C J I WAT GEEFT DE RADIO? INGEZONDEN STUKKEN .Agenda BURGERLIJKE STAND er en en Auto r d t in Winscho- ter Diep', drie personen om het leven gekomen. Het ruwe stormweer, de gladde wegen en ver moedelijk drank zijn. oorzaak geweest, dat drie menschen om het leven zjjn gekomen. Om half één Zaterdagnacht zouden zes personen uit Appingedam, die in Zuidbroek naar de kermis waren geweest, naar hun woningen terugkeeren. Het gezelschap was per auto en wilde eerst één van hen naar Hoogezand terugbrengen. Drie hunner stapten in den wagen, terwijl de overige drie personen bleven wachten op hun te rugkomst. Even buiten Zuidbroek raakte de bestuur der waarschijnlijk de macht over het. stuur kwijt, de auto slipte en reed in het zeer vuile water van het Winschoter Diep. De auto stond ondersteboven, bijna mid den in het kanaal met de wielen even boven de oppervlakte. Met zeer veel moeite slaag den toegeloopen personen erin de auto op het droge te brengen. De drie personen za ten nog in den wagen en konden eerst na dat de auto op het droge was, bevrijd wor den. Doch een dokter uit 'Sappemeer en "een geneesheer uit Zuidbroek, die spoedig ter plaatse waren, konden slechts bij alle drie den dood constateeren. Het waren de 40-jarige gehuwde A. Jonker uit Appinge dam en de 40-jarige ongehuwde K. Bad- hoorn, eveneens uit Appingedam en de 40- jarige ongehuwde J. Visscher uit Foxham, gemeente Hoogezand. De stoffelijke resten, die evenals de auto door de politie in beslag zijn genomen, zijn naar de barak „het Werkhuis" te Zuid broek overgebracht. .Brandwonden opgei o o- p e n. Aan boord van het Grieksche stoomschip „Pandias", dat in de Waalha ven te Botterdam ligt, was men Zaterdag avond bezig den 24-jarigen stoker Spiras Drakos, die erg verkouden was, te behan delen met alcohol. Een van de omstanders stak daarbij een sigaret op, waardoor de in alcohol gedrenkte doeken vlam vatten. De stoker kreeg zeer ernstige brandwonden aan borst en rug. Hij werd per Spido naar het bureau van de rivierpolitie vervoerd, vanwaar hjj per auto van den geneeskundi g-en dienst naar het ziekenhuis aan den Cool singel werd overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Jongetje te water. Zon dagmiddag is de 12-jarige Sch. spelender wijs in het water aan de Goudriaankade te Den Haag geraakt en verdronken. De ge meentelijke geneeskundige dienst stelde po gingen in het werk om de levensgeesten op te wekken, hetgeen niet mocht baten. Het stoffelijk overschot van het knaapje is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overge bracht. Oude man in brand ge raakt. In een perceel in de Coperni- cusstraat te Den Haag is Zondagavond een 79-jarige man in brand geraakt. De man was om ongeveer 5 uur opgestaan, waarna hij zich van zijn slaapkamer op de tweede etage naar de serre op de eerste etage be gaf. Twee dochters, die eveneens in het perceel wonen, hoorden om half zes plot seling kreunen. Zij gingen kijken en ont dekten, dat him vader in brand stond. On middellijk namen zij een divankleed en en kele dekens, waarmede zij de vlammen bluschten. Zij waarschuwden de brandweer, welke zeer spoedig aanwezig was. De gordijnen en het behang van de serre hadden even eens vlam gevat. Met den kleinen straal konden de vlammen gebluscht worden, zon der dat ernstige schade werd aangericht. Het slachtoffer werd door den gemeente lijken geneeskundigen dienst overgebracht naar het R.K. ziekenhuis in het Westeinde, waar hij met zware brandwonden aan het bovenlichaam moest worden opgenomen. Inval in een nachthuis. De Amsterdamsche politie heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een inval gedaan in een huis in de