BUITENLAND LUCHTVAART GEMENGD NIEUWS MARKTBERICHTEN it, le lé n„ )p ad 15. Itf- o- P< ig |>r- ge ar 12. I ;r- |eti 12, 24 fct., Iels j>n- M. p5. kd- bij aat 17, 22 lis- en 5, ct., iN- :ott. uur lid- 25; kele 2e van rven 2727 IEK, 153. ,282. CONGRES VAN DE BELGISCHE WERKLIEDENPARTIJ. Zaterdagochtend is te Brussel het 57o congres van de Belgische Werkliedenpartij geopend. Het congres zou de binnenland- sche en de internationale politiek en het alcoholvraagstuk bestudeeren. Tot de buitenlandsche afgevaardigden behoorden. Vorrink, voorzitter en Wouden berg, secretaris van de Nederlandsche S.D.A.P. De heer Vandervelde heeft op het con gres een rapport ingediend over de «inter nationale politiek. Vervolgens behandelde hij de kwestie van de betrekkingen der Belgische arbeiders partij met de socialistische internationale. Hij las voor en maakte tot de zijne de motie, aangenomen door de afdeeling Brus sel van de Belgische arbeiderspartij, waar in verzet wordt aangeteekend tegen het zenden van een vertegenwoordiger naar de Junta van Burgos. Vervolgens legde de heer Spaak een ver klaring af over de kwestie van Burgos. Hij las de conclusies voor uit het rapport van Delcoigne, hetwelk zegt, dat België de gelegenheid heeft laten voorbijgaan om goede zaken te doen. Sommige in Spanje gevestigde Belgische firma's hebben be stellingen aan Duitschland moeten geven. België zal geleidelijk de Spaansche markt verliezen en de afwezigheid van een verte genwoordiger te Burgos vormt een hinder paal om de markt te heroveren. Na de hervatting der zitting kreeg de senator Vermeylen het woord. Hij protes teerde tegen den aanleg van versterkingen aan de Zuidgrens en verklaarde, dat het verraad zou zijn, een vertegenwoordiger naar Burgos te zenden. Vervolgens nam minister-president Spaak het woord. Ten aanzien van het Spaansche vraagstuk zei hij o.m.De keuze is Bur gos of een mogelijkea regeeringscrisis, en daaromtrent zal het congres zijn standpunt moeten bepalen. Strijden voor de Spaan sche vrijheid is zeer goed, doch belangrijker nog is de strijd voor vrijheid en democratie in België. Het congres bracht den minister-presi dent een langdurige ovatie. Nadat Rolin critiek had geoefend op de onafhankelijk- heidspolitiek, werd de bijeenkomst ver daagd tot Zondagochtend. De commissie voor de resoluties van het socialistische congres heeft gistermiddag met algemeen© stemmen een resolutie aan genomen, waarbij met name wordt ver klaard, dat, indien men wil, dat de samen werking in de regeering voortduurt, de kwestie van de uitzending van een Belgi schen gedelegeerde naar Burgos moet wor den beslist bij overeenstemming van de partijen der regeeringsmeerderheid en dat voor het oogenblik een dergelijke overeen komst niet uitvoerbaar is. In de resolutie wordt het vertrouwen uitgesproken in de socialistische minis ters, dat geen besluit wordt genomen zon der dat een nieuw congres zich daarover zal hebben uitgesproken. Nadat Spaak nog eens het woord had genomen om te verklaren, dat hij de reso lutie aanvaardde, nam het congres de reso lutie met op zeven na algemeen© stemmen aan, bij vier onthoudingen. Uit naam van de Nederlandsche en Scandinavische afgevaardigden begroette vervolgens de voorzitter van de Nederland sche sociaal-democratische arbeiderspartij, de heer Koos Vorrink, het 57ste socialisti sche congres. REDEVOERING VAN HITLER. Uitval tegen Churchill. De Führer heeft gisteren in het stadion te Weimar gesproken ter gelegenheid van den gouwdag voor Thüringen. De Führer schetste o.m. den opvoedenden arbeid der nationaal-socialtetische bewe ging. De verdere taak, welke deze beweging zich heeft gesteld is de vorming van een nieuw keurcorps van leiders. De partij is de garant van deze leiding van het Duit- scbe volk. Het derde dat wij ons schiepen, was de nieuwe weermacht. Als vredelievend man heb ik er