77e JAARGANG - NUMMER 37 MAANDAG 13 FEBRUARI 1939 De tramwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE EERSTE BLAD §el»ewffiew«s»ew van den dctfi 8. fill® t-een- enrie- leuke echte Jtoem- |leurd zi g- Jrerkt. |prac- den de 1 het der taraan rden. ieder apan ^ONNEMENTSPRIJ S Voor alle gemeenten op schappen gevestigd zijn 2-20 per kwartaal of 17 cent per week. Franco per post ƒ2.50. Voor hèt buitenland neme men een abonnement op het postkantoor zijner woon- Afzonderlijke nummers 5 cent per stuk. Vlissingsche Courant UITGAVE FIRMA F. VAN DE VELDE Jr., WALSTR. 58-60, VLISSINGEN - TEL. 10 - GIRO 66287 M. ADVERTENTIEPRIJS Van 15 regels 125, iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijs. Reclames 50 cent per regeL Kleine adver tenties var 15 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent (max. 10 regels). Bij driemaal plaatsing wordt tweemaal berekend. Alles bij vooruitbetaling. VERSCHIJNT DAGELIJKS, UITGEZONDERD OP ZONDAG EN ALG.ERKENDE CHR. FEESTDAGEN AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE V ERE ENIG ING „DE N E D E R L A N D S C H E DAGBLADPERS" tegenstrijdige standpunten, De N. r. Ct. bevat een artikel over bo venstaand onderwerp, waarin de onderhan delingen tusschen de N.V. Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg-Maatschappij en de Stoomtram-maatschappij BreskensMal- deghem worden gememoreerd en dat in zijn conclusie hier op neerkomt, dat binnenkort I de Breskens-Maldeghem door de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Mij. za-1 worden over genomen. at Naar de directie van de Breskens-Malde- gkem ons meedeelt, zal hiervan echter geen sprake zijn. De onderhandelingen tusschen beide .maatschappijen zijn nog niet be ëindigd, maar zullen in geen geval tot re sultaat hebben dat een hunner door de andere wordt overgenomen. Het is de bedoeling, dat beide maat schappijen in elkaar versmelten en dat ook de bestuursfuncties van de bestaande maatschappijen in eenigerlei vorm in elkaar overgaan (hetgeen dus beteekent dat ook commissarissen van de huidige Breskens- Maldeghem soortgelijke functies zullen vervullen als thans). T.z.t. zullen de in el kaar overgegane maatschappijen dan een nieuwen naam kiezen die „Verkeers Maat schappij Zeeland" zal luiden. Wie hiervan directeur zal worden is nog niet beslist. Wel verluidt, dat de huidige directeur van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij, de heer C. Wind van Merkesteyn, met pensioen zal gaan. Daarentegen vernemen wij van de directie der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maat schappij, dat wel degelijk een bod op de activa van de Breskens-Maldeghem is ge daan en dat het wachten thans op het ant woord van laatstgenoemde maatschappij is. Aanvankelijk waren er twee punten waaromtrent geen overeenstemming kon worden verkregën. Een dezer punten be trof het bedrag a 30.000 dat de Breskens- Malöeghem kort geleden van de Belgische regeering ontving als schadeloosstelling voor dé tijdens den oorlog vernielde tram lijn. De Breskens-Maldeghem wil deze 30.000 aan haar aandeelhouders ten goede laten komen. De Z.V.T.M. heeft er zich na aanvankelijk verzet mee vereenigd, dat met dit bedrag de aandeelen der Bres kens-Maldeghem op 10 inplaats van op 5 zullen worden gewaardeerd. Het tweede punt betrof den eisch der Breskens-Maldeghem, dat haar directeur in de toekomst de directie van het geheel zou voeren. Naar de directie van de Z.V.T.M. ons hedenmorgen mededeelde, heeft de Bres kens-Maldeghem dezen eisch laten vallen. Dit beteekent tevens, dat noch de heer Sonneveld, n£ch