SPORT BUITENLAND Hlil niet op wijs De krijgsverrichtingen in Spanje. GEB00RTEKAARTEN GEMENGD NIEUWS Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstiliende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten De scheepvaart en de verduistering». oefening rond Rotterdam, De inspecteur-generaal voor de scheep vaart maakt namens de burgemeesters van de gemeenten Rotterdam (met inbegrip van Hoek van Holland), Vlaardingen, Vlaardtnger Ambacht, Schiedam, Kethel en Spaland, Maassluis, Overschie, Sehie- broek, Hillegersberg, Capelle a. d. Llsei, IJsselmonde, Ridderkerk, Rhoon, Poortu- gaal, bekend, dat tijdens de op Woensdag 12 October 1938 van 22 tot 24 uur te hou den oefening in de luchtbescherming op de wateren gelegen in bovengenoemde gé- meenten, o.a. de volgende gedragsregels moeten worden nageleefd le. het uitstralen van licht uit vaartui gen is verboden, terwijl geen lichten aan dek mogen worden getoond 2e. de binnenkomende zeescheepvaart wordt op de rivier niet stopgezet. Reke ning zal moeten worden gehouden met het gedoofd zijn van ducdaifverlichting, enkele haven- en oeverlichten. Getracht zal wor den de uit zee komende schepen zoodra zij de bestemmingshaven hebben bereikt naar hun ligplaatsen te geleiden 3e. stroomafwaartsgaande zeevaart is in deze gemeenten verboden. In verband hier mede mogen de schepen, bestemd voor zee uit de havens van Rotterdam niet na 20 uur vertrekken, uit die van Schiedam en Vlaar dingen niet na 20 uur 30. De schepen moe ten zorg dragen vódr 22 uur buitengaats te zijn 4e. tijdens de oefening mogen geen sche pen de havens verlaten 5e. varende zeeschepen moeten de navi- gatielichten laten branden, en ten anker liggende zeeschepen de anker-lichten. 6e. de binnenscheepvaart wordt gestopt vanaf de Lek en de Noord tot zee 7e. bovenstrooms van de bruggen zullen do oeverlichten worden gedoofd en is alle vaart vanaf Lek en Noord tot Ce bruggen gestopt 8e. bruggen, sluizen, enz. zullen niet wor den bediend, noch verlicht 9e. ieder is verplicht aan de door of van wege den burgemeester in het belang der oefeningen gegeven bevelen of aanwijzin gen onmiddellijk gevolg te geven en alle medewerking desgevraagd onmiddellijk te verleenen. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. Be kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet J, P. L. te Middelburg na gedaan ver zet 50 of 10 d. h. met ontzegging van het recht om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van zes maanden A. H. V. te Mid- aemurg 2 of 2 d. h.W. J. B. te Vrouwe polder 0.50 of ld. h.; J. M. W. te Goes 5 of 5 d. h.J. v. D. te Vlissingen 2 of 2 d. h.W. J. J. v. S. te Middelburg 1 of 1 d. h. P. S. te Biggekerke 3 of 3 d. h.dronkenschap op den openbaren weg J. L. R. te Vlissingen 10 of 10 d. h. idem bij herhaling W. v. d. G. te Vlissin gen 15 of 10 d. h. in de Zeeuwsche stroo men bij zich hebben tong beneden de voor geschreven maatM. T. te Arnemuiden 7.50 of 5 d. h.overtr. WarenwetJ, B. te Oost- en West-Souburg 15 of 10 d. h. overtr. Arbeidswet C. T. W. te Koudeker ks 13 maal 0.50 of 13 maal 1 d. h. straatschenderij J. B. te St. Laurens 5 of 1 w. t.sch.J. W. en I. M. te St. Laurens, vrijspraakte Veere zonder vergunning van B. en W. in het openbaar doen omroe pen H. C. van B. te Veere 7.50 of 5 d. h.; visschen in een water waarvan een ander de rechthebbende op het vischrecht is J. B. te Goes, geen straf. De zaak tegen den industrieel Van Z. Het gerechtshof te Den Bosch heeft vanochtend arrest gewezen in de zaak te gen den industrieel M. van Z. uit Oss, die wegens eenige zedendelicten door de Bos sche rechtbank is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. In hooger beroep heeft de