MARINE EN LEGER SPORT Een mooi succes. De heer F. H. Schuijt alhier heeft op de groote nationale kongnententoonstelling in de afgeloopen week te Velp gehouden, drie eerste en twee eereprijzen behaald, waaronder een beker voor de mooiste in zending Weeners. Waar op deze tentoon stelling 750 dieren waren ingezonden en de inzending van den heer Schuijt slechts uit 4 witte Weener konijnen bestond, heeft deze bekroning voor genoemden inzender des te meer waarde. NIEUW- EN ST JOOSLAND De voetbalvereeniging viert feest. Vrijdagavond jl. vierde de voetbalver eeniging Nieuwland in café Klap te Nieuwland haar jaarlijksche feest. De voorzitter, de heer Van Nimwegen, sprak een welkomstwoord en sprak daarna zeer waardeerend over het mooie gebaar van te tooneelafdeeling der Vlissingsche reis- vereeniging D.V.R.C., dezen feestavond te komen opluisteren met een fraai tooneel- stuk. Na een kort voorspel werd het tooneel- epel „Jonge Harten" opgevoerd, waarbij de rollen van den sterrenkundigen en van diens nichtje Johanna zeer goed werden vertolkt. Ook de andere spelers lieten goed spel zien. De decors waren ook wel verzorgd, kortom, alles verliep vlot. Om half twaalf arriveerde de burge meester van Nieuw- en St. Joosland uit Middelburg, waar hij een spreekbeurt voor den B. V. L, had vervuld. Een hartelijke verwelkoming door den voorzitter volgde dadelijk bij diens binnenkomen. De bur gemeester opende het bal met den eersten dans, het bal was nog volop aan den gang, toen 's -ochtends om 4 uur het klokje van gehoorzaamheid sloeg. 'S-HEER ABTSKERKE Eervol ontslag burgemeester. Bij Kon. besluit van 18 November is aan W. van Liere, op zijn verzoek, met ingang van 17 Januari 1939, eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente 's-Heer-Abtskerke. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Geref. Kerken. Beroepen te Aduard, ds. W. F. M. Lindeboom, Serooskerke. Afscheid ds. D. Bremmer. Na ruim 4 jaar verbonden te zijn aan de Geref. Kerk te Middelburg, nam. ds. D. Bremmer Zondagavond afscheid wegens vertrek naar Rijssen met een predikatie over Matth. 5 1416 „De kerk van Christus het licht der wereld". Aan het ein de van zrjn preek liet de scheidende predi kant zingen „Halleluja, eeuwig dank en eere". Op verzoek van ds. Bremmer werden geen toespraken gehouden en verzocht ds. Oussoren de gemeente den scheidenden leeraar toe te zingen Ps. 1214. De ruime Noorderkerk was tot in alle hoeken bezet. Een zaligverklaring. Zondagochtend is in tegenwoordigheid van tallooze pelgrims uit alle deelen der wereld de eerbiedwaardige Maria Mazza- rello, die tezamen met den heiligen Joannes Bosco het instituut van de doch ters van Maria Bijstand heeft gesticht, zalig verklaard. Na het voorlezen van de breve van de zaligverklaring in den Sint Pieter heeft mgr. Rossi, patriarch van Constantinopel een Pontificale H. Mis op gedragen. Benoeming onderwijzeres. Benoemd met ingang van 1 Jan. a.s. tot onderwijzeres aan de Prins Mauritsschool te Delft, mej. N. M. Smit te Koudekerke. DE „GELDERLAND" TE CURASAO. De 0.13 en 0.15 vandaar vertrokken. Hr. Ms. kruiser „Gelderland", onder be vel van den kapitein-luitenant ter zee P. B. M. van Straelen, is op 18 November te Curagao aangekomen. De groep onderzeebooten, bestaande uit Hr. Ms. 0.12 en 0.15, onder bevel van den luitenant ter zee le klasse G. B. M. van