1IJ SCHEEPJESWOL NOOTJES UIT DE PROVINCIE Voor beter breiwerk betere wol, dus: "da WotipeciaÜifom." Gisteravond is een 47-jarige man in de Spaamdammerstraat te Amsterdam door een auto aangereden, doordat hij niet vol doende oplette bij het oversteken. Hij werd met een schedelbasisfractuur naar de Va- leriuskliniek vervoerd. Twee rechercheurs hebben gisteren in de binnenstad van Amsterdam een 23-jarigen varensgezel aangehouden, toen hij zich met een fiets, die hem niet toebehoorde, uit de voeten wilde maken. Hij is in het hoofd bureau ingesloten. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het bedrag van de heffing en steunuitkeering ©p boter, behoudens tusschentijdsche wij ziging, voor de week van 9 tot 16 Maart is vastgesteld op 60 cent per K.G. Gisteravond hebben de koning en de koningin van Engeland op het Buckingham palace het eerste hofbal aangeboden. In verband met het a.s. vertrek van het ko ningspaar naar Canada is het seizoen ver vroegd. Het hof bood een schitterenden aanblik. 4*4 De gewezen premier, Hikmat Soleiman en officieren van het leger van Irak zijn ge arresteerd wegens samenzwering tegen den staat. Bij koninklijk decreet zullen zij voor den krijgsraad worden gedaagd. Directrice Openbare Leeszaal benoemd. In de gisteravond gehouden vergadering van het bestuur der Openbare Leeszaal is tot directrice benoemd mej. L. P. C. Blan- kert uit Laren (N.H.) Wie weet wat van Souburg? Souburg gaat binnenkort zijn nieuwe ge meentehuis betrekken. Naar aanleiding hiervan zal een boekje verschijnen waarin wat verteld wordt over de tot stand ho ming van het nieuwe stadhuis en tevens over de geschiedenis va-n Oost- en West- Souburg. De burgemeester dezer gemeente zal het nu op hoogen prijs stellen, hiervoor de medewerking onzer lezers te mcgen ontvangen. Hij wil namelijk graag in het bezit komen van alles, dat betrekking heeft op de historie van Souburg voor werpen, geschriften, teekeningen, foto's, Vaarten, enz. Onder „geschiedenis van Souburg" verstaan wij in dit verband ook de geschiedenis van de kerke1 ijke gemeen ten, het kasteel van Marr' i St. Alde- gonde, enz. Het is natui .elkom als men soortgelijke gegev. i vooral de oudere families bezitten deze misschien) wil afstaan het wordt echter ook op prijs gesteld als men hen ter inzage wil geven. De Commissaris der Koningin van vacantiereis teruggekeerd. In het begin, van deze week is de Com missaris der Koningin van zijn vacantie reis door de Sahara in de Zeeuwsche hoofdstad teruggekeerd. Sleeptrossen knapten voor de haven van Hansweert. Woensdagmiddag tijdens stormweer kwam de sleepboot „Leen" voer de haven met twee ledige schepen. Bij het binnenkomen van de haven brak de sleeptros, waardoor het eerste schip, „Marknimpf", op de Oost- havendam sloeg, meldt het Volksblad. Het schip kon later door de sleepboot worden vlotgesleept en in de haven worden getrok ken, waar bleek, dat het schip zware lek kage had bekomen, zoodat het in de vluchthaven omhocggezet moest worden. Men zal trachten het gat met een nood- reparatie te dichten. De sleepboot „Egalité" kwam daarna met de schepen „Migna" en „Lya" voor de haven ook hier brak de sleeptros zoodat de schepen op den havendam terecht kwa men. Later konden ze vlotgesleept en in de haven gebracht worden. Beide hebben belangrijke schade bekomen, doch konden de reis vervolgen. Betere aanduiding van den overweg nabij Krabbend öke. Het is den automobilisten