Bal, H. Crimmelen, L. Miekels, J. Philipse, D. Vos en A. Zabel, allen behoorende tot het 14e regiment In fanterie en leerlingen aan de school voor ..pegrve-officieren. In afwachting van hun uitzending naai Oost-Indië zijn de luitenants ter zee der 3e klasse J. A. van Beusekom, J. C. K. Leeks- ma en T. Vermyden ter beschikking ge steld. Herdenking 125-jarig bestaan van den generalen staf. Zaterdag was het 125 jaar geleden dat de generale staf brj besluit van den souve- reinen vorst werd opgericht. De chef van officieren van dien staf alsmede de nog in actieven dienst zijnde oud-officieren van den generalen staf hebben gemeend aan de herdenking van dit voor de weermacht zoo belangrijke feit een eenigszins feestelijk karakter te moeten geven. Dienovereen komstig hebben zij Zaterdagmiddag in Hotel Wittebrug te Den Haag een herden- kingsby eenkomst gehouden, waarin de her denkingsrede is uitgesproken door den lui tenant-generaal der artillerie b.d. H. A. F. G. van Ermel Scherer. Deze bijeenkomst was zeer druk bezocht. H. M. de Koningin was vertegenwoordigd door haar adjudant, majoor Phaff. Aan wezig waren verder o.a. de ainister-presi- dent dr. H. Colijn en de ministers van Dijk, Weiter, Goseling, de vice-president van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk en mr. J. R. H. van Schaik, on derscheidenlijk voorzitter van de Eerste en van de Tweede Kamer, mr. dr. L. E. Vis ser, president van den Hoogen Raad, vice- admiraal J. Th. Fürstner, chef van den marinestaf, schout-by-nacht H. Jolles, com mandant der marine te Willemsoord, kapi tein ter zee H. J. van der Stad, comman dant der maritieme middelen te Vlissingen, dr. ir. M. H. Damme, directeur-generaal der P.T.T., prof. dr. ir. J. Goudriaan Jr., presi dent-directeur der N.V. Nederlandsche Spoorwegen met de beide directeuren dier maatschappij ir. W. Hupkes en ir. W. F. H. van Rijckevorsel Nadat de aanwezigen hun plaatsen had den ingenomen heeft de chef van den gene ralen staf, luitenant-generaal I. H. Reijn- ders, hen welkom geheet-en. Generaal Reynders zei in zijn rede o.m. De werkzaamheden van het hoofdbureau van den generalen staf zijn in het alge meen van geheimen aard. Zij betreffen o.m. de organisatie en de mobilisatie der strijd krachten en de voorbereiding van haar ge bruik in oorlogstijd in den meest uitge- breiden zin. De resultaten van dien arbeid blijken slechts wanneer de weermacht geheel of ten deele moet worden gemobiliseerd. Onze hoogste wensch moet zijn, dat ons werk zal blijken niet noodig te zijn geweest. Ten slotte gaf hij het woord aan den generaal van Ei-mei Scherer voor het hou den van de herdenkingsrede. Na deze rede was er gelegenheid den chef van den generalen staf en den officie ren en reserve-officieren van dien staf, als mede aan de nog in actieven dienst zijnde oud-officieren van den generalen staf en hun dames geluk te wenschen met het jubi leum van den staf, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. KERK- EN SCH00LNIEUWS Ned. Herv Kerk. Beroepen fee Seroosker- ke (W.) (toez.) N. Visser, cand. en hulp predikant te Utrecht. EVENTJES LACHEN. Zij„Vandaag had ik den aardigsten en vriendelijksten heer in Amsterdam ont moet Hy „Zoo Waar dan?" Zij „In de KalverstraatMet myn pa- rapluie prikte ik hem een oog uit en toen zei hij alleen dit,,'t Geeft niets, me vrouw, ik heb er toch nog één over 1" Na het onderzoek zegt de dokter tegen den man van de patiënte „Mijnheer Smit. ik moet het U maar zeggen, Uw vrouw bevalt me in 't geheel niet." Smit„Zoo, dokter, dan hebben we bei den denzelfden smaak." Zij„Maar Jan, hoe durfj je bij me te komen Je hebt je niet eens laten sche ren Hij „Ja, dat heb ik nu voor jouw ple zier gedaan Zfl „Wat zeg je nu?" Hij „Wel, toen we onlangs in Artis waren, had je zoo'n schik in de stekelvar kens." Woest uitziende dame„Ik moet een revolver hebben, voor mijn man Winkelier „Heeft Uw man niet gezegd, wat voor merk het moet zijn?" Dame „Natuurlijk niet, want hij weet nog niet, dat de revolver voor hem be stemd is." Dokter„U is nog a3 overspannen en moet eens eenige ontspanning zoeken. Gaat U eens naar Cabaret Modem. Daar is een beroemde clown, en u zult zich weer ge zond lachen." Patiënt„Neem me niet kwalijk, dok ter, die clown ben ik zelf." „Waarom huil