Er- kel, is op 18 November van Curagao naar Nederland vertrokken. Bij beschikking van den Minister van defensie is de officier van administratie der 2e klasse J. B. Kempees den 21 November 1938 geplaatst te Willemsoord en toege voegd aan den intendant der zeemacht aldaar. LUCHTVAART Amerikaansch bombardementsvliegtuig verongelukt. Bij La Grange in Georgië is een groote Amerikaansche bommenwerper tijdens regen en storm neergestort en verbrand. Vijf inzittenden zijn om het leven gekomen, twee werden zwaar gewond, een achtste wordt vermist. Verongelukt Britsch militair vliegtuig uit zee opgevischt. Na een week zoeken is Zondag op zee by Amble (Northumberland) het vliegtuig van de Britsche Koninklijke luchtstrijdkrachten, dat vorige week Maandag verongelukte, teruggevonden en opgevischt. De lijken der beide inzittenden bevonden zich nog in het toestel.' VOETBAL: De uitslagen van gisteren. Om den gouden onafhankelijkheidsbeker. Rotterdam Rotterdamsch elftalK.N. V.B. Bondselftal, ruststand 21, eindstand 3—2, Afdeeling IV* le klasse. RoermondEindhoven 06 N.O.A.D.—B.V.V, 2—1 P.S.V.N.A.C 0—2 BleijerheideWillem II 23 M.V.V.—Juliana 2—1 2e klasse A< T.S.C.De Zeeuwen 44 De BaronieVlissingen 45 ZeelandiaGoes 21 BredaMiddelburg 03 R.C.S.R.B.C. 0—4 3e klasse A, HulstSluiskil 30 TerneuzenOostburg 40 AxelBreskens 42 HoofdplaatCorn. Boys 50 BiervlietIJzendijke 23 3e klasse B. Goes 2E.M.M. 1—2 Goessche BoysDe Zeeuwen 2 24 Vlissingen 2Burgh 32 Middelburg 2—Terneuzen 2 1—0 Afdeeling V. le klasse. F.V.C.G.V.A.V. 0—3 HeerenveenVeendam 31 Be QuickVelocitas 11 AchillesLeeuwarden 21 De competitie van gisteren. In de tweede klasse A gaat het er naar uitzien, dat T.S.C., dat zich na het gelijke spel tegen de Zeeuwen nog te nauwernood op de eerste plaats staande kon houden, in de tweede helft van de competitie baar plaats aan R.B.C., dat gisteren een gedeci deerde overwinning op het R.C.S .-terrein behaalde, zal moeten, afstaan. Indien de Roosendalers geen wedstrijd op T.S.C. ach ter waren, zouden zij zeer waarschijnlijk nu reeds aan den kop gaan. Middelburg, dat gisteren een normale overwinning op Breda behaalde en de Zeeuwen weten zich nog steeds bij het leidende peleton te handha ven. Vlissingen en Zeelandia verbeterden door overwinningen him posities ten koste van de Baronie en Goes. De eerste overwin ning van Breda laat nog steeds op zich wachten, terwijl tot dusver nog geen enkele club erin geslaagd is R.B.C. een nederlaag toe te brengen. De stand, is i T.S.C. 10 5 4 1 14 36—16 R.B.C. 9 5 4 0 14 27—11 Middelburg 9 5 2 2 12 20—9 De Zeeuwen 10 4 4 2 12 28—25 Vlissingen 9 5 1 3 11 22—19 Zeelandia 9 4 2 3 10 17—18 De Baronie 9 2 4 3 8 16—18 R.C.S. 9 3 2 4 8 16—23 Goes 10 1 2 7 4 13—33 Breda 10 0 1 9 9 1 15—38 In de derde klasse B heeft Vlissingen de leiding genomen, die zij ondanks den ach terstand in gespeelde wedstrijden niet ge makkelijk meer zal prijs geven. De Terneu- zen-reserves konden het in Middelburg niet bolwerken en leden een eervolle 10 ne derlaag. De Middelburg-reserves dringen verder omhoog ten koste van de Eiland Boys, die tot de vijfde plaats zijn terugge vallen. E.M.M. en de Zeeuwen-reserves be haalden overwinningen op vreemd terrein. Merkwaardig is het groote verschil in pun- tenaantal tusschen de vier zwakkere clubs en de zes andere elftallen, waarvan alleen Vlissingen