bekend, dat de slagboomen van den spoorwegovergang over de lijn RoosendaalVlissingen in den rijksweg Bergen op ZoomGoes bij dag zeer slecht waarneembaar zijn als gevolg van den lichtinval en den achtergrond. Op een verzoek van de K.N.A.C. om be tere aanduiding, berichtten de Nederland- sche Spoorwegen, dat ter weerszijd-en van dezen overweg rood-witte geschilderde vleugelhekken, zgn. schrikhekken zullen worden aangebracht. Eenigen tijd geleden verzocht genoemde vereeniging eveneens den overweg beter te doen verlichten bij nacht, waarin de spoorwegen hadden tos- gestemd. Aangezien het gemeentegasbedrijf te Goes nog niet tot het leggen van een daarvoor benoodigde persgasleidirig is over gegaan, is nog geen gevolg gegeven kun nen worden aan het voornemen de betere verlichting aan te brengen. Vrijwillige voldoening van belasting. De Minister van Financiën maakt be kend, dat ten behoeve van 's Rijks schat kist is ontvangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of vermogen bij den ontvanger der suc cessierechten te Middelburg 160.60, M.s. „Nykerk" vlot. Het Nederlandsche motorschip „Nijkerk", dat gistermiddag nabij Walsoorden omhoog is gevaren, is later op den middag met sleepbocthulp vlot gekomen en heeft zijn reis naar Antwerpen vervolgd. Van andere zijde vernemen wij nog het volgende Het Nederlandsche m.s. „Nijkerk" was gistermiddag omstreeks 1 uur ter hoogte van Walsoorden aan den grond gevaren en blijven zitten. Het schip was bij het uit wijken voor een ander schip bij de zwarte boei 23 op de plaat van Walsoorden om- hooggeloopen. De bij Walsoorden gestation- neerd liggende Belgische sleepboot „Max" voer onmiddellijk naderbij voor het verlee- nen van eventueele assistentie. Inmiddels waren ook sleepbooten van Vlissingen, Ter- neuzen en Antwerpen onderweg daar het niet mogelijk bleek het schip met een sleepboot vlot te trekken. Met behulp van een achttal sleepbooten is de „Nijkerk" toen om kwart over vijf in diep water ge trokken. Oogenschijnlijk heeft het schip geen schade bekomen en het heeft de reis naar Antwerpen dan ook voortgezet. De „Nijkerk" die eigendom is van de Ver. Ne derlandsche Scheepvaart M\j. meet 3619 N.F.T. BOUW VAN METERKELDER VOOR WATERLEIDING MIJ. „MIDDEN ZEELAND" AANBESTEED. De directeux' van het rijksbureau voor drinkwatervoorziening heeft heden aanbe steed voor de N.V. Waterleiding Maat schappij „Midden-Zeeland" te Middelburg het maken van een meterkelder van gewa pend beton met bijkomende werken nabij het pompstation der gemeente waterleiding van Vlissingen te Biggekerke. Laagste inschrijver was J. Haringman te Colijnsplaat voor 940, volgens a.f. en voor 1040, volgens b.f. De Stille Zuidzee. De laatste lezing van de afdeeling Wal cheren, van de Nederlandsche Reis-Ver- eeniging werd Donderdagavond in het Schuttershof gehouden en ook nu kon van groote belangstelling worden gewaagd. Zij, die er waren hebben kunnen profi- teeren van de gToote kennis, die de heer Gerard Pilger uit Amsterdam op zijn rei zen opdoet. Thans heeft hij allen in ge dachten gebracht naar de tallooze eilanden in de Stille Zuidzee. Voor de pauze heeft de spreker een korte uiteenzetting gegeven van de algemeene situatie in de Stille Zuidzee en toen met de aanwezigen op lichtbeelden een bezoek gebracht aan een der eilanden, waar de bevolking nog leeft in zijn oorsprcnkelrjken staat, waar althans de invloed van de blan ken, die er in klein getal