Leidschekruis- straat. Reeds geruimen tijd vermoedde men, dat er in dit perceel een nachtclub was gevestigd, waar gelegenheid zou wor den 'gegeven tot hazardspel en waar ver moedelijk de drankwet werd overtreden. Zes agenten onder leiding van een inspec teur gingen in den voornacht naar de wo ning waar naar men had waargenomen in den loop van den avond veel bezoe kers waren binnengegaan. De inspecteur en zijn mannen wisten zich toegang te verschaffen, zonder op eenig verzet te stuiten. In een der kamers waren 21 personen bijeen. Sterke dranken werden echter gedurende het nauwkeurige onder zoek niet in de kamer aangetroffen. Wel vond men speelkaarten. Bezoekers, de ex ploitant van het nachthuis, een koopman en zyn helpers werden per uitrukauto naar het bureau Leidscheplein gebracht, waar zij tot diep in den nacht werden verhoord. Zij ontkenden zich aan hazardspel te hebben schuldig gemaakt noch sterke dranken te hebben gedronken. Na verhoor zijn allen weer in vrijheid gesteld. Kerkdief gearresteerd. De gemeentepolitie van Geleen heeft Zon dag zekeren J. W. uit Brunssum in arrest gesteld, die blijkbaar van kerkdiefstallen een beroep maakte. De man werd op hee- terdaad betrapt, toen hij zich tijdens een Octaaffeest in de kerk der Paters Carme- lieten geld toeëigende van een offerschaal. Daar hij meermalen tijdens kerkfeesten in verschillende kerken was gesignaleerd, ver goedt men, dat h\j ook van deze gelegen heden gebruik maakte om op een handige manier offergelden te stelen. Aan de gevolgen van een val overleden. Zater dagmorgen was de 73-jarige timmerman J. Klip, wonende in de Carmeiietenstraat te Schoonhoven, werkzaam in een huizen complex, dat op den hoek van die straat en de Lange Weistraat door zijn zoon wordt gebouwd. Terwijl hij op de tweede verdieping over de balklaag liep, struikel de K. en viel. Hij kwam met de borst op een der vloerbinten terecht. De val kwam zoo ernstig aan, dat den man de borstkas werd ingedrukt. De geneesheer gelastte overbrenging naar de rijksklinieken te Utrecht, waar K. Zaterdagmiddag aan' de gevolgen is overleden. Autobotsing onder Oegstgeest Zaterdagmiddag is op den rijksweg in de gemeente Oegst geest tusschen de Slaag en de Drie Witte Palen een ernstige autobotsing voorgeval len. Uit de richting Haarlem naderde een personenauto, bestuurd door den heer J. G. P. de Groot uit Den Haag. Deze wagen reed midden op den weg. Uit de richting Den Haag kwam een personenauto, be stuurd door den heer Chr. F. van der Kwast, wonende te Den Haag. Deze wilde een voor hem rijdende auto passeeren, Doordat de van den tegenovergestelden kant komende auto het midden van den weg hield, was een botsing onvermijdelijk. Met een hevigen slag vlogen de beide wa gens op elkaar in. De heer De Groot en zijn echtgenoote, mevrouw W. de Groot- Toppers bekwamen ernstige verwondingen en werden in zeer zorgwekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Deiden overgebracht. Mevrouw De Groot verkeer de in onmiddellijk evensgevaar. De heer Van der Kwast bleef ongedeerd. Beide auto's werden totaal vernield. Kind door molenwiek gegrepen en gedood. Zaterdagochtend is het 4-jarig meisje Wil lie Pieterse te Oude Tonge, dat bij een molen speelde, door een der wieken gegre pen en een eind weggeslingerd. Het kind was vrijwel onmiddellijk diood. Zolderverdieping uit gebrand. Zondagavond brak brand uit op de zolderverdieping van het perceel Admiraal de Ruyterweg 65 te Amsterdam. Op den zolder, welke tevens gebruikt wordt als opslagplaats door den heer S. N. Sluy- ter, handelaar in electrische apparaten, stonden ook «meubels en beddegoed opge slagen. 