BUITENLAND De abonnes Jonken onder bommenwerpers. GEMENGD NIEUWS STOOMVAARTLIJNEN MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND FAILLISSEMENTEN WISSELKOERSEN HITLER LICHT AAN HET GELAAT GEWOND. Opnieuw is er bij de Duitsche bevolking op aangedrongen, dat geen bloemen of an dere voorwerpen, in den auto van den Führer of zijn gevolg geworpen worden, daar Hitier vandaag door een in zijn auto geworpen bloemruiker licht aan het gelaat gewond is. VOEDSELTEKORT IN DUITSCHE GARNIZOENSPLAATSEN. De „Daily Telegraph and Morning Post" meldt uit MünchenHoewel de bezetting door Duitsche troepen van de 3 voornaam ste Sudetenduitsche districten vlot is ge schied, heeft de militaire overheid ernstige leemten ontdekt in de verkeersmiddelen, hoewel alle soorten particuliere voertuigen in alle deelen des lands waren en nog steeds worden gerequireerd. De troepenbeweging in enkele bezette gebieden wordt belemmerd door een tekort aan motorvoertuigen. Dit is ook de reden, waardoor de burgerbevolking in de garni zoensteden in het rijk en in eenige bezette gebieden volgens den correspondent te lij den hebben van een tekort aan levensmid delen. Sinds Vrijdag worden geen boter of eieren meer te München verkocht. De troe penbewegingen en de transporten van le- gerbehoeften naar de Sudetengebieden gaan voort. Bijna alle voertuigen zijn van particuliere ondernemingen afkomstig. De namen der eigenaars zijn uitgewischt en ook de nummerborden zijn bedekt. BIJEENKOMST VAN DEN GROOTEN ITALIAANSCHEN FASCISTISCHEN RAAD. De vergadering van den grooten Italiaan- schen fascistischen Raad is gisterenavond om tien uur begonnen en vannacht om 2.40 uur geëindigd. Binnen het kader der rassenpolitiek heeft de groote fascistische Raad besloten 1. Het is Italiaansche mannen en vrou wen verboden huwelijken aan te gaan met elementen, behoorende tot het Chamieti- sche, Semietische of een ander niet-arisch ras 2. het is burgerlijken en militairen ambte naren verboden buitenlandsche vrouwen te huwen, tot welk ras dezen ook behooren 3. Italiaansche vrouwen en mannen, die met vreemdelingen willen trouwen, moeten tevoren toestemming verzoeken van het ministerie van binnenlandsche zaken. Deze bepaling geldt ook, wanneer bedoelde vreemdelingen arisch zijn. Voorts wordt buitenlandschen Joden ver boden Italië binnen te komen, terwijl be paald is, dat ongewenschte elementen zul len worden verwijderd. GEEN BOMMEN, MAAR BROOD UIT VLIEGTUIGEN. Twee vliegtuigen van Franco hebben gisteren eenige honderden pakken brood laten vallen boven de stad Alicante, welke zich nog in handen der regeering bevindt. Het afweergeschut vuurde hevig op de toestellen, die 2 k 3 minuten rondvlogen, en na hun last te hebben uitgeworpen, verdwenen. De autoriteiten van Alicante verklaarden later „dat de bevolking zich om het brood niet bekommerde, aangezien het afkomstig was van dezelfde lieden, die den dood van honderden bewoners op hun geweten hebben". DE GEVECHTEN MET DE PALESTIJNSCHE OPSTANDELINGEN. Politie en militairen, die gezonden wa ren naar de plaats, waar Joodsche vracht- schoten zijn, hebben een gevecht met een bende van -ïonderd opstandelingen geleverd. Minstens 60 rebellen zijn daarbij gedood, terwijl de Engelschen geen verliezen leden. Verscheidene geweren werden buitgemaakt. Bij Jeruzalem zijn twee Britsche schild wachten des nachts aangevallen en door messteken gewond. CHINEESCH SUCCES AAN HET FRONT VAN HANKAU. Volgens een door de Chineesche ambas sade te Londen ontvangen telegram van het Chineesche ministerie van buitenland sche zaken hebben de Chineezen de beide belangrijke steden Kwansjan en Moesjih- kang, gelegen ten N.O. van Hankau, op de Japanneezen heroverd. Hierdoor, zoo ver klaart men, wordt de druk van den Japan- schen opmarsch naar den spoorweg