de heer Wind van Merkesteyn directeur zal blijven. Laatstgenoemde heer zal eventueel de directie waarnemen tot de samenvoeging van beide maatschappijen een feit is gewor den en dan met pensioen gaan. Er zal dan een nieuwe directeur worden benoemd een functie waarvoor de beide hiervoor ge noemde heeren echter niet in aanmerking zouden kunnen komen. Het wachten is thans zooals reeds gezegd op het antwoord van de Bres kens-Maldeghem. Uit het bovenstaande valt voorts de conclusie te trekken, dat betreurd moet worden dat over deze kwestie thans ge schreven is. De zaak s nog niet beklonkenen dus kdn publiciteit gevaarlijk zijn. Zeeuwsch Vlaanderen heeft behoefte aan goede verbindingen. Dat is een streekbe- lang van de eerste grootte en voorts zijn hier natuurlijk belangen van het betrok ken personeel in het geding. De Z.V.T.M. en de Breskens-Maldeghem ui o e t e n elkaar op eenigerlei wjjze vinden. Wjj matigen ons geen oordeel aan over de vraag of het al dan niet gewenscht is dat de beide huidige directeuren in het toekomstige bedrijf zullen worden uitge schakeld. Maar als inderdaad de meerderheid van hen die in dezen tob het nemen van een beslissing geroepen zijn, de meening is toegedaan dat met zulk een oplossing bet algemeen het best wordt gediend, mo gen zuiver persoonlijke belangen niet den doorslag geven. Daarom betreuren wij, dat ih dit stadium van de onderhandelingen over het onderhavige onderwerp geschreven is. Er is uit Breskens nog geen antwoord gegeven op het jongste voorstel, dat inder daad schijnt neer te komen op overneming van de BreskensMaldeghem dooi de Z.V, ET.M, Nu gepubliceerd is, dat een besluit van deze strekking reeds is genomen, is het begrijpelijk dat hierop wordt gereageerd. Maar wij zouden het betreuren als dit de zooveelste deining: rond de betrokken maat schappijen zou veroorzaken. Geenerlei zui ver persoonlijke belangen mogen de straks te nemen beslissing vertroebelen. Wij rceenen hiermede voor hen die de verhoudingen kennen, duidelijk genoeg te zijn en hopen dat zij die beslissen moeten, hierbij uitsluitend de belangen van het ge west en van. de betrokken maatschappijen een rol zullen laten spelen. BELGISCH VISSCHERSVAARTUIG DREEF HULPELOOS OP DE NOORDZEE ROND. Door Nederlandsche loodsboot op sleeptouw genomen. Vanmorgen omstreeks zeven uur is de Nederlandsche loodsboot no. 7 de buitenha ven alhier binnengekomen, met op sleep touw het Belgische visschersvaartuig „Heyst 64". In den afgeloopen nacht was de „Heyst 64 boven de Middelsteenbank, d.i. ongeveer 20 mijl van Vlissingen af, voor anker ge gaan daar de luchtketel leeg was, waar door de motor niet meer op gang kon wor den gebracht. Vermoedelijk tengevolge van de onstuimige zee, verspeelde men het an ker, zoodat het scheepje hulpeloos rond dreef. Het passeerend Engelsche stoom schip „Grangemouth" heeft getracht ver binding te krijgen met het vaartuig, het geen echter niet mocht gelukken. Het En gelsche schip heeft daarop langs radiotele- fonischen weg de in de omgeving koersen de loodsboot no. 7 van een en ander in kennis gesteld. Deze heeft zich toen naar het visschersvaartuig begeven, het op sleeptouw genomen, en zooals gezegd, in de buitenhaven binnengebracht, alwaar de luchtketel weer is gevuld. In den loop va.n den dag zou de Heyst 64" weer vertrekken. Mutaties personeel Loodswezen. De machinedrijver bij het Loodswezen G. van Wolf eren wordt met ingang van 1 April a.s. overgeplaatst naar IJmuiden. De transportarbeiders jubileeren. Zaterdagavond hield de Centrale Bond van Transportarbeiders, af deeling- Vlissin