êMmd MOTJES UIT DE PROVINCE SPORT De Britsche oud-minister van. Buiten- ïandsche zaken, Eden, wordt 8 December te New York verwacht. Hij zal hier twee weken blijven» Een 40-jarige wielrrjdster kwam gister avond op de Weteringschans bij de Regu liersgracht te Amsterdam in botsing met een tramwagen. Zij kreeg een bloedende hoofdwonde en een hersenschudding en is in het Binnengasthuis opgenomen. Te Haifa is gisteren een bom ontploft, tengevolge waarvan negen Joden gewond zijn, waarvan zeven zwaar. Generaal Mont gomery heeft gewaarschuwd, dat drasti sche maatregelen genomen zullen worden als de aanvallen op personen niet ophouden. Te Djezirem (Syrië) zijn gisteren twee Bedoeïnenstammen slaags geraakt, doordat een der stammen een aanval deed op de kudden van de andere. In het gevecht wer den zeven Arabieren gedood. Officieel wordt medegedeeld, dat bij het Werpen met handgranaten naar den Jood- schen artist Sidy Taal in een theater te Temesvar (Roemenië) Zaterdagavond, drie personen werden gedood en elf gewond. Volgens berichten in de Roemeensche bladen zal het Engelsche koninklijke paar in Juni 1939 het bezoek van Koning Karei van Roemenië aan Londen beantwoorden. 9 De vulkaan Asama nabij 't kuuroord Ka- l'oeiwa (Japan) is vannacht begonnen te werken, tengevolge waarvan zich kracht- tige schokken hebben voorgedaan. Nieuwe wandelsportorganisatie. In de vergadering van 28 November 1938 der Zeeuwsche Bond van Wandelsportver- eenigingen, gehouden te Middelburg, is met algemeene stemmen, wegens het niet meer han haar doel beantwoorden, deze bond pntbonden. Tegelijk echter zijn de vertegenwoordigde vereenigingen er toe overgegaan een Zeeuwsche Centrale van den Zuidelijken Wandelsportbond te vormen, waarmede niet alleen dus een betere organisatie, doch tevens een machtigen bondgenoot en steun voor onze kwijnende sport is verworven. Reeds vier vereenigingen traden direct toe en een voorloopig afdeelingsbestuur werd samengesteld. Eindelijk is nu dus de lang gewenschte verbetering gekomen. Het secretariaat wordt voorloopig waar genomen door den heer J. J. Meulmeester, Lampsinsstraat 10 te Vlissingen. Vrijwillige voldoening van belasting. De Minister van Financiën maakt be kend, dat ten behoeve van 's Rijks schat kist is ontvangen wegens te weinig be taalde belasting naar inkomen en/of ver mogen (gewetensgeld) over vorige jaren, bij den ontvanger der directe belastingen te Hansweert 2, onder de letters J. P. Maatschappij-Ziekenfonds Zuid- en N oord-Beveland. In de te Goes gehouden vergadering van vertegenwoordigers der deelgenooten van bovengenoemd fonds werd als bestuurslid herkozen de heer C. K. Maartense. In de daarop aansluitende vergadering van deel genooten werd tot plaatsvervangend verte genwoordiger van den heer C. de Graaff gekozen in de vacature Labruijère, de heer D. Gors se te Goes. Wegens overschrijding der 13.000 leden moesten vervolgens drie nieuwe vertegenwoordigers plus 3 pl.v. wor den gekozen, t.w. voor de afd. Goes, 's-Hee- renhoek en Rilland-Bath. Op voorstel van het bestuur werden daarvoor gekozen de heeren M. Zwartepoorte Jr., pl.v. J. Joos- Ser.s, beiden te Goes W. P. C. Joosen, Le- wedorp, pl.v. W. J. Raas, 's Heerenhoek P. Lobbezoo, pl.v. K. Saman, beiden te Ril land-Bath. Verder werden herkozen 8 pe riodiek aftredende vertegenwoordigers en hun plaatsvervangers. Bij de rondvraag werden door verschil lende aanwezigen vragen aangaande het fonds gesteld, die door den voorzitter, mr. J. A. A. Fransen v. d. Putte en een der doktoren werden beantwoord. Ten slotte deelde de voorzitter nog een en ander mede aangaande de plannen van bet