II nog ongeslagen is. De rangschikking is Vlissingen II 7 6 1 0 13 18—6 Terneuzen II 9 5 2 2 12 28—11 Burgh 9 5 2 2 12 17—12 Middelburg II 9 5 2 2 12 22—18 Eiland Boys 8 5 1 2 11 24—10 De Zeeuwen II 8 4 1 3 9 25—19 Goes II 7 1 2 4 4 12—17 E.M.M. 9 1 2 6 4 12—37 Goessche Boys 7 0 2 5 2 5—22 Zeelandia n 7 0 1 6 1 10—21 2e klasse. De BaronieVlissingen 45. Toen Vlissingen in de eerste speelhelft een 30 achterstand noteerde en ook de rust hierin slechts een geringe wijziging had gebracht, leek het er eenvoudig niet op, dat onze stadg'enooten nog met een 54 overwinning zouden gaan strijken, temeer daar Burgerhof al voor de rust wegens een blessure :uoest uitvallen. Onder leiding van scheidsrechter Enders uit Helmond wordt begonnen. Na 5 minuten is het 10. Nauwelijks is er weer afgetrapt of de thuisclub brengt na missen van Har- ting den stand op 2—0. Nog vindt de Baro niet het niet genoeg. De Baronie linksbui ten schiet even later onhoudbaar in (30). Becker weet beide backs te passeeren en den achterstand tot 31 in te looperi. Dan moet Burgerhof het veld verlaten en door Kats vervangen worden. De rust komt met een verdienden voorsprong voor de thuis club. Na de thee komt Vlissingen fanatiek op zetten. Uit een afgemeten voorzet van Hon- deling weet v. d. Casteelen in te koppen (32). Direct hierop geeft Becker een voor zet en de Vlissingen-rechtsbinnen maakt den gelijkmaker (33). Toch moet Vlissin gen de thuisclub opnieuw de leiding laten nemen als Harting een strafschop veroor zaakt, die dankbaar door de Baronie benut wordt. Dan krijgt Vlissingen even buiten de 16 meter-lijn een vrijen schop te nemen. Becker kogelt deze ineens in (44). Vlis singen zet nu alles op alles. Van de Castee len schiet hard inde Baronie-back voorkomt met de hand een doelpunt. De scheidsrechter geeft strafschop. Onder groot gejuich der Vlissingen-supporters geeft Becker hiermee zijn club de leiding. Het einde komt met een zwaarbevochten overwinning voor de bezoekers. T.S.C.de Zeeuwen 4L De Zeeuwen verrichtten in Oosterhout een keurige prestatie door den leiders in eigen huis één der punten te ontfutselen. Het had een Zeeuwen-overwinning kunnen zg'n, ware het niet dat een dubieuze etraf- schap vijf minuten voor het einde den Bra banders aan een gelijk spel had geholpen. Nadat de Zeeuwen de toss gewonnen hebben, trapt Ernst voor T.S.C. af. Na 5 min. zet Sestig hard voor en de T.S.C.- rechtsbuiten schiet keihard in. Zietse stopt den bal wel, maar laat dezen weer los, waarna de toestormende midvoor deze fout van den doelman afstraft (10). In hoog tempo wordt er verder gespeeld. Bij de Zeeuwen moet v. d. Hoek uitvallen en door J. Boogert vervangen worden. Tien minu ten voor de rust geeft Smit door naar D'Jong, die enkele T.S.C .-verdedigers pas seert en alleen voor den doelman gekomen dezen geen kans geeft (11). Direct hier op volgt een zeldzaam mooie Zeeuwen-aan val. Zonder dat. er een tegenstander aan te pas komt, wordt deze opgezet en besloten met een boogbal van den Zeeuwen-rechts buiten over den doelman heen (12). Ook in de tweede helft staat het spel op hoog peil. Met den eersten aanval heeft T.S.C. al succes. De linksbinnen schiet van vrij grooten afstand op het doel en de bal verdwijnt in het net langs den totaal ver rasten Zietse (22). Nog geen 5 min. is er gespeeld, als Sestig goed voorzet en Ernst met een pracht doelpunt de thuisclub de leiding geeft. Nu komen de Zeeuwen los en het T.S.C.