„Het Hoogeland" IHet LIDO'S waren aelu besparen- „LIDO" Eczeem SLÜITgftSG |s: /OL J om de Halen op j thans, I discus- nomen, Land- Itaande 1 zullen bestu» I scheerartikelen Huiduitslag, Jeuk, jo FIBBE Sticht ng „Huis des Oebeds" Bazar 1 Heden (Vrijdag) avond CT R4K iICCPT GEEN LAST VAN CONCURRENTIE,HAAR U KUNT NIS" ZQNDffi «STENTS Verschillende arrestees in verband met groote inbraken. HET LEVEN IN BURGOS. '©rli ;NDAAl PJ er op 'Weente. is, Ter» sche ge» nd-igheid 1.356 in- t-494 ir, t'oei uit» Li is out» pen van 3P*\ niet ste be» ten Juni pe plan» (van een Waar- Rader te J'orschot Jgesteld, pe gulle van bok ten 'el van jen wei» fijn bij» steun poordde perzoek toners (i'etarie |t voor- kennis- Jen van |Hecke be» pe me» hg van Be be- Heden overleed onze Zus ter, Behuwdzuster en Tante, Me j. ELISABETH REMINA HOLLEBRANDS, in den ouderdom van 83 jaar. Familie HOLLEBRANDS. Vlissingen, 9 Maart 1939. Aagje Dekenstraat 73. Algemeene kennisgeving. Voor de vele blijken van be langstelling gedurende de ziekte en de bewijzen van deelneming na het overlijden van onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. ADRIANA MARIA MOMMAAS, geb. BEVELANDER, zeggen wij hartelijk dank. In het bijzonder aan H.H. Doktoren DETMAR en SMITT, alsmede aan de Eerw. Moeder en Zuster van St. Joseph-Ziekenhuis. Uit aller naam, J. C. MOMMAAS. Voor de veie hartelijke bewij zen van deelneming, ontvangen na het overlijden van haren ge liefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den heer I. VAN BEL, betuigt de familie haren oprech ten dank. Vlissingen, 10 Maart 1939. Favoriet Biscuits half pond 11 ct. Koffievierkantjes half pond 17 ct. Knappertjes 3 ons 25 ct. Mignons half pond 25 ct. Bjj aankoop van 25 cent winkelwaar (suiker uitge sloten) 1% ons Hazelnoot bonbons voor 14 cent. Doet verder een keus uit onze Dubbeltjes-reeks Frou Frou V/2 ons 10 ct. Ijswafels 1 Zi ons 10 ct. Rosa Bonbons 1% ons 10 ct. Dadaline Bonbons 2 ons 10 ct. Chocolade Korrels Melksmaak en Vanille per pond 25 ct. Huishoud Jam, diverse smaken per pot 19 ct. Losse Koffie half pond 9% ct. N.V. CHOCOLATERIE Walstraat 40, Vlissingen. Meer dan 65 filialen door geheel Nederland. FAMILIEDRUKWERK DRUKKERIJ VAN DE VELDE. Waar Ons Kleintje" zich bevindt, Wordt het steeds een troetelkind. koopt U het beste en voor- deeiigste bij ons. Prima mesjes 10 stuks 13 cL Fijne Scheerzeep nu 15 ct. Prima Scheerkwast 29 ct. Kwaliteit Aluin 13 ct. Prima Apparaat 39 ct. Zie eerst onze etalages. Krabben verergert de kwaal en maakt U ontoonbaar. Be strijdt de oorzaak van uw ondragelijke last en folterende jeuk. Neem D.D.D., het recept van Dr. .D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk bedaren. D.D D. dringt diep in de poriën door en doodt de ziekte kiemen, zoodat de huid zich kan her stellen. Flacons 75 cent, f. 1.50 en f. 2.50 bij Apoth. en Drog. Uw drogist verkoopt thans ook ROBONT - doodeïijk voor rat en muis, doch ongevaarlijk voor huis dieren en pluimvee. Per doos 40 ct. 79 le de Riemerstraat 6-8, Den Haag Woensdag 15 Maart, 's avonds 8 uur zal Mejuffrouw A. S. RIJGHARD uit Den Haag, N.H.G., in het ge bouw Vrouwestraat 45 spreken over: „De gave der gezondmaking, over het geloof en het gebed." Spreekuur begint 7 uur. CONCERTGEBOUW Geweldige koopjes. Toegang 10 cent. Kinderen 5 cent. li voor» slui» |er be- i een be teerd, 'fende ■bij de 1 raad I raad |h dat llegd. 