J Tsi MARINE EN LEGER DE DOKTER AAN HET WOÜRD VITAMINE ALS TRANSPORTARBEIDER. STOOMVAARTLIJNEN I numinej Ons I, I RECHTSZAKEN Geweigerd woningen te verbeteren. Voor den kantonrechter te Middelburg stond dezer dagen terecht C. G. te Middel burg, terzake van het niet aanbrengen van hoog noodige verbeteringen aan een hem toebehoorende huurwoning, ondanks het feit dat door hem een daartoe strekkende aanschrijving van B. en W. van Middelburg was ontvangen. Verdachte was van mee ning, dat de verbetering wel was geschied en beriep zich op de gevolgen van een servituut, waardoor de rioolput, die moest worden verbeterd, overmatig zou stinken, Als getuige werd gehoord de Inspecteur van het Bouw- en Woningtoezicht die ver klaarde dat de geëischte verbeteringen niet binnen den gestelden tijd waren geschied. Op een vraag van den Kantonrechter deelde getuige mede dat verdachte reeds tallooze aanschrijvingen voor verbeteringen aan zijn huizen had ontvangen en daaraan steeds op de meest primitieve wijze vol deed. De Ambtenaar van het O.M. laakte in zijn requisitoir scherp 't optreden van ver dachte, die als eigenaar van vele kleine oude huizen wel bereid is de voor hem wel licht geringe, maar voor de huurders vaak belangrijke huurpenningen te innen, maar nalaat voldoende zorg aan de huizen te besteden, zoodat steeds klachten en als volg daarvan optreden der bouwpolitie noo- dig is om hem op zijn verplichtingen als verhuurder attent te maken. Wat er dan nog wordt gedaan, geschiedt op een koopje en dikwijls onvoldoende. Spr', eischte voor dezen verdachte een geldboete van 50, subs. 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde hem, die beloofde in den vervolge alle aanwijzingen der bouwpolitie op te volgen tot 30 b. subs. 10 dagen hechtenis. Voor eenzelfde feit had zich te verant woorden G. v. S., eveneens te Middelburg. Ook te zijnen aanzien moest de als getuige gehoorden Inspecteur van het Bouw- en Woningtoezicht hetzelfde verklaren. Er waren vele aanmerkingen te maken en ver beteringen, hoewel hard noodig, werden maar al te dikwijls in onvoldoende mate aangebracht. In de onderhavige woning was de toestand absoluut onvoldoende. Ver dachte beriep er zich op opdracht te hebben gegeven aan zijn timmerman en te hebben vertrouwd dat het wel in orde kwam, waar over hij door den Kantonrechter streng werd terecht gewezen. De werkman als ge tuige gehoord, verklaarde dat over een deel der gewenschte verbeteringen niet eens was gesproken en dat aan anderen maar een beetje geknutseld was. De ambtenaar van het O.M. wees er op, dat ook tegen dezen verdachte hetzelfde kon worden aangevoerd. Men wil wel tot het laatste toe geld uit de huizen halen, maar ontziet zich de onkosten voor hoogst- noodige verbeteringen te maken. De huur ders worden de dupe. Verdachte is er niet mee af opdracht te geven, hij dient zich ook te vergewissen of deze behoorlijk worden uitgevoerd. In dit ernstige geval eischte spr. 75 b. subs. 10 dagen hechtenis, daar- bg verklarende dat er volgende maal heel andere straffen zouden worden gerequi- reerd. De Kantonrechter onmiddellijk vonnis wijzende veroordeelde v. S. tot 50 boete subs. 10 dagen hechtenis. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 10 Maart 1939. Meineed P. Th. V., 40 jaar, melkventer te Hansweert. Zes maanden gevangenis straf. Abortus C. C. v. H., 31 jaar, electricien te Middelburg Drie maanden gevangenis straf. Overtr. Jachtwet-: C. J. B., 61 jaar, koopman te Krabbendijke. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Drie maal 15 of 3 maal 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen geweer en patronen. C. J. B., 61 jaar, koopman te Krabben dijke. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, 7.50 of 5 dhts., uitleve ring van het niet inbeslaggenomen geweer te vervangen door 10 boete of 10 dhts. VERZOEKEN OM PLAATSING BIJ HET DEPARTEMENT VAN DEFENSIE. Sollicitaties worden niet beantwoord. Hoewel reeds eenige malen door middel van de pers ter algemeene kennis is ge bracht, dat het indienen van verzoeken om plaatsing, hetzij bij het departement van defensie, hetzij bij de daaronder resscrtee- rende diensten en instellingen, volkomen overbodig is, omdat, voor zoover behoefte aan personeel bestaat daarin wordt voor zien door plaatsing van capitulanten, wachtgelders en daarmede gelijkgestelden, worden nog steeds tal van verzoeken bij het departement ingezonden. Daarom wordt er nogmaals nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat sollicitaties niet in behandeling kunnen worden geno men en dat alle daarmede verband hou dende verzoekschriften onbeantwoord wor den gelaten. Vice-admiraal K. F. Sluys overleden. In den ouderdom van 67 jaar is gisteren te 's-Gravenhage overleden vice-admiraal b.d. K. F. Sluys. Vice-admiraal Sluys werd na afloop van de voorbereidende studiën in 1893 benoemd tot luitenant ter zee 2e klasse. Hij klom regelmatig in rang op en in 1927 volgde zijn benoeming tot vice-admiraal. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, ridder in de orde van Oranje Nassau, ridder in de Leopolds-orde van België, commandeur der Danebrogsorde van Denemarken, officiei in de orde van de Kroon van Italië. Hij was daarenboven drager van twee eeretee- kenen voor belangrijke krijgsverrichting er; in Atjeh. De crematie van het stoffelijk overschot zal Maandag a.s. te Westerveld geschieden, na aankomst van dsn trein van 17.14 uur. M en L Per m.s. „Chr. Huygens" reist naar Ned. Indië luitenant ter zee der 2e klasse K. T. Koppen. Bg K. B. van 4 Maart 1939, is op het daartoe door hem gedaan verzoek, eervol ontslag verleend uit den militairen dienst aan den reserve-dirigeerend-officier van gezondheid der derde klasse dr. C. Orbaan zijn bevorderd tot luitenant ter zee der 2e klasse bij de Koninklijke marinereserve, de luitenant ter zee der 3e klasse bij die reserve W. P. Coolhaas, tot officier van den marinestoomvaart dienst der le klasse, de officier van den marinestoomvaartdienst 'der 2e klasse J. B P. Haanappel en tot officier van gezondheid der le k!., de officier van gezondheid der 2e klasse F. J. J. Lamboog zijn met ingang van den datum van dit besluit bij de Koninklijke marine-reserve bevorderd tot luitenant ter zee der 2e klasse de luit- tenants ter zee der 3e klasse H. de Jonge, H. van Brakel, G. H. den Hoed, J. Toeset, S. H. M. Wanroorj en A. G. de Rooij. Bij beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee der 2e klasse bij de Kon. marineresrve D. van Beusekom den 15en Maart 1939 geplaatst aan boord van H.M. wachtschip te Willemsoord en de luitenant ter der 2e klasse bij de Kon. marinereserve A. Feenstra, den 3en Apirl 1939 aan boord van