bestuur met het oog op het a.s. 10-jarig bestaan van het fonds. Uitgeleverd. Door de Belgische regeering is op ver zoek van de Nederlandsche uitgeleverd zekere C., koopman te Middelburg, die des tijds naar Antwerpen was uitgeweken en die zich had schuldig gemaakt aan oplich ting ten nadeele van Rotterdamsche firma's. C. is thans naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. MIDDELBURG. Luchtbescherming. Gisteravond had de tweede les plaats van den cursus uitgaande van de Vereeni- ging voor Luchtbescherming. Na een kort inleidend woord van den heer H. Bierman, was het woord aan dr. J. Dekker, die sprak over de oorlogsgassen en hunne bestrijding in het belang der burgerbevolking. Voor de pauze behandelde spreker het gebruik van oorlogsgassen in de oorlogen der laatste tientallen jaren en onderwierp achtereen volgens de verschillende groepen van gas sen aan een nadele beschouwing. Na de pauze zette spr. uiteen wat men kan doen om zich tegen een gasaanval te beschermen, en kwam daarbij eerst op de schuilplaatsen en -kelders terug, om ver volgens mede aan de hand van gasmaskers het gebruik en de samenstelling toe te lichten. Op de derde les, op 12 December, zal de heer A. J. W. Matthijssen, onder-comman dant der Middelburgsche brandweer, spre ken. Beslissing op verzoeken tot wijziging verkeersverordening. Naar aanleiding van het adres van het bestuur der afdeeling Middelburg van de Nederlandsche Unie van chauffeurs en overig automobielpersoneel, aangesloten bij den Centralen Bond van Transportarbei ders, houdende verzoek een verbod in het leven te roepen tot in stilstand hebben van een rijwiel tegen den trottoir-rand, en een aan B. en W. gericht schrijven van gelijke strekking van het bestuur der Vereeniging voor Veilig verkeer, deelt de commissie voor de strafverordeningen o.in. mede In het ontwerp eener nieuwe verkeers verordening, zooals opgenomen in het voorstel van 26 Maart 1937 komt een art. voor, luidende dat het verboden is een mo torrijtuig op twee wielen of een rijwiel op den openbaren weg te laten staan met een der pedalen of trappers rustende op een stoep of trottoirband. Die bepaling was ingegeven door de wetenschap, dat meer malen erover was geklaagd, dat, langs trottoirs of stoepen geplaatste, rijwielen wier bestuurders zich even hadden verwij- f passage- en reisbureau „VLISSINGEN" Boulevard de Ruyter 40. Telef. 38 V schers zich naar hun in de haven liggende schepen begeven of zich per taxi naar Vlis singen laten brengen, is er bijna den ge- heelen nacht volk op straat, zoodat ver moedelijk de vandaal of vandalen onder hen gezocht moet (en) worden. De politie heeft deze zaak in onderzoek. De bietencampagne. Gedurende de bietencampagne werden aan het haventerrein voor de Centrale Sui ker Mij. 1.966.323 K.G. en voor de Coöpe ratieve Dinteloord 1.936.762 K.G. suikerbie- cen aangevoerd. TERNEUZEN Officier van de Leopoldsorde. Koning Leopold van België heeft den heer H. van Cantfort, consul van België alhier, benoemd tot Officier van de Leopoldsorde. MARINE EN LEGER Vice-admiraal Van Duim bedankt Als voorzitter van de controle commissie der non-interventie- cornmissie. Vice-admiraal Van Duim, de voorzitter van de controle-commissie van de niet- WA ARBOR G-KLEEBIN G is voor Heeren die goede kleeding het meest waardeeren. Waarborg-Kleeding alléén bij: derd, omvielen tengevolge van het trillen van voorbijrijdende voertuigen. In nauwe straten vooral vallen de rijwie len vaak zóó, dat de onderuit glijdende wielen terecht komen onder de achterwie len van het voorbijgaande voertuig. Het bedoelde artikel werd echter in de raadsvergadering