wonen, slechts in geringe mate merkbaar Is. Na de pauze waren de Hawaii-eilanden met Honoloulou aan de beurt. De inleider heeft eerst uiteengezet hoe deze eilanden groep aanvankelijk met tegenzin door Amerika aan zijn gezagsgebied werd toe gevoegd, terwijl het thans tegenover Japan in het bijzonder een belangrijk strategisch punt is. Hier kenden de aanwezigen ook een kijkje nemen in een klein deel van een der eilanden, waar nog vrijwel de oude levens wijze bestaat, maar daarna zien hoe het verdere deel van het land onder grooten blanken invloed staat en steden heeft, die al: een druppel water gelijken op die in Europeesche en Amerikaansche steden. Had spr. voor de pauze per gramophoon doen kennis maken met de taal en. de spraak der inboorlingen, thans werden de aanwezigen in kennis gebracht met inland- schen zang en met onvervalschte Hawaii- muziek en met voor export bestemde, waarbij het verschil zeker in het vooi'deel van het eerste uitviel. Het was een mooie avond en de voor zitter, de heer J. Ph. Kcene, heeft terecht den heer Pilger dank gebracht voor het gebodene. Spr. heeft opgewekt lid te wor den, het leger leden van ongeveer 700 nog te helpen vergrooten en ook voor het vol gend seizoen seriekaarten te nemen. Mutaties P.T.T. De instrumentmaker J. Bouwmeester te Goes is met ingang van 11 Maart a.s. be vorderd tot instrumentmaker le kl. Akten verzonden. Met no. 49 van de Staatscourant werden verzonden afdrukken van de akten betref fende de Zeeuwsche Radio-Distributie- Maatschappij Naamlooze Vennootschap, te Middelburg. Chr. sociale samenwerking in Zeeland. Op initiatief van Patrimonium werd Don derdagavond te Middelburg onder leiding van den heer W. A, den Hollander een ver gadering gehouden van afgevaardigden van Chr. organisaties van werkgevers en werk nemers, die in Zeeland een provinciale af deeling of vertegenwoordiging hebben. Bij de bespreking bleek, dat algemeen de behoefte werd gevoeld aan contact tus- schen deze organisaties. Besloten werd dan ook een commissie te vormen, bestaande uit een afgevaardigde «van al de bedoelde organisaties, die zal trachten deze samen werking op bepaalde punten tot stand te brengen. MIDDELBURG. Uit het politierapport. De politie verbaliseerde gisteravond op de Heerengracht een wielrijder, die met verblindend licht reed. 9 4 (Je Een der verkeersfouten, die men herhaal delijk door wielrijders ziet maken is het REISBUREAU„VLISSINGEN" "N LISSONE-LINDEMAN ROITERD. LLOYD Boulevara de Ruyter 40, Telef. rEN" J N niet aangeven van richting of anders veel te laat. Automobilisten maken herhaalde lijk de fout een richtingaanwijzer niet terug te zetten, waardoor zij verwarring kunnen stichten. In het geheel geen richting aan geven zien wij van autobestuurders maar zelden. Toch komt ook dat nog voor en zoo is gisteren een Rotterdamsche automobilist alhier bekeurd, toen hij geen richting aan gaf. Het ruitje van het reddingskastje bij het veerhuisje aan de Maisbaax is vermoedelijk opzettelijk vernield. De inhoud van het kastje is bij den veerman in bewaring ge geven. De politie stelt een onderzoek in naar den pleger van deze laffe daad. Toen gisteravond een agent van politie zekeren P. op de Markt aanhield om hem te verbaliseeren wegens openbare dron kenschap, heeft de man zich met kracht tegen den agent verzet en dezen ook be- leedigd. Een tweede agent kwam te hulp en toen gelukte het P. naar het arrestanten lokaal op het Stadhuis