WAT GEEFT DE RADIO? GEMENGD NIEUWS C Agenda De abonne's 1000 500 300 150 100 25 8-12 .ling teugel jecliter liet de |oordti, spel j win- |g©Qft, hier Irel zal ai ge- |OND. atste Sou- uit- lissin- af- gle ge- hou- San Co- ^Arrestaties te Rotter dam wegens hazardspel jjet voortgezette onderzoek in de roulette zaak te Rotterdam, die Vrijdag j-l. aan het rollen gemaakt is, en waarin zekere de R. reeds gearresteerd is, heeft in den loop van deze week tot meer arrestaties geleid. Zoo zgn ingesloten de 42-jarige C. B., wonende te Rotterdam, een der hoofdaanleggers van de speelclub, alsmede de familie B., be staande uit J. G. V. (vader), J. G. V. (zoon) en den jongsten zoon J. V. Deze familie was werkloos en behoorde tot de kern van deze combinatie. Ten huize van deze familie heeft men eenig roulette- jnateriaal in beslag genomen. Dat deze club lang niet onschadelijk was, moge blij ken uit het feit, dat er een Rotterdammer aangetroffen werd met 1100 op zak, ter wijl een ander met het spel op één avond 600 verloren had. L U k opgehaald. Gister middag is uit de groote Gracht te Schoon hoven het lijk opgehaald van de 76-jarige mevr. M- RippelSlabbekoorn. De bejaarde dame werd sinds Dinsdagavond vermist. Naar alle waarschijnlijkheid is zij door de duisternis misleid, te water geraakt. Het stoffelijk overschot is naar de wo ning van het slachtoffer overgebracht. Trein nam het verkeerde spoor- Gisteravond vertrok van het Centraal station te Amsterdam een extra trein, bestemd voor Enschede. De trein reed, doordat de machinist door een onvei lig; signaal reed, bij post 4 op een verkeerd spoor. In plaats dus naar het Gooi te gaan boog de trein af naar het Weesperpoort- station. De overweg bg de Javastraat eerste van Swindenstraat was, doordat geen trein verwacht werd, niet afgesloten. Gelukkig zag de machinist op het laatste moment, vlak voordat hij den overweg zou passeeren, dat hij op het verkeerde spoor was. Hij gaf noodsignalen en juist op het laatste nippertje kon een vrouw met een kinderwagen, die net de spoorbaan wilde oversteken, zich in veiligheid stellen. De trein moest worden teruggezet om op het goede spoor te geraken in de richting van het Gooi. Met een kwartier vertraging kon de per sonentrein de reis vervolgen. Gelukkig was de passage via den ge- openden overweg, die anders als verbinding tusschen de Dapperstraat en de Indische buurt over het algemeen zeer groot is, op dat oogenbïik tamelijk gering. Bliksem in kerktoren geslagen. Tijdens een hevig on weer is gisteravond tusschen zes uur en kwart over zes de bliksem geslagen in den toren van de Nederduitsch Hervormde kerk te Oud-Beijerland, waardoor een begin van brand ontstond. Onmiddellijk nadat de plaatselijke brand weer gewaarschuwd was, rukte zij uit. Ook de brandweer van Rotterdam werd gealar meerd, doch deze was om kwart voor 8 nog niet ter plaatse verschenen. Bij het uitbreken van den brand bevond zich niemand in de kerk. Het vuur woedde hoofdzakelijk in de spits van den 40 meter hoogen toren. De brand had zich om tien uur aanmerkelijk uitgebreid. Een zware vonkenregen viel omlaag, zoodat de vele nieuwsgierigen, die den brand gadesloegen, op een aanzienlij ken afstand moesten worden gehouden. In den loop van den avond kwam de Rotterdamsche brandweer aan. De spuit gasten konden echter het vuur, dat fel naar buiten sloeg, niet bereiken. De krach tige wind bemoeilijkte het blusschingswerk ten zeerste. Te middernacht kwamen het kruis met bal en haan naar beneden en sloegen daarbij door het dak van de consistorieka mer. De waakzame brandweer bluschts on middellijk de brandende stukken. Om bij de vlammen te kunnen komen, moest tegen wind in worden gespoten. De wind was echter zoo krachtig, dat het wa ter, dafe met voldoenden druk op de water leiding werd gegeven, wegwoei. Met de slangen in den kerktoren, dus binnendoor, viel ook niets te bereiken, omdat