van 9 April 1937 met 9 tegen 8 stemmen geschrapt. Eigener be weging zou de commissie, na die betrekke lijk recente beslissing, daarop niet zijn te ruggekomen, doch nu de materie weder aan de orde is gebracht, stelt de commissie voor de hierboven genoemde bepaling als nog in de verordening op te nemen. Overtreding Arbeidswet. De politie maakte procesverbaal op tegen een caféhouder, die in zijn verloflocaliteit vrouwelijk personeel aanwezig deed zijn tij dens de uitoefening van het bedrijf, zonder toestemming van de bevoegde .macht. Ook werd een slager verbaïiseerd, die een zijner knechts arbeid deed verrichten in zijn slagerij, terwijl de arbeidslijst voor hem een vrijen middag aangaf. Verhuring vroeger brandspuithuisje. Voor den tijd van 1 Januari 1936 tot 1 Januari 1939 is het voormalig brandspuit huisje aan den Segeersingel verhuurd aan A. J. Goudswaard voor 26 per jaar. Over eenkomstig het verzoek van den huurder stellen B. en W. voor het huisje onder de zelfde voorwaarden opnieuw te verhuren voor den termijn 1 Januari 1939 tot 1 Ja nuari 1942. Rekening Burgerlyk Armbestuur. Naar aanleiding van een vraag van de commissie van financiën over de rekening 1937 van het Burgerlijk Armbestuur, dee- Ien B. en W. mede, dat de uitbetaling van vier maal 50 voor vermeerdering van administratief werk, geschiedde ter ver goeding van werkzaamheden, die, als ge volg van groote toeneming der bemoeiin gen van het B. A moesten worden uitge voerd door den secretaris. Het aannemen van een tijdelijke kracht voor die werk zaamheden bleef achterwege, omdat aan den arbeid van het Armbestuur, speciaal voor wat betreft de steun-uitkeeringen, zoo min mogelijk bekendheid dient te worden gegeven. Inzake een herhaalde opmerking van de commissie over het niet hebben van een postrekening, deelen B. en W. mede, dat ten name van het B. A. in het begin van 1938 een postrekening geopend is. OOST- EN WEST-SOUBURG. Gevonden voorwerpen. Heeren armbandhorloge bij De Priester, Marnixplein 43 3 sponzen bij De Visser, Middelo. straat 4 2 beenkappen bij De Kam, Nieuwstraatkinderportemonnaie by Peters, Marnixplein 64 belastingplaat je bij Polvliet, Dijkstraat 61kist witlof bij Leenhouts, Kanaalstraat. ARNEMUIDEN Ruifcenvernieler aan het werk. In den nacht van Zondag op Maandag te circa half drie hebben onverlaten drie ruiten vernield in de woning van den heer A. §chuit, wethouder dezer gemeente. Daar elke week in dezen nacht nogal veel vis- inmengingscommissie, heeft als zoodanig aan lord Plymouth, den voorzitter van de niet-inmengingscommissie, zijn ontslag aangeboden. Paratyphus aan boord van Hr. Ms. „Sumatra". Onder de officieren van Hr. Ms. kruiser „Sumatra", thans liggende te Tanger heb ben zich eenige gevallen van paratyphus voorgedaan. De zeven patiënten zijn opgenomen in het Italiaansche hospitaal ter plaatse hun toestand is gunstig. Hun naaste fa miliebetrekkingen zijn vanwege het depar tement van defensie hiervan op de hoogte gesteld. Onder de overige bemanning hebben zich geen verschijnselen van genoemde ziekte vertoond. Door een wijziging in het vaarplan van Hr. Ms. „Sumatra" wordt de post voor dat oorlogsschip naar Algiers niet verzon den. In plaats daarvan zal op 1 Decem ber a.s. een postverzending voor de „Su matra" naar Tanger plaats vinden. De correspondentie moet uiterlijk 30 Novem ber gepost worden, zoodat deze op den zelfden dag nog Amsterdam bereikt. Later ter post bezorgde correspondentie wordt naar Den Helder doorgezonden. KERK- EN SCH00LNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Haarlem (vacature dr. K. H. Miskotte) ds. I. P. van der Waal