naar gestreefd, aldus Hitier, het Duitsche volk die weermacht en wapens te scheppen, welke geschikt zijn ook anderen van den vrede te overtuigen. Er zijn zeer zeker lieden, die den egel beschimpen, omdat hij stekels heeft. Zij moeten echter niet in de buurt van dit dier komen en het met rust laten. Nog geen enkele egel heeft een ander dier aangevallen, behalve wanneer hij werd bedreigd. Duitschland heeft toenadering gezocht tot die staten, die evenals Duitschland ge dwongen zijn voor hun rechten op te ko men. Wanneer ik de resultaten van dit optreden thans overzie, kan ik slechts zeg gen Oordeelt zelf of wij niet ontzettend veel met deze beginselen hebben bereikt. Er zijn op de wereld z.g. autoritaire en democratische staten. In de autoritaire sta ten is het geheel natuurlek, dat daar niet over vreemde volken wordt beslist, dat men hen vooral niet belastert, dat men niet over hen liegt en dat men niet tot oorlog ophitst. In de autoritaire landen te een oorlogs ophitsing natuurlek niet toelaatbaar, aan gezien deze regeeringen immers verplicht zijn er voor te zorgen, dat r in hun volge lingen geen oorlogsophitsers zijn. In de democratische landen hebben de regeeringen echter een plichtde democra tie te handhaven, d.w.z. de vrijheid zoo noodig ook tot oorlog te mogen ophitsen. De heer Churchill heeft zeer openlijk ver klaard van meening te zijn, dat men het huidige regiem in Duitschland moet terzijde Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstiilende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten stellen met gebruikmaking van Duitsche binnenlandsche krachten. Ik kan dezen heer, die op de maan schijnt te leven, één ding verzekeren zoo een. kracht, die zich tegen het tegenwoordige regiem keert, be staat in Duitschland niet. Ook kan ik hem verzekeren, dat ik zal verhinderen, dat hij Duitschland vernietigt. Hoemeer wij in Duitschland zelf een eenige gemeenschap vormen, hoe kleiner de kansen dezer oorlogsophitsers zullen zijn. Hoe inniger wij ons met Italië zullen aaneensluiten, hoe meer hun de lust zal vergaan, met ons te beginnen. Dan mogen de heeren rustig wenschen en mijnentwege zelfs hopen, dat wij vernietigd worden. Tenslotte zeide Hitier Ik ben trotsch en gelukkig, dat ik uw leider mag zijn. Wan neer wij steeds sterk en vol vertrouwen zijn, kan ons heilige Duitschland niets ge beuren, thans en nooit in der eeuwigheid. DE GEBIEDSAFSTAND VAN TSJECHO- SLOWAKIJE AAN HONGARIJE. Volgens berichten uit Slowaaksche bron moet Slowakije aan Hongarije 799 gemeen ten met een bevolking van 859.000 zielen afstaan, waaronder zich 276.000 Slowaken bevinden. Sinds Donderdagavond ontvangt de Slawaaksche regeering verzoekschriften van Slowaaksche gemeenten, om niet bij Hongarije te worden aangesloten, o.a. van de gemeente Velk-Neder, waar zich op een bevolking van eenige duizenden slechts 15 Hongaren bevinden, die werkzaam zijn op een groot landgoed. In een Hongaarsch communiqué wordt medegedeeld, dat de Hongaarsche troepen Zaterdagavond de bezetting hebben vol- toond van het eerste deel der door Tsjecho- Slowakije afgestane gebieden. Zondag zou de opmarseh in de geheele Donaustreek beginnen. REPUBLIKEINEN TREKKEN TERUG AAN DEN EBRO. Donderdag en Vrijdag hebben de repu- blikeinsche troepen zich in de grootste orde teruggetrokken van de versterkingen in de Sierra Pandols, ten Noorden van Pinell. Men wilde vermijden, dat de troepen in de vooruitstekende punt omsingeld zouden worden. De rechtsche troepen hebben Zondag hun opmarseh den geheelen dag voortgezet aan het Ebrofront, niettegenstaande den tegen stand van den vijand. Alvorens het dorp Benisanet te verlaten, hebben de regeeringstroepen dit in brand gestoken. In het legerbericht van de regeering wordt gemeld, dat de rechtsche troepen, voorafgegaan door een honderdtal vecht- wagens, bij Benisanet aan den Ebro zijn op gerukt. De gevechten duren nog voort. De troepen van Franco leden aanzienlijke ver liezen. Gisternacht hebben de vliegtuigen van Franco de plaatsen langs de Catalaansche kust, o.a. Almeria, Carthagena, Tarragon en Barcelona gebombardeerd.