EERSTE BLAD 77e JAARGANG - NUMMER 31 MAANDAG 6 FEBRUARI 1939 nog steeds aanslagen in engeland. STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE Selyeugtewissci» van den «la§| 'ongea. deel. }g niet levens, jds be daar aatuur ori on.' zigheid olland. gemak- 'eet in. lat het eekent en te eid te tren te weten levens, kleine den in te n, het ir, zich er den Sn wol. eS 2h'n meer tkelijk 'aarde, dat [ie op tensch J doen Ijd ge- zich. ten en _n met is, dat moet klei- leilijk- t moe rtje zoo ooveel ovelen niet don. n het mncer ft, dan :n het :n dat tegen- tpzien ;n be- jan de tbben, fn tot ■r zün om de zelfs eten, ■erken om het het ten die gaan, ABONNEMENTSPRIJS Voor alle gemeenten op Walcheren enwaaragent- schappen gevestigd zijn 2 20 per kwartaal of 17 cent per week. Franco per post ƒ2.50. Voor net buitenland neme men een abonnement op het postkantoor zijner woon plaats. Afzonderlijke nummers 5 cent per stuk. VJissingsche Courant UITGAVE FIRMA F. VAN DE VELDE Jr., WALSTR. 58-60, VLISSINGEN - TEL. 10 - GIRO 66287 m ADVERTENTIEPRLJ S Van 1—5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prjjs. Reclames 50 cent per regel. Kleine adver tenties van 15 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent (max. 10 regels). Bij driemaal plaatsing wordt tweemaal berekend Alles bij vooruitbetaling. VERSCHIJNT DAGELIJKS, UITGEZONDERD OP ZONDAG EN ALG.ERKENDE CHR.FEESTDAGEN iINOESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBL1CITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGINO „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Brandbommen in magazijnen. De ïeren hadden een ultimatum gesteld. Zaterdagavond is binnen een uur tijds op vier plaatsen een begin van brand ont staan in verschillende magazijnen in Co ventry. De branden werden veroorzaakt door brandbommen. Gisteravond* 11 uur ontplofte een-bom tegen den muur van de Walton-gevangenis. Een deel van de steenen werd weggesla gen, doch er ontstond geen brand. Het po- litie-onderzoek heeft nog geen resultaten gehad. Door geheel Engeland zal een onderzoek worden ingesteld naar de aanwezige voor raden ontplofbare stoffen, aangezien men meent, dat een enorme hoeveelheid hiervan nog verborgen wordt gehouden. Het onder zoek zal zich uitstrekken van kleine fa briekjes tot de inrichtingen van het mi nisterie van oorlog en-van de admiraliteit, en tot de perceelen der groote rijksaanne- mers. De Londensche politie heeft Zater dagmorgen meer dan honderd adressen be zocht en de detectives hebben eenige ge heime aanwijzingen gevonden, welke wel licht tot een snelle ontknooping leiden. Spe ciale voorzorgsmaatregelen heeft men ge troffen te Windsor. Bezoekers van Windsor Castle, die tasschen of pakjes bij zich heb ben, wordt verzocht den inhoud te toonen. Gedurende het weekeinde zou de politie controle te Manchester verscherpt worden, en zouden gewapende manschappen de kwetsbare punten der stad bewaken. Het parlementsgebouw is Zaterdag voor het publiek gesloten als voorzorgsmaat regel, zulks met het oog op de ontploffin gen, welke zich gisteren hebben voorgedaan. Halifax ontving een ultimatum. In officieele kringen van Whitehall is Zaterdag medegedeeld, dat lord Halifax op 13 Januari een mededeeling ontvangen heeft, welke afkomstig heette te zijn van het verboden lersche republikeinsche leger. De mededeeling had den vorm van een ul timatum en eischte de terugtrekking van dc in Ierland gelegerde gewapende Brit- sche macht binnen vier dagen. Vier dagen na den datum