COLLECTION D'HIVER PARAPLUIES, SHAWLS en andere MODESNUF|ES I der. Knippatroon Een practische Boodschappentasch KI I 0611 Wintermantels met bontgar- neering. De wintermantel maakt een be langrijk deel der garderobe uit en. een bewijs, hoezeer de mode-ont werpers hiermede instemmen is, dat zij steeds weer trachten de lijn te vernieuwen. Alle collecties be vatten modellen, die geheel nieuw zijn, soms groote verrassingen bren gen en uitmunten door een rijke keuze. De slechts even aansluitende modellen bewijzen hun practische bruikbaarheid en worden drie kwart en tweederde lang gedragen in vlotte, sportieve modellen van tweed en andere Engelsche stoffen. Bontgarneering past men er in bescheiden mate op toe en bij voor keur verwerkt men op deze model len de gladde soorten. Deze model len zijn eveneens geschikt om ge dragen te worden over een mantel- costume, een kleedingstuk dat men liefst zoo lang mogelijk blijft dra gen. Complets bestaande uit een deux- pièces, dat reeds vroeg in het voor jaar als op zich-zelfstaand geheel gedragen kan worden, ziet men in herfst en winter dragen met een driekwart langen mantel. Een ontwerp van Jean Patout was bedoeld als namiddag-ensemble; het bestond uit een deux-pièces van ko perkleurig satijn, waarbij een wol len mantel behoorde in de zelfde tint, driekwartlang en met roodvos gegarneerd. Lucile Paray gaf bij zijn winter collecties een chique mantel voor slanke dames van donkerblauw flu weel met een grooten kraag van lynx. De rug was overblousend, ter wijl de rokdeelen een eenigszins klokkende onderlijn aangaven; om het middel een gedrapeerde cein tuur met gesp. Voor groote vrouwen leenen zich meer de redingote mo dellen, die een aansluitende lijn aangeven en naar gelang van het figuur een kraag en revers van bont of een hooge halsafwerking hebben. Het aanbrengen van verticale banden van glad bont geeft een langere lijn en daarom is deze wijze van garneering het meest geschikt voor korte, gezette figuren. Een getailleerde mantel bij voorkeur zwart met knoopsluiting in het midden van hals tot op kniehoogte zal zeer voordeelig werken ten opzichte van een gezet figuur, terwijl de bontgarneering aan weerszijden van de knoopen en om den hals wordt aan gebracht. Men kiest hiervoor astrakan, die aan den hals pl.m. 8 c.m. breed zijn en zich naar den zoom toe verbreeden tot onge veer 12 c,m. breedte. Een zeer aparte mantel wordt op onze Schets gegeven, die in tegenstelling met de gangbare bontgarneering, een kraag van het verwerkte materiaal heeft, terwijl in de halsopening een bonten shawl gedra gen wordt, sluiting met drie knoopen en garneering van stiksels, die zich herhalen op den onderkant der mouwen. Rug met diepe gedeeltelijk opgestikte plooi. Bontto que en mof van hetzelfde bont der shawl. BESLUITELOOSHEID WERKT REMMEND. Vele vrouwen zijn in hooge mate beslui teloos en wikken en wegen zelfs de minst belangrijke dingen zóólang, dat er moeilijk heden door ontstaan. Zij maken zich het leven veel zwaarder dan eigenlijk noodig is. Moeten zij hier of daar naar toe, dan staan zij besluiteloos voor haar kast en vra- Men moet zich duidelijk en klaar voor oogen weten te houden, op welke wijze men dit het best kan bereiken. Steeds zal men kunnen waarnemen, dat zij, die vast beraden en doelbewust handelen, de mees te kans van slagen hebben, zij weten, wat zij willen. Zij twijfelen niet, laten zich niet door een mengeling van gedachten heen en weer slingeren. Wellicht zal men dan wel eens een fout begaan, doch dat kan ieder menschenkind overkomen en dan wat beteekent tenslotte één fout in de levensrekening? Hieraan ontkomt tenslotte niemand, doch de meeste fouten worden begaan door Je twijfelachtigheid! Men moet recht op zijn doel afgaan en vertrouwen hebben, dat alles in orde komt en strijden tegen zwakke karakter-eigen schappen, omdat fouten, die hierdoor ont staan de betrokkene nog meer besluiteloos maken. Wilskracht en moed om de dingen scherp omlijnd voor