de spits, die 14 meter lang is, eindigt in een mas sieve punt van drie meter eikenhout.Het vuur was niet groot. Een paar meter was de toren al afgebrand en men vreesde dat de geheele spits verloren zou gaan. Door den brand was het dorp geheel onder een von kenregen en de brandweer paste op haar tellen, om elk mogelijk begin van brand in de kiem te smoren. Gisteravond om zeven uur zou in de kerk een bidstond voor het gewas worden gehou den. Deze heeft natuurlijk geen doorgang kunnen vinden. De brand is vannacht om half twee ge- bluscht. De brand heeft zich uitsluitend tot de torenspits beoerkt. Het kerkgebouw kreeg veel waterschade. De kosterij bleef echter geheel gespaard. Nadat de laatste vlammen gedoofd wa ren zijn zoowel de brandweer van Rotter dam als de plaatselijke brandweer inge rukt. Een Rotterdamsche brandweerman kreeg een neerstortend stuk lei op het hoofd. Het ging door zijn helm heen, doch hij werd slechts licht gewond, zoodat hij zgn werk kon voortzetten. Verzet tegen de politie. Gisteravond hield een agent van politie een dronken wielrijder op de Stadhouders kade te Amsterdam aan. De man wilde zijn naam niet opgeven, zoodat de agent be sloot den beschonkene naar het bureau te brengen. Hij verzette zich hevig en het pu bliek maakte het den politieman lastig. Deze had inmiddels assistentie gekregen en nadat de gummistok eenige malen was ge bruikt, was de orde spoedig hersteld en korten tijd later bevond de arrestant zich ter ontnuchtering in een der cellen van het politiebureau aan het Leidscbeplein. Onder vallend ge steente geraakt en ge dood. Woensdagavond tegen het einde van den middagdienst omstreeks half tien is in de ondergrondsche werken van den Oranje Nassaumijn 3 te Heerlerheide een doodelgk ongeluk gebeurd. De ongeveer 40-jarige voorwerker August Schneider was met een medearbeider be zig met het zetten van houten steunbok- ken toen het dak instortte. Schneider raakte onder het vallende gesteente en de persluchtleiding en was op slag dood. HU laat een vrouw en twee kinderen achter. Auto in het Hoendiep geraakt. Gisteravond heeft de heer B. de Vries te Groningen, reiziger in dienst bij de N.V. firma van der Meer in bouwmaterialen te Groningen, bij de ga rage Bierman en Co. te Groningen, een auto gehuurd, waarmede hij voor zaken op reis moest. Vermoedelijk tengevolge van den hevigen storm is de kleine auto des avonds in het Hoendiep geraakt. De wagen werd hedenmorgen, toen bekend werd, dat de heer de Vries vermist werd, onder de gemeente Groningen in het Hoendiep ge vonden. Het lijk van den heer de Vries be vond zich nog in de auto. Het slachtoffer was veertig jaar oud en gehuwd. Het lijk is hedenmorgen door de Groningsche poli tie in beslag genomen. De auto is met een kraanwagen op den wal gebracht. Machinist onder stroom. Een uit Pepega afkomstig machinist die een zg. aardappelstoomer van den eenen landbouwer naar den anderen zou vervoeren, heeft daarbg in een zeer hachelijke politie verkeerd. Zonder dat hij het wist was het hooge werktuig nl. met een der draden van het bovengrondsche electiische net in aanraking gekomen en toen nu de man de rem wilde aanzetten, omdat hij van een hoogte af moest rijden, bleek het voertuig onder stroom te staan, meldt het Dbld. v. h. O. Op zijn hulpge roep is een boerenarbeider komen toesnel len, die evenwel, toen hij den machinist wilde lostrekken, eveneens werd geëlectro- cuteerd. Hij slaagde er nochtans in van het voertuig los te komen. Na opnieuw de stoute schoenen te hebben aangetrokken is h.