Pei- pingHankau langs den weg van Paisji- tang verminderd. Chineesche berichten uit Hankau mel den, dat de Japansche strijdkrachten, die langs den noordelijken Jangtse-oever in Westelijke richting naar Hankau oprukken, genaderd zijn tot het op 130 K.M. stroom afwaarts van Hankau gelegen Kitsjoen, dat gedeeltelijk bezet werd. De Chineesche troepen hebben stellingen betrokken in de heuvels ten N.W. van Kitsjoen. Op den Zuidelijken oever zijn de Japan sche strijdkrachten, die Woening trachten te bereiken op weg naar den spoorweg KantonHankau, door de Chineezen tot staan gebracht in de heuvels op 40 K.M. ten Oosten van Woening. Nu de 10e October, de verjaardag van de stichting van de Chineesche republiek nadert, treft Hankau voorbereidingen voor de viering yan den nationalen feestdag en het motto is dit jaar „Woehan moet als wieg van de Chineesche revolutie ten koste van alles verdedigd worden". (Het district Woehan omvat ook Hankau.) Uit Nantsjing wordt gemeld, dat Woens dag negen Japansche bommenwerpers de stad hebben bestookt. Vijftig personen wer den gedood of gewond, zestig huizen wer den vernield. Was bang de straat over te steken. Nu bevrijd van alle rheumatische pijnen. „Twaalf maanden leed ik de hevigste rheu matische pijnen in mijn beide knieën. Twee maal werd ik behandeld, maar het gaf niets. Ik kon geen trap op of af. Ik was bang de straat over te steken, want ik was al mijn zelfvertrouwen kwijt. Veertien da gen geleden begon ik met Kruschen Salts en nu ben ik al een heel ander mensch. Ik loop kwiek en steek de straat met een ge nist hart over. Mijn pijnen, worden steeds minder." D. L. Rheumatische pijnen ontstaan bijna steeds door de schadelijke afvalstoffen, die in Uw organisme achterblijven, waarvan urine zuur een der voornaamste is. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot regelmatige, krachtige werking, waardoor de afvalstoffen langs de natuur lijke kanalen worden verwijderd, waardoor het bloed wordt gezuiverd en de pijnen verminderen, om binnen korten tijd geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. (Adv.) tn het bezit eener Polls, zyn gratis verzekerd tegen ongelukken voor A Ifï tfï fï É^den levenslange on- luUw geschiktheid tnt werken. gulden by dood door een ongeluk. gulden by verlies van een hand, voet of «og. ■8CA gulden bij verlies van SOU duim. gulden by verüao van een wijsvinger. gulden by verlies van een anderen vinger. In de provincie Sjantoeng hebben Chinee sche vrijscharen de stad Tsjangtsjioe her overd. De Chineezen deden 140 Japanneezen sneuvelen en maakten een aantal wapenen buit. Niettegenstaande de Japansche troepen den voornaamsten spoorweg in Hopei en Sjantoeng in hun macht hebben, hebben op 4 October jl. de gouverneurs van beide provincies een conferentie gehouden, ten einde te komen tot een nauwere samen werking tusschen de vrijscharen in Hopei en Sjantoeng. Vorderingen van een Japansche vliegende colonne. Een Japansche vliegende colonne heeft, na den spoorweg tusschen Peiping en Han kau op 120 K.M. ten noorden van Hankau te hebben opgeblazen, in c":n avond Lioe- min bereikt. Door de bezetting van Lioemin wordt Hankau van het Chineesche front ge scheiden. Er zijn toch nog belangrijke Chineesche strijdkrachten te Sin Yang, op 20 K.M. van Lioemin verschanst. Het einde der Hoangho-piraten. Als verschrikte kippen zijn de jonken, die in rustige tijden China's rivieren be volken, onder het gedonder der ontplof fende bommen en granaten uit elkaar ge vlogen. Velen van deze schepen werden in den grond geboord. Andere jonken hebben hun bemanning verloren, wijl deze meer of minder vrijwillig bij het Chineesche leger is ingelijfd. Maar verreweg de meeste boo ten zijn toch naar het uiterste zuiden van China gevlucht, naar de omgeving van het Britsche Hongkong