oogen te zien kan de mensch alleen op een hooger plan brengen en hem tenslotte doen slagen. gen zich af of zij haar groene of haar roo- de japon aan zullen trekken en talmen en treuzelen net zoo lang, totdat zij te laat j klaar zijn voor een afspraak of bezoek, dat zij zullen ontvangen. In andere gevallen zal het om een be langrijker questie gaan, laten wij aanne men om een betrekking', waarnaar reeds lang is uitgezien. Doet zich de gelegenheid voor, dat hier of daar een vacature is, dan deinst de betrokkene op een gegeven mo ment terug en vraagt zich af: „Ben ik wel bekwaam genoeg? Kan ik aan alle gestel de eischen voldoen?'' Het slingeren naar twee kanten maakt, dat de vastgestelde tijd voor de sollicitatie voorbijgaat en de betrokkene door haar twijfel en onzekerheid omtrent haarzelf een eventueele kans voorbij laat gaan. La ter komt het zelfverwijt en denkt zij: „Had ik dit of dat maar gedaan!" Velen moeten met schade en schande leeren, anderen blijven het slachtoffer ha- rer besluiteloosheid en leeren nooit of te nimmer. Zij vergeten, dat niet alleen zij zelf, doch ook haar omgeving vaak het slachtoffer van een dergelijke besluiteloos heid wordt. Deze eigenschap is een men sch elijke zwakheid, die ontzettend veel schade kan berokkenen en die van alle karakterfouten toch het gemakkelijkst overwonnen kan worden. Men moet zich evenwel voornemen om zijn wil systema tisch te sterken, waardoor men langzaam maar zeker het voor oogen gestelde doel zal bereiken. JAPONNEN VOOR MOEDER EN DOCHTER. Twee in èèn patroon 2136. Prys 30 cent en 5 ct. voor porto en omzetbe lasting. Ook uit deze model len blijkt weer, hoeveel overeenstemming be staat tusschen japon nen voor oudere dames en bakvischjes. Een enkel detail als b.v. een wit kraagje kleedt reeds veel jeug diger, terwijl ook de kleur der stof vroolijk kan zijn. De japon links heeft een smalle bies van lichte zijde, die uit de halsopening te zien komt. De mouwen zijn wijd, doch kunnen met een smal bandje wor den afgewerkt. Patronen in de maten 44. 46, 48 en 50. Besteladres'. Het Prac- tisch Modeblad, postbus 36, Den Haag, giro 203203. Bij bestelling het verschuldigde be drag in postzegels bij sluiten of opzenden per postwissel of per giro. Men moet nim mer de gelegen heid voorbij la ten gaan om een aparte noot aan te brengen aan kleeding of ac cessoires, hetgeen echter nimmer synoniem mag zijn met opval lende opschik. Enkele goed ge kozen, kleurige details doen reeds wonderen, werken menig maal zelfs zeer pikant, zooals o.a. fantasie-paraplui- es en shawls. De parapluie heeft reeds gerui- men tijd gebroken met haar sombe- zwarte kleed en is zelfs 's win ters van kleurige weefsels gemaakt, waaronder de ge prepareerde be drukte zijde een groote plaats gaat innemen. Van waar deze mode tot ons komt? Van Japan China of Amerika? Qu'importe? We zagen bij een Fransche collectie een alleraardigste, coquette parapluie van zwarte soie laquée met veelkleurige bloe- men-motiefjes bedrukt, terwijl het omge bogen handvat en de knop onderaan van rood en zwart geverfd bont waren. De shawl was van dezelfde zijde, echter niet gelaqueerd, hetgeen de souplesse verloren zou doen gaan. Het model was tamelijk groot van afme ting en kan eventueel ook op een regen- achtigen dag over het haar gedragen wor den. Een ander genre parapluies vinden we in de geoliede zijden, doorschijnende modellen in zeer levendige kleuren, waar om zij zich vooral leenen voor jonge dames De tompouse „telescope" wordt tegen woordig in uiterst kleine modellen ge maakt, die het voordeel hebben gemakke lijk in de tasch meegedragen te kunnen worden. De parapluie-wandelstok wordt meestal door heeren gebruikt en is vooral in Enge land zeer populair, alhoewel enkele zeer sportieve dames deze gecombineerde exem- AB Voc Wa seb 2 17 per het een pos plai nun U1TG A A I plaren gaarne meenemen als zij een flinke wandeling maken. De verschillende accessoires zijn er op in- gesteld de aandacht