's Middags was er iemand op den zolder geweest om er iets te zoeken. Het is niet onmogelijk, dat toen een weggeworpen lucifer een begin heeft doen ontstaan van den tamelijk feilen brand. De bewoners van de derde verdieping bemerkten den brand. Ook voorbijgangers zagen rookwolken uit het dak opstijgen. De brandweer was en kele minuten later ter plaatse. Binnen een kwartier was men het vuur volkomen meester. De zolder is vrijwel geheel uitge brand. De tweede en derde verdieping lie pen waterschade op. Persoonlijke ongeluk ken zijn niet voorgekomen. Verzekering dekt de schade. Over boord geslagen en verdronken. Vrijdagavond om half elf was de 35-jarige arbeider D. J. van der Mey van het eiland Tien Gemeten met een roeiboot, waaraan een vlet was beves tigd, naar zijn woonplaats Den Bommel op Overflakkee vertrokken. Tengevolge van den storm dreef hij echter af. Toen men Zaterdag nog niets van hem had vernamen maakte men zich ongerust en stelde men langs de kust een onderzoek in. Zondagmid dag bemerkte een der uitgezonden red dingsploegen een tweetal bootjes op het Haringvliet. Met een motorboot en een roeiboot toog men derwaarts. Inderdaad bleek men met de vermiste vaartuigjes te doen te hebben. De roeier was evenwel ver dronken. Hij lag half over boord met het hoofd in het water en de beenen verstrikt in de touwen, waarmede hg klaarblijkelijk de bootjes had willen vastleggen. Door den zwaren golfslag schijnt hij daarby te zijn gestruikeld met het noodlottig gevolg, dat hij gedeeltelijk in het water terecht kwam en zich niet meer kon oprichten. De man was gehuwd en had twee kinderen. Personenauto in de Beem- ster Ringvaart. Zondagavond is een personenauto met drie inzittenden, afkomstig uit Bovenkarspel, van den hoo- gen Beemsterdijk in de Beemster Ring vaart nabij Oosthuizen gereden. De auto kwam uit den Kerkeweg en waarschijnlijk door onbekendheid met dezen weg heeft de chauffeur de scherpe bocht ter plaatse niet opgemerkt. De wagen sloeg tweemaal over den kop en kwam tenslotte in gewonen stand in de vaart terecht. Hoewel de inzit tenden zich, geholpen door toegeschoten voorbijgangers, met groote moeite in vei ligheid konden stellen, liepen zij slechts onbeteekenende schaafwonden op. Na van droge kleeren te zijn voorzien, konden zij huiswaarts keeren. Botsing tusschen twee auto's. Gisteravond zijn twee auto's te Hoogwoud met elkaar in botsing ge weest, waarbjj eenige personen licht ge wond zyn. Een auto, waarin zes voetballers zaten van de vereeniging Aardswoud, reed op de Gouwe. Achter dezen wagen volgde een auto, waarin zich eveneens zes voetballers van genoemde vereeniging bevonden. Toen deze wagen den eerste wilde passeeren, kwamen y met elkaar in botsing, waar door de bestuurder van den tweeden wagen de macht over het stuur verloor en tegen een boom reed. De andere auto kantelde en kwam in een sloot terecht. Beide wagens zijn ernstig beschadigd. De twintigjarige J. van Zweden uit Bar- singerborn werd vrij ernstig gewond. Hij brak zijn sleutelbeen en kreeg verwondin gen aan het hoofd, van de andere voetbal lers werden eenige licht gewond. De inzittenden van den te water geraak ten wagen konden worden gered. Nadat geneeskundige hulp was verleend, is Van Zweden per auto naar zijn woning vervoerd. De anderen zijn op eigen gele genheid naar hun woonplaats teruggekeerd. Auto op onbewaakten overweg door locomotief gegrepen. Zaterdag is een auto, bestuurd door den heer Borst uit Breezand, op den onbewaakten overweg over de Zandvaart bij Anna Paulowna door een lo comotief, komende uit de richting Alkmaar gegrepen. De bestuurder had door het zeer ongunstige weer de locomotief niet gezien. De auto werd bij de botsing bijna een