1Bur" Iv. d. W. |rerk» i ge» koest BIERVLIET Voetbalwedstrijd wegens griepgevallen uitgesteld. De voor a.s. Zondag vastgestelde Z.V.B. wedstrijd Oostburg 2Biervliet 2 is uitge steld, daar Biervliet wegens verscheidene griepgevallen geen elftal op de been kan brengen. De broodprijs verlaagd. De Biervlietsche bakkers hebben beslo ten den broodprijs met 1 cent per 8 ons te verlagen. Een ongeluk. Dezer dagen had de slagerszoon D. het ongeluk zich met een bijl aan het been te verwonden. Hij moest zich onder genees kundige behandeling stellen. SLUIS Vereeniging Volksonderwijs. De afdeeling Sluis van de vereeniging Volksonderwijs hield dezer dagen in het hotel van den heer M. Sanders-de Paauw haar jaarlijksche ledenvergadering, onder voorzitterschap van den heer H. M. Kerpe- stein. De opkomst van de leden liet veel te wenschen overslechts een 10-tal van de ruim 30 leden had acte de présence gege ven. In een korte toespraak heeft de voor zitter het verscheiden gememoreerd van wijlen den penningmeester den heer J. J. Almekinders, die slechts noode vervangen zal kunnen worden. Met ontroering moet hij steeds terugden ken aan de goede samenwerking, welke hij met den helaas te vroeg overleden penning meester steeds had gehad. In zjjn plaats werd tot penningmeester gekozen de heer P. van Daalen, die de functie aannam. Het bodeloon zal afgeschaft worden. In de plaats van het aftredende bestuurslid den heer T. van der Werff werd gekozen de heer Jac. Verschoore. Verder niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. Broodprijs verlaagd. Ook in onze gemeente is het brood met een cent verminderd. De prijzen bedragen thansvoor witbrood resp. van 4 ons 8 cent, per 8 ons 16 cent, per 12 ons 24 cent, per 16 ons 32 cent en per 2 kilogram 40 centvoor tarwebrood zijn deze prijzen als volgt4 ons 7 cent, 8 ons 14 cent, 12 ons 21 cent, 16 ons 28 cent, 2 kilogram 35 cent. Haagsch agent lost schot op verdachte. Tusschen negen uur en half tien hedenochtend heeft een rechercheur van politie te Den Haag een schot ge lost op een man, die in de Parkstraat, vlak bij de Kazernestraat fietste. De man is gearresteerd, eenigen tijd vast gehouden in het gebouw van de P.T.T., en later per auto naar het hoofd bureau van politie aan het Alexander- veld vervoerd. Er was om half tien veel politie op het punt, waar zich dit voorval heeft afgespeeld. De zaak is op het oogenblik nog in onderzoek. De arrestatie, zoo deelde men op het hoofdbureau van politie mede, staat in verband met een belangrijke inbraak. In aansluiting op het bovenstaande heeft de Haagsche politie hedenmiddag de vol gende mededeelingen aan de pers verstrekt. In verband met verschillende inbraken in juwelierszaken die de laatste maanden in Den Haag zijn gepleegd heeft de politie een naarstig onderzoek ingesteld dat zich niet bepaalde tot Den Haag en andere gemeen ten des lands maar zich ook uitstrekte tot diep in het buitenland. Zoo heeft de politie overleg gepleegd met de corpsen in steden als Londen, Brussel en Parijs en aanvanke lijk heeft dit overleg geen resultaat gehad. Hoe nauwkeurig de Haagsche politie hierbij te werk ging blijkt uit het volgende voor beeld. Eenige maanden geleden deelde de politie te Brussel telefonisch aan de Haag sche politie mede dat iemand per vliegtuig uit Brussel naar Londen was vertrokken, die een belangrijke partij juweelen bij zich had. Onmiddellijk waarschuwde de Haag sche politie Scotland Yard met het verzoek den man bij aankomst te Croydon te arres teeren. Hij bleek een bonafide handelaar te zijn, zoodat deze arrestatie geen licht bracht in de verschillende belangrijke onopgehel derde Haagsche inbraken. Daarna is een langdurig onderzoek inge steld te Parijs, waarheen omstreeks Kerstmis verschillende bekende Haagsche inbrekers zich hadden begeven. In samen werking met de Süreté te Parijs is een raz zia gehouden in Montmartre waarbij ver schillende bekende leden van het Parijsche inbrekersgilde gearresteerd zijn en per ar restantenwagen naar het hoofdbureau van de Süreté zijn vervoerd. Onder de arrestan ten was een bekende Parijsche souteneur die ten tijde van de inbraken in Den Haag hier ter stede verbleef. De man was vier maal uitgewezen. Ook deze arrestatie bracht geen licht in de Haagsche zaken. In Brussel en Antwerpen heeft de Haag sche politie, vertegenwoordigd door eenige rechercheurs van den justitieelen dienst da gen en nachten gewerkt om verdachten te schaduwen. De hoofdpersonen van dit uit gebreide onderzoek