Hr. Ms. Sumatra. Bij K. B. van 4 Maart 1939 zijn met in gang van den datum van dit besluit be noemd tot officier-vlieger der 3e klasse bij de Koninklijke marine voor vast, de heeren R. de Boer, J. C. den Hollander, J. Leef- lang, H. C. Prager, J. A. L. Schevenhoven, T. J. D. Sizoo, W. F. Springer, A. W. de Vrieze. Bij K. B. van 4 Maart 1939 is benoemd en aangesteld tot reserve-officier van gezond heid der tweede klasse, de dienstplichtige vaandrig van het bataljon geneeskundige troepen, A. Vrglandt, arts. Herhalingsoefeningen. Het 3e Regiment Infanterie zal van 16 Maart tot 1 April a.s., tot het houden van herhalingsoefeningen, verblijven te Breda. M en L De luitenant ter zee der 2e klasse F. G. H. van Straaten is ter beschikking gesteld. VOETBAL: De competitie van a.s. Zondag. In de tweede klasse A i9 de wedstrijd T.S.C.Vlissingen in verband met een ker kelijke plechtigheid te Oosterhout uitge steld. Middelburg sluit haar programma van uitwedstrijden af met een ontmoeting te gen de Baronie, waartegen de Middelbur gers het thuis niet verder brachten dan een gelijk spel (11). De Baronie heeft bij den uitslag weinig belang, zooveel te meer echter Middelburg, dat door een overwinning in Breda weer een stap nader tot het kampioenschap zou komen. R.B.C. treedt thuis tegen R.C.S. aan. In Souburg bleven de Brabanders met 40 in de meerderheid. Ook ditmaal vernachten we een zege voor de kampicenspreten- denten. Voor de Zeeuwen is een uitwedstrijd te gen Zeelandia vastgesteld, de laatste van hun programma. In Vlissingen werden de punten gedeeld (33). Er is veel kans, dat het ook nu weer op een gelijk spel uit draait. Goes zit nog steeds in het hoekje waar de slagen vallen, maar wanneer de Goes- senaren Zondag a.s. uit den uitwedstrijd tegen Breda slechts één puntje weten te bemachtigen zijn ze voor dit seizoen gered. In Goes werd het 33. Men weet, dat de Eredanaars er zoo slecht voorstaan, dat ze het in het gunstigste geval toch niet ver der kunnen brengen dan een beslissings wedstrijd op neutraal terrein tegen Goes. Terneuzen speelt cZndag a.s. te Sluiskil tegen de club van dien naam. Het wordt voor de gaeten een lastige wedstrijd als Sluiskil tenminste volledig kan uitkomen. Oorspronkelijk was voor Axel een wed strijd tegen de Tern. Boys vastgesteld. Deze ontmoeting werd echter reeds op 19 Februari jl. gespeeld en met 26 door de Tern, Boys gewonnen. Thans is de wed strijd AxelHoofdplaat ingel-ascht. We achten de thuisclub wel in staat op de beide punten beslag te leggen. Oostburg zal op eigen terrein zeker geen fout maken tegen het zwakke Corn. Bcys, dat door een nieuwe nederlaag wel zeer vast op de onderste plaats blijft staan. Kuist komt dit jaar af en toe eens goed voor den dag, doch over het algemeen speelt deze oude Oost-Zeeuwsch-Vlaamsche 'oeg dit seizoen niet best. Nu IJzendijke Zondag op bezoek gaat naar Hulst zijn wij geneigd de West-Zeeuwsch-Vlamingen de beste kans op de overwinning te geven, al speelt ook IJzendijke erg wisselvallig. Te Biervliet k:mt Breskens op bezoek. Dit is altijd een lastige wedstrijd voor Breskens geweest. Doch als dc bezoekers zich volledig geven staat niets een over winning in den weg. a In de derde klasse B spelen de Eiland Boys in een thuiswedstrijd tegen de Goes- reserves. De Boys zullen de beide winst punten wel in Vlissingen weten te houden, In Goes was de uitslag 22. E.M.M. gaat bij Burgh op bezoek. Dit wordt een zeer moeilijke opgave voor onze stadgenooten. Op het E.M.M.