„ er de tweede maal in geslaagd ook de in een steeds hachelijker positie verkeeren den machinist te bevrijden. Het was hoog tijd. De man trok den in nood verkeeren den machinist echter met zooveel kracht van zijn machine, dat hij op den grond werd gesmakt en een schouderfractuur op liep. Een dokter heeft.het slachtoffer ver bonden. Wervelstorm boven de gemeente Mill. Gister avond heeft tijdens een hevig onweer, ge paard gaande met hagelbuien, een wervel wind danig huisgehouden in de Peel onder de gemeente Mill. De kap van de woning van den landbouwer H. Gijsberts werd ge deeltelijk afgerukt en een binnenmuur van den stal werd omgeworpen. De schuur van den landbouwer W. Feiten werd tegen den grond geslagen en veel schade werd aan gericht aan de dale en van verschillende woningen. Van een schoolgebouw werden dakpannen weggeslagen. De kracht van den storm heeft zich gedemonstreerd in het ontzetten van ramen en balken en het scheuren van muren van de school. Per soonlijke ongelukken hebben zich niet voor- Met f 500 0 er van door. Op 30 November jl. moest de 17-jarige jongste bediende van een im- en export firma aan de Keizersgracht te Amsterdam kwitanties innen tot een totaal bedrag van 4840. De jongen kwam dien dag niet meer op het kantoor terug en een ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat hij de geldbedragen bij de diverse adressen had geïnd. Alle nasporingen van de politie waren vergeefsch de jongen was en bleef spoor loos. Gisteravond kwam hij zich, vergezeld van zijn grootmoeder, bij wie hij gisteren platzak en berouwvol was teruggekeerd, op het bureau Marnixstraat aanmelden. En nu volgde een lang verhaal van zijn omzwervingen en de wjjze waarop hjj het geld had verteerd. De eerste maand was hij niet zoo bijster ondernemend geweest. Hij was wel niet meer in de ouderlijke wo ning teruggekeerd, maar hij was toch in Amsterdam gebleven. Hij had gedurende de maand December b(j een vriend, die een postzegelzaakje in de Gasthuismolensteeg heeft, gewoond en in ruil voor de verleen de gastvrijheid had hij de buit met dezen vriend gedeeld. Toen de jongen zich zoo'n beetje aan het heerenlev.entje, dat men met een paar duizend gulden op zak leiden kan, had aangepast, nam hij afscheid van zijn vriend en trok van het eene pension naar het andere, eerst in de hoofdstad, later van stad naar stad. En omdat hg vond dat je gezelliger met z'n tweeën leefde, had hij een meisje mee op stap genomen. Zij bezochten onder andere Deventer, Den Bosch, Rotterdam en maakten flinke verte ringen. Hij had het meisje verteld, dat hij een rijke plantsrszoon uit Australië was en zij nam dus zijn fraaie geschenken te goe der trouw aan en wist niet, dat hg het vlotte leventje met een avonturier in den dop leidde. De jongen is op het bureau in gesloten. Zijn 22-jarige vriend is vannacht in zijn woning in de Spuistraat aangehou den. Dit jongmensch had zuiniger geleefd. Van de 2400 waren nog 1650 over. Zes honderd aulden had hij op zak, toen hij op het bureau arriveerde, het overige geld heeft de politie bij huiszoeking gevonden. Ook hij is ingesloten. Beiden zullen dezer dagen voor den officier van justitie worden geleid. Zorgen in „K1 e i n - B r i t- t a n j e". De Britsche eilanden be staan niet slechts uit Engeland met Schot land en Ierland, maar uit ongeveer 5000 ver dere eilanden en eilandjes, waarvan som mige zelfs een bijzondere politieke struc tuur hebben. Daar zijn in de eerste plaats de Kanaaleilanden voor de Fransche kust en dan het eiland Man. De politieke zor gen van deze kleine onderdeelen van het Britsche wereldrijk staan intusschen meest al ook tot die van de Londensche regeering in een met hun geografische grootte over eenkomstige verhouding. Zoo hoort men thans, dat het parlement van het eiland Man van opvatting is, dat de gouverneur met een salaris van 2000 pond per jaar niet kan rondkomen. Deze gouverneur is tegelijkertijd president van het parlement, chef van de politie, opper ste rechter en minister van financiën van het eiland. Dit maakt het misschien be grijpelijk, dat zijn onderdanen van plan zgn zijn salaris met 400 pond per jaar te ver- hoogen. Op het Kanaaleiland Guernsey zijn de visschers boos. De regeering van Guernsey, dat met een paar in de omgeving