waren de heeren C. A. Struick, inspecteur van de recherche en de recherche J. C. Ophuysen, die maanden lang dag en nacht op het pad zijn geweest. Al dit werk had geen resultaat en toen heeft de commissaris van politie de heer N. G. van der Mey zich persoonlijk met het onderzoek belast. Het gevolg van dit ingrijpen van den Haagschen hoofdcommissaris was. dat nieuwe methoden van onderzoek werden ge volgd en dat andere personen dan tot dus verre met het recherchewerk werden heiast. Ongeveer 2 maanden geleden (midden Ja nuari) kwam in Den Haag in een van de groote hotels een Engelschman aan op wien Scotland Yard de bijzondere aandacht van de Haagsche politie had gevestigd. Deze man bleef hier twee dagen en werd dag en nacht geschaduwd door rechercheurs van de Haagsche politie. Bij het schaduwen bleek, dat de man eenmaal contact heeft gehad met twee bekende inbrekers en dit feit was voor de Haagsche politie aanlei ding om de gangen van deze twee inbrekers dag en nacht na te gaan. Het waren de heeren Struick en Ophuysen, die speciaal belast waren met het schaduwen van deze twee inbrekers. Toen de rechercheur Ophuysen vanoch tend om kwart over negen door de Park straat liep, kwam hij een van de twee in brekers tegen. De man was op de fiets en maakte een schichtigen indruk. De recher cheur meende, dat hij iets onder zijn jas verborg en dat was voor hem aanleiding den man staande te houden. De man bleek hier weinig voor te gevoelen en zou waar schijnlijk ontsnapt zijn, ware het niet dat inspecteur Struick toevallig naderde. Toen de aangehoudene trachtte te ontsnappen, heeft inspecteur Struick ter waarschuwing vier schoten in de lucht gelost. De inbreker, die de 35-jarige koopman J. D. bleek te zijn, liet zich na deze schoten van zijn fiets op straat vallen op de hoek van de Park straat en van de Kazernestraat, vlak btf het gebouw van het dagblad „Het Vader land". De twee politiemannen wierpen zich op hem en hebben hem naar het hoofd bureau van politie gébracht. Bij fouillesring werden op den man gevon den 9 platina-armbandhorloges met bril- lanten ingezet; 3 partijen brillanten be staande uit een partij brillanten van 140 karaat, een partij zgn. rozen-brillanten van 40 karaat, waaronder zgn. baguets en een partij emeralden. Alle brillanten waren af komstig van „uitgebroken goed". Staven en plakken goud, wegende ongeveer 4 kilo gram, ter waarde van ongeveer 4400 een paar brillanten oorringen en een brillanten stuk afkomstig van een colier. Het onderzoek in deze zaak is nog in vol len gang. In den loop van den ochtend heeft de Haagsche politie nog verschillende ar restaties verricht. Onder de arrestanten is ook de tweede inbreker waarmede de Engelschman gedurende zijn tweedaagsch verblijf in den Haag contact heeft gehad. Nog niet opgehelderd is of de eerste arres tant de dader of de heler is van de op hem gevonden voorwerpen. Ook de herkomst van deze voorwerpen is nog niet vastgesteld. In hoofdzaak dankt de Haagsche politie dit succes aan het vele en onvermoeide werk van den inspecteur Struick en den re chercheur Ophuysen. Verder heeft de hoofdinspecteur, G. B. Bouwhof een werk zaam aandeel in het opsporingswerk gehad. MARINE EN LEGER Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine. Majoor-vliegtuigmaker (M) P. J. Scheur leer, kaz. A'dam, detacheering hij de Dor- nierfabrieken te Friedrichshafen ingetrok ken en tewelkgesteld bij de N.V. Aviolanda te Papendrecht. Aangewezen per v.s. „Ker- tosono" naar O.-Indië te worden uitge zonden. Sergt.-vliegtuigmaker (M) R. Wijngaar den, van kaz. A'dam. Detacheering bij de Dornierfabreiken te Friedrichshafen inge trokken en tewerkgesteld bij de N.V. Avio landa te Papendrecht. Sergeanten-vliegtuigmaker (M) H. van Es en J. Crama, van Kaz. A'dam gedeta cheerd bij de Monteurschool te Amsterdam, onder intrekking hunner tewerkstelling bij de K.L.M.. Bootsman R. Veldman van Wachtschip Willemsoord naar De Mok. Sergt.