-terrein bleef Burgh met 10 de baas en we vreezen. dat E.M.M. ook nu weer aan het kortste eind zal trekken. De wedstrijd Vlissingen IITerneuzen II is op verzoek van Terneuzen uitgesteld, daar men door de vele griepgevallen te kampen heeft met spelersgebrek. Ongewijzigd Ned. elftal tegen België. De keuze-commissie van den Koninklij ken Nederlandschen Voetbalbond heeft het Nederlandsch elftal, dat Zondag 19 Maart a.s. te Antwerpen tegen België speelt, als volgt samengesteld Doel: Van Male (Feijenoord). AchterBlom vliet (Ajax) en Calden heve (D.W.S.) Midden Stam (V.U.C.), Anderiesen (Ajax) en Schubert (Ajax). Voor Drager (D.W.S.)Van der Veen (Heracles), Vente (Feijenoord), Smit (Haarlem) en de Herder (V.U.C.) Als reserves zijn aangewezen Dijkstra Z.F.C.) van Ierland Willem 2), Bonsema (G.V.A.V.) en de Harder (V.U.C.) De keuze-commissie heeft dus geen wij zigingen gebracht in het elftal, dat Zon dag 26 Februari een fraaie overwinning te Rotterdam op Hongarije behaalde. Men was van oordeel, dat in dit geval zeker de uitspraak geen wijzigingen in een winnende ploeg te brengen, van kracht was. BelgiëNederland jeugdelftallen. Het Nederlandsch jeugdelftal, dat Zon dag 19 Maart tegen het Belgisch jeugdelf tal speelt, is als volgt samengesteld Doel: Vos (H.S.C.) AchterLouwe (Xerxes) en Walter (D.W.S.) Midden Blatter (P.S.V.), Bekenes (D. H.C.) en Stof meel (N.A.C.) Vt or Colthof (H.V.V.), de Jong (Vole- wiickers), de Boer (K.F.C.), Lenstra (Heerenveen) en Heideveld (Velocitas). ReservesBos (Muntendam), de Boer (Volewijckers), Vanger (D.W.S.)Loden- stey (N.E.C.) en Janse (N.O.A.D.) Deze ontmoeting wordt gespeeld vlak voor den wedstrijd tusschen de officieele teams van België en Nederland. PORTUGAL MAG GEEN INTERLAND WEDSTRIJDEN SPELEN. Omdat het elftal van Zwitserland heeft verloren De Portugeesche minister van lichame lijke opvoeding heeft het bestuur van den Portugeeschen voetbalbond medegedeeld, dat het nationale elftal geen toestemming krijgt om dit jaar nog interlandwedstrijden in het buitenland te spelen. De oorzaak hiervan is, dat het elftal op 12 Februari van de niet eens zoo sterke Zwitsersche ploeg heeft verloren. De ontmoetingen tegen Noorwegen te Oslo en Zweden te Stockholm zullen nu geen doorgang kunnen vinden. BOKSEN: VAN KLAVERENBESSELMANN ONBESLIST. Uitstekend boksen van den Nederlander te Berlijn. 4000 toeschouwers waren Donderdag avond in het Sportpaleis te Berlijn bij de internationale bokswedstrijden aanwezig, waarbij als hoofdpartij de ontmoeting tus schen Besselmann. en van Klaveren op het programma stond. Na een gevecht over twaalf renden luid de het oordeel onbeslist. Van Klaveren heeft tegen Besselmann opnieuw bewezen een moedigen en buiten gewoon moeilijk te overwinnen bokser te zijn. Zijn voetenwerk was veel beter dan dat van zijn tegenstander, hg was daar door sneller in den ring en zoo was het mogelijk, dat van Klaveren met series hoeken op het hoofd en het lichaam van Besselmann, in iedere ronde vele punten verzamelde. SCHEEPVAARTBERICHTEN Wrakstukken van de „Admiral Karpfanger" Naar aanleiding van onjuiste berichten over het vinden van het wrak van het Duitsche zeilschip „Admiral Karpfanger" deelt