je zoo, Kees?" vraagt Gerrie. „Och, mijn hond is gestorven „Moet je daarom zoo huilen? Vorige week is myn grootmoeder gestorven, en ik neb toch niet gehuild." „Ja, maar die heb Je niet van klein al opgevoed, zooals ik mijn hond gedaan heb." Rechter „Veel goeds heb ik niet van U gehoord Verdachte „U moet eens hooren, wat de menschen van U zeggen „Galeries Modernes" te Utrecht in vlammen opgegaan Personeel kon zich nog tijdig in veiligheid stellen. Vanmorgen is de Utrechtsche binnenstad door een van de grootste branden van den laatsten tyd geteisterd. Omstreeks half tien ontdekte het perso neel van het warenhuis „Galeries Moder nes" aan de Vliestraat vuur in een hoek van het gebouw, zoowel op de beneden- als op de bovenverdieping. Aanstonds werd alarm geslagen. Het personeel sloeg op de vlucht en kon nog tijdig het gebouw ver laten. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat in een half uur tijd het groote complex aan aUe kanten in lichter laaie stond. Het warenhuis is uiterst brandbaar, me de doordat er tijdelijk aan weerskanten een noodgebouw is aangebracht dat uit hout is opgetrokken. Een gelukkige factor is, dat de brand in de ochtenduren is uitgebroken, zoodat zich weinig publiek in het waren huis bevond. De brandweer rukte met al het beschik bare materiaal uit en stond voor een vrij wel hopelooze taak. Aan alle kanten werd water op het vuur geworpen, doch aan blusschen viel voorloopig niet te denken. Het geheele verkeer in de binnenstad stond stil. De brandweer bepaalde zich hoofdzake lijk tot het insluiten van het brandende warenhuis, en voorkwam uitbreiding door de aan den overkant van de Vliestraat ge legen perceelen, waarin gevestigd de firma Dijkhof, magazijn Nederland en Vroom en Dreesman, nat te houden. Het vuur ver richtte snel het verwoestende werk. Spie gelruit na spiegelruit viel kletterend in stukken. Met een knal stortte het dak in een, daarna begonnen de zijgevels be wer ken, die tenslotte eveneens bezweken en ineen stortten. Het was een gigantisch schouwspel, waarbij het snelle verloop van het vernietigingswerk van het vuur opviel. Het machtige schouwspel werd door dui zenden belangstellenden gade geslagen. Het uitgestrekte perceel werd totaal ver nield. Een gelukkige omstandigheid hierbij is, dat dit perceel voor afbraak was be stemd, zoodra de nieuwoouw, waarvan de fundamenten inmiddels zijn gelegd, gereed zouden zijn. Van den inboedel kon niets worden gered. Groote voorraden zijn ver loren gegaan. Het bedrijf zal voorloopig worden stil gelegd. BURWFUJKE STAND VLISSINGEN. van 913 Maart. ONDERTROUWD: P. G. Copier, 28 j. en A. Clarisse, 18. j. BEVALLEN: L. de Wit, geb. Francke, d. L. C. S. van Rosevelt, geb. van Overbeeke, z. A. L. A. Hermans, geb. Spoelstra, z. J. M. van der Burght, geb. Brouwer, z. P. C. G. van Overbeeke, geb. De Meulder, z. OVERLEDEN: P. C. Lievense, 77 j., vrouw van A. Bos telaar. E. R. Hollebrandse, 83 j. WISSELKOERSEN Noteering van 13 Maart, 3 uur. (Offici eel). Londen 8.8314, Berlijn 75.55, Pa rijs 4.9934, Brussel ƒ31.68, Zwitserland 42.82%, New York 1.88 5/16. MARKTBERICHTEN VEEMARKT ROTTERDAM. 13 Maart 1939. Totaal aanvoer 7964 stuks 617 vette runderen, 243 vette kalveren, 24 nuchtere kalveren, 165 schapen en lammereen, 715 varkens. Pryzen per KG Vette koeien 70, 60, 36 46 ct vette ossen 64, 58, 5646 et. vette kalveren 100, 90, 6070 ct.varkens (levend gewicht) 49, 48, 46 ct. schapen 50, 43, 32 ct. lammeren 56, 47, 42 ct. Prijzen ^er stuk: Schapen 25, 19, 17; lammeren 22, 16, a2. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 13 Maart. Brielsche Eigenheimers 1.50f 2.10 kleine Eigenheimers 1.401.60 Zeeuw- sche Eigenheimers 1.401.80 Zeeuw- sche Bonte en idem Blauwe 2.803.10 Kleine dito 1.902.10 Eigenheimers blauwe 1-90J 2Bintjes 1.752 Bevelanders 1.752, alles per H.L. Zandaardappslen 4ct., kleine zandaard- appelen 3 ct. Met behoorlijken aanvoer, kalmen handel. VLASMARKT ROTTERDAM. 13 Maart. Aanvoer 19.500 Kg. blauw, schoon 68 80 ct., 9400 Kg. Hollandsch geel 6880 ct., 4900 Kg. Dauwroot 65—70 ct.. Markt kalm gestemd, handel flauw met nog iets afbrokkelende pryzen. Vooral mid den- en lagere soorten waren verlaten, aan voer slechts, gedeeltelijk verkocht,

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 3