r BINNENLAND RADIO-RUBRIEK D© uitslagen van gisteren. Af deeling le klasse. D.W.S.Xerxes 2—1 K.B.S.K.F.C. 1—1 Hermes-D.V.S.Blauw-Wit 0—6 StormvogelsSparta 3—1 A.D.O.C.V.V, 1—0 Afdeeling n. le klasse. R.F.C.V.S.V. 5—1 Haarlem—V.U.C. 4—3 't Gooi—D.O.S. 0—4 AjaxD.H.C. 7—1 FeyenoordD.F.C. 3—2 Afdeeling Hl. le klasse. HengeloEnschede 2—1 Go AheadN.E.C. 5—2 Z.A.C.-W ageningen 6—2 QuickTubantia 1—1 Afdeeling IV. le klasse. N.A.C.Juliana 2—0 BleyerheideRoermond 1—1 L.O.N.G.A.N.O.A.D. 1—3 P.S.V.—M.V.V. 1—1 BV. V.Eindhoven 0—1 2 e klasse A, T.S.C.—R.C.S. 8—1 VlissingenZeelandia 1—0 (gest. wegens regen) GoesBreda 3—3 MiddelburgDe Baronie 1—1 R.B.C.De Zeeuwen 2—2 3e klasse A. TerneuzenBreskens 2—3 Corn BoysIJzendjjke 0—3 Axel-Hulst 5—0 3e klasse B. De Zeeuwen-E.M.M. 9—2 BurghGoessche Boys 1—0 Zeelandia 2Middelburg 2 0—2 (gest. wegens regen) Eiland BoysTerneuzen 2 3—1 Afdeeling V. le klasse. G.V.A.V.—Achilles 1—1 K.S.C.—Sneek 3—2 Heerenveen-Velocitas 6——2 De competitie van gisteren. Langzamerhand komt er eenige teeke- tning in den strijd. Het staat na 4 coimpe- titie-Zondagen wel vast, dat T.S.C. dit seizoen een ernstige gegadigde is voor het afdeelingskampioenschap. Deze club heeft blijkbaar in de B-klasse een goede oefen school doorgemaakt. Het was gisteren een dag van gelijke spelen. Breda haalde in Goes haar eerste winstpunt binnen en laat de laatste plaats aan R.C.S. over, dat een slechter doelgemiddelde heeft. Middelburg stelde danig teleur en kon het in eigen huis niet verder brengen dan een puntenverdeeling. De Zeeuwen maak ten opnieuw een goede beurt en dat nog wel op het gevreesde R.B.C.-terrein. Zij boekten tot dusver fraaie resultaten. De tweede plaats op de ranglijst blijft hun deel. De rangschikking is T.S.C. 4 3 1 0 7 14—4 De Zeeuwen 4 2 1 1 5 10—8 De Baronie 4 2 1 1 5 7—5 R.B.C. 3 1 2 0 4 9—4 Zeelandia 3 2 0 1 4 9—7 Middelburg 3 1 2 0 4 6—5 Goes 4 1 1 2 3 4—6 Vlissingen 3 1 0 2 2 7—10 Breda 4 0 1 3 1 9—14 R.C.S. 4 0 1 3 1 4—16 Breskens verrichtte gisteren een mooj,e prestatie door een van haar grootste riva len, Terneuzen, nog wel liefst op haar eigen terrein een 32 nederlaag toe te brengen. Axel dat het bezoekende Hulst met 50 wist te kloppen bezet de eerste plaats met één punt meer dan de West-Vlamingen, doch deze laatsten hebben één wedstrijd minder gespeeld. De Corn. Boys kregen, niettegenstaande zij eigen grond onder de voeten hadden, een 30 nederlaag te slik ken van XJzendijke. Laatstgenoemde club is hierdoor weer een plaats op de ranglijst ge stegen. De beide andere ontmoetingen wer den wegens de slechte weersomstandighe den afgelast. De stand is thans Axel 4 3 1 0 7 23—1 Breskens 3 3 0 0 6 16—2 Terneuzen 3 2 0 1 4 12—5 Sluiskil 3 2 0 1 4 6—7 IJzendrjke 3 2 0 1 4 7—14 Oostburg 2 1 0 1 2 4—5 Hulst 3 1 0 2 2 4—12 Hoofdplaat 3 0 2 1 2 3—6 Corn. Boys 4 1 0 3 2 5—9 Biervliet 3 0 1 2 1 4—10 Tern. Boys 3 0 0 3 0 1—15 Terneuzen II 3 1 1 1 3 6—6 Middelburg II 3 1 X 1 3 9—10 De Zeeuwen 11 3 1 0 2 2 11—S E.M.M. 3 0 2 1 2 7—14 Goes II 3 0 1 2 1 5—8 Zeelandia II 2 0 1 1 1 4—8 Goessche Boys 3 O 1 2 1 2—12 Zierikzee 0 0 0 0 0—0 In de derde klasse B boekten de Zeeu wen-reserves gisteren hun eerste overwin ning in den