het Argentijn sche ministerie van ma rine mede, dat een kolonist aan de kust van Vuurland twee wrakstukken heeft ge vonden, die naar de meening van het mi nisterie afkomstig zijn van de „Admiral Karpfanger". De wrakstukken zijn een patrijspoort en een beschadigde reddings boei, waarop de woorden „Admiral Karp fanger" moeten voorkomen. De wrakstuk ken worden voor een onderzoek naar Ham burg overgebracht. Drie man bij scheepsbotsing verdronken. Gisteravond is op de Humber wederom een ongeluk gebeurd. Nabij Hull is de trai ler „Saint Delphine" van de Britsche admi raliteit na een botsing met een visschers- treiler binnen twee minuten gezonken. Vier man van de marinereserve werden vermist. De overige twaalf opvarenden konden ge red worden. Later werd gemeld dat een der vier ver misten aan boord is van een schip, dat op weg is naar Goole. Zijn toestand is even wel ernstig. De drie anderen zijn niet ge vonden en de beide sleepbooten, die ge- ;ocht hebben zijn naar Huil teruggekeerd. De onderzoekingen van dr. Szent Györgyi. Bij steeds meer ziekten blijken de vitaminen een rol te speien. door dr. G. W. M. VERHAAR. Wanneer men de groote verscheidenheid van voedingsmiddelen nagaat, dan zou men geneigd zijn te denken, dat de natuur zich toch wel van heel verschillende be- drijf ss tof fen bedient om ons organisme aan den gang te houden. Dat dit niet het geval is, doch dat in de geheele levende natuur slechts één enkele brandstof wordt ge bruikt, namelijk waterstof, heeft indertijd de Duitsche onderzoeker H. Wieland aange toond. Hij ontdekte, dat de zuurstof niet rechtstreeks op de voedingsstof inwerkt, doch dat een „verbranding" in hoofdzaak bestaat uit afsplitsing van waterstofato men, die vervolgens door de zuurstof wor den geoxydeerd. Onze voeding is dus niets anders dan een gebonden vorm van water stof en de chemische verbinding van deze waterstof met zuurstof vormt de bron van onze levensenergie. De volgende stap bij het onderzoek bestond hierin, dat nagegaan moest worden, wat er in de cel met de wa terstof gebeurde. Daarbij werd ontdekt, dat aan eiwit gebonden metaalatomen de wa terstof van de voedingsstof overnemen en aan de zuurstof doorgeven. Onderzoekingen van de laatste jaren hebben verder aan het licht gebracht, dat de weg van de water stof nog veel gecompliceerder is. Prof dr. Szent Györgyi de beroemde ontdekker van het vitamine C, heeft hierover in een on langs gehouden voordracht interessante mededeelingen gedaan. De natuur werkt economisch. Alvorens de metaalatomen in werking treden, moet de waterstof nog een reeks van zuren passeeren, zooals oxaalzuur, appelzuur, fumaarzuur en barnsteenzuur. Al deze substanties, waarvan er later mis schien nog wel meer ontdekt zullen worden, hebben tot taak waterstof op te nemen en door te geven, waarbij langzamerhand haar energie vrijkomt. Nadat de waterstof een aantal van dergelijke stations is gepasseerd verliest zij een electron en dit gaat dan naar de reeds genoemde metaalatomen, tot het eindelijk de zuurstof bereikt- Dan heeft het tenslotte zijn taak volbracht. Voorjaarsvermoeidheid en vitamine. De verschillende stations van de water stof dienen dus om het tempo te vermin deren. Nu rees evenwel bij het verder on derzoek de vraag, wie dan eigenlijk de wa terstofdeeltjes transporteert? Het resultaat is verrassend