advocaat- generaal eveneens twee jaar gevangenis straf geëischt. Het Hof heeft het vonnis van de recht bank op formeele gronden vernietigd en, opnieuw rechtdoende, Van Z. schuldig ver klaard en hem veroordeeld tot één jaar en zes maanden, met aftrek van het geheele voorarrest. MARINE EN LEGER Hr. Ms, „Sumatra" naar de Middellandsche Zee vertrokken. Zonder eenig officieel vertoon, zulks omdat de reis geen drie maanden zal du ren, is vanmiddag Hr. Ms. kruiser „Suma tra", onder bevel van kapitein ter zee L. F. Klaassen, uit Nieuwediep vertrokken voor een reis near de Middellandsche Zee. Het vertrek werd door vele belangstellen den gadegeslagen. Precies om twee uur verliet de „Sumatra" met assistentie van de sleepbooten „Utrecht" en „Nestor" de haven, nagewuifd door de talrijke familie leden der bemanning. Als zielzorger be vindt zich aan boord majoor G. Schimmel, vlootaalrnoezenier te Vlissingen. De „Su matra" wordt op 16 December te Nieuwe diep terugverwacht. Opgave overgeplaatste onderofficieren der marine. Sergeant-kok W. P. L. Wouters van wachtschip Willemsoord naar Nautilus; sergeant-torpedomaker G. Sont van, Nau tilus naar Schorpioensergeanten-konsta bel B. Gierman, F. A. van Cleemputte van wachtschip Willemsoord naar Van Spejjk sergeant der mariniers C. A. Clement van Gelderland naar afdeeling mariniers Rot terdamsergeant der mariniers J. H. van Beek van Van Speijk naar Kon. Instituut, onder intrekking der overplaatsing naar de kazerne Willemsoord sergeant-monteur M. Staats van wachtschip Willemsoord, bevolen overplaatsing naar Hr. Ms. Suma tra ingetrokken: sergeant der mariniers S. v. d. Vrede van wachtschip Willemsoord naar Van SpeQksergeant-vliegtuigmaker (M) J. Berkhout van kazerne Amsterdam naar de Moksergeant der mariniers M. J. Rentmeester van waldetachement te Curasao naar Gelderlandsergeant der mariniers J. J. van Hall van Kon. Instituut naar Gelderland en aangewezen voor 2- jarig verbluf in West-Indië met bestem ming voor het waldetachement te Curasao. Ruim 42.000 man onder de wapenen voor lichting 1939. Onvoorziene omstandigheden voorbehou den zullen voor de lichting 1939 42765 dienstplichtigen onder de wapenen worden geroepen, welk aantal nogal belangrijk ver schilt met dat der lichting 1938, waarvoor 25917 dienstplichtigen zijn ingelijfd ge weest. Het verschil tusschen beide lichtin gen bedraagt dus 16848 dienstplichtigen. Bij een nadere beschouwing van hst aan tal opgeroepenen der lichting 1938 en dat der nog op te roepen dienstplichtigen der lichting 1939, blijkt, dat de infanterie en ar tillerie (beredenen en onberedenen) het leeuwenaandeel van deze vermeerdering voor zich zullen opeischen. De infanterie heeft «voor 1939 een sterkte, meldt de Tel. van 23615 man, d.i. 10446 meer dan voor 1938 en de artillerie een sterkte van in totaal 8217 man, d.i. 4769 meer dan voor 1938. Verder vindt de groote toeneming haar oorzaak in het feit, dat verscheidene onder deden wat personeel betreft worden uitge breid, en nieuwe onderdeelen zijn of worden opgericht. Van deze laatste noemen wij o.a. de luchtvaartafdeeling, welke in de toe komst uit drie regimenten luchtstrijdkrach ten zal bestaan, het regiment genietroepen, waarvoor een brigade in de plaats zal ko men, bestaande uit drie regimenten, waar voor 1224 dienstplichtigen meer zullen wor den ingelijfd. Voor alle onderdeelen, behoorende tot de cavalerie, zullen 1055 man meer noodig zijn, waartoe 466 voor de twee nieuwe regi menten huzaren-motorrijder, en voor de vier nog op te richten regimenten onbereden artillerie, in totaal 1016 man. De kleinere onderdeelen buiten beschouwing galaten. In het totaal van 42765 „dienstplichtigen" zijn alle personeel