-telegrafist E. Snoek van Wacht schip Vlissingen naar Walstation Willems oord. Sergt.-schrijver A. Schinkel van Wacht schip Willemsoord naar Bur. Pers. C. d. mrine. Historische dagen voor een kleine provinciestad. Burgos, de hoofdstad van het franquisti- sche Spanje, beleeft thans historische uren. Binnen zijn muren komen alle dra- de van de politieke en de militaire leiding samen. Ten tijde van den Catalaanschen strijd, had men in Burgos slechts een po litieke centrale, terwijl het militaire hoofd kwartier zich in Saragossa en daarna in Lerida bevondop het oogenblik echter gaan van Burgos uit, alle hevelen naar de verschillende door Franco bezette gebieden. Burgos is een oude Castiliaansche pro vinciestad, die op het oogenblik ver boven haar stand leeft. In gewone omstandighe den telt de stad 40.000 inwoners. Met het rustig bestaan van deze menschen is het gedaan. Officieren met vele sterren, vreem delingen met merkwaardige opdrachten, diplomaten in bijzondere missie en tenslot te journalisten uit alle deelen van de we reld hebben in Burgos hun tenten opge slagen. Zij lever, in Burgos als haringen Ll een ton, zoo weinig ruimte is er. lede ren morgen om negen uur worden zij door de wacht, die met muziek door de stad trekt, gewekt. Dan begint het groote leven in de kleine stad met zijn vele onderhan delingen en besprekingen. Vogels van velerlei pluimage. Gisteren ontmoette ik een internationa len agent, die hier zijn beroep uitoefent. Hij was omgeven door een heelen staf aandachtige heeren, die zich nooit aan hem hebben voorgesteld en wier taak uitslui tend daarin gelegen is, hem te observee- ren. Hij stamt uit een familie, waarvan ieder lid een andere nationaliteit bezit. Toen ik hem sprak, zei hg „Ach weet U, ik ben slechts een heer, die cigaretten rookt, van militaire zaken heb ik in het geheel geen verstand." In den laatsten tijd vindt men hier ook vele Franschen. Het zgn de zoogenaamde „goede Franschen" inderdaad kunnen zij ook allen bewijzen, in Frankrijk reeds sinds jaar en dag voor Franco opgetreden te zijn. Meestal zijn het royalisten, die niet slechts in Frankrijk, maar ook in Spanje gaarne een herstel van de monarchie zou den zien. Een hoofdstuk op zichzelf zijn de jour nalisten uit Amerika. Toen de eerste cor respondenten ter gelegenheid van den bur geroorlog uit de Vereenigde Staten over kwamen, brachten zij een landkaart van Europa mede en zochten laarop naar Bel- chite, Brunette al de vele kleine steden en dorpen, die tijdens den oorlog zoo heet omstreden werden. Toen de Paus gestorven was, liep een van hen vertwijfeld van de eene officieele instantie naar de andere hg wilde in opdracht van zijn redactie nauwkeurig vaststellen, welke gevolgen deze gebeurtenis voor de militaire opera ties zou hebben In het hoofd van een ander is in de laatste dagen de meening ontstaan, dat het Daladier persoonlijk geweest zou zijn, die Negrin naar Madrid gezonden heeft met het uitdrukkelijk hevel, daar de over gave voor te bereiden Het diplomatiekst gedragen zich in Bur gos de Engelschen. Zij zijn zeer gereser veerd en voorzichtig. Hun ligt de affaire met het koeriersvalies overigens nog wat zwaar op de maag. Ook leeft Rattenbury, dien de Spaansche politie arresteeren wil, nog steeds onder de bescherming van de exterritorialiteit in het Britsche agent schap, dat thans den rang van een am bassade gekregen heeft. Het spionnage- schandaal, waarbij de Britsche vertegen woordigers gecompromitteerd waren, is uit de openhaarheid verdwenen. Alleen in de documenten van de Spaansche staatspolitie leeft de affaire nog verder, terwijl boven dien nog steeds de Italiaansche bladen er gaarne aan herinneren, vooral nu Enge land zoo zijn best doet, goede vrienden met Franco te worden. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 10 Maart, 2.45 uur. Licht gedrukte markt. Matige omzettenSuikeraandeel en vast. Amerika ongeanimeerd, alge meen lager, Beleggingen kalm, Brazilianen willig. Hoewel de handel op de Amsterdamsche Effectenbeurs heden, alles bijeen genomen, van beperkten omvang bleef, brachten di verse specialiteiten flink wat leven in de brouwerij en daardoor kreeg de markt een voorkomen van betrekkelijke activiteit. De stemming was aan den gedrukten kant, hetgeen voornamelijk moest worden toege schreven aan het teleurstellende verloop van Wallstreet en aan de berichten om trent de maatregelen van Chili met be trekking tot den koperexport. De Ameri- kaansche fondsen werden algemeen op een lager peil afgedaan en daarbij vonden voor al flinke omzetten planf-s in de Koper waarden, meer in het bijzonder Anaconda's en Kennecotts. Rekening houdende met de daling dezer beide aandeelen op de Beurs te New York, vielen de noteeringen te Am sterdam echter toch nog mede. In Staal- aandeelen was niet veel te doen en de af faire beperkte zich in hoofdzaak tot Betho lehem Steels en U.S. Steels. Voorts wer den nogal zaken gedaan in de Amerikaan- sche Spoorwegaandeelen. Vervolgens werd de belangstelling getrokken door de Brazi- liaansehe waarden, die in een grooten open hoek werden verhandeld en willig gestemd waren. De aanleidende oorzaak hiervoor waren de berichten omtrent het tusschen de Vereenigde Staten en Brazilië bereikte accoord, volgens hetwelk Brazilië o.a. de rentebettaling op haar in dollars luidende schulden zal hervatten. De attentie ging in verband hiermede in de eerste plaats uit naar de -6i/2 dollar-obligatiën Brazilië 1926, die belangrijk hooger werden afge daan. Ook de in ponden sterling luidende stukken, die ter Beurze van Amsterdam verreweg in de meerderheid zijn, werden vrij dru verhandeld en waren eveneens vast gestemd. Voor Fransche fondsen bestond nauwelijks belangstelling. De Duitsche markt was stil. De Nederlandsche Staats- obligatiën waren weinig veranderd, maar, voor zoover uiterlijk te beoordeelen viel, eerder aan den gedeprimeerden kant. Op de lokale markt vormden de Suikeraandee- len een uitzondering in zooverre zich voor deze fondsen een vaste stemming open baarde. H.V.A.'s en Vorstenlanden gaven vrij aardige omzetten te zien en konden zich eenige punten verbetren. Ook de in courante soorten werden op een hooger peil afgedaan. Een en ander hield verband met de berichten, volgens welke de N.I.V.A.S. haar limites voor export-suikers beoosten Suez opnieuw heeft verhoogd, zoodat ver reweg het grootste gedeelte van de drasti sche verlaging, die onlangs plaats vond, thans is achterhaald. Daarbij werd gemeld, dat de centrale verkoopsorganisatie voor consumptie en voor uitvoer samen een hoeveelheid van ruim 13.000 ton heeft ver kocht. Van de Industrieelen gaven Uni levers eenige affaire aanschouwen, waar bij zich eenige vraag openbaarde voor loca le rekening. Bij de opening werd iets bene den het vorige peil gehandeld, doch onder Beurstgd trad een vrij flinke verbetering in. A.K.U.'s golden iets lager. Ook de Phi- lipsaandeelen bewogen zich op een lichte lijk lager niveau.. De Tabaksafdeeling was stil en ongeanimeerd. Van de Rubberaan- deelen kon hetzelfde worden gezegd. Am sterdam Rubbers kwamen iets lager te liggen. Ook de meeste incourante soorten zagen zich iets van hun koers ontgaan. Scheepvaartpapieren waren verwaarloosd en weinig veranderd, maar hier en daar iets lager. De Petroleumafdeeling had een stil verloop. Koninklijken bewogen zich binnen nauwe grenzen en een kleinigheid beneden de vorige prijzen. Prolongatie i/2 MARKTBERICHTEN GEMEENTELIJKE VISCHMIJN VLISSINGEN. 9 Maart. Redelijke aanvoer van consignatiezendin- gen Bot 1.10—1.30, schelvisch 1.20 1.60, schar 1.501.60, wgting 1.40 1.50, gul 1.60—f 1.80, alles per 10 Kg. Kabeljauw 1.602 per 2 stuks. WISSELKOERSEN Noteering van 10 Maart, des middags 3 uur. (Officieel). Londen 8.83%, Berlijn 75.57%, Parijs 4.99%, Brussel f 31.69, Zwitserland 42.83, New York 1.88%,

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 3