K.N.V.B. en tevens hun eerste twee winstpunten. Dit ging ten koste van E.M.M.. De Eiland Boys zijn weer op de eerste plaats der ranglijst beland. In deze afdeeling kan. het een spannende strijd worden tusschen de kopclubs. De plaatse lijke ontmoeting in Middelburg werd ge staakt. Met veel moeite kon Burgh thuis van de hekkensluiters winnen. Voor Zie- rikzee H zijn nog steeds geen wedstrijden vastgesteld, hoewel deze club al geruimen tijd geleden toelating heeft verkregen. De stand is Eiland Boys 3 3 0 0 6 172 V lissin gen H 3 3 0 0 6 93 Burgh 4 2 115 7—-6 i 2e klasse A. VlissingenZeelandia 10 (gestaakt). Ondanks storm en regen bestond er voor dezen wedstrijd nog vrij veel belangstel ling'. Zeelandia won den toss en koos het eerst het voordeel van den straffen wind. Vanzelfsprekend wist Zeelandia een druk op het Vlissingen-doel uit te oefenen. Na 20 minuten nam echter Vlissingen de lei ding door Oreel (10). Kort hierop weer klonk onverwachts het signaal van den arbiter, die zonder dat de weersomstandig heden veranderd waren of de toestand van het terrein slechter geworden was, den wedstrijd staakte. Wij zijn van meening, dat scheidsrechter Nieuwlant door dit besluit de belangen van den Bond en der betrokken clubs slecht behartigd heeft. Onnoodig oponthoud en vertraging in de afwerking van het compe titieprogram is hiervan het gevolg. R.B.C.De Zeeuwen 22 (rust 01). Onze stadigenooten wisten het sterke R.B.C. in eigen huis een puntje te ont futselen, hetgeen als een zeer verdienste lijke prestatie aangemerkt kan worden. Voor de rust hebben de Zeeuwen wind- voordeel. Er ontwikkelt zich een levendig spel met de Zeeuwen het meest in den aanval. De Zeeuwen-achterhoede is in goeden vorm. Een vrije schop van Smit springt van de R.B.C. deklat terug. Als van Poelje een vrijen schop zuiver voer het doel plaatst, staat Smit klaar om den bal buiten het bereik van den doelman in het net te schieten (01). Nog voor de rust krjjgt R.B.C. de kans op den gelijkmaker een penalty voor hands wordt evenwel naast geplaatst. Na de rust hetzelfde spelbeeld van twee in hoog tempo spelende ploegen, die elkaar niets toegeven. Na 5 minuten maakt de thuisclub gelijk uit een voorzet van rechts, die door Luisterberg (midvoor) keihard wordt ingeschoten. Een der R.B.C.-backs wordt dan zoo in het nauw gedreven, dat h\j met een boogbal op den keeper terug speelt. Voordat deze den bal bemachtigd heeft, is deze de doellijn, reeds gepasseerd, hetgeen den referee ontgaat. Een goed op gezette R.B.C.-aanval doet het leder bij den naar binnen geloopen linksbuiten be landen, die geen moeite heeft zijn club de leiding te geven (21). De laatste 10 min. zetten de Zeeuwen alles op den aanval. Een doelpunt van den Zeeuwen-rechtsbui ten wordt wegens buitenspel geannuleerd. Vijf minuten voor het einde geeft van Poelje door naar Smit, die snel eenige verdedigers voorbijloopt en met een vlie gend schot den R.B.C. doelman geen schijn van kans geeft. Dan fluit referee van Zeijl uit Eindhoven, die rustig leidde, voor de laatste maal. Het was een spannende kamp, waarin door beide ploegen goed voetbal werd vertoond, ondanks de slechte weersomstandigheden. Beide elftallen wa ren volledig. In vergelijking met het vorig seizoen is R.B.C. er heel wat op vooruit gaan. De uitslag geeft de verhouding juist weer. T.S.C.