- In de haven van Almeria werden twee Britsche koop vaardijschepen, „Margaret Rose" en „York- brook" getroffen. DE TERREUR IN PALESTINA. Zondagochtend is brand gesticht in een pakhuis in de havenwijk van Haifa. De schade wordt op vijftig duizend pond ster ling geraamd. Het vuur woedde bij het afzenden van dit telegram nog voort. De Britsche troepen hebben bij huiszoe kingen in Arabische dorpen in Palestina een groote hoeveelheid wapens en muniite buitgemaakt. Nabij Gaza zijn drie Arabie ren doodgeschoten, toen zij weigerden te bleven staan op bevel van een schildwacht. Het bleek, dat zij in het bezit waren van werktuigen om den spoorweg te vernielen. Te Haifa hebben twee Arabieren het postkantoor overvallen. Zij wisten te ont komen met 775 pond sterling in goud. Te Nazareth is het den bewoners tot na der order verboden zich buitenshuis te be geven, daar Vrijdag een bom is geworpen naar het Canasona hotel, waar Britsche troepen zijn ingekwartierd. Bij de ontplof fing van de bom werden twee soldaten ge wond. Te Haifa is Vrijdagmiddag een postamb tenaar doodgeschoten en ten noorden van Acre zijn Britsche troepen slaags geraakt met een gewapende bende, die flinke ver liezen werd toegebracht. DE NIEUWE HOOFDSTAD VAN CHINA DOOR BOMMENWEPERS BEDREIGD. Voor de tweede maal in twee dagen tijds, zoo meldt het Chineesche persbureau, weer klonk Zaterdag te Tsjoenking het lucht alarm, aangezien een groot Japansch lucht eskader langs de Jangtse van Hoepeh uit de stad Tsjoenking scheen te naderen. De bewoners wachtten een uur lang, maar vliegtuigen verschenen er niet. Uit een on derzoek, ingesteld nadat Vrijdag lucht alarm gegeven was, is gebleken, dat 29 Ja- pansche bommenwerpers Mantsjoeng in zuidelijk Sjensi gebombardeerd hebben. Het blijkt, dat Tsjoenking, de nieuwe hoofdstad van China, het aan de sombere weersgesteldheid, waarom het vermaard is, te danken heeft gehad, dat de Japansche bommenwerpers de stad niet hebben aan gevallen. Circa 50 vliegtuigen hebben getracht de stad te bombardeeren, Chineesche toestel len gingen de lucht in en vlogen laag over de met mist bedekte heuveltoppen, maar de Japansche machines kwamen niet te voor schijn. Er wordt op het oogenblik hevig gestre den ten noorden van Poetsji ten zuidwesten van Hankau. De Japanneezen gebruiken gemechaniseerde eenheden, maar volgens de Chineezen maken zij geen vorderingen, en zouden eerder de Chineesche troepen iets oprukken. Officieel is te Tsjoengking medegedeeld, dat de burgerlijke autoriteiten van Kwang- toeng verantwoordelijk worden geacht voor den val van Kanton en dat de centrale re geering van meening is, dat zij voor haar fouten moet boeten. De Chineesche troepen hebben Samsjoei heroverd, de Japansche troepen werden ge dwongen terug te trekken naar Foesjan. Anderzijds zijn de Chineesche troepen uit Tsjangkiawang ten noordoosten van Foetsji teruggetrokken. Op de Jangtse zijn die Japansche oorlogs bodems doorgedrongen tot Paitsjau, tien mijl ten noordoosten van Kaijoe. ROOSEVELT'S WAPENINGSPLANNEN. Een luchtvloot van tusschen de 7000 en 10.000 toestellen. Staand leger van minstens 400.000 man. Men verneemt in Amerikaansche regee- ringskringen, dat president Roosevelt het vaste voornemen heeft het Congres mach tiging te vragen voor een luchtvloot van tusschen de 7000 en 10.000 toestellen. Uit gezaghebbende bron verluidt verder, dat de president in zijn verstrekkende plannen voor de versterking der wapening ook volledige en snelle uitrusting voor een kernleger van minstens 400.000 man vraagt. TWEE EXTRA K.L.M.