en het Portugeesche Macao. Het schijnt, dat de dagen van het ombekommerd visschen en... rooven op de jonken van de Gele Rivier en de Jangtse- kiang voor eeuwig voorbij zijn. Het leven op een jonk. Het visschersvolk op de Chineesche ri vieren vormde reeds lang een wereld op zichzelf, waarin belastingambtenaren, po- litie-agenten en een burgerlijke stand vol komen onbekende dingen waren. Slechts eenige malen per jaar kwam dit visschers volk met de buitenwereld in aanraking kort voor den vischtijd kocht men groote hoeveelheden zout op creoiet en na den vischtijd verscheen men dan weer in de kantoren, om zijn schulden met gezouten visch te ereffenen en nog wat geld toe te krijgen. De vischtijd duurt steeds van Oc tober tot "ei, daar in de zomermaanden de wind te onbetrouwbaar is. Maar de2en winter z 1 er van het visschen wel weinig komen. Want zelfs dicht onder de kust zui len de Japanneezen het Chineesche vissche- rijbedrijf wel onmogelijk trachten te ma ken. Het visschen op de groote jonken betee- kent toch al reeds een soort geluksspeL Soms vangt men voor een waarde van 3000 dollar aan visch, maar het gebeurt ook dikwijls, dat men met een leege boot naar huis te.ugkeert. Vreugde en leed worden door alle families, welke zich aan boord bevinden, gedeeld. De grootste ondanks gelapte zeüen zeer zeewaardige schepen herbergen dikwijls tien families en het was niets ongewoons, indien men jongens en meisjes van drie jaren naast de ouderen een jonk zag voortroeien. Den jongens werd gewoonlijk een houten blok op den rug gebonden, opdat zij niet konden ver drinken, wanneer zij in het water vielen. Vrouwen zyn onder dit visschersvolk niet zeer in tel en by de meisjes nam men der gelijke voorzichtigheidsmaatregelen dan ook nimmer Ontbrak er aan boord een arbeids kracht, dan werd er van een naburige jonk een kleine jongen gekocht of gestolen. Het verdwijnen van dezen kinderhandel zal tenminste een voordeel van de nieuwe situatie in de Chineesche wateren zyn, want reeds thans ziet een Chinees liever een eter minder dan meer in zijn familie. Bovendien is er thans ook wel een eind ge komen aan de minder nobele nevenbedrij- ven der jonkenbev ners, zooals opium smokkel, menschenroof ter afpersing van een losgeld en overvi. en op koopvaardij schepen. De Hoklo-bootende haaien van de Ja/ngtse. Gevaarlijker dan de groote jonken waren voor de veiligheid van de Chineesche rivie ren sinds oudsher de kleine booten van on geveer zes meter lengte met hoogen boeg en zeer geringen diepgang. Hun eigenaars behooren tot den stam der Hoklo, een soort waterzigeuners, die in kleine paalwoningen aan de oevers van de groote rivieren leven. Op den dag zitten deze gevaarlijke gezellen vredig op het strand in de zon en herstel len hun netten. Wanneer er een politie beambte komt en vraagt, wie wel in den afgeloopen nacht de plezierjonk van den rijken koopman Li-sing overvallen heeft, grijnzen zij en zweren, dat het een „poenti" van een groote visschersjonk geweest moet zijn en beslist niemand van hun stam. „Vreemdelingen" hesten deze Chineezen, wijl hun volk onder de Tsin-dynastie in het jaar 249 voor Christus uit het land verdre ven werd en sindsdien op de rivieren leeft. De Hoklo met hun kleine, maar pijlsnelle booten plegen in het donker van den nacht de rivieren af te stroopen, volle vischnet- ten te stelen en schepen te overvallen om de passagiers te berooven, te ontvoeren en geld af te persen. Alle opium, welke op het oog'enblik nog ondanks alle controle in China gerookt wordt, is door de handen der Hoklo gegaan. Want.op de enorme breede rivieren van China, op de Jangtsekiang en "de Hoangho kan men veel dingen vervoeren die op de wegen of in de treinen aan de aandacht van de politie zouden ontsnappen. Men vindt de eigenaardige rieten