liggen de eilandjes een bevolking van 42.000 zielen heeft, heeft besloten, het oeroude verbod van de mosselvangst op Zondag te hand haven. Op de Kanaaleilanden vindt men naast vele andere schaaldieren een bijzon der smakelijken mosselsoort, die slechts op weinige dagen van het jaar gevangen kan worden, namelijk dan wanneer de eb een bijzonder lagen waterstand veroorzaakt. Dit gebeurde 1.1. Zondag en de geheele mannelijke bevolking bereidde zich op de mosselvangst voor. De daarop haastig bij eengeroepen regeering besloot echter met 6 tegen 3 stemmen, aan ae oude wetten vast te houden. Merkwaardigerwijs ver bieden deze wetten slechts het vangen van mosselen, terwijl het hengelen ook op Zondag geoorloofd is. Duitse h-A m erikaan be waarde bommen in een bank kluis. Onder wel zeer eigenaardige omstandigheden is te Chicago een 75-jarige Amerikaan, van Duitsche afkomst, luiste rende naar den naam van Reinhoïd Faust, gearresteerd, meldt het Volksblad. In November 1917 veroorzaakte hij een paniek in het Opera-gebouw aldaar, door het werpen van een bom naar de toeschou wers van de opera „Faust". Het was geen beleediging van zijn naam, die hem hiertoe dreef, maar een uiting van protest tegen Amerika's deelneming aan den wereldoor log. Een brandwacht, die nu hoofd van de brandweer is, slaagde er indertijd in een ramp te voorkomen, door met de bom naar buiten te loopen en daar de lont te dooven. De bommenwerper Faust werd gearres teerd, maar had tevoren den sleutel weg gegooid van de safe bij een bank, waarin hij nog eenige bommen had bewaard. Toen hrj veertien maanden later uit de gevangenis was ontslagen, durfde hg deze safe niet meer te openen en sindsdien betaalde hij elk jaar trouw zijn safe-huur. Onlangs moest de kluis worden afgebroken en kwa men de bommen natuurlijk voor den dag. Deze ontdekking leidde nu tot zijn tweede arrestatie. Faust verklaarde, dat het ge heim hem 22 jaar lang dag en nacht had bezwaard. „Ik heb er spijt van, want ik houd van dit land en ik ben big, dat ik nie mand heb gewond". Stormschade. De kraan wagen van de Haagsche politiebrandweer is gisteravond en den afgeloopen nacht eenige malen uitgereden met personeel, dat hulp moest verleenen bij het opruimen van door den storm ontstane schade. In de Cornelis Speelmanstraat was 'n stuk zink van 't dak gevallen, waardoor drie ruiten waren ver nield. Ook van het circusgebouw in Sche- veningen was een stuk zink van het dak op straat gevallen. Op den Frankenslag en de Hoefkade waren antennepalen op straat ge vallen en in de Gentschestraat bleek een schoorsteen losgeraakt te zijn. Op andere plaatsen in de stad, waar on raad vermoed werd, bleek, dat de storm de menschen hier misleid had. De macht van de pers. Drie uur lang waren de leden van het Huis van Afgevaardigden van den Staat Ohio gisteren bezig geweest met de debatten over werkloozensteun en aan de rg van sprekers kwam maar geen einde. Toen stond een der afgevaardigden op „Men heeft mij medegedeeld, dat de heeren van de pers van onze redevoeringen geen aan- teekening mesr maken. Daarom stel ik voor de debatten te sluiten". Het voorstel werd eenstemmig aangeno men. Poolschip voor weer kundigen. De Amerikaansche ont dekkingsreiziger Lincoln Ellsworth heeft onlangs zgn Poolschip, de „Wyatt Sharp" verkocht aan de Australische regeering. Het vaartuig, zoo zegt hg, moet gebruikt worden voor meteorologische waarnemin gen in het Zuidpoolgebied, daar de weers- toestanden aldaar ongetwijfeld de weers gesteldheid in Australië bepalen. Het is reeds bewezen, aldus Ellsworth, dat een zware winter in het Zuidpoolgebied gevolgd wordt door een droog seizoen in de graanstreken van Argentinië. Vernomen wordt, dat de Australische re geering sir Douglas Mawson, die deelgeno men heeft aan verscheidene Zuidpoolexpe dities, om advies heeft gevraagd, ten einde na te gaan op welke wijze de „Wyatt Sharp" het best gebruikt kan worden. VRIJDAG 10 MAART Hilversum I, 1875 en V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berichten). V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Orgelspel. 