te Hengelo (van 19301933 te Grijpskerke) Geref. Kerken. Drietal te Vrouwenpolder cand. N. H. Ridderbos, Kampen, cand. A. Verschoor, Vlaardingen, cand. J. J. de Vries, Almelo. Pastoor J. M. H. H. Moerel f In den leeftijd van 59 jaar is overleden de heer J. M. H. H. Moerel, pastoor van Schipluiden. De overledene was o.m. als kapelaan te Vlissingen werkzaam. LUCHTVAART Het ongeluk van de „Calpurnia". Men vreest, dat drie personen bij het ongeluk van het vliegtuig „Calpurnia" bij het Habbaniyahmeer zijn verdronken en onder het wrak in de modder liggen. Van de rest van de bemanning, welke uit zes personen bestond, is één gedood en twee gewond. Verscheidene mailzakken zijn ge scheurd en honderden brieven liggen over het meer verspreid. Men hoopt het groot ste deel van de mail te kunnen verzame len. Het ongeluk wordt toegeschreven aan het slechte zicht. RECHTSZAKEN DE MOORD OP HET WOONWAGEN MEISJE. De dader tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Almelo heeft vandaag den jeugdigen J. F. van de W., die het woonwagenmeisje Tetje Hof om het leven heeft gebracht, veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf met ter beschikking stel ling van de regeering. VOETBAL; Wedstrijduitslagen Zeeuwsche Voetbalbond Zaterdag 26 November 1938. Zaterdagcompetitie „Walcheren". V.V.V.V.V.—R.C.V. 2 3—3 Zondag 27 November 1938. Adspiranten. MiddelburgVlissingen B 1—1 le klasse A. Kruiningen 1lerseke 1 12 Zierikzee 2Renesse 1* 6—0 le klasse B. De Noormannen 1Vlissingen 3 45 R.C.S. 2Zeelandia 3 3—1 le klasse C. B.K.V.V. 1—Axel 2 8—0 Sluiskil 2Philippine 1 7—0 le klasse E. Groede 1Breskens 3 3—1 Overgangsklasse. Walcheren 2—R.C.S. 3 3—2 Nieuwland 1Kapelle 1 1—4 Cortgene 1De Zeeuwen 4 12—2 2e klasse A. E.M.M. 2De Zeeuwen 5 14—0 Domburg 2Vlissingen 5 9—2 2e klasse B. Sluiskil 3Hontenisse 3 4—1 2e klasse C. Zierikzee 3Renesse 2 5—3 3e klasse A. R.C.S. 4—R.C.S. 5 6—1 Middelburg 5E.M.M. 3 1—0 Wedstrijdprogramma Zeeuwsche Voetbalbond. Zaterdag 3 December 1938. Zaterdagcompetitie „Walcheren"* Serooskerke 1Arnemuiden 1. S.M.Z. 1—R.C.V. 2. Adspiranten. Eiland BoysR.C.V. WalcherenVlissingen B. Zondag 4 December 1938. Adspiranten. ZeelandiaVlissingen A. R.C.S.Middelburg. Ie klasse A Dreischor 1Zierikzee 2. lerseke 1Hansw. Boys 1. Kruiningen 1Goes 3. Ie klasse B. Walcheren 1R.C.S. 2, De Zeeuwen 3Middelburg 3. Zeelandia 3Domburg 1. Ie klasse C. Hontenisse 1—RiaT I. Axel 2Terneuzen 3. S.V.O. 1Terneuz. Boys 2. Ie klasse D. Aardenburg 1Breskens 2. Hoofdplaat 2Schoondrjke 2. Groede 2Oostburg 2. Ie klasse E. Schoondijke 1IJzendijke 2. Biervliet 2Groede 1. Overgangsklasse. Vlissingen 4Nieuwland 1, R.C.S. 3—Middelburg 4. Kapelle 1Walcheren 2. 2e klasse A Goes 4Walcheren 3. Vlissingen 5Domburg 2. 2e klasse B. Hontenisse 2Ria 2. Terneuzen 4Hontenisse 3. Hoek 1—Hulst 2. Corn Boys 2—B.K.V.V. 2. Sluiskil 3—S.V.O. 2. 2e klasse C. Dreischor 2Zierikzee 3. 3e klasse A. Walcheren 4R.C.S. 5. Wedstrijdprogranuna voor Zondag 4 December. Afdeeling I. Ie klasse. SpartaXerxes. Afdeeling II. Ie klasse. V.U.C.—D.F.C. Afdeeling III. Ie klasse. N.E.C.Heracles. TubantiaZ.A.C. Afdeeling IV. Ie klasse. N.A.C.L.O.N .ti.A. P. SV.Bleij erbeide. RoermondJuliana. N.O.A.D.M.V.V. Willem H—B.V.V. 2e klasse A. R.C.S.—Vlissingen. R.B.C.T.S.C. ZeelandiaBreda. GoesDe Zeeuwen. 3e klasse A. SluiskilTerneuzensche Boys. TerneuzenBiervliet. IJzendijkeHulst. OostburgAxel. BreskensHoofdplaat. 3e klasse B. Vlissingen 2Goes 2. De Zeeuwen 2Eiland Boys. E.M.M.Terneuzen 2. BurghZeelandia 2. Afdeeling V. Ie klasse. VeendamHS.C. Be Quick-*-Sneek. HeerenveenF.V.C» Oplossing 1 Sinterklaas 2 Suikergoed 3 Stoomboot 4 Strooien 5 Sigaren 6 Spanje 7 Smart 8 Staf woorden met S. 9 Sint 10 Stout 11 Schoen 12 Snoepen 13 Surprise 14 Speculaas 15 Strooigoed. 