hutten der Hoklo aan de oevers van alle Chinee sche rivieren tot aan de grens van Mants- joekwo toe. Langs de kusten van de Chi neesche "ee zijn nu in de laatste weken duizenden Hoklo-booten naar zuid-China getrokken. De booten zijn versierd met slingers van rood papier, waarop in gou den letters staat te lezen „Koeng Tai is hier blijft verre, gij booze geesten Koeng Tai is n.l. de beschermheilige der Hoklo. Maar zilverpapier en gouden letters hel pen niets tegen politie en bommen. Het is te hopen, dat de zeerooverij op de Chinee sche rivieren in het verdere verloop van het Chine^sck-Japansche zoo nevenbij ge heel onbemerkt verdwijnt. Overboord geslagen.- Aan boord van den logger „K.W. 163", is tijdens de jongste stormen de 31-jarige matroos H. de Haas, wonende te Katwijk aan Zee, overboord geslagen en verdronken. Het slachtoffer laat een vrouw en 3 kinde ren achter. Betrapte inbrekers mishandelen nachtwaker. Toen een nachtwaker van de A.G.P.N.V. vannacht zijn ronde op den Amstelveen- scheweg te Amsterdam deed, zag hij dat de deur, welke toegang geeft tot het kantoor van Nooy'3 magazijnen, gevestigd op 186 190 open stond. Hij ging naar boven en het kantoor binnen, waar twee mannen juist begonnen waren aan een onderzoek naar eventueelen buit. De mannen waren zoo verstoord over het verschijnen van den nachtwaker, dat zij niet beter wisten te doen dan hem met het eerste beste harde voorwerp, een paar fik- sche klappen op het hoofd toe te dienen. Van de gelegenheid, dat de man versuft neerviel, maakten de dieven gebruik te ontkomen. Waar zij geen voldoenden tijd hadden ge had iets van hun gading te vinden, verdwe nen zij zonder iets te hebben kunnen mee nemen. De nachtwaker moest zich in het Wilhel- mina gasthuis onder behandeling stellen. Nadat een bloedende hoofdwonde, welke hij had opgeloopen, was verbonden, kon het slachtoffer van zijn waakzaamheid zich naar huis begeven. Moord te Middelrode. Gisteravond heeft zich te Middelrode, bij Berlicur i, een familiedrama afgespeeld, waarbij een zoon zyn vader van het leven heeft beroofd. De petroleumventer van B. kwam, zooals meermalen gebeurde, in beschonken toe stand thuis. De kinderen moesten het ont gelden en de man heeft in zijn woede de overleden moeder der kinderen, die het van den vader steeds hard te verduren hadden, beschimpt. Deze beleedigingen brachten den 22-jarigen zoon buiten bezinning en in zijn drift sloeg hy met een scherp voorwerp naar zijn vader, waarbij hij den halsslag ader trof. Van B. viel en was vrijwel on middellijk dood. Men heeft direct geeste lijke- en geneeskundige hulp ontboden. De dader was een kalme jongen en van onbesproken gedrag. Na zijn daad heeft hg zich bij de politie gemeld, waar hij in be waring is gesteld. Nadat de officier van justitie te 's-Her- togenbosch van het gebeurde in kennis was gesteld, is van B. ter plaatse een verhoor afgenomen, waarna hij naar Den Bosch is overgebracht. Het lijk is in beslag genomen. Men is ter plaatse diep onder den indruk van het gebeurde. De aanslag op den rjjks- veldwachter te Waddi nx- v e e n. In verband met den moord aanslag op den rijksveldwachter C. van der Hoef te Waddinxveen, is gisteren het parket van Rotterdam op de plaats van het misdrijf aangekomen om een onder zoek in te stellen. Nader vernemen wij omtrent dezen aanslag, dat debeide aangehoudenen een volledige bekentenis hebben afgelegd. De 35-jarige landbouwersknecht H. Rupke heeft bekend de schoten te hebben gelost, terwijl de 39-jarige landbouwer W. Have- meijer, bij wien Rupke in dienst is, heeft bekend den lichtbak te hebben gedragen. Rupke is gehuwd, de landbouwer niet. Bei den zijn te Waddinxveen woonachtig. Het weggeworpen geweer is in een sloot terug gevonden, de lichtbak op het land. Beide voorwerpen zijn in beslag