Vlissingsche Courent I1MMÜT1 HDUDCR C f DERDE BLAD "brieven uit diThöfstad WAT GEEFT DE RADIO? aart GEMENGD NIEUWS Is de meter nog een meter Buitenlandsch Weerbericht. Agendo J BURGERLIJKE STAND LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN HOOGWATER TE VLISSINGEN I ?ebrui- 80 ct, resp, room, let. per ascfx Ingea ct. p, ENT", _eer in ■■tel ot -"ascfj. sende mooi. enscht ~:;mels !estr.). goed reeds dekt Sit dat sering Zee- Roti .uur ■Mid= 125', akele br 2e vafl 2727 van de van Vrijdag 10 Maart 1939. Nummer 59 Sport Het winterseizoen begint al weer aardig op een eind te laten en zoodra is er geen zcmersche dag of de Hagenaars keeren weer „in huldigende stoete" naar de nooit- volprezen zee, annex de evenmin volprezen boulevard. Het schijnt wel haast een auto matische pisychologische werking te zijn, die men ondergaat zonder er zich reken schap van te geven. Bij duizenden is dit het geval en het is voor een goed deel daaraan te danken dat onze badplaats zich op de been houdt ondanks de ongunst der tijden. Het heeft ongetwijfeld zijn nadeel óók, dat een groote stad zoo dicht bij een badplaats ligt, want de zelfstandigheid van die ontspanningsplaats verliest daar door veel. Kleinere badplaatsen hebben voor velen een bekoring ook al omdat men daar meer te midden van de badgasten vertoeft. Hier zijn ze altijd zóózeer ver mengd met zeebadende Hagenaars, die toch in den strikten zin van het woord geen badgast zijn, dat zij daairin onder gaan. En toch lijkt het alsof die andere lust oorden aan zee niet die groote attractie oefenen als het van ouds-befaamde Sche- veningen. In veel opzichten is het bijvoor beeld in Katwijk en Noordwijk te primi tief, te weinig modern en dientengevolge niet mondain genoeg in den gunstigen zin van het woord. In die kleinere plaatsen wordt men ook nog meer geringeloord dan in de groote. De gemeentebesturen oefenen er een soort baasschap uit dat niet allen naar den zin is. Er zijn twee soorten badgasten, nl. zij, die om de rust aan de zee komen en zij die juist om het vertier er heen trekken. Rust-houden is zoo'n algemeene leus ge worden in onzen onrustigen en rusteloozen tijd, dat het als iets noodzakelijks lijkt als men die rust wil zoeken. Ieder mensch heeft op zijn tijd rust noodig, dagelijks en wekelijks en dan liefst nog eenmaal in het jaar gedurende langeren tijd. Of de vacan- tie nu voor allen wel-die rust brengt is te betwijfelen. Het is tegenwoordig eeniger- mate mode geworden om zijn vacantie in de wintermaanden te kiezen en dan naar de witbesneeuwde bergen te gaan en daar aan de kans van beenbreuken zich bloot te stellen. Hypermodern is het tegenwoordig met een been-ongeval thuis te komen. Dat staat voornaam en chique We hoorden pas dat in een Spital ergens in Zwitser land een aparte afdeeling voor Holland- sche beenbrekers is ingericht. Dat met het oog op de conversatie enden gulden, die altijd nog goed prijshoudend is Enfin, dat raceten de bezitters van dien gulden zelf maar weten Een sport, die naast deze, tegenwoordig heel veel opgang maakt in de residentie is de paardensport. Vroeger was dat de dure sport bij uitnemendheid, maar ook hier heeft de bittere noodzaak, gedwongen tot aanzienlijke kosten-vermindering, zoodat een niet al te arme beurs zich die weelde zelfs al kan veroorloven. Zaterdagsmiddags komt men in de duinen gansche scharen ruiters en ruiteressen tegen, die hun open lucht-toertje maken, 's Avonds wordt in tal van maneges geregeld geoefend en me nige oud-paarden-militair heeft hier een aardige baan gevonden. Naast de paarden-rij-sport heeft de wan delsport hier enorm veel liefhebbers ge vonden. Zondagmorgen schijnt voor hen het uitverkoren uur te zijn. In regimenten marcheeren zij door de buitenwegen en bui tenwijken. Het is niet altijd een aesthetisch