—R.C.S. 3—1. R.C.S., dat nog steeds zwaar gehandicapt is door het gemis van midvoor Gillissen, leed in Oosterhout een gevoelige nederlaag. De Souburgers troffen T.S.C. in grootschen vorm. Wanjon stond bij R.C.S. op de mid- voorplaats. T.S.C. wint den toss en scheidsrechter Franken uit 's-Hertogenbosch laat de thuis club met den wind mee spelen. Na 6 min. opent de midvoor uit een hoekschop voor de thuisclub de score. Kort hierop brengt de linksbinnen den stand op 20. Uit een hoekschop maakt de rechtsbinnen er 30 van. Een vrije schop voor R.C.S. wordt solide gestopt. Aan beide zijden worden ver schillende corners genomen. Uit één hiervan voert de rechtsbinnen der thuisclub den voorsprong tot 40 op. In de tweede helft is Vermaat vervangen door Joziasse. Na 5 min. scoort Dijksma (rechtsbinnen) uit een schermutseling voor doel een tegenpunt (41). Als de R.C.S.- doelman een gevaarlijke situatie wil opkla ren werkt hij den bal per ongeluk in eigen doel (51). De rechtsbinnen der thuisclub doelpunt dan tweemaal achtereen (7—1). Tegen het einde voegt de rechtsbinnen der thuisclub nog een punt aan de score toe. Het spel van T.S.C. was dezen middag af. D. referee leidde goed en lette zeer scherp op buitenspel. Derde klasse A. De Zeeuwen IIE.M.M. 92. Voor deze plaatselijke ontmoeting waren de Zeeuwen-reserves in hun sterkste for matie opgekomen. E.M.M. had een invaller voor v. d. Voorde, in wiens plaats Ch. Heij- man op de rechtshalfplaats stond. Door het groote overwicht der thuisclub werd het een eenzijdige wedstrijd. E.M.M. kan veel beter. De beste man van het veld was D. Joosse, die liefst 7 doelpunten voor zijn rekening nam en op wien de E.M.M. backs weinig vat hadden. De wedstrijd werd in stroomenden regen gespeeld, maar het speelveld was prima. Scheidsrechter van Nimwegen laat de thuisclub met den wind in den rug aftrap pen. Reeds na 5 min. treft een schot van Poerstamper (rechtsbuiten) doel. Na 10 mi nuten vergeet de E.M.M.-doelman uit te loopen, waarvan B. Joosse handig gebruik maakt (20). Binnen 20 min. heeft B. Joosse den voorsprong tot 40 opgevoerd. Uit een voorzet van Poerstamper maakt B. Joosse met een pracht kopbal nog vóór de rust nummer vijf. In de tweede helft gaat het bij E.M.M. iets beter. Toch weet Goudzwaard (links binnen) het halve dozijn voor de thuisclub vol te maken. Bosselaar weet echter spoe dig de eer te redden, terwijl Hollebrandse even later nog een tegenpunt scoort (62). Even houdt E.M.M. nog vol, maar als B. Joosse een penalty voor hands heeft benut, is de fut er bij E.M.M. blijkbaar uit Meer man moet uitvallen en E.M.M. speelt het laatste kwartier met 10 man verder. B. Joosse glipt op zijn eentje langs de E.M.M.