genomen. De da ders zijn ter beschikking van den officier van justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht. Naar wij zoojuist vernemen is de toe stand van het slachtoffer redelijk te noe men. Doodelijk ongeval op zee. De „Sch. 107", schipper C. Bal, welke hedenochtend te Scheveningen bin- nengeloopen is, heeft het lijk meegebracht van den lichtmatroos M. Hees, die gister middag ter hoogte van Terschelling op dek gestruikeld en overboord geslagen is. Men heeft nog getracht de levensgeesten op te wekken, doch heeft hiermede geen succes gehad. Het slachtoffer was ongehuwd, 28 jaar en was woonachtig te Scheveningen. Deviezensmokkel. De Italiaansche pers maakt met veel ophef melding van een smokkelzaak van devie zen. De markiezin Godi di Godio, geboren Violette Kay, heeft gepoogd, verborgen in een slaapwagen een millioen lire buitens lands te smokkelen. Zij werd evenwel be trapt en legde een bekentenis af, waarna haar echtgenoot en een wisselagent, Rena- to Sacerdoti, werden gearresteerd, alsmede nog een aantal personen van wie de namen niet bekend zijn. De markiezin heeft ver klaard, dat het geld niet haar eigendom was. NIEUW LEVEN IN GUYANA. Nadat het bagno de Fransche straf kolonie in Guyana met ingang van dit jaar heeft opgehouden te bestaan, eischen vooraanstaande Franschen, dat de regeering te Parijs een actievere ko loniale politiek in dit gebied zal gaan voeren, Fransch-Guyana is niet slechts een van de oudste Fransche koloniën, maar tege lijkertijd de eenige kolonie, welke Frank rijk in Zuid-Amerika bezit. Zij bedekt .en oppervlakte van ongeveer 90.000 vierkante kilometer en wora in het zuiden en oosten door Brazilië, in het westen door Suriname begrensd. Fransch-Guyana is verdeeld in drie be stuursgebieden in het eigenlijke Guyana, in de strafkolonie langs de riveir de Maroni en in het district van Inini. Reeds in het jaar 1500 nauwelijks twee jaren na de ontdekking van het land door Columbus doorkruiste d. eerste Franschman als pio nier de binnenlanden van Guyana. Het land geraakte echter ietwat in ver getelheid, totdat vele tientallen jaren later het gerucht over een. paradijsachtig goud land naar Europa kwam, wat een. aantal avonturiers bewoog, expedities naar Guyana uit te rusten. En aan deze tochten namen niet slechts Franschen, maar ook Span jaarden, Portugeezen, Nederlanders en En gelschen deel. De Nederlanders wisten zich hier zelfs tijdelijk vast te zetten. Tusschen 1643 en 1667 geraakte Guyana bovendien onder de heerschappij der Engelschen, die ook het eerst een poging tot kolonisatie ondernamen. Maar het experiment misluk te geheel en zulks niet in de laatste plaats door de wreede bevolkingspolitiek. De toe stand werd eerst beter, toen Lodewijk XIV de kolonie in 1674 door een edict onmid dellijk onder zijn bescherming stelde. De eerste gedeporteerden. Er verging daarna wederom een eeuw van betrekkelijken voorspoed, totdat op den 18den Fructidor 1797 de eerste gede porteerden in Guyana landden. Deze gede porteerden, Fransche royalisten, zijn hier allen ten gronde gegaan. Guyana kreeg een slechten naam. Het werd als een hel voor de blanken geschilderd. En van dezen slechten naam heeft Guyana zich eigenlijk nog steeds niet kunnen bevrijden, hoewel reeds lang vaststaat, dat het daar heer- schende klimaat voor de blanken niet bij zonder gevaarlijk is. In het jaar 1854 werd Guyana officieel tot strafkolonie van Frankrijk gemaakt. Zoo werd de kolonie tot het „land der verdoemden". 