begrepen, zooals dat van de opleiding voor reserveofficier, onderoffi cier-administrateur én troepen-onderoffi cier, «voorts van alle wapens en dienstvak ken, benevens nog een aantal van 850 man bestemd voor de zeemacht. Veertig jaar officier. Zaterdag vereenigde de officierspromotie 1898 van. den hoofdcursus te Kampen zich in de Witte Sociëteit te Den Haag aan een diner, ter herdenking van hun veertig jarig jubileum als officier. Van het oor spronkelijk aantal van 40 (19 van het Ne- derlandsche en 21 van het Indische leger) zijn er 26 (13 èn 13) nog in leven. De «.vond werd natuurlijk ingezet met een heildronk op de Koningin. Aan Hare Ma jesteit werd een telegram van hulde en trouw gezonden, waarin erop werd gewe zen, dat het hier geldt de eerste door Koningin Wilhelmina na haar troonsbe stijging benoemde 'officieren. In gezellig samenzijn ervoer men, dat de geest van saamhoorigheid ook nog sprak in de 60- jarigën en dat de op hen hoofdcursus ge knoopte banden niet waren verbroken. Bij Kon. besluit van 5 October 1938 zijn benoemd en aangesteld tot tweede luite nant bij het 3e regiment infanterie F. J. Brejaart, J. H. M. Quadekker en H. Steen, allen cadet-sergeant bij de koninklijke mi litaire academie. LUCHTVAART KOOLHOVEN NIEUWE JAGER F.K. 58 HET SNELSTE DIENSTVLIEGTUIG TER WERELD? In een duikvlucht werd een snelheid van 890 K.M. per uur bereikt. Het laatste product der Nederlandsche vliegtuigindustrie, de Koolhoven F.K. 58, maakt goede kans het snelste dienstvlieg- tuig ter wereld te worden. Onder dienst- vliegtuig wordt verstaan het geheel bewa pende in dienst b\j de escadrilles z\jnde zware vliegtuig. In tegenstelling met vroegere methodes werden de hooge sne beden, alsmede de uitstekende bestuur baarheid dezer machines gedemonstreerd met een geheel uitgerust vliegtuig. Naar wij vernemen heeft op het vlieg veld Villa Coublay bij Parijs de Nederland sche reserve eerste luit.-vlieger Th. Cop pers, invlieger der Koolhovenfabrieken, op het Koolhovenjacbtvliegtuig de snelheid van 890 KM. per uur in een officieel gere gistreerde duikvlucht, welke op 4500 me ter hoogte werd ingezet, bereikt. DE POST VAN HET VERONGELUKTE DUITSCHE VLIEGTUIG. Naar de Duitsche postadministratie me dedeelt, bestaat nog geen zekerheid om trent de vraag, of de post van het op 1 October jl. verongelukte vliegtuig van den dienst Zuid-AmerikaDuitschland geheel verloren is gegaan, of dat nog een gedeelte is terecht gekomen. Engelsche kabelballon afgedreven naar Denemarken. Bij de Zaterdag te Londen gehouden oefeningen met kabelballons zijn vijf bal lons van hun anker losgeslagen. Met veel moeite is men er toen in geslaagd vier te achterhalen. De vijfde was reeds te ver afgedreven. Het Deensche ministerie van marine heeft gisteren medegedeeld bericht te heb ben ontvangen, dat deze vijfde ballon bij Esbjerg was gesignaleerd. Aan den ballon hangt een lange sterke stalen kabfe. Men vreest, dat de ballon bij daling schade zal- aanrichten. DE OPVOLGER VAN BENESJ. De kwestie, wie Benesj als president van Tsjecho-Slowakije zal opvolgen, wordt van daag besproken door een commissie van het parlement. Hoewel de grondwet voor schrijft, dat binnen 14 dagen een nieuwe president gekozen moet worden, zal de commissie, naar men verneemt, beslissen, dat de verkiezing moet worden uitgesteld in verband met het dringende karakter van andere aangelegenheden. CHEF VAN DEN BULGAARSCHEN GENERALEN STAF VERMOORD. Generaal Pfeef, de chef van den Bul- gaarschen generalen staf, is door een bur ger met revolverschoten vermoord. DE ONRUST IM PALESTINA. Een Arabisch „ultimatum" aan Weizmann. Het comité tot verdediging van Pales tina heeft vanochtend een door den