slag omgedraaid en kwam op zij van de spoorbaan terecht. Het voorste deel van den wagen werd totaal vernield, doch de carrosserie bleef heel. De heer B. kreeg to taal geen letsel. Buiten verantwoordelijkheid der redactie* De copie wordt niet teruggegeven. ADEMEN MET GEOPENDEN MOND. De laatste volzin van het opstel omtrent ademhaling nommer van 1.1. Vrijdag doet mij naar de pen grijpen. In verband nl. met de vorming der spreek- en zang stem, wordt ook de ademhaling met ge opend en mond toegepast. Zij geschiedt even diep en onhoorbaar als de ademing door den neus. Bij de inademing neemt de mond dan bij voorkeur den stand aan van een der stamklinkers, aa, ie of oe, als voorbereiding tot de juiste klankgeving op den uitademingsstroom. Bij voorbaat dankt voor de plaatsing EVA VAN DANTZIG. VERLAGING DER LEERLINGEN- SCHAAL GEWENSCHT. Mijnheer de Redacteur, „Vrede op aarde, in de menschen een welbehagen Dank, duizendmaal dank aan den nobelen staatsman Chamberlain l Dank zij de wederkeerige concessies en den geest van samenwerking, welke de vier groote mogendheden bezielde, is de vrede gered I Wij hebben diepen eerbied voor dezen edelen staatsman, met zijn grooten geest. Hij is het die Europa bewaard heeft voor een poel van ellende, bloed en tranen l Moge het zaad, dat deze rijke geest uit strooit, zoo ontkiemen, dat het vrucht draagt tot in lengte van dagen. Onwillekeurig gaan mijn gedachten uit naar de houding van ons volk in het afge- loopen veelbewogen jaar. Lief (jongste nationale feesten) hebben wg samen spontaan gevierd, ook de op voeders van de „school van de Overheid", aan wie een groot deel van het opkomend geslacht is toevertrouwd Leed zouden wij samen gedragen heb- gen, wonden geheeld, pijnen verzacht „De bloem van ons land" zou eendrach tig gestreden hebben voor het behoud van ons vaderland I Nu denk ik aan „de toekomst", het op komende geslacht, c aan de schooljeugd van de Overheid. Zou nü de tijd niet rijp zijn om de Ne- derlandsche moeders die voelen voor de school van de Overheid, op te wekken een verzoekschrift te zenden aan de regeering om verlaging van de leerlingenschaal In de eerste plaats om het innerlijk hun ner kinderen beter te kunnen bereiken, opdat het zaad, dat uitgestrooid wordt rijke vruchten af zal werpen, want „wie de jeugd heeft, heeft de toekomst In de tweede plaats om de jongeren on der ons corps in de gelegenheid te stellen de schatten des hemels, die in hun harten vergaderd zijn rijkelijk te doen ingaan op de hun toevertrouwde jeugd I De leuze van de Openbare school is tochopleiden tot alle Christelijke en maatschappelijke deugden. Laten onze Vlissingsche moeders, die voelen voor het onderwijs op de school van de Overheid hierin het voorbeeld geven en een verzoekschrift samenstellen I N. D. THEUNISSEN. Onderwijzeres openb. school. HOOGWATER TE VL1SS1NGEN Maandag Dinsdag October uur 10 1.34 11 2.08 uur 13.44 14.20 LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN Maandag Din: dag October 10 11 5.47 5.45 VAN PUBLIEKE VERMAKELIJKHEDEN, VERQADERINQBh. ENZ. Alhambra-Theater. Van Vrijdag 7 Octo ber tot en met Donderdag 13 October: „De Boekanier" en „Het Spoor der verschrikking". Dinsdag 11 October. Tooneeluitvoering „Zijn eminentie doet zaken" door het Nederl. Tooneel voor A.G.O., Concert gebouw, 8.15 uur. WEST-SOUBURG. Vrijdag 14 October. Propaganda-film- avond Zeeuwsche Blindenvereeniging, zaal Millenaar, 8 uur. llllllllllllllllUIIIIIIIUIUUIIIIIlllllllllllllllllllNlinilllllllllHinilllllllllllllllllllllllllllllllllilllNllllllllllllllllllllillllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllinilllllllllKIIK111!1111111111111111111"! DINSDAG 10 OCTOBER Hilversum I, 1875 en 301.5 M. K.R.O. 8.00 Grarnofoonmuziek. (Om ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Grarnofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 K.R.O. Melodisten en solist. (1.00 Grarno foonmuziek). 