- backs en brengt den stand op 82. Kort hierna komt deze speler opnieuw voor open doel en het is 92. Hetzelfde herhaalt zich in de laatste minuten, maar nu faalt Joosse's schot, waardoor de dubbele cijfers den Zeeuwen ontgaan. Dan geeft de refe ree, die correct leidde, het eindsignaal. Eiland BoysTerneuzen II 31. In een onder slechte weersomstandighe den gespeelden wedstrijd wisten de Eiland Boys him derde overwinning in de wacht te sleepen. Na een kwartier spelen loste Torenvliet van grooten afstand een hard, laag schot, dat onder den vallenden doelverdediger door in het net verdween (10). Door wind- voordeel waren de Eiland Boys meer in den aanval dan de gasten, welk voordeel door Torenvliet in een tweede doelpunt werd uitgedrukt (20). Nu was de beurt aan Terneuzen. Uit een voorzet van rechts wist de linksbuiten met een hard schot den achterstand te verklei nen (21). In de tweede helft was het een strijd met wisselende kansen. De actieve linkervleugel der Eiland Boys liep maar al te vaak in de buitenspelval, waardoor mooie kansen ver loren gingen. J. Maas wist uit een mooie pass van invaller v. Vlijmen het derde doel punt voor zijn club te scoren (31). Door stug verdedigen der Eiland Boys-achter- hoede kwam ondanks het onstuimig opzet ten der g'asten geen verandering meer in den stand. Scheidsrechter Mesu leidde goed. IerlandSchotland 02. Zaterdagmiddag i3 te Belfast de voet ballandenwedstrijd IerlandSchotland ge speeld. In de eerste helft wist Delaney den gasten de leiding te geven, terwijl de be kende Walker na de rust den voor sprong tot 20 vergrootte. Meer doelpun ten werden er niet gemaakt KORFBAL: 2 2 0 0 4 89 2 1 0 1 2 5—6 2 1 0 1 2 3—5 2 0 0 2 0 3—8 NAJAARSCOMPETITIE Z.K.B. Afdeeling I, le klasse. ZeelandiaSwift 1 62. Alzoois Zeelandia nog steeds-ongeslagen. Er rest haar thans nog één wedstrijd, n.l. een bezoek aan Madjoe I, dat Zaterdag a.s. plaats vindt. Indien ook dit een overwin ning wordt heeft de Hansweertsche club op schitterende wijze en met een mooie score het kampioenschap van de le klasse veroverd. De competitiestand is nu Zeelandia 7 7 0 0 14 586 Swift I 7 5 0 2 10 1913 Madjoe I 7 3 0 4 6 3313 Seolto 7 3 0 4 4* 22—30 Rapide 8 0 0 8 0 469 2 verüespunten in mindering. Afdeeling I, 2e klasse. T.O.G.O. I—Swift 11 1—3. Swift Tl trok naar Goes en wist na een ruststand van 1—2 een mooie 1—3 over winning te boeken. Volhardi/ng IMadjoe II h0. De Madjoeneezen waren al heel onfor tuinlijk en wisten in Yerseke zelfs de eer niet te redden. De rust ging in met den stand 3—0. Madjoe bracht slechts 5 dames in het veld. Volharding het niet uitvallen. De competitiestand luidt thans Volharding I Madjoe II Swift II T.O.G.O. I Afdeeling I, 2e klasse O. Swift III—Madjoe UI 6—2. Onder leiding van scheidsrechter J. Leef- lang stellen beide teams zich op. Swift is volledig. Madjoe brengt slechts 5 heeren in het veld. De thuisclub laat niet uitvallen. Swift, dat van meet af den boventoon voert, kan haar superioriteit eerst na 30 min. in een doelpunt uitdrukken. Het is Minnaar die de thuisclub aan de leiding helpt (10), welke mej. L. Bimmel na 35 min. tot een 2—0 voorsprong vergroot. Voor de rust wordt er niet meer gescoord. Na hervatting verschijnt Swift met slechts 5 dames in het veld, zoodat de spe lers thans in aantal gelijk zijn. Als er circa 3 min. is gespeeld deponeert Leen Goed- bloed het leder in den korf (21). De wed strijd gaat nu meer gelijk op en ook Mad joe weet zich verschillende doelkansen te scheppen, waaruit Rie Brands na 20 min. den gelijkmaker