het zijn namelijk de vitami nen, die hier de hand in hebben. Het door prof. Szent Györgyi ontdekte ascorbine- zuur, het vitamine C, speelt daarbij een bijzonder interessante rol. Het neemt de waterstof van een van de tusschenstations over, oxydeert haar tot waterstofsuper- oxyde en geeft haar dan aan een van de andere tusschenstations door. Vandaar wordt zij aan een ander vitamine, het door prof. Kuhn uit Heidelberg onderzochte fla vin, doorgegeven, dat ook den naam van vitamine B2 draagt. Zoo heeft men dus voor de eerste maal vitaminen bg positieven arbeid betrokken gevonden, terwijl men hun tot dusverre geen andere beteekenis toeschreef dan bij de zgn. a-vitaminosen (ziekten, die door tekort aan vitaminen ontstaan). M.a.w. blijken -de stoffen, die, wanneer zij in onvol doende hoeveelheid in ons lichaam aanwezig zijn, in lichte gevallen voorjaarsvermoeid heid, in ernstige gevallen scorbuut, beri beri, enz. kunnen veroorzaken, tot taak te hebben, het organisme bij de verwerking van het voedsel te helpen. Zijn zijn de on misbare transportarbeiders bg het vervoer van de waterstof .Zijn zij in onvoldoende hoeveelheid voorhanden, dan kan de in de voeding aanwezige bedrijfsenergie niet ten volle benut worden. Daarmede is een bui tengewoon gewichtige verklaring gegeven voor een heele reeks van verschijnselen aan het gezonde en het zieke lichaam- Waarom is een citroen geel Het vermogen, waterstof in waterstof- superoxyde om te zetten, is bij het onder zoek van heel andere, met de verwerking van het voedsel verband houdende ver schijnselen ontdekt geworden. Vele planten en vruchten verkleuren, wanneer zg af sterven. De bladeren van de loofboomen worden in het najaar geel en rood, bananen en appelen worden bruin, kortom de oor spronkelijke kleuren veranderen. Bij het onderzoek van deze, in de natuur zoo veel voorkomende processen, kwam prof Szent Györgyi op het denkbeeld eens na te gaan, waarom dan andere vruchten, zooals citroe nen en sinaasappelen niet verkleuren. Daar bij vond hij het ascorbinezuur, dat wg te genwoordig onder den naam van vitamine C kennen. Dit zuur maakt, dat de citroen haar mooie gele kleur behoudt. Bij de verdere proefnemingen slaagde men er ook werkelijk in, met behulp van ascorbinezuur bij planten, die normaal van kleur veranderen, het bruin worden te voor komen. Deze eigenschap van het ascorbine zuur bleek tevens van nut in de genees kunde bij een bijzonder merkwaardige ern stige ziekte. Menschen, bg wie de schors van de bijnieren is aangedaan, missen daardoor niet alleen het door dit orgaan voortgebrachte hormoon, doch zij vertoo- nen tevens een zeer karakteristieke bruine huidskleur. Door .toepassing van ascorb'ne- j zuur is het nu mogelijk, de nuia haa> nor male kleur te doen herkrijgen, ook al wordt de ziekte daardoor niet genezen. On; :twjj. feld zal men in de toekomst bij een groot aantal ziekten meer rekening houden met de vitaminen dan thans nog het geval is. PREDIKBEURTEN ZONDAG 12 MAART 1939. Ned. Herv. Kerk. Geen opgaat ontvangen. Kerkdienst voor longeren. 10 uur Kerkdienst. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. G. SMEENK. 5.30 uur Ds. G. SMEENK. Christ. Gerei. Kerk. 9.30 uur Student R. SLOFSTRA, van Apeldoorn 5 uur Student R. SLOFSTRA. Bvang. Luth. Kerk. 7.30—8.30 uur Ds. G. FAFIé. (Avondstilte). Doopsgezinde Gemeente. 