2.00 Vrouwenuur. 3.00 en 4.05 Grarnofoon muziek. 4.15 K.R.O. Kamerorkest. 5.00 Grarnofoonmuziek. 5.15 K.R.O.-orkest. (5.45 Felicitatiebezoek). 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over de Noor delijke Peel. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten A.N.P. Mede- deelingen, 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht en solist. 9.00 Interviews. 9.20 Vervolg concert. 10.05 Lajos Halézs en zijn Zigeuners. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 K.R.O.-Boys en solist. (11.10 Grarnofoonmu ziek). 11.30 Grarnofoonmuziek. Hilversum H, 415.5 M, 8.00 Grarnofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grarnofoonmuziek, 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.00 Huishoudelijke wen ken. 11.30 Omroeporkest. (Om ca. 12.15 Berichten). 12.30 Het A.V.R.O. Amuse mentsorkest en soliste. 1.15 Orgelspel. 1.45 Grarnofoonmuziek. 2.00 Omroeporkest. 2.45 Kniples. 3.45 Cello en piano. (Om ca. 3.45 Berichten). 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Het A.V.R.O. Aeolian- orkest. 6.30 Het A.V.R.O. Dans- orkest. 7.00 Voor de kinderen. 7-05 Zang met pianobege leiding. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A.N.P. Radiojournaal, Mede- deelingen. 8.30 De Bonte Dinsdag- avondtrein. 10.00 Disconieuws. 10.30 Damnieuws. Hierna? het Ensemble Grpnhut. 11.00 Berichten A.N.P. Hier na de Palladians. Droitwieh, 1500 M. 11.40 en 12.20 Grarnofoon muziek. 12.35 Radiotooneel, I.15 Zang. 1.35 Orgelspel. 2.00 Declamatie. 4.15 Het Harp-kwartet, 4.50 Zang en piano. 5.20 Fluitvoordracht. 5.40 Het Broadhurst septet. 6.20 Berichten. 6.45 Juridische causerie. 7.00 B-B.C.-orkest. 7.50 Interviews. 8.20 B.B.C. Variété-orkest eu -koor en solisten. 9.20 Berichten. 9.45 Causerie „It occurs to me". 10.00 Uit Parijs Het Natio naal orkest. 10.50 Declamatie. 11.20 Het Grosvenor House Dansorkest en solisten. II.50 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M, 8.10, 9.00, 10.10 en 11.20 Grarnofoonmuziek. 12.40 EUis-orkest. 3.05 Zang. 3.20 en 4.20 Grarnofoon muziek. 5.20 Cantrelle-orkest. 6.28 Grarnofoonmuziek. 6.35 en 7.20 Zang. 7.35 Grarnofoonmuziek 8.35 Radiotooneel. 10.35 Kamermuziek. Keulen, 456 M. 5.50 Grarnofoonmuziek. 6.30 en 7.50 Het Rheinisch'e Landesorkest. tt .20 Orkestconcert. 12.35 Grarnofoonmuziek", 1.30 Populair concert, 3.20 Omroeporkest. 5.45 Zang en cembalo. 6.35 Grarnofoonmuziek. 7.50 Omroepdansorkest en solisten. (9.35 Gra rnofoonmuziek), 11.20 Nachtconcert. Brussel, 322 M. 12.20 Grarnofoonmuziek. 12.50 Omroepsalonorkesf, 1.30 Omroepdansorkest. 1.50 Grarnofoonmuziek. 5.20 Omroepsalonorkest en grarnofoonmuziek. 6.50 en 7.20 Grarnofoon muziek. 8.20 Omroepkleinorkest en solist. 9.05 Radiotooneel. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Grarnofoonmuziek. Brussel, 484 M. 12.20, 1.30, 5.20 en 6.35. grarnofoonmuziek. 7.00 Vioolvoordracht. 8.20 Radiotooneel met mu ziek. Hierna Grarno foonmuziek. Deutscblandsender, 1571 M. 7.30 Pianovoordrachf. 8.20 Politiek dagblad overzicht. 8.35 „Die Opernprobe*1, zangspel. 9.10 Grarnofoonmuziek', 9.20 Berichten. 9.50 Kamermuziek. 10.05 Berichten. 