-VLIEGTUIGEN NAAR BOMBAY. De Maharadja van Baroda ernstig ziek. Binnen vierentwintig uur vertrokken vorige week twee extra K.L.M. Douglas vliegtuigen van Londen naar Bombay. Beide vluchten houden verband met het feit, dat sinds eenige dagen de Maharadja van Baroda zeer ernstig ziek is. De naaste familie van dezen Indischen vorst bevond zich juist in Londen. Met een speciaal daartoe gecharterde D.C.-3 zijn, onder commando van gezagvoerder Brinkhuis, Vrijdagochtend de Maharanee van Baroda, de Maharanee van Cooch Behar en eenige Indische Prinsen en Prin sessen met hun gevolg naar Bombay ver trokken. Eenige uren l'ater bereikte de K.L.M. het verzoek een tweede extra vliegtuig ter beschikking te stellen van dr. Evans, een der bekendste specialisten van Lon den, die aan het ziekbed van den Maha radja was geroepen. Onder commando van gezagvoerder Brugman vertrok daartoe Zaterdagochtend een DÖ-2 van Croydon met dr. Evans als eenige passagier aan boord naar Bombay. K.L.M.-vIucht naar Zuid-Afrika op Dingaansdag. Ter gelegenheid van de 100ste viering van Dingaansdag zal een bijzondere K.L. M.-vlucht naar Zuid-Afrika worden uitge voerd. Het vliegtuig zal op 6 December a.s. van Amsterdam vertrekken, de route langs de oostkust van Afrika volgen en op 11 December te Johannesburg aanko men. De thuisvlucht begint! op 26 Decem ber te Kaapstal en eindigt op 31 December te Amsterdam. De stukken, welke met dit vliegtuig naar Zuid-Afrika worden verzonden, zullen voorzien worden van den afdruk van een bijzonderen poststempel. Zoowel in Zuid- Afrika als in Nederland zullen de stukken ook bij aankomst worden gestempeld. De stempeling in Afrika wordt verricht op het alleen tijdens het eeuwfeest werkende postkantoor „Voortrekkersmonument" Voor het gereedmaken en verzenden van deze omslagen verleent de Nederlandsche postdienst desgewenscht zijn medewerking. Engelsche bommenwerpers hebben afstandsrecord verbeterd. Twee van de drie Britsche bombarde mentsvliegtuigen, die eergisteren voor een recordvlucht waren opgestegen, zijn onder scheidenlijk om 4.02 en 4.05 te Port Darwin geland. De beide bommenwerpers zijn na het ver trek van Ismailia ruim 48 uur in de lucht ggweest. Zij hebben zonder tusschenlanding 11.460 K.M. afgelegd en daarmede het Rus sische record van 10.000 K.M. (Moskou San Jacinto, Californië) verbeterd. Het derde toestel is te Koepang op Timor geland en, na benzine te hebben ingenomen, onmiddellijk weer opgestegen. Bataljon valschermspringers te Bronswijk. Voor den eersten keer is gisteren een compagnie van het bataljon valscherm springers-infanteristen te Brunswtjk ge daald voor de kazernes van het nieuwe gar nizoen. Man voor man waren zy uit de vliegtuigen gesprongen. Zij kwamen lang zaam neer vlak bij een menigte, welke groote belangstelling toonde voor dit schouwspel. Vliegtuig in Palestina met drie inzittenden verdwenen. Gisteren is in Palestina groote materiee- le schade aangericht door zware stormen en wolkbreuken. Een viermotorig ver keersvliegtuig van den dienst Bagdad HaifaCaïro is met de drie leden der be manning verdwenen. Een ernstig vliegtuigongeluk in China. Volgens een bericht in de Chineesche pers zijn bij het wrak van een groot vlieg tuig te Nantsjang meer dan twintig lijken gevonden. In een kort telegram van de autoriteiten te Nantsjang werd gezegd, dat het vliegtuig niet geïdentificeerd was. De „Eurasia Company" en de „China National Aviation Corporation" hebben medegedeeld, dat zij geen enkel toestel missen. Doodslag te Kerkrad e. In de Platanenstraat te Kerkrade, kre gen vanmorgen de ongehuwde H. G. en de 19-jarige F. Housen, beide wonende in deze straat, twist. Na een korte woorden wisseling haalde G. een dolkmes te voor schijn en bracht hiermede zijn tegenstan» der een steek in de hartstreek toe. Housen bezweek na enkele oogenblikken. Na zijn daad vluchtte de dader haar zijn nabijgelegen woning. Hier heeft de