van het ultimatum begonnen de aanslagen op electrische centrales en electrische palen in verschillende deelen des lands. Aan de mededeeling was toegevoegd, dat de aanwezigheid van de Britsche soldaten in Ierland de beroering en burgerstrijd in de hand werkte. Voorts werd gedreigd, dat in dien de troepen niet werden teruggetrok ken, men zou overgaan tot een actief op treden in het militaire of handelsleven van Groot-Brittannië, aangezien de Britsche regeering zich bemoeide met Ierland. Het onderzoek der politie is in vollen gang. Vrijdagavond zijn te Liverpool twee mannen gearresteerd, terwijl Zaterdag ochtend een andere man werd gearresteerd. Plannen der lersche terroristen. Naar de bladen melden, is op Scotland Ya.rd een document ontvangen, dat plannen van lersche terroristen onthult. Het docu ment was te Belfast door de politie in be slag genomen. Het zou bijzonderheden be vatten van plannen tot het doen ontploffen van bommen in Buckingham Palace, het kasteel van Windsor, het Lagerhuis, Scot land Yard en de Bank van Engeland. Ook zou worden gesproken over moordaanslagen op hooge politie-autoriteiten te Londen. Van andere zijde wordt vernomen, dat de politie bij huiszoekingen te Stoke en New- ington ten noorden van Londen een lijst van agenten der speciale sectie van Scot land Yard ontdekt heeft. In het te Belfast gevonden document zou een lijst van in specteurs voorkomen, die „ter keuze-' van de terroristen waren het document voor zag in een offensief der terroristen in begin Februari. De detective Pearce is Zaterdag in de buitenwijk Dalston door twee individuen aangevallen. Men weet niet of deze aanval met de laatste aanslagen in verband staat. Leden van het parlement hebben anonieme brieven ontvangen, waarin hun wordt aan geraden „voorzichtig te zijn met hetgeen z\j doen". De politie gelooft belangrijke aan wijzingen te bezitten en zoekt in de eerste plaats naar twee Ieren, die de laatste aan slagen te Londen georganiseerd zouden hebben. V eiligheidsmaatregelen. De politie heeft een speciale bewaking in gesteld bij het kasteel te Windsor, waar de Koning, de Koningin en de beide prinsessen het weekeinde doorbrengen. De toegangen z\in gesloten en alle chauffeurs, die het Park naderen, worden ondervraagd. Twee auto's met politie-agenten zijn vertrokken naar Chequers, waar Chamberlain verblijf houdt» Het raadslid A. Cappon overleden. De heer A. Cappon, die sinds 29 April 1932 voor de Christelijk Historische Unie in den gemeenteraad zitting heeft, is Zaterdag middag plotseling overleden. De heer Cap pon is op 5 Maart 1879 geboren en heeft dus den leeftijd van 59 jaar bereikt. Hij had zitting in de commissies voor de strafver ordeningen, het grondbedrijf en het woning bedrijf. De overledene was voorts sedert 15 October 1925 ouderling in de Ned. Her vormde kerk terwijl hij twee jaar later ook tot kerkvoogd werd benoemd. Van de Chris telijk Historische kiesvereeniging in deze gemeente was de heer Cappon penning meester. Zondagmorgen heeft ds. L. J. C. Visbeek in den ochtenddienst in de St. Jacob skerk den overledene herdacht. De teraardebestelling zal a.s. Donderdag middag op de Noorderbegraafplaats ge schieden. Volgens de candidatenlijst zal de heer H. van Roorjen eventueel de door het overlijden van den heer Cappon in den Raad open gevallen plaats bezetten. DE „ORZEL" OP WEG NAAR HAAR VADERLAND. Hartelijk afscheid. De Poolsche onderzeeër „Orzel", die Donderdag jl. door de Kon. Mij. „De Schel de" aan de Poolsche marine is