scoort (22). Onmiddel lijk daarop weet Swift met een raak schot van Vroon de leiding te hernemen (3—2), welke dezelfde speler na eenige minuten tot 42 opvoert. In de beginopstelling zorgt Minnaar na 40 min. voor 52 en vlak voor het einde voor 62. V.K.V.H.B.S. 1 2—h- Ofschoon de schoolclub H.B.S. door voortgezette studie verschillende spelers zag gaan, die door jongere spelers vervan gen moesten worden, heeft haar eerste team toch zijn goede reputatie gehandhaafd en na een ruststand van 12 een 24 overwinning te Veere geboekt. De competitiest~nd is nu H.B.S. I 1 1 0 0 2 4—2 Swift in 2 10 12 8—6 V.K.V. 2 10 12 6—6 Madjoe Hl 1 0 0 1 0 2—6 Afdeeling I, 3e klasse. AnimoH.B.S. 11 afgelast. Op het laatste moment ging deze ontmoe ting, ingevolge telegrafische mededeeling van H.B.S. H, niet door. Er was geen scheidsrechter beschikbaar. Afdeeling HI, B. Volharding IIWemeldinge 20 De competitiestand luidt nu Volharding II 1 1 0 0 2 20 Togo H 10 10 1 3—3 Wemeldinge 2 0 111 35 SCHAKEN; De heer Zittersteyn voorzitter van den K.N.S.B. De bondsraad van den Koninklijken Ne- derlandschen Schaakbond kwam Zaterdag te Amsterdam bijeen. Tot voorzitter werd gekozen de heer G. W. J. Zittersteyn uit Den Haag. Besloten werd dat wegens verhindering van dr. Euwe tot deelneming aan den 1 an denwedstrijd in Argentinië en de hooge kosten verbonden aan uitzending van een team geen Nederlandsche ploeg aan be doelden 1 andenwedstrijd zal deelnemen. DAMMEN: DE MATCH KELLER—RAICHENBACH OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De zesde partij remise. De zesde partij KeilerRaichenbach om het wereldkampioenschap dammen werd Zaterdagavond te Zwolle gespeeld. Na 64 zetten eindigde ook deze partij in remise. Het was alweer een partij van gelijke krachten, met remise als onvermij delijk resultaat. Keller's methodisch spel verhindert elke krachtdemonstratie van den wereldkampioen, terwijl deze op zijn beurt zulk een serieusen tegenstand ondervindt, dat hij niet veel mag riskeei'en om niet in het nadeel te geraken. De partij had een vrij kalm verloop en twee opvattingen botsten wederom tegen elkaar. De opvatting van den wereldkam pioen won den wedloop, hij hield vast aan een regelmatige ontwikkeling en de korte vlsugelaanval van den Nederlandschen kam pioen, hoe aardig ook verder afgewikkeld, steunde op een zwakke basis om effectief te worden. De stand is nu M. Raichenbach 6 0 6 0 6 R. C. Keiler 6 0 6 0 6 De 7de partij wordt vandaag in Amster dam, Parkhotel, gespeeld. HOCKEY: Receptie 40-jarig bestaan Koninklijke Nederlandsche Hockey Bond. In de foyer van „Krasnapolsky" te Am sterdam heeft het bestuur van den Konink lijken Nederlandschen Hockey Bond met ingang van heden is aan het secretariaat officieel medegedeeld, d«t voortaan .het praedicaat „Koninklijk" dioor den Neder landschen Hockey Bond gevoerd mag wor den ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan gerecipieerd. DE WET OP HET RECHT VAN VEREENIGING EN VERGADERING. Vreemdelingen in staatkundige vereenigingen. De Minister van Justitie heeft bij de Tweede Kamer een nota van wijziging in gediend op het wetsvoorstel inzake wijzi ging van de wet van 1855 op het recht van vereeniging