presi dent, Nabih el Azame, geteekend telegram doen toekomen aan Weizmann, voorzitter van de Zionistische wereldorganisatie en van het Joodsch agentschap. Dit telegram is een waar ultimatum. Er wordt in gezegd „Uw houding zal voor u en dè Joden in het Oosten de grootste ramp, die de geschiedenis heeft gekend, tengevolge hebben. De Arabieren zullen, ook al zouden zij geheel vernietigd moeten worden, niet toestaan, dat gij u in het Ara bische Palestina vestigt of er de meerder heid wordt. Gij en uw over de geheele aarde verspreide natie moeten hét deel van uw volk, dat zich in Palestina en in andere Arabische en Oostersche landen bevindt, het leven redden. Schep niet de mogelijk heid, dat uw ongeluk van het westen naar het oosten zou worden overgebracht. Stel u tevreden met de handhaving van het be staan dergenen, die zich reeds in Pales tina bevinden. Dat is reeds een groot geluk voor u. Laat de Arabieren u behandelen, zooals Omar de bewoners van Palestina heeft behandeld, want Engeland zal, als het tot oorlog overgaat, om u in Palestina te verdedigen, u niet kunnen verdedigen in de Arabische landen en het geheele Oosten". Het telegram heeft in Joodsche kringen te Jeruzalem veel opzien gebaard. Krachtiger optreden tegen de Pales- tijnscne terroristen. De militaire versterkingen, welke vol gens de mededeeling van het ministerie van koloniën naar Palestina zullen worden ge zonden, bestaan in het geheel uit 5000 ,man. Met inbegrip dezer versterkingen zal de troepenmacht in Palestina ongeveer 18.000 man bedragen. Daarbij komen polifciestrijd- krachten ter sterkte van 6000 man. Sir Charles Tegart heeft tegenover de regeering verklaard het vertrouwen te heb ben met deze troepenmacht voor Kerstmis het verzet te kunnen breken. Sir Charles heeft indertijd ook het terro risme in Bengalen bedwongen. Tegart acht het noodig, dat speciale maatregelen worden genomen, o.m. dat de staat van beleg zal worden afgekondigd. Het schijnt, dat het kabinet heeft toege stemd in de krachtige maatregelen, welke de autoriteiten in Palestina noodig achten. Onlangs heeft Tegart zes maanden in Palestina vertoeft, waar hij toen de regee ring van advies heeft gediend voor de be dwinging der terreur. Hij heeft toen aangeraden een prikkel draadversperring aan te leggen langs de grens van noord Palestina en Syrië. Daartoe werd toen overgegaan. De kos ten hebben 90.000 pond bedragen, doch men verklaart, dat deze versperring van. groot nut is gebleken, daar het een onwettige immigratie uit Syrië d.w.z. een verster king der Arabische terroristen heeft be moeilijkt en ook het uitwijken van bende leden naar het Syrische grensgebied vrij wel onmogelijk heeft gemaakt. CHINEEZEN IN DEN AANVAL. Geruchten over Duitsche bemiddeling. De Chineezen doen thans hevige aanval len op de Japansche troepen, die twee sta tions aan de spoorlijn PekingHankau ten zuiden van Sinyang bezet houden. Hier zouden tweehonderd Japanneezen in den pan gehakt zijn. Volgens een onbevestigd bericht is het treinverkeer hervat. Japansche berichten melden, dat de Ja pansche troepen, die naar Hankau opruk ken, Kitsjoen aan den noordelijken oever van den Jangtse, 130 lalometer ten oosten van Hankau bezet hebben. Het Japansche cavaleriedetachement, dat Vrijdag j.l. het kleine station te Lioe- llng aan den spoorweg PeipingHankau op 90 nijl ten noorden van Hankau ingeno men heeft, houdt nog stand, ondanks de krachtige Chineesche aanvallen. Wanneer de Japanneezen er in slagen hun greep op den spoorweg te consolideeren, loopen de beleid als de richtingaan wijzer nog wijst hoewel er na de bocht niets meer gfjlfj te wijzen is. Wijst uw ver- mÈÈm geetachtige medeauto- IMB mobilisten daar