gen, een feestvergadering in het Concert gebouw ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum. De afdeelingsvoorzitter, de heer H. de Quellerij, opende de druk bezochte bijeen komst met een welkomstwoord en het ge ven van een uitvoerig overzicht van het ontstaan en den groei der afdeeling. Van de 8 leden-oprichters waren er nog 3 in de zaal aanwezig. Hierna betrad de heer J. van der Peijl, voorzitter van den Vlissingschen Bestuur- dersbond, het podium, die namens de ge- heele Vlissingsche moderne arbeidersbewe ging de jubileerende afdeeling complimen teerde en daarbij een enveloppe met inhoud overhandigde. Een vertegenwoordiger van de afdeeling Middelburg voerde eveneens het woord en deze bood een bloemenmand aan. Evenzoo geschiedde door de cabaret- blub van de „Algemeene", waarna ten slotte een afgevaardigde van de afdeeling Westkapelle, die goed vertegenwoordigd was, een felicitatie uit. Nadat eenige leden van de cabaret- en tooneelclub van den Algemeenen Neder- Iandschen Bond van Handels- en Kantoor bedienden, afdeeling Vlissingen, eenige liedjes had voorgedragen, kreeg de bonds voorzitter, de heer A. Kiviet uit Rotter dam, het woord. De heer Kiviet gaf een schets van de onderlinge tegenstellingen in de vakbeweging van 25 jaar geleden. Voor al de syndicalistische vakbeweging had in dien tijd grooten aanhang. In dien verwar- renden strijd stonden toen eenige mannen op, die zich op het standpunt stelden, waarop thans de moderne arbeidersbewe ging is gegrondvest. Spreker zeide, dat de ti*ansportarbeider van vóór 25 jaar een ander mensch was dan de tegenwoordige. De drank speelde een groote rol bij het werk, dat dan ook dikwijls zeer zwaar was en langdurige werktijden eischte. Door de organisatie zijn de arbeiders er in geslaagd den arbeidsdag te beperken, betere loonen te verkrijgen, vacantie te behalen en zich meer ontwikkeling bij te brengen. Toch vond de spreker bij dit feest een bitteren smaak, als hij dacht aan het leed in de wereld om ons heen, hetgeen hij na der toelichtte. 25 Jaren strijd zijp voorbij, maar de volgende jaren zullen nog meer strijd kosten. Met den wensch vrijheid, ar- heid en vrede besloot spreker zijn rede. Hierna bracht de cabaret- en tooneelclub van de „Algemeene" nog een vroolijk pro gramma met liedjes en tooneelschetsen, die op verdienstelijke en beschaafde wijze wer den voorgedragen. Met een kort dankwoord sloot de voor zitter te ruim 12 uur deze geslaagde bijeen komst, waarna de aanwezigen nog tijd bijeenbleven. Actie der metaalbewerkers. De besturen van den Alg-emeenen Ned. Metaalbewerkersbond, den Chi\ Metaalbe- werkersbond en den Ned. Roomsck-Kath. Metaalbewerkersbond hebben de leden hun ner organisaties, werkzaam bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde", opgeroepen tot het bijwonen van vergaderingen ter be spreking van een in te zetten actie, welke betrekking heeft op het loon, behoud van de vacantie en herstel toe den wettelijken opzegtermijn. De vergaderingen zullen be gin dezer week gehouden worden. „Alhambra"-Theater. Van het gebodene door Wereldnieuws willen wij aanstippen het bepleiten van. uitbreiding van Amerika'® bewapening door Roosevelt, zeer teekenende opnamen van walvischvangst in Australië, nieuw jaarsreceptie te Berlijn en de reis van Chamberlain en Halifax naar Italië. De snelheidsduivels. Het verhaal brengt ons een hevigen concurrentiestrijd van twee autobus-maat schappijen. Een bekend coureur wordt op de racebaan gediskwalificeerd wegens al te onbesuisd rijden en is gedwongen bij een der maatschappijen in dienst te