en vergadering. Het nieuw toe te voegen tweede lid van artikel 3 wordt volgens deze nota met eenige zinsneden aangevuld „Eveneens wordt met de openbare orde strijdig geacht de Nederlandsche staatkun dige «vereeniging, waaraan vreemdelingen door lidmaatschap of op andere wijze deel nemen of welke hare werkzaamheid uit strekt tot het buitenland. Als Nederland sche staatkundige vereeniging, in den zin van dit voorschrift, geldt de vereeniging, welke zich uitsluitend of mede bezig houdt met de Nederlandsche staatkunde (en nu volgt wab in de nota nieuw is in alge- meenen zinals zoodanig geldt niet de vereeniging, welke zich in hare werkzaam heid op staatkundig gebied beperkt tot een of meer onderwerpen van bijzonderen aard. Het voorgaande lid is niet van toepassing indien in een geval van deelneming van vreemdelingen aan een vereeniging a. het bestuur, of, ontbreekt dit, de feite lijke leiding van de vereeniging met de deelneming niet bekend was en ook geen enkele aanleiding had om deze te vermoe den, en o. na bekend worden, de deelneming ter stond is beëindigd en, voor zoover mogelijk, de reeds ingetreden gevolgen terstond on gedaan zijn gemaakt." In het desbetreffende verslag wordt o.m. gevraagd, of onder het begrip „haar werk zaamheden uitstrekken tot het buitenland" ook zal vallen het zich uitspreken over toe standen in een politiek van andere landen, hetzij door de staatkundige vereeniging als geheel, hetzij de bestuursleden in hun qua- liteit. Hier moet, naar het oordeel van den minister worden onderscheiden. Indien de bedoelde uitspraken behooren tot de ver- eenigingswerkzaamheid hier te lande, zich uitsluitend richten tot de Nederlanders of Nederlandsche onderdanen, in het Konink rijk, worden zij door het voorgestelde ar tikel niet getroffen. Anders wordt het ech te indien zij uitsluitend of mede bedoeld zijn als onderdeel van propaganda onder de bevolking buiten onze landsgrenzen. Met dit laatste is vergelijkbaar het spreken door een bestuurslid eener Nederlandsche staatkundige vereeniging als zoodanig in het buitenland over Nederlandsche politiek. Wordt de verbodsbepaling aanvaard, zoo zal dit niet langer geoorloofd zijn. De boven reeds gegeven omschrijving van „uitstrekken van de vereenigingswerkzaam- heid tot het buitenland" brengt mede, dat Nederlandsche staatkundige vereenigingen geen leden, noch donateurs in het buiten land zullen mogen tellen. INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER OUD. De installatie van mr. P. J. Oud als bur gemeester van Rotterdam zal geschieden in een op 20 October a.s. te houden open bare raadsvergadering. JAARVERGADERING VERBOND VAN PROTESTANTSCH-CHRISTELIJKE WERKGEVERS IN NEDERLAND. Het verbond van Protestantsch-Christe- lrjke werkgevers in Nederland, onder voor zitterschap van den heer A. Borst Pzn., is heden in jaarvergadering bijeengekomen. Nadat de gasten en autoriteiten waren verwelkomd en Psalm 46 was gelezen, hield de heer Borst een openingsrede, waarin hij o.m. bepleitte om zoodra de ver houdingen nationaal en internationaal zich gunstig wijzigen, aan de maatschappelijke organisatie zooveel mogelijk zelf weer over te laten de getroffen regelingen