overgedra gen, heeft Zaterdagmorgen de reis naar het land van bestemming ondernomen. De onderzeeboot die ligplaats had in de eerste binnenhaven, is omstreeks half elf vertrokken. Tevoren hadden nog verschil lende marine-autoriteiten, de directie van „de Schelde" en eenige ingenieurs afscheid genomen van officieren eii bemanning. Ter wijl aan boord van Hr. Ms. „Noord Bra bant" de militaire eerbewijzen werden ge bracht, ging de „Orzel" haar de sluizen, voorafgegaan door" de sleepboot „En Avant" van „de Schelde" met de maat- schappijvlag in top. Op de sluizen heersch- te er een heele drukte. Terwijl de schepen werden geschut hebben velen voor de laat ste maal den fraaien oorlogsbodem nog eens van meer van nabij kunnen zien. Tegen 11 uur voer de „Orzel" de haven uit, nog een eindweegs uitgeleide gedaan door de „En Avant". De Nederlandsche oorlogsschepen „Douwe Aukes" en „Abra ham van der Hulst" brachten bij het verla ten van de buitenhaven een vlaggengroet. Heeren handelaren, opgelet Op Donderdag 2 Februari is hier ter stede (zooals in onze advertentierubriek reeds werd medegedeeld) een gouden heerenring verloren met een platina plaatje, waarop een monogram is aangebracht, gevormd door de letters S.M. De ring heeft een waarde van ongeveer 100. De commissaris van politie verzoekt bij eventueele aanbieding van deze:\ ring be richt. Op het .-inden is een belooning ge steld. Vlissingsch scheepvaartnieuws. Aangekomen: „Prinses Juliana" van Harwich (verwacht) Nederlandsche motorschepen „Trio" van Londen „Teuna" van Londen naar Duisburg „Oostzee II" van Londen naar Amsterdam. Om te bunkeren: Amerikaansch s.s. „Warrior" van Antwerpen Finsch s.s. „Atlas" van Rouaan" Nederlandsch m.s. „Lena" van WestonpointGrieksch s.s. „Lacomkos" van Londen Duitsch s.s. „Ol- gasiemers" van SfaxNederlandsch s.s. „Towa" 'van AntwerpenGrieksch s.s. „Berassimos eVigottis" van zee „Hauler- wyk" van Brussel „Teviotbank" van Londen„Helena Margaretha" van Ant werpen Italiaansch stoomschip „Ho- nestas" en „Valentinocoda" van Bremen. V er trokken: „Oranje Nassau" naar HarwichWarrior" Mobile „Atlas" naar Stettin Lena" naar Memel; „Lacomkos" naai Istanboul„.Olgo Sie- mers" naar Hamburg „Towa" naar Mon tevideo „Carmaran" naar Londen „Anna" naar Duinkerken „Haulervvyk" naar Bos ton „Teviotbank" naar Aden„Helena Margaretha" naar Alexandrië „Roelfiena" en „Spessalutis" naar Londen-; „Valentino coda" en „Honestas" naar Italië. Wie kwamen en gingen. Aantal inwoners op 1 Januari 22.556 op 1 Februari 22.606. Lijst van gevestigde personen gedurende de tweede helft van de maand Januari 1939. H. Abbink, bankwerker, Acacialaan 9, van Doetinchem. G. S. Kuster, majoor-monteur K.M., Hen drikstraat 14, van Den Helder. A. H. Gommans, metaaldraaier, Scher- minkelstraat 5, van Oudenbosch. A. C. van Hoecke, stoker, Korte Zelke 16, van Sas van Gent. J. J.. Joosse, bankwerker, Noordstraat 23, van Middelburg. H. Granaat, werktuigkundige, Bellamy- park 6, van Amsterdam. N. B. C. v. d. Veen, monteur, Kasteelstr. 88, van Boxtel. S. A. Daane, marinier le kl. K.M., Paar denstraat 21, van Rotterdam. A. P. Droog, zonder, Kasteelstraat 81, van Boskoop. H. P. M. Berkers, bankwerker, Slijkstr. 