gezicht, die troepjes in hun actief bedrijf gade te slaan. De kleedij is in den regel allesbehalve fraai, vooral voor de dames. Het mllitair- achtige marcheeren kan velen ook minder bc ;oren en vooral is het een raadsel waar om zij allen met zulke zevenmijls-passen loopen. Voor de dames staat dat al heel leelijk en de kleinere gestalten krijgen daardoor een draaiende beweging, die even vermoeiend als onaesthetisch is. Maar ge zond zal het wel zijn en uit dat oogpunt bezien is ook deze sport lofwaardig'. We vreezen echter, dat ze bezig is in dat lee- ljjke exces van krachtpatserij te vervallen. Zelf zijn wij altyd een groot liefhebber van wandelen geweest en de berg-beklim- ming is voor ons nog altijd een schoone illusie, die toch verwezenlijkt wordt. Maar nooit hebben wij de behoefte gevoeld aan deze groote stappen-sport zonder rust als thans beoefend wordt. Vreemd toch, dat sport altijd overdreven moet worden. Dit maakt, dat velen er afzijdig van blijven en liever op andere wijze aan hun liefhebberij uiting geven. Ook het wedstrijd-stelsel schrikt velen afmen wil de sport wel beoefenen maar binnen de grenzen van zijn eigen capaciteit en men wil zich niet uit- de-naad werken, gelijk men dat populair pleegt te noemen. Afgedaan heeft voor velen de rijwiel- sport. Dat is een echten volkssport gewor den. Zelfs het maken van toertjes vindt niet veel aftrek meer, waarschijnlijk ook omdat het verkeer op de wegen te gevaar lijk is. Er wordt nog wel op Zondagen veel gefietst, maar dat zijn meest oe jongeren, die op werkdagen geen gelegenheid en tijd er voor hebben. De tandem is weer even herleefd, maar groote vlucht zal die wel niet nemen. De auto en de bus hebben al weer een heel ander karakter aan de uit stapjes gegeven. Zoodra de overheid zal ophouden met haar actie tegen deze mo derne verkeersmiddelen, zal dit alles nog weer veel veranderen. Het kunstmatig te genhouden zal wel niet lang meer kunnen duren. De geschiedenis leert dat dergelijke tirannie op een goeden dag wel plotseling explodeert. Wij zijn nu spoedig de crisis in dit proces wel nabij het publiek voelt zich door de jongste maatregelen gedupeerd en op de een of andere wijze komt dat wel tot uiting. Straks zijn er weer verkiezin gen en dan klagen de leiders over gemis aan belangstelling in de openbare zaak... maar naar de oorzaken van die apathie speurt men liever niet. Voor alle sport-beoefening leent den Haag zich uitstekend, wandel- en paarde- sport hebben een ideaal-terrein. En de zwemsport niet te vergeten. Jammer dat zoo vaak eindelooze belemmeringen in den weg gelegd worden door eenzijdige vrij- heidsopvatting, die eigen vrijheid veilig stelt, maar die van een ander voortdurend belemmert en bedreigt. EIBER. Kind door boerenkar overreden en gedood. Gis teravond is het vierjarig kind van de fa milie A. Snoek te Rijen, door een boeren kar overreden en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het lij kenhuisje te Rijen overgebracht. Thans ook de gemeen tesecretaris van Doorn- spijk aangehouden. In ver band met de aan het licht gekomen knoeie rijen van den gemeente-ontvanger van Doornspijk, R. P., is gisteravond de ge meente-secretaris van Doornspijk, de heer R. de V., verdacht van medeplichtigheid, aangehouden. Hij voerde voor P. de admi nistratie. De V. is eveneens naar de ma rechausseekazerne te Wezep overgebracht. Naar wij vernemen heeft P. gisteravond bekend zich aan onregelmatigheden en aan valschheid in geschrifte te hebben schuldig gemaakt. Het is niet uitgesloten, dat in de komende dagen nog meer arrestaties zullen volgen. Vandaag is de gemeente-ontvanger P. wederom op vrije voeten gesteld. Felle brand te Medem- b 1 i k. Gisteravond begaf een bestuurs lid van de plaatselijke afdeeling der S.D. A.P. te Medemblik zich naar het