-doel ontsnapt een paar maal aan doorboring. De Zeeuwen blijven aanvallen en uit twee open aanvallen achter elkaar weet de Zeeuwen-rechtsbuiten een 32 achterstand in een 43 overwinning om te zetten. De thuisclub die de dreigende ne derlaag ziet,- zet er nu alles op om gelijk te maken. Als ieder reeds denkt, dat het op een overwinning voor de bezoekers zal uit- loopen, krijgt de thuisclub een strafschop toegewezen voor een aangeschoten hands bal. Zietse stopt het schot op de doellijn en hoewel de bal het doelvlak niet gepasseerd is, wordt ondanks hevig appèl der Zeeuwen een doelpunt toegekend, waardoor een ze kere overwinning moest worden prijsgege ven. Daar scheidsrechter Colen Sr. uit Hel mond bij zijn meening blijft, dat de bal het doelvlak even gepasseerd is en zijn beslis sing niet wil herroepen, is het protest van den Zeeuwen-aanvoerder nutteloos. De Zeeuwen hebben het er dit seizoen overigens in Brabant niet slecht afgebracht. Zij bleven er ongeslagen, hetgeen voor elke Zeeuwsche club nog altijd een aardige pras- tatie is. R.S.C.—R.B.C. 0—4. De gasten, die een zeer mooie plaats op de ranglijst innemen, wisten na een wed strijd, die sterk door den wind beïnvloed werd, door vier goede doelpunten, alle in de eerste helft gescoord, hun meerderheid uit te drukken. R.B.C. vertoonde een spel, dat veel beter was dan hetgeen dezen middag door de Souburgers werd vertoond. Dit kwam ten deele door het falen van de R.C.S.-voorhoe- de, die er dezen middag maar niet in kon komen, maar ook voor een groot gedeelte door het sterke spel van de Roosendalers. Blijft R.B.C. haar huidigen vorm behouden, dan zien wij in haar een zeer ernstige can- didaat voor het kampioenschap in deze af deeling. De spelers van R.B.C. waren stuk voor stuk vlugger dan hun tegenstanders en de voorhoede wist snel van de geboden kansen te profiteeren, terwijl in de tweede helft, toen R.C.S. gesteund door den wind in de meerderheid kwam, ook de verdedi ging van de Oranjehemden blijk gaf een flinken druk op hun doel te kunnen weer staan. Over het spelverloop het volgendeOn der leiding van scheidsrechter P, Koster, die met zijn beslissingen niet altijd even gelukkig was, wordt om 2 uur begonnen. R.B.C. heeft het eerst het voordeel van den straffen wind, die van doel tot doel staat. De eerste aanvallen zijn voor R.C.S. Na dit begin neemt R.B.C. het spel in handen. Na 5 min. neemt zij reeds de leiding door den midvoor C. Luysterberg (01). Na 20 min. spelen veroorzaakt één van de R.C.S.- backs een strafschop, die onberispelijk ingeschoten wordt (02) Even komt dan het R.B.C.-doel in gevaar na een verwoe den aanval van R.C.S., doch de linkshalf Keuiemans weet nog juist ten koste van een hoekschop te redden. Als er een half uur gespeeld is, breekt de linksbuiten van R.B.C., J. Dekkers, mooi door de R.C.S.- verdediging heen, een pass naar C. Luys- terburg volgt, die met een schuin schot Guérand geen kans geeft (03). Bij een daarop volgende gevaarlijke aanval van R.C.S. voorkomt doelman Aerts met bra- vour een doelpunt, als hij zich voor de voe ten van den toeloopenden Kruysse werpt en nog juist den bal weet te bemachtigen. Even voor de rust is het de linksbuiten Dekkers van R.B.C., die de R.C.S.