over te brengen. Hedenmorgen is hij voor den commissaris geleid. Eenige grepen uit onze nieuwe Overhemden-Collectie l Moderne slreepdessins, prima percal in beige,, blauw en grijs met 2 krimp- s* vrije boorden e a Gestreepte popeline hemden, in grijs, blauiv en beige, 2 boorden Prima popeline, chique dessins, met 2 Trubenijs boorden in beige, blauw <r% -j& en grijs On Alle met gevoerde borst en prima pasvorm VEi»T£VüGEL - St. iacobsslraat 9 Vereeniging tot steun. Gistermiddag hieid de Vereeniging tot steun haar jaarvergadering in een der lo kalen van het gebouw der Ver. van Vrijz. Herv. onder voorzitterschap van den heer mr. H. Pleyte. De secretaresse, mevr. M. Borgman Lighthart, bracht het jaarverslag uit, en wijdde daarin in de eerste plaats woorden van groote waardeering aan haar voor gangster, mevr. KoekeoakkerLens. Men begon 1938 met drie pupillen waar van een in April meerderjarig werd. Zij was te Rotterdam in een betrekking als kapster. De inlichtingen waren goed. Tot zijn spijt heeft het bestuur nadien niets meer van haar gehoord. De volgende in leeftijd, een jongen geeft in het geheel geen moeite meer en zal in April de ambachts school kunnen v-eriaten als electricien. En dan de derde een meisje, wier gezondheids toestand wel zeer zorgelijk was. Toch is er vooruitgang te bemerken. Zij zal op ver zoek van haar pleegmoeder de Mulo verla ten en naar de huishoudschool gaan. Financieel staat de afdeeling er niet slecht voor. Door toedoen van het jjverig werken van mevrouw MullerBruijn in het halv.e stuiverfonds ontving de vereeniging tweemaal 60, terwijl hetzelfde bedrag aan het hoofdbestuur werd afgedragen. Mede door de vrij hooge doktersrekening voor de vaak zieke pupil, sloot men dit jaar met een nadeelig saldo van 2.19. Het ledental is met één vermeerderd en is thans 56, het aantal begunstigers 53. Het jaarverslag werd goedgekeurd en ook de rekening van den penningmeester, den heer H. J. van Geuns, die er o.a. nog op wees, dat de vereeniging ook een r-eser- vekapitaal heeft van ongeveer 1000. Conversie geldleen in g. B. en W. stellen den Raad voor de lee ning 1934, oorspronkelijk groot 252.000, na de aflossing 1939 nog groot 207.000 rentende 4% te converteeren, nu tegen 15 Juli een bod is gedaan op een leening tot laatstgenoemd bedrag tegen 3% met een looptijd van 23 jaar, waardoor de aflossingen geheel worden geregeld als bij de thans loopende leening het geval is. Verlichting Statlonsbrug, In verband met de vernieuwing en elee- trifioatie van de Stationsbrug z\jn door B. en W. met de directie van den Rijkswa terstaat besprekingen gevoerd nopens een wijziging van de verlichting dier brug. Voorloopig is thans overeenstemming be reikt omtrent verlichting door 4 electrische lantaarns op palen van het aan den Blau- wendijk aanwezige type, op te nemen in Je brughoofden en voorzien van eenzelfde lamp-type als dat, aanwezig in de paal op den Dam bij de Graanbeurs. De kosten voor de gemeente zullen bedragen 327. De jaarlijksche exploitatiekosten, waarvan de helft voor rekening der gemeente komt, gaan terug van 189.93 tot 101.75. B. en W. stellen den Raad voor in dien geest te besluiten. Lotery vrouwelijke handwerken. Het was te verwachten, dat de opbrengst van de loterij voor vrouwelijke handwerken verre achter zou blijven bij verleden jaar, toen de tentoonstelling met daaraan ver bonden bijzondere afdeelingen, ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan, ten