vergader lokaal van de afdeeling aan de Oosterha- v.en, waar een bijeenkomst zou worden ge houden. Toen hij het lokaal binnenging, zag hij, dat hier brand was uitgebroken. Ter stond waarschuwde hij de op de eerste en tweede verdieping wonende gezinnen Wil- k/sns en Menners en deze stelden zich in allerijl in veiligheid. Inmiddels hadden de vlammen om zich. heen gegrepen en de brandweer, die op het eerste alarm was uitgerukt, stond voor een niet gemakkelijke fcaak. Zij kon niet ver hinderen, dat het geheele pand uitbrandde. De belendende perceelen wist zij te behou den. De oorzaak van den brand zoekt men in een petroleumkachel, welke in het verga derlokaal brandde. Waarschijnlijk is door overmatige hitte-uitstraling de wand of een in de nabijheid van de kachel staand voor werp in brand geraakt. De inboedel is mede verloren gegaan. Woning afgebrand te Noordw ij kerhouf. In den afgeloopen nacht is te Noordwijker- hcut brand uitgebroken in de woning, be woond door de familie van der Niet en eigendom van de Nederlandsch Hervormde Diaconie totaal afgebi'and. De brandweer die den brand, welke in den schoorsteen was ontstaan, met twee slangen op de waterleiding poogde te blusschen slaagde hierin niet. Huis en inboedel werden een prooi der vlammen. Het aangrenzende huis dat niet is bewoond, brandde gedeeltelijk af. De familie van der Niet was afwezig; Verzekering dekt de schade. Duitsche Zuidpool-expe- ditie ontdekt nieuw gebied. De Duitsche Zuiöpool-expeditie onder leiding van den kapitein-vlieger Ritscher is dezer dagen op de terugreis Kaapstad ge passeerd. De" expeditie heeft meer dan 350-000 vierk. kilometer van het Zuidpool- continent ontdekt en in kaart gebracht. Voor verdere bijzonderheden zal de terug keer van de expeditie te Hamburg in de eerste helft van April, afgewacht moeten worden. Eeuwf ee3t van het rij wiel. Volgende maand zal een rijwiel- tocht in Wales georganiseerd worden ter herdenking van den tocht van Kirkpatrick Macmillan op de houten velocipède, welke de voorlooper was van het .moderne rijwiel. Aan dezen tocht zal worden deelgenomen door 25 bij den rijwielhandel betrokken per sonen. De uitvinder van het rijwiel was een jonge smid te Courthill nabij Dumfries. Zijn houten model had een stuurinrichting aan het -voorwiel, terwijl de aandrijving van het achterwiel geschiedde door hefboomen en cranks. Na nog drie jaren gewerkt te heb ben aan de perfectie van zijn model, maakte hij op 6 Juni 1842 een rit van Dum fries naar Glasgow, een afstand van zestig kilometer, welke hij in twee dagen aflegde. Hierbij deed zich nog een incident voor, doordat een kind werd aangereden, dat voor het rijwiel ging loopen. Macmillan kreeg een boete van vijf shilling, omdat hij de voetgangers in gevaar bracht. Op 21 April gaan de 25 deelnemers het traject, doch thans op hun moderne fietsen, opnieuw afleggen- Calcutta's watervoor ziening bedreigd. Tijdens de algemeene jaarvergadering van den bond van ingenieurs te Calcutta heeft de voor zitter, dr. B. N. Bey, een waarschuwing laten hooren ten aanzien van den watertoe voer van de Hooghly rivier, van welke be vaarbaarheid de scheepvaart van Calcutta geheel afhankelijk is. Gaandeweg verandert de Hooghl in een lagune, doordat de bo- venstroom verstoken wordt van verschen watertoevoer. Niet alleen de handel van Calcutta, maar ook de gezondheidstoestand wordt hierdoor bedreigd, aangezien de toe nemende vervuiling in den bovenloop der rivier het water ondrinkbaar dreigt te maken. Een conferentie zal het vaststellen. Veertig naties vergaderen om de zes jaren. Over eenige maanden wordt in Parijs de „Generale conferentie der Maten en Ge wichten" geopend. Men zal daar onderzoe ken of de oermeter en het kilogramge wicht werkelijk nog onveranderd gebleven zijn. Wanneer in deze dagen van