-verdedi- ging passeert en hard inschiet (04). Na de hervatting komt R.C.S. nu ge steund door den wind sterk in de meerder heid, maar ook de verdediging van R.B.C. toont nu, dat zij in staat is een flinken druk op haar doelgebied te kunnen weer staan. De uitvallen die de gasten onderne men, zijn door hun snelheid van opzet, ook niet zonder gevaar. Het einde brengt een alleszins verdiende overwinning voor R.B.C., waardoor haar beter spel beloond werd. R.C.S. had voor zijn werk en doorzetten wel een tegenpunt verdiend. Er was veel pu bliek, dat getuige was van een vlotten, sportleven strgd 3e klasse B. Vlissingen II—Burgh 3—2. Door een verdiende overwinning op Burgh hebben de Vlissingen-reserves één hunner concurrenten van zich afgeschud en zich stevig op de eerste plaats genesteld. Onder leiding van scheidsrechter v. d Berge, die we voordien nog niet aan het werk zagen en die zich uitstekend van zijn taak kweet, trapt Vlissingen tegen een vol ledige Burgh-ploeg af. Aanvankelijk oefent Burgh eenigen druk uit. Na een kwartier ontstaat er uit een corner een hevige scher mutseling voor het Burgh-doel, waaruit v. d. Want weet te doelpunten (10). Na een overrompelende Vlissingen-aanval, maakt Wielemaker met een kopbal een keurig doelpunt (20). Na dit doelpunt neemt de thuisclub het spel geheel in han den. Met kunst- en vliegwerk weet Burgh doelpunten te voorkomen. Tegen de rust weet C. van Zuijen, de Burgh-midvoor een verdiend tegenpunt te maken (21). De tweede helft is nauwelijks enkele mi nuten oud of een schuiver van P. v. d. Schaaf treft doel (31). De Burgh-doel- man is nu geregeld in actie. De druk op het Burgh-doel is zwaar, maar de Vlissingen- vooriinie staat in het doelgebied der tegen partij dikwijls raar te schutteren, zoodat het bij angstige momenten blijft. Door het te ver opdringen der Vlissingen-backs zijn de Burgh-aanvallen niet van gevaar ont bloot. Als C. van Zuijen een welgericht schot lost, stopt de Vlissingen-doelman slechts ten halve, zoodat Bijkerken weinig moeite heeft den achterstand tot 32 in te loopen. Vlissingen had pech toen een schot van P. v. d. Schaaf op een leeg doel van de paal terugketste. Nadat de Vlissingen- doelman rog enkele malen fraai gered heeft, komt het einde. De wedstrijd was meer spannend dan fraai en werd door een vrij talrijk publiek bijge woond. Goessche BoysZeeuwen n 34. Om 2 uur wordt onder leiding van scheidsrechter A. A. van Hees uit Bergen op Zoom begonnen. Na 16 minuten gaf Goudswaard met een hard schot zijn club de leiding (01). 5 Minuten later gaat de zelfde speler alleen op doel af, maar wordt in het beruchte gebied door linksback Blok- poel gehaakt. De hiervoor toegekende straf schop wordt door Roose zuiver in den hoek geplaatst (02). Direct hierop weer een. Zeeuwen-aanval waaruit Poerstamper het derde doelpunt maakt (03). Na 25 minu ten is het weer Poerstamper die van veraf een schot lost, dat in den uitersten hoek verdwijnt (04). Twee minuten voor de rust maakt Verrijzer een tegenpunt (14). Vlak daarna maakt een der Zeeuwen-ver dedigers hands, doch de strafschop wordt keihard tegen de lat geschoten. Na de rust is het een saaie vertooning. De Goessche Boys zijn meer in den aanval dan in de eerste helft, maar de Zeeuwen verdediging houdt flink stand. Toch is een doelpunt niet meer te voorkomen, want 10 minuten voor het einde