83 jaren lang is Guyana strafkolonie ge bleven. Met de instelling daarvan dacht men indertijd op gemakkelijke wijze aan goedkoope arbeidskrachten te kunnen ko men, maar deze geheele opzet is later ge bleken een fatale vergissing te zijn. De economische beteekenis van Guyana daalde mede door de afschaffing der slavernij en de verdrijving der Jezuïten van jaar tot jaar. Van een kolonie kon er al spoedig geen sprake meer zijn. De strafkolonies met hun gevaarlijke elementen oefenden op de eens zoo bloeiende kolonie een steeds nadeeliger invloed uit en maakten haar tot een oord van lichtschuwe lieden. De bevol- king van het land is intusschen tot om streeks 50.000 zielen samengesmolten. En deze ontwikkeling doet des te grotesker aan, wijl het land met groote rijkdommen gezegend is. Reeds de bodem van het land is buiten gewoon vruchtbaar, maar desondanks zijn er slechts ongeveer 3500 h.a. bebouwd, hoofdzakelijk met rijst, katoen, koffie en tabak. Deze producten en ook suikerriet en cacao zouden echter gemakkelijk op veel grooter schaal verbouwd kunnen worden. Bovendien heeft hier ook de veeteelt goede kansen, terwijl de vele wouden van het land een enormen rijkdom vertegenwoordigen. In vele gebieden heeft men zilver, koper, tin, goud, kwikzilver, ijzer, lood en petro leum in behoorlijke hoeveelheden ontdekt. Bovendien werden er ook platina, diaman ten, granaatsteenen en topazen gevonden. Om. al deze schatten productief te ma ken, ontbrak het tot nog toe, evenals in. zekeren zin in ons Suriname, aan kapitaal en arbeidskrachten. De inheemsche bevol king is over het algemeen te zwak om be hoorlijk werk te kunnen verrichten. Staan wij thans echter aan een keerpunt in de Fransche koloniale politiek ten aan zien van Guyana? Het begint er eenigszins op te lyken. Verschillende belangiójke groe pen maken in den laatsten tijd een leven dige propaganda voor de kolonie. Ook het noodige kapitaal staat ter beschikking. In de eerste plaats moet de haven van Caj'en- ne verbeterd worden. Verder voorzien de gereedliggende projecten in den aanleg van auto- en spoorwegen. En de mijnen moeten van de modernste installaties voorzien worden. Nieuw leven in Fransch-Guyana Het land der verdoemden heeft weer een toe komst. Uit' en thuisvarende schepen „Alwaki" (thuïsr.) 5 Oct. van Victoria „Binnendijk" 6 Oct. te Rott. v. Baltimore „Damsterdijk" (uiti\) 5 Oct. v. Swansea „Eemland" 5 Oct. van Bremen naar Rio de Janeiro „Edam" (uitr.) 5 Oct. te Boston „Johan van Oldenbarnevelt" (uitr.) 6 Oct. te Southampton „Kota Radja" (uitr.) p. 5 Oct. Pei'im „Kota Tjandi" (thuisr.) p. 5 Oct. Point de Galle „Kota Agoeng" (uitr.) p. 5 Oct. Gibraltar „Kota Nopan" (thuisr.) 5 Oct. te Kamaran „Madoera" 5 Oct. van Colombo n. Calcutta „Meerkerk" (uitr.) p. 6 Oct. Gibraltar „Saiawati" (thuisr.) 6 Oct. te Genua „Soekaboemi" (tbir'sr.) p. 6 Oct. Gibraltar „Weltevreden" p. 5 Oct. Mauritius, Java n. New York „Westland" (thuisr.) 4 Oct. te Santos GEMEENTELIJKE VISCHMIJN, VLISSINGEN. Donderdag 6 October 1938. Consignatiezendingen Wijting 0.40 0.80, schol 1.101.70, gullen 0.90 1.40, schelvisch 1.601.70, haring 0.70 1, makreel 1.101.20, alles per 10 kg. SOUBURG. van 28 September3 October. BEVALLEN. E. J. Spaans, geb. Rotmans, d. J. C. de Smit, geb. Huson, z. P. E. Davidse, geb. Klercq, z. C. Schuiling, geb. van de Dood, d. GETROUWD. E. J. van Renen, 29 j. en S. Davidse, 23 j. OVERLEDEN. M. Castel, 72 j., vrouw van J. Wisse. C. de Vos, 75 j., wed. van. S. A. Luitwie- ler, (N.bl.) GOES. GETROUWD: L. J. Capello, jm. 26 j. en C. S. van den Ende, jd. 24 j. BEVALLENS T. Kole, geb. Ruijsaard, z. OVERLEDEN? J. P. Frankin, 73 j., vrouw van P. F. de Jonghe. Th. J. van der Peijl, 65 j., man J. C. A. van Huet. J. van Dalen, 65 j., vrouw van P. Paauwe. (D.Z.) Geëindigd is het faillissement van M. Mol, smid, gewoond hebbende te Heinkenszand, door verbindend worden der uitdeelingslijst. Noteering van 7 October, 3 uur (offi cieel) Londen 8.8V/2 Berlijn 73.60 Parijs 4.92y2 Brussel 31.06 j/^ Zwitserland 41.90 New York 1.83%.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 9