conflicten, meeningsverschillen en diplomatieke intri gues over een internationale conferentie gesproken wordt, denkt men onwillekeurig aan lange en dikwijls vruchtelooze politie ke debatten. Maar gelukkig zijn er ook nog internationale conferenties, waarvan de politiek verre gehouden wordt. Wanneer in October in den Salem de l'Horloge van het Fransche ministerie van buitenlandsche zaken aan den Quai d'Orsay de vertegenwoordigers van veertig naties elkaar ontmoeten, heeft deze bijeenkomst ondanks het voorzitterschap van den Fran- schen minister van buitenlandsche zaken werkelijk niets met politiek te maken. Men bespreekt om de zes jaren op de „Generale Conferentie der Maten en Gewichten" de problemen, die het metrieke stelsel aan de wetenschap en de economie stelt. Wanneer men beweert, dat het metrieke stelsel in Europa een kind van de Fran- sche revolutie is, is dat misschien ietwat overdreven. De beroeringen, die de revolu tie met zich medebracht, waren sterk ge noeg om ook den chaos der vroegere maaU stelsels aan te tasten en de menschen naar verbetering te doen uitzien. Aldus konden de leiders der Fransche revolutie beweren, dat zij „aan alle volken en voor alle tij den" een nieuw maatstelsel hadden ge schonken. Maar tenslotte duurde het toch nog bijna honderd jaren, tot op een inter nationale conferentie de problemen van het metrieke stelsel besproken werden. Inder tijd besloten 17 landen, een „Internationaal Bureau voor Maten en Gewichten" te stich ten en om de zes jaren een conferentie ter bespreking van actueele vraagstukken t- houden. Op het oogenblik zijn 57 landen bij het stelsel aangesloten met uitzon dering van de Vereenigde Staten en het Britsche imperium. Waarom beteekende eigenlijk de invoe ring van het metrieke stelsel een zoo groote sensatie voor Europa, waancin moet men ook heden nog steeds over dit pro bleem conf ereeren Ten tijde van de Fran sche revolutie heerschte in Europa een ge weldige verwarring. In de eene streek werd met duimen, in de andere met voeten ge meten. De een kende een roe, de ander een postmijl. Men had ellen en yards, schepels en ponden. Nu stelde plotseling een astronoom in samenwerking met zijn collega's voor, een eenheidsmeter voor de geheele wereld in te voeren. Men had de lengte van een me ridiaan opgemeten 40.000 K.M. Wanneer men nu het 40-millioenste deel daarvan nam en nauwkeurig berekende, had men een grondmaat namelijk de meter. Een dergelijke meter werd indertijd vervaardigd en vormt tot op den huidigen dag de basis van het metrieke stelsel. Veilig bewaard diep in een kelder. De volmaakte meter en het volmaakte kilog2-amgewicht zijn dus voorwerpen, die inderdaad bestaan. In een diepen kelder te Sèvres aan de Seine, daar waar het inter nationale bureau zgn hoofdkwartier heeft, ligt een dergelijke meter, uitgevoerd in platina, veilig opgeborgen. En naast de meter ligt het kilogramgewicht. Wanneer men nu een onderzoek naar deze meter en het kilogramgewicht instelt, geschiedt dit, wijl de geleerden vreezen, dat onder den invloed van de atmosfeer zelfs platina verandert. Derhalve werd reeds langeren tijd geleden voorgesteld, misschien op de basis der lichtgolven een nieter te scheppen, die onder alle omstan digheden met de methematische eischen re kening zou houden. Maar klaarblijkelijk heeft de mensch meer vertrouwen in een platina-meter dan in een lichtgolf, die zoo weinig concreet is. In Engeland (evenals ook in de Ver eenigde Staten) wordt op het oogenblik door de industrie geëischt, dat men alge meen het metrieke stelsel zal invoeren. Maar de Engelschen zijn nu eenmaal con servatief en besluiten niet spoedig tot een verandering. Turkije is het jongste land, dat zich bg d° conventie aangesloten heeft. Officieel werd daar de meter in 1933 ingevoerd. Maar verder ziet het er in Azië nog zeer troosteloos uit. In Afghanistan rekent men met arsjin. In China vindt men naast den meter nog steeds de tsjang, die is samen gesteld uit 10 t3ji en 100 psoen. In Japan vindt men de ken, die uit 6 sjakoe be staat. Maar desondanks zet de meter zijn zegetocht voort. ZATERDAG 11 MAART Hilversum I, 1875 en H 301.5 M. 1 V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. (ca. 8.16 Berichten). V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (ca. 12-15 Berichten). 