huize van mevrouw Quarles van Ufford werd ge houden. Toen was het netto bedrag, dat verdeeld kon worden ongeveer 1300. Thans is het 529.19%, wat vrijwel over een stemt met 1937, toen het 538 was. OOST- EN WEST-SOUBURG. Opvoering Oranjespel, Gisteravond hield de Herv. Jeugdcentrale te Oost- en West-Souburg een bijeenkomst. De voorzitter der vex'eeniging, de heer A. Lrjnse, opende de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze en heette allen welkom, inzonderheid den heer Vergers uit Vlissin gen, die straks als leider zou optreden bij de opvoering van een Oranje-avond met „Het is en het blijft". Deze vertooning had ten doel bij de jeugd liefde op te wekken voor ons Vorstenhuis en de verschillende gebeurtenissen van landsbelang enz., die zich in de laatste drie kwart eeuw hebben voorgedaan en waarbij onze Oranjes be trokken zijn geweest, in de herinnering terug te roepen. Na een kort woord van den spelleider volgde de opvoering. In een gezelligen huiselijken kring werden vader en moeder met hun kinderen en kennissen in gesprekken over en weer bezig gehou den met verschillende voorvallen in ons land en in onze vorstelijke familie. Na elke acte was het refrein „het is Oranje en het blijft Oranje". Na afloop sloot de voorzitter met da: kzegging. Vermoedelijk zal deze opvoering later nog in het openbaar plaats vinden. Loop der bevolking over de maand Februari 1939. G e v e s t i g d A. de Bruijn, van Rot terdam naar Middelb. straat 26 A. Bim- mel, van Vlissingen naar Abeelscheweg W 18 A. de Boon, van Den Helder naar Dijk- straat 49 J. M. Leijnse, van Den Helder naar Nieuwstraat 19 A. F. X. van Hel- vert, van Vlissingen naar Nieuwe Vlissing- scheweg 343 P. A. Millenaar, van Terneu- zen naar Vlissingschestraat 83W. C. Kunst, van Middelburg naar Wilhelmina- straat 15 C. Grootjans, van Middelburg naar Nieuwe Vlissingscheweg 229 P. B. Seijnstra, van Einhoven naar Van Teylin- genstraat 14 W. Bruinsma, van Den Haag naar Nieuwe Vlissingscheweg 309 A. v. d. Weele, van Vlissingen naar Vlissingsche straat 48 J. W. v. d. Neut, van Den Hel der naar Weststraat 4 J. S. de Wilde, geb, Pieters, van Aardenburg naar Tuin straat 15 Wed. M. Cremers, geb. Lou- werse, van Middelburg naar Nieuwe Vliss. weg 203 L. C. v. d. Weel, van Middelburg naar Kanaalstraat 37 F. J. de Wilde, van Vlissingen naar Tuinstraat 15 D. J. de Smit, van Vlissingen naar Oranjeplein 17 W. A. Roelse, geb. Notfons, van Vlissingen naar Buteuxstraat 25a J. A. van Puffe- len, van Den Helder naar Wilhelminastr. 7; M. H. Esser, van Den Helder naar Wil- helminastraat 7 S. Riemens, van Baar land naar Tuinstraat 6 M. de Weerdt, van Vlissingen naar Burchtstraat 28. Vertrokken: C. van Eijkeren, van Abeelscheweg O 7 naar Den Helder; I. Jo- ziasse, van Tuinstraat 15 naar Middelburg; L. Goedhart, van Vlissingschestraat 231 naar Den Helder W. J. J. Arnold, van Kanaalstraat 5 naar Vlissingen A. Date- ma, van Nieuwe Vliss. weg 141c naar Bre da J. P. Corver, van Van Doornlaan 27 naar Den Helder J. J. Suurmond, van Kanaalstraat 74 naar Vlissingen J. Wil- leboordse, van Spoorstraat 38 naar Vlis singen J. M. Stevense, geb. van Koeve- ringe, van De Deckerestraat 13 naar Mid delburg A. P. Verburg, van Nieuwe Vliss. weg 257 naar Den Helder L. van Dix- hoorn, van Oranjeplein 41 naar Vlissingen A. Jansens, van Vlissingschestraat 83 naar Den HelderI. Stratingh, van Nieuwe Vliss. weg 229 naar Den