10 uur Mej. Ds. M. DE BOER, van Stavoren Vrijzinnig Hervormden. Geen dienst. Gereformeerde Gemeente. (De Lanoystraat). 9.30 uur Preeklezen. 2 uur Preeklezen. 6 uur Preeklezen. Hersteld Apostolische Zendingsgemeente. (Molenstraat Hoek Bakkersgang). Kerkdienst 10 en 6 uur. Hersteld Apostolische Zendingsgemeente. (Lokaal Vrouwestraat 45). Kerkdienst 9.30 en 3.30 uur. Leger des Hells Gravenstraat Zaterdagavond 8 uur Straatzang en prediking. Zondag 7.30 uur Bidstond. Zondag 10 uur Heiligingsdienst. Zondag 3 30 uur Openluchtsamenkomst. Zondag 8 uur Verlossingssamenkomst. Dinsdag 8 uur Soldatenmeeting. Donderdag 2.15 uur Gezinsbondsamenkomst. Donderdag 8 uur Bijzondere samenkomst. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. J. S. HARTJES, van Vlissingen 2 uur Ds. L. C. SPIJKERBOER. West-Souburg (Marntxschool). Wegens ziekte van ds. HIETKAMP, geen dienst. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. C. B. BAVINCK. 2 uur Ds. C. B. BAVINCK. RITTHEM. 9.30 uur Ds. L. J. C. VISBEEK, van Vlissingen 2 uur Ds. H. BARTLEMA. KOUDEKERKB. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. L. C. SPIJKERBOER, van Souburg 2 uur Baronesse VAN LIJNDEN. (Zendingssamenkomst). '1 ZAND. 10 uur Baronese VAN LIJNDEN. (Zendingssamenkomst). 2 uur Ds. DIPPEL, van Middelburg (Bediening H. Doop). BIGGEKERKE. Ned. Herv. Kerk Geen opgaaf ontvangen. MIDDELBURG. Geref. Kerk in Hersteld Verband. 10 uur Ds. P. O. VAN DEN HOOFF. 6 uur Ds. P. G. VAN DF.N HOOFF. Waalsche Kerk (Eglise Walonne). 7 h. du soir i Mr. le Pasteur R. BLOMMAERT. ÜRUEUb. Evang. Lulh Kerk. 9.30 uur Da. M. P. STOL. BUITENGEWONE DIENSTEN. Geref. Gemeente (Lannoystraat). WOENSDAG 15 MAART (Biddag voor het gewas). 9.30 uur Ds. HON KOOP, van 's-Gravenhage 2 uur Ds. HONKOOP. 7 uur Ds. HONKOOP. Chr. Geref. Kerk. WOENSDAG 15 MAART: (Biddag voor het gewas). 2.30 uur Ds. J. TOLSMA, van Zaamslag 8.15 uur Ds. J. TOLSMA. Uit- en thuisvat ende schepen „Alcyone" (thuisr.) 8 Maart v. Funchal „Arendskerk" (uitr.) 9 Mrt. te Hongkong Baloeran" (uitr.) 9 Mrt. van Colombo „Buitenzorg" (uitr.) 9 Mrt. te Singapore „Bennekom" 8 Mrt. v. Curasao n. Liverpool .Colombia" (thuisr.) 8 Mrt. van Madeira „Chr. Huygens" (untr.) 9 Mrt. te Genua Dempo" (thuisr.) p. 10 Maart Sagres „Edam" (thuisr.) 9 Maart te Anw. „Gaasterkerk" (uitr.) 9 Mrt. te Fremantle .Indrapoera" (thuisr.) 19 Mrt. v. Singapore ,Kota Nopan" (uitr.) 9 Maart van Suez „Marnix van St. Aldegonde" 9 Maart te Batavia van Amst. Meerkerk" (uitr.) 9 Maart te Suez „Nijkerk" (thuisr.) 9 Maart te Antw. .Poelau Bras" (thuisr.) 8 Maart van Mar seille „Poelau Laut" (uitr.) 9 Maart van Suez .Statendam" 7 Maart te Cristobal van New York Salawati" 8 Maart te Manilla van Van couver „Tabian" 7 Maart van New Orleans naar Batavia „Tosari" (buisr.) 8 Maart van Belawan „V-eendam" 8 Mrt. te New York van Rott. Weltevreden" 10 Mrt. te Rott. v. Batavia .Zaanland" (thuisr.) 10 Maart van Santos .Zuiderkerk" (tfcuisr.) 9 Maart te Port Soedan fjBONl Voor a Walche sc cent bet buil een ah postk^ plaats- 0TGAVI ftANjj TiJ Het bevoegd* gezette Ijiota &aj gezonde! I vragen- Het s ?ev:| af I zijn beleg BeriCb I tot erns taen en den. Vo gudweis De lava he radio-ui |4 zonder De s£| waakt, krant vfl kerijen Tiso kabinet! corresp den de| bouw. ten gej

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 12