eens op! IfgjH 'n Richtingaanwijzer is een nuttige helper, lyy»! maar GEEFT HEM RUST NA DE BOCHT Chineesche troepen, die thans geconcen treerd liggen te Sinyang, gevaar te worden geïsoleerd van de andere Chineesche troe pen, die Hankau verdedigen. De sedert begin September herhaaldelijk ondernomen pogingen der Chineezen om Hwangwei en Kwangtsi aan den noorde lijken oever van de Jangtse te heroveren, zijn thans volgens Domei, definitief door de Japansche garnizoens gebroken. De Chineezen zouden 6000 dooden, 700 geweren en 30.000 patronen op het slagveld hebben achtergelaten. Een ander deel van de spoorlijn Peking- Hankau is op twee plaatsen gebombar deerd en opgebroken door de Japansche luchtmacht. Aan het zuidelijk front, ten zuiden van de Yangtse, heerscht thans een hittegolf. De grond is uitgedroogd en de thermometer wijst 33 graden aan. Bemiddeling van Duitschland in Japausch-Chineesch conflict In Japansche politieke kringen wordt vernomen, dat onlangs tusschen Berlijn en Tokio, maar buiten het ministerie van bui- tenlandsche zaken, van gedachten is gewis seld over een bemiddeling van Duitschland in het Japansche conflict met Chin ten einde te weten, of het Japanscl-e leger een dergelijke bemiddeling, welke zou moeten geschieden na den val van Hankau, gun stig zou opnemen. Het antwoord op dit denkbeeld zou gereserveerd maar niet in beginsel afwijzend geweest zijn. DEEL DER ITALIAANSCHE SOLDATEN WORDT TERUGGETROKKEN. Bombardement van personentrein eischt vele slachtoffers. Men verneemt, dat de Italiaansche re geering in overleg met Franco besloten heeft tot onmiddellijke terugtrekking der Italiaansche vrijwilligers in Spanje, die 18 maanden aan het front gestreden hebben. Zware bombardementen. Zaterdagochtend hebben vijf Savoia- vliegtuigen, die van Majorca kwamen, te Valencia de haven en de wijk Grao ge bombardeerd. Voorts hebben tien rechtsche vliegtuigen Tarragon gebombardeerd. Een persoon werd gedood en drie werden gewond. Een groot aantal gebouwen werd vernield. Zaterdagavond om acht uur werd een personentrein gebombardeerd door een rechts vliegtuig. Op 't oogenblik, waarop de trein van acht wagons bij San Vicente Calders aankwam, wierp een watervlieg tuig zes bommen van 100 KG. bij den spoorweg neer. De locomotief en verschei dene rijtuigen, die vol reizigers zaten, wer den omvergeworpen en vlogen in brand, waardoor een paniek ontstond. De overle venden verdrongen elkander om aan den dood te ontkomen. In het donker moest de eerste hulp worden georganiseerd. Tot drie uur verzorgden de toegesnelde artsen ter plaatse de gewonden, terwijl de dooden langs den spoorweg werden gelegd. Naar medegedeeld wordt, zijn hierbij 150 personen gedood en meer dan 300 gewond. Tegen middernacht hebben Zaterdag 10 vliegtuigen der opstandelingen Barcelona gebombardeerd. Er zjjn tien dooden en vier gewonden. Het bombardement was echter zoo hevig, dat men gelooft, dat het aantal slachtoffers veel grooter moet zijn. Broodbombardement. Het grootste deel van de broodjes, wel ke vorige week door de rechtsche lucht macht hoven Madrid waren neergeworpen, is verzameld en naar het front gevoerd. Vrijdagnacht hebben de soldaten van de regeering deze broodjes door middel van mortieren of met de hand naar de rechtsceh linies teruggeworpen, terwijl zij riepen „Hier hebben jullie je brood terug, wij heb ben het niet noodig". De rechtschen antwoordden hierop met een hevig vuur, dat geen verdere gevolgen had. De krijgsverrichtingen. In het communiqué van het ministerie van defensie wordt o.m. medegedeeld, dat aan het oostelijk front de rechtschen Zon dag den geheelen dag krachtig de regee- ringsstellingen hebben aangevallen in den Col