lost rechtshalf v. d. Vegt een hard schot van 30 M. afstand, dat doel treft (24). De leiding was bij scheidsrechter van Hees in goede handen. Goes n—E.M.M. 1—2. E.M.M. zorgde voor een groote verras sing door de Goes-reserves een verdiende nederlaag toe te brengen. E.M.M. trad volledig aan. Nauwelijks was er afgetrapt of v. d. Ent gaf zijn club met een kopbal de leiding (01). Geruimen tijd behielden de Vlissingers het initiatief. Vele hunner aanvallen liepen dood in bui tenspel. Tegen de rust kwam Goes los, doch haar schoten waren te slecht gericht om trefkans te hebben. In de tweede helft had Goes den wind mee en bepaalde E.M.M. zich aanvankelijk tot uitvallen. Na 10 min. werd Heijman in het beruchte gebied ten val gebrachtte- zelf der tijd dat de scheidsrechter hieiwoor floot, schoot Hollebrandse den bal in het net. De scheidsrechter annuleerde dit doel punt terecht en kende E.M.M. een straf schop toe. Deze werd door v. d. Voorde in- gekogeld (02). Na dit doelpunt nam Goes het offensief over. Midvoor Elsackers wist den achterstand tot 12 te verkleinen. Nu kwam Goes onstuimig opzetten, doch onder groote spanning wist de E.M.M.-achterhoe- de de overwinning uit het vuur te sleepen. De leiding was bij scheidsrechter J. Ver kerk in goede handen. Interland-wedstrijden. ItaliëZwitserland 20 Italië BZwitserland B 00 HOCKEY: 2e klasse B. MiddelburgForward 2 91 KORFBAL: Zuid-Beveland AWalcheren A 3—4. Op een goed bespeelbaar veld traden deze twaalftallen Zaterdagmiddag te Goes onder leiding van scheidsrechter C. J. Orucq in het krijt. Na ongeveer een half uur nam Henk Bruggeman voor ZuL'-Beveland te leiding (10), welke ütj np circa 40 min. tot een 20 voorsprong vergrootte (20). Met dezen stand ging de rust in. Demonstreerde Zuid-Beveland door deze score in de eerste helft een zekere meerder heid, na de rust was Walcheren sterker. Reeds na 5 min. wist Leen van der Vliet te scoren (21) en al slaagde Dien Ver mast er na een kwartier in, zij het op mirt* der elegante wijze, het aanvankelijke ver* schil in doelpunten te herstellen (31), na ongeveer 20 min. schoot Tony van Hoek raak (32) en kort daarop maakte Gert de Ru gelijk (3—3). Vlak voor het einde zorgde Joep Everaars er voor, dat de scheidsrechter met den stand 34 het eindsignaal gaf. Zuid-Beveland B—Walcheren B 5 Walcheren kwam in deze ontmoeting* welke onder scheidsrechter J. Lenselink op een slecht veld te Yerseke plaats vond* niet met het sterkste B-twaalftal uit, doch liet alle clubs in dezen streekwedstrijd me despelen, zelfs zonder dat er een oefen wedstrijd aan vooraf was gegaan. Ook hier leidde de Zuid-Bevelandsche ploeg na circa een half uur door Noeb van. der Vliet (10) en 't was ook dezelfde speler, die kort daarop den stand op 20 bracht. Eveneens kwam in deze score voog de rust geen verandering meer.- Na hervatting waren de Zuid-Beveland sche dames, toen de tweede helft een half uur oud was, goed op schot. Mej. P. Vla* ming zorgde voor 30, mej. W. de Leeuw! maakte er 4—0 van en mej. J. Cornelisse liet 50 aanteekenen. Vóór de scheidsrecht ter voor de laatste maal floot redde C. Pol* derman de eer van het Walchersche team (5—1). Return-wedstrijden. Het ligt in de bedoeling bovenstaande ontmoetingen na afloop van de najaars competitie Z.K.B. nogmaals te doen plaats, hebben, doch dan op Walchersche velden. De