HelderN. Vree- ke, van Abeelscheweg W 30 naar Koude- kerke J. Castel, van Nieuwe Vliss. weg lc naar Vlissingen P, de Nooijer, van Buteuxstraat 25a naar Vlissingen J. W. Alwicber, van Vlissingschestraat 89 naar Nijmegen H. Weezepoel, geb. de Kraker, van Nieuwe Vliss. weg 87 naar Middel burg J. A. van Leerzem, van Middelb. straat 109 naar Koudekerke; A. H. Schout, van Van Doornlaan 19 naar Vlissingen. (Nbl.) RITTHEM Ouderavond Chr. school. In de Chr. school werd Woensdagavond een ouderavond gehouden, welke, niette genstaande het ongunstige weer, zeer druk bezocht was. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter F. de Groot verkreeg de heer J. Verrij, onderwijzer aan het Chr. doof stommen-instituut te Voorburg, het woord. Hij wees op het groote leed voor de ouders, die een doofstom kind hebben. Niet min der erg is dit voor het kind zelf. Vroeger was het kind uit de maatschappij gestoo- ten. Gelukkig is in de laatste halve eeuw hierin verbetering gekomen door het stich ten van een chr. doofstommen-instituut in 1880. Reeds op zeer jeugdigen leeftijd wor den de kinderen hier opgenomen om ze zooveel mogelijk tot nuttige menschen in de maatschappij te maken. Zij leeren bijna alle vakken van het lager onderwijs, later zelfs een ambacht. Ook ontvangen zij gods dienstonderwijs en kunnen zij belijdenis des geloofs afleggen. Aan de hand van prach tige lichtbeelden vertelde de spreker hoe doffstomme kinderen worden onderwezen en opgevoed. Met groote belangstelling werd geluisterd. De ouders kregen daarna gelegenheid tot het bezichtigen van het werk der Rit- themsche leerlingen, waarvan een dank baar gebruik werd gemaakt. De nuttige handwerken hadden vooral de belangstel ling der vrouwen. Met het zingen van den avondzang en het dankgebed door ds. H, Bartlema werd de ouderavond gesloten. WED. D. S. VAN SCHUPPEN - VEENENDAftl TERNEUZEN Gemeenteraad. In de Donderdag gehouden vergadering van. den gemeenteraad van Terneuzen hield de voorzitter een réde, waarin hij er op wees, dat, hoewel de toestand der gemeente, financiën alles behalve rooskleurig is, Ter„ neuzen de eenige der groote Zeeuwsche ge, meenten is, die nog haar zelfstandigheid heeft behouden. De bevolking is gestegen van 11.356 in- woners op 31 December 1937 tot 11-494 in woners op 31 Dec. 1938, welke groei uit, sluitend door geboorte-overschot is ont- staan. De vooruitzichten voor het verkrijgen van een nieuwe Axelsche brug noemde spr. niet bemoedigend, daar> volgens de laatste be richten de voltooiing er van pas tegen Juni 1940 tegemoet gezien kan worden. Hij wijdde een enkel woord aan de plan nen om te komen tot de stichting van een vliegveld in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar voor de provincie Zeeland onder nader te stellen voorwaarden een renteloos voorschot van 100.000 beschikbaar heeft gesteld, doch betreurde het dat tegenover de gulle medewerking der provincie blijkbaar van rijkswege niet wordt ingezien dat ook ten deze Zeeuwsch-Vlaanderen een deel van Nederland is, dat met zijn geringe en wei nig kapitaalkrachtige bevolking, zijn bij zondere ligging bijzondere zorg en steun noodig heeft. Wethouder Van Cadsand beantwoordde als oudste lid in jaren deze rede. Een verzoek van 290 winkeliers, om de winkelsluiting in den zomer te bepalen op 8 uur namiddag inplaats van, zooals thans, op 9 uur namiddag, werd na eenige discus sie ter nadere bestudeering teruggenomen. Een schrijven