voor het bedrijfsleven weer te wijzigen en zelfstan dig regelingen te treffen. Laat de regeering nu eens even sterk de bezuiniging ter hand nemen als wij dat in het bedrijfsleven hebben gedaan, aldus spr., en er niet voor schromen de ambte lijke personen of organen, die blijkbaar niet bezuinigen kunnen, aan den dijk te zetten en door anderen te vervangen, die het wêl kunnen. HET ORANJE-KRUIS. De koninklijke nationale bond voor red dingwezen en eerste hulp bij ongelukken „Het Oranje-Kruis" hield Zaterdagmiddag in het gemeente ziekenhuis aan den Zuid- wal te Den Haag zijn algemeene bonds vergadering. Als leden van het bestuur werden ge kozen, in de vacature dr. Bekenkamp ds. J. C. Schroder de heer Ad. ter Cock werd herkozen. Prof. dr. P. R. Michael hield na deze vergadering een voordracht over „de eerste JAARLUKSCHE LANDELIJKE OEFENING VAN HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Elk jaar houdt het Nederlandsche Roode Kruis een groote oefening ter voorberei ding van zijn taak in oorlogstijd. Zaterdag speelde de oefening zich af in de provincie Zuid-Holland, met de residentie als cen trum. Ruim 300 personen namen aan de oefe ning deel. De manoeuvre ging van de veronderstel ling uit, dat na een gevecht van het Nederlandsche veldleger in de zuidelijke provincies een groot aantal zieken en gewonden naar Den Haag moest worden vervoerd, ter opneming in de aldaar aan wezige ziekenhuizen. INTERNATIONAAL KATHOLIEK RADIO-BUREAU. Pater Dito tot voorzitter gekozen. In de KR.O.-studio's te Hilversum kwam Zondag het Internationaal Katholiek Radio bureau bijeen voor een driedaagsche werk vergadering. De katholieke radio-organi saties uit verschillende landen hadden tal van afgevaardigden gezonden. Met algemeene stemmen werd tot voor zitter gekozen pater lector J. Dito O.P., als opvolger van mgr. dr. B. Marschall. Tot directeur van het bureau en tevens redacteur van het Internationaal Katholiek Radiobulletin werd eveneens met algemee ne stemmen gekozen de heer P. A. M. Speet, algemeen bedrijfsleider van den K.R.O. Vice-president werd de heer Vignoli te Rome, directeur van de katholieke actie in Italië. Na de presidentsverkiezing werd een. overzicht gegeven van de bezigheden van het bureau door den directeur, pater lector J. Dito O.P. Op deze uiteenzetting van pater Dito volgden enkele besprekingen, waarna de Zondag werd besloten met het bezichtigen van de K.R.O.-studio's, Maandag hield pater Dito een inleiding getiteld „De katholieke gedachte en het katholieke leven in de radio". Hierna was het woord aan den heer F. A. M. Speet, directeur van den K.R.O., die tot onderwerp had gekozen „Hoe kun nen de katholieken in het algemeen invloed uitoefenen op de radio?" Op de uiteenzetting volgde een levendige discussie. In de middagvergadering sprak dr. Mau rice Hankard, secretaris-generaal van Ra dio Catholique Beige een inleiding uit over het onderwerp Hoe kunnen de katholieken in bijzondere gevallen invloed uitoefenen door het per radio gesproken woord Ook op de rede van den heer D'Ablaing volgde een geanimeerde gedachtenwisseling. hel tot onl sclr. hel ges ges- een ioi

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 4