politie hem gearresteerd. Het lijk van den ver slagen© is in beslag genomen, evenals het wapen, dat in de woning van G. verborgen werd gevonden. Geheime zender ont dekt. Zondagnamiddag werd in tegen woordigheid van den burgemeester van Holten, door ambtenaren der P.T.T. en de politie een huiszoeking verricht in de wo ning van de weduwe Schoeppers te Holten, vanwaar men vermoedde, de uitzendingen zouden geschieden van den geheimen zen der „de groote Adelaar". Een uitzendinstaHatie waarvan de lam pen echter ontbraken, werd in beslag geno men. Twee personen, zekere W. Vrugteveen en A. Schoeppers, werden medegenomen naar het politiebureau en aan een verhoor on derworpen, waarna, zij bekenden zich schul dig te hebben gemaakt, aan voor hen ver boden uitzendingen. Proces verbaal is opgemaakt. Huisvader doodgereden. Zondagavond omstreeks half acht heeft zich op den Zutphenschen straatweg te Apeldoorn ter hoogte van het Apeldoorn- sche bosch een doodelijk ongeval voorge daan. Aan de rechterzijde van den weg wandel de de 29-jarige K. F. uit Apeldoorn met zijn echtgenoote achter den kinderwagen, waar in een baby lag. Plotseling werd de heer F. door een hem achterop rijdende auto, bestuurd door den heer W. P. W. uit Amterdam gegrepen. F. werd tegen den grond geslingerd en op slag gedood. Naar ooggetuigen verklaren, reed de auto zonder licht. Tegen den bestuurder is proces verbaal opgemaakt, terwijl diens wagen door de politie in beslag is genomen. Locomotief botst te gen rangeertrein. Op het rangeerterrein de Rietlanden te Amster dam is gistermiddag een locomotief van een rangerenden trein tegen een anderen rangeerenden trein gereden. Beide treinen reden in dezelfde richting en ontmoetten elkaar op een wissel, die d'oor één sein beveiligd wordt. Beide machinisten zagen het sein op veilig, doch zij konden elkaar niet zien, omdat op een tusschengelegen spoor wagons stonden. De locomotief kwam in botsing met een ledige tank wagen, tengevolge waarvan beide uit de rails wipten. Enkele andere wagons liepen omhoog en werden licht beschadigd. Een gratis rit die niet doorging. De Gooi-Express te Am sterdam had aangekondigd, dat zij vandaag en ook de volgende dagen passagiers naar Bussum en Hilversum gratis zou vervoeren. De directie was van meening, dat dan geen wetsartikel werd overtreden en zij onge stoord, zij het dan ook met weinig profijt, haar dienst zou kunnen uitoefenen. Reeds ver voor acht uur stonden vele belangstellenden voor het kantoor van de Gooi-Express gevestigd aan de Ceintuur baan. Het liep tegen achten, toen de verkeers politie met twee motoren ter plaatse ver scheen. Er zou van deze eerste gratisreis niet veel komen. De politie deelde den heer Wijnberghe mede, dat de commissaris be sloten had ook het gratis vervoer te ver* bieden. Na lang heen- en weergepraat reed de bus toch weg, voorafgegaan en gevolgd door een politiemotor. Ver zou de stoet ech ter niet komen. Bij de Harteveldschebrug aan de grens van de gemeente Amsterdam gaf de politie het signaal om te stoppen. De bus werd aan den kant van den weg gezet en de passagiers moesten uitstappen. Tijdens de parlementaire onderhandelin gen die hier plaats vond, had een oude heer, die daar in de buurt aan den wandel was, de bus van de Gooi-Express in het oog gekregen en aangelokt door de mededeelin- gen dat hij gratis naar Hilversum kon* stapte hij maar in. „Ziezoo dat tref ik, ik zit goed en ik kom gratis in Hilversum" verzekerde deze nieuwe „echte" passagier ons. Enhij zou gelijk krijgen. De heer Wijnberge zag het nuttelooze van zijn ar gumentatie in, maar hij wilde noch eeiï oude dame, die reeds om half acht present was geweest, noch de nieuwe passagier te leurstellen. De heer Wijnberge hield eeiï personenauto aan, waarin nog plaatsen leeg waren en verzocht of zijn beide passagiers mochten overstappen. Het verzoek