2, van Kaldenkirchen. J. G. J. Kuipers, electricïen, Geranium laan 6, van Tilburg. G. Dil, werktuigkundige, Hendrikstraat 32, van 's-Gravenhage. J. Hoppenbrouwers, constructiewerker, Beursstraat 5, van Bergen op Zoom. T. J. Ellens—de Vos, zonder, Slijkstraat 7, van Den Helder. H. Souer, instrumentmaker, Van den Spieghelstraat 55, van 's-Gravenhage. J. van Nieuwenhuijzen, monteur, Leliën- laan 4, van Kruiningen. D. L. de Wit, bankwerker, Slijkstraat 2, van Roosendaal. D. T. Vastennont, zonder, Clrjverstraat 48, van Kerkrade. W. C. de Jongh, stoker-olieman K.M., Walstraat 75, van Den Helder. J. Nijsen, opticien, Korte Zelke 14, van Middelburg. J. F. Stoof, kwartiermeester, Nieuwstr. 24, van Soerabaja. A. W. C. Oomen, mach.bankwerker, Ko ningsweg 3, van Tilburg. H. Geelen, marinier le kl„ Breewaterstr. 47, van Rotterdam. P.Kamp, smid, Molenstraat 89, van Andijk. D. J. de Smit, elect, lasscher, Lampsins- straat 6, van Rotterdam. D. A. van Weelderen, ass. mach, gr. vaart, Bellamypark 1, van Alkmaar. J. C. Backx, bankwerker, Glacisstraat 10, van Roosendaal C. H. A. Baster, bankwerker, Konings weg 3, van Tilburg. J. A. van Lintzuijen,-smid, Boul. de Ruy- ter 78, van Rooosendaal. J. Dillen, plaatwerker, Weststraat 2, van Eindhoven. A. M. Valkenburg, luit. ter zee, BouL de Ruyter 66, van Den Helder. J. L. Melchior, smid, De Ruyterstraat 1, van Tilburg. C. H. van der Horst, monteur (vliegtuig bouwer), Kromme Elleboog 7, van Nijme gen. C. J. van Maaren, instrumentmaker, Le- straat 16, van Kruiningen. P. de Visser, kapitein prov. boot, Kanaal- pelstraat 10, van 's-Gravenhage. A. A. J. van der Ouderaa, werktuigkun dige, St. Jacobstraat 14, van Bergen op Zoom. N. C. Pietersen, smid-bankwerker, Van Dishoeckstraat 5, van Koedijk (N.H.) M. de Jonge, slagersknecht, Walstraat 100, van Breskens. J. Schreurs, ijzerwerker, Kolvenierstraat 19, van O. en W. Souburg'. I. A. de Visser, maj.-bottelier, Schelde- straat 67, van Soerabaja. C. v. d. Heijden, bankwerker, Bellamy park 32, van Waalwijk. H. Verkaart, bankwerker, Glacisstraat 82, van Zierikzee. A. van Tilburg, lood- en zinkwerker, An jelierenlaan 72, vrn. Roosendaal. W. D. Stroosman, smid, Tulpenlaan 9, van Slochteren. J. J. Derex-Kole, zonder, Nolleweg 4, van Goes. P. A. Bruijns,bankwerker, Boul. de Ruy ter 78. van Roosendaal. W. J. Netten, mach, bankwerker, Lam- brechtsenstraat 9, van Raarasdonk. J. C. den Hollander, bankwerker, Wal straat 3, van Sas van Gent. W. J. J. M. van Niekerk, R. K. priester, Singelweg 30, van Bloemendaal. J. J. A. Vloothuis, horlogemaker, Ko ningsweg 3, van Apeldoorn. Lijst van vertrokken personen gedurende de 2e helft van de maand Janu ari 1939. W. J. Bloemink, stuurman ter koopv., Singelweg 52, van Rotterdam. P. F. Alleijn, timmerman, Gr. Markt 3, naar Rotterdam. M. BosschaartGeelhoed, zonder, Molen straat 59, naar Soerabaja. G. J. de Jong, korp. monteur K.M., Gr. Markt 3, naar O. en W. Souburg. A. J. Schutijser, bakker, Aagje Deken straat 85, naar Terheijden. H. H. Vos, verpleger, Groenewoud 3, naar 's Hertogenbosch. M. Boone, zonder, Groenewoud 54, naai' Den Helder. W. J. J. Oort, matroos le kl. K.M., Groe newoud 54, naar Den Helder. Wed. E. Melgervan Ooijen, zonder, Schuitvaartgracht 101, naar Den Helder. J. Minkiewicz, off. Poolsche Marine, Boul. Everfcsen 12, naar Hillegersberg. L. C. Mulders, bankwerker, Groote Markt 21, naar Eindhoven. J. Beije, matroos prov. boot, Primulalaan 21, naar Ter Neuzen. J. Hubregtse, handelsreiziger, Wagenaar- straat 5, naar Middelburg. Badhuis aan de Bonedykestraat. Gédurende de week van 30 Januari tot 4 Februari werden in het badhuis 576 ba den genomen en wel 453 door. heeren, 94 door daanes en 29 door kinderen. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Vrijdagmorgen heeft Z.K.H. Prins Bern- hard een bezoek gebracht aan den genera- len staf op het Lange Voorhout te Den Haag. In den loop van 1939 zal de regeering diploma's voor zeevisschers verplichtend stellen. Op de gemeentelijke visscherijschool te IJmuiden krijgen schippers en stuurlie den thans les. In verband met het feit dat door den strengen vorst in verschillende landen van Europa een groot tekort aan groenten is ontstaan is de export van „Langedijker kool" geweldig gestegen. Een nieuwe Katholieke vereeniging. Een nieuwe Katholieke vereeniging, die tot motto draagtK.C.O. d.w.z. Katholieke Cultuur en Ontspanning) is op initiatief van het bestuur van den R.K. Vrouwenbond opgericht. Deze laatste vereeniging wist zich daartoe de medewerking te verschaf fen van de R.K. Middenstandsvereeniging en de af deeling Vlissingen van den R.K. Volksbond, meldt het Dbld. v. N. Br. en Z. Een comité, bestaande uit drie heeren en twee dames, n.1. de heer Th. Andriessen secretaris, mevr. H. EngeringhSpillner, 'penningmeesteresse, Mej. C. Edelman en de heer P. ten Hacken heeft zich gevormd om het beoogde doel te bereiken. DE STATENVERKIEZINGEN. Leden der hoofdstembureaux. Ingevolge artikel 33, derde lid, der Kies wet hebben Gedeputeerde Staten van Zee land met ingang van 18 Februari 1939 voor den tijd van 4 jaren benoemd tot le den en plaatsvervangende leden van de hoofdstembureaux voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten In den kieskring Vlissingen tot leden de heerenW. Anker Ph. J. Woltering, A. Rorije en mevr. H. C. Engering, gebo ren Spillner en tot plaatsvervangende le den de heeren A. J. van O eken burg, L. J. Bolderman, J. C. Paap, allen te Vlissingen; in den kieskring Middelburg tot leden de heeren A. D. Littooy, J, Onderdijk, P. M. Wolters, mr. H. Doorenbosen tot plaatsvervangende leden de heeren C. van der Weel, J. F. Heemskerk, J. A. M. Lam- bermont, allen te Middelburg in den kieskring Zierikzee tot leden de heeren W. den Boer, J. Catshoek, P. F. Wittermans, A. den Boeren tot plaats vervangende leden de heeren A. van der Doe, A. Groenendijk, J. J. van den Ende, allen te Zierikzee in den kieskring Sluistot leden de heeren P. F. van Hoctegem, H. van Ma- zijk, Iz. Brevet, -E. F. Jansensen tot plaatsvervangende leden de heeren P. de Wispelaere, Jac. de Bruijne, H. M. Kerpe- stein, allen te Sluis in den kieskring Tholentot leden de heeren C. van den Berge, J. Franke, J. Wagenaar, Ph. L. Verdult.en tot plaats- vervangene leden de heerenP. J. Blaas, D. W. Klompe, J. Overbeeke, allen te Tho len in den kieskring Goestot leden de hee ren A. de Bruijne, C. Kloosterman, W. L. B. J. Dekker, P. Crucq en tot plaats vervangende' leden de heeren P. Chamu- leau, A. J. Potter, P. A. E. Schrijver, al len te Goes in den kieskring Hulsttot leden de heeren E. Th. Lockefeer te Hulst, P. J. de Koek te Hulst, Jos Haertens te Hulst, Th. van den Dool te Hontenisse en tot plaatsvervangende leden de heeren L. M. van den Berge, A. Dijkstra, Hon. C. J. Verwilghen, allen te Hulst. De SJ>.A.P. en de Staten-verkiezingen. De candidatenlijst, waarmee de Soc.- Dem. Arb. Partij bij de verkiezingen voor de Provincial'1 Staten zal uitkomen, is na de gehouden schriftelijke verkiezing onder de leden, als volgt samengesteld. 1. L. Onderdijk te Middelburg, 2. A. C. de Baare te Vlissingen, 3. A. C. de Pauw te Terneuzen, 4. C. Hamelink te Axel, 5. A. Rorije te Vlissingen, 6. J. de Priester te Axel, 7. J. C. de Bruine te Haamstede, 8. P. N, Kruithof te Breskens, 9. A. Westra- Dit nummer bestaat uit 2 bladen Sir Henry Deterdïng is plotseling over leden. (Binnenland), Scherp onderzoek naar ontploffingen in geheel Engeland. (Pag. 1, eerste blad). De voorzitter van den Ned. Midden standsbond ter aarde besteld. (Binnenland).- ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN. te te Hansweert, 10. P. M. Baijens te Mid delburg, 11. C. van Bendegem te Axel, 12. C. Heek te Bruinisse, 13. B. P. Burkünk te Hansweert, 14. A. J. Berenpas te Mid delburg en 15. J. N. 't Gilde te Terneuzen; De 6 eerste candidaten hebben reeds zitting in de Provinciale Staten. Chr. Landarbeiders op Zuid-Beveland. Onder leiding van den voorzitter den heer P. Luikenaar uit Wolf aartsdijk hield het district Zuid-Beveland van den Ned. Chr. Landarbeidersbond Zaterdagmiddag zijn jaarvergadering te Goes. Uit het verslag van den secretaris den heer J. v. Weele te Nieuwdorp bleek dat het aantal af deelingen op Z.-Beveland in 1938 met twee was toegenomen en dat het aantal leden gelijk was gebleven. Er zijn thans 25 afdeelingen met 1081 leden. Een breedvoerige bespreking werd ge voerd over de loonactie die dient te wor den gevoerd. Het lid van het hoofdbestuur de heer A. Vingerling deelde mede dat twee contracten niet zijn opgezegd, en dus doorloopen, dat de L.T.B. en de arbeiders organisaties hebben bewilligd in vrijwillige arbitrage en dat met de werkgeversorgani satie in Oostelijk Zuid-Beveland zal worden geconfereerd evenals die met de landbou wers uit het Westelijke deel van het eiland. Naar aanleiding van het ontduiken van het bepaalde inzake den arbeidsduur door sommige werkgevers achtte de ver gadering het noodzakelijk dat in het tot stand te komen contract een duidelijke omschrijving van den arbeidsdag voor het gehee^e jaar wordt opgenomen. Bij de rondvraag werd o.m. gesproken over de vraag waarom niet in alle ge meenten gelegenheid bestaat goedkoope levensmiddelen tc betrekken, over de ver diensten van dienstboden uit gezinnen van steunstrekkenden, over plaatsing bjj de werkverschaffing enz. Motorschip „Mado" omhoog gevaren. Gisteravond is het Groningsc^e zeemo torschip „Mado", kapitein Westers, tus- schen de vuurtorens van Uieuwersluis en Cadzand omhoog gevaren. Het schip was geladen met ijzer, op weg van Londen naar Antwerpen. De „Mado" is later op eigen kracht vlot gekomen en heeft de reis naar Antwerpen voortgezet. De sleepboot „Goliath", welke ter assis tentie was uitgevaren, is naar Vlissingen teruggekeerd. Bakkers vakonderwijs in Zeeland. Ben mooi succes. Zooals bekend mag worden veronder steld, houdt de Provinciale Zeeuwsche Bak- kersbond reeds sedert 1928 op verschillen de plaatsen van Zeeland cursussen voor vakbekwaamheid en dit volgens een pro gramma, dat geheel overeenkomt met de tegenwoordige eischen der Vestigingswet. Voor het volgen van deze cursussen welke plaats hebben te Middelburg, Goes, Zierik zee, Oostburg en Neuzen, geven de cur sisten zich veel moeite en vooral zij, die soms zeer lange fietstochten maken om een der genoemde plaatsen te bereiken, waarbij zg wind en weer trotseeren. Het is dan ook zoowel voor hen, die hun volhouden bekroond zagen met een diploma als voor het bestuur en de leerkrachten een groote voldoening, dat het bezit van het door den Bond tot en met 1937 afgegeven diploma als grondslag kan dienen voor het uitreiken van een ministerieele verklaring van voldoening aan de vestigingseischen voor het broodfcakkersbedrijf, voor wat be treft de vakbekwaamheid.

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 1