van het Zeeuwsche Land schap om te verkrijgen, dat de bestaande vestingwallen in ongerepten staat zullen worden gehouden, werd ter nadere bestu deering verwezen naar B. en W. Hierna kwam aan de orde een verzoek van A. van Aerde en 199 andere inwoners van Sluiskil, om aldaar een hulpsecretarie te stichten. Na breedvoerige discussie werd het voor stel van B. en W., dit verzoek voor kennis geving aan te nemen, met de stemmen van de heeren De Kraker, Stockman, Van Hecke en Colsen tegen, aangenomen. Van Ged. St. was terug ontvangen de be- grooting voor den dienst 1939, met de me- dedeeling, dat deze niet de goedkeuring van het college wegdroeg, en dat om de be grooting alsnog sluitend te krijgen de schoolgeldregeling moest worden ingevoerd, zooals die bij het voorstel tot vaststelling der begrooting was ingediend, en de wegen belasting, waartoe eveneens een voorstel van B. en W. was gedaan, welke beide door den raad niet waren aanvaard, terwijl daar tegenover de bestaande rioolbelasting moest worden ingetrokken. Het volgende agendapunt bevafte voor stellen van B. en W. betreffende het slui ten van geldleeningen ten behoeve der be staande bijzondere en de stichting van een nieuwe openbare school te Sluiskil. Omtrent deze beide punten werd in be sloten vergadering uitvoerig ^gedelibereerd. Na heropening werden de betreffende voorstellen z.h.s. aangenomen, waarbij de heer Van Driel zich tot tolk van den raad maakte, door te verklaren, dat de raad deze belastingen niet heeft gewild, doch dat ze thans door Middelburg worden opgelegd. Als onbezoldigd ambtenaar van den Bur gerlijken Stand werd benoemd J. R. v. d. Bent. De heer Colsen verzocht bij de rondvraag inlichtingen omtrent de stopzetting van de personentrein Terneuzen-Zelzate. De voorzitter zegde toe, dat B. en W. deze aangelegenheid nader zullen bezien. Hij vroeg vervolgens of reeds werk» objecten voor werkverschaffing konden ge noemd worden, waarop ontkennend moest worden geantwoord. Voorts verzocht o.m. de heer De Vos te bevorderen, dat bij teraardebestellingen de sportbeoefening op het naast de begraaf plaats gelegen sportterrein geen voortgang zal vinden, hetgeen hij een ergerlijken toe stand noemde. GROEDE Bond voor Staatspensioen. Donderdagavond vergaderde de afdee ling Groede van den Bond voor Staatspen sioen, onder voorzitterschap van den heer A. J. Pauw in het café van J. de Rooij. Besloten werd dit jaar wederom een rondrit met de ouden van dagen te maken. De datum waarop en de route zal nader door het bestuur worden vastgesteld. Uit de rekening over 1938 bleek, dat 178.72 was ontvangen en 111.67 was uitgegeven, alzoo een goed slot van 67.05. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren Iz. Herman Sr. en W. van Hane- ghem, werden bij acclamatie herkozen. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat hij wegens drukke werkzaamheden ge noodzaakt was als bestuurslid te bedanken. In de plaats van den heer A. J. Pauw werd de heer A. P. de Roo met algemeene stem men als zoodanig gekozen. OOSTBURO. Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. De vereeniging voor Volkenbond en Vre de, afdeeling Oostburg, had Donderdag avond in het café van den heer de Vuijst een lezing georganiseerd met als onder werp „De Spaansche burgeroorlog". Als spreker trad op de heer D. L. Hage te Oostburg. Het aantal belangstellenden was matig.

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 2