op zich te vestigen, hetgeen zoowel voor handschoenen als ceintuurs e.a. gezegd kan worden. Enkele ceintuurs geeft onze schets weer, ontwer pen, die aan een keurcollectie ontleend zijn en waarvan de eerste van zwart peau de suède gemaakt is en een versiering heeft van ovaal geslepen bergkristal. Het volgen de ontwerp heeft goudmetalen ringen en een zeer eenvoudige gesp. No. 3 is een spor tieve ceintuur, uitgevoerd in groen leer met zes gekleurde geëmailleerde motiefjes. De vierde is van zwart suède bezet met Rijn- en zalmkleurige steen en. Vele sieraden maken zich onmisbaar op avondjaponnen en de colliers van zacht rose schelpjes staan mooi bij zwart De keuze van sieraden is buitengewoon groot en de driekwart lange mouwen ma ken het dragen van armbanden vrijwel noodzakelijk. De Mode heeft niet alleen aan hoofdza ken haar aandacht besteed, doch ook en vooral aan de onmisbaar geworden de tails. Middagjapon van zijden cloquè met ge drapeerde corsagedrie kwart lange mou wen en opgeknipte rok: garneering te vens sluiting: Strass knoopen. Zeer mo dern hoedje met strik van bont. Ontwerp van den Spanjaard Balenciaga, dat als zeer geslaagd beschouwd kan worden KRACHTIGE PERSOONLIJKHEDEN VORMEN HECHTE VRIENDSCHAPSBANDEN. „Vrienden in den nood, honderd in een lood", zegt een oud spreekwoord. Ieder mensch zal deze oude volkswijsheid wel meermalen ervaren hebben. We zouden byna zeggen, dat dit vanzelfsprekend is, want even moeilijk als het valt om het iedereen naar den zin te maken, kan men iedereen als zijn vriend beschouwen. Daar moet een wederzijdsche sympathie bestaan, een zekére overeenkomst van karakter en opvattingen en de vriendschapsbanden moeten onderhouden worden. Het laatste is ongetwijfeld een kunst op zichzelf en iets, waar de goede wil in hooge mate bij betrokken is. Vrienden, en eigen lijk meer nog vriendinnen, die zich maar laten gaan en toegeven aan hun luimen zyn niet zeer gewild. Zij denken het meest aan zichzelf, verplaatsen zich nimmer in het gedachten- of gevoelsleven van anderen en zullen slechts zelden hè' gevoel van ware vriendschap in practijk weten te brengen. Vriendschap vraagt verdieping en weder zij dsch aanpassingsvermogen. Men moet zich kunnen geven, en, zijn innerlijke ge dachten uitspreken en zoekt vaak onbewust in de vriend of vriendin iemand, die men in moeilijke of blijde levensomstandigheden deelgenoot (e) kan maken van zijn zorgen of geluk. Ware vriendschap zal vaak eigen verlangens onderdrukken om zich in dienst van anderen tb stellen. Vrienden, die op alles ja en amen zeg gen, zijn zelden die echt-goede vrienden, die in nood voor ons klaarstaan. Het zijn onze vrienden juist, die ons onze fouten onder het oog brengen en we mogen er hen dankbaar voor zijn. Men mag onderling van meening over iets verschillen, doch zulks is absoluut geen bewijs, dat een der partijen betweterig of onverdraagzaam is, want door uitwisseling van gedachten ont dekt men veelal eigenschappen, die de vriendschap nog hechter maken. Hoe krachtiger een persoonlijkheid is in voelen en denken, hoe vaster zr ook is in haar vriendschap. Zij laat zich niet beïnvloeden door uiterlijke schijn, omdat zij het wezen der menschen, hun willen en streven op de juiste waarde weet te schatten. Men kan de practische boodschappen tasch, die onze schets aangeeft heel gemak kelijk zelf maken. Het groote voordeel van deze tasch is, dat zij samen gevouwen zijn de, heel handig meegenomen kan worden. Uitgevouwen is zij ongeveer viermaal zoo lang en biedt een ruime berging. Men moet bij het opvouwen zorgen, dat men niet telkenmale andere vouwen gebruikt, want dan zou het materiaal zeildoek gauw staan, waardoor zij meerdere weerstand bieden indien de inhoud zwaar is. De druk- knoopen kan men het best door een za delmaker in het zeildoek laten slaan, het geen netter en steviger is dan met naai garen. EEN HULP BIJ HET MAKEN DER KLEEDING. Bij de uitverkoopen heeft U zeker wel een leuke coupon stof voordeelig