10.20 Gramofoonmuzielc, VLISSINGEN. van 610 October. ONDERTROUWD: A. Smit, 23 j. en R. M. L. Goff, 23 j. F. Meijer, 29 j. en P. J. van Maris, 23 j. G ET R OUWDJ C. A. van de Velde, 25 j. en S. Moens, 23 j. D. P. Huibregtse, 30 j. en J. Meul- meester, 19 j. BEVALLEN; J. Schouten de Jel, geb. van de Vrede, d. C. Mabelus, geb. Wielemaker, (levenl.) OVERLEDEN: J. van Boven, 54 j., man van A. M. Fas- tenau. IJZENDIJKE. BEVALLEN: M. Marteijn, geb. Driessens, d. B. M. W. Simonse, geb. Meijer, d. OVERLEDEN: L. van Waes, 55 j., vrouw van C. C. Ge- vaertC. F. Rodrigo, 62 j. jd. J. Boot gezel, wed. van J. Suwijn, 72 j. CADZAND. BEVALLENS J. S. Faas, geb. la Gasse, d. H. G. van de Werfhorst, geb. Brinkman, z. STOOMVAARTLIJNEN Uit- en thuisvarende schepen. „Arendskerk" (uitr.) 7 Oct. te Izmir „Alwaki" (thuisr.) 7 Oct. van Babia „Bengalen" 8 Oct. van Calcutta naar Van couver „Chr. Huygens" (uitr.) 6 Oct. v. Colombo „Drechtdijk" (uitr.) 5 Oct. v. Kingston J. „Heemskerk" (uitr.) 7 Oct. van Suez „Hebe" p. 10 Oct. Holtenau n. Kopenhagen „Indrapoera" (thuisr.) 8 Oct. v. Port Said „Jagersfontein" (uitr.) 8 Oct. van Dakar „Kota Agoeng" (uitr.) 8 Oct. te Genua „Kota Baroe" 8 Oct. van Karlsharnn naar Rotterdam „Kota Gede" (thuisr.) 6 Oct. van Sydney „Madoera" 7 Oct. te Madras v. Vancouver „Marnix van St. Aldegonde" (thuisr.) 7 Oct. van Singapore „Rotterdam" 7 Oct. te New York van W.- Indië „Salawati" (thuisr.) 8 Oct. van Genua „Statendam" (uitr.) p. 7 Oct. Cape Race „Veendam" (thuisr.) 10 Oct. 11 uur G.T. te Plymouth verwacht „Poelau Tello" (uitr.) 9 Oct. te Genua STAATSLOTERIJ HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 10 October 1938. 5e Klasse 13e Lijst. f 5.000 8345 2.000 15194 1.000 2217 11165 11860 16220 17975 20036 20883 400 4612 6078 7805 10703 11838 12562 f 200 2716 7560 7762 9615 13017 18302 100 4070 8100 8450 11392 12970 12992 13877 14561 17177 19410 Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764.1 te Mar seille. Laagste barometerstand 734.3 te Ona. VerwachtingMatige tot zwakke zuid westelijke tot zuidelijke wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, aan vankelijk weinig verandering in tempera tuur, Later koeler. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van de Bilt 9.05 uur aan alle posten„Attentiesein neer"„ Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld dnor het Kon. Met. Instituut. Een depressie, die Zaterdag nog ver in het Westen lag, trok Oost-Noordwaarts en passeerde Zaterdagnacht over Schotland. Daarna werd de beweging langzamer en boog de baan naar het Noordoosten om. Thans wordt het minimum van den lucht druk voor de Noorsche kust gevonden. Het toenemende luchtdrukverval deed gisteren in den nanacht op de Noordzee den wind weer tijdelijk tot stormachtig toenemen, terwijl de temperatuur hoog opliep. Van ochtend was het nog zeer warm in Cen traal Europa en in Midden-Frankrijk, doch in Engeland, om de Noordzee en om het Kanaal was het weer wat koeler ge worden. De wind nam gisteren in den loop van den dag op de Britsche eilanden af en later op den dag ook in ons land. Het stationaire gebied van lagen lucht druk bij IJsland vult op en ten Westen van Schotland nadert een rug van hoogen luchtdruk. Scheepsberichten uit het Westelijke deel van den Oceaan maken melding van een diepe depressie ten Zuiden van New- Foundland, die vermoedelijk den Oceaan zal oversteken. Voorloopig kan voor onze om geving op rustig weer gerekend worden, met aanvankelijk wellicht nog eenige regenbuien, doch later zonder regen van beteekenis. De temperatuur zal lager zijn dan gisteren en een koude nacht is waarschijnlijk. WEERBERICHT VOOR BELGIË. Zwakke of matige Z. tot Z.W. wind, be wolkte tot betrokken hemel, fctj tusschen- poozen regen, vooral in het Zuidoosten, tijdelijk helder in het Westen en het Noor den. Aanhoudend matige temperatuur met een nachtelijk maximum van 510 gr. De barometer stijgt.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 5