16 Schoorsteen FIETSLICHT De BOSCH fietslomp 'n juweel» fje van hedendaagsche techniek* voldoet aan de hoogste eischen. Geen storingen, mooi heider, vèr- stralend licht. Steeds betrouwbaar. Prijzen6 Volt, 1.8 Watt F. 6.25 Volt, 3 Watt met Alnf- magneetstaai F. 7.50. G Let op het merk Rotodyn, Verkrijgbaar bij den Erkenden Rijwielhandel. N.V. WILLEM VAN RIJN m t AMSTERDAM (C.) KEIZERSGRACHT 171 :TGIEF00N 31308 KLUNEN) NEDERLAND - DUITSCHLAND GAAT NIET DOOR. De burgemeesier van Rotterdam heeft den wedstrijd verboden. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van den Koninklijken Nederlandschen Voeti balbond het volgende schrijven ontvangen van den burgemeester van Rotterdam „De burgemeester van Rotterdam, over wegend, dat. het ter voorkoming van ver storing der openbare orde gewenscht is, dat- - de- voetbalwedstrijd Nederland—' Duitschland, op Zondag 11 December a.s. nietdoorgaat, gelet op art. 221 2e lid van de Gemeen tewet, besluit het houden van gemelden wed strijd te verbiede n." Het bestuur van den Koninklijken Ne derlandschen Voetbalbond heeft van dit schrijven kennis genomen, en heeft het Fachamt Fussball in Duitschland van dit besluit van den burgemeester van Rotter dam in kennis gesteld. De meening van K. J. J. Lotsy. Wij hebben het bestuurslid van de F.I. F.A., den heer K. J. J. Lotsy gevraagd, of het verbieden van den wedstrijd Neder landDuitschland nog gevolgen kan heb ben op internationaal voetbalgebied. De mogelijkheid is niet uitgesloten, luid de het antwoord van den heer Lotsy, Duitschland kan nl. een schadevergoeding vragen en wanneer Nederland deze wei gert te betalen, dan komt de zaak voor de F.I.F.A., waarbij het internationale lichaam als arbiter optreedt. Ik geloof echter niet, dat Duitschland om schadevergoeding zal vragen. Overigens is een dergelijk geval eens meer voorgekomen, nl. tusschen Po len en Tsjecho-Slowakije. Toen heeft Tsje cho-Slowakije een belangrijk bedrag aan Polen moeten betalen. Acht u dit geval analoog met het niet doorgaan van de ontmoeting BelgiëNe derland in 1929? Een vergelijking met den wedstrijd Bel giëNederland in 1929 gaat hier niet op, volgens den heer Lotsy. Toen gold het in derdaad een politieke kwestie tusschen beide landen en is van Belgische zijde aan gedrongen op uitstel van de ontmoeting. Ik betreur het verbieden van den wedstrijd ten zeerste, omdat ik mij altijd op het standpunt heb gesteld, dat politiek en sport niets met elkaar te maken hebben. FrankrijkNederland van de baan. Naar men weet zou op 22 Januari a.s. te Parijs de ontmoeting FrankrijkTsjecho- Slowakije worden gespeeld. Door politieke omstandigheden moest deze wedstrijd worden afgelast. De Fransche Voetbalbond heeft zich daarop tot den K.N.V.B. gewend met het verzoek of Nederland bereid was op 22 Januari te Parijs tegen Frankrijk te spe len. Naar wij thans vernemen heeft het bestuur van den K.N.V.B. deze invitatie niet aangenomen met het motief, dat er in die periode geen trjd voor een inter landwedstrijd ter beschikking was. ATHLETIEK: Een veldloop. Zaterdag 10 December a.s. zal over de velden nabij Pension Land- en Duinzicht aan bet rijwielpad een veldloop worden gehouden, uitgaande van het district Zee land van de K.N.A.U. De start vindt om uur plaats. De afstand voor de heeren ge lee en I alg stri wa; ROIV va r ma Nan had, boor! ande d4 kind; wij zoo gehaj Tcj van klas M| een, vorst Ja lijk, avon| ook den, i ding Ni-

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 2