1.30 Zang, accordeon en §5 piano. S 2.00 Filmpraatje. 2.15 V.A.R.A.-orkest en solist. 3.00 Reportage. SE 3.30 Gramofoonmuziek. 4.30 Schaakles. 4.55 Residentie-orkest, 5.35 Filmland. =r 6.00 Uit de Roode Jeugdbe weging. 6.28 Berichten. 6.30 Orgelspel. 7.00 V.A.R.A.-Kalender. 7.10 Politiek radiojournaal. V.P.R.O. 7.30 Cursus „Nederlanders in Amerika". V.A.R.A. 8.00 Herhaling S.O.S.- i= Berichten. 8.03 Berichten A.N.P. en H V.A.R.A.-Varia. 8.20 Haagsch Arbeiders- Symphonie-orkest en soliste. 9.00 ..En nu doorzetten", toespraak. Hierna: Gra- 3 mofoonmuziek. s 9.15 En nuOké. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Radiotooneel. 11.10 Souvenir-orkest. 11.40 Gramofoonmuziek. H Hilversum H, 415.5 NL H K.R.O. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8-15 Berichten). =g 10.00 Gramofoonmuziek. =5 11.30 Religieuze causerie. S 12.00 Berichten. S 12.15 K.R.O.-Melodisten en soliste. (1.00 Gramo foonmuziek). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 5= 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 K.R.O.-orkest en gra- mofoonmuziek. 5.45 De K.R.O.-Nachtegaal- tjes. 6.15 Journalistiek weekover zicht. 6.40 Berichten. 6.55 Inleiding volgende uit zending. 7.00 „Mathis der Maler", opera. (Om 8.35 Medi tatie met muzikale om lijsting om 9-50 Juri dische causerie). 11.20 Declamatie met muzi kale omlijsting. 11.50 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.20 12.00 12.50 1.20 2.20 2.50 3.15 4.50 5.20 6.20 6.50 7.05 7.50 8.20 9.20 9.45 10.00 10.40 11.30 11.50 Pianovoordracht. Het B.B.C. Schotsch orkest. Gramofoonmuziek. Solistenconcert. Sportreportage. Gramofoonmuziek. Sportreportage. De „Alphas". Ambrose en zijn orkest en solisten. Berichten. Sportpraatje. Het B.B.C. Midland Orkest. Actueele uitzending. Music-Hall-program- ma. Berichten. Uit Amerika Amerl- kaansch overzicht. F'ed Ballerini en zijn dansorkest en anderen. Het Orchestre Ray- monde. Jack Harris en zijn Band en solisten. Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 9.00 10.00 12.30 1.00 1.05 2.40 2.50 3.50 4.05 5.20 7.20 8.35 8.50 10.50 11.20 Gramofoonmuziek. Conservatorium orkest. Zang. Gramofoonmuziek. Fernand Warms' orkest Gramofoonmuziek. en 3.35 Zang. Pianovoordracht, en 5.05 Zang. Gramofoonmuziek. Het Loyon-orkest» Zang. Het Nationaal Orkest en solist. Gramofoonmuziek. Jo Bouillon en zijn dansorkest. Keulen, 456 M, 5.20 Gevarieerd program- 6.30 Egon Kaiser's orkest. 7.50 Danziger Landesorkest. 11.20 en 12.35 Weensch Sym phonie-orkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.20 Omroepkleinorkest, de AUotria's en solisten. 5.20 Gevarieerd prokram- ma. 6.30 Winterhulp-program ma. 7.30 Leo Eysoldt met zijn orkest. 11.20 Gramofoonmuziek. 1.20 Militair orkest en sol- datenkoor. Brussel, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroeporkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Het Gentsch Conserva torium-orkest en solis ten. 5.10 Gramofoonmuziek. 6.20 Omroeporkest, gemengd Omroepkoor, solist en gramofoonmuziek. 8.20 Omroep-Svmphonie- orkest en solist. 9.05 Cabaretprogramma, 10.30 Populair concert. 11.20 Dansmuziek. Brussel, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek, 12.50 en 1.30 Edouard Loiseau's orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.55 en 3.10 Jan Steurs" accordeonorkest. 