treden. Daar bemerkt hij al gauw, hoe de tegen partij gemeen behandeld en zelfs verraden wordt. Het hoefd van deze laatste is een knap en allerliefst meisje, zoodat het geen verwondering baart, dat de sterke de zwakke, zelfs tegen alle advocatenpraetij- ken in, gaat helpen. Niet alleen de recht matige overwinning, doch ook een reis naar het stadhuis brengt het goede einde. De kracht en de emotie van deze film zijn natuurlijk de races. '"Werkelijk adem beklemmend is de rit een gevaarlijke hel ling af met een autobus vol kinderen. De remmen weigeren, doch met zijn racewagen haalt de held het dolgeworden voertuig in, klimt over en wint den strijd met den dood door koelbloedig vakmanschap. Jezebel De groote tragédienne, Bette Davis, geeft in bovengenoemde film wel een zeer sterke creatie. Zij wordt vooral bijgestaan door de prachtige rollen van Henry Fonda en George Brent. Ook hier ontstaat het probleem, dat men uit haar groote films kent. De botsing tusschen werkelijke karakters, waardoor de oude tragedie haar loop kan nemen. Menschen, die van elkaar houden, worden nochtans onvermijdelijk uit elkaar gedre ven. Een heel mooi, maar een onafhanke lijk en volkomen onconventioneel, meisje in het Nieuw-Orleans van 1850 is Bette Davis hier. Zij komt voor problemen, die dit thans niet meer zijn. Eigenlijk is ze ze ventig jaar te vroeg geboren. Haar om geving noemt haar daarom grillig en egoïstisch. Uiterlijk bebeersebt, verteert haar echter een inwendig vuur. Niemand doorziet deze tegenstelling, zelfs niet haar verloofde, een eerzuchtig bankier, en zoo lijdt ze jammerlijk schipbreuk ondanks haar onuitputtelijke liefde, die bovendien de oorzaak wordt van onverdiend geluk rondom haar. Door haar coquetteeren om haar versmade liefde en geweigerde boete doening wordt zelfs in een duel een vriend gedood. Als echter een gele-koorts-epide- mie woedt, blijkt haar groote karakter en moed. Da.n volgt zij den man, die meer is da:, haar leven, in zijn afzondering naar het leprozen-eiland, een oord van ver schrikking en vermoedelijken, lichamelijken ondergang'. Misschien dat toen haar milieu inzag, dat ook hier de naam, Jezebel, te vroeg en te lichtvaardig' werd gegeven. Deze film is weer groötsch en bewonde renswaardig van opzet. Een geheel milieu en sfeer uit die dagen zijn onbekrompen opgebouwd. Wij denken o.m. aan het groo te bal, waarop Bette Davis de society tart en inplaats van wit een roode baljapon, in die dagen een teeken van lichte zeden, durft te dragen. Van groote beklemming is ook de lijdende stad, waar de gele dood overal slachtoffers maakt en de mensch- heid hem vergeefs weerstaat en bestrijdt. Dat het einde niet een blij slot is, ver hoogt slechts de waarde van het geheel. VJissingsch scheepvaartnieuws. Aangekomen: „Prinses Juliana" van Harwich (verwacht) Nederlandsche m.s, „Eton" van Londen naar Duisburg' „Roelfiena" van Londen „Antares" van Gravelines „Jantina" van Gent„Catha- rina" van Londen „Gorecht" van Ant werpen. O m t eb -U n keren: Noorsch s.s. „Aun" van Duinkerken Nederlandsch m.s. „Tijsa"van Manchester Engelsch s.s. „Magdalena" van Sas van GentFransch s.s. „Alsacien" van DuinkerkenEngelsch s.s. „Cornerbrook" van Londen Grieksch s.s. „George M. Embericos" van Londen Grieksch s.s. „Asteria" van Novorrossisk Estonissch s.s. „Kotkas" van Middlesbo- rough Grieksche s.s. „Mount Pelion" van Londen, „K. K. Tistakis" van Duinkerken. Ned. m.s. „Mado" van Brussel. Vertrokken: „Oranje Nassau" naar Harwich „Roelfiena" naar Gent„Catha- rina" naar Antwerpen „Aun" naar Duin kerken „Alsacien" naar Calais „Magda lena" naar Casablanca„Tijsa" naar Ant werpen „Gorecht" naar Londen „Cor nerbrook" naar Montreal; „George M. Em bericos" naar Panamakanaal„Kotkas" naar Sluiskil„Moun; Pelion" naar Buenos Ayres; „K. K. Tistakis" naar Nordenhamn; „Mado" naar Londen, Badhuis aan de Bonedijkestraat. Gedurende de week van 6 tot 11 Februari werden in het badhuis 569 baden genomen en wel 430 door heeren, 112 door dames en 27 door kinderen. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in or.se Tijdinghal. Donderdag 16 Februari a.s. zal de heer W. D. Rous met zijn Moth-sportvliegtuig starten voor zijn groote vlucht naar Indië. Op de Waal nabij Nijmegen heeft op 2 Februari een ernstige aanvaring plaats ge had, waarbij een sleepschip van circa 1400 ton binnen zeer korten tijd zonk. Het aan gevaren schip was geladen met pyriet. Een enorme grijper zoekt onder water naar de lading. Vrijdag hield de gemeente Nieuwe-Nie- dorp verkooping van gevonden voorwer pen, waaronder een „schaap", hetwelk ge vonden was en waar niemand eigenaar van bleek te zijn. Vrijdagavond arriveerde aan het C.S. te Amsterdam Lucienne Boyer, die in ons land eenige malen zal optreden. Faillissement geëindigd. Het faillissement van W. P. Risseeuw, schilder, wonende te Vlissingen, is geëin digd wegens het verbindend worden der eenig'e uitdeelmgslijst. Curator mr. P. M. W. J. van der Slik- ke, advocaat te Vlissingen. Tentoonstelling van schilderwerken. De schilders-patroonsvereeniging zal op 4, 5 en 6 Maart a.s. een tentoonstelling van schilderwerken organiseeren in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school te Oostburg. Het doel der tentoon stelling is het vervaardigen van meer en beter schilderwerk. Onder de diverse stands zal ook een verzameling teekenin- gen van oudé meesters zijn. Als attractie is er een prijsvraag voor gezellen. Binnen va artscholen Uit het jaarverslag van het Onderwijs voor de Scheepvaart over 1938 blijkt dat de binnenvaartscholen te Vlissingen, Bres kens en Terneuzen in het afgeloopen jaar door resp. 74, 90 en 94 leerlingen werden bezocht. Negende solisten-concours van den Bond van Harmonie- en Fanfarevereenigingen in Zeeland. Voor de negende maal houdt de Bond van Harmonie- en Fanfarevereenigingen in Zee land deze maand haar concours voor leden van aangesloten vereenigingen, dus uitslui tend voor dilettanten. Het aantal deelne mers was weer grooter clan vorige jaren en in totaal vermeldt het programma 150 nummers, uit te voeren door 170 executan ten. Dit groote aantal was oorzaak, dat het concours over twee dagen moest worden verdeeld. Zaterdag jl. had het eerste deel plaats in St. Joris te Middelburg en Zater dag a.s. zal het tweede deel in dezelfde zaal plaats hebben. Van des morgens half elf tot des avonds half twaalf zijn het bestuur, onder leiding van den voorzitter, den heer C. Flipse uit Wissenkerke, en het jurylid, den heer E. Flipse uit Rotterdam, op hun post geweest voor de regeling en de beoordeeling van hetgeen ten gehoore werd gebracht. Aan het slot heeft de.voorzitter dank ge bracht aan zijn medebestuursleden, aan het jurylid, de heeren, die de solisten aan de piano accompagneerden, aan de solisten zelf en aan de aanwezige belangstellenden, wier aantal vooral in de avonduren groot was, voor de rustige wijze waarop zij de muziek hebben gevolgd. De heer Ed. Flipse heeft er zijn groote voldoening over uitgesproken zelf een. Dit nummer bestaat uit 2 bladen Nieuwe bomaanslagen in Engeland. (Buitenland) Tegen den Roemeenschen minister van binnenlandsche zaken zou een samen zwering zijn gesmeed. (Buitenland), Spionnage-affaire