hattrick. In een ingezonden stuk heeft men dezes dagen gemeend ons te moeten wijzen op het gebruik van het woord „hattrick" in een korfbalverslag, zijnde zulks niet in over* eenstemming met de beteekenis van het woord drie doelpunten achtereen gescoord door denzelfden speler. Iedereen, die iets van korfballen weet, is ervan op de hoog te, dat telkens na 2 doelpunten van vak gewisseld wordt en dat dus telkens na 6 doelpunten de ploegen in de beginopstelling zijn teruggekeerd. Indien nu de aanvallers, in een wedstrijd de prestatie leveren, zoo dra de spelregels hun daartoe in de ge legenheid stellen, series van drie doelpun ten te maken, dan duiven wij ons het ge bruik van het woord „hattrick" best ver oorloven, temeer daar het in den bedoelden wedstrijd 4 maal geschiedde, waarvan 2 keer door denzelfden speler, hetgeen wel een bijzonderheid genoemd mag worden. Ter verduidelijking geven wij hierbij nog, ter overtuiging, den opbouw van de score.- le opstelling Leefland 2 2e opstelling Van der Vliet 23e opstelling Verstelle 1 en mej. De Koning 1. le opstelling Leeflang 1 en Everaars 11 2e opstelling Van der Vliet 1, rust, Van der Vliet 13e opstelling Dims 1 en mej. De Koning 1. le opstellingEveraars 22e opstelling Van der Vliet 23e opstelling Duns 1. De heeren Leeflang en Everaars hebben dus ieder één maal en de heer Van der Vliet heeft twee maai drie doelpunten ach tereen gescoord, zoodra zij in het aanvals- vak waren teruggekeerd. ZWEMMEN: Nieuw wereldrecord van Irene van Feggelen. Tijdens de Zondagmiddag te Den Haag gehouden zwemwedstrijden tusschen een Nederlandsche en een Indische ploeg is de Amsterdamsche zwemster, Irene van Fegge len, er in geslaagd het wereldrecord 100 meter rugslag te verbeteren en te brengen op 1 min. 13 sec. Het oude wereldrecord, dat evénwel nog niet erkend is, stond op haar naam met een tijd van 1 min. 13.2 sec., gevestigd op Zaterdag 12 November jl. te Amsterdam. Nieuw Nederlandsch record 100 M. borstcrawl voor heeren. Tijdens den zwemwedstrijd Nederland Indië Zondag te Den Haag gehouden, heeft de Europeesche kampioen, Kees Hoving (R.Z.C.) het Nederlandsch record op de 100 meter borstcrawl gebracht op 59.5 sec. Het oude record stond op zijn naam met een tijd van 59.8 sec., gevestigd op 8 Augustus jl. te Londen. GYMNASTIEK! Selectie-wedstrijden. Zondag had te Bergen op Zoom de tweede selectiewedstrijd plaats voor de samenstelling van een ploèg van 8 turn sters en 8 turners, die op 18. December a.s. te Dordrecht zal kampen tegen den kring Dordrecht en omstreken van het K.N.G.V. De ploegen zijn thans samengesteld als volgt Turnsters1. mej. N. Peeman van V.T.V., 2. H. Compeer van V.T.V., 3. C. Hintsen van Prins Hendrik, Breda4. M. Kemeling van V.T.V.6. J. S. Swart van Volharding, Goes6. W. Pels van Prins Hendrik, Breda7. F. Labruyère van V.T.V.8. M. Pels van Prins Hendrik, Breda mej. T. van Agthove van V.T.V, en mej. Mossou van Prins rfendrik, Breda zijn reserves. Turners1. J. de Keijzer van Volhar ding, Goes2. J. van Aalten van V.T.V» 3. W. Krausz van Volharding, Goes; 4. Ko Sinke van V.T.V.5. P. v. d. Meeren van Sparta, Bergen op Zoom6. W. Flo- russe van V.T.V.7. J. Kommers van Sparta, Bergen op Zoom8. J. Mansber gen van Volharding, Goes, P. Hoedelmans van Sparta, Bergen op Zoom is reserve.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 7