3.20 Radiotooneel met toe lichting. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.35 en 6.05 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonmuziek met toelichting. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Radio-orkest, solisten en vocaal duo. (9.20 Reportage). 10.45 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Bonte Avond. 9.20 Berichten. 9.50 Cello en piano. 10.05 Berichten. 10.20 Omroepkleinorkest en solist. rjwililllllin Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut *e De Bilt. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur Vlissingen Weerlicht bewolkt Wind matig, N.N.W. Temperatuur 5 gr. Min. hedennacht4 gr. Neersl. afg. etm. 0,5 m.m. Den Helder zwaar bewolkt krachtig, N.NW. 6 gr, 5 gr. 0 m.m. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur Voor het geheele land Zwakke tot ma tige later 221 het Noorden wellicht toene mende Noordelijke tot Noordoostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, iets kouder. Hedenmorgen uit -,fideele gegevens samengesteld door het Kon. Met. Instituut De algemeene luchtdrukstijging over het geheele vasteland, Scandinavië en de Brit sche eilanden, die na het aftrekken van de stormdepressie begon, is nog niet ten ein de. Het snelst stijgt de luchtdruk in Scan dinavië, waar een tweede gebied van hoo- gen luchtdruk tot ontwikkeling komt. Dat boven de Golf van Biscaye blijft stationair. De Oceaandepressies blgven beperkt tot het Westelijke gedeelte van den Oceaan en volgen een koers naar het Noordoosten naar de Poolzee. Na een tijdelijke daling in den nacht stijgt hedenmorgen de lucht druk op IJsland weer. De invloed der de pressie strekt zich niet verder uit dan de Westkust van Schotland en de Faroer. De regenval was nog zeer verspreid, doch de hoeveelheden waren, uitgezonderd ver in het Noordwesten, nergens meer dan licht. Geheel Scandinavië en het vesteland wor den overstroomd met arktische Iuchtmas- sa's welke strooming zich over de Alpen voortzet tot ver in het Middellandsche Zee-gebied. In de Alpen heerscht extreme koude en de wolkenmassa's zijn tot boven het Jungfraujoch. Dit station meldt een temperatuur van min 22 graden, dat op de Saentis min 13 graden met zwaren sneeuwval. Het is te verwachten, dat de wind naar Noordoost zal omgaan en dat het geleidelijk kouder zal worden, met waarschijnlijk lichte vorst in den nacht. WEERBERICHT VOOR BELGIË. Matige N. wind, zwaar bewolkte hemel, afwisselend opklaringen, nu en dan regen, vrij koel met een nachtelijk minimum van -f- 3 gr. in Laag en Midden België en 0 gr. in Hoog België. VAN PUBLIEKE VERM AKELIGHEDEN VERGADERINGEN. ENZ „Alham ora"- theater. Van Vrijdag 10 tot en met Donderdag 16 Maart„Het meisje uit het Verre Westen" en „En kele reis Hollywood". „Luxor"-theater. Van Vrijdag 10 tot en met Maandag 13 Maart„Bokser te gen wil en dank" en „De geheimzin nige misdaad". Zondag 12 Maart. Optreden van Paul Ostra met zijn Cabaretrevue voor den Alg. Ned, Metaalbewerkei*sbond, afd. Vlissingen, „Concertgebouw", 8 uur. Donderdag 16 Maart. Concert Vliss. Or kestvereniging, „Britannia", 8.15 uur. Zaterdag 18 Maart, Balletavond „Bri tannia", 8 uur. Dinsdag 21 Maart» Uitvoering Christ, Zangvereniging „Hosanna", .Concert gebouw, 8 uur. SOUBUfiG van 11 Maart, BEVALLEN, J. J. V. RaaiJ, geb, Willsmse, 9. ,(Nbl.); GOES. BEVALLENS J. P. Belma, geb. van Geet, d, OVERLE DEN3 S. A. Karreman, 82 j. (D.Z.) Maart uur Vrijdag 10 6.23 Zaterdag 11 6.24 Zondag 12 6.26 Maandag- 13 6.28 Dinsdag 14 630 >1 Woensdag 15 6.32 Donderdag 16 6.33 r» Maart Vrijdag 10 4.13 16.41 Zaterdag 11 4.59 17.29 Maandag 13 6.39 19.17 Dinsdag 14 7.56 20.37 Woensdag 15 9.26 22.11 Donderdag 16 10.45 23 15 Vrijdag 17 11.44 Zaterdag 18 0.02 12.28

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 9