in België ontdekt. (Buitenland), Nog steeds daden van terreur in Pa lestina. (Buitenland Ernstige treinbotsing in Spanje eischt vele dooden. (Gemengd nieuws) ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN. Zeeuw te zijn. Hij heeft in verschillende jury's zitting gehad en ook o.a. in Noord- Holland, dat op muzikaal gebied een zeer goeden naam heeft, maar wat nu in Zee land gepresteerd werd, staat op zeer hoog peil. Spr. hoopte, dat er vele directeuren aanwezig waren en dat het hun moge in- spireeren hoe hun corpsen verder gereed te maken voor het concours voor de ver eenigingen. Dat er bijzonder goed werk is geleverd moge blijken uit den hierna te noemen uit slag. Opgemerkt zij nog. dat een derde prijs lton worden behaald met minstens 48 p., sen tweede mot minstens 56 p., een eerste met minstens 64 p., een eerste met lof met minstens 72 p. en een eerste met onder scheiding met het maximum van 80 punten. Er zijn geen derde prijzen toegekend en de minste onder de tweede prijswinners had 58 punten. De uitslag was als volgt Derde afdeeling solistenEen le prijs rrct lof C. Joosse Jz,, „Oefening na den Ar beid", Middelburg, corhoom met 72 p. eerste prijzen W. Back, „E.M.M.", Seroos- kerke, tenorhoorn, 70 p. J. Adriaanse, „Oefening Kweekt Kunst", Westkapelle, tenorhoorn, 69 p. L. M. Heijnsdijk, „De Echo", Wilhelminadorp, tenorhoorn, 68 p. P. Wisse, „Crescendo", Oostkapelle, bom bardon mi b., 67 p.A. L. Wallenburg „Vlijt en Volharding", Souburg, cornet a piston, 67 p. Joh. Braamse, Wilhelmina dorp, cornet a piston, 67 p. I. Suurmond, Souburg, saxophoon-sopraan, 66 p. M. Steketee, „Excelsior", Kloetinge", cornet a piston66 p. C. Rijn, „Euphonia", Goes, clarinet si b., 64 p.W. van Loenhout, „Euphonia", Goes, cornet a piston, 64 p. J. Wisse, „Oefening en Uitspanning", Kat- tendijke, cornet k piston, 64 p.A. J. de Pagter, Souburg, bugle, 64 p.; W. C. Kempe, Wilhelminadorp, bugle, 64 p.D. de Looff, „Apollo", Wissekerke, clarinet, 64 p. Tweede prijzenJ, Wisse, tenorhoórn, Kattendijke, 63 p. Joh. de Schrijver, „Euphonia", Goes, tuba, 63 p.„Izaak de Regt, Wissekerke, tenorhoorn, 63 p. L. de Wild, „Excelsior", Kats, clarinet si b., 62 p. J. Brouwer, Serooskerke, bugle, 62 p. Jac. Knuijt, „Oefening na den Arbeid"* Nieuw- en St. Joosland, bugle, 62 p.W. I.- de Jonge, Souburg, bugle, 62 p. C. Mar- kusse, „Eendracht maakt Macht", Kort- gene, trombone, 62 p. J. Eikenhout, Kats, trombone, 62 p.M. de Looff, Kortgene, bombardon mi b., 62 p. A. Rotte, Oost kapelle, cornet a piston, 61 p.W. Wolse, Kortgene, bugle, 61 p. P. Braamse, Wil helminadorp, bugle, 61 p. C. Kramer, „Wilhelmina", Colijnsplaat, trombone, 61 p. D. Lizierse, Kattendijke, bugle, 59 p. Derde afdeeling duetten een tweede prijs behaald door W. Dingemanse en M. Bou- wense, „E.M.M.", Kortgene, twee clarinet- ten, 65 p. Tweede afdeeling solisten eerste prijzen; P. Jonkheer „O.N.D.A.", Middelburg", tuba, 7 Op.; M. de Regt, Kolijnsplaat, tenorhoorn, 67 p. Jan Meliefste, Nieuw- en St. Joos land, sax-alvo, 66 p. D. Korzuise, Kolijns plaat, trombone, 66 p.C. Westerweele, Kolijnsplaat, clarinet mi b., 65 p. L. Come- lisse, „O.N.D.A.", Middelburg, bugle, 65 p.; M. Visser, Wilhelminadorp, trombone, 65 p.; J. Nijsse, Kloetinge, bugle, 64 p.tweede prijzen: Joh. Post, Kortgene, sax-alvo, 63 p.; Francois Bliek, „Excelsior", Middelburg, trompet 61 p.Jan de Regt, Wissekerke, Bugle, 60 p. Duetten tweede afdeelingeen eerste prijs A. L. Wallenburg, cornet a piston en J .de Hondt, Trombone, 64 p„

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 1