kunnen koopen! -Weet U, op welke wijze U deze het best kunt verwerken? Raadpleeg hiervoor ons modeblad, dat wij als premie voor onze lezeressen be schikbaar stellen. Het wordt op aanvraag gaarne toegezonden door de moderedactie, Postbus 115, Den Haag. Tien cent aan postzegels bijsluiten of storten op postrekening 191919 van den Modedienst te Den Haag. U zult het een aardig, leuk en nuttig blad vinden! knakken te zien geven. Het schema onder aan links geeft een duidelijke indeeling weer der vouwen. De opgevouwen tasch wordt gesloten met een groote druk knoop, die aan een overslag wordt beves tigd. Voor sleutels, geld enz kan men aan den binnenkant een extra zakje maken. Voor het maken van de tasch heeft men twee stukken zeildoek of ander ondoor dringbaar materiaal noodig van 3642 zonder extra naden. Beide worden op den verkeerden kant dichtgestikt, waarna men twee reepen op stikt met aangeknipte handvaten. Omtrek met soepel leer ombiezen. Indien men deze tasch van stof maakt zullen de handsvaten uit drie laagjes moeten, be- GEDROOGDE VRUCHTEN. In een tijd, dat appelen en sinaasappelen duurder worden, is gedroogd fruit een uit stekende aanvulling om iederen dag aan de koffietafel of als dessert te geven. Als wij aan gedroogde vruchten denken, komen onwillekeurig het eerst pruimen in onze gedachten. We hebben deze in veel verschillende kwaliteiten en doen het best een betere soort te nemen, daar de vruch ten grooter zijn en bovendien fijner van smaak. Indien we veel kleine pruimen in een pond hebben, zijn er tevens veel meer pitten. Pruimen zijn zeer gezond en moe ten vooral veel gebruikt worden door men schen, die aan constipatie lijden, liefst voor het ontbijt. We kunnen genoeg afwisseling brengen in gedroogde vruchten, nu eens pruimen, dan weer abrikozen, tutti frutti, vijgen, per ziken, appeltjes, peren, rozynen. Als wy aan het opsommen gaan, zien wij, dat er variatie genoeg is. De prijzen zyn niet hoog, als wij rekenen, dat de gedroogde vruchten na het weeken enorm uitgedijd zijn. Alle gedroogde vruchten kunnen daar enboven gemengd worden, zoodat ieders smaak bevredigd wordt. We zullen ze by voorkeur niet koken en mocht dit bij enkele soorten beslist nood zakelijk zijn, dan toch mag het niet meer dan even opwellen zijn, omdat door het kookproces vele waardevolle voedende be- standdeelen verloren gaan (vitaminen). De vruchten worden liefst in warm wa ter gewasschen, waardoor stof en vuü be ter verwijderd worden, daarna in een pan gedaan en bedekt met zóóveel water, tot dat ze juist onderstaan, pan afsluiten en de vruchten 24 tot 48 uren laten weeken. Mochten er leelijke vruchten tusschen zit ten, dan worden deze uitgezocht, maar in den regel worden de beste vruchten uitge zocht om te drogen. Na het weeken wor den de vruchten uitgeschept en in een com- pöteschaal overgebracht, het eventueel nog aanwezige vocht wordt even opgekookt met citroensap en wat suiker en met een weinig maizena of sago gebonden, daarna over de vruchten gegoten. Bij de vruchten wordt geen suiker gedaan. Meer gedroogde vruchten zullen dus als toespijs (met of zonder melkgerecht) op onzen middagdisch na de hoofdschotel ver schijnen, niet alleen omdat ze gemakkelijk en vlug te bereiden zijn, doch tevens, om dat ze uitstekend zijn om versch fruit te vervangen, indien dit duur en schaarsch is. Eed het h 148, I Jiierir, arres heeft Ve is, i kleitw J. Wi die rr heeft vrouv grach den dagm selijk raoedi openg belde wedul ter li< haa.r gekle. of zij Tot 1 vrouv haiidc naar hier sen met Lui< I buurv I diens f help, naar jonge gewor. grach® Eenig' politieel king I oude I De I vertoc De j gerucl I bel v^' gaan, I des iï I I nen I dagn- m ark- buur!; get rei arbeipts maan^; lichtii onder. I TwB I kindei I ontdel 20- jar I I burea I I pen. I I die eel ingewH in de I De I schijn H i dengr I De I I vertel I eigen?| I een g<| met hl I stuive I „Gi< moeili| voor i dan rT onder dat z^

Vlissingse Courant | 1939 | | pagina 10