de Coso. Tot gistermiddag vier uur werden alle aanvallen afgeslagen. Bij een nieuwen aanval vielen twee stollingen in handen der rechtschen. Onmiddellijk wer den tegenaanvallen ingezet. Op het oogen blik, waarop het communiqué werd uitge geven duurde de strijd voort. VOETBAL: Wedstrijduitslagen Zeeuwsche Voetbalbond Zaterdag 8 October. S.M.Z. 1Vlissingen 0—2 V.V.V.V.V. 1—R.C.V. 1 1—0 Adspiranten. Vlissingen A—R.C.V. 2—1 Zondag 9 October. Zeelandia-Eiland Boys 1—2 Vlissingen BMiddelburg 2—2 le klasse B. De Noormannen 1Walcheren 1 0—1 R.C.S. 2—Vlissingen 3 0—3 le klasse C. Hontenisse 1B.K.V.V. 1 5—4 le klasse D. Breskens 2Groede 2 11—1 Hoofdplaat 2Oostburg 2 21—1 le klasse E. IJzendijke 2Schoondijke 1 1—1 (gestaakt) Aardenburg 2—Lvcskens 3 1—1 '(gestaakt) Overgangsklasse. Eiland Boys 2Cortgene 1 1—13 Kapelle 1Nieuwland 1 2—1 (gestaakt) Walcheren 2—R.C.S. 3 1—1 gestaakt) 2e klasse A. Domburg 2-Walcheren 3 2—2 De Zeeuwen 5E.M.M. 2 0—5 Middelb. Boys 1Vlissingen 5 1—1 (gestaakt) 2e klasse B. Terneuzen 4S.V.O. 2 1—1 B.K.V.V. r-Hulst 2 0—5 Hontenisse 3Corn. Boys 2 0—2 Sluiskil 3Hontenisse 2 2—4 Hoek 1Axel 3 2—3 DRUKKERIJ VAN DE VELDE MARKTBERICHTEN VEEMARKT ROTTERDAM. 10 October. Aanvoer 630 vette runderen225 vette kalveren16 nuchtere kalveren537 scha pen en lammeren 800 varkens 4 bokken en geiten.. Totaal 2212. Prijzen per K.G.vette koeien 74, 63, 4353 ct. vette ossen 72, 60, 4454 ct. vette kalveren 1.08, 98, 7080 ct.varkens (levend gewicht) 55, 54, 53 ct.schapen 46, 36, 30 ct. lammeren 51, 46, 41 ct. Prijzen per stuk schapen 25, 21, ƒ17; lammeren ƒ17, ƒ14, ƒ11. Vette koeien en ossen aanvoer aanmerke lijk grooter, handel traag, prijzen lager, prima koeien tot 78 ct., prima ossen tot 75 ct. vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijzen iets hooger, prima tot 1.18schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel tamelijk, prrzen iets hooger; varkens aanvoer veel ruimer, handel kalm, prijzen iets lager. Een partijtje schapen werd «voor export verkocht. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 10 October. Brielsche Eigenheimers 1.601.90 kleine Eigenheimers 1.201.40Zeeuw-, sche Eigenheimers 1.451.60; Zeeuwsche bonte 2.202.40 kleine Zeeuwsche bonte en blauwe 1.401.60 Eigenhei mers, blauwe 1.601.70 bintjes 1.40 aardappelen 2%3 ct.emfwijpemfwijp 1.75, alles per H.L. zandaardappelen 3y24 ct., kleine zandaardappelen 2y23 ct., beide per kilo. Met ;dclijken aanvoer, gewonen handel. VLASMARKT ROTTERDAM 10 October. Aanvoer 3400 K.G. blauw, schoon 6573 ct. per K.G. 4150 K.G. Hollandsch geel 6573 ct. per K.G.700 K.G. dauwroot 5862 ct. per K.G. Aanvoeren worden iets grooter, vraag blijft voldoende, zoodat prijzen zich goed kunnen handhaven. Aanvoer is geheel ver kocht. Overboord geslagen en verdronkenGisteravond kwam de Poolsche logger Gdy 7 van de haring vangst in de Scheveningsche haven terug. De schipper deelde mede, dat op 4 October, toen ter hoogte van de Doggersbank de netten in zee lagen, de 20-jarige reepschie ter B. M. uit Waubach (Limburg) over boord is geslagen. Het lijk kon niet worden geborgen. Inbrekers op de vlucht. Tijdens afwezigheid van den bewoner is Zaterdagavond ingebroken in een perceel aan de van Nrjenrodestraat te Den Haag. Men verschafte zich vermoe delijk toegang door opensluiting van de voordeur. De inbrekers doorzochten ver schillende vertrekken. Uit de keuken sta* len zij een beurs met 3 in kleingeld, uit een slaapkamer op de eerste étage namen zij enkele sieraden van geringe waarde mee en uit de voorkamer werden vreemde munten en enkele halve gulden-stukken buitgemaakt. De daders werden evenwel door de th~~"

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 7