11.00 Declamatie. 11.20 Fantasia. A.V.R.O. 12.00 A.V.R.O.-Amuse- mentsorkest, A.V.R.O.- Girls en solist. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.30 Modepraatje. 2.50 De Palladians- en gra mofoonmuziek. V.A.R.A. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 De Ramblers. 5.05 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 „Esmeralda". 6.28 Berichten. 6.30 Literaire causerie. 6.50 Hammond-orgelspel. 7.00 V.A.R.A.-Kalender. 7.05 Causerie ,,De gemeente en de volkshuisves ting". 7.23 Berichten A.N.P. V.P.R.O. 7.30 Eerichten. 7.35 Causerie „Levenswaar den in het heden". 8.00 Het Nederlandsch Ka merkoor en strijk- ensemble. 8.30 Causerie „Het leven in Indië". V.A.R.A. 9.00 Fragmenten uit de operette „Les cloches de Corneville". 10.10 Causerie „Welk dialect werd er gesproken?" 10.30 Berichten. V.P.R.O. 10.40 Avondwijding. V.A.R.A. 11.00 Sportreportage. 11.30 Jazzmuziek. 11.55 Gramofoonmuziek. Hilversum H, 415.5 M. N.C.R.V. Algemeen Programma. 8.00 Schriftlezing, medita tie. 8.15 Berichten, gramofoon muziek. (9.30 Geluk- wcnschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Cellovoordracht met pianobegeleiding, en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 „Quintolia", en gramo foonmuziek. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Christelijke Lectuur. 3.00 Zang met pianobegelei ding en gramofoonmu- muziek. 3.50 Gramofoonmuziek. 5.00 Amsterdamsch Salon- orkest, en gramofoon muziek. 6.30 Berichten, causerie voor tuinliefhebbers. 7.00 Berichten. 7.15 Literaire causerie. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A.N.P., her haling S.O.S.-Berich- ten. 8.15 Arnhemsche Orkest- vereeniging en soliste, en gramofoonmuziek. 9.30 Berichten A.N.P., actueel halfuur. 10.05 Causerie „Gezins- en huwelijksmoeilijk heden". 10.35 Pianovoordracht en gra mofoonmuziek. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.50 Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.40 Gramofoonmuziek. 12.10 Orgelconcert. 12.35 Eddie Carroll en zijn orkest en soliste. 1.20 Causerie „How a book Is made". 2.45 Gramofoonmuziek. 4.15 Gramofoonmuziek met conférence. 4.55 Radiotooneel. 5.20 Cembalovoordracht. 5.40 Het Joseph Lewis- orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Causerie „National Service". 7.05 Parlementair over zicht. 7.20 Het B.B.C.-Koor en -orkest. 8.05 Variété-programma. 8.50 Reportage uit New York 9.20 Berichten. 9.45 Causerie over Australië. 10.05 Het Eritb British Legion orkest. 10.35 Het Griller strijk kwartet. 11.35 Jack Payne met zijn Band. 11.50 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 9.00, 10.00 en 11.20 Gramo foonmuziek. 12.30 Zang. I.05 Jane Evrard's orkest, 2.35 Zang. 2.50 en 3.30 Gramofoon muziek. 3.35 Pianovoordracht. 3.50 Zang. 4.40 Gramofoonmuziek* 5.05 Vioolvoordracht. 5.25 Het Chauland-trio, 6.35 Zang. 7.20 Het Cantrelle-orkest. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.35 Cellovoordracht. 8.50 Radiotooneel. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Nachtconcert. Keulen, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. II.20 Kurt Veseley met zijn orkest. 12.35 Omroepkleinorkest. 1.30 Populair concert. 3.20 Danziger Landesorkest, Schupo-orkest en solis ten. 4.35 Solistenconcert. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.20 Winterhulp-program ma. 7.30 Omroep-kamerorkest met zijn solisten. 8.20 Opera „De barbier van Bagdad". 10.20 Otto Fricke's orkest en solisten. Brussel, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Orgelspel. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Kamermuziek. 6.20 en 6.50 Gramofoon muziek. 7.20 Scholierenkoor. 8.20 Omroeporkest. 8.40 Gramofoonmuziek. 8.50 Radiotooneel met mu ziek. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Omroeporkest. 10.30 Gramofoonmuziek. Brussel, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Zang. 6.05 Pianovoordracht. 6.50 Omroepdansorkest. 10.30 Omroepdansorkest. 11.15 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 7.30 Het Weensch Philhar- monisch orkest. 8.20 Gevarieerd maandover zicht. 9.20 Berichten. 9.50 Het Lenzewski-kwartet. Samengesteld door liet Kon. meteorologisch Instituut *e De Bilt. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur Vlissingen Den Helder Weer zwaar bewolkt zwaar bewolkt Wind: matig N.W., Stormachtig N. Temperatuur5 gr. 6 gr. Min. hedennacht: 3 gr. 4 gr. Neersl. afg. etmaal: 3 m.m. 8 m.m. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur Voor het geheele land Aanvankelijk meest matige, later zwakke tot matige noordwestelijke en noordelijke wind, afwis selende bewolking, weinig of geen regen, koude nacht, weinig verandering in tempe ratuur overdag. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind 9 Maart te 14.15 uur aan alle posten „Attentiesein neer". Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit -,ficteele gegevens samengesteld door het KonMet. Instituut. Uit het gisteren gemelde daalgebied van den luchtdruk boven Schotland ontwikkel de zich een diepe secundaire depressie, die met groote snelheid in oost-zuidoostelijke richting over de Noordzee trok en in een groot gebied storm bracht. Hedenmorgen waren de barometers in het westen alle weer gestegen en lag het gebied van lagen luchtdruk met verschillende kernen in het Oosten van Centraal-Europa. Het gebied van hoogen luchtdruk ten zuiden van Ierland houdt stand, evenzoo het arktische gebied van hoogen luchtdruk boven Groenland. Over de Noorsche Zee vormt zich een verbinding van deze beiden. Een diepe de pressie bedenkt het westelijk deel van den Oceaan. De Oceaan-depressies blijven ver in het westen. Een uitgestrekt gebied van lagen luchtdruk beslaat het geheele noord westelijke deel, met centrum tusschen Groenland en New-Foundland, over het zuidwestelijke deel heerscht hooge lucht druk. De depressie bracht langs haar baan buiig weer met veel regen en zwar-e stor men. Te De Bilt werd te 17.48 uur bij een hevige bui een winstoot van 33.5 meter per seconde (120 Km. per uur) geregis treerd. De bui ging vergezeld van weerlicht en onweersverschijnselen. Ook enkele sta tions in het buitenland maakten gisteren melding van weerlicht en onweer. WEERBERICHT VOOR Bh Vrij sterke N. wind, afwisselenu aeldere hemel en zware bewolking, tijdelijk regen en zelfs sneeuwbuien, vrij koel met een nachtelijk temperatuursminimum van 0 gr. Plaatselijk nachtvorst. VAN PUBLIEKE VERM AKELIGHEDEN VERGADERINGEN. ENZ. „Alhambra"-theater. Van Vrijdag 3 tot en met Donderdag 9 Maart„De wild zang" en „De Reclame-bruid". AlhamDra"-theater. Van Vrijdag 10 tot en met Donderdag 16 Maart„Het meisje uit het Verre Westen" en „En kele reis Hollywood". „Luxor"-theater. Van Vrijdag 10 tot en met Maandag 13 Maart„Bokser te-? gen wil en dank" en „De geheimzin nige misdaad". Donderdag 9 Maart. Opvoering van „George en Margaret" door N.V. Too- neelgroep „Het Masker" voor Kunst kring „Het Schouwspel", Grand Hotel „Britannia", 8.15 uur. Zaterdag 18 Maart. Balletavond „Bri tannia", 8 uur. Donderdag 16 Maart. Concert Vliss. Or kestvereniging, „Britannia", 8.15 uur. Dinsdag 21 Maart. Uitvoering Christ, Zangvereniging „Hosanna", Concert gebouw, 8 uur. MIDDELBURG. Donderdag 9 Maart. Lezing G. Pilger voor de N.R.V. (afd. Walcheren), Schut tershof, 8.15 uur. In het bezit eener Polis, zijn gratis verzekerd tegen ongelukken voor gulden bij levenslange on geschiktheid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van ^en duim. gulden oij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van een anderen vinger.

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 7