werd in gewilligd en vriendelijk lachend namen de beide gratis passagiers plaats in de auto,, die toevallig op weg was naar Hilversum^ Ernstige aanrijding. Ih den afgeloopen nacht fietste een ongeveer 16-jarig meisje op den Loosduin- scheweg te Den Haag. Bij den hoek van de Watervlietstraat verleende zij waar schijnlijk geen voorrang aan een bus van de W.S.M., zoodat zij werd aangereden. Zij bekwam een zware hersenschudding en werd in bewustelozen toestand door den G.GD. naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Hedenochtend was zij nog steeds buiten kennis, zoodat men haar naam nog niet weet. Er was bij de politie geen vermis sing" opgegeven. Wisseltruc t o e g e- p a^s t. Zaterdagavond wandelde te Amsterdam een 28-jarige man een schoe nenzaak binnen voor den aankoop van twee doosjes schoencrème. De klant be taalde met een bankbiljet van tien gulden, dat hij echter, voor het in de kas ver dween, weer terugnam omdat hij een doosje wilde ruilen voor een ander en deze beide betalen met wat klein geld. Och ja, en dan nog wilde hf die tien gulden toch nog wel gewisseld hebbenDe man verdween met medeneming van het bank biljet benevens het wisselgeld van tien gulden min twee dubbeltjes voor de schoencrème. Voor de zooveelste maal zou de wisseltruc glansrijk zijn geslaagd, als niet ditmaal het verraad in den persoon van een argeloos loopknechtje had ge loerd. Deze jongen kwam juist den winkel bin-, nen, toen de „klant" de.zaak wilde verla ten. „Dag oom", zeide hij en tikte zijn fa milielid joviaal op den schouder. Dit voorval herinnerde zich de chef, toen men bij het natellen van de kas er achter kwam, dat men hte slachtoffer van een handige wisseltruc was geworden. Neefje werd geroepen en daarna duurde het ook niet lanf of oom zat op het bureau Raampoort om een en ander nader toe te lichten. Bij zijn verhoor bleek de politie, dat zij hier te doen had met een man, die reeds meermalen voor dergelijke en ande re feiten met den strafrechter in aanra king was geweest en den iaatsten tijd weer met succes in verschillende zaken „geld had gewisseld". Groote brand eischt dertig slachtoffer s.Zater dagnacht is te Oslo (Noorwegen) een groo te brand uitgebroken in een fotografisch atelier op de vierde verdieping van een huis, waar een feest werd gevierd. Hierbij zijn dertig menschen om het leven geko men, allen van Noorsehe nationaliteit. De meeste slachtoffers waren jonge mannen en 'vrouwen, die een feestje vierden in het atelier. Van. de deelnemers aan het feest is alleen een dame, welke even voor het uit breken van den brand het atelier verliet, gered. Bij den grooten brand, die de rampspoe digste is geweest in Oslo sedert 1823, is ook de bekende Noorsehe zangeres Karen Brandstrup om het leven gekomen. VEEMARKT ROTTERDAM. 7 November 1938. Totaal aanvoer 2751 stuks J 554 vette runderen, 184 vette kalveren, 4 nuchtere kalveren, 115 schapen en lammeren, 693 varkens, 1 bokken en geiten. Prijzen per kg Vette koeien 68, 58, 38 48 ct.vette ossen 66, 56, 3848 ct. vette kalveren 120, 110, 7585 ct.var kens (levend gewicht) 53, 52, 51 ct. i{ schapen 45, 36, 30 ct.lammeren 49, 45, 42 ct. Prijzen per stuk schapen 23, 20, f, 17 lammeren 16, 14, 12. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 7 November 1938. Brielsche eigenheimers 1.50—2; Zeeuw- sche eigenheimers 1.40—1.70 Zeeuwsche bonte en blauwe f 2.202.40 kleine Zeeuwsche bonte en blauwe 1.501.60 blauwe eigenheimers 1.60—1.70kleine eigenheimers 1.20—1.40bintjes 1.40 1.75, alles per H.L. zandaardappelen S>/2' 4 ct.kleine zandaardappelen 2/23 ct. Redelijken aanvoer, kalmen handel. VLASMARKT ROTTERDAM. 7 November 1938. Aanvoer 3800 KG. Wauw, schoon 65 75 ct,3000 KG. Groningsch 6570 ct. 9200 KG. Hollandscli geel 6675 ct.1000 XG. Dauwroot 5862 ct., alles per KG,

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 7